Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 35 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 22:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: MotylHanka
No, já jsem měl včera radost, že jsi pochopila, že do takhle malého akvárka se skaláry opravdu nehodí, přestože někteří lidé je v takto malých akváriích trápí. Akvárium tvé velikosti se pro skaláry nehodí, ať ti k tomu říká kdo chce co chce. To, že se v něm dají udržet při životě neznamená, že se pro ně hodí. Když chceš skaláry, pořiď si pro ně vhodné akvárium. Když máš malé akvárko, vyber si takové rybky, kterým jeho velikost vyhovuje. Např. ty cichlidky se tam určitě budou cítit dobře... pokud je to akvárko opravdu dobře zajeté, se stabilní vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 22:02 RAP Re: MotylHanka
... už mi i jinde potvrdili Agassizku
Pěknej sameček.
Co se týče skalár, psal jsem 4, pět kusů - to už by muselo být hodně dobře připravené akvárium. Jestliže spolu vyrůstaly, je to + , ale těžko říct, co udělá přesun do nového prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:19 MotylHanka
Jj, taky jsem si říkala, už mi i jinde potvrdili Agassizku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 21:13 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MotylHanka
To ramirézka není ani náhodou.. odhaduju Agassizka?? Nejspíš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:44 MotylHanka
Fotka k příspěvku a ještě jedna:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 20:44 MotylHanka
Fotka k příspěvku Prezentaci nemám, čas sice po večerech mám, ale ještě nemám dostatek fotek. O těch skalárech stále přemýšlím, až z toho šílím, ještě si to nechám pořádně projít hlavou. Chtělo by to více lidí, který mě v tomto podpoří a řeknou, že neudělám velkou chybu. Zatím až na RAP byli samý protiklady. Mohu dostat pět mramorových od chovatele ( jsou naprosto skvostný ), který je odchoval doma v podobně velkém akvárku, ale má jich deset, takže pět musí dát prý pryč. A k té cichlidce, zde přidávám foto:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 11:01 RAP Re: MotylHanka
..... měsíc mám založeně 160l akva o rozměrech 80x50x40
Škoda, že tu nemáš jeho prezentaci.
Jinak podle svých zkušeností a zkušeností kolegů bych se nebál mít v akváriu této velikosti 4ks chovné formy skalár, na přírodní to není. Záleží ovšem na vnitřním uspořádání a kvalitě péče(výměna vody, filtrace, krmení apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:51 MotylHanka
Tak teď si přijdu jak úplný blbec...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:50 MotylHanka
No to právě, já se zajímala jen o kakadu v atlase, takže jsem si ostatní cichlidky moc neprohlížela. Oni tam totiž vypli na chvilku proud a v malinkých nádržkách byla tma, tak jsem koukala jen po nápisech a když lovil tak ani samičku nemohl moc rozeznat. Jsem amatér, takže jsem to prostě nepoznala. Zítra sem kdyžtak dám foto, ale to už je jiné téma, tak spíš raději jinam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:43 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MotylHanka
no nevím co to bylo za amatéra, pokud ti opravdu prodal párek Apistogramma taeniata (alias Cichlidka oranžová), a tvrdil že to jsou Mikrogeophagus ramirezi.. vždyť ty ryby vypadaj uplně jinak a rozeznat která je která by měl i ten co je jednou viděl na fotkách, natož pak ten co je prodává :-D

jako kdyby jsi chtěla vyloženě např tu taeniatku (nebo třeba borellku, to je jedno), a místo ní ti prodal jinou podobnou Apistogrammu, tak řeknu OK, stát se teoreticky může že se splete.. ale zaměnit ramirezku s Apistogrammou?? To jako fakt né :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 21:19 MotylHanka
No zatím jsem si prosadila už druhé + dvě odchovničky a to původně nesouhlasil ani s jedním :-D holt na to veliké si budu muset ještě chvilku počkat, ale věřím, že bude :-). Jinak dnešní nákup nebyl podle mých představ, kakadu bohužel neměli, tak jsem si koupila alespoň páreček cichlidek ramirézových, ale jak tak koukám do atlasu, tak se samec spíše podobá cichlidce oranžové, i samička je taková do žluta. Tak nevím :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 21:59 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
To je dobré slyšet. Kakaďáci nechybí na žádné burze, to bude v pohodě.
Jinak je divný, že si ženská neprosadí doma akvárko (nebo cokoli jinýho :-D ) Normálně bych nasadil civilizovaný vydírání a ještě ho i doveze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.04.2013 21:06 MotylHanka
Ok, díky moc za vyčerpávající informace, dám vědět, jak jsem pochodila, doufám, že seženu!!! JJ, kakadu jsou úchvatný!!!!!!!!!!! A na ty skaláry si tedy nechám zajít chuť :-( Škoda, že se mi manžela nedokázalo přesvědčit na větší aq. Už to, že mám druhé, plus dvě malé s prťatama pancéřníčků je pro něj až až.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.04.2013 20:43 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MotylHanka
pokud jedeš na burzu, tak tam je určitě koupíš ;-)
doporučuji kakadu double red - 1 samec, 2 samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:40 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Jedno velké hejno je v tomto objemu lepší. Já bych se těm skalárům vyhnul. Myslím, že jejich krása a chování vyniknou ve velkém akváriu ve více kusech, kde se může projevit jejich chování. Osamocený pár je vhodný tak ke tření. A pokud by to nebyl pár, tak ten slabší jedinec by to tam neměl vůbec lehké
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:37 MotylHanka
Určitě to špatně neberu, ale kdo se neptá, nic se nedozví. Jen jsem chtěla zda by šly alespoň dva. K těm apistogramům, jsou moc pěkný, ale obávám se, že je asi neseženu :-O a k těm neonkám, je asi blbost dávat k obecným třeba diamantové nebo jiné, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:26 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MotylHanka
bez urážky, ale pokud jsi četla, tak netuším proč se ptáš. neber to nijak špatně. jinak radu už jsi dostala, pokud chceš další tak tady je, posil neonky a k nim apistogramy 1+2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:16 MotylHanka
Vím, četla jsem, vždyť jich tam taky nechci deset ;-) , horší je, že u malých se nepozná pohlaví, ale to už je jedno. Tak příště prosím jen nekritizovat a třeba trošku poradit s jiným osazenstvem a né hned zavrhnout každý dotaz jak je skoro pořád zvykem a upřít se na to nejhorší, co jsem napsala. I tak dík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.04.2013 20:03 Muž grunda [1781] - Cichlidy
tohle máš napsané u popisu v atlasu: Jsou to hejnové ryby, ale potřebují dostatek prostoru. V akváriu o objemu cca 150 litrů lze chovat pouze jeden pár, v období tření by jinak docházelo k soubojům. Více párů lze chovat jen ve větších nádržích, dostatečně osázených.
Min.vel.n.: 150 litrů (potřebují velký prostor, ideální jsou nádrže větší než 300 litrů). Důležitá je také výška nádrže - minimálně 50 cm

to že je tady lidi májí v zavařovačkách, neznamená, že je to správně rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 20:00 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: MotylHanka
opravdu je to malé, těch 150 litrů je tak na 2 skaláry.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 19:58 MotylHanka
Opravdu malé? Když tak pokukuju po ostatních nádržích tady, tak je mají i v o něco menších a bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.04.2013 13:08 Žena Kač [131] Re: MotylHanka
pro skaláry je to malé, ale ty cichlidy budou fajn :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2013 12:48 MotylHanka
Ahoj,již měsíc mám založeně 160l akva o rozměrech 80x50x40. Zatím mi v něm plave 15 neonek. Zítra jedu na burzu a přemýšlím co za osazenstvo dokoupit. Líbí se mi skaláry a malé cichlidky (kakadu). Poradíte mi prosím počet,popřípadě jiné druhy pokud cichlidky mít nebudou? Jo a taky tam budu mít 6ks pancéřníčků zelených,ale ty až tak za tři měsíce,až mi pěkně povyrostou,je jim teprve měsíc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:38 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
štěrbáci? to je co?
Akary? nejsou spíše ke tlamovcům?Ale podívám se na ně jak vypadají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:37 R Muž romant [27987] Re: Edit
Jak jsem ti napsal, když jich bude parta min. 10 a více kousků, tak problém nebude. Zbytek je jenom o jiném názoru na složení rybí osádky ve Tvém akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:35 Žena EditHa [91] - TetryRe: Kryštof
Máte někdo s těmi parmičkami čtyřpruhými nějaké špatné zkušenosti? Nebo je raději vůbec nebrat?Pancéřníčka mám jednoho a stačí mi, vyleze jen na krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:32 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: romant
nebo akarky zelený, a třeba nějaké cichlidky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:31 R Muž romant [27987] Re: Edit
Co takhle akary hnědý? Náležitě posílený hejno neonek, klidně ty pancéřníčky na dno, co třeba štěrbáci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:28 Muž Kryštof [314] - AmerikaRe: Edit
dal bych hejno pancéřničku na dno, nádherná a fanscinujíci ryba, a třeba skaláry, nebo něco ale jen jedno hejno :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:27 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Já bych chtěla mezi ty drobné ryby nějaké co vyrostou aspoň těch 7cm, ještě jsem přemýšlela o tetře černé viděla jsem je staré 4roky byly neskutečně veliké. Skaláry ani čichavce nějak v oblibě nemám a na terčovce nemám odvahu kvůli tvrdé vodě a absenci CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:21 R Muž romant [27987] Re: Edit
Samý hejna, proč to? když budou v partě alespoň těch 10 kousků, zlobit nebudou, čím míň jich je tím více se nudí a pokukují po ostatních, hlavně pomalejších rybách, takže v tomto složení bych to jako problém neviděl, jenom bych to tak nesestavil, jak jsem psal samý hejna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2013 21:18 Žena EditHa [91] - Tetry – parmička čtyřpruhá a ostatní ryby
Poradíte mi jestli neudělám chybu, když dám do své 250tky 10 mladých parmiček čtyřpruhých? Moje plánované osazenstvo : 30ks neonka červená, 8 tetra červenohlavá, 9 parmička siamská, 1 pancéřníček. Jaké jsou parmičky čtyřpruhé? Slyšela jsem, že okusují jiným rybám ploutve a prostě zlobí. Měla jsem dříve pětipruhé a s těmi nebyl problém.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:52 Muž Treeman [249] Re: Meandra
Já pošilhávám po těhle-)s ohledem na snášenlivost a nehrabavost a nárokům na parametry vody sou moje 1-ničky:-)

rybicky.net/atlasryb/cichlidka_thomasova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:11 Žena Meandra [6] Re: malyLibor
Pangasové jsou zatím v akva, nemůžu je nikde udat takže asi počkám do 15. června a pak z nich udělám nástražní rybky... Spíš jsem přemýšlela o těch cichlidkách, třeba kakadu... Čichavci mi nejsou moc sympatičtí... ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 19:16 jurajisko – Re: RAP a LiborSprysl
A můžu se zeptat s jakými rybami jste je chovali? Stále hledám inspiraci pro nějakou osádku, která by se mi líbila. Akvárium budu mít, si myslím, celkem členité s dosti úkryty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 17:16 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Přesně...i já jsem s nimi v takových rozměrech začínal...akorát na ruku jdou lépe v těch menších nádržích... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 16:17 RAP
Měl jsem kdysi pár potočáků(14+8cm) ve 160litrovém akváriu a neměl s nimy problém. Ani po vytření nevyvražďovaly zbytek osádky.
Záleží také na vnitřním zařízení akvária(úkryty, teritoria atp.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 16:14 jurajisko
Děkuji za reakce, jak to tak čtu, tak od těch akar asi opravdu upustím. Do výběru jsem je zařadil právě podle zdejšího atlasu ryb a udávaného doporučeného objemu akva od 150l. Asi to tedy nechám na těch dvou druzích kančíků. Mám to nechat na dvou párech nebo bych mohl přidat i vyšší počty? Dosud jsem choval pouze různé druhy teter a živorodek, takže s takto velkými druhy nemám žádnou zkušenost. A mohli byste mi doporučit ještě nějakou vhodnější rybu na dno místo toho trnovce, která by se s těmito kančíky snesla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 14:56 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Ičin
Jo, von to je bourák :-D má docela hodně přes 20cm.. jednou jsem si stoupl zády těsně k tomu jeho akváriu, a najednou se za mnou začalo ozývat "buch, buch, buch" jak ten jouda začal najíždět do skla aby mně odehnal :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 11:45 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ale ono není až tak od věci připomenout, že u těchto velkých cichlid je docela problém (zvlášť v menších akváriích) jejich úzkostlivá péče o mláďata. Asi bych ani nechtěl vidět jak by to vypadalo v těch 200 litrech po výtěru potočáků. To by sajiky asi neudýchaly. Přece jenom tam bych si asi netroufnul strčit ani ruku, natož tam nějak pobývat :-D Kdo byl někdy ve Sklorexu, tak má asi jasnou představu. Ten samec vás bude odhánět i od akvárka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 11:26 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
já jim tak říkám kvůli tomu anglickému názvu Green Terror, né že by to byli nějací zabijáci :-D
ale je fakt že to napsaný a nevysvětlený vypadá asi trochu jinak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2013 08:22 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Ten samec tam ještě je :) Jinak bych se jim taky vyhnul, protože jakmile se vytřou, tak tam zůstanou sami. A docela bych zvážil i toho trnovce. Žádné problémy nedělá, ale taky prakticky nejde vidět. Samozřejmě půjde o rozložení akvária, ale pokud má možnost se někde schovat, tak se schová a člověk ho nenajde :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2013 06:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Sice jsem vám palce přidal, ale to jen kvůli tomu počtu druhů... smich V poslední době (asi půl roku)prodávám spárované potočky a ještě jsem neměl hlášený problém...Jo narostou, ale zase z nich nedělejte "teroristy"...Ruku prokousnou jen když hájí mláďata a to je snad celkem pochopitelné... ;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.03.2013 01:18 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: jurajisko
eee, to je moc... zůstal bych u jedněch kančíků, maximálně u dvou druhů (Meeki a Sajica).. Akary bych vynechal..
a pro akary potoční tady v atlase psaných 15-20cm, a akvo od 150L? To je k smichu trochu.. já bych si ty teroristy nedal ani do 250tky, po tom co jsem ve sklorexu viděl naživo toho maxisamce co tam měli (nebo možná furt mají)--
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 22:50 jurajisko – cichlidy
Zdravím, chystám se zakládat 220l akvárium (rozměry 100*50*44cm) a chtěl bych se zeptat na váš názor na plánovanou osádku:

pár kančíků červenohrdlých,
pár kančíků zelenookých,
pár akar kolumbijských nebo potočních (záleží co seženu),
a 2 trnovce bělopruhé.

Nebude to pro ně malé? Chtěl bych americké cichlidy. Děkuji za vaše názory a případné návrhy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 13:19 Muž duko1995 [32] Re: Beastie
práveže uplne v pohode ... a živorodky odchovám dávam vždy samici do porodničky...a betty a čichávce do budocna se chystám vitírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2013 13:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Je fakt, ze si nikdy neublizili, maximalne obcas natrzena ploutev, a dokonce to bylo i na pozorovani velice zajimave.

Presna hranice, konec sutriku. A vetrelec tam tak dlouho strka cumak, az se zacnou jezit ploutve... a uz to jede, druhy den je hranice jinde, treti den zase zpet... a do toho vleze treti, ktery tam vubec nema co delat, pac ma teritorium jinde, ale chce neco sdobnout... Opravdu se daji doporucit, nadherne klidne ryby, az na to samci zapoleni. Kdyz jsem pridal dve samice a odebral 4 samce, nastal klidek, ve 160l bylo najednou mista dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2013 12:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Všechno je relativní... smich teritoriální boje jsou běžné i u separovaných samců, ale tak fatální následky většinou nemívají....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.03.2013 12:54 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: malyLibor
Leeri nejklidnejsi? Mel jsem ve 160l 6ks, vsechno samci, bohuzel. A voda pravidelne varila, ne teplotou, bojem tech cichavcu mezi sebou :) .

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [35] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=1701