Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 59 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 22:11 Muž jdobry [13] – Re: Džingischán
U pancernicka pandy je krasny prave to jak cela skupina popojizdi vzdy o kousek na dne. Co z toho aby tam byl jeden? Radost bych nemel ja ani ten pancernicek, je to hejnovita ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:35 Džingischán
daj si tam iba jedného panciernička ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:14 Žena sharon [126] – Re: jdobry
Co se týče teter, tak mám pocit, že skalárky mají menší tendence útočit ma ty "diskovité", jako je tetra černá a tak. No ale abych pravdu řekal, tak tetry se nějak zvlášť v hejnu nedrží, ani když jsou v akváriu velké ryby, když si na sebe navzájem zvyknou, tak se tetry shlukujou do hejna jen když je něco vyruší, jinak si je každá jinde.

S malýma rybičkama bych moc nepočítala, nejen skaláry žerou malé ryby, ale i tetry jsou zdatní a rychlí lovci potěru. Musel bys to hlídat a řeknu ti, odlovit jednu konkrétní rybu ve fungujícím a normálně zarostlém akváriu, aniž by sis ho zdecimoval, je docela problém.

Co se týče interaktivity, tak já mám převážně kančíky, a ti mají silné a pro děti zábavné obranné reakce :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 20:11 Muž Yirka [9126] – Re: jdobry
Malí pancéřníčci (ne věkem) jsou velmi aktivní plavci a brouzdají AQ sem tam a vždy si i přes ne největší barevnou atrajtivnost děti získají (vlastní zkušenost s vnučkou). Ty pandy ti zcela schvaluji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 19:45 Muž jdobry [13] – Re: sharon
S detmi je to tezky. Jim se ted libi ty "velky cerveny", "cerny nechci tato". Ale je pravda ze prizen snadno vymeni za rybu "co neco dela". Navic zivorodky chci i ja, tajne doufam ze bude alespon nejaka malinka rybicka.
(Tata mel v akvarku do ktereho jsem se mu pred 20-ti lety pletl skalary a neonky, na 80 litru precpano a mrnata nemely sanci se nekam shovat. Sice budeme mit ted spolecenske akvarko a sance nejsou velke ale ne nulove, zvlast kdyz k tomu trosku "pomohu". To, ze nebyla tenkrat zadna malinka rybicka dodnes beru jako "svou zivotni krivdu" ;-) ).

Co znamena "interaktivni"? Vetsina ryb se nauci reagovat na veci souvisejici s krmenim, ale ze by umely vic? Jedine se nekdy prohani mezi sebou.

Asi zkusim ty malinky pancernicky panda, ale otazka je kolik.

Tetry medene asi risknu. Skalari budou zatim maly a leckomu to funguje i s neonkama a ty jsou zhruba stejne velike nebo mensi nez ty tetry medene. Nejaky jiny napad na hejnovitou rybicku u ktere bych si mohl dovolit "hejno" alespon 12ks? Znamena to male ryby, jinak se me tam umlati ploutvickama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 19:17 Žena sharon [126] – Re: jdobry
holky 3.5 roku? Tak to bych volila spíš nějaké interaktivní nebo zajímavě se chovající ryby, nemusí být až tak barevné. Nepodceňuj děti :-D! U nás třeba zrovna mečovky a extra barevné ryby nejsou na horním stupni žebříčku ;-), zato pancéřníčci kropenatí byli velmi milováni, bohužel oba uhynuli asi před rokem. I když to jsou prasátka, kvůli všeobecné oblíbenosti zvažuji opět jejich pořízení :-)

Tetry měděné ti moc nedoporučuji, svého času jsem je se skalárkami měla a trpěly na proděravění břicha :-(, žádnou jinou příčinu, než skaláry to mít nemohlo. Z 15ti mi zůstaly dvě.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 19:08 slada
kvuli pandám bych nic neškrtal a prostě je přidal. Je něco jiného kdybys přidal ryby, které využívají celý vodní sloupec a ryby na dno. Kropenáče mám 3, všici 13cm a s rostlinama jsem problémy neměl X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 16:17 Muž jdobry [13] – Re: Yirka
Yirka: dik za typ budu o tom premyslet. Hned me nedoslo ze Leopardi je postatne mensi nez ten "Kropenaty bagr". Budu nad tim premyslet. Problem je ze pridat ho jednoduse nemuzu, budu muset skrtat. Uz soucasny seznam prepocteny na 1cm dospele ryby je na hrane. I kdyz k dospelym rybam teto sestavy asi nikdy nedojde (ruzna doba zivota, rust atd), vzdy tam bude stara garda i mladosi.

Druha varianta je pancernicek panda, ten je jeste mensi. Ale kde skrtat? Sakra ze ja neporidil vetsi nadrz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 15:30 Muž Yirka [9126] – Re: jdobry
Stejně jako michal9 bych doporučil nějakého pancéřníčka-většina druhů dorůstá v dospělosti kolem 6cm-, takoví leopardí by se holkám určitě líbily nejen zajímavým vybarvením, ale hlavně aktivitou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 15:24 Muž jdobry [13] – Re: frmol
Frmol: dik za radu. Mecovky vypoustet nechci, jedine jsem zvazoval o vymene za gold molly. Duvod je, ze potrebujeme vetsi, vyrazne a barevne ryby, aby meli holky (3.5 roku dvojcatka) na co koukat.

A tetru medenou jsme zvolili proto aby bylo i nejake hejno ryb. Tetra diamantova je krasna, ma tu vyhodu, ze je vetsi (bacha na skalary) ale tim ze je vetsi musel bych redukovat pocet a pak by to nebylo hejno. Parmicka duhova neni hejnovita ryba i kdyz je krasna. Navic pri spravnem svetle maji tetry medene krasne bile konce ocasku.

Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 14:26 Muž frmol [14]
ja bych vypustil mecovky a dal jinou tetru, tera diamantovou nebo jinou v te velikosti
krasne jsou taky parmicky duhove
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 12:53 Muž michal9 [0] – michal9® - Re : Horác®
Jo doslova sou fakt výborní u mne sežerou každou drobnost a zatím nejsou nějak moc aktivní největší má 5cm další 3 mají kolem 3-4.Říkám jim vodní policie X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 12:32 Muž Horác [3942] – Re: michal9
coze Nechápu ... Thorakáti že Ti čistěj akvárko? Vždyť bagrujou a vrtaj se ve dně takovým způsobem, že detrit kolikrát lítá až k hladině? Ty sis z těch čuňat udělal úklidovou četu? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 11:12 Muž jdobry [13] – Re: michal9
Z pancernicka mam strach. Jednoho pacernicka jsem mel dospelaka, cca 16cm. Desna potvora to byl, spis krtek nez ryba. A bych rad nejake kytky udrzel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 11:05 Muž michal9 [0]
ahoj já bych tam přidal Pancéřníčka kropenatého mam 4 kusy v 80 a superně mi to čistí proti Ancistr. nic nemam ale líp makaji a sou krásní X-) michal9 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 10:45 Muž BikerJames [19] - Cichlidy – Re: jdobry
Spočítej si délku dospělích ryb v cm,1 cm ryby = 1 L vody.Tohle je asi max.,hlavně ty skalary v dospělosti až se spárujou tak si asi budou vadit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 09:54 Muž jdobry [13] – rybicky na 248l - hodne nebo malo?
Ahojky odbornici i "odbornici". Po 20-ti letech jsem se vratil k akvaristice a zakladam nove akvarko. Rad bych vedel jesli planovane rybicky nejsou moc (nemely by) pripadne jaka je jeste rezerva, kdyz bych se za pul roku v akvaristice do nejake "krasky" zabouchnul na prvni pohled. Momentalni plan je tento:

16x tetra medena
8x Mecovka "lyra"
6x Skalára amazonská
3x Ancistrus
3x Parmicka cernopruha

PS: strach mam aby ty maly tetry neposlouzily jako potrava. Ale Skalary mam vyhlidnuty taky mrnouse, tak uvidime.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 14:42 panev
:-( skoda, docela bych zase ráda videla malinky skalarky, byl to nadhernej pohled ano asi jich tam fakt dam vic, abych trefila aspon dva pary... i kdyz s mym stestim tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 11:05 Muž Horác [3942] – Re: panev
Na mladých rybách ani náhodou. Viz atlas zde nebo odkaz na mé stránky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2008 10:56 panev
No asi tam dám jenom pár, jakože dva... asi nepoznaj co je chlap a co zenska ve zveraku vid?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2008 22:58 Nobody – Re: panev
Mají.
Stává se,že samička při"přetlačování"tlamkama prostě samce přetlačí,i když je menší. ;-)
Toto je příklad po tom,co se spolu vytřou.
Pak je samec natlačený v jednom rohu(akva 100l) a občas se snaží i akva opustit.Samička mu dovolí jít pouze ke krmení.Odlovit!Po odvodění mladých samičkou a přidáním samce zpět=opět to je taková pohodová dvojice. :)
A nejlepší na tom je,při další výtěru,že se o potomstvo starají společně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 20:21 panev
k sakru ty maj ale slozity vztahy coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 19:51 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
O.K. ;-) děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 19:18 Nobody – Re: Horác
Když budou dva páry-každý na jedné straně akva-dvě samičky budou asi napadány z obou stran a budou vyplašené uprostřed.
On ten pár bude každý jiný.Např.moje páry jsou v akvarijích,které spolu sousedí.Samci se"perou"i přes sklo,jak se vidí.Samičky vyjímečně,ale u jednoho páru se do souboje zapojuje i samička a společně útočí na samce. :-)
Nezbyde než vyzkoušet,co bude fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 17:12 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
Pokud to z dlouhodobého hlediska nebude dělat dobrotu a ty šarvátky se zase přiostří, jsem připravený počet skalárů zredukovat. Ještě mě tak napadlo - ty souboje se odehrávají pouze mezi samci, agresivita samiček je v podstatě nulová (když nepočítám tření). Máte nějaké zkušenosti se sestavou větší akvárium (třeba těch mých 400 litrů) + 2 páry + 2 volné samice? Jako že bych zredukoval jen počet samců. Dva páry skalár se mi totiž zdají na takovouto nádrž málo. Ale nechám si poradit, samozřejmě ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 17:03 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
... "Malinko si odporujete" ...

To si neodporuju já, ale odstavec "co říká literatura" a odstavec "moje zkušenosti". :) Prostě klasický "konflikt" teorie vs. praxe :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2008 09:26 Petr007
já mám skaláry z gupkama a vše v poho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:43 panev
tak dva skaláry, 20 neonek a prisavku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 21:28 Nobody – Re: Horác
Tak to Vám moc neporadím.
Jedině opravdu dost členité akva pro dva páry.
Sám píšete rostlinky vyhovující-rod Vallisneria - ale třou se na rostlinky rod Echinodorus.Úzkolisté-širokolisté.Malinko si odporujete. :-)
Tak to šikovně rozdělit právě tou Vallisnérií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:55 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
Já to myslel vážně hmm www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:52 Nobody – Re: Yirka
Bróm se nepoužíval pro tlumení ZVS.Aspoň ,co pamatuji.
Je to dost stará pověra.Možná za první republiky-do šedesátých let???
Pak určitě ne. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:45 Nobody – Re: Horác
Vy mě jen zkoušíte,že? :-D Pokud jsou již dospělé,tak to fungovat nebude.
Na to je v podstatě malé každé akva.
Pokud by bylo 400l dost členité,tak si dva páry dokáži představit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:44 Muž Horác [3942] – Re: Yirka
Jo ... to do mě chce cpát manželka smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2008 20:43 Muž Yirka [9126] – Re: Nobody
Pamatuju i tlumení bromem (při jiných příležitostech), ale to možná i jiní starší pamětníci co absolvovalï ZVS. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:40 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
No členité to moc nemám ... a kolik jich teda musí být, aby se dalo mluvit o tom rozložení agresivity? (Ale už teď se perou mnohem míň, čestný pionýrský :o) ... Zatím dostával největší kapky ten lichej vdovec, ale teď už se mu tak nevěnujou ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:35 Nobody – Re: Horác
No výška nic moc,ale stačí v pohodě.Dorostou pěkně i tak.
Já měl dva páry ve dvoustovce a stejně se praly.Takže jsem je dal do dvou stovek. :)
U těch 4 párů bude záležet na tom,jak moc máte členité akva.
Na rozložení agresivity tam máte málo ryb. :) Dá se utlumit i použitím humínů a tříslovin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:25 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
Jednomu páru by to stačilo v poho, to je pravda (i když ta výška nic moc) ... já měl v přesně takovým akva 2 páry a řezaly se jako koně. Nedávno jsem ho zrušil a vrátil jsem je do čtyřstovky ... teď jich tam je celkem 9ks (4 páry a jeden vdovec) a je to mnohem lepší. Už se tak nebijou. Prý nějaké rozložení agresivity na více jedinců nebo tak něco ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:19 panev
a co misto pavich ocek dat black molly? Aspon by se tak nemnozili, kdyby jim skalary sezraly mlady ne? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:16 Nobody – Re: Horác
dva skaláři=jeden dominantní pár :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:13 Muž Horác [3942] – Re: Nobody
Dva skaláři nebo dva páry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:09 Nobody – Re: Horác
Proč ne skaláry?
Pro záčátek klidně i 6ks.Po čase se vybere dominantní pár - zůstanou dva. :-D Těm to bude bohatě stačit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:08 panev
40x40x100, už jsme tam skaláry chovali a dožily se vysokého věku :) gupky náhodou jsou akční, ne jako ty nafrněný neonky, co si sem tam přeplavou akvárko. V mým menším akvárku jsem je dneska estě neviděla, narozdíl od pavích oček :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:04 Muž Horác [3942] – Re: fantasta
No já zrovna v sobotu budu objednávat dvě nádrže na odchov gupek ... jako krmení pro skaláry. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:03 Muž Horác [3942] – Re: panev
Mimochodem, ony ani ty skaláry nejsou do 160 litrů to pravé ořechové (předpokládám rozměry 100x40x40cm). Nebo to má na výšku víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:02 R Muž Silent [5949] – Re: Horác
Náhodou gupky jsou hrozně akční. Hlavně když je ty Skaláry začnou nahánět. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:00 Muž Horác [3942] – Re: panev
A gupky Ti přijdou akční? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 20:00 Muž Yirka [9126] – Re: panev
Co některé z danií? Určitě stejně živé rbyka jako gupky. Mám je s dospělými skaláry a OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 19:57 panev
a můžete doporučit jinou akčí, opakuji akční, rybku, co by se tam hodila? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 19:47 Muž Diego [72]
Nedával bych skaláry a paví oka dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2008 19:24 panev – rybky do 160 littru
Zdravim, mam dotazek a 160 litrove akvárko.
Řekněme, že naplnim tak 150 litru....

dle pravdila centak ryby na litr...

chtěla bych tři skaláry tj 15.3= 45 litru => dejme tomu 50
pak paví očka asi 10 tj 10.5= 50 litru => 50
a neonky taky asi 10 tj 10.5= 50 litru => 50
a prisavnika jeden kus

skalary, neonky a paví očka hodím najednou, aby mi je nepožraly, bude to oooook?

děkuju za odpověď :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [59] 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67490x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-vetsiho-akvaria-151-250-l?od=2901