Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:17 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Začínáš tak trošku od prostředka. Rostliny zasadit, nekrmit týden a vodu měnit denně. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:13 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Rostliny tam teprv dávat budu.Zatím mi plavou na hladině ale plovoucí tam žádný nemám.A jak dlouho nekrmit?Aby mi ryby nevykapaly :-O dnes jsem vyměnila jeden kýbl.Raději měnit každý den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:08 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Přeměřil bych zdrojovou vodu a předpokládám že bude mít nižší hodnoty NO3 než v akváriu a začal měnit, přidat rostliny, ideál jsou plovoucí, velmi zdatní konzumenti dusičnanů, nekrmit a do akva nezasahovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:04 Žena Nikola90 [5] - Halančíci – úhyn caridina tiger při svleku
Ahoj lidi mám problém u krevetky.Dnes jsem našla malou(zřejmě sameček) krevetku s bílým lemem za hlavohrudí a odlomeným krunýřem za hlavou.Mám Caridiny tiger a tohle se týká zrovna jich.Olšové šišky tam mám a i ted přidané dub.listí.Ale je pravda že mám akvárium teprve 3týdny zaběhnutý vodu měním 1-2x za týden 1/3 a obsah je 74l.Mám tam i pancíky(4ks) a guppky(4ks).Krmím vločkovým,artémiema,komáříma larvama i patentkama a tabletkama pro krevety a pancíky.Můžete mi prosím poradit? Nechtěla bych nalézat další krevetky, kterým se nepodařilo svléknout.Myslím, že problém by mohl být v česrtvým akváriu-teprve se 3.týden zabíhá.Jinak mě nic jinýho nenapadá, kde by byl problém.Možná nebo určitě i v množství NO3 sad Parametry mám :Ph na 6,2 chlor mezi 0-0,8 KH mezi 3-6, GH spíš k 16, NO2 mám na 0 a NO3 na 50-100..tolik mým hodnotám právě jsem měřila před několika minutama.Díky všem každá rada pomůže :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 16:16 Žena Magrathea [11] - MiniakváriaRe: prasan
Děkuji všem za rady..něco takového jsem i očekávala..prostě dnes napumpuji svalstvo a zkusím po odpčerpání vody akvárko odtáhnout a nechat ho pár dní ve vedlejší místnosti...

KarlosS napsal: no ještě promysli to savo. Třeba vůbec není potřeba, když odstraníš příčinu. Plíseň se mi občas někde objeví, tentokrát to přičítám tomu deštivému počasí..prostě už toho vlhka bylo moc tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 14:18 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: KarlosS
No ještě promysli to savo. Třeba vůbec není potřeba, když odstraníš příčinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.05.2013 12:18 - Re: Magrathea
Takto savom som striekal stenu pod akvárkom tiež.Rak v tom akvárku šiel na druhý deň čuchať fialky od spodu.Bolo leto a vetral som non stop.Jednalo sa o trocha citlivejší druh,ale i tak.Ak je to tesne pod akvárkom to 25L by som račej premiestnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 12:08 Žena ivaha [2730] - Krevetky, ráčci, drobné rybky, rostlinyRe: Magrathea
Já jsem zakryla akvárko i motůrek igelitem a pak hodně vyvětrala, nic neumřelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 11:36 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Magrathea
Taky bych spíš utěsnil kryt, než přenášel akvárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 11:01 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Magrathea
Já si myslím že když tam máš kryt, tak by to vadit nemuselo... ale je to jen muj osobní názor a nemam s nim žadne zkušenosti. Je fatk že vypustit 20l je otazka chvilky stejně tak to přenesení, u většího bych se na to vykašlal :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:56 - Re: Magrathea
Vypusť akvárko tak,že ostane len na spodku voda a tam krevetky.Akvárium prenes a tak napusť vodu (tu istú) čo si vypustila.Najlepšie je akvárko presunúť na dáku dosku a tak preniesť.Krevetkám by mohlo vadiť i to čo sa dostane zo sava do vody cez hladinu.(vypnutie vzduchovania by nemuselo stačiť).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2013 10:37 Žena Magrathea [11] - Miniakvária – Savo proti plísním - úhyn krevetek?
Ahoj všem, mám 25l akvárko a v něm cca 10 krevetek Red cherry (viz profil). Bydlím v poměrně vlhkém bytě a včera jsem pod nízkým stolkem na zdi, kde mám akvárko, našla plíseň....normálně bych to neřešila, postříkala Savem proti plísním, ale protože jsem se tu na stránkách dočetla, že krevetkám ublíží i třeba voňavky do zásuvky nebo Raid, je mi jasné, že to nebude úplně nejlepší řešení...bohužel akvárko je dost těžké a tak nevím, jestli by se mi podařilo ho přemístit...myslíte si, že kdybych třeba na den vypnula vzduchování a plíseň postříkala, že by to krevetkám neublížilo?? Na akvárku je plastový kryt s osvětlením..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 23:35 - Re: moskyt8
To je fakt malinká nádržka.Také sú najobtiažnejšie na starostlivosť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 12:48 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: moskyt8
Až ted koukám na tu nadrž, a do 8 litru endlerky? To je hodně špatný nápad... V tom objemu musí byt problem udržet dobrou vodu i kdyby tam byly jen krevetky... Navíc neřekl bych že je tam nějaky vhodný ukryt pro krevetky, a v tak malem místě bych se nedivil kdyby je endlerky napadaly, o mladých ani nemluvě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   17.05.2013 11:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: moskyt8
Tak se divam do Tve prezentace. 8l vody, v tom 5x rybicky.net/atlasryb/zivorodka_wingeova , ovsem pridany 10 dni pote, co jsi vymenil filtr. Pak za asi 20 dni prislo prvni umrti... tedy jestli si to dobre pamatuji, uz jsem Tvou prezentaci zaklapnul...

Zivorodky kakaj, at jsou male ci vetsi, mene ci vice, ale kakaj. A filtr je nezabehly, biologicky spatne aktivni. Prvni umrti v dobe, kdy by parametry vody mely zacit teprve tak nejak kolisat k lepsimu, ale ve sve podstate v to nejhorsi obdobi.

To akvarium se Ti travi. Zit by to takhle nejak mohlo, ale musis menit vodu casteji, nez je bezne. A ted se neboj vodu menit klidne kazdy den. Mas to par litru, dvoulitrova lahev se necha odstat snadno, mas vymeneno hned.

A jinak sis uriznul peknej krajic chleba. Akvaristiku delam dlouho, ale takovychto akvarii se docela bojim. Desne lehce se to zvrhne. Mam problemy i s mnohem vetsimi 54l, beham kolem toho stale, a jak na tyden vypadnu, zacina to byt hned videt - diky vsemu moznemu to jeste nefunguje ani po pul roce. A kdyz si vzpomenu, jak akvarka nad 100l pekne fungovala, jak se snadno vracela po rozhozeni cimkoli...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 11:15 - Re: moskyt8
Problém zo zvlekom môže nastať i pri vysokom či naopak príliš nízkom pH.
Pridané endlerky,možno viac odpadu,vyššie NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:51 Muž moskyt8 [21] Re: KarlosS
Vše se začlo dít až po přidání Endlerek... tak si tak říkám jestli jim nedají klid na to svlékání... předím se svlekem nebyl problém a dokonce se i množili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: moskyt8
Ještě mě napadá jestli máš měkkou vodu pod 5°GH, tak po svleku se jim nevytvoří nový krunýř a umírají. Je dobré přidávat Dennerle mineral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:19 - Re: moskyt8
Roztvorený pancier a nedokončený zvlek?
Moja rada: Pestrejšia strava.Pridaj do vody humyny-lístie buku,dubu,jelše,mandlovníka.Šištice jelše.Prípadne použi komerčné krmivá ktoré majú podiel drevnej hmoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2013 10:15 Muž moskyt8 [21] – Mrtvý sameček :(
Dneska ráno jsem našel již druhého mrtvého samečka... tone Vše se muselo stát přes noc. Než jsem šel spát bylo všechno v pořádku. Na samečkovi jsem si všiml takového bílého pruhu mezi hlavohrudí a zadečkem. Nevím co mám dělat, je to už druhý krevetí sameček (poslední) sad Prosím poraďte
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 15:32 Tereza Re: KarlosS
Mi tedy řekni, jak vydrží ty bakterie ve skleničce několik měsíců v obchodě. Já těm lahvičkám nevěřím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 14:05 Muž Celiny [293] - RostlinyRe: KarlosS
tak po 30 minutach by mi vymiral filtr pri kazde vymene vody, pri kazdem prostrihani rostlin... jak pise predator 6h v pohode, dramaticky bych to videl az po 10 hodinach...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 13:14 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Jj už jednám o novém domovu, pokud to nevýjde, seženu aspoň tu vodu, ale myslím, že to krevetky do té doby nepřežijou. Jedna zažala mít problém s krunýřem. Večer ještě zkusím sehnat bakterie někde ve zverimexu, bohužel znalost prodavačů je někde nulová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 12:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barbara
Udělej urychleně co ti radí Tereza. Ale pozor musí to proběhnout do 30-ti minut od vypnutí filtru, jinak pokud nebudou bakterie ve vodě okysličovány, umřou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 12:37 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
měním :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 12:00 - Re: Barbara
Odporúčam minimálne 2-3x do týždňa vymeniť časť vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2013 11:54 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: predator3313
Je to špatný, umřela mi 3. krevetka, hledám pro ně domov u někoho v okolí. Je mi to líto, že to takhle dopadlo. Pokud se mi podaří jim najít domov, tak se pustím do opravdového zaběhnutí akva, abych už ždneho tvorečka netrápila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.05.2013 10:35 Tereza Re: Barbara
Máš v okolí nějakého akvaristu? Požádej ho, aby ti vyždímal do akvarijní vody svůj filtr a nalej so to tam ;) Samo ze zdravého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 23:15 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: Barbara
potlesk Projdi si nějáké články, určo tam bude něco o zaběhávání akvarka a nitrifikaci, tím by se zjednodušila celá tahle debata palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2013 23:08 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Jo běží nonstop, ale na nejslabší proud, jen aby čeřil hladinu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:56 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barbara
Ne, rybičky nepřidávat, pokud nemůžeš dát pryč krevetky. Prděly by tam a bylo by to ještě horší. Jde vidět, že vůbec nechápeš proces nitrifikace. Dělej to co jsem ti psal v předchozím příspěvku. Sice ten záběh bude trvat déle, ale alespoň bude. Předpokládám, že filtr ti běží nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:41 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Omlouvám se, že se opakuji, ale mám tedy nejdřív sehnat bakterie, pak přidat rybičky nebo to můžu kopit najednou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 21:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barbara
Ano, dodat bakterie a měnit tu vodu. Ale pomalu (oni opravdu nemaj rády změny) a snad něco přežije. Držím palce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2013 17:06 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Bohužel žádné jiné akva nemám, tak tam krevetky nechat musím. Takže mám teď shánět nějaké ty bakterie, nebo koupit už rybičky na zaběhnutí, jenže co pak s nima? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.05.2013 14:26 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barbara
Ani zeolit, ani sera bionitrivec a biostarter? Ty jo, u nás dávaj vzorky bakterií (myslím Tetra Bactozym) zdarma. :-)
No měň aspoň tu vodu (stejně teplou, odstátou), ale jak říkám - nitrifikaci tím nenastartuješ. Krevetky přendat do zaběhlýho - dlouhá aklimatizace - viz tady v popisu:
www.aquario.cz/…
, nasadit záběhový ryby (paví očka, zebřičky, apod.) a dokončit záběh. Potom krevetky znovu vrátit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2013 10:28 - Re: Barbara
A snaž sa aby voda mala približne rovnakú teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 23:02 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Nechci tam právě dávat žádnou chemii, no budu měnit vodu a uvidím, co se stane.....
Edit: Tak nikde ve zmerimexu mi nepomohli, prý nic nemají :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barbara
No ono snížit NO2 moc nejde, to musí jít přirozenou cestou. Možná přidat bakterie - sera bionitrivec a biostarter. Sera toxivec taky snižuje dusíkaté látky, ale na chemii jsou krevety citlivý. Pomůžou výměny vody, ale krevety jsou na změny taky citlivý. Měnit málo - 1/5 obden, ale tím nikdy nenastartuješ nitrifikaci.
Navíc jsou to hejnový tvorečci, mělo by jich být alespoň 10ks.
pH by taky mohlo být nižší, ale to bych neřešil. Spíš tvrdost a to NO2. Dobře jim taky dělá list mandlovníku mořského, dubový usušený list či olšová šištička. Ten výluh nejen že snižuje pH, ale dodavá taky huminové kyseliny a mandlovník i zbaští. Ale to jsou detaily, NO2 je teď důležitý. Takže dodej bakterie, dej do filtru zeolit a obden měn 1/5 vody za odstátou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:52 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: KarlosS
Ph jsem naměřila 7,8. Mám se teda snažit nějak snížit NO2? Ještě mě napadlo, jestli třeba nemám špatnou vodu kvůli některým zbytkům odumřelých rostlin, ikdyž se nažím odkalovat, ne vždycky jde všechno....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2013 22:35 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barbara
Ty pruhy jsou normální. Ještě mě napadá jestli máš měkkou vodu pod 5°GH, tak po svleku se jim nevytvoří nový krunýř a umírají. Je dobré přidávat Dennerle mineral. Ale stoprocentně to bude tím nezaběhlým akvárkem- viz. tvé NO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 22:19 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetkyRe: prasan
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím, jestli to půjde poznat. Termostat ted´ nemám, včera bylo 23C. Jinak foto už neni moc aktualní, rostlinek je tam dost, včera jsem i zastřihávala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2013 21:53 - Re: Barbara
Inde si písala o dákom páse na krevetke.
Apropo: Máš ten ohrievač bez termostatu - neprehrievajú sa ti? Akú mávaš teplotu.A podľa fotiek,tie rastlinky sa fakt ešte len zabiehajú (rozrastajú).Na tvojom mieste zatiaľ dám zopár slimáčikov,či jednu dve gupky(ktoré môžeš neskôr vyloviť).Až bude voda ozaj číra,vtedy bude ten pravý čas na krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2013 21:38 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Barbara
NO2 musí být na nule. Krevetky jsou na to citlivé. Nedostatečně zaběhlé akva. I když ti jede skoro 4 měsíce, zaběhlé být nemusí - bylo bez živočichů. Potřebuješ ho nečím zaprdět a krevetkama radši ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2013 21:17 Žena Barbara [5] - Raci, krabi, krevetky
Ahoj, prosím o pomoct. Mám 5 dní krevetky a jedna mi dneska umřela. Hned jsem udělala testy CO3 byla naprosto čirá voda, NO2 0,1mg, Ph 7,8. Před krevatkami jsem měla 2 neritiny a obě umřely asi 2. den, vždy spadly na záda, obrátila jsem je a nic. 3. neritina umřela stejně. Nevíte, co dělám špatně? Bojím se, že příjdu o zbytek krevetek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.05.2013 21:47 R Muž romant [27987] Re: rocky6281
Osobně bych si vsadil na nedostatečnou přípravu v podobě krátkého záběhu akvária a následnou špatnou péči o nádrž s živočichama, ale jak píše kolega, je to věštírna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.05.2013 21:45 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: rocky6281
Udělej prezentaci a pak se o něčem bude dát bavit- Takto je to věštění z křišťálové koule :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2013 21:33 rocky6281 – Aguael 20
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Koupil jsem si akvarium aquael 20L. Měl sem tam krevetky (red cherry 4x). Zničeho nic se zkalila voda a krevetky zemřely. :( Podkladku mám 4 cm říční písek a nadtím modré kameny jako dekoraci velikosti půl milimetru.

Chtěl bych poradit co s tím. Nebo jestli by se dalo chovat něco jinčího v tomhle akvariu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 17:17 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetky – trochu specialni pripad
Fotka k příspěvku - necelych 20litru, 22st. voda, Atman HF-0300 napojeny na 2-ramenny bublifuk-jede naplno, kazdy tyden vymena 10% vody/odkaleni, cerny pisek ze Sklorexu, najas, ceratophyllum, anubias, viz. priloha
- jen White Pearl a sneci
- mym problemem je uhyn samicky PO odnoseni vajicek ?! resil jsem to na zacatku chovu, pak se krevetky namnozily na par desitek kusu, tak jsem nad tim mavnul rukou, ted se to opakuje a vrta mi to hlavou
- dnes jsem nasel rano opet mrtvou nejvetsi samici, donosila vajicka..v AQ vubec nemam stare/zaslouzile/velke samice, jak jsem zvykly u green Palmat a Red Cherry
- setkal se s tim nekdo? diky za jakykoliv napad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 14:41 Muž predator3313 [831] - Hlavně bezobratlíRe: KarlosS
:-) Měření mam v prezentaci taky, neni to moc velké na to, že měřím vždy před výměnou
ale dík za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 14:33 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: predator3313
Ted koukám na tvou prezentaci a myslím, že to bude určitě tím "přerybněním". Voni taky docela dost prdí, chtělo by to změřit dusitany a dusičnany - to je základ. Jenže u krevetek s výměnami vody radši častěji a méně a samozřejmě až po léčbě eshou. Přeji ať to dobře dopadne a ať se spíš ozve někdo zkušenější.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038?od=601