Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2016 18:40 RAP Re: romant
Ono záleží na tom, jaké skaláry. Chovné formy možná, přírodní nevím.........
Názorná ukázka rybicky.net/nadrze/20244 . ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.05.2016 18:27 R Muž romant [27987] Re: malinkej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2016 13:02 malinkej – skalar
Ahojky chtel bych se zeptat mam akva 200l delka 100 hloubka 40 vyska 50cm.Kolik skalaru muzu mi,a jake rybky k nim a pocet.Dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2016 07:37 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: dieu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 07:16 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Už jsem přidala foto zboku a zepředu...moc kamenů tam zatím nemám, nebyla jsem si jistá, zda více nebo méně, ale určitě si ráda nechám poradit co a jak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 21:31 Muž martinCA [33] Re: malinkej
tak co sa velkosti tyka, je to sprehladom kompatibilne, zial s povahou tejto ryby nemam ziadne skusenosti, ale podla atlasu to nie je ziadny zurivec, urcite by sa to dalo spravit ako spolocenske akvarium s 1 parikom tychto akar a dalsimi rybami [ktore druhy ti neporadim, k cichlidam okrem beznych prisavnikov/parmiciek/prisaviek a spol nedavam ine ryby] Ak chces 2 pary, tak nie rovnakeho druhu a v tom pripade k tomu pripajam to, co som spominal uz v prispevku nizsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 19:33 malinkej – akara
akaru pruhovanou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 19:12 martin Re: malinkej
vyjadri sa na prvykrat presne, potom ti tu nemusia ludia odpovedat 10x a k nicomu sa neposuvame :)

akych akar? , je tam viac druhov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:50 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Stále stejnej vyjadřovací problém. :) Takhle ze široka položenej dotaz jenom těžko uchopit za tu správnou stranu. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:45 malinkej – akara
Dobrý den,stačilo by mi 200l akvárko délka 100,hloubka40 výška 50cm na chov akar a snesou se s jinýma rybkama,popripade z jakýma.Dekuji za odpoved.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 18:12 martin Re: malinkej
ak mas akva dlhe 120cm , tak mozes skusit 2 pary roznych kancikov, mensich druhov. rovnaky druh by som nedaval urcite. Ak mas akva dlzku 100cm, tak z kratkodobejsieho hladiska by ti tiez 2 pary mohli fungovat, z dlhodobeho pohladu je to otazne, asi by si sa 1 paru musel zbavit. Za mlada sa da chovat spolu kadeco, ako zacnu ryby dospievat a naberat na velkosti, pridu problemy. Je dobre mat zadne dvierka a moct ich zaniest naspat do akvaristiky ako najhorsie riesenie a inak mat v rukave paletu "trikov" ako vhodne rozmiestnovanie dekoracie, prestavat ked je treba, oddelovat teritoria volnym priestorom, pouzivat dekoraciu na narusenie vizualneho kontaktu ryb atd. S dvoma parmi pestrencov si tiez nie som uplne isty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 16:29 Muž Daewyds [-24] Re: malinkej
No s Kančíky moc nepočítej jen opravdu s některými druhy např.: Kančík červenohrdlý nebo Kančík panamský ostatní potřebují daleko větší prostor a to alespoň o objemu 500L. V případě těchto druhů dávej pozor na agresivitu v době tření. Obecně bych ty kančíky moc nedoporučoval spíše se koukni po nějakých Cichlidkách nebo po Čichavcích ;-) . Čichavci dokážou celkem dost vyrůst a hlavně ti odpadá starost se vzduchováním, protože to jsou ryby s labyrintem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 16:19 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Chtělo by to prezentaci, jak je akvo poskládaný, chtělo by se to vyjádřit jaký kance máš v hledáčku, prostě ten dotaz konkretizovat, aby se bylo o čem bavit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 09:46 malinkej – kancik
Dobry den,chtel jsem se zeptat,mam 200l akvarko.Chtel bych chovat kanciky nebo pestrence.Kolik jich muzu mit,a snesou se i s jinymi rybami?Dik za od.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.05.2016 20:17 Muž Shimamoto [492] Re: Wendy2
Jen drobná technická - Aulonocary jsou někde opravdu označovány jako "Haps", ale většinou jsou řazeny do specifické "přechodné" skupiny zvané "Peacock Cichlids".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 13:35 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Děkuji za odpověď love
Dřív ten silnější toho mladšího hodně honil, ale co jsou v tomhle "velkém" akva, celkem mu dal klid a zkouší se taky třít s těmi Pseudotropheusy smich
Dneska zkusím udělat nějakou lepší fotku a hodit jí sem...ono stejně ty yellowky budou asi až tak za dva měsíce, protože zatím mají u chovatele jen 3cm a to už je dost malinké a bojím se, aby je samci yellow, co mají cca 6-8 cm nesežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 12:32 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: dieu
no já taky žádný odborník nejsem, ale těch 20 ryb celkově bych se nebála, takže 8 ryb klidně doplň, netroufám si totiž odhadnout jak se budou chovat 2 osamocení samci, to by ti řekl někdo kovanější (taky nemáš v prezentaci foto celého akva, aby bylo vidět jak jsou rozloženy kameny apod. mbuny jich mají mít více), ono stejně počet 2 samci je blbý, dominantní toho slabšího nejspíš umlátí
btw jsem zjistila, že k mbunám jdou Aulonocary (haps) v pohodě nakombinovat...
a s těmi šneky - třeba se ty tvé ryby jen nudí nebo jsou zvědavé, moje potvory si šneků vůbec nevšímají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 10:38 Žena dieu [18] - malawiRe: Wendy2
Wendy2 napsala: nesežerou, mám jich pět (šneků) u dospělých tlamek a v poho, tyhle tlamky dávají přednost zelenýmu, i když pravda masem rozhodně nepohrdnou ;)
Ahoj Wendy, Ancáky už mám hozené na prodej a půjdou pryč, mám ty šneky, ale narazila jsem na problém, kterého jsem se obávala, a to, že mi ty mrňavý mrchy ty šneky okusujou tone
Kančík již zdárně odputoval do nového domova, nyní mám 10x Pseudotropheus saulosi a zbylé 2x samce Labidochromis caeruleus, bohužel tu tvoji odpověď nemohu najít, ale při hrubém objemu 250 l (viz prezentace) je toto již dostačující nebo mohu k těm 2 samcům žluťáků doopatřit samice (6-8 ks)? Mě to totiž už takhle přijde dostačující, ale já o tom vím jako začátečník prdlajs :)
Děkuju ti moc moc X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2016 19:27 Muž Shimamoto [492] Re: malinkej
Tohle nastuduj, najdeš tam své odpovědi. A také další věci, které pro začátek potřebuješ vědět.

www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 19:21 martin Re: malinkej
a rozmery akvaria su ake?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 18:48 malinkej – tlamoveb
Tak kdybych se rozhdl jen pro tlamovce cernoploutvy,tak pocet 2samci a 1samice by vyhovovalo? A pocet pestrencu muze byt kolik a parove?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.04.2016 18:13 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Osobně si myslím, že žádný, tedy když už, tak jenom skupinu těch černoploutvých a fertig. Narážíš na prostor a objem 200 litrů a to je ještě objem hrubej, čistýho, tedy vody tam budeš mít ještě méně, ale řekl bych, že kdyby jsi šel tzv. s kůží natrh a to akvo odprezentoval, jistě by někdo, kdo bude znalejší utrousil nejednu poznámku, jak se s tím vypořádat. Podívej se na ryby rodu Neolamprologus, to bych si myslel, že by do tvého objemu byla vhodnejší osádka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 17:43 malinkej – tlamovec
Je uplne prazdne,bez rybicek.Je kompket zarizene na provoz. Tak prosim pocet a jaky dalsi druhy tlam k cemroploutvym
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 17:13 R Muž afc1886 [14682] Re: malinkej
A kolik už tam těch ryb je?Filtraci by taky bylo dobré uvést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 17:12 malinkej – tlamovec
Mam akvarko 200l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.04.2016 14:41 R Muž afc1886 [14682] Re: malinkej
A jak velké akvárium máš a kolik tam už je tlamovců?Prezentace by se hodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2016 12:02 malinkej – tlmovec
Ahojky chtel bych se zeptat jake druhy tlamovcu muzu chovat s tlamovcem cernoploutvym.Popripade jake jine ryby a pocet.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 22:35 Muž Shimamoto [492] Re: malinkej
Pro mně je "biotop" v akváriu za normálních okolností sprosté slovo, ale v případě ryb z afrických velkých jezer (Tanganika, Malawi, Viktoriino) rád udělám vyjímku. Každé z těchto jezer má tak bohatou, unikátní a hlavně akvaristům dostupnou rybí faunu, že cpát tam cokoliv jiného odněkud jinud, je zkrátka absolutní nesmysl a naprostá holá zbytečnost. Nejen, že to vypadá jako pěst na oko (spíš do oka), ale hlavně - pro jezerní tlamovce a další tamní druhy ryb platí trochu jiná pravidla akvaristiky, než pro většinu běžných akvarijních ryb. I míchání ryb z různých afrických jezer dohromady (např. Malawi s Tanganikou) je taková z nouze ctnost, má to svá úskalí a není to ono. Ta jezera se totiž v určitých věcech liší, rozhodně to není jedno a to samé. Nepřemýšlej tedy o ničem jiném, než o malawských tlamovcích ze skupiny "mbuna". A to ještě jen za předpokladu, že máš akvárium nad 300 l, pokud máš menší, zůstaň jen u jednodruhového akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.04.2016 21:59 Muž DaveLister [478] Re: janesik1xjakep
Kontinent čert vem, ale ten typ biotopu a nároky jsou podstatne. Určitě si například budou lépe rozumět asijske razborky s některými americkymi tetrickami než malawi tlamovci s africkými halanciky milujícími kyselé louže s rašelinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 21:53 Muž janesik1xjakep [63] Re: malinkej
také sice nejsem odborník, ale je mi jasné, že například rozdílnost nároků na ph je značná. A navíc, nerad vidím, když se míchají druhy ryb, které každé jsou z jiného kontinentu. a ještě k tomu tlamky jsou strašná prasátka, což by oba další druhy podle mně nesly dosti nelibě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   28.04.2016 18:26 R Muž romant [27987] Re: malinkej
Ač tlamovcům nerozumím, tedy jak bych chtěl, jednu poučku budu mít. ;-) K tlamovcům, zase tlamovce, tedy rozhodně ne tu polívku co uvádíš, je to nárokově(parametry vody) z jiných konců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2016 18:23 malinkej – tlamovec černoploutvý
Dobry den,chtel bych se zeptat jestli mohu mít v akvárku s tlamovcem černoploutvým jiné druhy tlamovcu,a skaláry,čichavci.Poprípade bych byl velmi rád.Kdyby mi nekdo odepsal jaké rybise k tlamovci hodí a snesou.Dekuji predem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:11 R Muž romant [27987] Re: Lorennzo
Rár Akar hnědých by to akvo zkouslo, jsou to trošku moulové a třeba pestřenci jsou temperamentnější než akary.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 15:09 Muž Lorennzo [5]
no přemýšlím o akarce hnědé, vypadá že by se s pestřenci snesla. Ještě popřemýšlím. Díky za typ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 11:30 martin Re: Lorennzo
P.pulcher som choval kedysi ale samotny par v 54ke, takze neviem ake maju naroky na teritorium, ked maju moznost roztahovat sa a co by im teda mohlo robit dlhodobu spolocnost z rise cichlid. Za mlada moze fungovat kadeco, ale s dospievanim moze 1 druh prevziat cele akvarko. Napriklad akary hnede? Ale pockas si kym narastu na tvoju "pozadovanu"velkost. Keby som vedel ze vsetky akary potocne su take mierumilovne ako parik co mam ja, tak tie by s ostriezikmi fungovali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 11:03 Muž Lorennzo [5] Re: martin
dvě mě uhynuly a zbyla jen samička, tu jsem dal do menšího akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 11:01 martin Re: Lorennzo
a tie akary zelene tam uz nemas?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 10:49 Muž Lorennzo [5] Re: hellmut
ten hrbohlavec by nebyl špatný, tetry nechci ani parmičky a živorodky. Přemýšlel jsem o Cichlidka Apistogramma panduro rybicky.net/atlasryb/cichlidka_apistogramma_panduro ale zase mě na ní trošku vadí že je docela malá... tak rybka kolem 10 - 13cm by byla super.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.04.2016 23:01 Muž Mislow [304] Re: hellmut
Ahoj. Na ty Kongo tetry bacha, sam je nemam, ale pise se o nich, ze jdou dost po kytkach a to akvo je dobre osazeny. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 22:28 Muž hellmut [144] - CichlidyRe: Lorennzo
Hrbohlavec africký ,Tetra konžská ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2016 21:15 R Muž romant [27987] Re: stile
Ze mě už dneska nevypáčíš nic víc, ono budeš mít ještě honičku kolem stávajícího, už bych si šel natočit vodu na odražení na ranní výměnu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:13 stile Re: romant
Aha, nechci aby mi rybky hynuly... zatím jich je tam jen 10. Ohledně složení dalšího osazenstva si nechám poradit, jak jsem psal na začátku vlákna, zatím jsem pouhá lama :-)

Děkuji za odkazy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2016 21:09 R Muž romant [27987] Re: stile
To nevadí, ubude ti rybiček. :-O Akvárko jde do kritický fáze ustanovující se nitrifikace a je hodně pravděpodobný, že vyšší koncentrace N látek, který se ve tvý nádrži vyskytují některý ryby nedají, toť konstatování faktu. ;-)
Edit: rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:06 stile Re: romant
Ufff... to jako fakt? To nedám ani náhodou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:04 R Muž romant [27987] Re: stile
Denně měnit 1/3 objemu vody a za týden se k tomu vrátíme. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 21:01 stile – Složení rybek
Hezký večer,
na začátku dubna jsem založil svoje první akvárium - 165 litrů. Dnes jsem zkusmo nasadil první rybky - 8 pavích oček (2 samci a 6 samiček) a dvě mečovky (1 sameček a 1 samička). V budoucnu bych chtěl přidat nějaké pancéřníčky, skaláry, neonky, případně další rybky... nechci to ale moc přerybnit. Máte nějaká doporučení pro totálního zelenáče? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 17:27 R Muž romant [27987] Re: Lorennzo
Pojďme do lehce netradičních teter(nejsou zde tak otloukaný), budou se ti pohybovat spíš ve střední a vrchní části vodního sloupce, nemáš v akváriu jemnolistý rostliny, který občas při této zajímavé rybce berou za své, tak bych to prubnul. rybicky.net/atlasryb/tetra_paraguayska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2016 15:35 Muž Lorennzo [5] – rybíčky
Chtěl bych se zeptat, mám akvárium o velikosti 200l. V něm páreček pestřence červeného rybicky.net/atlasryb/pestrenec_cerveny, zrovna mají mladé. Teď řeším co k nim. Chtěl bych spíše větší rybky, cca 10cm. Máte nějaký nápad? Nádrž zde rybicky.net/nadrze/24720

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2016 11:47 Muž janesik1xjakep [63] Re: karmen1976
Naprosto s tebou souhlasim, jen jsem chtěl otazkama, ať k tomu dojde sám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.04.2016 11:11 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Matulik
Více méně stejné nároky?.. S tim v tomto případě nesouhlasim.
Neonka, pancik ancik- amerika
Tlamovci- afrika.
Jediný co mužou mit stejné je ještě tak teplota...
Jinak co se týče rostlin a pod je to nebe a dudy.
Až se ti začnou tlamovci párovat, bude se vařit voda. .
Do velikosti tvojí nádrže tohle seskupení není ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=1101