Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.12.2016 14:08 R Muž ctibum [6866] Re: Eby
Můj soukromý tip viz atlas:
"Krevetky by se měly osazovat jen do dobře zaběhlých nádrží (minimálně dva měsíce) jsou mnohem citlivější na dusíkaté látky než většina ryb. Při údržbě používejte vodu alespoň 24 hodin odsátou, krevetky jsou rovněž vysoce citlivé na chlór!"
Všechno převařené, vypraný filtr... Schválně, co řeknou ostatní...
Edit: A ty "živé bodky"... Zkusím nálevník? Prostě klasická nově založená nádrž?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 13:37 Eby Re: romant
Pôvodne boli v 10l akva a len kúsok dreva 3 rastlinky a piesok nič žiadna úprava vody a krásne sa mnozili.teraz som im dala cadicovy štrk prevarený a väčší koreň tiež prevarený dosadila rastlinky filter som preprala ani nebolo moc treba vo vode z akva.polovicku som do krevetkaria doliala z akvarka a aj zo starého krevetkaria.prvy obyvatelia boli malicky prisavnici 4ks. Ty žijú stále a potom išli krevetky.vo vlakne som čítala že by to mohol byť šok z nového prostredia ale žeby takto hromadne pokapali?a stále sa skovavaju v zadu v rohu.a objavila som tam včera niečo ako živé prachové bodky odfotiť sa to nedá a ani chytit čo to je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 13:22 Eby Re: JirkaŠčobák
Presne tak... hromadný úhyn v priebehu týždňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   04.12.2016 08:58 R Muž romant [27981] Re: Eby
Jj, prerábka je prevít, nevíme sice jak proběhla, ale víme že krevetky jsou na změny parametrů vody citlivější živočichové, takže... Jestli hledáš nějakou příčinu, vydal bych se v časové ose právě tímto směrem. :-) Jak zde zaznělo, chce to si tzv. nalít čistého vína, jít z kůží na trh, udělat podrobnou prezentaci předmětný nádrže, vypsat popravdě všechny dostupné údaje, smířit se s tím že může přijít nějaká kritika, poučit se z toho a udělat to pro příště lépe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.12.2016 08:40 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Eby
-Příčinou bude nejspíše souvislost s hronadným úhynem ryb, o kterém jste psala,cca 14dní zpět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 07:57 R Muž ctibum [6866] Re: Eby
Asi by to chtělo víc informací.
Třeba v jaké nádrži přechodně byly, jestli byla čistá, jestli v ní něco bylo (dekorace, dno atp.). Jestli ta původní voda byla čistá, nebo odkalená ze dna. Nebo co znamená "prerobila". Dala jsi tam něco nového (dno, dekoraci)? Vymývala jsi nádrž? Čím?
Atp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 02:05 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Eby
Nerozumím. Ze 100 krevetek ti uhynulo 96?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2016 01:54 Eby
Fotka k příspěvku Prerobila som krevetkam bejvak a z cca 100 sú asi 4 krevetky .. preliala som im vodu z pôvodného doliala čistou.pred tým som ich dala do vody z vodovodu a nic im nebolo ani jedna neumrela.ako začali kapat som im vymieňala aj 1/3vody a nepomohlo.. filter +bublinkovac frčí stale.krevetky red cherry
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:17 Muž Slaviak [19] Re: lacewings
Cherry krevetky mam v solo tanku,s rym kde bol problem so zivorodkami nema nic spolocn. Takze v tomto problem urcite nebude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 15:35 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: prasan
Koupil jsem na Akvaburze od akvaristů, tak že přesné místo neznám... je možné, že v nich něco je a nebo jsem jich dal moc na 30L akvárko (jsou 2ks moc?). Ale ten úhyn se opakoval vícekrát a ať už to bylo čímkoli po šiškách, asi to nebudu dále riskovat. hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 15:22 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-tak jsem si to pamatoval dobře -,,Tak zrobil som zmeny. Prelozil som mecunov a gupky do noveho akvaria,resp stareho kde som mal iba rastlinky a tiger krevetky. odstranil som chore rybky ktore uz boli na tom biedne (2ks),,
-není problem tady? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 14:42 Muž Slaviak [19] Re: Passenger77
Sisky su dve na 60l .. S rybami som problem nemal,rastliny su z mojho velkeho akva ktore su tam uz dlho,filter bol prany ale v aovariovej vode nie nejako extremne len preplach. Riasa tam nieje ani nezmar. Mam aj mandlovnik vo vnitri.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 13:06 - Re: Passenger77
Nebude to preto,že ste ich zbieral niekde blízko cesty? Jelšové šištice používam roky a nikdy mi nič neuhynulo.
Alebo tam toho dávate nadmerne veľa. no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2016 11:28 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Slaviak
Na ty olšové šišky pozor - už je nedávám, po nich jsem měl také úhyny krevet...raději dávám Mandlovník
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 09:19 GP Re: Slaviak
pri tak vzorne peci - nebyl nahodou nejak peclive v posledni dobe pran filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2016 02:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Slaviak
-Příčin může být celá řada , třeba
-nezmaři H. vulgaris H. oligactis, H. viridissima, které se běžně vyskytují ve vodě,pokud používáte neupravenou vodu.Nezmaři se vám mohou do akvária dostat i nákupem nových jedinců, přidáním nové kytky do akva s řasou.Pokud jste nakupoval import zvířata,kytky, tak je možné zavlečení zcela jiných druhů.
-stáří, přirozené úmrtí
-nadměrné užití olšových šišek
-krmení
-atd
-Nebyl u vás nějaký problem s rybama?
-zkuste založit prezentaci, jak vám zde kolega doporučil, foto a pár dat je mnohdy lepší, než slohové práce v dotazech a odpovědích, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 23:22 Muž Slaviak [19] Re: NHKG
Niesu to zvlecky. 60l akvarium penovy filter,6,8ph,25 celzia,tmavy drobny strk pre krevety, rastlinky,polysperma a javsky mach,dubive listy,jelsove sisky,nepouzivam ziadnu chemiu. Menim vodu raz do tyzdna 30% samozrejme aj odkalujem z castu dno aby nebolo vela dusitanov. Ta od ktorej ich mam ma akvarium kde meni vodu raz rocne,ked uz je voda zlta,takze zlu vodu nemam. Testy ukazuju take hodnoty ako krevety potrebuju. Preto som sa obratil na vas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 22:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Slaviak
Bez bližších informací ti asi nikdo neporadí. Ideální by byla prezentace akvária.
Jsi si jistý, že to jsou mrtvé krevetky a nejsou to jen "svlečky"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 22:39 Muž Slaviak [19] – Pomoc.
Ahoj. Mam problem,ze kazdy cca treti den mi zahynie jedna krevetka. Akvarko je 60l ppriadne zabehnute. Tmave dno,mach,dubove listie,jelsove sisky. Nerozumiem preco sa to deje. Nejake napady ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 16:09 Muž Maaara [95] Re: lazynho
Jasný, to dáš :-) CO2 se nejlíp ladí na rybách, jakmile lapají po dechu u hladiny, je už ho tam moc. Když z rostlin stoupají bublinky, tak je toho tak akorát, voda je nasycená plynem a uvidíš "dýchat" kytky.
Ta lily pipe funguje ok, když do akvárka přidáš pomocné čerpadlo, co bude točit vodu, třeba s tím skimmerem to půjde, vyzkoušej a uvidíš.Mě na řasy nejvíc pomohlo dostatečně hnojit (CO2, P, K a Plantex CSM+B), dobře svítit (10h + 2h svítání/stmívání) a točit vodu jak nejvíc to jde - co dá filtr a co neumlátí ryby ... Chce to najít si pro to svoje akvárko vhodný kompromis, hlavně měnit jen jednu věc á 14 dni, abys poznal, co to udělá jestli to mělo, nebo nemělo efekt. Pokud se to zlepší, nechat to tak a změnit zase další věc.
Jakmile tohle poladíš, tj budeš mít stabilní prostředí, tak by ti už nic umírat nemělo - teoreticky hop Mě na začátku taky občas nějaká krevetka nebo rybka natáhla bačkory resp. ploutve.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2016 10:41 Muž lazynho [39] Re: Maaara
O to jak píšeš, podpořit kytky se snažím celou dobu, ale pořád se mi to nedaří vychytat :/ Tomu dropcheckeru jsem přestal věřit, když jsem četl u Aleka jak to reaguje s každou náplní jinak. Podezdříval jsem CO2 jako hlavní důvod úhynu krevet, tak jsem ho zase snižoval a celý se to rozhodilo :-D Každopádně se budu snažit dál a doufám, že časem se tím třeba zlepší i to prostředí pro krevetky. Té lily pipe se také bojím z důvodu slabého proudu, ale chtěl jsem ji zkusit, jestli by to nešlo v kombinaci s tim skimerem. Mám jí zadarmo od kamáráda, tak já si ji nechám, kdyby jednou bylo třeba nějaký nano :) Každopádně díky moc za rady love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2016 14:22 Muž Maaara [95] Re: lazynho
Tak musíš podpořit ty kytky, jak jsem psal. Pokud chceš CO2 na noc vypínat, tak holt ho musíš zapínat dřív, abys měl dropchecker světle zelený než se rozsvítí světla - ráno kytky dostanou smažák světla a nemají z čeho růst, dáš tam hnojivo a pochutnají si na něm akorát řasy ... Pak si musíš poladit dávkování tak, aby to drželo +- stejnou hladinu po dobu, když ti svítí světla - já CO2 ladil snad půl roku, než jsem přišel na to, kolik dávat 24 hodin tak, aby to nebylo ani moc ani málo.

Lily pipe nedávej - já je právě kvůli řasám a sinici vyhodil a nahradil rozstřikovací rampou. Z lily pipe jde silný proud středem a roztáhne se do stran až na druhé straně akvárka, navíc zasahuje dost do prostoru, takže se živiny nedostanou pod ní a v rozích vedle ní zůstává slepá hladina. U mě nedokázala točit vodu tak, aby se živiny dostali ke spodním listům. No a poslední věc - jsou krásné tak první měsíc, než zarostou řasami, pak je to humus :-). Skimmerem nic nezkazíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 14:06 Muž lazynho [39] Re: Maaara
NO2 a NH3/NH4 jsem měřil vyšší jen první tři týdny po založení. Od té doby 0... S tím CO2 to má u mě opačný průběh, ráno spíš do modra a k večeru světle zelený. Když jsem jel nonstop, tak k večeru byl už dost žlutý. Dropchecker jsem zkoušel na obou stranách nádrže a barvu měl v průběhu dne stejnou. Ale teď zvažuji, že použiju Lily pipe (i kvůli rovnoměrnější distribuci CO2 jak píšeš), kterou bych měl dneska dostat nevyužitou od kamaráda a pořídím Eheim skim350, na zvýšení proudu a odstranění slepé hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 13:50 Muž Maaara [95] Re: lazynho
No spíš to vypadá na celkem vysoké hodnoty NH3/NH4. Po výměně vody to naředíš a krevetky jsou ok, než se to zase zhorší. To napovídá i tomu velkému bujení řas a sinice. Spóry řas potřebují k množení NH3 a sinice si s ním taky vystačí... A ten tekutý uhlík je naředěná desinfekce, takže překračovat dávkování krevetám určitě nepomůže. Klidně bych to teď vysadil, než stabilizuješ akvárko jako takové.

Osobně bych udělal - důkladné odkalení, odsání sinice, odstranit řasy co to jde, ostříhal odhnilé listy a rostliny. Pravidelnou a častou výměnu vody (2-3x týdně 30procent). Udržovat CO2:NO3:PO4 v poměru 50:10:1. Dostatečně hnojit, abys podpořil kytky - to světlo svítí hodně tak určitě hladoví po živinách. Hnojil bych mikroživinamu CSM+B (akvarijni-hnojivo.cz), trochu bych přitlačil na PO4 a udržoval NO3 na 10-15mg/l, ostatní hnojivo vynechal. Zvýšit proud v akváriu a rovnoměrně tam dostat CO2 - pokud to chápu, tak jde jen z té kratší rampy. CO2 bych na noc nevypínal - já mám ráno dropchecker světle zelený až žlutý, večer je tmavě zelený, jak CO2 kytky "vyžerou". Zbytečně ti pak kolísá pH. Možná bych ještě zkusil nějakou násadu nitrifikačních bakterií, evidentně to filtr nezvládá, jak by měl.

Měl jsem podobné problémy (vysoké NH3/NH4, hodně řas a sinici), výše uvedeným jsem to vyřešil. Každé akvárko je originál, ale tak ti třeba moje zkušenost pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 13:16 Muž lazynho [39] Re: drvi
Ten uhlík by údajně neměl vadit ani při mnohem větším množství, naopak by měl pomoct při boji s řasou. Výsledky měření mám taky v prezentaci, ale teď se hodnoty pohybují kolem 10-15 NO3 a PO4 kolem 0,4mg/l. Kytky ale stále jeví nedostatek nějaké živny. Projevuje se to na starých listech a celkově jsou takové zubožené :/ Hlavně mi přijde divné, kdyby to bylo způsobeno nějakou živinou, že by krevety tak rychle ožili a po hodině se zase vyklidnili. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 12:47 Žena drvi [2894] Re: Lazynho
Taky bych ještě změřila draslík - mě se přiotrávily ryby a pošla většina krevetek , když jsem měla dlouhodobě zvýšenou hladinu K (nevím z čeho, asi ze zvířeného dna), trvale ve vodě přes 25 mg/l , pomohly až dlouhodobě opakované častější výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2016 11:49 Muž Maaara [95] Re: lazynho
Toho tekutého uhlíku dávaš celkem moc ne? Dává se většinou 1ml na 50 litrů vody, když to hodně dobře roste a je to zarostlé tak 2ml. U tebe by to teda mělo být spíše tak 3ml a ne 8 (pokud to je ta 150tka)... Kolik máš aktuální hodnoty NO3 a PO4? Dáváš tam samostatně KNO3 a P a k tomu tam ještě dáváš Ferox NPK, který má N a P ... Koukám, že máš v akvárku sinici, tak jestli tam toho N a P nerveš moc - to těm krevetkám moc po chuti asi taky nebude ale sinice bude nadšená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 11:24 Muž lazynho [39] Re: NHKG
Hnojím teď celkem střídmě (navíc základní parametry měřím testy od sery), kromě fosforu, kterého jsem dával trochu víc abych se dostal na hodnoty nad 0. To už je ale snad vyřešený a teď dávám 5ml ferox npk, 5ml KNO3, 2ml P+, a 8ml tekutýho uhlíku denně. Rybky tam mám jen parmičky černopruhý. 3 tam jsou asi 2 měsíce adalších 5 jsem dodával 14 dní zpátky společně s krevetami. Jsou teda taky pořád zalezlé, ale jsou ještě dost malý. Ty ale alespoň neumírají :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 10:26 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: lazynho
Dneska jsem viděl u nějaké nádrže tady záznam, že krevetky zabíjí hnojivo. Jak moc hnojíš? Kvalita vody je ok? Krevetky jsou citlivé.
Jak dlouho jsou v nádrži ryby a kolik. Toto u prezentace chybí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 10:22 Muž lazynho [39]
Zdravím krevetáři ahoj já mám zase opačný problém než všichni ostatní. Po výměně vody mi krevety naopak ožíjí a hoďku fungují, tak jak mají. Jinak jsou ovšem pořád někde zalezlé, nehybné a v průběhu několika týdnů hynou. Jediné co mě napadlo, že bude nedostatečně okysličená voda. Tak jsem vypl CO2 (bublám tak, aby byl dropchecker zelený a na noc vypínám). Zvedl rozstřikovací rampu, tak že se hladina fakt hodně vlní, ale bez efektu :-O Máte někdo ještě nějaký nápad, čím by to mohlo být? Bližší info o nádrži v prezentaci. Dík
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 14:11 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: LukyCB
Uhyn nastava po vymene vody, tak hladaj problem tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 10:27 LukyCB Re: DaveLister
Koupil jsem něco takového www.bbelektro.cz/… a teď čtu, že hlavní spektrum je modrá a červená. Myslím ale, že poznatek o UV můj problém s úhynem nevyřeší. Kdyby kohokoliv napadlo cokoliv věcného, napište .. děkuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 09:51 Muž DaveLister [478] Re: LukyCB
UV na kytky? Co by dělaly kytky s UV?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 09:44 LukyCB Re: všem
Tak děkuji za typ, zkusím je tedy sehnat. Zkusím je nějak rozkouskovat, mám těch krevetek cca 35, z toho vylezlých na jídlo je jich vždy tak maximálně 12. Krevetky jsou v akvárku asi 2 měsíce, tak se mi jim nechce měnit dno. Doufám, že to nebude kámen úrazu. Zkusím obden odkalovat a měnit zatím max 10% vody 1x týdně .. to je o půlku míň. Poprvé ji ale vyměním po 2 týdnech .. ať se ty bakterie ve filtru trochu namnoží. Budu je krmit střídmě maximálně jednou denně .. stejně se na stěnách dělá ta tmavá řasa, tak žrádlo mít budou až až. Ty těžké kovy jsou možné. Používal jsem na krevetky (dle fora - prý s nimi neocaridiny obvykle problémy nemají) hnojivo Tetra plantamin. Bál jsem se, co to udělá, a tak jsem hnojil jen 2x (začátek února a března) a opravdu minimální dávkou - jen víčkem na 100 litrů akvárka... Měl jsem žluté listy anubiasů a jednomu z mechů se příliš nedařilo. Teď už je to OK, tak rozhodně hnojit nebudu. Tehdy to ale mohlo být i typem světla .. měl jsem obyčejné studené, teď je tam UV na kytky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 08:53 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: LuckyCB
No3 je najlepsie pre krevetky nolove. Vovode mozu byt aj tazke kovy co je pre ne smrtelne. Treba riesit vodu ked ti hynu po vymene. Skus menit 1x za tyzden alebo 14 dni. Pri neocaridinach 2x tyzdenne netreba menit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 08:34 Muž Yirka [9118] Re: LukyCB
No když říkám, že to neřeším, znamená to, že to funguje a nějakým měřením se nezabývám. Používám Dajana spirulina wafers a vápník není v obsahu uveden. Co se týče zničení vody, tak jednoznačně ne. Vydrží tam pár hodin, protože na ni sesype 50 krevetek a co zbyde spořádají okružáci a piskořky. Nádrž je pouze pro krevetky, nejsou v ní rybky. Krevetky mají v oblibě také malý kořen, který stále obírají. Na dně obyčejný křemičitý písek do 1mm.
Ty černé kamínky nevím, problém může být v jejich velikost (zapadá do nich to krmivo - krmit 2x denně krevetky mi přijde opravdu moc) nebo použité barvivo.
Pro pořádek dodám, že mám obyčejné red cherry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 08:07 LukyCB Re: Yirka
3/4 akvárka je pokryta nějakou z výše zmíněných kytek (anubias, řasokoule, mechy). Jako dno mám cca 2 cm černých kamínků, které jsem koupil v akvaristice. Nemám společenské akvárium .. resp mám zda krevetky, 5 neritin a okružáky. Mám 2 mechy, z toho jeden je drobnej .. když vidím, že se do něj "pouští", tak jim přisypu pár vloček. Ty maj za chvíli spořádané. Krmím je po troškách 2x denně. Z jídla nic nezbyde. Vodu měním 2x týdně - 10 a 10%. Obsahuje ta spirulina vápník?? Nepovedlo se mi to nalézt na internetu. Nezničí vodu, pokud ji krevetky nesnědí?? Co NO3?? Díky za odpověď...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 08:02 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: LukyCB
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ked kupujem krevetky si zistim priamo od chovatela ake ma parametre vody, cim krmi a ake pripravky dava do vody.

Aku vodu pouzivas pri vymene? ja menim max 10% vody 1xza tyzden, pridavam im do vody pripravky a bakterie.

Mne sa modre krevetky najlepsie mnozili pri ph 6,5 a nizsie az do 5,7.

Ak si kupil uz dospele krevetky mozu ti hynut postupne az pol roka. Nedokazu sa tak prisposobit zmene. Najlepsie je kupovat tak 1cm.

Synove akva ide bez vymeny vody /vid foto/, dolieva sa len odpar. Neocaridinam sa dari dobre, ph ma 6,8 drzi ho substrat pre krevetky od dennerle.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 07:45 Muž Yirka [9118] Re: LukyCB
Jak máš nádrž opatřenou rostlinami? Jaké máš dno?
Já mám tedy krevetky v malé nádržce 25 litrů a vůbec je neřeším. Nádrž je tak z 80% zarostlá a prakticky nekrmím. Je jich tam 60+, normálně se množí. Jednou za 14 dní, když si tedy vzpomenu, jim hodím 1 tabletku spiruliny. Prostě žádné krmení. Vodu měním 1x za 14 dní cca 1o litrů přímo z vodovodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2016 07:38 LukyCB – úhyn krevetek z neznámých příčin
Dobrý den,
mám pětileté zkušenosti s chovem krevetek Red cherry. Až na drobné problémy (2x překrmeni) byl chov bezproblémový. Přišel jsem o ně z důvodu stěhování. Po několika měsících se k chovu opět vracím, avšak nyní mám jiný druh - blue velvet. Krevetky by měly být stejně náročné. Mám s nimi však 2 problémy.

Prvním z nich je krmení. Zkusil jsem už 3 druhy žrádla pro krevetky, avšak nesnědí ho. Chutná jim pouze krmení pro rybička Sera vipan (zjištěno náhodně). Chybí v tom vápník, proto se bojím o jejich zdraví. Nítěnky, larvy a další potrava je prý z dlouhodobého hlediska nevhodná a může obsahovat nežádoucí bakterie. Sepiová kost zase prý ničí chemismus vody, také zřejmě může poničit rostlinky (mam 2 druhy mechu, řasokoule a anubiasy). Mimo to jim moc nechutnají ani kopřivy, mrkev atd. Co byste mi, prosím, doporučili??

Druhým problémem je voda. Zajížděla se už od prosince se starým filtrem, starými rostlinami, úplně novým štěrkem a novou vodou. Zhruba po 2 měsících do akvárka přišlo prvních deset krevetek a v dalších týdnech ještě 30 navíc. Asi před dvěma týdnu jsem pořídil nový biofiltr, ten starý fungoval tak 3 roky a problémy začly. Po výměně vody většinou uhynou minimálně 1 až 2 krevetky. PH je 7, NO3 bylo na začátku testování 10-15 a nyní je 5-10. Pro zvýšení akvarijních bakterií v biofiltru jsem vymačkal tátuv biofiltr od rybiček na ten svůj nový a koupil jsem "startovní bakterie" do akvárek pro 40l objem (mám 100l). Na těch 100l jsem měnil 1x týdně 3 kýbly vody. Nyní měním 1 kýbl 2x týdě. Netušíte někdo, k čemu v mém akvárku dochází, co přesně jim vadí a čemu se vyvarovat?

Děkuji za odpověď.

Lukáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 16:07 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: semicek
Stava sa, po zvlieknuti je ovela citlivejsia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 09:22 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: semicek
Podle mojí křišťálové koule umřela, protože jsi se o ní špatně staral.
Bez podrobnějších informací ti nikdo neporadí. Vytvoř si prezentaci nádrže a vše tam rozepiš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 08:50 semicek – krevety
Proc mi chcipla kreveta japonska po svliknuti? Vapnik ma

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 19:05 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: janesik1xjakep
0no je to vsetko o nadrzi, filtracia, rastliny, pocet krevetiek aj o druhu. Ja menim 10 max15% vody. Pri vacsej vymene vody mozu mat sok zo zmeny parametrov. Kazda nadrz je ina, co plati u teba neplati u druheho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2016 17:06 Muž janesik1xjakep [63] Re: jamro27
Nemyslím si, že je to moc, já taky svým krevetkam měním čtvrtinu až polovinu nádrže jednou za 3-4 dny a krevetky zijou velmi spokojeně, navíc nemám s ničím problém, ani s řasami :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 08:24 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: zervan
Řekla bych, že krevetám všeobecně hodně škodí rychlá, nešetrná aklimatizace, pak jsou "nalomené" a stačí málo, aby je to dorazilo. Půl hodiny dorovnání teplot a půl hodiny míchání vody jsou na ně strašně málo. Citlivé, jako třeba CRS, se aklimatizují třeba celý den po kapkách přidávanou vodou z akva... Vždycky se vyplatí zjistit si, v jakých podmínkách (vodě) žily a tomu se přizpůsobit. Řádně zajeté, stabilní akva je podmínkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 08:08 Muž zervan [1123] - Rostliny
Pridám sa do debaty s otázkami - ako sú na tom vlastne krevetky (ak sa líšia, tak konkrétne Red Cherry)s odolnosťou voči dusitanom a dusičnanom? Kdesi som tuším čítal, že dusitany nepredstavujú pre krevetky riziko ako pre ryby, ale neviem to nájsť a neviem, či si to nemýlim. Každopádne, Red Cherry mám neplánovane (prichýlil som) už dlho v nie zrovna dobrých podmienkach (odchovná nádrž prísavníkov, dusičnany sa v cykloch údržby šplhajú až na 100 mg/l, potom nasleduje necitlivá výmena takmer všetkej vody naraz a pokles dusičnanov na cca 20 mg/l, voda je veľmi tvrdá), no k žiadnym úhynom nedochádza a z pôvodných 10 ks sa namnožili na stovky a vždy vyzerajú čulo a aktívne. Myslel som teda, že Red Cherry sú proste nezmar. Aj keď som pár pokusne presúval z tej veľmi tvrdej vody low-tech do mäkkej s CO2 a hnojením (len as hodinku som ich postupne privykal), prežili bez ujmy a žijú mi aj tam spokojne.

No nedávno som pár desiatok daroval vzdialeným známym do čerstvého akvária (po zábehu, tiež bez CO2, parametre vody neznáme) a v priebehu týždňa takmer všetky uhynuli, hoci rybky tam vraj nemajú problémy. Čo je teda pre ne riziko? Len kovy ako meď? Nejaké iné škodliviny zo vzduchu? Vraj tam nefajčia, ani nič podobné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 22:20 Muž patamatix [408] Re: jamro27
Tak rychlé,ty čtyři jsou od pondělí s tím,že dvě jsem našel dnes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 22:14 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: patamatix
To bude otrava alebo bakterialne ochorenie, nic ine nema taky rychli priebeh. Vyber krevetky z akva a daj do inej nadoby, vodu daj z ineho akva alebo len odstatu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 21:53 Muž patamatix [408] Re: jamro27
Ok přidám to jako další opatření a uvidím zda to pomůže,než to pochcípe. Další kupovat nebudu. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 21 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23661x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038?od=351