Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2012 23:37 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Žabka
Určitě to aspoň trochu pomůže, třeba proti tomu prachu z tvárnic... ale vše to nezachrání - například RAID a podobná svinstva ti proniknou i pod krycí sklo a krevetky to mají spočítané, čichavci a hlavně pancíci a krunýřovci taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 21:42 Žena Žabka [387] Re: invalida
Smrk, myslela som, že to aspoň trochu pomôže :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 15:10 S Muž invalida [3881] Re: Žabka
Mě lehli i při krycím skle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 14:14 Žena Žabka [387] Re: lussy
Neviem či máš krycie sklo, ale ak nie, určite aspoň trošku pomôže...Kvôli preživším rybkám..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 14:12 Žena Žabka [387] Re: invalida
A nejaký ten azbestík sa tam tiež nájde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 12:53 R Muž romant [27987] Re: lussy
Vodu měnit častěji než často.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:50 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe: invalida
Nic proti hmyzu nepoužíváme..tedy jen lepítka proti molům ale ty jsou v jiné místnosti..a s tím barákem vedle,pokud tedy říkáte že to tak je,co mám s tím dělat aby to v té vodě nezůstalo? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2012 12:35 S Muž invalida [3881] Re: lussy
Prach ze starejch tvárnic....to je jasný ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.06.2012 12:32 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: lussy
Krevetkám údajně stačí i Raid do zásuvky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2012 12:24 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe: Žabka, ivalida
Ano,ihned vedle našeho domu se přestavuje celý barák,komplet.A postřik na hmyz..nic takového jsme v poslední době nepoužívali..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2012 10:01 S Muž invalida [3881] Re: lussy
Postřik na hmyz v bytě to taky dokáže...Nerojilo se ti tam něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 23:50 Žena Žabka [387] Re: lussy
Nebúrala sa v tvojom okolí v poslednom čase nejaká staršia budova? Alebo tak niečo? Výmena bytového jadra...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 20:33 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe:
Ano filtraci jsem neměla jen vzduchování,ale novorozené rybky které jsem do odchovničky dala si žijí skvěle..také jme si říkali že to mlže být tím kocourem,ale přecijenom do pokoje s Akvárkama nesmí a tedy močit tam chodit nemohl,byla jen má chyba že mi tam vběhl a než jsem si toho všimla,mělo to okno už za sebou..a to ty 3 dny předtím také umíraly..ale co pak tedy to velké akvárko??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   26.06.2012 20:18 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: chytek
To nebude tím,že tam není filtrace. Akva se dá dělat bez problémů i bez filtrace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 19:46 chytek Re: lussy
Tomu malému akva nejspíš chyběla filtrace - já mam závěsný Atman + bioakvacit na sací trubici - a pak by neměly umírat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2012 18:32 R Muž romant [27987] Re: Deathbull
Obsahuje čpavek, takže zabiják tutovej, tedy pokud je na vině ten kocour a není to jenom rozhoupanou vodou z příčin nedostatečné péče o akvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:19 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: lussy
A nebo kocour chodil močit i do vody..absolutně nevím co a jak rychle to udělá s vodou, ale podle toho jak kočičí moč agresivně smrdí, tak to nebude pro vodní živočichy žádný med.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 15:28 Muž Mejlan [2] Re: lussy
Taky se těch 12l mohlo v posledních dnech snadno přehřát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 15:08 jamajcan Re: lussy
Podle mě bude zrada v kvalitě vody.I když jsi použila vodu i substrát ze zaběhlého akva. tak přece jen ta biol.rovnováha byla určitě narušena.Zvýšená hladina N.látek ve vodě je pro krevetky dost nebezpečná.Taky se do vody mohly dostat nějaké chem. látky,když jsi odchovničku zřizovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 14:06 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetky – Záhadný úhyn všech krevetek v AQ
Fotka k příspěvku Ahoj,Přibližně před 10 dny jsem zjistila že v nově zřízeném krevetkárko/odchovničce umírají čerstvě svlečení jedinci..začalo to jedním za den pak 2,3 až nakonec v tomto malém akvárku (12 litrů) nezbyla žádná..krevetky mám asi rok,do této doby byli v mém velkém akváriu (114 litrů) kde se jim dařilo skvěle,poté jsem jich část dala do tohoto malého akvárečka a tak za 3 dny začali umírat.Voda,rostliny a písek byli z velkého akvária a chemii nepoužívám,místo na "schovku" měli také,takže to problém nebyl a testy vody také neurčili žádnou změnu v tvrdosti,kyselosti atd..
Což o to,přetrpěla jsem to..ale o tři dny později začali umírat i krevetky z velkého akvária,zde jsem také neudělala žádnou změnu a vše bylo na pohled v pořádku..tyto už ani nemuseli být po svlékání..většinou jsem je viděla jak jsou vzhůru nohama a jen klepou nožičkama,když jsem do nich "šťouchla" rychle se otočili,kousek poodplavali a po chviličce se zase otočili na záda a po nějaké době zemřeli.. sad
přikládám fotku krevetky před smrtí...
PS:asi tak 3 dny poté co vymírání začalo v malém akvárku mi náš kocour "označkoval" okno ihned vedle akvária (den poté začali umírat krevetky i ve velkém akva...) ale to s tím asi souviset nebude..nevím :-O
Prosím poraďte pokud víte v čem může být problém..děkuju..lussy
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 19:48 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: MP
Já někdy nevyhazuju ani mrtvou rybu, zvláště pokud o ní nevím. Šneci a ancíkové se mi o tělíčko postarají. Pokud ti tam vadí, tak ji vyhoď. když ji tam necháš, tak se taky nic nestane pokud nemáš podezření, že zemřela na nějakou nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 18:52 Muž MP [3] – Krevetka
Dobrý den, dnes mi zemřela jedna krevetka red cherry a nevím co dál. Mám ji tam nechat (jestli ji zbytek sní???) nebo vyndat? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 14:45 Žena petulinakk [2016] Re: Vissena
Tady je něco ze starších příspěvků:
rybicky.net/forum/16110
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2012 14:16 Žena Vissena [25] - Miniakvária
Ahoj, chtěla jsem se zeptat jestli jde nějak zabránit úhynu krevetky když má naprasklý krunýř mezi hlavohrudí a zadečkem..nebo případně lze vůbec zabránit aby jí to prasklo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2012 07:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matynka
mam prirodni formu, ta je jeste odolnejsi nez cherrymy, daval jsem je rakovy (specializuje se na raky a krevetky, je v tomto smeru dost zkuseny) a poprvy mu taky vsechny pochcipaly, pritom bydli o par ulic vedle... ale mel jsem je asi pul dne na vystave nez si pro ne prijel.... podruhy jsem je odlovil a do 20min byly u nej doma.... a vsecky prezily
je to trosku nevyspytatelny... ale pokud pezije aspon jeden par ci jedna nosici samicka tak se do pul roku namnozej ze budes mit plny akva....

chce to mit zabehly akva, privykat je opravdu pomalu (ja do sacku necham samospadem kapat vodu z akva az je ji dvojnasobek, pak necham srovnat teplotu a nakonec je prelovim, cely to klidne trva hodinu ci dve, nejni kam spechat)....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2012 06:21 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: matynka
Tak to bude tím, že si je dala do čerstvě založeného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 21:15 - Re: matynka
Bude problém v tvojej vode.Asi vysoké NO2.Krevetky prelovujem sieťkou a nikdy sa mi nič podobné nestalo.Kamarátka je v tom nevinne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 20:31 matynka Re: Filip980
Ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2012 19:00 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: matynka
To ti dělají všechny krevetky? Tak to nemusí být z poškozeného krunýře, to můžou špatně reagovat na nové prostředí. Ty krevetky si pořídila do toho akvária krevetky a endlerky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:58 matynka Re: Filip980
To jo, ale ted se nemá co množit, když to všechno uhyne..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:45 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: matynka
Uvidíš, co se bude dít dál, ale podle mě to bohužel nepřežíjí, ale neboj, oni se ti ty cherryny brzo namnoží do dost velkého počtu, že nebudeš vědět, co s nima dělat.
Upozornil bych kamarádku spíš na to, aby si při vybírání krevetek z akvária dala příště pozor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:42 matynka Re: Filip980
Aha,takže už jim stejně nepomůžu,jestly maji poškozený krunýř. Jediný asi co můžu kamarádce poděkovat a koupit si nový.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:38 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: matynka
Nejspíš mají poškozený krunýře. Tenhle druh krevetek nic takového nedělá, pokud to teda není při svlékání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:33 matynka Re: Filip980
Oni třeba leží na zádech, zachvilku vyskočí a jak padaji zase dolu tak padaji na záda a zase leží. Nebo když leží, tak mrskaji jenom nožičkama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:28 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: matynka
Tak je možné, že je kamarádka poškodila síťkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 18:11 matynka Re: Moucha
Byly velcí asi tak 1cm.. Jenom že neni možný aby mi už umírala i samice něco nebude v pořádku.. Kamarádka je lovila sítkou a já doma jsem je lovila fajfkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 11:09 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matynka
Jak byl veky ten samecek? Jakym zpusobem se lovily a prelovovaly? Fajfka/sitka?
Nad ztratou cherryny bych netruchlil.... brzo ze namnozej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 09:56 matynka Re: Moucha
Nesvlékaly se, jedná se o krevety red cherry. Donesla jsem si je od kamarádky v zavařovací sklenici, dala jsem do ní trochu vody z našeho akva, pak jsem půl hodiny čekala a odlovila jsem je do velkýho akva. Mam 20kusů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 09:41 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: matynka
O jaky druh se jedna? Kolik kusu? Nema poruseny krunyr? Jak jsi je vypostela? Nedoslo k hromadnemu svlekani novych krevetek? Naucte se podavat co nejkomplexnejsi info, kdyz chcete rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2012 09:32 matynka – mrtvá krevetka
Ahoj,chtěla jsem se zeptat. Včera jsem si domu dovezla krevetky, sameček dělá pořád mrtvýho a nevim zda tedy umírá nebo to jenom dělá. Leží na zádech a nehýbe se. Pochvilce se zase otočí a poskočí dál a tam udělá to samý.. Nevíte co mu je? Nebo jenom odpočívá. Děkuji za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 09:57 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: RedCherry
- jo tak toto mi neco pripomina... v mem pripade ze 40 Yellow -> s bidou 4kusy.. udelal jsem to stejne, zacal jsem s Yellow sachovat, presunovat z AQ do AQ a takhle to dopadlo.. na pricinu jsem neprisel
- takze pouceni - kdyz neco funguje - nevrtat do toho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 08:59 RedCherry – už nevím co s tím
Ahoj,
krevetky red cherry mám zhruba od listopadu a šli mi naprosto skvěle. Zhruba před měsícem a půl jsem pro ně koupil větší akva 200l a do toho původního jsem dal red crystal a yellow. Než jsem přelovil, tak bylo akva měsíc v záběhu a přelovil jsem je fakt citlivě. Od té doby mi nejdou, každej cca 4 den najdu mrtvou (týká se obou akva, všech druhů). Absolutně nechápu proč, vodu měním cca 20 procent každý týden, odstátou 24 hod. Jediné, co jsem změnil od původního akva je, že nemám zasypané celé dno substrátem, ten je jen zhruba na polovině a přidal jsem dubové listy a olšové šišky, které jsem předtím neměl. Ty mi byly doporučeny, že je mají krevetky rády.
No a teď babo raď ;-)
PS: Ještě jsem koupil bambus, at mají další schovky, ty jsem zatím do akva nedal. Mám ho zatím v kýblu s vodou. Mám ho tam přidat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 21:32 - Re: Filip980
Stačil jediný deň nepozornosti a vysoké množstvo CO2 mi odpísalo red cherry.Komplet všetky v konkrétnom akvárku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 19:48 S Muž invalida [3881] Re: Filip980
Krevetky by šli dřív...podle mě :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 17:23 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Filip980
- zalezi na okolnostech, ja bublam (nekdy opravdu hodne) kvasnicemi, ale na 2.stranu je to v huste zarozstlem AQ(mode jungle ;-) )
- takze uhyn jsem nepozoroval, jen nektere rostliny bublaji
- na Shrimpnow radi nepouzivat s krevetkami CO2, tyka se to ale vetsinou haklivych CRS/CBS :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2012 17:04 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: invalida
Ano může to být příčinou, ale na to by zareagovali i rybí obyvatelé. Nebo se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2012 19:49 S Muž invalida [3881] Re: Filip980
CO2 může bejt příčíčina.........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 19:48 Muž sikula [73] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bára
Krevetky obecně snášejí špatně prudké změny prostředí. Vše je nutno dělat postupně a pomalu.
Vodu bych netipoval. Já jsem zvyklý měnit relativně velký objem vody, (často i více než 50%) a potíže s tím nejsou. Ale bez měření to vědět nemůžeš. Teď už těžko zjistíš, čím to bylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 19:08 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Bára
Vyměněním vody by to mohlo být, na větší množství CO2 by zareagovali i ty razborky co tam máš. Jinak jak se tu už píše, pokud byly staré tak už měli načase.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2012 16:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bára
A jak velky byly? A jak dlouho je uz mas?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23821x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038?od=701