Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:21 Žena Rennee [21] Re: afc1886
Teď je tam více rostlinek, nemám to v prezentaci doplněné a fotka je dělaná chvíli po založení. Taky je tam hodně plovoucích, což asi není na fotce vidět. Vodu doplním, děkuji ;) Jen přemýšlím, jakými rybkami začít. Určitě tam budou tři nebo čtyři čichavci a chci tam víc pancéřníčků, ale nevím jestli jsou vhodní jako první obyvatelé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 11:09 R Muž afc1886 [14704] Re: Rennee
Nevím, jak je ta hlavní fotka stará, ale já bych rozhodně ještě přidal rychlerostoucí rostlinky a dolil vodu co nejvýše. Škoda každého promarněného litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2019 10:34 Žena Rennee [21] – jaké ryby do nově založeného akvária?
Dobrý den, chci se zeptat, zda se do měsíc založeného akvária jako první rybí osádka hodí ancistrusy a pancéřníčci? Plánuji ještě 1-2 týdny počkat, ale ptám se dopředu. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 13:35 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Klara
Neonka černá dej 40ks, ty tetry tam nemíchej vůbec a živorodky nevím nevím... Radši je tam nedávej a dej tam ještě 10ks pancéřníčků ano. Ale 3 + 3 druhy molly jistě ne, stejně tak ne 5ks mečovky jsou to živorodky a hned by se ti namnožily a zkřížily (ty molly).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2019 08:53 R Muž afc1886 [14704] Re: Klara
Na můj vkus zbytečně moc druhů, v jednoduchosti je krása.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 08:24 Klara – Akvárium 240 l
Ahoj, budeme měnit 240l akvárium a zůstane nám v něm gibbiceps (cca 25 cm).

Hodí se k sobě tyto rybičky a jsou počty v pořádku?

Neonka černá - 40 ks
Tetra červenoploutvá - 9 ks
Tetra krvavá - 9 ks
Mečovka zelená - 5 ks
Živorodka Black Molly - 3 ks
Živorodka Gold Molly - 3 ks

Moc všem děkuji za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:16 Filip999 – Re: Zetor
O.K. pancéřníčky určitě na dně budou :) a skaláry tedy dám, budou mít určitě čistou výšku vodního sloupce 50cm, tak snad se jim bude líbit :) - přemýšlím už hodně dopředu... rybky stejně půjdou až po pořádném zabehnuti ! :) - jen nechci pak litovat, že jsem nenechal uříznout skla o 5cm větší na výšku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 14:14 Muž AkvaBlázen [138] - RostlinyRe: Filip999
Jestli je ta výška 60 cm tak 1 pár skalár jo, ale terčovce určitě ne X-) ! Platy asi ano, ale moc by se ti nemnožily (skaláry by mladé sežraly), raději bys tam mohl dát nějaké tetry nebo parmičky, pořádné hejno. A panceřníčky. Ale počkej si radši na radu od zkušenějšího chovatele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 11:58 Filip999
Zdravím, plánuji akvárium 90x40x60-výška… (216 L), mohl bych do něho dát aspoň jeden pár skalár? (vím, že to pro ně není úplně top, ale myslím, že dostačující)… výška by mohla být i více, ale zase kvůli údržbě atd. bych už asi nechtěl.

A jaké hejnové ryby by jste k nim přidali? krom neonek… líbily se mi Platy červené, ty by šly? na dno bych dal pancéřníčky.

ps. úplně mimo… dva terče, místo skalár je asi blobst, že? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 18:40 hanzys Re: Hanzys
Panceřníčků elegans tam mám devět a k tomu jsem chtěl ještě pandy a neonek zatím 40 :-)
EDIT- Tak tedy sto neonek a dvacet panceřníčků? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.01.2019 17:03 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Hanzys
Jestli tam opravdu budou jen tyhle dva druhy, tak bych těch neonek dal minimálně stovku. A jak bylo psáno, něco málo pancéřníčků na dno a bude to bomba. palec

Ale musí to být zaběhlé a zarostlé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2019 15:29 Mist Re: Hanzys
Neonek klidně 50 (i stovkou ale nic nezkazíš) a pancéřníčků 15,20... Záleží na druhu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 14:55 Hanzys – Dotaz
Zdravím kolik neonek do akvária 120x50x40?A kolik panceřníčků?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:52 Filip999 Re: ctibum
omlouvám se :-D 50cm vodního sloupce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:49 R Muž ctibum [6926] Re: vaclav
A teď už jen aby dotyčný odlišil výšku akvárka od výšky vodního sloupce... hmm :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:37 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Wanderer
Já bych tu výšku nádrže u běžných skalár moc nepřeceňoval, hlavní je jak se o ně staráš, kolik jich máš, jak byly a jsou krmené a čím. Pak to chce trochu proudu aby se jen nevznášely v nehybné vodě a musely trochu plavat. Pak ti z nich vyrostou pěkné ryby i v 40cm vysokém vodním sloupci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 16:31 Filip999 Re: Wanderer
jasné.. určitě, souhlasím ! jen jsem chtěl nějaký názor..

Mám dvě možnosti:
90x40x50
120x40x50 :-D

... akorát se bojím, že ta druhá možnost bude už moc velká v místnosti, kde by mělo být akvo umístěné...

Jaký by jste ještě doporučili do té 180tky ryby?
- chtěl bych jedny hejnové (né neonky).. díval jsem se na Platu červenou a nějaké 4 větší rybky... + samozřejmě něco na dno :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   27.01.2019 16:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Filip999
Jo, to jsem slyšel taky. I o skalárách. Když jsem budoucímu majiteli mých odchovanců říkal, že 40cm výšky je na ně málo, tak prej je to dobrý. Když jsem po čase viděl, jací jsou z nich připrclí nehezcí jedinci, tak ani nemělo cenu mu něco vysvětlovat.

Takže záleží na tobě, jestli se chceš zařadit mezi chovatele a nebo mezi trýznitele zvířat, co si na ně jen hrajou. Když chceš terčovce, tak jim kup pořádné akvárium. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 15:49 Filip999 Re: afc1886
někde jsem slyšel, když se koupí mladší, tak že si zvyknou a nevadí jim to... akorát budou menší (nevyrostou tak) a max. dva do menších nádrží.. vím, doporučené objemy jsou 300L+ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.01.2019 15:35 R Muž afc1886 [14704] Re: Filip999
Je to malé akvárium na terče.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2019 15:33 Filip999 – Terčovci
Dobrý den, jaký máte názor na dva Terčovce blood PIGEON v akváriu 180L)... ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 22:54 Žena Hanumana [71] Re: Strakááč
Řekla bych že jestli ho budou hlídat dvě tak určitě každá s jiným úmyslem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 22:45 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Amatértom
tetra černá se mi zdála zvláštní, ale ono když jí člověk vidí v hejnu, tak to vypadá celkem pěkně.. tyjo možná do nich půjdu..
jinak když má jedna akarka potěr, tak ho hlídají obě, nebo všechny tři, když jsou v akváriu např dvě, tři ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 22:09 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Strakááč
Akara zelená moc páry netvoří. Samec má v teritoriu víc samic, které příležitostně obráží a rozhodně to není vzorný rodič. Je znát, když hlídá jeden či dva. Pěkný kontrast s neonkou vytváří tetra černá. Super jsou i fantomové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 21:49 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
tak mě teď akarka zelená vodí potěr a já blbec jsem nakrmil nad ně a hejno neonek se sjelo, akarka začala rozhánět a samozřejmě nerozehnala všechny a odjela jen kousek dál a už měly dvě neonky dva kousky potěru v hubě... nevěřil bych tomu, ale prostě to tak je, co se jim do tý tlamy vejde, to pozřou... :-D
-
ještě bych chtěl poradit, co k těm neonkám přidat za nějaký další hejno teter, nebo jiný ryby... nebo další tetry nedávat?
chci tam mít tak 5-8 sekernatek a k nim jsme myslel ještě nějaký menší hejno jiných teter, nebo něčeho jinýho problém je trošku to, že se mi nelíbí skoro žádný tetry.. až na tetru měděnou a ohnivou ale oboje jsou celkem malý.
existuje ještě něco z jižní ameriky zajímavýho? v atlasu jsem koukal na všechno možný a nedošel jsem k závěru...
furt mám tendenci tam něco dávat.. zvlášť když jsem vyndal dva ancíky, tak to tam mám hned plno "místa"...
živorodky nechci, otíky taky ne, lorikárie taky ne, cichlidky bych rád, ale nevím.. líbí se mi v páru s tím odchovem... možná tam časem fakt nějakou skupinku dám, s tím, že odchov prostě nebude... :-D
nebo dám prostě skupinku akar zelených třeba 7-10 ks, ale nevím jak by to mezi sebou zvládli, nebo jestli by na skupinovku byla lepší jiná cichlidka.. četl jsem si toho o cichlidkách dost a každej to měl různě..
asi to budu muset zkusit a buď se to porve, nebo ne.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 21:16 Maq Re: Wanderer
Tak tak. Většina teter jsou predátoři se vším všudy, akorát malí.
Však matky buchanky vyprávějí buchančatům pohádky o tom, jak princ Buchan zachránil princeznu před neonkou.
No a u vířníků je tím zlým zase jednooký obr Cyclops... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2018 19:12 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: firerescue
Kterákoli rybička si vylepší jídelníček, pokud se jim to vejde do huby. Platí i to i o neonkách a třeba i mrňavých razborkách. No a např. ty mírumilovné neonky jsou blízké příbuzné piraní. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:44 Žena Hanumana [71] Re: firerescue
Ale jo množit se budou ale myslím že ty malé sem tak sezobnou takže přírůstky takové nebudou ikdyz je pravda že v rostlinách by se sem tam mohla nějaká schovat. Na dospělou si jen tak nedovolí. To ani moje Akary dospělou nevezmou a to jsou docela dravci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:37 Muž firerescue [6] Re: Hanumana
Neonky by zaútočily na krevetku coze dyť je to mírumilovná ryba a stejně velká jak dospělá krevetka? Už jsem tam red cherry měl samotné a množili se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:33 Žena Hanumana [71] Re: firerescue
Klidně přidej, akorát se ti množit asi nebudou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2018 18:33 R Muž afc1886 [14704] Re: firerescue
Klidně je tam dej. ;-) Akvárium máš pěkně zarostlé, tak si krevetky mají kam zalézt, ale musíš počítat s tím, že občas si nějaká neonka vylepší jídelníček.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 18:29 Muž firerescue [6] – neonky + krevetky
Zdravím, mám akvárko cca 160L, 8 Otíků, 40 neonek obecných. Můžu tam dát ještě cca 20 krevetek red cherry? Počítají se krevetky taky jako ryby? Resp. jsem někde četl že neonek může být i víc než běžných rybek, takže by snad 20 red cherry nemuselo vadit. Díky za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2018 22:02 Žena tramtra [3202] Re: DeathRock
Sekernatky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 22:00 Muž DeathRock [2] Re: nekdo
jasně ty tam dám :-) ale rád bych aby tam plavalo ještě něco s těma neonkama. Možná je to jenom můj megalomanský pohled, ale chtěl bych tam ještě jeden druh ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 15:46 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Xlienka
Tvrdost vody v Praze je hodně proměnlivá, určitě se nedá tvrdit, že je voda v Praze měkká. Někde je spíš Želivka, někde napůl s Káraným a někde tvrdá jako šutr. Např. na Vinohradech jsou u Flory tanky z Káraného a také je tam voda dost tvrdá. Další tanky jsou někde na Praze 8. Do nedávna jsem u Flory bydlela 36 let. Nepamatuju se, že by tam byla měkká. Praha 3 má spíš vodu tvrdou, ale část horního a dolního Žižkova je měkčí, pokud se něco nezměnilo (možná i jinde v Praze 3). Také centrum má vodu spíš tvrdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 14:54 Muž nekdo [355] Re: DeathRock
panceřníčky určitě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 14:33 Muž TK [28] Re: Xlienka
U té tvrdosti hodně záleží na části Prahy :-) Třeba na severu, který je zásobován z větší části z Káraného je to až dvakrát tvrdší než zbytek, který bere ze Želivky ;-)
V některých částech je to ale namíchané. Orientační údaje zde:

www.pvk.cz/…
www.pvk.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 09:53 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: DeathRock
Praha má měkkou vodu (někde více někde méně, ale všude je měkká), pozor na vyšší dusičnany a hlavně jejich časté výkyvy. Povrchová voda zatížená hnojivy. Raději měnit častěji a méně.
Jinak co se týče ryb tak k neonkám stačí ti pancíci. Klidně 40-50 neonek a 10 pancíků. Pokud bys volil menší druh (malý, třískvrný..) tak klidně i 20 kousků. Možno časem doplnit třeba 5-ti kousky japonic nebo otíčků nebo nějaké menší šneky (neritina..) a pak stop stav. Ale rozhodně to chce přidávat postupně a na konečný stav dojít třeba po půl roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2018 09:31 Muž DeathRock [2] Re: vaclav
a co k těm neonkám případně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2018 03:33 Muž nekdo [355] Re: DeathRock
Ať zvoliíš co zvolíš, tak 16 razbor nebo neonek je do 150 litrů jako když plivne, a ne hejno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2018 00:55 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
taky bych dal jen hejno neonek nebo jiných hejnových rybek... a další hejno nedával... a vybral spíš takový hejnový rybky, aby jich mohlo bejt třeba časem aspoň 60kousků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2018 23:59 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DeathRock
Nedávej do akvária stejné druhy ryb, vyber si neonky nebo tetry čevenohlavé to jsou ale dost velké a hlavně rychlé ryby a i mých 180 cm na délku jim je málo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 23:21 Žena Hanumana [71] Re: DeathRock
Záleží na tvém vkusu a taky na tom, jestli je to konečný stav nebo budeš chtít přidat ještě nějakou větší rybu (např. nějakou cichlidu nebo čichavce). Já bych řekla, že jsou počty akorát, ale dovolit si můžeš určitě i víc. Každopádně bych je nekupovala najednou, tak kup část a postupně sleduj a přidávej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 22:52 Muž DeathRock [2] Re: Wanderer
Děkuji napadají tě i vhodné počty ryb? Asi bych to udělal takhle
Jižní Amerika
8 Pancéřníček Sterbův
16 Neonka červená
10 Tetra červenohlavá

Asie
10 Dánio pruhované
16 Razbora klínoskvrnná
8 Sekavec příčnopásý


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2018 16:34 Maq Re: DeathRock, Wanderer
Nevím jaká teče na Praze 3 voda, jestli ze Želivky měkká, nebo jaká.
Pokud měkká, jsou to body spíš pro tu Amazonii. Si myslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2018 15:58 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: DeathRock
Tak to sis vybral výborně a sám sis vlastně odpověděl. Z toho, co jsi napsal, se rozhodni buď pro jižní Ameriku nebo pro Asii a máš super sestavu. Tj.

pořádné hejno neonek, k tomu menší hejno červenohlavek a na dno pancéřníčky

a nebo

pořádné hejno razborek, k nim menší hejno danií a na dno sekavce

Drž se menšího počtu druhů s větším počtem kusů a fakt to bude vypadat super v obou těchto sestavách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 12:01 Muž DeathRock [2] Re: DeathRock
Zkusil jsem to nastřelit. Neříkám, že to musí být všechno dohromady. Jen ryby co mám rád.
*Pancéřníček Sterbův
*Neonka červená
*Dánio pruhované
*Razbora klínoskvrnná
*Sekavec příčnopásý
*možná Tetra červenohlavá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.10.2018 10:30 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: DeathRock
Podívej se co se ti líbí. Projdi si třeba podobně velké nádrže tady na rybičkách, nebo se podívej tady do atlasu. A pak sem přiď s návrhem a nějak ho doladíme, ať nemáš nějakou nevhodnou kombinaci.
Protože třeba já bych tam dal skupinu (časem by asi zbyl jen pár): rybicky.net/atlasryb/hadohlavec_sp_laos_fireback A předpokládám, že taková osádka 99% akvaristů vyhovovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2018 10:16 Muž DeathRock [2] – doporučení rybí osádky
Poprosím vás o doporučení počtu a rybí osádky do mého akvária. 200l (cca 150l čisté vody bez kamenů a dna).

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2018 21:50 R Muž Anthrax [4787] Re: pajaq
Mě to akvárko přijde pěkný. Jen jak jsem psal pancéřníčky malé bych nepřidával. A zůstal u jednoho druhu cichlidek. Naopak těch teter bych dal co nejvíce. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67482x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=351