Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:49 Muž Kubaa [718] Re: Milosh187
Ale 3 týdny je málo. 2-3 tydny po založení bývá největší krize. Někdy i později. Takže bych z těchto kusých informací tipoval dusitany. Když už se spěchá, chce to testovat vodu.

Ale udělej tu prezentaci, fotky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:46 Milosh187 Re: Kubaa
Po naplnění akvária jsem zasadil ihned rostliny a minimálně 3 týdny jsem ho nechal zajet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:43 Muž Kubaa [718] Re: Milosh187
A stáří?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:32 Milosh187 Re: Kubaa
Jo to přidám není problém, ale teď jsem v práci. Základní info...Akvárium o velikosti 55x35x30 cm, teplota v akváriu 23°C, filtr vzduchový, osazeno rostlinami Douška hustolistá, Růžkatec ponořený, Bahnatka bezstopečná , Bakuma karolínská, a přidávám trošku i CO2, ale jen mírně okolo 5mg/l foto pošlu až budu doma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:12 Muž Kubaa [718] Re: Milosh187
Chtělo by to nějaké informace o akváriu, do kterého si je dal. Jak je staré, velké, technika, údržba, spoluobyvatelé atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 10:05 Milosh187 – Hromadný úhyn Blue Dream
Chci se zeptat minulý týden jsem zakoupil 10 ks krevetek blue dream, a po týdnu došlo k celkovému úhynu a nepřežila ani jedna a jak jsem se na ni díval tak u všech se zbarvil (jako že hrudník do oranžova) a byly mrtvé a nevím co se stalo. Nesetkal se s tím už někdo náhodou?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2018 19:10 Muž rudiezi [3] Re: prasan
Dobre, radšej ju vyberiem aj s vajíčkami, nech to predsa len nespraví dáky väčší neporiadok. Ďakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 19:08 - Re: rudiezi
Ja by som ju komplet vybral a vyhodil.Ak uhynula na dáke priotrávenie či ochorenie,tak by som ju tam račej nenechával.Určite budeš mať i ostatné samičky nosiace vajíčka,neriešil by som u red cherry odoberanie vajíčok.A možno bola len stará a nezvládla znášku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 19:04 Muž rudiezi [3] Re: prasan
Dobre ,takže nechať tomu voľný priebeh, nech sa tam rozkladá aj s vajíčkami ? alebo to skúsiť dáko odseparovať z nej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 19:02 R Muž Anthrax [4762] Re: rudiezi
Záleží, v jakém stádiu jsou ty vajíčka. Jsou už vidět oči?
www.shrimpnow.com/…
Ale pokud máš v akvárku další samice, tak je to zbytečná práce, protože mladé budeš mít tak jako tak.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 19:01 - Re: rudiezi
Ak sú oplodnené,tak áno.No nemusia byť.
Ak ide o red cherry,tak by som skôr skúmal prečo uhynula ako riešil záchranu vajíčok.Tieto krevetky si zoženieš na každom kroku.Možno bola len stará a možno jej niečo nepasovalo v akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 18:58 Muž rudiezi [3] Re: prasan
A nešlo by dákym spôsobom zachrániť tie vajíčka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2018 18:55 - Re: rudiezi
rudiezi napsal: A jedna z tých malých (dvojtýždňových) krevetiek sedí na tej mŕtvej samičke a natriasa (aspoň dúfam že ich natriasa a okysličuje) tie vajíčka.
Je to len tvoje zbožné prianie.Mŕtva krevetka je proste mŕtva a vajíčka zrejme tiež.Malá krevetka z nich zbierala bordel a až sa začnú rozkladať,tak ich aj sprace.Zožerú i mŕtvu mamku i tie vajíčka.Chyba nastala zrejme niekde u teba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2018 17:41 Muž rudiezi [3]
Neviem či je to normálne, ale ešte som nič také podobné nevidel. Pred nedávnom sa mi narodili malé krevetky (teraz môžu mať tak dva týždne). A samička má znova vajíčka ...bohužiaľ som ju našiel mŕtvu a tie vajíčka tam stále má. A jedna z tých malých (dvojtýždňových) krevetiek sedí na tej mŕtvej samičke a natriasa (aspoň dúfam že ich natriasa a okysličuje) tie vajíčka. Stretol sa už niekto s niečím podobným ? Príde mi to dosť smutné, hlavne ak sú to jej budúci súrodenci a snaží sa im takto pomôcť. Ide o dáke inštinktívne správanie alebo je to proste len taká náhoda, prípadne ich postupne požiera ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 09:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: ctibum
Tzv. Mineral balls.
www.krevetkus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 09:38 R Muž ctibum [6907] Re: Tina
Luxusní kořen ;-)
Co jsou ty žlutý kuličky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 09:20 Tina Re: Wendy2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přikládám fotku akvárka a na druhé fotce jsou v písku vidět ty potvory.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 09:12 R Muž ctibum [6907] Re: Tina
Kdysi tu někde lacewings psal
lacewings napsal:
-zbytkové množství chloru nacházející ve vodě ve vodovodním řádu, není při současné normě pro ryby škodlivé,působí jako antiseptikum,
-odstávkou nebo dodatečnou úpravou může sice vzniknou ve vodovodním řádu i silnější zbytkové zachlorování vody ,které lze vnímat jak chutově tak i čichově,ale ani zde se většinou nemusíme obávat,ale je třeba se mít na pozoru, protože se uvolnuje pomaleji,je to tedy odvislé od poměru množství vyměněné vody, opět antisepticky pozitivní účinek,
-pak je tu silné, až pačlivé zapáchající zachlorování,známé z uzavřených plaveckých bazénů. tento typ použití chloru je již pro většinu akva. ryb smrtelný
-záměrně zde nepoužívám jednotky ,aby nedošlo k experimentům s chlorem,jako antiseptického přípravku k bakteriální léčbě, desinfekci nebo použití, k odstranění řas
- v dřívější době byla úprava vody nejednotná na základě použité technologie, proto přetrvává názor o nutnosti odstáté vody pro použití. Jedná se setrvalost, která je převzatá , skutečnost v dnešní době zcela jiná. ;-)

Jestli máš moc velkou vrstvu dna a dělá to neplechu, tak ji zkus odsát při odkalování. 1-2 mm by mělo jít v pohodě, pokud to vezmeš jen hadičkou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2018 09:04 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Tina
A cítiš (ešte) v čerstvo napustenej vode chlór?
Ja som krevetkám nedával vodu odstáť ešte nikdy. Akurát napustím cez sprchovaciu hlavicu a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 08:53 Tina Re: Wendy2
Měla jsem právě strach z chlóru, protože jsou na něj krevetky citlivý. Ok, zkusím vodu čerstvější, díky za tipy :-)

Na ploštěnky to nevypadá, co vidím na fotkách. Tohle jsou tak 1cm dlouhý jakoby bílý vlasy a kroutí se, když plavou ve vodě a nejsou v písku...možná nítěnky? Netušim..mám je tam od října, co mi krmila (překrmovala) mamka, když jsem byla dva týdny na dovolený.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 08:42 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Tina
Nejsou ti červíci ve dně spíš ploštěnky? Z těch by krevety nebyly nadšené.
A jak říká Yirka, měň vodu za čerstvou. Když ji napustíš přes sprchu už se není vůbec ničeho bát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.01.2018 08:00 Muž Yirka [9126] Re: Tina
Týden odstátá voda je stará voda a dle mého názoru je špatné ji používat. Neříkám, že to je důvod úhynů, ale ten postup nechat týden vodu odstát je prostě nedobrý. (Také se nenapiješ z týden staré vody ve sklenici)
Rybky a krevetky naopak uvítají čerstvou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2018 07:31 Tina – Úhyn krevetek
Ahoj všem,

měla bych na vás prosbu. Poslední cca dva měsíce mám problém s krevetkami Red cherry. Z nějakého důvodu mi začaly umírat,denně 1-2 kusy. Měla jsem k nim ještě 3 molucké a z těch mi zůstala také už jen jedna :-(

Akvárium 54 l,založené od dubna 2017
Obyvatelé: Red cherry, molucké, 5ks Otíci,šneci Clea Helena
Filtr: Aquael turbo 500
Teplota vody: 25 °C
V akváriu dále: Chihiros Doctor III,kořen,mech,pár rostlin,olšové šišky,list mandlovníku
Parametry vody měřeny pouze papírovým testem,ale podle něj v pořádku.

Na vodárnu jsem psala a provedené změny v poslední době jsou,že místo chlóru začali používat oxid chloričitý. Vodu používám minimálně týden odstátou. Měním cca 1x za týden až 14 dní 1/3 nádrže.

Co by ještě mohl být problém je příliš vysoké dno písku o velikosti 1-2mm. Drží se v něm celkem bordel. Zakládat akvárium teď, dám mnohem menší vrstvu,bohužel začátečnická chyba. A v písku se také drží bílý červíci,takové bílé čárky...vypadá to na hlístice..ty by ale měly být neškodné,co jsem se dočetla.

Občas přidávám minerály Ca a Mg od Dennerle.

Předem děkuji za každou radu a přeji krásný den.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2017 16:49 Žena lenkalor [580] Re: MatesHK
Ano, je to svlečka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2017 16:49 R Muž afc1886 [14681] Re: MatesHK
Není to moc kvalitní fotka, ale vypadá to na svlečku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2017 16:45 MatesHK
Fotka k příspěvku Prosím je toto jen svléčených krunýř že jo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2017 15:05 Muž Kubaa [718] Re: Yirka
Tak horké bych to neviděl. Eshu EXIT lidé u krevetek používají. A ta methylenovou modř obsahuje (4 mg na 1 ml léčiva - Methylthioniniumchlorid je lékopisný název methylenové modři). Viz www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2017 23:22 Muž Kubaa [718] Re: MartyCZ
To je v současné situaci jednak málo vody (25L z těch 80L je jako když prdne, toxická koncentrace dusitanů tam zůstane i po výměně), jednak málo často, měnit musíš každý den, ne-li i víckrát denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 22:31 MartyCZ Re: Anthrax
Děkuji za reakci, vodu jsem měnil cca tři dny nazpět. CCa 25l vyměnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.11.2017 05:59 Muž Jifi [675] Re: Wanderer
Ty rostliny spotřebují dusičnany. Dusitany musí přeměnit bakterie na dusičnany a v tak mladém akvárku zatím ty bakterie nejsou namnožené.
Pokud je v akvárku hodně dusitanů, tak ti na to kytky nepomůžou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 05:34 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kubaa
Na dusíkaté látky jsou dobré plovoučky, např. Limnobium. Když se ti nebude líbit, časem ho zlikviduješ, ale u těchhle abnormálních stavů dost pomůže.

Já jsem dal krevetky po třech týdnech, taky to byl risk, ale měl jsem už zaběhlý filtr a přidal jsem notnou dávku detritu. A taky byly ztráty, než si zvykly na jinou vodu. Ty ostatní to už snad zvládnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2017 23:11 Muž Yirka [9126] Re: Kubaa
Na methylenovou modř ke krevetkám zapomeň nebo dílo zkázy dokonáš....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 23:02 Muž Kubaa [718] Re: Anthrax
Protijedem proti dusitanům je methylenová modř. Ale netuším, jak ji krevety dobře snášejí ani zda to v praxi v akváriu funguje, naštěstí jsem to nikdy nemusel zkoušet. (Navíc je otázka zda to funguje na hemocyanin krevet.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.11.2017 22:56 R Muž Anthrax [4762] Re: Tudy
Já bych tu vodu natočil sprchou a dal to tam rovnou. Chlór je podle mě menší zlo než to NO2. Další výměny pak opakovat, s tím odsátím, dokud by to NO2 nebylo neměřitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2017 22:51 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyCZ
NO2 0,5 mg/l je konečná, smrt otravou, co nejrychleji vyměň vodu za čerstvou, stačí 1 h odstátou, kvůli chlóru.
Edit: podíval jsem se do Tvé prezentace, máš málo rostlin a samé pomalu rostoucí, sežeň si co nejdříve Doušku, Bahnatku apod. Nacpi to akvárko zelení. S živočichy počkej až tak za 14 dní, 3 týdny, NO2 musí být na 0. Časem bych také uvažoval o výměně filtru za čerpací hlavu a pořádnou kostku Biomolitanu (alespoň 2 l).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2017 22:50 R Muž Anthrax [4762] Re: MartyCZ
Krevetky jsi tam dal moc brzo. Kdy jsi naposledy měnil vodu? Měň teď vodu hodně často (po částech). Teď prakticky kontinuálně dokud nebude NO2 na 0. Potom klidně denně (1/3). Čím to měříš? Příčina bude to NO2.

Edit: Jsem pomalej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.11.2017 22:50 Muž Kubaa [718] Re: MartyCZ
Dál jsi je tam brzo, nepočkal jsi až se akvárium zaběhne a umírají ti na otravu dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2017 22:48 MartyCZ – úhyn krevet
Prosím o radu , zakládám akvárium a cca po 14 dnech od založení akvária jsem pořídil 22 krevet ( 11 ks Neocaridina denticulata orange + k ním 11ks RED KRYSTAl) cca před 3 dny začal úhyn krevetek :-O a ted už mě jich zbývá cca 10 . měřil jsem veškeré hodnoty CL2 ok , ph 6,4 trochu slabší , KH ok , GH ok , NO2 0,5mg/l to přesně ještě zjištuji , No3 ok , měřil jsem vodu z vodovodního řádu po odstaní a jediné na co jsem přišel že je voda pod PH 6,4 . Dostal jsem radu že mám do akvária dat na chvíli sepií kost a změřit hodnoty znovu .Opět to samé . V akváriu se objevila jedna těhule orange tak vůbec nevím co se děje. Našel jsem cca před dva dny krunýře od svlékání , a druhý den zase dvě mrtvé krevetky . Dnes večer sedím a pozoruji akva a vidím že se mi ta největší kreveta převalila na záda a cca po půl hodině na to se už vůbec nehýbe( bohužel mrtvá ne už si opravdu nevím rady )

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 10:21 Muž Jifi [675] Re: Tyrael
Jsem rád, že se to spravuje :-)
Ještě mě napadá - kontroluj si pravidelně, jestli ti z filtru teče voda. Taky se mně kdysi stalo, že jsem nějakou dobu nezkontrolovat průtok vody a pak jsem se divil, proč mně japonské krevety málem lezou z akvárka ven. A zjistil jsem, že filtr je totálně ucpaný a voda z něho netekla. To byl byl Atman + bioakvacit. Nestačil jsem se divit, kolik se toho ve filtru nasbíralo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.09.2017 10:09 Muž Tyrael [1] - raci, krevetky, menší rybkyRe: Jifi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Abych napsal rozuzlení: děkuju všem za rady. NO2 už se snad vrací do stavu, kdy bude neměřitelné. Jeste to neni 100%, ale jsem trpelivy. Pomohlo pročistit starý filtr, aby ještě čerpal, pak se začaly odbourávat dusitany. Výměny vody taky pomohly. Žádné další úhyny jsem nezaznamenal.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.09.2017 09:50 Muž Jifi [675] Re: Tyrael
Dej mu kyblík s vodou a máš klid na práci :-D

Jo, krevety vydrží méně než ryby, jsou fakt citlivější na výkyvy v kvalitě vody a tím filtrem velmi pravděpodobně došlo ke zhoršení kvality, pokud starý nejede. Zaběhnout pořádně filtr je otázka několika týdnů.
Takže nefunkční filtr + neměněná voda = pravděpodobně problém. Taky je potřeba si uvědomit, že pokud filtr přestane fungovat a byl zanešený, tak co se asi bude uvolňovat do vody?
Ty bakterie ve filtru mají rády průtok vody, ale při ucpaném filtru přestane voda proudit. A ekosystém filtru jde do ...

Vypral bych přiměřeně ten starý filtr a přesvědčil bych se, že funguje. A vodu měň denně nebo 1x za 2 dny. To by mělo pořádně spravit kvalitu vody :-) A během dalších 2 týdnů budeš mít zajetý nový filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2017 08:56 Muž Tyrael [1] - raci, krevetky, menší rybkyRe: Jifi
Díky Jifi,
1) Takový kanárci, pořád lepší ztratit pár krevet, než raka a ryby. Ale štve mě to. Nevím proč jsem měl špatně zafixovaný, že krevetky vydrží v tomhle směru víc než rybky.
2) Budu teď měnit denně, než se to spraví, dneska zkusím i 2x.
3) Jo, nebyl čas to zjistit, s dvěma malýma dětma je to náročný, s klukem zatím nemůžu dělat nic okolo akvárka, protože hned všechno musí dělat taky a vylejvá všude vodu, ještě je malej. Musim vždycky až když spí a nespím já. Už jsem ho dnes ráno pročistil a čerpá, skoro jím neprotékala voda.
4) Je to tak, dřív mi vydrželo takovou dobu bez výměny vody úplně v pohodě.

Snad se to teď rychlo spraví, už nechci sbírat mrtvolky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2017 17:12 Muž Jifi [675] Re: Tyrael
Tyrael napsal:
Od 8. září zaběhávám nový filtr, takže asi ještě nebude pořádně nastartovanej a starý asi už moc vodu nečerpá, bude ucpanej. Do toho jsem koupil 7 novejch rybiček. A na ten objem už to je asi přeryběno (větší akvárko si nadělim až k vánocům, pak budou mít všichni mnohem víc prostoru a vody). Naposledy jsem měnil vodu před cca 8 dny, pak jsem nestíhal a jen odpařenou vodu doplnil.

Je mi teda trochu divný, že by začaly jako první hynout krevety.
1) Krevety jsou na kvalitu vody citlivější než ryby, takže to není nic divného, že začnou hynout dřív než ryby.
2) Vodu měň aspoň 1x za 2 dny, klidně denně. A to po dobu nejméně 2 týdnů, protože od 8. září ten filtr nebude zaběhlý.
3) Nestačí si myslet, jestli starý filtr nečerpá - je potřeba zjistit, jaký je stav a pokud nečerpá, tak ho vyčistit.
4) Pokud by akvárko bylo v pohodě, tak by 8denní pauzu bez výměny vody v klidu ustálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2017 15:22 Muž Tyrael [1] - raci, krevetky, menší rybky – úhyn několika krevet
Prosim o pomoc. Uhynulo mi několik krevet. Poradíte mi prosím někdo co to způsobilo? Nebo co to mohlo způsobit?
Prezentace První krevetárko: rybicky.net/nadrze/25860

Normálně takový úhyn nepozoruju, vlastně nikdy nepozoruju žádný úhyn. Viděl jsem snad jen jednou nebo dvakrát, že rak požíral krevetu. Ale jinak nic.

Nějak se mi podařilo rozhodit rovnováhu. Já to vidím na souběh několika faktorů. Od 8. září zaběhávám nový filtr, takže asi ještě nebude pořádně nastartovanej a starý asi už moc vodu nečerpá, bude ucpanej. Do toho jsem koupil 7 novejch rybiček. A na ten objem už to je asi přeryběno (větší akvárko si nadělim až k vánocům, pak budou mít všichni mnohem víc prostoru a vody). Naposledy jsem měnil vodu před cca 8 dny, pak jsem nestíhal a jen odpařenou vodu doplnil.

Uhynulých krevet jsem napočítal asi 6. Ostatní je už žraly. Uhynulý byly starší větší i mladší menší.

Zbylá osádka vypadá v pohodě. Žádné další úhyny jsem nezaznamenal. Ryby nepanikaří, plavou si klidně, nebo normálně jako vždycky. Ostatní krevety i rak vypadají úplně normálně jako vždycky. Šneci taky "neutíkají".

Hned jak jsem to zjistil, tak jsem vyměnil cca půl vody v akváriu. A pak jsem tam nalil dávku sera bio nitrivec. Takže teď plánuju nechat vodu alespoň den bez výměny ať je to v klidu a až za další den zas část vyměnit. Podle výsledků testů.

Zatím jsem ráno stihl jen testy na NO2 a NO3. NO3 byly v normě, NO2 vysoký. pH ani KH jsem už nestihl.

A nebudu teď chvíli krmit, minimálně den, možná dva.

Je mi teda trochu divný, že by začaly jako první hynout krevety.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2017 06:58 R Muž afc1886 [14681] Re: Petr
Nejlepší by bylo se tady zaregistrovat,udělat prezentaci akvária a potom se dá lépe poradit.Podle fotky co jsi dal,bych řekl,že bude pár věcí,které by šly vylepšit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.03.2017 06:23 lenkalor Re: Petr
Nepanikař. Krevetka, která splašeně plave po nádrži je sameček, který hledá samičku po svleku. :-) Je to v pořádku. Jestli tam máš samečků víc, tak budou plavat taky. Nejspíš jsi ve špatném vláknu. ;-) Najdi si spíš množení krevetek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2017 23:57 Petr Re: lacewings
Dnes mi na prodejne rekli ze ten bily krouzek nemoc neni,ze to je znamka ze se bude svlekat,tak nevim. Vecer se jedna svlekla ale jina. Ted mi navic jedna krevetka splasene pluje kolem akvarka. Nevim co se deje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.03.2017 07:49 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Petr
-nemusí se jednoznačně jednat o nemoc
-je zde možnost příčiny, v důsledku svlékání, kdy může jít o špatné parametry vody, nebo nevhodnou a jednostrannou potravu
-nelze přesněji určit z důvodu špatné ostrosti fotografie ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 21:54 Petr
Fotka k příspěvku ahoj Umrela mi krevetka. Ma za hlavou kolem tela bily pasek. Nevi nekdo co to muze byt za nemoc a jak se toho zbavit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 22:12 MadmanCZ Re: drvi
Ty bohužel nepřežily díky mojí chybě, kdy jsem myslel, že 17 dnů a stabilní hodnoty vody v novém akvariu budou stačit :-/ proto jsem začal psát i v tomto tématu :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23818x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038?od=251