Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 16:45 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Dobrý podvečer,
mohla bych k osádce 2x čichavec perleťový, 20x tetra královská, 2x ancistrus obyčejný a 3x cichlidka ramirezova přidat dvě SAE? Rozjela se mi totiž řasa... tone


EDIT: Akva 160l, 100x40x40 cm.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 19:45 Muž Yirka [9118] Re: pit30
Pokud je ten objem tvé nádrže opravdu kolem 200 l tak žádný problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 19:40 pit30 – dotaz
mužu dát ke dvěma skalárum tři čichavce?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 18:56 JagerMaister
sú také neverné :) tak verím že sa vrátia ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 18:46 R Muž romant [27981] Re: bluemonster
Nechal bych tomu volnej průběh, není nad přirozenej výběr. Klidně se může stát, že se zase k sobě tzv. vrátí, je to u nich normálka, taky běžně takovýhle chování pozoruju. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2011 18:28 JagerMaister
mám dotaz ohľadom správania skalárov akvárium 200l no v akváriu sa nachádza jeden pár obyč. skalárov a jeden samec ghost, a ten pár spočiatku toho samca tyranizoval , pár sa vytrel ikry pojedli a dnes ráno sa to otočilo samec ghost si privlastnil samicu a odháňa obyč. samca len mne vadí že sa mi tým pádom rozbil schopný párik, mám samca odloviť alebo si to ešte vyrovnajú?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:30 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: MajkaK
Tady rybicky.net/nadrze/12822 se podivej jak vypada jen jedna skalara v presne tom samem akva co mas ty - je moc velka. A to ji nejsou ani dva roky. Takze ja rikam, skalara ne. A v tom samem akva muzes videt jak vypada velke hejno teter.

Stejne tak bych tam nedaval cichavce. Nejak mi to k tem ostatnim rybam nesedi.

Dal bych velke hejno teter (i dva druhy), pancirnicky, ancistruse (ci rasi mensi L-sumce ci Otocinclus) a jedned druh cichlid (jeden par). Mene je nekdy vic ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:27 R Muž romant [27981] Re: katterinecka
Ale tam už by to těch 50cm chtělo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
stejně tak i skaláry se dají sehnat zajímavé, třeba potomci odchytů z různých lokalit, Nemusí pak být tolik agresivní (normální dospělá skalára bývá docela akční, i když ostatním rybám většinou nic neudělá). Ale asi se tomu zas tolik věnovat nechcete.
rybicky.net/nadrze/11746 jen pro inspiraci akvárko začínajcího akvaristy se zajímavými skaláry Nanay
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:20 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: katterinecka
Aha, tak to díky za postřeh. ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
třeba modré jsou docela agresivní a hodně kazí vodu, ale hnědé jsou v tomhle o dost lepší. Není akara jako akara
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:13 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Díky.:-) Já to vidím tak, že stejně skončím u skalár. Nikdy jsem po nich nijak extra neprahla, než jsem narazila na Tvoje akvárko. :-D Nemáš ho mít tak výstavně udělaný s úžasnejma skalárama, člověk by se pak snadněji rozhodoval. :-D



PS: Pod čím mám shánět ten druh skalár, co máš? Jsou to Koi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:09 R Muž romant [27981] Re: MajkaK
Akary jsou daleko méně temperamentní než skaláry, toho se bát nemusíš. Podle mě ani jednou ani druhou volbou nic neskazíš, když dodržíš pár zásaz s těma skalárama, tak to bude fungovat stejně tak jako s těma akarama. Dobrou volbu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 22:06 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Dvojnásobnýho hejna u teter jsem se právě bála, aby toho nebylo moc. Ale dobře, čím víc, tím líp. :-D Díky

Na akary jsem pomýšlela jako první, ale prý jsou moc teritoriální. Tak jsem od toho zase upustila. A nakonec mě stejně ty skaláry přitahují víc. :-D No, ještě to promyslím a uvidím. Každopádně díky moc oběma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 21:55 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MajkaK
já bych tam teda skaláry nedávala, ale to záleží na tobě. Co takhle akara hnědá? jsou to pěkné majestátné ryby
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 21:53 R Muž romant [27981] Re: MajkaK
Ty skaláry tam propašuj a klidně více kusů, viděl bych to na 4-5 a až se Ti ten pár vybere, tak se těch ostatních můžeš do dobrých rukou zbavit. Ono to s tím poznáváním pohlaví u skalár je vždycky 100% až když se projeví při tření, tak proto ten návrh. Samozřejmě, že když by to mělo dělat neplechu, tak počty budeš muset redukovat dříve, ale nechal bych to na přírodě. Zbytek u mě dobrý, ale těch teter to chce větší klidně dvojnásobný hejno. Pokud budeš dávat dohromady neonky a skaláry, tak je dej společně už od malička(hlavně skaláry ať jsou malý) ať jsou na sebe zvyklý a skaláry neonky nepovažují za svojí kořist. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 21:21 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Ryby do 160l akvária
Dobrý večer všem,
po různých problémech s akvárii (protékání, malá tloušťka skel) se mi nakonec doma ocitlo 160l. Snad to bude konečná a tak se ptám - jakou rybí osádku? Prosím usměrnit, ať neudělám nějakou blbinu. :-) Akva má rozměry 100x40x40

2x cichlidka kakadu - pár
2x cichlidka ramirezova - pár
3x ancistrus ancistrus
10x tetra královská (popř. neonka, ale velikostně je to jedno, ne?)
2x čichavec perleťový - pár
2x skalára amazonská - pár (já vím, že to akva není výškou ideální, ale nepropašuju tam jeden páreček?) :(

popř. ještě 2x cichlidka thomasova?

Uvítám jakékoliv rady do začátku. ;)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 10:14 JagerMaister Re: romant
okej to je v pohode je to pravda raz som terčovce skúšal a ... dopadlo to zle ... chcel som druhýkrát, možno inokedy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 10:12 R Muž romant [27981] Re: bluemonster
Ono by to i šlo, ale Ty s nima nemáš žádný zkušenosti(nic ve zlým) a ta kombinace kterou by jsi tam měl, tak už vyžaduje mít tzv. něco odsloužíno. Když už s terčovcema začít, tak v akváriu, který bude tzv. postavený pro ně, s nějakým doplňkovým hejnem menších rybek a získat trochu zkušeností a potom se třeba vrhnout třeba na podobný složení, který navrhuješ. Rozhodně soužití terčovců a skalár neodsuzuji a při dobrý péči vím, že to jde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 10:02 JagerMaister Re: romant
ok ja len že som tu videl aj 160l akvárko s terčovcami tak mi to tak padlo , každopádne vďaka za radu ... nechám to tak
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 22:08 R Muž romant [27981] Re: Xlienka
Ten problém není v objemu akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:49 Žena Xlienka [276] - Amerika
Myslím že do akvária s hrubým objemem do 250l terčovce vůbec vhodné nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2011 21:34 JagerMaister
ahojte mám dotaz do akvária obývaného skalármi a geo. steindachneri by som chcel kúpiť pár terčovca hnedého šlo by to? viem že skaláre prenášajú na terče parazity je to pravidlom?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:25 R Muž romant [27981] Re: orlynka
Čerpací hlava s kostkou biomolitanu, rozhodně dobrej poměr cena-výkon-účinnost. To osvětlení dle prostorových možností krytu, ale chce to počítat s výkonem někde kolem 0,5W na litr, to se vždycky hodí, ale i s měnší watáží se to dá provozovat, ale určitě je třeba tomu přizpůsobit výběr rostlin, zbytek kdyžtak do SZ. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 21:21 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: romant
No a když jsme u té filtrace, tak jaká by byla dobrá za rozumnou cenu do 200l? A co osvětlení? Sice tohle už sem moc nepatří :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 19:10 R Muž romant [27981] Re: Fugee
Není ryba jako ryba a proto bych se toho někdy až dogmatického doporučení až zase tak striktně nedržel. Třeba právě u teter menšího vzrůstu, jako jsou neonky bych se spíš řídil poučkou jdna ryba na jeden litr vody. Ovšem u takových živorodek bych tu poučku o těch centimetrech k litrům vstaženým klidně vynásobil dvěma. Velmi důležitým faktorem bude taktéž kvalita použité filtrace a osázení akvária rostlinama.
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 19:09 Fugee
Já teď konkrétně myslel 1cm na 1l pro ryby do společenského akvária (neonky, čichavci, razbory...)
U cichlid je to samozřejmě jiné, jestli se nepletu, tak 1cm/5l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 19:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Fugee
Zase se nesmí brát 1cm/1l jako dogma. Je něco jiného třeba 1cm neonky a třeba 1cm velké cichlidy. Taky hodně záleží na údržbě, čím častější, tím více může být v akva ryb. Já třeba mám přerybněné akva a to nemám ani 1cm/1l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 19:00 Fugee
Hlavně si dejte pozor na přerybnění, platí 1cm ryby na 1l vody (maximálně).
Opravdu nechoďte nad tuto hranici, já měl asi 170cm ryb na 200l vody, pak tam dal 10 teter žhavých, a hned bylo přeybněno, opravdu, 1cm/1l, a víc už ne. Ani pro ty ryby to není zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 18:55 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: romant
Ok, děkuju za radu ;-) Akva sice ještě není, ale snad se brzy zadaří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2011 11:03 R Muž romant [27981] Re: orlynka
Konga to jsou plavci a nejlíp by jim bylo v 8-10 člený skupině a na to už je to akvárko malý. Oni sice vyrostou, ale nebude to ono, ty bych tam už opravdu nedával. To pořádný hejno neonek nadělá velmi dobrou službu v tom, že to akvárko nádherně zaplní a bude to vypadat velmi efektně. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:47 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: romant
Ty cichlidy jsem psala 4, protože mám zálusk na normální a modré a obojí by bylo po páru. Takže těch neonek by tam klidně mohlo být 30? Ty zakrslé čichavce bohatě stačí pár, když ne 3, leda bych sehnala ty modré čichavce zakrslé, to bych klidně dala 2 páry potlesk A kdybych měla ty kongo tetry, co všechno bych musela vypustit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:33 R Muž romant [27981] Re: orlynka
Těch bojovnic bych tam dal jenom pár, čichavců zakrslých páry dva. Ty Kongo tetry bych tam už nedával a oproti tomu bych navýšil počet těch neonek, klidně na dvojnásobek. Ty cichlidky taky po páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 10:25 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Sháním 200l akvárko, kdyby se zadařilo, chtěla bych se zeptat, zda je to ideální počet ryb, či je to už moc?
15 modrých neonek
3 ancíky
3 bojovnice
3 zakrslé čichavce
4 cihlidky ramirézovy
2 agasizky
A pak jsem uvažovala ještě o menším hejnu konžských teter, ale to už by bylo asi moc, že?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Misho258
dospělé by měly být v pohodě, a jestli budeš mít nějaký hojně se množící druh a nějaké ty úkryty, tak se jich i dost odchová ;-)
Záleží i na dalších podmínkách, nějaké úkryty/mechy, dobrá kvalita vody (aby akvárko správně fungovalo). Ale ze strany ryb bych žádnou extra hrozbu neviděla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 17:31 Muž Misho258 [10]
ahoj neviete mozem dak krevetky do 160 litroveho akva k neonkam, prisavnikovi, panciernickom, a gupkam nic sa im nestane ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:41 JagerMaister
ale ja chcem šetky redukovat nechám si iba tetry a skaláre :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bluemonster
Nezdá se ti, že už máš v akváriu ryb dost? Být tebou bych spíše uvažoval o redukci než o přidávání ryb! Navíc cichlidy kromě skalár už tam máš. Pokud by jsi omezil počet ryb, tak by se určitě hodilo koupit více Perleťovek červenobřichých. Jinak kromě cichlidek a akarek, mě do takhle velkého akvária dal z běžných JA cichlid napadá jedině Akara hnědá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 15:11 JagerMaister
ahojte chcem prerobit svoje 200l akvárium , budú tam skaláre a nejaké tetry ale stále by som tam chcel ešte nejakú cichlidu , ktorá by so skalármi vychádzala no neviem akú poradíte mi ? najlepšie aby bola z JA.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:13 R Muž romant [27981] Re: andrea555
Já Ti sám za sebe doporučím tuhle tetru. rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
Je to bezvadná hejnová rybka o trošku větší než neonky. Vždycky drží bezvadně hejno a reagujé stylem, kam první tam poslední. Jsou to skvělý plavci, takže jich je neustále plný akvárko. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2011 15:06 andrea555 Re: katterinecka
ty ryby,ješťe nemám pouze to akvárko a jojo chci společenské akvárium s hejnem menších ryb a chtela bych aby bylo hodne barevné :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 18:38 Muž Dejmon [64] Re: romant
Právě že jsem to četl a kdyby šlo dát více smajlíků tak je dám aby si to pochopil smich ;-) potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2011 18:19 R Muž romant [27981] Re: Dejmon
Tak si přečti kolik litrů je pro piraně obecný vhodný a teprve potom buď třeba i vtipný. ;-)
rybicky.net/atlasryb/pirana_nattererova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:27 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: andrea555
ty ryby už máš? Dopředu si rozmysli jaké akvárko chceš, jestli si vybereš hlavně jeden druh ryb a k němu přizpůsobíš ostatní spolubydlící (kterých pak nebude tolik, kdybys chtěla pokus o nějaký biotop, nebo prostě jen společenské akvárko, kde si budou všechny rybky rozumět.
Když už tam plánuješ tu bettu, tak jestli bys k bettákovi chtěli i nějaké samice. Ono k bettě taky nemůžeš dát všechno, živější rybky jí můžou otravovat dravější ji i napadat. Takže jestli tam tu bettu opravdu chceš, nebo ji třeba vynecháš a budeš mít možnost i jiných rybek, které bys s ní mýt nemohla.
Promyslela bych tu osádku už dopředu, abys předešla problémům i když třeba některé rybky koupíš až za dlouho. Hlavně to záleží na tobě, co si představuješ a jaké rybky se ti líbit, a pak už to nějak sladit dohromady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:22 R Muž romant [27981] Re: andrea555
Ty neonky, alespoň na 20 kousků. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2011 17:04 andrea555 – hodí se k sobě?
ahoj plánuju 200l akvárko a chci se zeptat jestli by šlo mít v něm na začátek tohle osazenství:
5x tetra neonová
2x klasický acintrus
1x samec Bojovice pestré

a co by jsem časem mohla doplniť? dekuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 19:26 macko – co tam dat
Zdravicko chcel by som od vas radu ake rybky by ste mi poradili do 200 litroveho akvaria( l-105, v-60, š-40)?
mam 3 mensie akvarka ( 50 L) kde mam gubky mečune molinezie a prisavniky cize nieco mimo tychto rybiek, urcite by som tam chcel dat 15-20 neoniek , dalej ake rastliny tam dat vyska je 60cm

uvazoval som nad druhom apistogramma plus neonky a este nejake ku nim ale neviem ake , ide mi ale o to aby sa nejednalo o rybky prilis haklive na vodu ( Ph atd.) A hlavne by som chcel pekne farebne rybky ktore ziju v hufoch a nemaju problem sa zniest s ostatnymi obyvatelmi akvaria

dakujem za rady

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:09 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mike
Počtem to je OK, neonky nejsou moc náročné na filtraci. Osobně bych se vyhnul ancitrusům pokud chceš pěstovat kvítka, rádi ti je sežerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 14:04 mike Re: NHKG
hoj. dik za info chtěl bych tam mít tak 50 neonek 3ancitrusi a jednu bojovnici
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2011 09:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: mike
Pro začátek ten filtr stačí. Hlavně to nepřežeň s počtem ryb a pořádně si přečti jak se zakládá akvárium. Vnější filtr kdyžtak koupíš později až budeš mít více zkušeností.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=2051