Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.01.2016 19:10 R Muž romant [27982] Re: NHKG
No tak to jsme ve shodě v tom "nic". :) Právě, že já jsem k tomu přistoupil, jako že výběr mezi zelenookým a mnohotrnnou a vyšlo mě to na ty kance zelenooký, byť je pravdou, to co píšeš a u mnohtrnných je to stejnej a možná ještě větší fičák. Co by jsme chtěli, jsou to cichlidy, kdo by jim to měl za zlé. Asi bych šel ideálně do několika párů menších cichlidek a tím doplňkem těch teter, ale ty bych volil ne tak vzrůstný, aby nebyly větší než ty cichlidky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:09 OMa – Re: romant
tak zkuste namixovat něco lepšího co vás napadne, Oskar tam prostě byt musí :-D a ten zbytek - neco dominantního na oko a pak něco poletujícího v hejnu :-D já sám už vymýšlel takových kombinací, už ani nevím jak se jmenuju smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:05 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Ideálně nic. smich Ale kdybych si musel vybrat, tak bych riskl C. mnohotrnné. Nikdy jsem je něměl a někdo tu psal, že jsou hodně ostré při bránění potěru. Ale přinejhorším bych je zase někomu věnoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:02 R Muž romant [27982] Re: NHKG
Fajn a tvoje doporučení z daného výběru. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 19:01 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: romant
Zelenoocí se furt třou a pak budou bránit 2 třetiny akvária. Je sice pěkný pohled na pár vodící mladé, ale není pěkný pohled na zbytek ryb krčících se v rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 18:56 R Muž romant [27982] Re: OMa
Nu což, když bude, tak bude, já to přežiju. :) Moje volba je ten kančík zelenooký, k tomu ten co musí, ty tetry a to klidně i více a tím bych to prozatím uzavřel, uvidíš, jak se to bude líbit, přidat můžeš vždycky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 18:31 OMa Re: romant
Ten ancák tam musí být, ted je v 50L a už mi přijde, že je to malé, jinak jsem popřemýšlel a početl a čím víc čtu a doslýchám se o tom příčnopruhém, tak se bojím aby nedělal neplechu. Moje vize dvě oku dominantní rybky (rozhoduji se tedy mezi příčnopruhým, zelenookým, mnohotrným, akarou hnědou), dále pár něčeho menšího, třeba ty zminované krásné cichlidky thomasovi - což by asi byl problém, když jde těžko určit pohlavý potlesk a pak 10 teter kolumbijských + Oskar (ancák). Celkově je to 15+15+8+8+15+10x7= 131 na 200L takže tak 160 čistého. Vím, že L/cm není dogma, tudíž myslíte že nepřerybněno? Plus druhy co se snesou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 17:12 andrus Re: romant
Ok, tak radšej počkáme ešte... A ako častejšie - stačí 1x za týždeň? A už som spravila prezentáciu, ale nie je to zatiaľ bohviečo - rastliniek sme zohnali len pár - u nás majú takú výber v akvateroch, že škoda reči, ale už mám dalšie objednané, potom doložím foto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 16:59 R Muž romant [27982] Re: andrus
Teď už nic nedokupuj, nech je aklimativovat a častěji měň vodu, aby se eliminoval případný skokový výskyt škodlivých N látek, což se nemusí dít vždy, je to odvislé od kvality záběhu, tedy pevnosti ustanovené nitrifikace. Teprve přidáním rybí osádky, se v akváriu definitivně dotvoří ta správná bio pohoda, tedy když je to děláno postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:22 andrus Re: romant
ďakujem, tie tetry mi poradili práve v akvatere, a to som spomínala, že chceme akvárium s rastlinami, no však čo môžem tiež od nich čakať :-| . a ok, mrenky teda prikúpim, a samozrejme aj neonky. my sme bolio totiž s deťmi, mali sme len približnú predstavu, že chceme spoločenské akvárium, teda žiadne cichlidy, akary, závojnatky a pod... a dcéra chcela neonky, syn tie mrenky, tak som nechcela brať veľa kusov naraz, s tým, že potom ešte dokúpim. Pancierničky tiež ešte pribieriem. A čo tie ancitrusy - mne osobne sa moc nepáčia, ale zas máme akoby také kamenné pozadie, takby to asi pekne čistili od rias, či stačia na to tie pandy? A myslíš, že môžeme teda už aj teraz prikúpiť dalšie ryby, či radšej počkať... vlastne teraz počas tých mrazov asi ani nie, však?
A na stránke som krátko, ešte neviem, čo tu všetko je, musím kuknúť na tú prezentáciu a pod...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:13 R Muž romant [27982] Re: andrus
Parmiček musí bejt buď pořádná parta a nebo nic, právě ten tvůj počet je rizikovej. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:09 andrus Re: Legioix
ďakujem za reakciu :). My sme prvé ryby pridali po 20 dňoch, deti sa už nevedeli dočkať, tak sme kúpili troška skôr. Áno, určite chcem tie, čo už mám rozšíriť, ale nie som si istá tými parmičkami - až doma som zistila, že zvyknú obhrýzať plutvy, tak sa bojím ich pridať viac. Na tie čichavce som sa pýtala v akvatere, povedal, že s tými, čo mám neodporúča, ja osobne sa bojím, aby ich tie mrenky neobžrali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 16:00 R Muž romant [27982] Re: andrus
Konga jsou mrchy,velmi rády si pošmáknou na rostlinách, zvláště jemnolistý spasou jako první a nepohrdnou ani mladejma lístkama třeba anubiasu a nebo hnědovek, nepozoroval jsem to pouze v momentě kdy jsem krmil živejma dafniema, ty bych zvážil a místo pžikoupení bych je vrátil. Parmičky jsou v malým počtu a mlžou se nudit a otravovat ostatní obyvatele, jako min. počet bych viděl 10 kousků. Neonky v počtu 8 kusů v tvém solidním objemu ani nemůžeš vidět, to chce pořádnou alespoň 25 člennou partu, pancéřníčky taky posílit, jsou to rybky hejnový, 12 kousků tomu akváriu bude slušet. Založ si prezentaci předmětný nádrže, podíváme se na to trošku komplexneji. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.01.2016 15:48 Muž Legioix [574] Re: andrus
První ryby by se do akvária měli dávat zhruba po měsíci od založení. Pokud to je aspon ten měsíc založené, tak není problém přidat ty další ze seznamu.

prvně bych doplnil ty konečné počty: parmiček tak 10ks, neonek cca minimálně 12, panda 6x, Tetra konžská cca 10ks.

Být to na mě, tak bych tam místo Ramirézek a nebo bojovnice dal párek Čichavců perletových a k tomu možná ještě 4 kusy parmiček černopruhých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2016 15:42 andrus – Aké rybky ešte prikúpiť?
Ahojte,

máme 240 l akvárium, pred 5. dňami sme kúpili prvé rybičky - 4 mrenky machové, 4 tetry konžské, 8 neoniek, 4 pancierničky panda. Viac sme na začiatok brať nechceli. Ešte chceme prikúpiť 2 tie tetry a 4 neónky, asi aj pancierničky a zo dva ancitrusy. Chcela by som ešte nejaký iný druh, prípadne dva, ale neviem presne aký, v predajni ma skoro od všetkých odhovárali (asi preto, že ich tam nemali :) ). Páčia sa mi ramirezky, ale čítala som, že sú dosť citlivé na kvalitu vody, v predajni mi však tvrdili, že nie. Rozmýšľam aj nad jednou bojovnicou - samčekom, prípadne nejaké razbory alebo také niečo... Čo by ste mi poradili vy a kedy približne by sme mohli prikúpiť dalšie rybky, po koľkých dňoch? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 20:20 laki3 – Ryby do přestěhovaného akvária
Ahoj, do konce měsíce dokončíme rekonstrukci našeho hnízda a tak z provizorního obýváku (budoucí pokojíček) přestěhujeme naší namixovanou (200 litr) nádrž na chodbu, osazenstvo budeme dávat pantátovi na odchov. Rádi bychom nějakou tu ameriku (když jsem tak četl tu v atlase)Poradíte, zda se k sobě tyto rybičky hodí? jaký počet? a popřípadě co k tomu přidat? děkuju :)

Neonka červená/obecná (cca 20ks)
Skalára (2-4ks)

Děkuji a přeju pěkný nedělní den a start do nového prac.týdne potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 13:14 R Muž romant [27982] Re: OMa
A když dáš místo ancáka třeba nějakou lorikárku, tak si budeš moci dovolit i nějakej echináč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 12:57 OMa Re: Legioix
Ty C. Thomasovi jsou krásné, děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 11:41 Muž Legioix [574] Re: OMa
Třeba: rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova

a Nějaké pancéřníčky na dno. Třeba: rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny

Možno i Ancistruse.

Potom to bude takové celkově nenáročné osazenstvo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2016 11:19 OMa – 200L akva
Ahoj, zakládám 200L akva (jsem začátečník), filtr Fluval 205, štěrk, kořeny, Anubiasy. Chtěl bych se Vás zeptat co do takové akva. Přemýšlím a projížídm zdejší atlas od A do Ž a rybák co mě dost oslovil je Kančík příčnopruhý. Problémem je, že bývají v době tření celkem agresivní a tak nevim jaké rybky by bylo možno s daným párem do akva dát. Neonky to asi nebudou :-D
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2015 09:20 Peter17 Re: Kaplan007
Aj ja mam spolocenske a tetry a guramy a z 20 malych nejake 3-4vzdy preziju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 15:06 Muž Kaplan007 [51] Re: Peter17
Ok dam teda jen jednoho a 3-4 samice. S tím mnozenim to u me asi nebude tak horky. Budou ve společenském akva s hejnem teter. Když se pripadnemu poteru podati přežít tak prosím. Ale cileny odchov neplanuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 14:39 Peter17 Re: Kaplan007
Caf
Ja mam 200l,rozmer dna 120x40cm
Mam dva samce 3 samice a asi jedneho mladeho samca.akva je zarastene a vela ukrytov.vacsinou vidno iba jedneho dominantneho.ostatne su zalezle.daj jedneho a 3 sami,ja som mal tak na zaciatku,tak sa mi zacali mnozit ze ich uz nemam komu davat.preto mam 3 samcov,luto mi zvysne dva vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2015 10:12 Muž Kaplan007 [51] – kakadu
Muzu do 200 l poměrně huste zarostleho akva dat 2 samce cichlidky kakadu když jim tam dam 6-8 samic?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2015 20:11 marekm
Chcem sa poradit ohladom ryb do 200L aq da sa povedat spolocenske malo rastlin vela kamenov :-D a ukrytov dno strk 1-3mm a uvazujem nad 2x kancik priecnopruhy(par),2x bichirek kalabarsky,2x parmicka cernopruha,1-2ks nejakeho panciernika a mozno tlamovca saulosuv 1samec a 4 samice neni toho moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2015 20:12 matus13
Caute chcem sa opytat ci mozem dat do aq 100x40x50 š,h,v ryby Kancik priecnopruhy a cervenohrdly.a este ci musia mat viac rastlin alebo staci nieco na styl malawi par anubiasov,popripade Cryptocoryne a kamene.Dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 11:56 Žena lucie.aqua [511] Re: davs
Přikláním se k názoru, že SAE ne... I vzhledem k tvé zmínce, že: "ancíci 3ks co již mám (kdybych je znal dřív co dělaj v rostliném akvariu...)"
Protože dospělé SAE jsou docela zdatní likvidátoři rostlin, píšu z vlastní (drahé) zkušenosti. ;-) A jsou fakt velké a mělo bych jich být více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 11:55 buck Re: davs
Kakadu klidně zkus, víc jak 8cm si myslím, že ti nevvyroste (samec, samička bude cca poloviční). Při dobrých podmínkách se často tře a z apistogramm to bude asi nejlepší volba, protože toho vydrží tak nejvíc. Někde jsem četl, že některé šlechtěné formy se dále množit nedají, nevím co je na tom pravdy... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 11:33 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: davs
Máš pravdu, že spousta prezentaci má vic ryb než by "mělo byt".
Ale záleži na mnoho dalších okolnostech.
Je jen na Tobě co pořidiš a v jakem množství.
Já osobně mám taky 5 skalar ve 200l. Což by prý byt nemělo...a funguje to...
Ono , podle mne, každá ryba, ikdyž stejny druh, se bude v každé nádrži chovat jinaj.. záleží na další sestavě osadky atd..
Je to všechno věc názoru a vkusu.
Jsem zvědava jak se nakone rozhodneš. pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2015 11:17 davs
no jsem z toho trochu v šoku co se nedovím
Když jsem prolez přes 20 prezentací lidí co maj tetry černé, tak já mám ve 200l bych řekl málo ryb.Spousta lidí má to co já v 80litrech, ale samozřejmě to nechválím.Jen se mi zase nezdá že 200l(cca 170lvody?) je malé. Důležité aby si měli ryby i kde hrát. Proto jsem sem šel pro radu a inspiraci. Tetra černá a neonky jsou ty ryby které tam chci každopádně. Ostatní mohu nechat dožít a nedoplňovat. Je pro mě zajímavá myšlenka ta cichlidka kakadu, protože počátek dotazu byl zatím, abych pokud možno našel nějakou rybku která je něčím výjimečně od oka -něco dominujícího. Proto jsem měl nápad na SAE a to ani ne tak kvůli řasám ale kvůli jejich velikosti a vzhledu. Viděl jsem jen malé, ale dle atlasu 10-15cm, což je asi jako ancistrus. O parmičkách 4pruhých jsem nepsal co vím. Když jsem vybíral ryby, projížděl jsem tenkrát internet a i jsem šel dost dle inspirace ostatních ani jsem si nemyslel, že mam nějakej guláš. Šlo mi o tetrovité, jen mě třeba moc nenapadlo něco jako že mám moc hejnovitých. Snažil jsem s pokrýt vrstvy. měl jsem i tenkrát 3 čichavce, ale chudáci importaci mi krátce odešli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.09.2015 08:21 R Muž romant [27982] Re: davs
Já jenom lehce připomenu, že míchání sice ano, ale výsledek je obvykle pohledově na dvě věci. X-) Co nejíce zaujme, vynikne, jsou hejna stejnýho druhu, kdy je opticky vytvořena iluze plnosti, kdežto při míchání se to změní v roztřel a možná i právě proto jsou neustálý dotazy na doplnění, prostě tam jsou, ale jako by jich tam nebylo tolik, kolik jich tam bylo dáno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2015 06:05 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: davs
Nevim jak velka si myslis, ze SAE jsou, kdyz jsou dospele, ale na tvoje akva budou moc velke. Rasy si postupne zrat prestanou a budou jen pro zlost.
Jinak s dalsim vyberem. Jak ostatni rikaji, dej par druhu ve vice kusech. Nebo to namichej hodne. tetram je celkem jedno s kym se hejnuji. A pokud se ti mismas libi, proc ne.
Parmicky 4-pruhe bych urcite nedaval - jsou to dost velke ryby. Mnohem vetsi nez jakakoliv z tech teter.
Pabncernicku taky muzes dat vic druhu; jim je to jedno. Ale skvrnity je rovnez mnohem vetsi druh nez panda. Zustal bych u tech mensich druhu, prave jako panda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 19:32 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: davs
Pokud SEA chceš, tak 3ks ještě v poho.
Pokud netrváš na extra jinych rybách, tak jak už jsem psala. Ja bych zvětšila hejno teter četvených a pŕikup si pandíky.. Tetry černé jsou poměrně velké, ty už bych nepřikupovala.
To je muj nàzor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 15:24 davs Re: buck
nj, ale já to chci založit i na tom co už mám v akvariu a ne je pro nepotřebnost vyhodit.netrvám na dvou hejnech, ale prostě už tam od toho druhu mám několik kusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 15:16 buck Re: davs
Já bych se třeba dvou SAE do 200l vůbec nebál. Hejna teter bych nechal max. dvě, věř mi, bude to vypadat líp, dokonce jedno velké hejno neonek(t. červených/ t. černých) by bylo ještě lepší, ale jestli trváš na dvou hejnech, tak klidně. No a osobně bych si tam dal pár dominantních rybek.

Osazenstvo (např.)

25x tetra neonová
10x pandíci
3x ancistrus
2x Sae
3x Cichlidka kakadu (samec + 2 samice)

Jeden z možných návrhů.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 14:45 davs Re: karmen1976
díky za rady, asi se obě shodujete že mam blbej výběr :) stydim
jestli to dobře sečtu
tak bych teda měl

todle jsou podle mě ty hejnovky?
tetra černá 8ks co mam
neonky cca 20ks co taky mam
tetra červená 10ks mam asi 3ks
dno:
ancíci 3ks co již mám (kdybych je znal dřív co dělaj v rostliném akvariu...)
panda 13ks mam asi 4ks



v podstě nic nic nového :( skrytě jsem doufal v nějakou novou rybku a zrovna se mi líbili SAE i svojí velikosti. Bylo by tam něco vybočující.
Je to tak jak mam výše takové svoje max nebo by jste ještě něčeho přidali? V hornbachu mi nikdo neporadí a v tomdle opravdu dám na radu, abych to nepřeplácal. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 14:12 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: davs
Podle mého názoru..
Moc druhů hejnovek ve sloupci, tak ryb dna.
Na to dno bych se zaměřila určitě na jeden druh který už máš a to pandíky. Otiky už bych tam nedavala. A ancistrus... To je bagrista :-P to ti myslim už předvedli ..
Ve sloupci to samé..
Parmičky už bych tam necpala.
Jak řikam. Zaměřila bych se na stavají sestavu a zvětšila hejno teter červených aspoň na 10ks.Tetry černe bych nechala..

Tu sestavu co by se ti libila, to už by bylo moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 12:59 Žena Xlienka [276] - Amerika
asi bych nemíchala tři hejnovky ve sloupci, ale max 2 a u pancíků bych taky spíše vybrala jenom jedno hejno. Co do počtu tak předpokládám že těch 200l je v hrubým objemu takže bych nepřekračovala 40 rybek (většina má stejně do 5cm tak by ty dvě trojice větších nemuseli vadit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2015 12:18 davs – doplnění do 200l
ahoj, poradíte mi co bych mohl přidat?Mám 200l akvárium cca 1,5 roku, hodně zeleně.Mám tam nějaké neonky, panceřníčky pandy a tetry černé. Po dlouhém čtení by se mi líbila sestava níže, ale mám pocit jestli to není už moc ryb.Při počtu 1cm na litr se zjistí všecko možné, ale je to asi i názoru zkušeného.co bych měl nechat a co doplnit.

Krunýřovec jednopruhý 5ks (snad tolik nedevastuje echináče jako krunýřovec)
Parmička černopruhá 3ks
Panceřníček panda 13 ks (mám asi 4)
Panceřníček skvrnitý 5ks
Tetra červená 8ks (mám 3)
Krunýřovec sp. 3ks (mám 3) kolem 6-8cm
Neonka červená 22ks (mám kolem 20-24)moc to nejde spočítat
Tetra černá 8ks (mám 6ks)
a mam 4 japonicy a 2 zebry a 2clithon pro úplnost

moc díky za pomoc
profil nemám, ale pravděpodobně vytvořím

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2015 12:13 karbos166 Re: RAP
a ty by připadali v úvahu do takového akvária ? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 20:31 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lukehofarma
ano, malé rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2015 17:27 RAP Re: karbos166
Místo Malawek můžeš zkusit šnekáče, mají zajímavé sociální chování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2015 17:21 R Muž romant [27982] Re: Lukehofarma
Plocha dna je oč tu běží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 17:05 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: grunda
100x40x40? Malé? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 16:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Lukehofarma
parmičky černopruhé v žádném případě, je to na ně malé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 12:44 Muž Jifi [675] Re: Lukehofarma
Já mám 18 kousků japonských krevet v akvárku 80*40*35 cm a můžu potvrdit, že jsou opravdu nenáročné. Možná by byly víc zalezlé v přítomnosti větších ryb, ale mně vesele a hbitě rejdí v akvárku. Jsou hodně živé, určitě víc než trpasličí krevetky. A jak jsem tu psal dřív, na zelenou řasu jsou jak kombajn (pokud nemají jinou potravu). No a rozhodně se nepřemnoží. I když, mláďata bych bral. Nevím, možná zkusím larvy přelovit do slané vody, ale moc šancí tomu nedávám. Larev mám v akvárku furt plno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 12:22 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Jifi
Jo taky by mohlo být. A nebo i rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha jen nevím jestli by se krevetky neztrácely třeba to funguje ale to nevím. Koukni pro inspiraci na akva tady o podobném objemu karbosi. Teda na ty dobré ne ve stylu 2x Oskar ve 150tce. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 12:08 Muž Jifi [675] Re: Lukehofarma
Já bych se nebál přidat i japonské krevety. Kromě toho, že si užije spoustu srandy při jejich pozorování, tak pomůžou likvidovat zelenou řasu, pokud s ní bude problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 11:51 karbos166
no něco takového bych si představoval :) prostě něco jednoduchého.. a pokusit se udělat si méně naročné akvárium opravdu pro relax... jo miniráčky jsem také mival :) ty by také do toho šli to máš pravdu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2015 11:22 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: karbos166
Osobně bych šel asi neonky, pandy a krevety a pořádně zarůst. Když se ti i menší druhy krevetek namnoží tak budou vidět docela dost to se neboj. K ním by jsi měl ty hejnové rybky pěkně barevné a je z toho super akvárko. Tuším kdysi u souseda jsem s nimi viděl i mini ráčky ale nejsem si jistej bylo mi asi 12. A ani už nevím jaký mělo objem.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=1251