Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:49 Žena Pandice [22]
Líbí se mi ta Cichlidka Agassizova, ale to už by asi byla řežba :-D mít dva druhy cichlidek v jednom akva v takových rozměrech :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:45 Žena Pandice [22] Re: Tudy
Jj viděla a právě se mi líbí ty Akary :-) Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pandice
Fotka k příspěvku Určitě ano, viděla jsi mojí prezentaci a funguje to. Není to sice optimální, ale rybky vypadají spokojeně (nebo alespoň zdravě :-) ).

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:40 Žena Pandice [22]
A šlo by to, že by jich bylo na začátek třeba 6 a pak bych si nechala 1 pár, s darováním by nebyl problém. Fungovalo by to nějakou dobu v tomto počtu i s ostatníma rybama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:38 Žena Pandice [22]
No tak tedy i bez akar, i když se mi fakt líbily. Přiznávám, že je to více druhů, ale mě se to líbí, když je to rozmanité. Problém je potom v tom, to vše sladit dohromady. :-) Díky, že trpělivě odpovídáte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:36 Muž Jarry [1437] Re: Jifi
Koukám se na ně několikrát denně v akváriu, 16cm nedorostou ani ve velké nádrži, spíše kolem těch 12cm. Ale jde hlavně o to spárování, pravděpodobnost, že se vytvoří pár ze 2 koupených ryb bude malá, i kdyby to náhodou byl samec a samice:-) Potom je samozřejmě možné ostatní jedince rozdat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:22 Muž Jifi [675] Re: Jarry
No, stačí se podívat na jejich velikost a představit si je dospělé v akvárku 100*40*40 cm. Pokud by jich člověk pořídil do začátku víc, tak potom by měl počítat s tím, že ty ostatní někomu daruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:19 Muž Jarry [1437] Re: Jifi
Mě nepřijdou nijak zvlášť náročné na prostor, každopádně pro vytvoření páru to stejně chce nejlépe alespoň 6ks a pak případně nechat pár, pokud se vytvoří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:16 Muž Jifi [675] Re: Jarry
Pro hnědé akary je to akvárko s odřenýma ušima pro 1 pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 13:13 Muž Jarry [1437] Re: Pandice
Podle mě je to hrozně moc druhů. Pár akary hnědé nekoupíš (leda od někoho už dospělé). Asi bych volil buď čichavce bez akar, nebo akary ve větším počtu (alespoň 4) bez čichavců. Vynechal bych parmičky i dánia a přitlačil na počtu teter.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:01 Žena Pandice [22]
Oba máte pravdu betta nebude, měla by to tam složité. :-) Právě rozměry jsou 100x40x40 takže čistý objem cca 130 - 140 litrů. Zapoměla jsem napsat, že si ze své nynější 60l nádrže nechám část svých odchovů pancéřníčků zelených, jsou to moje první odchované jikernaté rybky, tak jsem na ně náležitě pyšná, takže část z nich půjde do nového a část do světa. :-)
A co takhle:
Pancéřníček zelený - 6-10ks
Akara hnědá - pár
Cichlidka kakadu - pár
Čichavec medový - pár
Čichavec modrý - pár možná čichavec tmavohnědý - pár
Tetra královská - 10-15ks
Parmička duhová - 10ks nebo Dánio pruhované - 10ks

Zase mám strach, aby to nebylo moc :-) Údržbu bych viděla 1xtýdně až 1x za 10 dní. Zpočátku třeba častěji, než se vše ustálí.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 12:34 R Muž Anthrax [4762] Re: Pandice
Betta do 160 l. :-) Tady se s tím nějak roztrhl pytel. Betta není žádný plavec, a ocení spíš samotu a klid, než cichlidky a čichavce. To je jako, kdyby jste mě nutily zúčastnit se maratonu (kde bude plno lidí), když mi stačí projít se kousíček do lesa (osamotě). :-) To je samozřejmě nadsázka. :-)

Jinak rozhodně radši ty kakaďáky, než ramirézky pro začátek :-) To hejno ryb rozhodně ve větším počtu, tak píše Tudy. Halančíky bych tam nedával. Živorodky bych být tebou raději vyškrtl, k těm ostaním rybám se nehodí, protože to jsou čuňátka. Razborka bornejská je strašně malá a asi by ve společnosti velkých ryb moc neobstála. Takže tu taky nedoporučuji. Duhovka Wernerova, o té píšou, že je náročná na živou na kvalitní potravu, takže je otázka, jestli by jsi ji dokázal zajistit.

Což takhle jeden druh dominantní ryby (jakože velké, nikoli agresivní), k ní nějaké pořádné hejno teter nebo dánií nebo nějaké jiné hejnové ryby, a jeden druh na dno? Prvně samozřejmě přidat ty hejnové ryby :-)

Těch 160 l, to je čistý objem? Jaké jsou rozměry nádrže?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 12:23 Žena Pandice [22]
Děkuji :-) Ano mám v úmyslu ryby přidávat postupně, první tak za cca měsíc a pak teprve ty choulostivější. To mě teda mrzí s tou bettou, byl to výběr kvůli dětem, asi jí tedy vynechám a časem třeba zařídíme samostatné akvarko. Vím, že chce vyžší teploty :-( Četla jsem, že jí některé ryby okusují ploutve. Njn tak nebude. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 11:57 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pandice
Akara hnědá + Halančík versus Bojovnice spolu nejdou dohromady kvůli teplotě vody, Cichlidky bych přidal až do dobře zaběhnutého akvária s ustálenou rovnováhou, to samé Čichavec medový. Hejnovku max 1-2 druhy o minimálním počtu 15 ks/1 hejno. Osobně nemám dobrou zkušenost s chovem Bojovnic ve společenském akváriu. Je třeba pečlivě vybírat spolubydlící kvůli teplotě vody a případnému okusování ploutví Bojovnice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 11:52 Žena Pandice [22] – Které?
Dobrý den, budu zakládat nové akvárko, bude mít 160l. Bude tam hodně rostlin, ty už mám zajištěné a taky úkryty z kamenů a skalek. Řeším, jaké ryby tam budu mít, mám nějaké vybrané, nebudou samozřejmě všechny, aby nebylo přerybněno, vybrala jsem jich víc, co se mi líbí. Chtěla bych vědět, jestli by jim to spolu fungovalo, nebo se některé spolu nebudou mít rádi. V atlasech jsem o nich četla, ale chtěla jsem vědět vaše zkušenosti.
Akara hnědá - pár
Bojovnice pestrá - 1 samec + 2 samice
Cichlidka kakadu nebo ramirezova - pár
Čichavec medový - pár
Čichavec modrý - pár
Halančík gabunský nebo modropásý - 1 samec + 2 samice

+ nějakou hejnovou (samozřejmě, že ne všechny tyto druhy jen jeden nebo dva z nich :-))

Parmička duhová - 5ks
Dánio pruhované - 7ks
Tetra královská - 8ks
Duhovka Wernerova - 6ks
Razborka bornejská - 10ks
Živorodka duhová nebo Wingeova - 5ks

Děkuji všem předem za vaše zkušenosti a trpělivost. :-)



 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 11:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jifi
Akary modré jsou hlavně při tření výrazně agresivnější než ty hnědé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 11:02 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: LeRi
Mám stejnou zkušenost ve 112 l akva. Když se mi Akarka zelená vytřela, tak sice útočila i na 2x-3x větší Akaru hnědou, ale jen proto, že si hlídala své malé teritorium, žádné urputné boje. Mimo tření absolutně v klidu. Ve velkém akva nad 150 l to vidím zcela bezproblémově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:45 Muž LeRi [315] Re: Jifi
Ano měl už před víc jak dvaceti lety a nikdy mi akary hnědé žádné jiné ryby neohrožovali . PS: Akara modrá je úplně jiný charakter.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:36 Muž Jifi [675] Re: LeRi
Já měl akary modré, které mají tady v atlase podobnou charakteristiku jako ty hnědé. V době tření byly víc teritoriální.
A to nemluvím o tom, že malé rybky postupně z akvárka zmizely (posloužily jako potrava), jak akary rostly.
Ty jsi měl akary hnědé ve společenském akvárku? coze
Edit: Ony se ty akary pravděpodobně třít budou. Jakou máš zkušenost s teritorialitou hnědých akar před třením a po tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 10:31 Muž LeRi [315] Re: Jifi
Ale no tak , akara zelená sice teritoriální je ale větší akaru hnědou neohrozí a naopak akara hnědá není agresivní.Měl jsem je kedysi ve společenském akváriu a nebyl problém ;-) pokud teda luster nechce odchov.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:26 Muž Jifi [675] Re: luster1717
Jestli je doporučený min. objem pro 1 pár akary hnědé nad 150 l, tak určitě ne.
Co až se budou ty hnědé akary třít? Kam se schovají ty zelené?
Máš to sotva jen na ten pár akary hnědé.
Mysli na to, že takové ryby jsou při tření dost teritoriální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 10:24 Muž LeRi [315] Re: luster1717
Může
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 10:21 luster1717
može byť pár akary zelenej a akary hnedej v jednom akvárku 180l?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 06:30 Muž Jifi [675] Re: Amatértom
Měl jsem tyto rybky: rybicky.net/atlasryb/danio_perlove
Hezká hejnová rybka, pokud nechceš neonky. Do tvojeho akvárka by se k nim dal přidat nějaký větší druh, jak tu už zaznělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 00:24 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: luster1717
Kančík je potvora bude ti rýt ve dně. Každý ráno bude polovina kytek plavat na hladině. Bejvaj to docela agresivní týpci. To bych raději pořídil ty akary hnědé a něco na dno. Akarka a tetry bez problémů. Zajímavé jsou i sekernatky. Ty se zdržují zase u hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 23:48 luster1717
dalo by sa takto? Kančík příčnopruhý jeden pár, Akarka zelená jeden pár a 20+ Tetra krvavá poprípade ešte nejaký menší Krunýřovec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2017 22:41 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: luster1717
Projeď si tu atlasy :) a najdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 22:25 luster1717 Re: NHKG
No však v tom je ten probém že neviem čo sa mi poriadne páči ale chcel by som aby boli rybky čo najpestrejšie a neonky sa mi moc nepáčia ale tá akara hnedá sa mi celkom páči
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.10.2017 21:41 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: luster1717
Vyber si co se ti líbí, napiš to tu a poak to nějak doplníme/zkombinujeme. Možností je strašně moc. Taky záleží odkud jsi a jaké máš možnosti shánění ryb, ale například z běžných ryb:
Pár Akara hnědá + neonky/tetry + pancéřníčci (a až budeš zkušenější, doplníš pár cichlidek)
Nebo pár Čichavec perleťový + rasbory (a časem doplníš třeba mřenkami)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2017 21:34 luster1717
Zdravím som idem si založiť svoje prvé akvárium. Je to juwel rio 180 a chcel by som poradiť s osádkou rozmýšlal som nad 2 pármi nejakých vačších rýb do 15cm a nejakým húfom tvoreným menšími rybkami :) vedel by mi niekto poradiť nejaké druhy čo by sa dobre znášali?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2017 15:41 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky
Uz som bol pre bybicky uz su akvarku aj otika mam tak presa tam mali.
Otik 6ks
neonky 15 ks
Pandy 2+4 ks

palec
EDIT- Ano rastliny uz mam dal som aj jdenu fotku 16 ks rastlin mi vcera prisly. Uz to vy pada leb. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2017 21:32 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Januk17
Na otiky bych si klidne počkal, je to výborný požírač řas. Stejně máš tu nádrž dost holou, spousta dekorací a málo rostlin, nemáš tam žádné rychlerostouci spotřebitele NO3. Ryby bych přidával postupně, po hejnech, alespoň s odstupem 10 dní. Jinak vlastní výběr ryb OK.
Edit: teď jsem si všiml ze jsi přidal rostliny, jen nemáš aktuální foto. Ale i tak, ryby přidávat postupně
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 17:35 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – rybicky
Už som za dal preč rybicyky ktore tam nemaju byt a dat novu osádku.

Zajtra idem kupit rybicky co sa jedna o otika jednopruhoveho som este na sa akvaristike nestretol. mojom okoly
i Kosice a poprade. :-)

Akara hneda 6 ks.
Cichlidka agasiova 3 ks (1 samec a 2 samice)
Prisavnik jednopruhy minimálně 10 ks
Pancernicek panda 10 ks
este neonky 20 ks
:-)
EDIT- Co sa jedna o otika jdenopruhoveho nebudu mat akvaristike. Na miesto otika co mam kupit pomozete daka o radu. :-)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 12:57 Muž ludvik [1082] Re: visek
jestli "libac" znamená Čichavec líbající, tak bych řekl, že tím končíš ...

Měl jsem 6 Akar hnědých v 370 litrech (hrubých) a přišlo mi to tak akorát, spíš moc jak vyrostly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 09:34 Muž visek [75] - Tetry
byl jsem dlouho v nemocnici tak jsem ryby dal pryc.ted mam 3 libace a 5 akar hnebych
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 09:02 R Muž ctibum [6907] Re: visek
Jestli to máš do nádrže v prezentaci, tak si ji aktualizuj. Hlavně osádku, kde akary nemáš uvedené. Jinak to těžko někdo posoudí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 08:58 Muž visek [75] - Tetry
hodne se mi libi akara hneda premyslim jeste o koupi 2-3 kusu.mam jich 5. akvarko 200.litru.nebude jich moc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2017 13:41 Muž Jarry [1437] Re: Januk17
Ryby v upravených počtech, jak píše Anthrax ano (pokud dáš pryč vše ostatní), já bych vynechal i ty pancéřníčky. Co ty cichlidky třeba kanadu, místo agassizii?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.09.2017 13:18 R Muž Anthrax [4762] Re: Januk17
Odpovědi jsi tu už dostal. ;-) Tak já ti to shrnu.

Akara hneda 6 ks.
Cichlidka agasiova 3 ks (1 samec a 2 samice)
Prisavnik jednopruhy minimálně 10 ks
Pancernicek panda 10 ks

Ale ne do tvého akvárka, v tom stavu v jakém je. Nejdřív na něm zapracuj, rozdej některé ryby a pak teprve řeš novou osádku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2017 12:50 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky
uz som tu pisal rybikach ide o clichlidky mensie amazonie _??

do 240 l akarka pisal o hladom ryb mam zmenit ryby su kazdom inom svete . Tak som teraz napisem aj my boli od uživatel Tudy.

Akara hneda 3ks
Cichlidka agasiova 3ks
Prisavnik jednopruhy 3ks
pasernicek panda ma 4ks
Neonky cervene 20 ks na miesto nich mozem aj ine druh ryb. Mozete mi pri vybere ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2017 16:04 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Anthrax
Souhlas, Akar hnědých to chce tak 6 a Cichlidky 1 samec a 2 samice. Ale záleží na tom jak bude akvárium vypadat, některé vybrané druhy jsou dost citlivé, tak by to taky nemusely přežít. Do toho akvária co je v prezentaci bych dal maximálně neonky a to jen za předpokladu, že tam z těch stávajících ryb nezůstane ani 1.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.09.2017 15:55 R Muž Anthrax [4762] Re: Januk17
Těch přísavníků a pancéřníčků to chce víc. Jsou to skupinové ryby. Alespoň 6 ale radši ještě víc, protože budeš mít určitě nějaké ztráty. S cichlidama ti neporadím, to musí někdo zkušenější. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2017 14:23 Muž Januk17 [96] - drobne cichlidky – rybky
do 240 l akarka pisal o hladom ryb mam zmenit ryby su kazdom inom svete . Tak som teraz napisem aj my boli od uživatel Tudy.

Akara hneda 3ks
Cichlidka agasiova 3ks
Prisavnik jednopruhy 3ks
pasernicek panda ma 4ks
Neonky cervene 20 ks na miesto nich mozem aj ine druh ryb. Mozete mi pri vybere ryb. ahoj

:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 20:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Miraell
Vyber si co se ti líbí. Já bych navrhoval pár cichlidek a nějaké malého krunýřovce (nebo skupinu) co nežere rostliny.
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_agassizova
rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_l260
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 20:35 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Miraell
Hromadu malých šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2017 20:29 Žena Miraell [15]
Ahoj, čekám na slepení akva 100x40x40, osvětlení www.rostlinna-akvaria.cz/…, černé pozadí i dno (1-4mm), hlava s biomolitanem, vzduchování neplánuji, záložní substrát pod štěrk.
Akva bez krycích skel, rostliny i emerzně.
Kořen ze současného akva plus ještě jeden, možná větev. Žádná skála.
Teplota cca. 22-26 stupňů.

Z původní hlavní nádrže se přestěhuje houf neonek do "Děťátka" a do nové se přestěhuje 12 pancéřníčků zelených.
Nějaký nápad na další obyvatele, kteří by zajistily rostlinám CO2? :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 12:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: visek
Je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 11:50 Muž visek [75] - Tetry
je mozne ze se muj par akar hnedych vytrel za filtrem.?drzi se tam a ostatni ryby odhani

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2017 14:48 R Muž Anthrax [4762] Re: Ivet
To nic nemění, na tom, co jsem napsal, založ si tu prezentaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2017 14:46 Ivet Re: Anthrax
Plánuji ho teď předělávat- doplnit pár rostlin, přemístit kořen a tak, ale chci počkat až povyrostou mimina ancistrusů a poté koupit ostatní rybky, kterým bych se snažila akvárko přizpůsobit.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=751