Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:38 R Muž romant [27982] Re: Honza
Já už bych tam beťáka necpal a tu hladinu event. nechal těm čichavcům(nevíme o jaký jde), když to na ně příjde, tak Ti postaví do pozoru i ty skaláry a taky proto jsem Ti doporučoval nějaký ty plovoučky v jejich kořenech je možnost si pohovět, což velmi rádi dělají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 15:33 Honza Re: romant
sla by pridat treba bojovnice do spol akva co mam nebo se to nedoporucuje k takovemu slozeni rybek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 20:22 R Muž romant [27982] Re: Honza
To jestli to jsou páry skalár, to se teprve uvidí, oni se samy vyberou z toho hejna co tam máš. ;-) Přidal bych rostlin a kořeny, více rozčlenil dno a mohlo by to být, ty pancéřníčky možno doplnit do větší party, klidně jednou tak velký, z rostlin bych vyzkoušel i nějaký plovoučky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2012 18:28 Honza
Fotka k příspěvku Dobry den mam akvarium 100D 50š 55v a to je 275litru jestli se nepletu a piskem a dekoraci bych rekl ze tam bude asi tak 250 litru a mam v nem 4pary mladych skalaru, par cichavcu, 2xpancernicek skvrnity 2x pancernicek zeleny 2xramirezka a zatim 6 pavuch ocek. poradite mi jestli akva neni uz prerybnene jestli tech skalaru tam neni moc chtel bych je mit jako dominantu akva jaky bych mel mit spravny pocet rybek diky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 15:46 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: hr
Plně souhlasím s hr, jen já bych místo 3ks SAE navrhl 8ks otíků (krunýřovci rodu Otocinclus). Jsou to malí pracovití prckové. SAE poměrně rychle rostou, ve větší velikosti přestávají žrát řasy a pokud nejsou ve větším hejnu začínají prohánět ostatní ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:05 Meandra – 200l - osazenstvo?
Ahoj, chtěla bych poprosit o názor - zakládám 200l akvárium, je vhodná následující osádka?
Sekavec příčnopásý 4 ks
Gavůnek bosemanův 12 ks
Ancistrus 2 ks
Rak mexický zakrslý 5ks
Parmička černopruhá (SAE) 3 ks
plus nějaký šnek.
Je lepší dno z jemného písku nebo spíše hrubší štěrk? Předem díky za všechny názory, ať už z estetického nebo funkčního hlediska. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2012 14:39 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: nerf
No pancíci budou zaháněni, ale to je tak vše. Já to řeším tak, že kokosy, kameny atd. vhodné ke tření dávám na lehce vyvýšené místo..stačí pár cm. Tím samičce stačí hlídat vchod, protože většina pancérníčků se drží skutečně jen u dna. Kromě menších druhů, některé aktivně plavou ve většine vodního sloupce. Tato metoda ale nefunguje na krunýřovce, jejich obliba cizích jiker nezná mezí. A samička nebude mít sebemenší šanci jikry ubránit, takže pokud chceš odchovy, krunýře nepořizuj.

Ale to jsem odbočil. Dorsigerka je poměrně malá rybka, i když stavbou těla poměrně robustní. Nevím jestli při tření nevytáhne koberec, ale nikdy se mi nestalo že by mě uštípaly cokoliv..jak stonkovky, tak rostliny klasické a to včetně semenáčků Barclayi, nebo mladých čerstvě nasázených Blyx. Mám s nima tři roky zkušeností, což není tak moc, ale určitě by se to za tu dobu projevilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 14:22 lap Re: Deathbull
Mnoo... o těch zlatých píšou v místním atlase, že vhodnější jsou tuholisté kytky. Tím pádem bych tipl, že bagruje či trhá... Pokud se akarka zelená vytře pod kořen a na dně bude fungovat ještě partička malých pancéřníčků (cca 10ks), tak ji pancíci budou asi dost nervovat, co? Když ony všechny ty cichlidky jsou v době tření teritoriální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.12.2012 14:02 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: nerf
Ani jedny z těch akarek mi nikdy nic nevybargovaly. Pokud chceš klid, tak spíše ty dorsigerky, protože samice akarky zelené v době tření...to rozhodně není klidná ryba. spíše jsou to jedny z nejagresivnějších samiček co se týče trpasličích cichlid..i když jsou to trpaslice, dovedou zabít leccos.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 13:49 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nerf
Pak jdi do těch akarek. Jsou to nádherné a klidné rybky. Jak zelená, tak zlatá (Laetacara dorsigera)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 13:47 lap Re: malyLibor
Nad zakrslým jsem jednu chvíli taky přemýšlel..... problém je, že obecně mi čichavci nejsou moc sympatičtí :-) ani nevím proč....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 13:46 lap Re: hr
Ahoj, díky za nápad. Vybagrovává tenhle druh akarek jemnolisté rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 13:43 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: nerf
Moc pěkní jsou i menší čichavci - medový, zakrslý a čokoládový. Ti se také pohybují v celém vodním sloupci akvária do 50cm výšky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 13:17 lap – 180 litrů vody
Ahoj všem, nějak mi dochází inspirace a proto žádám o Vaše tipy. Akvárium je 100x45x40, je v něm 20 ks razbor hengeli a několik otíků. Chci přidat další rybky, nějaké větší, dominantní. Přemýšlel jsem nad párkem ramirezek či kakadu, ale bojím se, že budou téměř pořád jen u dna. Rád bych nějakou rybku, která bude ochotna se pohybovat v širším spektru vodního sloupce. Na dno by časem měli přijít pancéřníčci. Co myslíte Vy? Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:21 Marián Hodoň – aqua
dakujem ... a ešte sa chcem spytat ze ako dekoraciu mozem mat koren zo stromu ako rastlinu hemianthus micranthemoides a ine. a zopar skal ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:15 R Muž romant [27982] Re: Marián Hodoň
Mrkni na nějaký pancéřníčky ke dnu.
Edit: Klasikou nic neskazíš. rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:15 Marián Hodoň – aqua
takze dam si tam tie neonky,rajovce a este co by si mi odporuscil ktomu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:12 R Muž romant [27982] Re: Marián Hodoň
Hejno teter bych volil jenom z jednoho druhu, bude to vypadat lépe. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:11 Marián Hodoň – aqua
a mohol by som ssravit kombinaciu 8neoniek cervenych osem tetier cervenych a styri rajovce(1 samec a 3 samicky) ????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.10.2012 21:04 R Muž romant [27982] Re: Marián Hodoň
Na můj(a snad jenom ne na můj) vkus je to na ně malý. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:03 Marián Hodoň – aqua
a a akeho dovodu by tam nemohli byt tie skalare???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 21:01 R Muž romant [27982] Re: Marián Hodoň
Skaláry ne, hejno neonek ano a vybrat si mezi párem čichavců, nebo rájovců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:56 Marián Hodoň
100x30x40 dxšxh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:41 R Muž romant [27982] Re: Marián Hodoň
V jak velkým akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 20:30 Marián Hodoň – Aqua
Chcel by som sa opýtať , či možu spolu žit neonky červene,rajovce ,skalare a guramy???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 14:38 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Cvrk
Mně přijde lepší ta druhá varianta, máš tam všechny rybky americké. Kdybych dával ta dánia, tak bych k nim určitě přidal ty trpasličí rasborky Boraras maculatus - jsou nebojácné a ty galaxky by se taky měly přestat bát, a na dno bych dal místo pancíků nějaké malé mřenky - třeba právě mřenku malou nebo annamskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 20:27 Cvrk
Díky za názory. Jinak moc pěkné akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 15:43 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Cvrk
ani těch galaxek se nemusíš bát, nebo je skombinovat s hejnem jiných méně bojácných razbor (třeba razborky trpasličí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 15:07 Muž kofejn [963]
Fotka k příspěvku Já v rozměrově podobné nádrži( rybicky.net/nadrze/15921 ) mám osádku podle druhé varianty. Chovatel mi říkal, že 30 neonek se mi tam ztratí, tak jich mám 50. A udělal jsem dobře, ryby nejsou plaché, spíš zvědavé, furt u skla a nebojí se.
To Romant: Udělal jsem kompromis a objednal osm otíků. Na šneky jsem zapomněl.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 10:11 Cvrk – Jakou kombinaci zvolit?
Dobrý den, potřeboval bych radu zkušenějšího. Mám doma nově zařízené akvárium 110*40*50(d*š*v). Akvárium je již 14 dní napuštěné a krásně zarostlé. Potřeboval bych poradit s osádkou ryb. Mám takové dvě vize a potřeboval bych poradit jaká by byla vhodnější. Vize 1) Dát do akvária cca 40 ks Danio margaritatus plus 15 menších pancéřníčku. Vize 2) cca 30 neonek plus 8 pancéřníčků a párek cichlidek. Jaká varianta si myslíte že bude vhodnější? Mě by se asi zamlouvala více varianta první, ale mám strach že tam Danio margaritatus ani nezahlédnu a budou trvale plachá. Jaký je Váš názor na tyto varianty a nebo by jste zvolili úplně jinou kombynaci? Děkuji za pomoc s rozhodováním.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 07:50 Muž kofejn [963] Re: malyLibor
Ramirézky už mi v akvárku týden plavou dneska dojedu objednat otíky ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 01:35 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: kofejn
Souhlasím s romantem, taky bych dal těch otíků raději 10. Jsou to prckové, 10 je jich za 3 ancistrusi, ale práce udělají víc a jsou to hejnové rybky... S ramirezkama a kakadu trošku počkej, ještě aspoň 3-4 měsíce... jsou velmi náročné na vodu. Ale jsou to krásné rybičky, máš dobrý vkus. Ať ti to plave rybka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 22:02 Muž kofejn [963] Re: romant
Plovatky bahenní jsem vybil, teď si tedy pořídím "ty hodný" smich . S kakaďákama ještě počkám.
Děti spí, voda se od včerejška ohřála - jdu "údržbovat" a vyměnit 50l vody X-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:50 R Muž romant [27982] Re: kofejn
Nebuď troškař, klidně 10. ;-) Bude-li dost schovávaček a členitější dno, tak i ten párek kakaďáků by tam šel, oni si pohlídají svoje teritoria a bude tam zdravě čilej ruch.
Edit: Na to aby okružáci sežrali z části nahnědlý lupení, na to si je právě pořizuješ, to je jejich práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:47 Muž kofejn [963] Re: romant
Ten echináč si právě dáva na čas a přelisťuje strašně pomalu. Tak aby mu nesežrali už z části nahnědlé lupení a on nestihl vyhnat nové.
Takže v zarybnění mám ještě rezervu? Otíků 7? Myslel jsem ještě na 3x cichlidku kakadu, ale s nima počkám klidně až po ramirézkách, když vydrží jen dva roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2012 21:41 R Muž romant [27982] Re: kofejn
Určitě můžeš a klidně i více. Jinak šneky okružáky nebo levatky můžeš taky, oni Ti s tím přelistováním pomůžou, že budou konzumovat to odumírající listí a ještě budou píglovat listy ostatních rostlin, konzumovat budou jenom ty, který jsou načatá, do zdravých se Ti nepustí, jsou to dobří dělníci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 21:37 Muž kofejn [963]
Začíná se mi objevovat zelená řasa na liliovníčku a plevuňce, tak se chci zeptat, jestli si můžu dovolit dokoupit cca 5 otíků do akvária v prezentaci (asi 200l čistého objemu, 50x tetra neonová, 5x pancéřníček skvrnitý a 1x párek ramirézek.
Další možností jsou šneci, ale s nima bych raději počkal, až mi přelistí echinodrus. Navíc se mi mohou vymknout kontrole.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2012 23:50 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: peter1459
No, myslím, že pár Heros severus by byl moc hezký. Jsou sice velcí, ale klidní... a k nim hejnko pancéřníčků úplně v pohodě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 23:43 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: NHKG
ešte som premýšlal nad párom Heros severus + nejakých pancierničkov, či to nieje dobrý nápad?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 09:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Cosmogagy
Geophagus iporangensis by akva sneslo, ale pak si dost omezíš možnosti ostatních členů posádky. Geophagus iporangensis nejsou typické perleťovky (časem bude upravena i taxonomie a už to ani nebudou perleťovky). Měl jsem skupinu 5 kusů a chovaly se spíše jak Kančíci, dost ničili kvítka a při tření (což bylo furt) byli docela agresivní a občas i okusovali ploutve.
Gymnogeophagus rhabdotus neznám, ale asi budou dost podobné jako iporagensisky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 06:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: peter1459
Svého času jsem choval a množil meridionalis...protože komplex rhabdotus by mohl být pro prodejce nečitelný, shánějte spíš meridionalis. Ty se vyskytují častěji. Sice už nevím kdo by je v Čechách měl, ale asi tu stále jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 21:05 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: Cosmogagy
to je síce pravda lenže na to ako je BA veľká tu moc akvaristík ktoré mám preverené a verím im nieje, skúsim to cez inzerát a ostáva dúfať že ich niekto má doma

diky za rady, ešte niečo pohladám,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 20:45 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: peter1459
vždyť bydlíš kousek od Bratislavy :-) zkus hodit inzeráty že sháníš, a případně holt budeš muset objet větší bratislavské akvaristiky, třeba ti je někde budou schopní sehnat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 20:36 Muž peter1459 [79] - Amerika
tie som pozeral, ešte tu sú jeden druh: Gymnogeophagus rhabdotus ktorý by tam hádam byť mohol, len zas kde ich zoženiem, nepoznám nikoho kto by choval jeden s týchto druhov na okolí, takže to je ďalší problémik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 20:30 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: NHKG
Já myslím že páreček Geophagus iporangensis by to akvárko mohlo snést, ne? :-) A docela dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 19:38 Muž peter1459 [79] - AmerikaRe: NHKG
veď toto, mam smolu že nemám kam dať väčšie, popozerám ešte tie cichlidky a im podobné
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 19:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: peter1459
Problémem je velikost akva, na Perleťovky nebo jiné větší cichlidy je malé. Takže já bych to viděl:
1. Pár malých cichlidek
2. Hejno teter
3. Hejno malých pancéřníčků
4. menší L Sumci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 16:58 Muž peter1459 [79] - Amerika
ahojte, chcem komplet zmeniť doterajšie jedno akva, ma cca 180l(celkovy objem), chcel bysomz neho spraviť blackwater.
dno by ostalo z pôvodného akva- kremičitý piesok 0,6-1,2mm
v hlave my víria viaceré myšlienky:
1. nejaký druh perleťoviek + pancierničkovia/sumce + možno nejaké väčšie tetry(pripadne len perleťovky a sumce/pancierničkovia)
2. nejaké malé cichlidky + pancierničkovia + tetry + sumce
3. väčšie cichlidy + pancierničkovia + tetry + sumce
4. heros severum + pancierničkovia + sumce
prípadne aj niečo iné ale chcem ostať pri black water za nápady budem vďačný

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.08.2012 14:50 Muž Yirka [9118] Re: Bája
Vzhledem k tomu, ze mam nadrz podobnych vlastnosti se skalarkami i neonkami jeste jedno doporuceni. Neonky dej do nadrye rozhodne pred skalarkami. Kdyz jsou tam jako "domaci", skalarky je, zvlaste kdyz jsou pridany v male prodejni velikosti, nebudou povazovat za korist.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 13:36 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Bája
V takovém akvárku můžete mít klidně hejnko skalárů (klidně i 8 ks) a hejno neonek k tomu. Budou-li skaláry dobře krmeny a nádrž po stranách a vzádu zarostlá rostlinkami, aby se případně neonky mohly občas schovat, pak to bude v pohodě a skaláry jim neublíží.
Parmičky čtyřpruhé a červené platy bych jak píše hr doporučil vyměnit či darovat. Otázka je, jestli bydlíte někde, kde jsou slušní lidé a slušné akvaristiky, a nebo někde tam, kde bydlí LiborSprysl. Pokud v okolí nemáte slušnou akvaristiku, dá se měnit i tady přes rybicky.net.
Pokud se tu zaregistrujete, tak brzy zjistíte, že tady nejsou všichni arogantní jako můj jmenovec, ale že sem chodí velké množství slušných a příjemných lidí, kteří člověku rádi poradí a pomohou. A nakonec i ten LiborSprysl, když je v dobrém rozpoložení, tak dokáže skvěle poradit. Je to chodící encyklopedie znalostí o akvaristice... jen má někdy trochu brouky a je na lidi děsně protivnej... Ale kdo z nás nemá žádnou chybu?
Takže doporučuji zaregistrovat se a pak se s důvěrou ptát. Obrnit se proti těm několika arogantním lidem, kteří jsou tady na rybicky.net stejně jako v každé větší skupině lidí, a využívat rad těch moudřejších a zkušenějších. A také hodně číst, je tady řada velmi dobrých článků, spousta témat ve fóru, kde už se dříve hovořilo skoro o všem, co akvaristu zajímá a kde si může odpovědi na své otázky sám vyhledat, a v neposlední řadě se dá spousta informací získat z atlasu ryb nebo rostlin či živočichů na těchto stránkách, případně okouknout v prezentacích podobných nádrží u jiných uživatelů.
Přeji hodně štěstí a držím palce, ať se vám s rybičkama zase daří jako kdysi rybka

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=1801