Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:09 Muž geralt [11] Re: lhajek
Rastlín mám dosť, porast musím pravidelne prestrihávať a vyhadzovať, ináč by rybky na tú džungľu potrebovali sekerky...

Ok, skúsim to zakryť.. Vďaka za konzutláciu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 15:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: geralt
A co rostliny?

V mé 54L mám také mezi hladinou a krycím sklem jen pár milimetrů max půl centimetru a žádný problém s nedostatkem kyslíku nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 14:55 Muž geralt [11] Re: lhajek
Tá vzduchotesnosť bola myslená samozrejme obrazne... Ale keď to zakryjem, ostane mi jedine otvor na kŕmenie (priemer cca 3cm), čo asi na akékoľvek prúdenie vzduchu nestačí a ako som písal, krycie sklo je pár milimetrov nad hladinou..
Proste malý objem vzduchu, nulové prúdenie vzduchu... Mám obavy z nedostatočného okysličovania.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 13:12 amrtin Re: lhajek
Ale jo,pokud akva neni přikryté,tak se tohle stát může,ony maj reakce skutečně bleskové :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 13:02 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: amrtin
Mě se tohle také stávalo a několikrát jsem to přímo pozoroval. Krevetka seděla na rostlině poblíž hladiny a když se k ní přiblížila ryba tak se dala na ústup těmi svými super rychlými pohyby a najednou byla venku z akvária. Kdybych to takto přímo nepozoroval tak možná také budu tvrdit to co píšeš....
Pokud mám ale krevetky v akva kde je nic neruší tak nepamatuji že by nějaká vyskočila ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 12:58 amrtin Re: geralt
Já sem sice taky v chovu krevetek začátečník,ale nikdy mi žádná nezdrhla a to ani když lítali samci kvůli samičce.Asi bude něco špatně v akvárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 09:03 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: geralt
Podle mě je lepší zakrýt a vzduchotěsné se nestane. To by jsi se musel o utěsnění postarat jinak.
Jinak 1cm díra je docela dost, mě ryby (kardinálky vietnamské) proskočí i mezírkou do 0,5cm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2013 08:25 Muž geralt [11] – výška hladiny
Za posledné dva týždne som postupne našiel mimo akvária 4 sušené red cherry, čo ma dosť mrzí... V chove krevetiek som začiatočník, takže :
dojem podľa pozorovania - keď sa niektorá z dospelých samičiek chystá zvliekať, začnú samčekovia lietať po akva ako torpéda a niektorí na chvíľu zaparkujú na rastlinkách tesne pod hladinou alebo na hladine.. Ak vtedy v tesnej blízkosti pláva nejaká ryba, použijú svoj star trekovský warp pohon a odskočia "do bezpečia". Krycie sklo mám tesne nad hladinou (5-7 mm) a na bočných stranách je kvôli manipulácii aj prístupu vzduchu medzera medzi krycím sklom a stenou akva niečo cez 1 cm... myslím, že pri tých skokoch niekedy dezorientované vyskočia na krycie sklo
čo s tým?
1. Znížiť hladinu, aby sa zväčšil odstup do krycieho skla?
2. Zakryť medzery medzi krycím sklom a stenou akva (ale tým sa akvárium stane takmer vzduchotesné)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.07.2013 07:17 Muž Toník [396] Re: zmija
Ta vložka teď už s neaktivním aktivním uhlím beztak funguje jako filtrační materiál, takže ji měnit nemusíte. Ale můžete. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 23:51 amrtin Re: zmija
Přesně tak,vyměň jej za něco jiného(třeba kousky biomolitanu).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 23:26 zmija Re: lhajek
Aha, no ta vlozka s aktivnym uhlim je ako sucast filtra a mam ju tam od zalozenia t.j. 04/2013. Takze to vyhodim a pouzijem iny filtracny material. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:55 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: zmija
Jak dlouho tam to aktivní uhlí máš? Ono se velmi rychle "opotřebuje" a musí se vyměnit. Tuším jeho životnost je pár týdnů? Možná ani to ne. Určitě to někdo upřesní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2013 22:40 zmija Re: prasan
Dakujem za cenne informacie. Skusim si zohnat ten Crusta ecto v Polsku, lebo na nasich strankach som ho nikde nenasla. Krmim striedmo, aby zbytocne krmivo neplesnilo. Aktivne uhlie vo filtri mam, bola to jeho sucast. Nakup novej osadky bude az po lete, kedy nebude potreba tolko chladit a bude uz aj RO.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 23:41 - Re: zmija
Vzhľadom na tie ,,extra,, hodnoty vody.Myslím,že ide o parazita alebo o bakteriálnu infekciu.(pri bakterke tráviaceho ústrojenstva krevetka rovnako zbeleje)Čo je problémom úmrtia.Podobne mi takto uhynula celá populácia N.palmata var.Blue pearl.(než som zistil o čo šlo)
V prvom rade zlepšiť hygienu v akva.Dbať na to aby filtrácia fungovala ako má.Biele uhynuté z akvária čo najskôr odstraňovať.(nemám odskúšané,ale mohol by zabrať ak nie aspoň pomôcť Crusta Ecto).Neuškodil by zeolit do filtra či na nejaký čas aktívne uhlie.Neprekrmovať!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zmija
NO3 50 je moc i na cherryny, natož krystalky. Tvrdost i pH taky strašně vysoké. Voda naprosto nevhodná pro chov krevetek.
Pro snížení dusičnanů přidej rychlerostoucí a plovoucí rostliny. Pro snížení ostatních veličin - RO, případně pH snížíš přihnojováním CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:21 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: zmija
NO3-50, tak tam asi hledej příčinu, to se mi zdá moc na krevule :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:56 zmija Re: prasan
Prasan, hynut krevetky mi zacali odkedy som do akva pridala danio galaxy, z ktorych hned zdochli dva kusy. Predtym zili vsetky v pohode. Odvtedy som prisla o vsetky tigre, zostalo mi len par yellow a jedna crystalka. Kazda uhynuta krevetka bola biela zvnutra, tigre dokonca mali cervene pasiky(ako keby boli red tiger). Dokonca aj vidim, ktora krevetka zacina beliet zvnutra tak na dalsi den ju najdem mrtvu. asi to budu nejake tie parazity. Da sa s tym nieco robit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:50 zmija Re: KarlosS
NO3-50, NO2- nemeratelne, GH>21°d, KH 15°d, pH 7,8, Cl2-0. Merane testom JBL 6in 1
viem, ze mam tvrdu vodu coskoro bude RO.
A dnes mi dosiel aj TDS merac tak tam bola hodnota 380, co je tiez vysoka hodnota. Predtym som mala tieto krevetky v inom akvarku, kde som sa nijak specialne nestarala o vodu chovala som ich so cherry a zili si v pohode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:12 - Re: zmija
Belavé sfarbenie je najčastejšie príznakom parazita.Normálne či nie na parazita uhynutá krevetka je buď bez farby alebo načervenalá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 22:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: zmija
Samozřejmě vodou. :-) Máš tam jen "ze studny", dej nám parametry.
NO2, NO3, pH, tvrdost, alkalitu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 21:30 zmija – uhyn
Fotka k příspěvku Takto mi postupne hynu krevetky, najma tigre a crystalky. Vybledne im farba a ako keby sa zbelia z vnutra. Cim to moze byt?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 12:51 richie Re: richie
Hmm .. Cervenu uz nevidim ziadnu. Ale tri stabilne japoniky sa tvaria ze je vsetko ok. Tak netusim.. Orientacny test vody (JBL 6in1) sa tvary ok.. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2013 13:10 richie – uhyn krevetiek
Pridam sa aj zo svojim problemom, zalozil som minicko (vid prezentacia) a mam dost velke straty na krevetkach.
- Japoniky zatial prezili tri zo siedmich (ale su najstabilnejsie - tie tri su tam mesiac).
- Male cervene (asi red cherry) prezila jedna z piatich (mam ich asi tyzden), najprv som nasiel dve vyvratene, potom na druhy den jednu trapiacu sa s pancierom (uz bola skoro cela vyzlecene, len nohy este nemala volne) a vcera dalsia. Den predtym uz sa len tak "povalovala" pri dne bez nejakych zjavnych vonkajsich priznakoch (teda aspon pre moje neskusene oci).

Podla merania voda by mohla byt ok (JBL 6in1), ale mal som pocit, ze maju problem z vyzlecenim panciera (aj ked som ponachadzal aj dost vyzlecenych pancierov, ale to asi tie tri stabilne japoniky).

Akvarko ma este len asi 2 mesiace, prve krevetky som tam dal po mesiaci.

Mozte ma nasmerovat v com moze byt problem, resp. co este (a ako) skontrolovat?

Vdaka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2013 20:24 Muž Kaplan007 [51] Re: romant
Pozoruji jak jen to jde a pořád mi nejde do hlavy co krevetkám chybí. Potravy dost, teplota ok, voda čistá... Rybká je fajn, ale krevetky se pořád drží ve skupince v rohu a občas se objeví nějaká uhynulá. Zkoušel jsem pár dní po sobě vyměnit část vody, vypnout CO2, nehnojit a nekrmit rybky a žádná změna...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 20:27 R Muž romant [27987] Re: Burik
Ono je někdy lepší vypnout internet a řídit se pozorováním v akváriu, krevetáriu. Semele se tady spousta hovadin a lidi jsou děsně důvěřivý stádečko. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 20:05 Muž Burik [727] - AquascapingRe: kaplan007
Nedávno se zase šiřila hláška,že krevetkám vadí šťávy co vypouštějí poškozené anubiasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 19:27 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Kaplan007
Kryptokoryn mám plné akvárko a krevetky se zvesela množí. Vzhledem k tomu, že kryptokoryny rostou pomalu, tak v podstatě tam není důvod k nějakému velkému zásahu. Jak píše prasan. Občas odstraním staré listy, ale i když jsem s kryptoškami hodně manipulovala, nic se krevetkám nedělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2013 13:06 - Re: Kaplan007
Niečo o tom som čítal na stránkach Crustahunter.de
Áno poškodené rastliny ho vylučujú a vzhľadom na ihličkovitosť môžu poškodzovať dýchacie či ústne ústrojenstvo rýb i kreviet.No asi nikto nerobieva drastický rez cryptocoryne.Osobne to tak ako ty mám i ja a max. odcvaknem odumretý list.Živé zdravé nie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2013 14:42 Muž Kaplan007 [51]
Jak krevetky reagují na vyšší koncentraci CO2? Nedávno jsem si pořídil pár kytek navíc, trošku jsem přidal CO2 a včera jsem si všiml, že se krevetky shlukují v rohu akvária a u hladiny. Pár jich uhynulo. Nenapadá mě nic jiného čím by to mohlo být než CO2. PMDD hnojím v přiměřeném množství a to jim nikdy nevadilo. Jinak ryby jsou všechny OK a chovají se normálně.
Edit: Četl jsem cosi o šťavelu vápenatém, který vylučují mechanicky poškozené kryptokoryny. Prý to krevetkám opravdu nesvědčí, ale je to jen hypotéza. Já mám kryptokoryn plné akva. Má o tom někdo bližší info?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 20:49 Žena barcatt [5] Re: Domias
Dakujem vsetkym moc za odpovede, proste to vysadime - myslim ze tam toho bolo dokopy proste moc. Plynove COcko bude stacit... Bola to hlupa chyba
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2013 11:35 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: barcatt
JAk píše KArlosS,bude spíš problém v množství,v akvárku kde mám CO2 už easy carbo nepřidávám..Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 22:20 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: jamajcan
V kombinaci asi ne, zřejmě v množství ;-)
To barcatt: Pokud si co2 nedokážeš změřit nebo spočítat, radši dávkuj méně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:57 jamajcan Re: barcatt
Hnojím Co2+EasyCarbo v MIXXXu/viz.má prezentace.Krvety se množí o106,takže v této kombinaci to nejspíše nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 21:04 Žena barcatt [5] Re: Domias
A mozem sa opytat ake mnozstvo na aky objem? Dnes vyzeraju ovela lepsie. Skusime to nejaku dobu nedavat. Podla mna sa to nejak pobilo s pridavanim CO2 z bomby... Pretoze problemy nastali potom...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2013 14:06 Muž Domias [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: barcatt
Ahoj,jestli můžu tak easycarbo přidávám do akvária s krevetkama,konkrétně n. heteropoda var. rili a nevšiml jsem si, že by byl problém s chovem ani odchovem,jak je to třeba u caridin nevím a docela by mě to zajímalo i v závislosti na Ph. Co se ryb týče, měl jsem třeba white pearl s endlerkama, ne že by je zlikvidovaly,ale krevetky prostě neměly klid,vůbec se nemnožily,teĎ je mám asi 3 měsíce samostatně a mám plné sklo dorostu,stejně tak doražejí v jiném akváriu neonky a m. galaxy, malou krevetku zlikvidují bez problémů,takže pokud chov krevetek,mně se osvědčilo,úplně bez ryb...Z.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2013 23:28 Žena barcatt [5] Re: Karnal
Dakujem za odpoved, je pravda ze dospele pavie ocka do nich sem tam dzobnu - ale prave doteraz s tym problem mebol. Kazdopadne pojdu prec z viacerych dovodov. Neonky si ich nevsimaju. Prave na nejakych zahranicnych clnakoch sme sa docitali o tom easy carbo tak sme boli zvedavy ci s tym ma niekto este skusenosti, za kazdu skusnost sme radi tak dakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 23:24 Žena Karnal [196] Re: barcatt
Easy carbo jsem do krevetkarka občas lila, a žádný viditelný problém to nezpůsobovalo. Jen jednou, pár měsíců, jsem měla pocit, že žádná samice nemá vajíčka a nenosí. Ale to bylo asi sezónní záležitost a nebo přemnožení, protože po cca dvou měsících krevetky zase začali normálně množit.
Ale když tak koukám na osazenstvo akvárka z prezentace, je možné že se jedná o problém s rybkama, přecejen paví očka i neonky si nepochybně rádi zobnou a i větší krevetku po svleku celkem bez problémů udolají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 12:25 Žena barcatt [5] – postupne miznutie
Dobry den, zaujimalo by ma aku mate skusenost s pridavanim Easy Carbo a prezitelnostou krevetiek - nejak nam miznu krevety - teraz aktualne som nasla jednu mrtvu skor ako ju stihli roztrhat ryby a jedna ma prasknuty pancier. Vcera som videla ako zrali ryby posledny kusok nejake chuderky krevety.
- zaujimalo by ma ci mozu byt problemy sposobene prekrmovanim
- alebo ci sa jedna o to easy carbo
Mal niekto taketo problemy? Preklikala som forum - ale velmi tazko sa v nom hladaju nejake konkretnejsie informacie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.06.2013 14:28 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Udělejme pro sebe a živočichy navzájem jednu věc. Zařiď si zde prezentaci a bude se radit daleko lépe a věcněji, ona jedna fotka nádrže kolikrát napoví daleko více než nějaký sáhodlouhý slohový cvičení a pamatuj, že základní vlastností akvaristy(ky) je trpělivost a tu musíš zcela zjevně potrénovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:25 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
A kdy je vhodná doba tam další přidat?Na 74l(čistýho) bych tam po nějaký době přidala nějaký.Jen otázka:co by se stalo, kdybych tam po nějakým čas přidala rybky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:21 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Už bych žádný další živočichy, nebo-li zatěžovatele prostředí nepřidával.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:19 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Ok...pokusím se nějak domluvit s dodavatelem. Krevetky už jsem posunula taky, měla mi přijít další várka prcků.A šneky si tam dát můžu např.neritiny nebo korbikulu javskou(to je ale škeble). stydim ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:09 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Po tom týdnu intenzivních výměn by se to mohlo polepšit, ty nebudeš dělat nic jinýho že budeš z akvária odstraňovat nadbytečný koncentrace N látek, který teď nikdo nespotřebovává, když tam nemáš zasazený rostliny, který se právě tím dusíkem taky živí. Odložil bych přidání ryb minimálně o měsíc, lépe i déle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 14:06 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
To znamená týden měnit vodu a pak to bude v pohodě?To se NO3 do tý doby tou výměnou vody vylepší?Já že mi mají přijít právě další rybky stydim tak abych kdyžtak dodavateli napsala, aby mi je poslal až za 14dní?nebo ještě dýl coze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:52 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
To klidně můžeš měnit ty kýble 3, fakt nevím jak je velkej. Ne, ne, ne a zase ne, žádný další ryby nepřidávat, opravdu číst, číst a zase číst a mezi tím měnit, měnit a zase měnit vodu. Zachránit se ještě ledacos dá, ale je třeba postupovat jak Ti píšu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:49 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Ok tak 2 já měnila tak ty 3 hmm Po tom měsíci/po tom týdnu co bude půst/ by tam šly případně přidat další ryby?Abych neudělala nějakou chybu zas :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:41 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Tak to nevím, jak velkej máš kýbl, ale předpokládám že bude někde kolem 10 litrů a tudíž bych měnil minimálně 2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:38 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Myslím, že tam šli až po týdnu.Potřebovala jsem koupit štěrk a další věci takže cca po tom týdnu, týden jel filtr s Nitrivecem od Sery a pak s guppkama.Ten týden co zbývá do měsíce měnit.V tom jednom odkazu jsem četla, že malé množství.Ze 74l asi 3-6l?Tolik může mít totiž ten kýbl, kterým měním vodu.Po tom týdnu už by to mělo být víc vyrovnaný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:34 R Muž romant [27987] Re: Nikola90
Akvárium sice běží měsíc, ale živočichové tam šli najednou, není-liž pravda, že!? Vodu měnit denně po dobu toho půstu, tudíž týden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2013 13:32 Žena Nikola90 [5] - HalančíciRe: romant
Jediný z rostlin tam mám jawský mech hmm a kolik dní tak měnit tu vodu denně, když akvárium s filtrem už běží skoro měsíc?Někdy to trvá dýl než se ta rovnováha vytvoří.Dík za odkazy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23821x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038?od=551