Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do většího akvária (151 - 250 l)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Hodí se tyto rybky k sobě ? 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Ryby do většího akvária (151 - 250 l)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 22:51 Muž Nostardomus @ [0] – Cichavci?
Zdar nekdy ke konci brezna budu chtit rozsirit rybi posadku. Momentalne tam mam 13 razbor klinoskvrnnych. 6 malych plat,tri ancistruse a dve parmicky ctyrpruhe (na doziti). Muzu k tomu jeste par nebo dva cichavcu zlatych? Aqua 240/200 litru. 120x50x40 vsh. Platy tam jsou pro barvu a zenu:) Diky predem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.02.2017 19:12 R Muž romant @ [23253] Re: tomekusti
Těch 200 litrů a tvůj výběr hejnovek je předurčen stále jenom jednomu hejnu. Dvě hejna bych si dovedl představit v momentě kdy by to byla osádka z jiných vrstev vodního sloupce, aby se to prostě a jednoduše nemíchalo a vyniklo tak obojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 18:37 Muž Wanderer @ [12]
Je to asi věcí názoru. Já mám jedno hejno velké primární, k tomu jedno menší a nějakou drobotinu a líbí se mi to, a myslím, že i vypadá dobře. Přemýšlím, že to o další menší hejno rozšířím. Ono asi záleží i na objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 11:53 Žena drvi @ [668] - RostlinyRe: tomekusti
To záleží na tom, co se ti líbí. Já bych dala přednost jednomu většímu hejnu. Navíc, přestože se mi krvavky moc líbí, slyšela jsem, že se jich někdo rád zbavoval, protože byly agresivní. Mohly by otravovat, přinejmenším ty čichavce, když už toho beťáka máme vynechat :-D . Ale to není moje bezprostřední zkušenost, jen z doslechu. Já musím přiznat, že mám v jednom akvu 3 menší hejna (tetry a razbory) a nelíbí se mi to, příště už bych to určitě neudělala no .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 11:35 Muž tomekusti @ [0] Re: drvi
Však já se s váma o tom nehádám. Podvědomě vím, že máte pravdu a je možné, že to tak i skončí. Takže chudáka beťáka přeskočme a zkusme se vrátit k tématu zarybnění. Co ty tetry v kombinaci s ostatními? Mám se na ně vykašlat nebo si vyhradit 20 kusů na neonky a 20 na tetry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.02.2017 11:16 Žena drvi @ [668] - RostlinyRe: tomekusti
Přesně jak píše Maq, dříve nebo později ti betta dlouhodobým působením nízké teploty onemocní. Navíc spolužití bett a čichavců taky není zrovna ideální kombinace, nemluvě o tom, že uvažuješ o krvavkách. Pořád mi z toho nejlíp vychází varianta zřídit to oddělené bettárko. Ten beťák by si ho určitě zasloužil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   17.02.2017 10:39 Muž Maq @ [780] Re: tomekusti
Prosím, udělej pro beťáka co Ti píše drvi. Betty tak nějak do společného akvária nepatří, nemají rády společnost, a vlastně ani otevřený prostor. (I v přírodě žijí v takových podmínkách.) A s tou nízkou teplotou problém dřív nebo později přijde, jsou tady toho plná příslušná vlákna o nemocech ryb obecně a bett zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 10:22 Muž tomekusti @ [0] Re: drvi
Tak chudák beťák snáší 24°C. Doufám, že nijak extra netrpí i když vím, že teplejší voda by mu svědčila lépe. Ale prohání čichavce když mu lezou kam nemají, tak snad netrpí nijak moc. A co ty tetry krvavé? 20 neonek a co krvavých asi není nejlepší nápad, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.02.2017 10:06 Žena drvi @ [668] - RostlinyRe: tomekusti
Tady vidím jediný problém v teplotě vody. Neonky i pandy mají radši chladnější vodu, do 25 st max. Betťák zase teplejší, nejméně 26 stupňu. Jak to máš pořešené teď? Topíš neonkám nebo chladíš beťáka?
Jinak co se týká počtů ryb , tak u neonek bych šla klidně na 40 ks, pand 10 . Pokud jsi příznivcem chladnějších vod, tak doporučuji beťákovi zřídit separé, nejlépe asi 20 litrové akvo a tam mu přitopit. A samozřejmě vybavit vším potřebným, tj. filtrem, živými rostlinami, krycím sklem atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2017 09:51 Muž tomekusti @ [0] – Je to OK do cca 200 litrů?
Ahoj lidi,
plánuju pořídit 240l akva a vněm odhadem 200 litrů čistý objem vody. A tak přemýšlím co za osádku. Něco bude ze současného cca 80l. Má představa je:
2x čichavec zakrslý (ty už mám)
1x beťák (mám)
8x pancéřníček panda
25 - 30x neonka obecná (cca 15 už mám)
Možná zkusím přidat i pár krevetek, ale tady mám obavu, že si je čichavci a beťák dají ke svačině. Co na to zkušenější?
Otázkou je, jestli s těma neonkama nejsem zbytečně při zemi (co se počtu týče). Případně zda to jde doplnit ještě něčím dalším aby se to sneslo. Líbily by se mi třeba tetry krvavé, ale mám obavu, že dvoje hejnovky po cca 20 kusek nebudou vypadat dobře a nechci to přerybnit a přeplácat. Nějaké rady postřehy a doporučení?
Reklama

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2017 12:17 Žena Morticia @ [6] Re: drvi
Aha, díky za objasnění. Asi jim ten název předurčuje pověst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.02.2017 22:24 Muž Maq @ [780]
Nějak se mi nezdá že bychom mohli sdružování zvířat zredukovat na pouhou reakci na nebezpečí. V přírodě jsou více či méně ohrožena všechna, a přesto mají velmi rozdílné způsoby, jak na nebezpečí reagovat. Proč se vrabci drží ve skupinách, a skřivani ne? Podobná velikost, podobná strava, podobní predátoři.
Sdružují se sloni aby ochránili drobotinu? A proč ne nosorožci?
Psi štvou kořist ve smečkách. Proč to nezkusí gepardi?
Snažím se vyjádřit mínění, že důvody, proč různá zvířata upřednostňují život ve skupině určité velikosti (1-x), jsou asi komplexnější a ne vždy jim dobře rozumíme.
Jedna z věcí, která mne laicky napadá, je učení. Co se malá dánia naučí od rodičů? Nic. První týdny přežívají na náhodu. Teprve ve skupině s malinko staršími se začínají učit, jak to ve světě chodí. Hejno je jejich škola.
Naopak potěr cichlid se učí od matky, někdy od obou rodičů. Jakmile povyroste, má školy hotové a může se chovat teritoriálně, tedy v zásadě samotářsky.
===
A pokud někdo tvrdí, že osamělá neonka je "v pohodě"... No budiž, možná vyloženě nechřadne. Napsal jsem že na rybách je nejzajímavější sociální chování. Někdo to nejspíš vidí jinak, ale pokud jde o mne, osamělá neonka je pro mě naprosto nezajímavá. Plave, a tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.02.2017 22:06 Žena drvi @ [668] - RostlinyRe: Morticia
Co se tyce bett, do 200 l akva bych doporucovyla spis dve - tri samicky, muzou byt stejne krasne vybarvene jako samci, ale tim, jak jsou kratkoploutve, lepe si uzivaji velke akvo. Teritorialni vuci ostatnim druhum ryb nejsou, ale navzajem maji čilé socialni kontakty, takze je porad na co koukat. Obcas se sice vyskytnou mimoradne agresivni jedinci, kteri ostatni rybky sveho druhu mohou napadat, ale je to spise vyjimka, jde ciste o individualni povahove rysy dane ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 21:44 Žena Morticia @ [6]
Hmmm, vidím, že jsem zapříčinila přímo ohnivou diskuzi! X-) ..
...no, o chov-tedy rozmnožování- se zatím asi :-O pokoušet moc nebudu. Nejdřív si to musím "osahat" a budu ráda, když mi v avka půjdou jak rostliny, tak živočišstvo... Zas tak malé akva nemám - 190 l, ale jednodruhové ho nechcu. Asi dám tedy přednost většímu počtu Dania rer. s pancéřníčky a ještě něčím.
To pověšení se do proudu nebo oplavání proti němu pozoruju také - a to mám jednoho mohykána! Jsem si taky říkala, o co jde, ale vypadá u toho spokojeně.
Jinak jsem myslela, že bojovnice a rájovci jsou agresivní a teritoriální..a ne moc vhodné do spol. akva? Čichavec jsem zase myslela, že je moc velký kliďas na aktivisty Dania? Z nich se mi líbí líbající (ale příjde mi obrovský k Daniu) nebo tečkovaný, ale u toho zase píšou lekavý..?
...zajímavý etolog, co bere rybám mozky. :-O
A můžu potvrdit vliv predátora na chování rybek. Jak asi víte, měla jsem Axlíka a kupovala jsem mu živé rybky jako krmivo (to moje Danio ho přežilo,ostatní vylovil..) jen se Axl hnul, rybky v druhém rohu zpozorněly a bedlivě zrcadlově kopírovaly jeho pohyb po akva. Když už Axl nebyl a Danio zůstalo samotné, i jeho chování se hned změnilo. Žádný zastrčený rožek, žádná schovka za kamenem, hurá, akva je moje!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2017 20:22 Muž Pepan @ [3335] - RostlinyRe: Barakainus
Co Ti není jasné na sdělení..-Všechny skupiny vyšších živočichů mají obvykle nějakou sociální strukturu-?
Pod tohle tvrzení se podepsaly spousty etologů, akorát Ty si pořád meleš svoji. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 20:08 Muž JoKa @ [2092] Re: Barakainus
Promiň, ale nesouhlasím... Viděl si někdy, řekněme třeba 200 neonek v 500l? Když tam budou úplně samy? Hejno řešit nebudou... Budou rozprsklé po celém akva... Přidej jednu "hloupou" skaláru a máš jedno krásné, kompaktní hejno neonek v jednom rohu a skalární ve druhém...

Přítomnost a vliv predátora na hejnovitost byla dávno prokázána...

Na druhou stranu, i mé pozorování, konkrétně neonky červené 100ks, tetry ohnivé 200 ks a terčovci v 500l... výsledek dvě oddělená, kompaktní hejna. Postupem času, jak placky rostly a začaly ohníčky oslovovat, klesl počet ohnivek, tak teprve potom, když už hejno nebylo tak velké, se "přimýchaly" k neonkám... Dokud bylo hejno dost velké, v adekvátním objemu, ty dvě hejna se nemíchají..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 19:55 Muž Barakainus @ [599] - RostlinyRe: Pepan
To si sice myslis, ale to co pises casto neni pravda. Nejake ryby jedince sveho druhu pro "pocit stesti" asi potrebuji, ale osobne me zadna nenapada. Ryby se sdruzuji do hejn protoze je to vyhodny pro preziti. V akvariu jim toto nebezpeci nehrozi a jak si vsichni mohli vsimnout, vetsinou i hejnovych ryb v hejnu nejsou neb nemusi. Kdyz budes chovat jednu neonku v dobre zarostlym akva, bude ji celkem jedno, ze tam zadne jine nejsou. Kdyz bude mit dalsi ryby (ne-neonky) bude se s nima sdruzovat, kdyz bude mit pocit, ze se to hodi. Ty rybe je jedno, ze to bude treba cerna neonka, nebo jina tetra. Nebo danio. V prirode by to bylo blby, neb by ji neco sezralo, ale v akvariu se to nestane.
Neonka nevi, ze je neonka a vypada jako ostatni neonky. Co ma zakodovany jsou nejake znaky (traba horizontalni pruh, cerveny a bily flek nebo tak neco). Pocit bezpeci ji tedy muzou dat i jine ryby a pokud neni stresovana, ani ty nepotrebuje.
Spousta akvaristu ma jedine jedince treba pancernicku ci teter roky. Bud proto, ze sjou ti posledni prezivsi nebo se to proste nejak stalo a nijak jim to nevadi. Bud se sdruzuji s jinymi druhy nebo jsou osamocene. Proste jim je to tak nejak jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   07.02.2017 18:40 Muž lacewings @ [1202] - Živorodky-přírodní formy
Automaticky se nabízí otázka, co když jedna rybička nebude jako všechny ostatní?

Erich von Holst, fyziolog a etolog si položil tuto otázku a provedl jednoduchý eperiment s hořavkami. Jedné rybě odoperoval přední mozek a vrátil ji k hejnu. Hořavka bez předního mozku vidí, plave, žere a vůbec se chová jako jakákoli jiná hořavka. S jedinou výjimkou, chybí jí nutkání vracet se zpátky k hejnu, chybí ji váhavost normální hořavky. Normální hořavka, může vidět sebezajímavější věc a stejně se ohlíží na ostatní ryby, jestli ji následují a když ne , tak se od hejna neoddělí. Operované rybičce to bylo úplně šumák, plavala si tam, kde viděla něco zajímavého. A díky hejnovým pudům ostatních hejno kopírovalo její rozhodný pohyb. Rybička bez předního mozku se díky svému defektu stala jednoznačným vůdcem hejna.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 18:13 R Muž romant @ [23253] Re: Maq
Hejno táhne dál, to se měm líbí. ;-) Co je to hejno? Jak velký to hejno, který táhne dál musí bejt, aby se ty zapomenutý honem, honem snažily připojit k houfu? Jednoznačná odpověď zde nebude existovat, těch ovlivňujících faktorů bude do hry vstupovat bězpočet. X-) Osobně to sám pro sebe rozděluju na dva tábory a to na "poseroutky", který jsou tím zaklínaným predátorem nucený se shlukovat a na "množináře", kterých je v akváriu prostě tolik, že jim to hejnový chování tak nějak automaticky naskočí a tady nastává otázka těch počtů, kde se mnohdy uživatelé s vytřeštěným zrakem dotazují, že to snad ani není možný. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2017 18:09 R Muž vaaclav @ [5335] - EchinodoryRe: Maq
Tak neonky červené hlavně ze začátku plavaly v hejnu ale třeba tetry černé vůbec ne. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 18:01 Muž RAP @ [2001] Re: Maq, Morticia
Mám akva dlouhé 120cm a přes přítomnost cichlid neonky obecné hejno výrazně nedrží, výjimkou byla přítomnost velké Crenicichly.
Jinak místo kombinace D. pruhované x tečkované použít jiný druh dánia, případně kardinálky. K hladině by se dali použít čichavci, bojovnice nebo rájovci. Tedy pokud se jedná o to, zůstat u Asie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 17:38 Muž Maq @ [780] Re: vaaclav
Nikdy jsem neměl tak velké (hlavně dlouhé) akvárko jako máš Ty, ale vždycky jsem si myslel, že právě ve velkém třeba žádná neonka se nechce zapomenout pozadu, když hejno táhne dál.
Některé instinkty jsou hodně fixované. Pes nechce být sám, i když se v životě s žádným reálným nebezpečím nesetkal a nikdy nelovil ve smečce.
Já teď třeba pozoruju gupky, jak se takhle odpoledne (krmím ráno) "pověsí" proti proudu z filtru, a říkám si, proč to asi dělají? Moje domněnka je taková, že v přírodě proud vody vždycky přináší nové žrádlo, takže tam čekají, co jim proud přinese. Pokud je to tak, tak je to instinkt zachovaný po desítky generací od divokých předků, protože v akváriích pochopitelně nefunguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2017 17:30 R Muž romant @ [23253] Re: Morticia
Dánia pruhovaná a tečkovaná bych opravdu nemíchal. Pohledový zážitek bude nicotný, ono právě ta barevná podobnost silně svádí a zároveň je to právě to, co značně zkresluje a mate. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 17:26 Muž Maq @ [780] Re: Morticia
My to tady rozebíráme dost obecně, a Ty chceš asi konkrétní odpověď, že? No, tak to Tvoje akvárko není žádné miníčko, a podle mého soudu dvě hejna drobných hejnových rybek (jako jsou třeba dánia) v tom můžou žít spokojeně a vypadat hezky. Jen bych nezůstával u pouhých osmi kusů od každého, myslím že 2x20 by mohlo být fajn, jistě by se dalo i přidat, ale údržba musí odpovídat.
Ještě bys k tomu mohla na dno dát desítku nějakých malých pancéřníčků (nebudou si s dánii moc překážet), a to by na můj vkus asi stačilo. Zábavy spousta!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2017 13:54 Muž Pepan @ [3335] - RostlinyRe: Morticia
Pokud to nebudeš třít a vyrábět hybridy, tyto dva druhy jsou dost podobné, takže by to mohlo fungovat, ale já bych radši vybral jeden druh a udělal větší hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 13:48 R Muž vaaclav @ [5335] - EchinodoryRe: Maq
Do hejna ryby nutí nějaké nebezpečí, pokud není, moc hejno nedrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   07.02.2017 13:30 Muž Maq @ [780] Re: Morticia
Nesmysl to není a většina akvárií není jednodruhových. Ale je-li to hejnová ryba, měla by být chována v nějakém hejnu, přiměřeně velikosti akvária.
Jestli se jich vejde jen deset, rozhodně jen jeden druh. Pokud je místo pro padesát, dvě hejna po pětadvaceti jsou možná. Ale kdo to má dobře okoukané, stejně by asi dal přednost jednomu většímu hejnu.
Na rybách je nejzajímavější jejich sociální chování. Cichlidy (JA) se chovají nejzajímavěji v sehraném páru, víceméně nerušeny zvenčí. Naopak párek dánií je nic, jenom plavou. Jejich přirozené společenství je hejno desítek až stovek kusů; jen tak ukáží, co jsou vlastně zač. A vypadá to moc hezky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 13:22 Muž Driv3r @ [28] Re: Morticia
V podstatě ano.Nehledě na fakt ze se obereš o možnost spárovaní nebo se ti zkříží a budou to zmetci.(případně třeba vytvoříš něco nového) :-D +to dole řečené. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 13:12 Žena Morticia @ [6]
Je tedy nesmysl mít dva druhy Danií vedle sebe? Jako např. 8x Dan. pruhované a 8x Dan. tečkované (nebo jiné)..? Nebo pancéřníčky - přemýšlela jsem nad pandou a trpasličím..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   07.02.2017 11:08 Muž lacewings @ [1202] - Živorodky-přírodní formy
- Všechny skupiny vyšších živočichů mají obvykle nějakou sociální strukturu

-hejno je společenství jedinců s různým druhem organizace
- s hierarchií i bez
-na základě instinktu ´´kopírováním´´chování a pohybu,vznikne sehraný system
-. chování ryby jako takové je,kde v první řadě se řídí její pud chovat se podle okolních ryb svého druhu a tím dodržovat hejno pohromadě, teprve až následně v druhé řadě, jedná podle svých individuálních pudů.
-zcela jinak je tomu i v symbiotickém společenství
- ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2017 10:38 Muž Pepan @ [3335] - RostlinyRe: Barakainus
Jestli ty ryby jsou v přirozeném nebo umělém prostředí, nehraje zas tak velkou roli, pokud to prostředí rybám vyhovuje. Podstatné je to, že když má ta ryba zakódovaný pohyb v hejnu, chce se pohybovat v hejnu stejných jedinců a ne ve směsce. Ona si celkem dobře uvědomuje, jak vypadá jedinec jejího druhu, protože na tom je založeno, mimo jiné, i rozmnožování. A tím, že do toho akvárka naflákáš směsku nekompatibilních druhů, uvedeš ty ryby do menšího či většího stresu, který se může projevovat různě - plachost, nechutenství, ztráta barev, případně úhyn. Prostě si musíš uvědomit, že když se něco vyíjelo po statisíce generací a Ty to naráz drasticky změníš, obvykle to nepřinese nic dobrého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 10:23 Muž Barakainus @ [599] - RostlinyRe: Maq
Jenze ryby nejsou v prirozenem prostredi a jestli jsou dania v hejnu se svym druhem ci s jinym moc neresi. Ze jsou v bezpeci, maj co zrat a neplavou ve sve moci je zajima vyrazne vice. Az se budou chtit mnozit, zajimat je zacit muze, ale priority bezneho zivota jsou nekde jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.02.2017 09:44 Muž Maq @ [780] Re: Barakainus
Barakainus napsal: Rybam je to vetsinou suma fuk.
Rybám to rozhodně jedno není. Vodítkem by nám mělo být (kromě pozorování ryb v akváriích) chování ryb v jejich přirozeném prostředí. Padla zde zmínka o daniích. To je hejnová ryba, tzn. má-li možnost volby, sdružuje se v hejnech. Pokud tu možnost nemá, není to pro ni přirozená situace a ryba je více či méně nespokojená, tj. stresovaná.
Když se nad tím zamyslím, tak vlastně neznám obratlovce, kterému by bylo šuma fuk, kolik jedinců jeho vlastního druhu, jakož i jiných druhů, žije v jeho okolí. Každý na to má velmi zřetelný názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.02.2017 07:46 Muž Pepan @ [3335] - RostlinyRe: Barakainus
Tady bych si dovolil nesouhlasit. Zjednodušeně řečeno, dělíme ryby na stanovištní a ty které protahují. Ty protahující se dost často sdružují do velkých hejn, protože v tom hejnu mají větší šanci odolat predátorovi. Pokud plave naráz hejno stovek či tisíců ryb stejného druhu, má predátor problém se na nějakou konkrétní rybu zaměřit a šance úniku je tak pro oběti mnohem vyšší. V různorodém hejnu se útočník zaměří mnohem snáze a má větší šanci na úspěch. Už z toho důvodu se ryba v roztříštěném hejnu skládajícím se z mnoha druhů nemůže cítit dobře. Akorát my to na ní mnohdy neuvidíme. A co se týče konkrétně mořské akvaristiky, korálové ryby, které se chovají, jsou většinou stanovištní, takže obhajují svoje teritorium a vlastně ani nemají zájem se do hejn sdružovat. Ale pamatuji si, že jsem kdysi viděl akvárium, kde bylo hejno rybek Plotosus lineatus a vypadalo to hodně zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2017 07:27 Muž Barakainus @ [599] - RostlinyRe: romant
No vono to zalezi... Ja mel vzdycky velka hejna, ale ted uvazuju to dost namichat. V morzske akvaristice se velka hejna taky skoro nevyskytuji. Caste ani dve ryby stejneho druhu a vypada to dobre. V par rostlinnych akva jsem to videl hodne namichany a taky to vypada dobre. One jde o to aby se to ibilo. Rybam je to vetsinou suma fuk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2017 06:09 R Muž romant @ [23253] Re: Morticia
Jedna ze života, ono velmi velkou parádu nadělají právě ty nádrže kde je méně druhů, ale o to náležitě početně zastoupených do party. ;-) Je daleko příjemnější se dívat na centrální hejno, než na sem tam roztřelný hodně druhy, pěkně barevný, ale stějně nevýrazný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 23:08 Žena Morticia @ [6] – počet rybek
NHKG: Akva zajíždím, rostlinky už nějaké mám,ale plánuji víc, ale už se o očku dívám na rybky. Ono jako začátečníkovi se poučka hodí jako jakási laťka k nepřehánění. Ale konzultovat zde budu, to je jasné.
Pepan: Děkuji za poklonu! X-) Ampluláriu jsem zrovna dostala a chtěla bych i jiné(ho) plže. Krevetky se mi sice líbí, ale to zatím nevím. Jen se dívám po mechu. :)
Maq: Už teď vím,že základem mého akva budou Dania. ano A počet druhů..to už mě taky napadlo, aby to nebylo překombinované...teď spíš čumím po prodejnách a do atlasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2017 22:53 Muž Maq @ [780] Re: Morticia
Ta poučka se uchytila mnohem víc, než si zaslouží. I na ryby platí jen velmi zhruba a je třeba ji přizpůsobit okolnostem. Máme-li hejno drobných rybek, které jsou ve společnosti rády, jsou to úplně jiné počty, než třeba několik kusů velkých cichlid, které vyžadují určité teritorium jen pro sebe.
Žádné akvárium ale není dost velké pro míchanici mnoha druhů od každého trochu aby to bylo pestré. V takové směsce ty ryby budou nešťastné vždycky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2017 22:52 Muž Pepan @ [3335] - RostlinyRe: Morticia
On to hloupý dotaz není. Je sice fakt, že krevetky moc velcí znečišťovatelé nejsou (záleží samozřejmě na množství), ale z plžů třeba ampulárka je hodně velké prasátko. Takže blahopřeji, právě jsi postoupila do vyššího levelu, protože začínáš uvažovat akvaristicky. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2017 22:52 Muž NHKG @ [1891] - Jihoamerické Cichlidy a eLkaRe: Morticia
Na poučky se vykašli, moc nefungují. Nasaď rostliny, zaběhni akvárium, napiš jakou chceš osádku a nějak se dobereme ke vhodnému počtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 22:44 Žena Morticia @ [6] – počet rybek
Možná úplně hloupý dotaz, ale do "poučky" počet ryb = aktuální objem vody = součet všech délek rybek v dospělosti v cm....počítají se sem i bezobratlí, plži a tak..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2017 22:41 Žena Morticia @ [6] Re: Evlyn
JO jo, už jsem o tom debatila v jiném vláknu... A nesmíchá se Ti to nebo máš nějakou vychytávku, jak to oddělit od hrubšího štěrku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:48 Žena Evlyn @ [0] Re: Morticia
Osvědčila se mi v menším akváriu, kde tyhle malé už mám - je to část akvária bez kobercových kytek s jemným pískem - často se na ní "rozvalují" - proto ten název pláž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:46 Žena Morticia @ [6] Re: Evlyn
Pláž pro pancéřníčky? Copak to je? Pancéřníčky bych také chtěla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:23 Žena Evlyn @ [0] Re: powery
JJ už jsem si to zadala :-) Díky.

Nejraději bych ale stejně toho trpasličího - viděla jsem je naživo a z pancéřníčků se mi líbili nejvíc...
Nebo jsem přemýšlela i nad hejnem otíků - nemáte někdo zkušenost, jak případně zvládají sbírat krmení ze dna? V akváriu je nachystaná "pláž" pro pancéřníčky a je škoda ji nechat jenom šnekům...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:17 Muž powery @ [9] Re: Evlyn
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2017 12:08 Žena Evlyn @ [0] – Gavúnci
Tak si jdu nakonec taky pro radu...
Akvárium 120x40x45, venkovní filtrace, rostlinné bez C02.
Teď jsou v něm gavúnci diamantoví (Melanotaenia praecox) v počtu 10 kusů.
Co k nim?

Původně plánovaná sestava bylo jedno velké hejno teter červenohlavých a na dno hejno pancéřníčků trpasličích. Tetry škrtám (gavúnci mě nadchli a chtěla bych akvárium postavit na nich). Mám ale trochu obavu z kombinace gavúnků a tak malých pancéřníčků - nemáte někdo zkušenost? Popř. tip na pancéřníčky do max velikosti v dospělosti 5cm?

Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2017 11:57 Muž ctibum @ [335] - Snažím se to nezahubit...Re: ercan
Já bych hrozně chtěl takhle velkou nádrž narvanou právě Galaxkama. Maximální hejno co by bylo možný a jenom Galaxky, nic jinýho do prostoru. K tomu krevetky, pancéřníčky/otíky a lorikárie... ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2017 16:09 Muž ercan @ [35]
Ahojte!
Chci vyměnit osádku mého akva. Viz moje prezentace
rybicky.net/nadrze/25303 . Původní osazenstvo jsem již daroval. Nechal jsem tam jen Pancéřníčka skvrnitého.
Chci si tam pořídit Dánio perlové a Kardinálka vietnamská.
Můžete mě doporučit ještě nějaké rybky hodící se k těmto rybkám?
Předem moc děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2017 13:51 Morti – počet rybek
Zdravím, mohu se zeptat, kolik rybek mohu dát do akvária velkého 100x50x38cm (výška vody zatím 35cm)?
Zvažuju začít s kombinací Garra ruffa, pancéřníček skvrnitý-Corydoras paleatus nebo p. trpasličí-C. hastatus a Danio pruhované-Danio rerio (už mám 5 ks)? Nevadí velikostí rozdíl? Ostatní nároky dle tohoto webu by měly tyto druhy mít stejné. V akváriu je ještě měchýřovka Ampularia australis. Co byste k nim ještě doporučili (teplota do 19-20°C)? (Nějaké druhy vhodné pro začátečníka..) Děkuji za typy.
Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ... 43

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby Přidat příspěvek • Zobrazeno 43603x

Podobná témata
Ryby do malého akvária (21 - 50 l)Ryby do velkého akvária (251 - 500 l)Ryby do středního akvária (51 - 150 l)
Ryby do mini akvária (do 20 l)Koupě akvária Stěhování akvária
Stěhování zaběhlého akvária do novéhoRostliny do miniakváriaRozdělení a přepažení akvária
Dubové listí do akváriaOsvětlení do středního akvária (51 - 150 l)Vhodná dekorace do akvária
Filtrace maxi akvária (501 - 1500 l)Zakládání akváriaPřestavba akvária
Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - http://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l