Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Úhyn krevetek

 

NápovědaFórum » Další živočichové » Krevetky 

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Úhyn krevetek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2009 20:28 Muž agent007 [47]
Fotka k příspěvku Mám 10 krevetek 5 red crystal a 5 black crystal v 30 litrech a bez problémů. Minulý týdem jsem přikoupil dalších 3+2 a všechny umřely, dnes jsem koupil 5+3 a opět všechny umřely. tone
Zjednodušeně řečeno smutek, zklamání a 500,- v pr....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2009 07:56 petulevrtule Re: pavliina
Co jsme mluvila s několik chovateli krevetek, nedá se nikdy 100 % zjistit, proč vymírají. Stačí jen jednou špatná voda (někde ve městě se může opravovat potrubí, vy o tom ani nevíte, nemají povinnost vám to hlásit a tak si hezky do akvárka nalijete vodu, byť s miniaturním obsahem kovů a všechny krevetky vám to zabije...) ATd. možností je nepřeberně, jsou to choulostivá zvířátka :-( A i já s nimi bojuji...Doufám, že to bude boj úspěšný...

edit: koukám, že se dole už někdo o tomhle problému zmínil... :) Takže sorry za off... spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2009 19:56 Muž Horác [3942] Re: darka
Naprostý souhlas. Nepodceňovat krevetky! Krevetky jsou v produkci detritu když ne výkonnější, tak určitě stejně zdatné, jako živorodky. A je to o to horší, že jejich malinkatá hovínka zapadávají do písku, takže dlouho (pokud vůbec) nejsou vidět. A pak při pořádném odkalení člověk zírá, kde se to v tom dně vzalo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:54 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pavliina
Problem krevetek je, ze jsou hodne haklivi na tezky kovy, med (trubky v bojlerech) a jakykoliv jedy (pesticidy, herbicidy) pripadne i hnojiva.
Red cherry jsou mene citlive k NO3, pH, tvrdosti a vysokym teplotam.

Pokud bych mnel nejaky vzacnejsi krevetky, tak bych si zvlast dal par jedincu (pripadne citlivejsi levnejsi druh) a na nich vzdy otestoval vodu pred vymenou v chovny nadrzi.... Neco jako test s kanarky v dolech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:31 Žena pavliina [50] Re: Darka
Opravdu odkaluji i hloubkově a nic moc ;-) je jasné, že něco odkalím ale žádné velké odkalování to není, z větší nádrže odkalím mnohem větší bordel :-D Do kytek jsem nijak razantně nezasahovala, jen občas nějaký sestřih, žádné přesazování. Je to prostě záhada :-O Teď jsem si napustila vodu, nechám do zítra odstát v tom samém pokoji, co mám akva, aby teplota byla stejná a zítra vodu vyměním. Ještě jednou děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:18 Žena darka [520] Re: pavliina
Nebude problém v tom, že "odkalím - ikdyž není v podstatě co "? Věř mi,že při hloubkovém odkalování opravdu je "co", u mě voda od 20 krevetek v 50l vypadá někdy hůře než ze 100l od živorodek ano Zkus trochu zajet do hloubky a sama uvidíš ;-) Jinak já jsem měla stejný problém po celkem razantním protrhání rostlin, po likvidaci džungle se akva srovnávalo snad měsíc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 19:07 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pavliina
Bohuzel jsem se nedocetl kolik vody ale rekl bych aspon 30 %. Pripadne jednu obetuj a prelov ji do ty novy vody a uvidis, jestli je ok. Dulezity je aby rozdil teplot nebyl vetsi nez 3-4°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:55 Žena pavliina [50] Re: Moucha
Že by to byla opravdu ta příčina? :-) Vodu jsem měnila ale až 22. 4., tzn. že jsem vodu napouštěla 21. ale to už by snad teoreticky měla být voda odpuštěná, nebo jak dlouho to asi tak trvá, než se ty nečistoty odtočí? Ale je pravda, že krevetky se začaly schovávat až po té výměně vody! Kolik vody bych měla vyměnit? Stačily by 4 litry nebo mám vyměnit raději více? A mohla bych použít Dobrou vodu? ;-) ale teď už by jim vodovodní voda ublížit neměla, nebo ano? Moc moc moc děkuji!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:34 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pavliina
A je to tady! Prasklé potrubi! Uvedom si ze pri prasknuti potrubi se:
1) nekolikrat zmeni tlak v rourach a tim se uvolni cast usazenin (cast rozvodne site je z bronzu! -slitina medi a cinu).
2) je dost pravdepodobne, ze se do roury dostane nejaky sajrajt - puda, hydraulicky olej, maziva, rez apod.

Spravce vodovodu to moc neresi, protoze se to behem par dni odtoci, ale nektere svinstra vydrzi trosku dyl.
Tve krevetky maji priznaky otravy! Moudra knihy doporucuje co nejdrive vymenit vodu, pozor na teplotu!
Zkus pouzit nejakou kvalitnejsi stolni vodu, ktera ma co nejblizsi parametry tvymu akvarku, ci jiny nezavadny zdroj (optimalne kojenecka voda).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 18:04 Žena pavliina [50] Re: Moucha
Do akva zasahuji opravdu minimálně a když už, tak jen opravdu vyměním vodu a odkalím - ikdyž není v podstatě co. Ne, nic prošlého nemám, blízko pole taky nejsem... Jen jediné, co mě napadá je, že 13. dubna nám vypnuli vodu, protože prasklo potrubí na ulici přímo před naším domem :-O Mohlo by to mít nějakou souvislost? A já si myslela, že Red Cherry nejsou tak choulostivé :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 17:51 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: pavliina
Krevetky nesnaseji zmeny teploty a chemismu, mladata a dospivajici si lepe zvikaji na jiny chemismus vody nez dospelezdroj: Sladkovodni krevetky; vydavatel vašut
Navic jsem se docetl, ze je lepsi mit nadrz aspon pul roku v zabehu, nez tam das krevetky. ale pozor krevetky jsou citlive na Cu (měď), dusitany(NO2) jim nevadi pac maj jiny krevni barvivo.
Predpokladam ze pouzivas vodovodni vodu... Nedelali v okoli neco s vodovodem?
Nemas prosly ty sejrajty co davas do vody? Nejsi blizko pole kde skrikaji?

Zkus opravdu vzit papir a sepsat co vsecko se zmenilo a co se opakuje za ten mesic... Kazda blbost, novy kytky, zmena teploty, hnojeni, krmivo(treba zvlhly), jakykoliv chemicky latky (v byte, v okololi).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2009 14:06 Žena pavliina [50]
Ahoj,
zdá se, že mám problém s krevetkami :-( Mám krevetky Red Cherry, které by měly být spíše odolné a vhodné pro začátečníky, ale u mě se jim asi moc nelíbí :-( Už před časem mi pár krevetek poumíralo, to jsem přisuzovala tomu, že akva nebylo dostatečně zaběhlé ale teď po měsíci se začíná situace znovu opakovat. Před časem se mi krevetky začaly schovávat, už nevylézají tak jako dřív a dnes jsem našla mrtvou krevetku. Obávám se, abych v akva neměla mrtvolek více, jen je prostě nenajdu. Teď už krevetky v akva jen tak nezahlídnu hmm PH - 7,4 (možná i 7,6), KH - 7,5, NO2 - 0, NO3 - 10, teplota 22-24 st. Co je špatně? Vodu měním 1x za týden 4 l odstáté vody upravené Nano Wasseraufbereiter, hnojím denně Nano Tagesdünger a to poloviční dávkou - o tomto hnojivu píší, že je vhodné pro krevetky a nevadí jim. Už opravdu nevím a budu vděčná za každou radu. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:54 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: nihaso
Podle me je 1/3 fakt moc, ja jen dolejvam co se odpari, nebo co odkalim, ale do 37 litroveho akva prilejvam max tak 3-4 litry naraz.
Podle me i odstata a ohrata voda bude mit trochu jiny chemismus nez ta v akvarku a to ze si ji menil tolik zpusobovalo crystaklam šoky, holt cherryny sou proste odolnejsi.

Jedine co nechapu je proc si nenapsala driv, netvrdim ze mam pravdu, ale mozna by se dalo zabranit tomu, aby pozdechaly vsechny. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:20 Žena nihaso [2] Re: vejvar
Akvárko je 30 litrů, měnit třetinu vody je moc? Voda je odstátá dva dny a vytemperovaná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 09:02 Muž vejvar [26] - Raci, krabi, krevetkyRe: nihaso
Jak je to akvarko vekle? Rekl bych ze menit 1/3 vody je dost risk, jakou vodu tam davas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 08:33 DeathAngell Re: nihaso
Ahoj. A Jaký máš Ph?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2009 07:52 Žena nihaso [2] – úhyn krevetek
Prosím o radu. Mám akvárium s krevetkami red cherry, black a red crystal. Výměna 1/3 vody jednou týdně, teplota 24 stupňů, vzduchování, filtr, žádná chemie. Během dvou měsíců mi poumíraly skoro všechny red a black crystaly, pomalu, jedna po druhé. Cherry jsou všechny. Díky za případné info, kde by mohl být problém.. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:25 Žena Eliška [38] RE: Sid
Připište si na seznam "neškodných" kryptokorýn i c. aponogetifolia :-D
Já taky listy zastřihla, ale až těsně u dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 17:16 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ElDiablo
S tím hendikepem to byla nadsázka... ;-)
Konečně by se měl najít někdo, kdo potvrdí či vyvrátí spekulaci o "vypouštění jedovatých látek kryptokorynami při jejich poškození zastřihováním s následným úhynem krevetek v první řadě samiček". Resp. - které druhy kryptokorýn "vypouštějí jedovaté látky při jejich poškození etc. ...", a které nikoli. Možná by nebylo marné testnout i anubiasy...hmm
Já prozatím zůstanu u své zkušenosti, (kterou koneckonců potvrzují i jiní), že (alespoň v případě C. pontederiifolia, C. affinis a A. nana) se "otrava krevetek případným vypouštěním jedovatých látek po poškození etc. ..." nekonala. Rybky a plži dle mých pozorování taktéž bez zjevných následků.

Ořezávat (byť zařasené) listy kryptokorýn by mě nenapadlo... :-) Když to bylo nutné, odtrhl jsem vždy celý list i s řapíkem v místě jeho nasazení. A to i tehdy, když byl porost hodně hustý, takže bylo poněkud složitější ukazováček dostat na správné místo... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:47 ElDiablo Re: Sid
No já nevím, třeba ty ostatní byly odolnější :-) byla to jen poznámka, docela by mě zajímalo, jak to ve skutečnosti je. Hendikepovaná nebyla, byly všechny zdravé a asi 2 nebo 3 měsíce v klidu chované v zaběhlé nádrži. A jak ořezávám krypto? No, škrabkou na sklo, co má na konci žiletku, prostě uříznu list... důvod je extrémní zařasení, se kterým bojuju...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:13 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: ElDiablo
No já nevím, je fakt, že jsem před týdnem ořezal při výměně vody listy kryptokoryn a druhý den našel jednu mrtvou krevetku...
To ale nebyla vaše poslední krevetka, že? Tak proč ty ostatní "otravu" přežily? Nebyla ta nebožka třeba nějak hendikepovaná?
A jako kytkaře mě docela zajímá, jak ořezáváte kryptokoryny....? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 16:06 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: ElDiablo
Jsem si téměř jistý, že v mém případě to kryptokorynami být nemůže, ale je zajímavé, že mi také jako první začaly umírat samičky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 15:44 ElDiablo Re: Sid
No já nevím, je fakt, že jsem před týdnem ořezal při výměně vody listy kryptokoryn a druhý den našel jednu mrtvou krevetku :-( a je fakt, že předchozí úhyny byly taky po výměně vody => seřezání kytek... Nemůže toxicita záviset třeba na druhu kryptokoryny?

Jsem z toho docela nešťastný, z 10ti krevetek mi umřely už 3, všechno samičky (z 5ti), z prvního odchovu nebylo nic (asi se o to postaraly neonky...) tak budu asi brzo kupovat nové, ale rád bych předešel úhynu... a vyhození kytek by bylo snadné a rychlé řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 12:19 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: MiHl
Pravděpodobně další z přežívajících dogmat.
Choval jsem krevetky v nádržích, kde nebyly téměř jiné kytky než kryptokoryny a anubiasy, (o kterých se tvrdí totéž). Přestože jsem čas od času tyto rostlinky v akviškách upravoval, (odstraňování přerostlých listů kryptokoryn, odstřihávání oplégrů anubiasů), nikdy jsem nic negativního nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 11:38 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: darley
Taky jsem o těch kryptokorynách četl, proto jsem uváděl, že je jen malinkatá - má pět malý lístků. Navíc vadit má šťáva vytékající z poranění a tahle žádné poranění nemá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 11:16 Žena darley [12] Re: Eliška
Mňa na to upozorňovali pri prvom krevetkáriu a naozaj sa im veľmi nedarilo. Po vybratí kryptokoryny trošku ožili, ale najviac sa im darí v spoločenskej nádrži a pri rakoch. Netvrdím, že je to príčina, ale je to jedna z možností
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 11:10 Žena Eliška [38] Re: darley
To už bych musela mít po krevetách. Kryptokoryně jsem před pár dny dost radikálně ostříhala listy (napadení řasou) a krevetám to nijak nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 11:08 Žena darley [12] Re: MiHl
Možno kryptokoryna. Úajne pri odstrihnutí vypúšťa jedovaté látky pre krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 09:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: romi
Ikdyž je kupovaný jako akvarijní, stejně bude z přírody. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2008 09:43 Muž romi [7] Re: Nobody
Mam pri krevetach v dvoch akvariach cadic a v pohode funguju a mnozia sa...
Ale kupoval som ho ako akvarijne dno, nie nazberany v prirode...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 21:15 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: ...
Marek: Vodu měním jednou za dva až tři dny.
Georg: Zaběhnutý písek i filtr tam je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:59 georg Re: MiHl
jak je to akva starý? V novejch nádržích je to častej jev s krevetkama i u mne, a když jsi vyměnil dno, porušil jsi rovnováhu. Zkus tam třeba dát písek z jiného akva, aby se to trochu osídlilo bakteriemi nebo zaběhnutej filtr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:41 marek Re: MiHl
Čadič krevetkam neškodí, skús vymeniť vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:36 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: Nobody
Čedič nic do vody neuvolňuje. Teď jsem se díval a minimálně dva lidi tu mají krevetky a dno s čedičem, ale já ho tu mám teda asi o něco víc...

Je to jen tip nebo je to přímo podle nějaké složky čediče?

Mimochodem, piskořky, okružáci i člunice jsou v pořádku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:08 Nobody Re: MiHl
Tipuji čedič. Možná něco uvolňuje do vody, co krevetkám nevyhovuje v menší nádrži(vyšší koncentrace?).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 20:06 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: frmol
Původně jsem si to taky myslel, ale od přidání vzduchování se to stejně nějako nezlepšilo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 17:40 Muž frmol [14] Re: MiHl
Kyslik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 16:22 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: wampirek
To akvarium je prasklá elemetka, takže silikon tam je, ale moc ho zas není. Navíc stejnžm silikonem jsem lepil i jiná akvária a nikdy problém nebyl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 16:03 wampirek Re: MiHl
Tak možná silikon kterým je akvárium lepeno. Honey měl svého času podobný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:50 Muž MiHl [55] - CichlidyRe: wampirek
Nový je akorát čedič. Břidlice byla původně ve 100 l akva, kde taky jeden čas bydlely i krevetky. Je to tak 2ks 3x5 cm, tloušťka 1,5 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 11:34 wampirek Re: MiHl
Ahoj, ty bridlice byli i v puvodnim akvarku nebo jsou nove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2008 10:32 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Vymírání krevetek
Ahoj,
jak už je v nápise, začaly nám vymírat krevetky, ale nemůžeme přijít na to proč?

Při stěhování jsem v jednom akváriu vyměnil dno. Část dna jsem pak použil do nového malého 16 l krevetkária. Dno je drcený čedič. Jako dekorace tam jsou čedičové kameny a asi plátek dva břidlice (kameny najité venku, omyté). Z rostlin tam je hemiant. calit., jávský mech, egerie densa, ceratophylum demersum, ceratopteris thalicroides a jedna 4,5 cm sazenička kryptokoryny. Tyhle kytky byly už v submersní formě. Přikoupily se tam nové hygrophila corymbosa var. minima a hygrophila siamensis. Po pár dnech se začala měřit voda a až NO2 kleslo na nulu, tak se vypustily krevetky (8 dospělých, 14 prcků).

Po čase bylo vidět, že se jim asi nedaří úplně skvěle. Většina byla zalezlá v jednom rohu, což se přisoudilo stresu z nového prostředí. Začaly ale postupně vymírat, zhruba tak jedna až dvě za den. Přeměřili jsme vodu (i později několikrát) a všechny parametry byly v pořádku (NO2 0, Ph 7.2, NO3 25). Tvrdost se neměřila, ale je to Brněnská voda z kohoutku, takže určitě není extrémně nízká. Teplota vody je 22-23.

Na akváriu se udělala slepá hladina, tak jsme ji stáhli a přidali vzduchování, aby se hladina více čeřila. Později se přidal i zajetý záložní bublifuk z jiného akvária. Začali jsme i častěji měnit vodu - jednou za dva až tři dny 1/3.

Původně jsme začali podezírat nějakou nemoc, ale při přestěhování polomrtvých krevetek do (jinak prázdné) karanténí nádrže se jich zhruba polovina vzpamatovala. Bude tedy patrně problém ve vodě, ale vzhledem k tomu, že tam přišly jen kameny a věci z jiného akvária, voda je kohoutková, která se dává do všech akvárií (ostatní krevetky jinde jsou OK) a vzduchuje se, tak nevím, v čem může být problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:48 Muž radek1 [4] - RostlinyRe: darley
V tvém akva se "nečudujem" že se ti na tak dlouho ztratili,dokážou se schovat i v méně zarostlé nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2008 08:21 Žena darley [12]
Mne sa tiež na čas úplne ,,stratili" red cherry. Zrazu nikde neboli. Asi 3 týždne sme nevideli ani jednu jedinú. Potom sme vymenili vodu v akva a teraz sú všade dospelé jedince. Neviem, kde sa tak dlho schovávali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:23 Muž filipsi [1295] Re: gošice
Dik za uklidneni, ja mam vodu exremne mekkou dkh2, dgh3-4. Moje uz vylezle byly, rejdily po nadrzi a uz skoro tyden nic nevidim. Tak mala sance, ze se najednou svlekly a ted se schovavaji, nez budou mit pocit, ze krunyr radne vytvrdl, ale uz mi to prijde dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:12 Žena gošice [217] - Raci, krabi, krevetkyRe: rolandmynar
Nevidím přímou souvislost u red cherry a pH 6. či 6,8 nebo měkkou vodou..je to vysoce adaptibilní druh, a optimum pro široké spektrum krevet je spíše měkčí voda, pH6-8. Ještě bych počkala v úsudku, že se ztrácí, Je to 14 dní co jsem myslela, že jsme přišli o malé krevetky od crystalky a ejhle po 14 dnech vylezli malý prcci. :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 21:05 Muž filipsi [1295] Re: rolandmynar
6 mam vodovod, v akva je +- ustalena na 6.8, a tyto krevetky pokud vim, nemaji krunyr vapenaty. Takze tuhle primou souvislost s vapnikem tam nevidim, mozna jine mineraly, pripadne jina funkce vapniku nez primarne stavebni na krunyr.... Nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:21 rolandmynar Re: filipsi
Mno myslím si osobně, že to má i souvislost s obsahem vápníku ve vodě, který potřebují krevetky ke stavbě svých tělesných schránek.
Edit: Teďka jsem se díval na tvoji krevetkárnu, že tam máš pH 6 a to je myslím si dost kyselé pro živočichy, kteří mají vápenatou schránku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 20:16 Muž filipsi [1295] Re: filipsi
Ve starsich diskuzich na ruznych webech jsem narazil na spekulaci o vlivu tvrdosti vody, ze extremne mekka dela krevetkam (temto) problemy. Ma nekdo zkusenosti co to potvrzuji nebo vyvraceji?
(mozna zkusim vodu nosit pro ne chvili v lahvich z tvrdeho zdroje, co to udela, pomalu pritvrzovat)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2008 18:56 Muž mch.sokolov [160] - CichlidyRe: rolandmynar
Krevetky red cherry mám cca 1.5 roku a nikdy jsem nezaznamenal, že by nějáká požrala jinou. Pokud nějáká podělávala,ať bez přičiny, tak jsem jednou viděl, jak na ni furt skákali samci a asi ji u... k smrti:-O A pak mrtvolku zlikvidovali ano Ale jako kanibalismus určitě ne. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [21] 22

Zpět na obsah sekce Další živočichové • Zobrazeno 23819x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/12038?od=1001