Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 11:29 Muž Oldass [806] Re: ManuelChavez
No dobře, ale NO2 je na nule a NO3 je 10mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2018 10:37 Muž klm007 [114] Re: Oldass
U těch krevet je to vždy složité. Mé tipy: 1) vysoká teplota, pokud ti na akva svítí slunce, tak bych stínil; 2) stáří krevety, pokud umírají jen dospělé.

Také hodně krmíš. Já třeba nekrmím krevety vůbec, jen občas jim dám list spařené kopřivy. Sypu jim také na prach drcené skořápky vajec. Vodu používám pražskou vodovodní. Jednou týdně vyměním 25% vody. Filtr nemám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 21:12 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Oldass
No a teď se dívám na prezentaci tvé nádrže, však to máš strašně chudý na kytky. S tímhle osázením je ten měsíc na zaběhnutí IMHO málo, bál bych se výkyvů a vůbec dalších všeobecných problémů s čerstvě založenou nádrží.
Což ty krevety většinou odskáčou...
Navíc jestli se ti tam rozpadá ten Ophiopogon a nadělávaj tam paví oči, nevím... ¯\_(ツ)_/¯
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 21:00 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Oldass
Ono to tak i na té fotce vypadá, jako kdyby měla naprasknutý krunýř na svlek - může to být nedostatkem vápníku, ale stejně tak i třeba nedostatkem vlákniny ve stravě.
Případně pH. A nebo úplně něco jiného.

Každopádně mi jeden čas začali klucí padat při svleku, přidal jsem do akva víc olšovejch šišek a listů mandlovníku a následně i vápník, po jehož aplikaci problémy se svlekem zmizely a dokonce i kytky začaly růst mnohem zběsileji.
A to jsem měl do té doby zato, že tam mám vápníku dost. :-O Budiž ještě poučením, že ve stejném čase se začaly šnekům odvápňovat ulity a kytkám kroutit listy.
Asi mi na ten vápník někdo začal chodit. :)
Buď jak buď, teď to tam sypu při každé výměně třetiny vody a je klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 15:10 Silviebaris Re: Oldass
I to je možné,ale že by všem nešel svlek...zvláštní,ale možné vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 15:02 Muž Oldass [806] Re: afc1886
Že se jí nedaří svléknout krunýř?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 15:01 Muž Oldass [806] Re: silviebaris
Krevetky jsem nasadil 1 měsíc a 14 dní po založení. Chemie opravdu žádná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 15:00 R Muž afc1886 [14655] Re: Oldass
Jenom tak přemýšlím, ale nemůže být problém se svlekem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 13:09 Silviebaris Re: Oldass
To je mrzuté,a nějaké vonavky,chemie nic jste nedělali,kdo ho máte to akva umístěno..Možná fakt ta okurka,radši ji pro příště vynechte,mě taky umíraly postupně tak co každy druhý den,snad 8 kusů,ale já jsem aplikovala biolit na mravence v místnosti a taky byla i ta okurka,takže důvodu bylo dost na ten úhyn,ted už je klid..Ještě otázka,kdy jste tam ty krevetky dal,od založení akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2018 12:38 Muž Oldass [806] Re: Oldass
Fotka k příspěvku 3. krevetka padla. :( Zatím drží jen ty mladé, i když je těžké je sledovat, protože se hodně kryjí v rostlinách, takže jestli jsou v akváriu stále 3 ks, to úplně jistě nevím.
Ale 3 dospělé již padly. Snad to bylo tou okurkou, jinak nevím.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 11:00 Muž Oldass [806] Re: Oldass
Fotka k příspěvku NO3 ok, dnes kapičkovým testem cca 10mg/l (viz. příloha). Pak byla pachatelem asi ta okurka, jinak nevím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2018 09:24 Muž Oldass [806] Re: silviebaris
Zkusím ještě pořídit jiný test na NO3, abych měl jistotu. Papírový ukazuje pod 20mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 20:57 Silviebaris Re: Oldass
To i tak,rybky krmim taktez jako krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2018 20:52 Muž Xpe [132] - LoricariidaeRe: Oldass
Teplota taky může pomoci aby uhynula.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 20:50 Muž Oldass [806] Re: silviebaris
S tím krmením jsem myslel krmení ryb, krevetám (krom té okurky) jsem zatím nic speciálního nedával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 20:34 Silviebaris Re: Oldass
Krmení 2*denně je moc,já krmím tak 1 max 2 týdně,já mám lisované granulky a nebo od danerle crusta gran baby,místo okurky zkuste kopřivu,ale opět někde od lesa néé od cesty,nebo z pole. ano ano ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 20:28 Muž Oldass [806] Re: Anthrax
Anthrax: Repelenty ani odpuzovače, takové věci doma nepoužíváme. NO3 < 25. (Měřeno před pár dny.)
Krmím 2x denně TetraMin (kompletní krmivo), občas zaměním za TetraMinPRO Crips.
Dnes jsem měnil vodu, vyměním tedy i zítra.

silviebaris: Ano, ta okurka by to být mohla, byla z obchodu. Umyl jsem jí důkladně, ale samozřejmě to nemuselo stačit. Příště už raději použiji jen domácí ze skleníku. Jinak nevím. :/

Dnes jsem akvárko hodně pozoroval, krevety byly aktivní a pak najednou jedna padne. Divný.
Ještě přemýšlím nad teplotou vody, díky teplému počasí jsem na 28,3°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.05.2018 17:50 Silviebaris Re: Oldass
A co ta okurka,mě tak pomřelo taky pár krevet,jsou chemicky ošetřeny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 17:29 R Muž Anthrax [4739] Re: Oldass
Je to střelba na slepo ale nepoužíváte v místnosti s akváriem nějaký repelent, odpuzovač hmyzu, elektrický osvěžovač vzduchu či lak na vlasy?

Určitě bych přidal více rostlin (nenáročné rychlerostoucí). Pokud jsou tam tak významní producenti odpadních látek jako jsou živorodky a ancistrus. Čím a jak často krmíš? Máš možnost změřit NO3?

Pro jistotu bych vyměnil část vody. A zítra bych to zopakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2018 17:15 Muž Oldass [806] Re: Oldass
Dnes úhyn další krevetky, ráno byla čilá, odpoledne konec. Je možné, že by pošla hlady? Ale osobně bych věřil, že si musí vždy něco najít, zbytky od po rybách, řasy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2018 18:30 Muž Oldass [806]
Padla mě jedna red cherry krevetka. Měl jsem 4 starší a 2 menší. Doufám, že to bylo jen věkem, voda je výborná. NO2 = 0, NO3 < 25. Další parametry také ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 20:03 Muž Zip [277] Re: Lada
Ano potřebuje, ale pokud máš hodně dusičnanů ve vstupní vodě, tak by to chtělo spíše něco více zarostlého ;-) např. rybicky.net/nadrze/20090
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 14:58 Muž Lada [0] Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Podle testu Dajana PH cca 7... + aktualni foto flame moss snad taky potrebuje NO3.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 13:23 R Muž Anthrax [4739] Re: Lada
Posledni fotka v prezentaci je měsíc stará ale budu se řídit tím co tam je. Málo rostlin. Pokud chceš snížit hladinu NO3, tak to co tam je vidět nyní nemůže moc stíhat. Crystalky jsou holt citlivější krevetky. Jaké máš pH vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2018 12:01 Muž Lada [0] – NO3
Mam stale problem s uhynem narozenych krevetek..nove narozene do 2 dnu zmizi....NO3 se drzi kolem 30- 35. Ale to mo skoro i nova voda z vodovodu. Cim to muze byt???v 60l mam asi 40 krevetek.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 16:57 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Tučňák
No, asi ruším poplach. Vzal jsem nové testy a z dusičnanů vážně nemám radost. :-D

Na druhou stranu se divím, že si v tom neonky i Otíci s razborkami plavou jako dřív...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2018 13:11 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Úhyn Blue Dream
Zdravím všechny,
asi před týdnem se mi v akváriu objevil problém s úhynem krevetek, každý den najdu tak jednu mrtvou (a nejedná se o svlečky), převážně dospělí jedinci.

V akváriu už asi 2 měsíce nejede biofiltrace (jen mechanická filtrace / rozpouštěč CO2 a honič vody přes den), NO2 a NH4 na nule (testoval jsem to v průběhu vysazování filtrace), NO3 se drží mezi 25 - 40 (v podstatě od začátku, co tam krevetky jsou, kolem 4 měsíců).

Při výměně vody jsem zjistil, že je topítko mimo, zapojil jsem jej. Pak byl dva dny pokoj a dnes opět dvě mrtvé. Teplota vody kolem 25 - 26 st, Otíci, neonky modré i razborky jsou v pohodě, žádný úhyn, jen ty krevetky. Nějaké nápady?

Zvláštní mi přijde i nahodilost úmrtí - dnes jedna krevetka s vajíčky a jeden dospělý samec, předtím převážně dospělí samci, přitom jsou v akváriu i malí jedinci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 20:27 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ManuelChavez
Bývam v novostavbe, trubky sú všetky úplne nové. Ďakujem za cennú odpoveď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 20:26 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ManuelChavez
Bratislavské dGH je 19-28 :).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2018 20:22 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: JirkaŠčobák
Já měl vstupní vodu 8 dGH, tak jsem si právě myslel, že jsem v cajku, ale bohužel... Nešly ani ty N.davidi, rak floridský se nemnožil, zlom nastal právě až po nástupu RO. Máme tu staré potrubí, jak v baráku, tak pod městem, je v tom kdejaký bordel, osmóza pomohla. U mě tedy nešlo pouze o tvrdost, kterou jsem snížil na 4, ale právě o ty kovy a další bordel v tom. :-O
Říkal jsem si, jestli ty čtyři nejsou málo, ale zdá se to teď ok, uvidím, budu to samozřejmě sledovat.
Zásadní je, že píšeš, že máte vodu ze stejného zdroje, tak snad leda trubky v baráku / bojleru nebo je to úplně mimo. Každopádně jak píšeš, jednalo se o přesun a jedna padlá kreveta jaro nedělá. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 20:10 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ManuelChavez
Testy na meď bohužiaľ nemám, ale tvrdosť vody je OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 20:07 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: ManuelChavez
Máme oba bratislavskou vodu. Dost pravděpodobně úplně stejnou. Tvrdá, až velmi tvrdá. N. davidi vyhovuje. Dal jsem mu z populace, kterou jsem si pořídil na začátku zimy 2015. RO by byla vhodná víc pro krystalky.

Hele, je to jedna krevetka z osmi (klepu na dřevo). To může souviset se stavem jeho akvária. Jiné rostliny, jiný detrit, jiné řasy, jinak uležená voda, co já vím. Měl filtr. Ten mám jen v jednom akváriu a ještě se zapíná jen se světlem a obsáhne jen třetinu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2018 20:03 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: JirkaŠčobák
Mě při svlékání i mimo něj hynuly, bylo to vodou, koupil jsem RO a od té doby je klid, předtím sem tam ňáká vždycky najednou zničehonic padla - což by se mohlo vázat i k vašemu problému, nemá kolega nevhodnou vodu? Tvrdost, kovy,...
Stejné to bylo ostatně i s množením, pořád nic a po nákupu RO nosí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 19:27 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cyklohentán
Nikdy jsem neviděl, aby krevetka uhynula při svlékání. Určitě se tak děje, ale neviděl jsem. Takže nevím. Otazníky a vykřičníky měly stejnou vypovídací hodnotu, jako bych napsal cokoli jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 17:44 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: JirkaŠčobák
Možno že bola čerstvo zvlečená a zranila sa...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2018 17:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Cyklohentán
Už jsem ti dřív napsal do prezentace. Nicméně nevím, proč. Já si je mohu víceméně přehazovat z akvária do akvária a nebudou hynout (pokud je něco nesežere). Přesun k tobě musela být větší změna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2018 09:09 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Úhyn jednej krevetky prvý deň po vypustení
Ahoj, včera som pridal do svojho akvária osem krevetiek Neocardina davidi, nechal som zrovnať teploty a aj som im dvakrát prilial vodu z akva než som ich vpustil do akvária. Všetky vyzerali fajn, chodili po dne a jedli čo našli. Dnes ráno som si všimol jednu mŕtvu, všetky ostatné sa správajú normálne. Preventívne som vymenil 15% vody a urobím tak aj zajtra. Neviete čím to môže byť? Alebo sa bežne stávajú takéto veci pri vpúšťaní krevetiek do akvária? Je to toto akva: rybicky.net/nadrze/27959-rastlinne-mini

Najviac asi odcenim odpoveď od Jiřího Ščobáka, pôvodcu tých krevetiek :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2018 17:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kateřina
-studniční ,tam může být nedostatak vápníku a tím problematika svleku = náhlost úhynu
-náhled na problematiku ,nikoliv jednoznačné určení úhynu krevetek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2018 16:57 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Kateřina
Ahoj. Nebyla by aktuální fotka nádrže?

Také mi nějak nejde dohromady "zaběhnutém akváriu" a "akvárium jsme vymyly". Jak dlouho je to od toho nešťastného vymytí. Vyprali jste také filtr? Pokud ano, jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2018 14:06 Kateřina – úhyn
Ahoj, začali nám vymírat krevetky Red Cherry, ale nemůžeme přijít na to PROČ?

Krevetky jsou v zaběhnutém akváriu s filtrem (dříve v něm byly gupky, akvárium jsme vymyly). Krevetky akvárium obývají společně s potěrem gupek a bortií, dovezly jsem je přibližně před 3 týdny a z 18ks už jich je jen 10 sad
Krevetky vypadají dobře ťapkají si po akváriu a přijímají potravu. Krmím granulemi určenými pro krevetky a přilepšuji jim zeleninou (kterou zatím moc nechtějí :-( ) Voda je studniční a měním ji 1x týdně 1/4. parametry vody jsou: Cl2: 0 pH: 7,6 Kh: 6°d Gh: 16°d NO2: 0 NO3: 10
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 22:06 Muž 4Sima [1888] Re: Anthrax
Nechám ty intervaly proprání filtru delší a zkusím i tu vodu nechat odstát ve skle. Ještě, že je to taková loužička. Tak cca. 3 hodiny jsem jim míchal vodu z akva, aby neměly šok. Nikde nemrzly, z obchodu autem domů. Při transportu dostaly kousky plovouček do sáčku. Dám na radu a nechám ten filtr běžet bez očisty holt dýl, to bude asi základ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 21:59 R Muž Anthrax [4739] Re: 4Sima
Tak to není nic hrozného. Ptal jsem se proto, že už tu byli u borci co nechávali vodu odstát týden. ;-)

Možná fakt bude problém v těch častých zásazích do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 21:56 Muž 4Sima [1888] Re: Anthrax
Odpoledne napustím, druhý den buď dopoledne nebo po obědě výměna. Při té výměně nijak do toho moc nezasahuji, občas něco lehounce odkalím, ale to nestojí za řeč, protože ty krevetky toho dost vyčistí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.03.2018 21:49 R Muž Anthrax [4739] Re: 4Sima
Určitě do filtru nezasahuj tak často, škodí to bakteriím v něm a nahlodává to stabilitu prostředí. Čisti ho až tehdy když citelně klesne průtok. Výměny vody zkus zintenzivnit.

Jak dlouho je ta voda odstátá, než jde do akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 21:40 Muž 4Sima [1888] Re: Anthrax
Vodu měním cca. 1,5 - 2 litry týdně, den předem napuštěnou... Teď mě napadlo, jestli to není kýblem rozzureny (zkusím nechat vodu odstát ve skle). Filtr propírám tak jednou za 14 dní, když si odeberu trochu vody z akvárka, asi pár deci. Před vypuštěním se to zabíhalo 6 týdnů. Taky chci dodat kousek sépie, měl jsem tam dost svleček, které krevetky požraly, ale myslím že ta sepiovka neuškodí. Je mi jasný, že v tom malým objemu je všechno hned znát, každá změna. V místnosti žádné laky či vůně nebyly používány. Do akva se snažím nezasahovat rukama, tak nevím. Nějak ve mě hlodá ten kýbl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 21:26 R Muž Anthrax [4739] Re: 4Sima
Jak často měníš vodu (a kolik)? Jak často a jak probíhá údržba filtru?

Nebyl v mistnosti použit nějaký incekticid nebo takový ten „osvěžovač“ vzduchu do zásuvky nebo lak na vlasy?

Jinak mi měsíc a kousek přijde celkem málo, na vytvoření stabilního prostředí v sedmi litrech vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2018 18:28 Muž 4Sima [1888] – Úhyn krevetek
Poradí prosím někdo, co by mohlo být příčinou úhynu krevetek red cherry? Založil jsem jich do 9L pouze 6 (4 samice, 2 samci). No zhruba po týdnu vždy jedna uhynula (2 samice a 1 samec), takže zbyly už jen tři. Nádrž je pěkně zarostlá, bahnatka porostla mohutně, egeria plovoucí má snad půl metru, filtruji bublifukem. Pořídil jsem kapkové testy JBL měření viz. prezentace a dusíkaté látky se zdají být v pořádku. Nastražil jsem pastičku jestli tam nejsou ploštěnky a zatím se žádná nechytila (žádnou jsem taky neviděl). Může být problém v NH4, nebo přítomnosti kořenu ve vodě? Přikrmoval jsem opatrně krmením od tetry pro krevetky. Má někdo nějaký tip čím by to mohlo být? Ještě bych měl dotaz, jak jim přidat vápník do tak malé nádrže. Krevetky jsem nikdy nechoval, nádrž byla téměř dva měsíce zaběhlá před vysazením krevetek. Díky za pomoc :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:49 Muž Kubaa [718] Re: Milosh187
Ale 3 týdny je málo. 2-3 tydny po založení bývá největší krize. Někdy i později. Takže bych z těchto kusých informací tipoval dusitany. Když už se spěchá, chce to testovat vodu.

Ale udělej tu prezentaci, fotky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:46 Milosh187 Re: Kubaa
Po naplnění akvária jsem zasadil ihned rostliny a minimálně 3 týdny jsem ho nechal zajet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:43 Muž Kubaa [718] Re: Milosh187
A stáří?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23667x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038?od=201