Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 20:26 RAP Re: pajaq
Buď v klidu, sto lidí - sto chutí. ;-)
Jedině snad ten CO2 Vital
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 20:21 Muž pajaq [0] Re: Strakááč
Zacinam litovat, ze jsem tu dnes vubec psal. Mohl jsem dal zit ve sve nevedomosti a dopoustet se ruznych chyb. Fatalni by nebyla zadna, protoze s akvaristikou uz nejake zkusenosti mam.

Mel jsem z akvaria radost, ale ted zjistuji, ze je vlastne pro muj zamer "nevhodne".

Ale jinak nazory beru, jedine tak me to muze nekam posunout.

Jake ryby tedy do takoveho akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 20:19 Muž nekdo [355] Re: pajaq
v akvaristice jde hlavne o kseft... takze si muzete koupit specialni vodicky typu glutaraldehyd, specialni koreny, kameny, je to to same, jako kdyz si koupite med v hypermarketu, pridne cokoliv co ma v nazvu detske, pro deti atd... nebo biobanan a podobne marketingove nesmysly, ktere prodavaji....
nerikam, ze se hodi designove, jen ze je to dost ostre pro rybky - az se vam ryba porani, tak s nejvetsi pravdepodobnosti o ten sutr. zkuste se podivat na zkamenele drevo, to by se mohlo hodit barevne (subjektivni zalezitost)
preji aby se problem neprojevil, ale osobne si na zaklade svych zkusenosti myslim, ze dulezite je to slovo "zatim"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 19:53 Muž pajaq [0] Re: nekdo
tak to by me vubec nenapadlo. Zvlast kdyz se prodavaji v akvaristice. Kdyz jsem si je prohmataval, tak mi ostre neprisly.


Predtim jsem mel Seiryu stone. Ty se moc k hnedemu substratu vzhledove nehodi a zase ovlivnuji tvrdost vody. A nejak se mi s nimi akvarium nedarilo. Samozrejme problem mohl byt nekde jinde. Rybek jsem tam moc nemel.


Nicmene zatim u lavovych kamenu zadny problem u ryb nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 19:15 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: nekdo
Pancéřníčci by uvítali taky jiný kameny, pokud je tam chce dát.. a nejlíp 0,5-2mm písek ve kterém můžou rejdit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 19:11 Muž nekdo [355] Re: pajaq
nic mi do toho neni, ale nepovazuji ty lavove kameny v kombinaci se stavajici a planovanou osadkou jako vhodne - jsou ostre (treba otici s tim u me meli problem a parmicky zrovna taky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 17:43 Muž pajaq [0] Re: Anthrax
To je mi jasne. Myslim, ze nemam spatnou filtraci a rostlin neni taky zrovna malo.

Zde je nadrz:
rybicky.net/nadrze/29247
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 15:44 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: paja
Mám pancernicky skvrnitý, dle mě nejhezčí druh, a dokonce nejprodávanější... je fajn je pozorovat, jsou to takový troubové, který když se bojí, tak si z toho nejdřív sednou na prdel a až pak kdyžtak zdrhaj, moc bojácný ale nejsou.. klidně bych jich dal víc... k nim jedno hejno na střed akvaria a pak nejakou zajímavost jako jsou ty cichlidky dle mě supr, sám to tak plánuju... tedy chybí mi v plánu už jen vybrat mezi párem akarek zelených nebo kakaďákama.. víc se mi zamlouvají vzhledem akarky, ale spíš bych dal přednost dobrýmu chování, když je budu sledovat, může někdo doporučit co je lepší? Otázka taky je, co seženu... :)
Jinak počty řešit fakt až podle no3 zezacatku něco a pak se uvidí.. začít prioritou a pak zbytek ryb :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 14:51 R Muž Anthrax [4786] Re: paja
paja napsal: Jestli napr. u teter a dalsich relativne cistotnych ryb muzu uvazovat treba o 1,5cm/1l ci 2cm/1l
A to právě nemůžeš. Když uděláš dvě akvárka stejného objemu, tak každé bude jiné. Když budu mít stejný objem jednou s bídnou filtrací a minimem rostlin, a podruhé hustě zarostlou nádrž s dobrou filtrací, tak budu pokaždé úplně na jiných číslech. To pravidlo opravdu nevypovídá celkem o ničem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 14:11 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: paja
Mohu potvrdit. Otíci toho moc neuklidí, víc práce opravdu odvedou pancéřníčci. A je s nimi větší sranda - jsou víc vidět. Do takového akvária bych zapřemýšlel o nějakém větším druhu pancéřníčků. No a teter se dá opravdu dá dát víc. Trochu s obavami jsem dával přes sto neonek a něco dalších teter ke skalárám do své 160l a zatím to funguje. Podle tabulek mám přerybněno. Asi hodně záleží, jak moc to budeš mít zarostlé.

Jo a hodně dobří uklízeči jsou obyčejní šneci. Okružáci, levatky a piskořky. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 13:58 paja Re: NHKG
Vypada to, ze to bude nejlepsi reseni.
Postupne pridavat, sledovat a merit. A uvidim co mi akvarium dovoli.

Prezentaci si zalozim a napisu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 13:50 paja Re: Maq
Ma to neco do sebe. Nicmene moje deti potrebuji mit co pozorovat, jinak nebudou mit zajem a to by byla skoda ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 13:48 paja Re: Anthrax
Diky za radu/nazor.

To ze bude pravidlo orientacni se dalo predpokladat. Jen jsem nevedel, jestli napr. u teter a dalsich relativne cistotnych ryb muzu uvazovat treba o 1,5cm/1l ci 2cm/1l, samozrejme s ohledem na velikost ryb apod.

Cetl jsem tady, ze nekdo dava desitky ci stovky kusu Neonek a je v pohode.

Pancernicky tam chci hlavne kvuli pripadne likvidaci zbytku potravy, ktera zapadne.
Domnivam se, ze v tom jsou lepsi cistici nez krunyrovec jednopruhy. Mozna mensi pocet vetsich pancernicku at vice vyniknou.

Ale pokud je krunyrovec dokaze srovnatelne nahradit, tak bych s tvym nazorem souhlasil.

Prezentaci si brzo zalozim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2018 13:15 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: paja
Založ si prezentaci. Chce to kvalitní velký filtr a hodně dobře rostoucích rostlin.
Každé akvárium je jiné. Proto bych ti doporučil přidávat ryby postupně, pozorovat je a měřit no3. Pokud se bude držet do 20mg/l a ryby budou čilé a zdravé, můžeš dát další ryby. Jakmile překročí 40mg/l, musíš ryb ubrat. A sám uvidíš na jakem počtu ryb skončíš. Může to být polovina, ale i dvojnásobek plánu. ;-)
Možná to je trochu zvláštní metoda, ale radit kolik ryb snese akvárium které člověk neprovozuje moc nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 13:01 Maq Re: paja
Já jsem měl v akvárku ještě o trochu větším donedávna jen pár (tedy jednoho samce a jednu samici, abychom si rozuměli) apistogramm a nic víc, a to bylo úplně nejlepší. Mohl jsem je pozorovat jak se chovají, když jim do toho nikdo nekecá.
Ovšem pravda, můj synek se opakovaně vyptával, kde jsou ryby? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.10.2018 10:28 R Muž Anthrax [4786] Re: paja
Ahoj, to pravidlo je jen orientační. Kdyby to pravidlo někdo vzal doslova, tak je v pohodě dát do patnácti litrů patnácticentimerovou rybu. Naopak třeba u čistotných hejnových ryb to kulhá zase obráceně. Ty tam máš všchno relativně čistotné ryby.

Každopádně nikdo neví jak na tom to akvárium je, chce to fotku nebo lépe by bylo kdyby jsi se zaregistroval a založil prezentaci:
rybicky.net/nadrze/

Za mě, jí bych dva druhy cichlidek nedával a zůstal u těch čtyřech kakaďáků. Taky bych zvážil jestli tam nedat spíš další otíky než tam dávat pancéřníčky, stejně to jsou takový prťata, že by v těch 180 l vůbec nevynikli. A o to víc bych vzal teter. Ale to je jen můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 09:28 paja – jak to je s prerybnenim?
Zdravim,

potrebuji poradit od zkusenejsich. Cetl jsem dost clanku, diskuze, ale porad nevim.

Mam 180l akvarium, externi filtr Eheim Ecco pro 2036 (originalni naplne - planuji v budoucnu cast naplne vymenit za Seachem Matrix), 30l substrat Aquaclay Ground, lavove kameny. Tedy (podle me) dost mist pro usidleni vetsiho mnozstvi uzitecnych bakterii. Dale pomerne dost rostlin.

Akvarium je 6 tydnu od zalozeni a v soucasne dobe mam tyto ryby:

4x parmicka cernopruha
6x krunyrovec jednopruhy (bylo jich 8, ale u techto ryb z importu je pomerne vysoka umrtnost, necham je dozit, dokupovat nebudu, radeji male pancernicky)

Chtel bych postupne pridat:
10x pancernicek maly
4-6x male cichlidy (4x Kakadu, 2x Akarka zelena, pripadne jen jednu variantu)
?x tetra cerna-zlata

I kdybych vypustil cihlidy (coz nechci), tak pri 12ks Teter jsem podle pravidla 1cm na 1l akvarijni vody pres caru. A to jsem daval parmickam jen 10cm. Zatim jsou jeste male.

Vypocet podle velikosti v dospelosti:
27cm - 6x 4,5cm (Krunyrovec jednopruhy)
40 cm - 4x 10 cm (Parmicka cernopruha)
25 cm - 10x 2,5 (Pancernicek maly)
72 cm - 12 x 6cm (Tetra cerna-zlata)

Celkem 164cm coz je urcite vice nez tam mam vody a jeste tam nemam zapoctene cichlidky. Vim ze Tetry moc vodu nespini, pancernicci uklizeji zbytky.

Co s tim? Neresit? Teter by melo byt samozrejme vice, ale to se pak vzdaluji od doporuceni.

Predem dekuji za radu/nazor.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2018 09:36 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak v roce 2016 trvala prodejní výstava měsíc, vloni a letos 14 dní. Museli asi dost často měnit vodu. Já bych počkal tak 14 dní a pak dal pár záběhových rybek a po týdnech přidával další s tím že bych častěji měnil vodu. Nemám to ze své hlavy ale takhle to doporučuje ve své knize Stanislav Frank. Čekat měsíc a déle je moc dlouho a postupovat se musí stejně. Ten kdo si sežene rostliny od někoho tak ani nemusí čekat na přelistění a většinou jich tam začátečníci moc ani nemají. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2018 08:08 Žena drvi [2894]
Přesně jak píše Václav ano , zkušený akvarista, který ví co dělá a jak se starat, si může dovolit nasadit ryby téměř okamžitě (resp. v průběhu 2 - 3 dnů).
Ale obecně - začátečníkům bych to nedoporučovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.10.2018 00:47 Maq Re: vaclav
V tom co píšeš vidím možné háčky.
Hlavním rizikem je amoniak/um a dusitany. Poslední dobou jsem docela pečlivě měřil vývoj dusíku po založení akvárií, a mám některé poznatky:
(1) Než se amonium objeví, pár dní to vždycky trvá. Pokud je výstava dělaná jen na (prodloužený) víkend, dá se to stihnout zabalit dřív, než se amonium pořádně rozvine. A dusitany potřebují několik týdnů, než se vůbec mohou objevit.
(2) Při pH do 7 amoniak vlastně nehrozí. To by toho svinstva muselo být hodně. Ty coby sytič s pH řízeným na 6.6, měřitelný amoniak ve vodě vlastně nemůžeš mít. A amonium nevadí.
(3) Fáze s rozvojem měřitelných dusitanů často vůbec nenastane, pokud se něco neudělá špatně. Ale...
(4) než začne amonium zřetelně klesat, trvá to nejméně tři týdny a mnohdy déle. Vlivů je asi hodně, důležité je určitě pH. Při pH nad 7 je riziko amoniaku vysoké, ale nitrifikace naběhne zpravidla rychleji. Při pH pod 7 amoniak není nebezpečný, ale rozběh nitrifikace je zpomalený. Zajímavé je, že s velkým zpožděním (asi za 7 až 9 týdnů) amonium zmizí i při pH okolo 5.0. To ale zřejmě není klasická nitrifikace, nýbrž nějaký jiný proces (anammox, feammox, sulfammox?).

Můj názor je tedy takový, že nasadit ryby předčasně je docela dobře možné, ale to musí mít člověk buď kliku, anebo dobře rozumět tomu, co v akváriu probíhá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 00:43 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: vaclav
Dal jsem třetí den a taky mi to nechciplo... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 23:57 Muž Roger [1873] Re: vaclav
A jaký je tvůj názor, kdy vysadit první ryby? Někdo tvrdí po týdnu, někdo po měsíci, někdo zase šneky někdo ryby. Jak to vidíš ty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 23:54 Žena Hanumana [71] Re: vaclav
Tu kazis morálku :-D , ikdyz s tebou souhlasim, taky jsem lhůtu nedodrzela a teplotu taky nemám doporucenou. A zatím v pohode. Ale když bude nejhůř ustrikuju jim palcaky na ploutvičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.10.2018 23:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Cancita
S postupem času se tyhle lhůty na zajetí postupně zvyšují, dříve to bylo 14 dní až tři neděle dnes je to měsíc a více. Tohle jsem nikdy nedodržel a přesto mě akvárium nikdy nechcípalo. To samé platí o teplotě při kterém se ryby chovají a i o délce akvárií do kterých se mají určité druhy dávat. Je jasné že nahrnout do akvária všechny ryby najednou je problém. Pár výstav jsem stavěl a ryby šli do nově založených nádrží v plném počtu druhý nebo i týž den co se napustila voda přesto to přežily. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 19:49 Žena Cancita [4] Re: nekdo
Super, to dává smysl, díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2018 19:20 Muž nekdo [355] Re: Cancita
poradi je jedno, pridava se to postupne proto, aby to nebyla takova zatez na akvarium z hlediska biologicke rovnovahy a take z hlediska mnozstvi odpadu (ryby kadi). dalsi duvod proc se to ma delat postupne je ten, aby si ryby zvykly na prostredi a hlavne se to rika proto, ze spousta lidi to ma tak, ze proste za svoje penize chce videt vysledky hned...
takze..tady psali mesic, naleju tam vodu, dam tam kytky a akvarium nemusi byt jeste zajete a najednou tam hodite 60 ryb... takze kytky jeste nejsou zakorenene a rostouci (nebo jeste nepresly na submerzni formu a najednou je kolem spousta hnojeni, ktere se nezpracuje a tak to zacne hnit... dalsi vec je ta, ze bude ve vode ze zacatku spousta ruznych "spatnych" latek a vy tahm hodite ty ryby...a oni pochcipaji...

zkracena verze: neni dulezite poradi, ale ta postupnost a nejdulezitejsi je to, aby byla nadrz zabehla - je to maly ekosystem, takze je potreba zmeny davkovat postupne a ne najednou - kdyz delate dort, tak to preci neupecete rovnou s polevou a naplni...

zalezi take na druhu ryb (cistotne vs hnojici), poctu a druhu rostlin a tak -
nehledejte v tom zadnou vedu, jen postupujte krokove a selskym rozumem - to se ta poucka snazi rict...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 12:00 Žena Cancita [4] Re: Strakááč
Jo díky, to všechni vím. Ještě jsem četla, že se mají rybičky přidávat postupně, takže bych po tom měsíci asi začla pancéřníčky, pak přidala tetry a nakonec parmičky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 11:48 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Cancita
Pokud akvarium teprv budeš zakládat, je fajn vědět, co tam bude plavat i podle toho dát třeba rostlinky atd, ale ryby tam nesyp hned...
Akvarium je potřeba pořádně osazet rostlinama, nechat ho zajet a až pak dát ryby, minimálně měsíc, spíš později.. já jen abys za tejden nepsala do vlákna "postupný úhyn ryb"...

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 11:26 Žena Cancita [4] Re: Vip
Jo, to se mi líbí, udělám to tak, už se těším. Konečně mám jasno v rybách ano Pořád jsem promýšlala všechny možné kombinace a nebyla jsem schopná se rozhodnout. :) Tak, teď se vrhnu na vybárání rostlinek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2018 08:11 Muž Vip [32] Re: Cancita
Jestli se Ti líbí, klidně je tam dej. Kdysi jsem choval různé kombinace parmička/tetra a nikdy jsem se nesetkal s problémy. Měděnky jsou drobnější, lépe vyniknou ve větším počtu. Nepřesvětlené akvárium a pak je nádhera pozorovat jejich vybarvení :-) . Dal bych si ty parmičky č. , tetru m. a šoupnul bych i jeden druh pancéřníčka na dno ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 13:38 Muž Roger [1873] Re: Cancita
Tetry měděné jsem viděl v akváriu a jsou krásný, čilý a trochu praštěný :-D jestli jsou takový všude nevím, já je viděl v 54l a pak asive 100l a všude byly aktivní, proháněli se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2018 11:20 Žena Cancita [4] – složení akva 180l
Ok, díky. Tak na čichavce se vybodnu a spíš udělám větší hejno parmiček, díky. Ale ty tetry měděný mě taky lákaj, hrozně se mi líbí. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   30.09.2018 19:33 Žena Sára73 [68] Re: Cancita
Zkušenost mám...měla jsem tuto kombinaci kdysi....ještě se skaláry a musím říct, že s parmičkama problém nebyl, měla jsem 14 kusů, ale problém byl právě s čichavci (modrý), neustále se rubali....nakonec jsem je dávala pryč. Teď aktuálně se mi uvolnilo 112-litrové akva...parmičky byly jasná volba a přemýšlela jsem o čichavcích perleťových (i když na jeden pár je ten objem na hraně), jsou určitě klidnější než čichavci modří, alespoň já mám tu zkušenost. Ale nakonec, než riskovat problém, tak raději nechám jednodruhovku s parmičkama...je to paráda, je pořád na co koukat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.09.2018 13:13 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Cancita
Za sebe bych ti doporučil pořádné hejno a k tomu třeba jedno menší. 6 danií nebo 10 teter není hejno. Osobně zkušenost s parmičkami a čichavci zkušenost nemám, ale všeobecně se to tu nedoporučuje. Navíc se píše, že přestanou otravovat ostatní ryby až ve větším počtu, což není 15 kusů. Ono aby ses časem nepřišla dotazovat, co s okousanými čichavci. Když si přečteš atlas, tak je u parmiček několikrát zdůrazněno, že mají být v hejnu. Větší = lepší.

Držel bych se pro výběr menšího počtu druhů a o to větší počet jejich zástupců, takže já bych dal řekněme 40 parmiček a na dno 20 pancéřníčků a bude to paráda.

Na řasy stačí obyčejní okružáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2018 12:24 Žena Cancita [4] – složení akva 180l
Ahoj, prosím o radu na složení ryb do akvárka 180l (hrubého)
Hlavní druh chci mít parmičky čtyřpruhé (15Ks)
Do spodu pancéřníčky leopardí nebo sterbův (6Ks)
Do středu tetry měděné (10Ks)
A do horního pásma čichavce modré (1+1), nebo místo nich dánia (6Ks)

1) Ráda bych se zeptala, jestli máte někdo zkušenosti s chovem parmiček čtyřpruhých a čichavců. Někteří tvrdí, že to v žádném případě nejde, jinde jsem se dozvěděla, že pokud je větší hejno parmiček v prostornějším a zarostlejším akvariu, neměl by být problém; někde to dokonce doporučují jako bezproblémovou kombinaci. Tady v akváriích je to relativně častá kombinace. Také jsem někde četla, že čichavci modří jsou akčnější a parmičky nejsou problém. Jak to vidíte? :-)

2) Mám tam přidat nějakého řasožrouta, nebo stačí šneci (zebry)?

Díky za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2018 20:24 Muž nekdo [355] Re: Hjub
vzhledem k tomu, ze nevime pohlavi, ale vime jak agresivni druh to je, tak bych pridal jenom hodne ulit...a jestli je tam vice samcu, tak se pripravit na poradnou podivanou a to, ze se pocet trochu snizi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.09.2018 17:38 Hjub – tanganika
Zdravím,

předělal jsem jednu 160tku na tanganiku, pro šnekáče. Koupil jsem 8x Lamprologus ocellatus, chci se zeptat co by jste k nim přidali v tomto objemu. Samožrejmě sem čekal, že budou max v 1/3 výšky nádrže, ale kdyby to šlo rád bych něco přidal.

Díky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2018 12:40 Muž Zahry [21] Re: RAP
Rozproudila se tu zajímavá debata :-) Nechal sem si to projít hlavou a půjdu do varianty neonky + pancéřňíčci. Neonky už ponechán jak jsou, doplním je 10-ti menšími Corydorasy. Díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 19:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: vaclav
Ty ztráty jsem myslel do několika dnů po nákupu, pak už je to v pohodě. Jestli je vidíte šmejdit, jenom dobře. Já jsem si dlouho myslel, že už tam žádného nemám a byl jsem překvapen, když jsem předělával akvárium, kolik jsem jich vylovil. Teď jsem je nezahlédl několik dní. Než se to rozrostlo, pořád ohlodávali větev. Teď jsou zalezlí, možná to je sestavou ryb, co tam mám. S pancéřníčky je větší zábava. Ale to je jen moje zkušenost, v každém akváriu to může být jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 19:01 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Tak už je mám hodně dlouho a žádných 30% úhynu jsem nikdy nezaregistroval. Nepořizoval jsem si je na řasu ale trochu se mě stýskalo po malých ancících jak rejdili po akváriu ale ty bohužel vyrostou což u otíků nehrozí. Zalezlí u mě určitě nejsou i když mám dost velkou džungli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 16:49 R Muž ctibum [6920] Re: Wanderer
Já je vidím furt někde šmejdit... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   20.09.2018 16:20 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Z vlastní zkušenosti, ztrátovost otíků po zakoupení a přepravě cca 30%. Ať mají plná bříška nebo ne. Ale pak opravdu vydrží. Jestli si je někdo pořizuje, kvůli tomu, že mu bude konzumovat řasy, tak bude zklamán. Navíc jsou věčně zalezlí a málokdy jsou vidět. Prostě normální plachá rybička, která dá přednost rostlinné tabletě, když je k dispozici.

Podle mě má smysl pořizovat otíky, když se mi ta ryba líbí a chci ji pozorovat, ale kvůli řasám, jak si většina lidí myslí, určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2018 11:58 Žena Xlienka [276] - Amerika
Otíky jsou pouze z odchytů, proto je potřeba určité ostražitosti při nákupu, aklimatizaci a hlavně při rozkrmení podávané potravy v začátcích. Co přežije první měsíc vydrží klidně ty 2-4 roky. Rozhodně nejde o přehnaně choulustivé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.09.2018 06:10 R Muž romant [27987] Re: RAP
Přesně a proto základní rady zní "nekupujte ryby s propadlým bříškem". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2018 05:59 RAP Re: bobik0cz
bobik0cz napsal: Prosimtě za to ty jsi moudrost sama že? (Magická hlubina :) ) Otíky jsem měl doma a hlavně si čtu příběhy jednotlivých lidí a jejich nádrží. Knížky nečtu a akvaristické pořady nesleduji - nebaví mě to :-P

Chcípaj všem i z akvaristik jako třeba ZOO Bráník, Hornbachu :)

Ono záleží v jakém stavu přijdou ryby od dodavatele z JA.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 22:42 Žena Hanumana [71] Re: Zahry
Taky bych volila spíš nechat neonky jak jsou a přikoupit panceřníčky nebo tak neco. Přijde mi to přirozenější než když je ryba na rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 22:11 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: vaclav
Prosimtě za to ty jsi moudrost sama že? (Magická hlubina :) ) Otíky jsem měl doma a hlavně si čtu příběhy jednotlivých lidí a jejich nádrží. Knížky nečtu a akvaristické pořady nesleduji - nebaví mě to :-P

Chcípaj všem i z akvaristik jako třeba ZOO Bráník, Hornbachu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.09.2018 21:28 RAP Re: Zahry
Nechal bych tam neonky v nynějším počtu a přidal 6-10ks menších Corydorasů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 20:02 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Zahry
Jednodruhove akvarium má nejvíc výhod... pancernicci jsou ale fajn i kdyby jich bylo cca pět až deset... Prostě sežerou zbytky.. ale to dokážou i levatky, okruzaci.. :) jen krmit střídmě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2018 19:58 Muž LeRi [315] Re: Zahry
Já bych tam nedal ani těch 80 neonek, mám stejný rozměr akvária a neumím si představit že bych tam měl 80 neonek ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=401