Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:31 callito – Re: avast
mě se to teda zdá hodně,na to jak se umí živorodky přemnožit.A že by bylo 50l pro neonky nějaký terno,to se taky nedá říct
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:29 nickolka – Re: avast
ano..takhle jsem si to taky nějak představovala..ale stejně děkuji za rady:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:25 Muž avast [49] – Re: nickolka
paví očka bych dal asi 3 (2 samice, 1 samec) mečovky taky jako pavčata neonek tak kolem 10, pancéřníky tak 2-3 (s nima nemám zkušenosti, protože je nemam...) a 2 ancistruse (1+1).. Myslim si že by to mohlo vypadat pěkně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2009 21:24 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: nickolka
Na dno tak 4 pandy, ancistruse bych tam nedával, paví očka 1+2, mečovky taky 1+2 a víc bych tam toho nedával X-) Uvidíš že se to rozmnoží dost, a dítě bude mít radost až tam uvidí mladé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:19 nickolka – nic_kolka
jojo..paví očka už v plánu mám..z mého odchovu...ale až trošku povyrostou..mečovky taky..pak ancistruse..nenonky..to by šlo ne?jo a ještě panceřníčky nějaký??třeba pandy,šlo by??A kolik kusů ryb??Nechci,aby to bylo přerybněné..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:16 Muž avast [49] – Re: nickolka
paví očka, mečovky... prostě živorodky.. jsou jednoduchý i na odchov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2009 21:13 nickolka – nic_kolka
jaké rybky do 50 litrů?Hlavně nenáročné...zařizujeme akvárko k narozeninám pro 5 leté dítě..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 18:13 Muž FoRgY [42] - Cichlidy
tom05 napsal: Ale myslím že váš návrh je dobrý ;-)
No, to si myslim tiez ... ale podla mna radsej 4 skalarov ... 2-ja sa mi zdaju malo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 15:36 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby
Ale myslím že váš návrh je dobrý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 15:35 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby
Já nenapsal že tam mám 3 malé ancistruse
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 15:26 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: tom05
Doporučoval bych to takto, vhledem k velikosti nádrže by to měl být ještě přijatelný počet:
Tetry černé, Neonky obecné a černé - každého po 8 kusů
Skaláry amazonské 2
Dania pruhovaná 6

Možná by jste ještě mohl pouvažovat o nahrazení jednoho druhu tetry nějakou rybou na dno (krunýřovci, pancéřníčci ...)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 15:15 Muž tom05 [0] - Jezírkové ryby – Rybičky???
Ahoj budu si kupovat ryby Tetry černé,Neonky obecné a černé,Skaláry amazonské a Dania pruhovaná do 160 litrového akvária poraďťe mi rozumný počet všech druhů předem díky...:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 10:46 Žena Imii [45] – Re: nickolka
Ano můžou =) mě to dělaly parmičky a dokonce na youtube jsem viděla gavůnky jak se takto perou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2009 10:44 nickolka – nic_kolka
můžou se sameččci tetry měděný prát??Pozorovala jsem teď v akvátiu,jak okolo sebe plují a třepají ploutvemi a pak do sebe narážejí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2009 08:15 Žena Imii [45] – Re: NIKO
Ano Sid má pravdu, ale nechápu na co narážíš ... já jen napsala, že dvě samičky by byly vhodnější. Protože pokud by mu samec tu jednu uhonil, což se může stát tak pak bude buď dokupovat samičku nebo se zbavovat samce (pokud chce oboje) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   06.07.2009 22:49 Muž NIKO [527] – Re: Imiis
Za necelý rok,co máš akvárium,jak sleduji,jsi vystřídala hodně druhů ryb.Všichni samci nahání samice,je to dáno přírodou!Nevím,že by se něco změnilo?Sid má pravdu! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 14:02 Žena Imii [45] – Re: lemon
Nekombinovala bych více labyrintek ... to už tam spíše dej nějaký mini cichlidky ... ale další čichavce(popř. betty, rájovce) ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 13:43 lemon – Díky všem za rady!!!
Vím, že akvárium je pro většinu mřenek dost malé. Pancéřníčci místo mřenek mě taky napadli, ale víc mě lákají nějací krunýřovci.
Ještě by mě zajímalo, když bych tam dal nějaké vštší čichavce, jestli se budou chovat slušně k zakrslíkům? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 09:22 Žena Imii [45] – Re: Sid
Side ... měla jsem už modré, zlaté, perleťové a nyní mám zakrslé ... všichni naháněli samice ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2009 09:06 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imiis
...samec bude nahánět a nahánět...
Možná to platí pro vaše zakrslíky. Ovšem nezobecňoval bych to na labyrintky jako celek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 09:00 Žena Imii [45] – Re: Sid
No právě o tom tady píšu ... samec bude nahánět a nahánět ... i když bude ve společenským akva stejně se bude chtít třít ... a bude pořád nahánět ... co pak chudák samička ? Když budou dvě tak bude pokaždé nahánět jen jednu a je zde menší riziko, že ji uhoní ... a pokud bude chtít lemon Lalie vytírat tak odloví samce a samici do vytírací nádrže ...
Mám zakrslíky a sameček mi samičku nahání pořád. Ať v malém akva tak i ve velkém ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 08:53 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: Imiis
Když vytíráte třeba bety, (velké čichavce...), taky dáváte k jednomu samci dvě samice? To za mých mladých let nebývalo - vystačil si s jednou. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 08:37 Žena Imii [45] – Re: V
Proč ? Protože je to labyrintka ? - u labyrintek jsou samečci vždy agresivní při tření a tak je lepší mít více samiček než jen jednu, ne snad ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 07:19 V – Re: Imiis
Č. zakrslý je všude uváděný jako párová ryba, tak proč 1+2?
P. kropenatého bych sem nedával. Tenhle fešák si zaslouží víc prostoru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 06:59 V – Re: lemon
K sobě navzájem ano, ale do 160 l to není to pravý dubový. Co takhle ty Mřenky zaměnit za malé (rybicky.net/atlasryb/mrenka_mala)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2009 06:55 Žena Imii [45] – Re: lemon
Dobrý, ale místo mřenek bych nasadila spíše pancéřníčky než krunýřovce palec
Klidně můžeš dát i více hejnovitých ryb.
Při délce 100cm a objemu 160l bych použila tuto sestavu:
- 3x čichavec zakrslý (samec + 2 samice)
- 10 - 20x razbora hegelova/klínoskvrná (která se ti líbí více - já bych nasadila tetry meděné)
- 10x pancéřníček (je jedno jaký, ale vybírala bych podle barvy dna, třeba pandíci by na obyčejném křemičitém písku nevynikli, to samé třeba pancéřníček kropenatý na tmavém dnu)
- 2x Krunýřovec L010 (samec + samice)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2009 02:04 Muž iblik [4] - Labyrintky – Re: lemon
noí asi jo tak na 80% ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2009 22:58 lemon – Hodí se k sobě???
2 x čichavec zakrslý
10 x razbora Hengelova nebo razbora klínoskvrnná
4 - 5 x mřenka thajská nebo mřenka pákistánská
1 x krunýřovec sp.
Popřípadě bych dal místo mřenek ještě další druh krunýřovce, např. krunýřovec L010 se mi líbí.

Akvárium je dlouhé 100 cm, objem 160 litrů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 13:07 Žena Imii [45] – Re: Ricoo
Znovu se opakuji ... nedoporučuji 2 druhy teritoriálních rybek. Což Ramirezky i C. Lalie jsou ... kdyby mělo akva objem nad 100l dalo by se nad tím uvažovat, ale při 73l to nedoporučuji.

Když už nějaké ty rybky máš (2x C. Lalia, 2x ancistrus, 8x neonka) dokoupila bych 2 - 6 neonek a na dno dala maximálně 6 - 8ks těch pidi pancíků ... Vzhledem k objemu ty Ramirezky s C. Laliema ne-e ... ale samozřejmně, záleží na tobě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:17 Ricoo
musím ještě přidat reakci..je to pár let ,co jsme měli v akva sotva 5O LITR Závojnatky,Betu,Neonky,Ancíka..
dle dnešních propočtů naprosté přerybnění a týrání zvířat a příšerná skladba ryb.Vzduchování 0 ,filtr 0 ,teploměr 0,měrení všeho toho 0 ,výměna celého akva+proprat kameny-takže žádné hodné bakterie a zajetí dna atd.. a rovnou vodovodní voda.Ptáte se,jak se snesly a jak tohle všechno mohly přežít?V pohodě...po letech nám je zrušila kočka,zapomněli jsme po čištění dát kryt a,malé otočení a bylo to.Jediný,co jsem pozoroval,že neměly šanci prckové živorodek.Nemůžu si pomoct..necítím se jako trapič,o ryby jsme se starali a měli je místo
TV..zdá se mi to dneska všechno přehnaný.Přerybnit nechci,ale mít v v 70LITRECH 2-4 RYBY se mi zdá na efekt dost málo
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:16 V – Re: Ricoo
Používám JBL Easytest 5v1. Absolutním číslům se tak úplně věřit nedá, ale na sledování změn to stačí. Cena vychází na 7 Kč za jedno měření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 12:03 Ricoo
Děkuji všem za rady..ani nevíte,jak moc bych chtěl velké akva..ale neni kam-aby byl dominantní dekorací a potěšením.větší bych nacpal tak akorát někam do kouta.moje 83l je naprostý strop :-( ,ale i tak jsem za něj rád..Já už mám delší dobu ve starém akva Čichavce zakrslého-pár,dva Ancíky a osm neonek.Chtěl jsem do toho většího k nim ještě tu Ramirézku-je to krásná rybka.že je náchylnější jsem četl.Počkám,až se tedy nové akva bude zaběhnuté..Musím si tady pročíst a najít typ na pohodové měření NO2 a 3,které mě finančně nezrujnuje-kromě rybek mám i jiné povinnosti :-D Radu určitě najdu.My měříme jen PH a pravidelně měníme vodu.Myslel jsem si,že se bez měření obejdeme ..ale kvuli Raminézkám asi ne?? Ani při pravidelné péči? rostlinek mám dost a daří se jim.Nevzduchuju,jen filtr.


















 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 11:41 V – Re: Imiis
To si ale musí rozmyslet sám. My můžeme dát jenom tipy. Čím víc dá do akvárka rybiček, tím náročnější bude udržení rovnováhy. A bude to s největší pravděpodobností vyžadovat nejenom víc práce, ale i víc zkušeností.

A další vliv jsou osobní preference: právě teď chystám taky jedno akvárko s čistým objemem cca 70 l (70×30×40 cm). A budou v něm 2-4 rybky (5-2,5 l/1 cm).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:56 Žena Imii [45] – Re: V
No jo ... ale Ricoo chtěl i tu párovou rybku ... nechci poradit "dej tam toho co nejvíc" ale aby tam toho bylo dostatek a nikdo netrpěl na málo místa. Z vlastní zkušenosti vím, že najít i obyčejné pancéřníčky skvrnité v dobře zarostlé nádrži je trochu problém ... nicméně párová rybka malá, 5 otíků, 6 - 8 mini panců a pár těch neonek není špatná volba.
Kolikrát vidím tuto kombinaci (a ještě horší !) v setech 54l ... a to je objem cca 45l (maximálně!) ...
Pokud Ricoo zvolí třeba vnější filtraci, dobré osvětlení aby kytičky rostly a okysličovaly tak není problém mít "trochu více" rybek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:41 V – Re: Imiis
Moc. Taky tak 110 l. Netvrdím, že to nemůže fungovat. Ale šťastný řešení to není.

Když bych chtěl mermomocí dát hodně kusů, tak bych zvolil např. 20 Neonek modrých (Paracheirodon simulans) + 15 Pancéřníčků malých (Corydoras pygmaeus) + spoustu rostlinek + dobrý filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:09 Žena Imii [45] – Re: V
A co 2x C. Lalia, 5x O. Affinis, 15 T. neonových, 8x Corydoras hastatus/Corydoras pygmaeus/Aspidoras pauciradiatus ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 10:06 V – Re: Imiis
Neonek ano. To jsou bezproblémoví špunti, takže v dostatečně zarostlé nádrži si dovedu představit MÍRNÉ přerybnění. Ale ne, když tam dáš tolik druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:08 Žena Imii [45] – Re: V
2 ancíkové je moc ... to jo ... pancéřníčky jsem nemyslela zrovna pandy ... ale ty opravdu nejmenší ... ti mají kolem 3cm ... a 6ks při 3cm není opravdu tak moc ... C. Lalia ? Ricoo psal že C. Lalia nebo ramirezky ... navíc ty sám jsi psal 15 - 20 neonek ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 09:00 V
Imiis napsala: 2x C. Lalia, max. 2 ancistrusové, 10 - 15ks neonek a ještě tam může být na dně tak 6 - 8 nějakých měnších pancéřníčků.

To už je trochu moc:
C. Lalia ... 10 l
2 Ancíkové ... 30 l
10 Neonek ... 40 l
6 Pandíků ... 30 l
Celkem ... 110 l. A to jsem ta čísla ještě trochu ponížil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2009 08:15 Žena Imii [45]
Při objemu 72l bych se nepouštěla do více druhů teritoriálních rybek. Buď ramirezky nebo C. Lalia. Rájovce nedoporučuji, protože z vlastní zkušenosti vím, že to jsou oprsklé potvůrky.
Dále by jsi měl hledět na to, že ramirezky potřebují čistou vodu (jsou náchylné na výkyvy, NO2, NO3 atd.). C. Lalia potřebují kryté akvárium aby se jim nenachladil labyrint.
Musíš se rozhodnout na co máš podmínky. Já uvažuji o ramirezkách, ale počkám ještě tak 3 měsíce abych sledovala vodu a výkyvy v hodnotách. Přecijen nechci riskovat, že si koupím Ramirezky a pak mi do týdne pojdou ...
Doporučila bych ti ze začátku : 2x C. Lalia, max. 2 ancistrusové, 10 - 15ks neonek a ještě tam může být na dně tak 6 - 8 nějakých měnších pancéřníčků. Časem pokud v akvárku bude vše fungovat jak má, můžeš C. Lalia vyměnit za Ramirezky =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2009 06:39 V – Re: Ricoo
Nejenom kvůli přerybnění, ale i vzhledově Počítej se mnou: párek Ramirézek ... 12 l, párek Č. zakrslých ... 12 l. Zbývají ti litry tak zhruba na 10-12 Neonek, což není nic moc hejno. Kdežto když dáš jenom párek Ramirézek, tak si můžeš dovolit mnohem působivější hejno 15-20 Neonek (podle množství rostlinek). Navíc IMHO čím méně druhů, tím lépe. Obzvlášť v takhle malých akváriích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:38 Muž Jrk [143] – Re: Ricoo
Ancík je přísavník, místo něj třeba 5 ks Otocinclus affinis nebo malých pancéřníčků Corydoras panda. Jinak ten pár Ramirézek a hejno neonek je úžasná kombinace, sám ji mám, mohu jen doporučit. A doplnit je malými rybkami na dno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 20:08 Ricoo
Díky a prosím tě, proč né po páru čichavce a ramirezek a k tomu ty neonky? Myslíš kuvůli přerybnění? (omlouvám se ancík je přísavník)? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 19:50 V – Re: Ricoo
Pro Rájovce je to IMHO malý. Ancík proč ne, ale asi bych ho vynechal. Párek Čichavců zakrslých + párek Ramirézky ... může být. Ale jestli chceš ještě hejno Neonek, tak raději jenom jeden ten párek. Možná spíš Ramirézky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 19:44 Žena Johanka [57]
Vyštrachala :-D jsem bloček s info ,když jsem si zařizovala akva já.Také jsem chtěla (a mám) čichavce zakrslého a byly mi k němu doporučeny(prodejcem v akvaristice)tyto rybky: ramirézka,skalár,rájovec ,neonky ,black molly...Nakonec mám molly ,neonky,přísavníky,čichavce..Tak nevím..Snad Ti poradí někdo zkušenější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2009 18:55 Žena Hatomi [27] – Re: Ricoo
nemám s tím zkušenost,ale nepřijde mi to chytré...
dej třeba pár čichavců(rájovců nebo remirések) a k tomu hodně neonek,hezky to vynikne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2009 18:53 Ricoo – Prosím Hodí se k sobě?
Dobrý den. Zařizuji si nové akvárium, čistý objem 72 litrů a chtěl bych si do něj pořídit po párech Čichavec zakrslý, ramirezky a rájovce. Uvažuji ještě o přísavníkovi a cca 8 ks neonek. Chci se zeptat jestli se k sobě hodí? Moc děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 20:37 Žena bluedream [245]
Tyhle rybky Ti krevetky asi sežerou a pokud bude některá rychlejší a schová se, stejně jí neuvidíš a čistit řasy asi taky moc nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2009 19:31 Muž capko [40] – Re: gandalf15
Apistogrammi môžeš chovať v páre,ale aj v skupinke.Skupinka má pozostávať s jedného samca a viacerých samičiek.Ak plánuješ skupinku,tak myslím,že do tvojej nádrže môžeš kľudne dať samčeka s 2-3 samičkami z každého druhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2009 18:18 gandalf15 – Re: gandalf15
a este jednu otazku. bolo by mozne v takejto zostave dat do nadrze krevety asi japonske a red chery?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=2501