Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.04.2012 19:59 R Muž romant [27987] Re: tomasg
Ono to stou důkladnou údržbou nemusí bejt zase tak horký, přehnaná čistota akváriu škodí. ;-) Čímž nikoho nenabádám k flákání údržby, to zase ne, ale třeba filtr má bejt dobře špinavej, funkční, ale nikdy ne úplně čistej, dno taktéž, špinavý, ale ne zase zahnojený, prostě odkalovat dle potřeby. Na co by se ovšem nemělo zapomínat nikdy, to je výměna vody, alespoň 1/3 akva týdně, to je dobrá zvyklost. Ať se Tvému akváriu daří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:56 tomasg Re: katterinecka
Sleduju tady hodně nádrží a většinou mě právě zaujme styl Malawi. Světlo vím že nemají mít velké a vše se bude přizpůsobovat hlavně neonkách protože bych chtěl ze 40rybek tak 25-30 neonek, ostatní osádka bude jen pro "zpestření"
Zabíhat budu určitě postupně, protože mi záleží na kvalitě a nikam nepospíchám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:49 tomasg
RE: katterinecka - no přerybnění, rád bych 30-40 rybek což je na hraně no :-) ale údržba bude pravidelná a co nejdůkladnější :-)

Re: scorpion075 - jo tak s tím jsem se smířil že každá sranda něco stojí :-) Děkuju za tip.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   10.04.2012 19:46 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomasg
koukni se na akvárka co tu jsou v prezentacích a třeba chytneš nějakou inspiraci. Ryby jako třeba ty neonky nepotřebují hodně rostlin, ani v přírodě jich moc nemají, ale problém je v tom, že je lidi často dají v malým počtu do nádrže kde není skoro nic a svítí na ně moc světla. Koukni na akvárka typu Blackwater, i v takových nádržích s minimem rostlin se můžou mít fajn.
Ale to už je trochu náročnější, rostliny hodně pomohou se stabilitou v akvárku a nesmí se to přehnat s rybami (víc živorodek by tam mohla být až moc velká zátěž).

Já bych ti poradila - založ akvárko s hodně rostlinami, a nech ho klidně měsíc zaběhnout, uvidíš kterým druhům se daří a kterým ne a můžeš ještě doladit podmínky pro rostliny. A pak přidávěj rybky postupně, nejdřív třeba nějaké rybky na dno a po týdnů další část... Během zabíhání tam můžeš dát nějakou odolnější rybku, nebo občas nasypat trochu sušenýho žrádla, aby se trochu urychlil růst bakterií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:38 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: tomasg
Něco navíc to stojí, ale na druhou stranu on ani běžný provoz není uplně grátis. Zkus v inzerátech požádat o přebytky. Často se někdo ozve a bude tě to stát jen poštovné :) . Mám, ale pocit, že to už patří do jiného vlákna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: tomasg
to pravidlo 1 litr na 1 cm ryby ber trochu s rezervou, svlášť u živodrodek. Živorodky toho vyprodukují mnohem víc než třeba stejně velká tetra. A neonkám nebude společnost čuníků živorodek až tak vyhovovat (i když za ty roky co jsou chovány v akvárkách si už zvykly na ledasco), ale když to nebudeš mít přerybnění a nebudeš flákat údržbu tak to bude v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:13 tomasg Re: scorpion075
Tak tím se hodně vysvětluje a celá věc se tím značně zjednodušuje potlesk ale trošku prodražuje :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   10.04.2012 18:29 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: tomasg
Rostliny mají jednu zajímavou vlastnost. Pokud jeden druh zasadíš ve dvou na pohled podmínkama stejných nádržích, může se stát, že v jedné rostou a ve druhé vadnou. Z toho důvodu jsem rostliny nikdy nijak zvlášť neřešil a vždy jsem koupil větší množství druhů. Těm co se nedařilo jsem pak nahradil těmi co prosperovali, nebo jsem zakoupil další druh na zkoušku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 15:22 tomasg
Děkuji za tipy. Myslím že tři druhy rybek je na 180l rozumné, byli vybrány rybky které by neměli být extra náročné na chov tak že z tohohle ohledu by to mělo být celkem ok. Spíš mám trochu děs z rostlin to mi nic neříká, navíc se mi hodně libí akva tipu Malawi, ale námi vybrané rybky vyžadují dobře zarostlou nádrž tak mám strach abych dobře nakombinoval rostliny aby to nebylo moc zarostlé ale zároveň aby rybky nestrádali a měli se kam ukrýt. Jinak akva už je doma, systém topení/chlazení vymyšlený a připravený. Osvětlení a vše ostatní ok, te´d už jen dotvořit podstavec a začít kompletovat :-)
A určitě se nenechám zlomit počátečními neúspěchy, dělám to protože se mi to vždy líbilo a taky pro našeho syna který se každým dnem narodí tak aby měl na co koukat :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 10:11 Muž Ad@m [1051] Re: tomasg
1. Menej druhov živorodiek. Kúpil by som z nich len samice, moje molly 1x samec, 2x samica za týždeň 2x rodili, prežilo 10 mladých a potom riešiť "Kam s nimi?" a "Komu ich len dáme?" nie je príjemné.

2. Z rybiek dna si vyber také, ktoré sa živia riasami, napr. Otíka(prísavníček jednopruhý) alebo Crossocheilus langei, často predávanú ako C. siamensis. Oproti C. siamensis je však výrazne lepším riasožrútom. Tu je super článok ako ich rozoznať: crosso.sweb.cz . C. langei odporúčam, výrazne mi pomohlo v boji s ruduchou, s otíkom skúsenosti nemám. Proti riasam neodporúčam Ancistrusa, potravy na dne ťa síce zbaví, ale rias si takmer nevšíma.

Inak je skladba rýb dobrá, takže držím palce a nenechaj sa zlomiť počiatočnými neúspechmi s akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 09:49 Žena Dwarfy [156] Re: tomasg
Ubrala bych těch živorodek - nechala jen jeden druh a přidala nějaké rybičky na dno - třeba menší pancéřníčky, taky pěkné hejnko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 05:34 Muž LiborSprysl [9015] Re: tomasg
Je to taková "bramboračka", ale je to celkem běžná míchanice v domácích nádržích.Neonek a titejek tam dejte hejnko alespoň desetikusové. Ty živorodky po páru, ony si to nějak zahustí a nejsilnější z nich budou "uchopovat" nádrž. Chce to je držet v rozumném množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 21:43 tomasg
Zajímalo by mě co byste řekli a jak seřadili rybky do akva 100x40x45 (hrubý objem 180l).
Pravidlo o 1cm na 1l znám, pročetl jsem 100x i dostupné info k rybkám.
Výběr rybek: Tetra neonová (ta tam musí kvůli ženě být stůj co stůj :-)
Black molly (to samé jako neonka)
Parmička purpurová (ta by se líbila mě, líbí se mi ještě více čtyřpruhá ale tu nebudu riskovat)
Plata skvrnitá (modrá)(líbí se nám ale nikdo ji nevyžaduje :-)
Paví očko (to samé jako Plata)
Popř. Mečovka Mexická
Počítám se třemi druhy z těch šesti. Jak byste nakombinovali Vy a v jakých počtech. Zajímají mě názory chovatelů jak se k sobě budou hodit a jak budou vypadat atd., obecná pravidla o počtu ryb v akva a podobně jsem četl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 16:05 R Muž romant [27987] Re: Sid
Jasně, rozumíme si, s tou přesnou citací, jste mě to naučil Vy, tak mě to nemějte za zlé. :) S těma lívabkama jsem si to vysvětlil s Liborem, lépe řečeno bylo mě to ozřejmeno tak, že jsem tam původní tazatelce nakonec taktéž žádného nedoporučil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 15:31 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
...jistě máte na mysli ty perleťáky...
Jednou za čas neuvádím citaci, na co reaguji, a už je tu nedorozumění...
Tak alespoň dodatečně:
...Dva páry čichavců líbajících bych nedával, jenom jeden, to bude tak akorát...
Vím, že se vlezou, přesto mi přijde na ně taková nádrž malá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 13:21 R Muž romant [27987] Re: Sid
Ani ty čichavce zakrslý? To by snad mělo fungovat, potom bych už tomu přestával rozumět, ale jistě máte na mysli ty perleťáky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 13:18 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: romant
Do akva 100x40x40cm? Raději žádného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 10:42 Jupí Re:
Aha moc děkuji za poučení fuu 30cm takový takový sem ještě neviděla tak od nich teda upustím ¨(ale škoda no )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No určitě...nevíš, ona třeba bude futrovat a někdy se dají ještě i rozkrmit a porostou...no vem si to na svědomí, když bude dvaceticentimetrové. či dokonce větší. kravky v tak malé nádrži spolu s dalšími rybami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 09:05 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Polívka a proč ne, je to jenom součást potravního řetězce, tom u se dá dobře rozumět. :-)
Takže pro mě je podstatný, že doporučovat párek čichavců líbajících do 140 litrovýho akvária, by v případě štěstí, že se natrefí na dobře rozkrmený jedince by nemuselo skončit moc příjemně pro majitelku. Tady bude opravdu lepší, když se dotyčná uchýlí k té variantě zakrsláků, popřípadě třeba toho páru již zmíněných perleťáků. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 08:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No jasně že je to v tom prvním zakrmení v době nejrychlejšího a největšího vývoje. Ten dorost musí plavat ve žrádle a nejlépe živém...Líbačky jsou běžnou lovnou rybou domorodců, výborné na polévku. Mimochodem to prý leeri také... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 08:51 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Tak jestli jsem tomu dobře rozumím, tak ti jedinci, kteří mají to štěstí, že jejim dopřáno hojnosti potravy v začátku svého života, stávají se posléze těma 30cm pašákama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 08:48 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Děkuji za upozornění, měl jsem tedy štěstí na ty špatně krmené ludry, více než těch 15 cm to nebylo ani omylem, krmeno přes sezónu živou, akvárko to bylo 150 litrů, tak je možné, že ta dospělácká velikost byla ovlivněna tím prostorem. Nutno podotkouti, že to bylo před 20 lety. Tvůj názor rozhodně nespochybňuji, jenom sděluji svojí zkušenost. :-)
Problém těchto ryb je v tom, že mají mladých i více než 4 tisíce naráz a to je docela honička ukrmit. Opravdu to dokáže jen pár lidí...výkupní velikost 4 cm, laik si je koupí po měsící v obchodě, kde nejsou na výkrmu a už se ryby začínají zmenšovat....Takže to není můj názor či zkušenost, to je realita...Za normálních okolností jsou ty ryby obrovské. Stačí se podívat do odborné literatury a je to jasné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.04.2012 08:41 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Děkuji za upozornění, měl jsem tedy štěstí na ty špatně krmené ludry, více než těch 15 cm to nebylo ani omylem, krmeno přes sezónu živou, akvárko to bylo 150 litrů, tak je možné, že ta dospělácká velikost byla ovlivněna tím prostorem. Nutno podotkouti, že to bylo před 20 lety. Tvůj názor rozhodně nespochybňuji, jenom sděluji svojí zkušenost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 06:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Čichavec líbající do společnosti ryb, tak jak je to popisováno a 140 litrů vody, to je docela nesmysl. Pravda, pokud to budou nějaké špatně zakrmené ludry, tak narostou opravdu jen třeba těch 12 cm, jak píše místní atlas. Jestli zafunguje klika, tak z toho mohou být ryby bohatě větší, než je nějakých 15 cm uváděných tu v atlasu jako maximální délka. Tvůrce profilu této ryby v atlasu to štěstí evidentně neměl. Čichavec líbající je ryba, která při správném vývoji celkem snadno dosáhne délky 30 - slovy třicet - centimetrů !!!!!!!!! hop ahoj Takže opatrně, už jsem změny odeslal ke schválení těm odpovědným...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   07.04.2012 22:25 R Muž romant [27987] Re: Jupí
Dva páry čichavců líbajících bych nedával, jenom jeden, to bude tak akorát. Na ty pancéřníčky to chce pamatovat při výběru dna, mají rádi jemnější dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 21:41 Jupí .....
Tak už sem to vymyslela : Horní část akva :-) :2páry čich . líbajících , 1pár čich. zakrslých ,, Střední část nádrže :-D : 10 fontómů černých ,, U dna ;-) : 7 pancéřníčků panda .... no je to 23 ryb a celkem max 144 cm to už trochu šlo ne ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 19:56 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Jupí
tak vynech black molly, a dej tam 6-8 pancíčků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 19:01 Jupí – .....
Ale byla bych radši tam měla víc těch čichavců jsou to moji oblíbenci ... šlo by to tahle 1pár čichvců líbajících , 1 pár čichavců zakrslých , 4 black molly ,10 paraguyských teter , ale zase nevím jestli by neměli být třeba ještě nějaký ryby na dně co myslíte ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 18:53 Jupí Re: Cosmogagy
No jak říkám sem začátečník to byl 1. návrh , ale moc děkuji za odpověd taky se mi to zdálo trochu moc :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 18:24 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Jupí
je to moc velká rybí polévka :-D
pokud trváš na tebou vybraných druzích ryb, tak doporučuji ten výběr pořádně redukovat...
akvo je to 160 litrů, tzn asi 140 litrů vody..
větších ryb bych dal jen jeden nebo dva druhy.
Pancéřníčci jsou hejnové rybičky a 4 kusy je málo. Chce to alespoň šest až osum..
Tetry (a tedy i fantomové - to jsou taky tetry) jsou hejnové rybičky, a doporučuji jen jedno hejno o aspoň deseti kusech...

celekově by tedy mohla osádka vypadat:
1 pár čichavců líbajících
8 pancéřníčků
10 fantomů červených
4x black molly

druhá varianta:
2 páry čichavců zakrslých
8 pancéřníčků
10 teter paraguayských
4x black molly

jestli se k sobě tyto druhy bez problémů hodí ti poradí ostatní, ale víc rybek bych do toho akva nedával.. a rozhodně bych se držel pravidla radši méně hejn o víc hlavách :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2012 16:15 Jupí – osazenstvo
Ahoj všichni ... Sem takový začátečník a chtěla bych si sama založit akvárko tak 40x40x100(vxšxd) no a chtěla bych se zeptat vymyslela sem si jaký rybky bych tam chtěla ale nevím jestli je to vhodné k sobě tak jestli by jste mi mohli poradit: 2 páry čichavců líbajících ,1 pár rájovce dlouhoploutvého, 1samce+ 3 samice černé mollienisie, 4 pancéřníčky zelené , 5 fantómů černých , 1 pár čichavců zakrslých , 7 teter paraguayských a možná ještě nejakou tu živorodku ale nechci zase aby to ty chudinky měli moc ztísněný co myslíte ? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:52 Muž Ad@m [1051] Re: kmara
A ak bude akva vyššie ako 50 cm aj skaláre. Ale tie odporúčam iba podmienečne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 20:36 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: kmara
Nic většího bych do 180L (čistý objem bude cca 150-160L), rozhodně nedával ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 16:40 Muž kmara [10] - CichlidyRe: romant
Díky to není vůbec špatné. Teď je akorát musím někde sehnat.. a ještě něco většího by nešlo? Třeba jen dva tři kusy..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2012 16:35 R Muž romant [27987] Re: kmara
Co třeba jako základ rybicky.net/atlasryb/akara_hneda no a k nim klidně nějaký větší hejno teter, třeba rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2012 16:19 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím vás po dlouhé době jsem tady znova. Akva jsem znovu založil a pomalu přemýšlím na osádce. Tentokrát bych měl rád nějaké větší ryby. Takže se ptám - jaké větší ryby mi doporučíte do 180l? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:24 R Muž romant [27987] Re: Fokker
Tak k nim už nic a i pro ně to je, nebo bude za nějakej čas malé. rybicky.net/atlasryb/vrubozubec_pavi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:22 Fokker Re: Cosmogagy
2 vrubozubci albíni a jedno mládě vrubozubce tigrovaného...cca 180l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:10 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cosmogagy
aha dekuji za rady ešte otom budu přemyšlet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:08 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: spajk17
no lepší to je... :-) stejně si ale myslím že bys měl nechat jen dva druhy "menších ryb".. třeba jedny živorodky (volil bych gupky, protože molly se mi nelíbí :-D gupky jsou i barevně zajímavější) a k tomu ty razbory.... a klidně třeba těch gupek a razbor i po deseti kusech... a nebo 8 gupek a 12 razbor (razbory to ocení, čím víc jich je, tím jsou raději)
ono se na to bude i líp dívat ;-) vždycky je lepší když je to takové stejnorodé, než když je každá ryba jiná :-)

(edit - razbory předpokládám že myslíš klínoskvrnné nebo podobně velký druh)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 19:02 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Cosmogagy
tak to budu muset zmenit
8 mol
8 pavích ok
8 razbor 2 přísavky
2 čichavce
celkem 28 ryb to už by bylo lepší ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:59 Muž MrHu [300] Re: Cosmogagy
Souhlas, méně je někdy více...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:57 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: spajk17
odebrat dva skaláry a čichavce? i to bude podle mně málo...
osádka mojí současné dvěstěpadesátky je 7 skalár, 4 kančíci červenohrdlí, 11 teter žhavých, 9 teter červenoústých, 5 pancíku skvrnitých, 2 zbylé samičky gupek.. to je 38 ryb... až kančíci a skaláři dospějí, chci nechat jen pár kančíků a jeden až dva páry skalár.. tzn minimálně 5 větších ryb pude ještě pryč.. a i tak mi to akvo příjde celkem nacpané...
a ty vlastně skoro stejně početnou a rozměrově velkou osádku chceš nacpat do 160tky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:53 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: spajk17
viděl bych to tak že bych si vybral buď čichavce a nebo jen skaláry.. spíš bych ale volil čichavce do 160tky.. a z těch tří druhů menších ryb (molly, gupky, razbory) bych si vybral jen dva.. pokud v akvu budou skaláři tak bych vynechal gupky (skaláři rádi papají samečky gupek - vyzkoušeno, dal jsem do 250tky kde je 7 mladých skalárů čtyři gupky.. dvě samičky žijí spokojeně doteď a nikdo si jich nevšímá, oba samečky roztrhali a zbaštili skaláři během hodiny).. pokud zvolíš čichavce, tak je asi jedno které dva ty "menší" druhy rybek si vybereš..
2 přísavnící OK ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:52 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: Bob66
jj dekuji za radu pokusim se odebrat 2 čichavce a 2 skalary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:38 Muž Ad@m [1051] Re: spajk17
Ja mám z toho pocit, že je tam tých rýb hrozne veľa. Keď tam chceš mať tie guramy a skaláre upustil by som od tých gupiek a razbor.
Osobne by som to upravil na:
6x Black Molly,
5x Gupka,
10x Razbora/Neónka,
2x Ancík.
Z väčších rýb napr. SAE a pod. Samozrejme, Ty môžeš mať úplne iný vkus takže skladba rýb je na Tebe. Určite by som ich tam ale nedal viac než 30.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:18 Muž MrHu [300] Re: spajk17
Není čichavec jako čichavec...a pravidlo je hodně orientační...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 18:18 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: spajk17
spajk17 napsal:vím že platí pravidlo na 1 ck rybky 1 l vody


To je spíš jen orientační, rozhodně se toho nelze držet ve všech případech ;-) Zrovna v tomto případě bych ubral čichavce a skaláry, nechal bych jen po dvou kusech ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67478x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=1901