Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 44 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:45 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: LA Ink
Do 200L asi nepůjde dát hejno, ale pár G. pindae, iporangensis a možná i jiných menších Perleťovek tam dát můžeš. A taky se budeš muset hodně krotit ve výběru ostatních ryb. Víceméně celé akvárium musíš podřídit Perleťovkám. Dal bych do akvária jeden pár a k nim maximálně několik Krunýřovců a 1 hejno Teter.
Jinak tady v nádržích je jena prezentace s 200l akváriem a spoustou Perleťovek, ale mi osobně to přijde hodně přerybněné: rybicky.net/nadrze/10946
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 15:22 JagerMaister
ahojte stále ma fascinujú geophagusy no mám k dispozícii iba 200litrové akvárium - ( z rod. dôvodov ) chcem sa spýtať či existuje nejaký druh geophagov , ktorý by sa do akvárka hodil rozmery akva : 100x40x50 ? PS: nie do toho akvárka čo mám teraz :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2011 08:56 Muž Yirka [9126] – Re: wexli
Design těchto stránek mi připadne podezřele známý.... Ale třeba se mýlím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:45 Muž wexli [-4]
jojo to je fajn dik.-)
jeste posledni otazecka,mate nekdo zkusenosti s www.akvarijni-ryby.prodejce.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:37 R Muž romant [27987] – Re: wexli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:35 Muž wexli [-4]
a tu parmicku nahodite nekdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:35 Muž wexli [-4]
tech se neboj ale co ostatni na ne:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:34 R Muž romant [27987] – Re: wexli
Tak těch bych se rozhodně nebál, jsou to jedny z nejpohodovějších cichlid. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:31 Muž wexli [-4]
jojo nerikam ze to budou primo neonky,proste neco na ten zpusob:-)
s temi 1s 2 samice nevim,co ja vim jsou to sice teritorialni ryby ale zase ziji po kolonyjich,ale asi jo mas rech akorad vemu spis 3 samicky k nim.
a co ten parek akarek ten mam asi taky vynechat co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:23 R Muž romant [27987] – Re: wexli
Těch cichlidek bych tam dal jednoho samečka a dvě samičky od každýho druhu, ať si můžou v klidu obhájit svoje teritoria. Těch neonek bych dal rozhodně více. koukni se třeba na tuhle tetru rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta . Já je se skalárama mám a naprosto v pohodě a perfektně drží hejno.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 18:14 Muž wexli [-4]
jojo kuju,
trosku jsem to promyslel a vymyslel jsem
ramirezka 2 samec 4 samice
cich. papousci 2 samec 4 samice
4 ks skalara
8 ks neonek
mozna ty akary (bojim se ze jich bude uz moc)nechci to mit preplacane
no a tu parmicku na rasy, proto sem pisu kdo mi nakou tu potvoru doporuci
ancik musi byt mam jednoho 20 cm v malek akva tak preci h o tam nenecham sotva se otaci uz:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 15:11 R Muž romant [27987] – Re: wexli
Když se vynechá ten kančík příčnopruhý tak by to mohlo bejt zajímavý osazenstvo. Ty skaláry dávat do akva společně s neonkami, nebo neonky dřív, ať jsou domácí a ty skaláry spíš v menší velikosti do těch 5cm. Ty cichlidky bych volil v počtu jeden samec a dvě samičky od každýho druhu. Na ancíky bacha, rádi si pochutnávají hlavně na echinodorech. ;-)
EDIT: Ty parmičky by chtělo upřesnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2011 14:52 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: wexli
Jestli touzis po rostlinach, a ne jen po nejakem odolnem vyberu, seskrtni Kanciky z vyberu, protoze to ze se jim v rika Kancik, jako maly Kanec, neni bezduvodne ;-) .

Dalsi veci je, ze Kancici nebyvaji zcela mirumilovni, dokazi si v akvariu zjednat poradek, ale bohuzel jde o poradek k jejich vlastnimu obrazu - nekdy vcetne sklonu dna, idealne nejvyssi vrstvou k celnimu sklu a dirou ve sterku az na sklo na jinem dalsim dobre viditelnem miste :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 22:35 Muž wexli [-4]
Ahoj všem, prosím o radu
založil jsem akva viz rybicky.net/nadrze/11971
a ted premyslim co za rybky(nejlepe cichlidky,kančíky,akary),ale bojím se okytky aby se společně neporvavaly,určítě má někdo zkušenosti
přemýšlím o
cichlidka papoušcí 2x samec 4x samice
akara hnědá párek
kančík příčnopruhý parek
ramizerky 4 ks
6 skalara
hejno neonek
nakej ancik,možna parmička k tomu.


prosím o názor a o radu,
popřípadě pokud někdo mohl nabídnout ze severu čech něco podobného rád koupim.
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 14:40 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Už je mi to jasné, děkuji. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 08:46 R Muž romant [27987] – Re: MajkaK
Když si o té rybě něco přečteš, tak pochopíš, že ta nevhodnost je přesně kombinace toho co píšeš.
rybicky.net/atlasryb/cichlidka_marlierova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 07:41 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: romant
Díky. ;) A m§žu se zeptat, proč tu cichlidku ne? Bylo by přerybněno? Nebo by měla nedostatek prostoru na vytvoření teritoria? Zrovna tahle se mi moc líbí. :-D Každopádně, tím čichavcem jsi mě potěšil, alespoň něco. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:36 R Muž romant [27987] – Re: MajkaK
Ten párek čichavců líbajících určitě ano, ale tu chichlidku určitě ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 15:18 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky
Dobré odpoledne, už jsem zase tady. Přemýšlela jsem. Myslíte, že by moc vadilo, kdybych svou původnní osádku 200l akva (o pár příspěvků výše) rozšířila ještě o pár čichavce líbajícího a taktéž páreček Cichlidky Marlierovy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:17 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Re: PaDa
Dobře, moc děkuji za radu. ;)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 19:09 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: MajkaK
No pokud nemáte zatím moc zkušeností s akvárkem, vynechal bych ty L183, to je na začátek přeci jen dost drahý experiment. Do 200 l stačí páreček ancistrusů, i tak nebudete časem vědět co s nimi.
Jinak návrh celkem v pohodě, z živorodek bych zvolil spíše ty platy než endlerky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2011 18:04 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Ryby pro 200l akva
Jdou tyto rybky k soběm bebo budou mít nevyhovující podmínky?

2x čichavec zlatý
2x cichlidka kakadu
3x plata skvrnitá (chci nějakou živorodku, klidně poraďte jinou alternativu)
3x Krunýřovec sp. (obyčejný)
3x Krunýřovec přívěskatý
popř. i 6x pancéřníček mřížkovaný

Živorodka endlerova nebo paví očko by se tam asi moc nehodilo, co?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:40 R Muž romant [27987] – Re: ZlaOvecka
Ty cichlidky jsou z rozdílných biotopů, takže to dohromady nepůjde. Mrkni se do atlasu ryb a prostuduj jejich nároky. Ta reganova patří do akvárií s tlamovci. K těm Boreliho vyber nějaké jiné jihoamerické.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2011 11:35 Žena ZlaOvecka [2] - Živorodky – 200l
Zdravím, na jaře budu zařizovat 200l akvárko, zalíbily se mi dva druhy cichlidek a to Reganova a Borelliho, myslíte že se vejdou do té 200? A popřípadě kolik od každého druhu? Zároveň se do toho akvárka přestěhují tři parmičky, které to tam mají jisté:) a to dvě černopruhé a jedna červenoploutvá. díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:50 alena28
je mělo tam byt 80-140 omlouvám se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:49 alena28
Dobry den mám akvárko 80 litru -kolik rybiček tam můžu mít ? a taky se chci zeptat jestli mi někdo neporadí proč po tydnu maji moje rybičky na sobě bublinky když byli celou dobu ok? dala jsem novou filtraci -neni tam tedy moc bublinek -mám filtračku od 80-do 140 litr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 12:10 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: pavel m
180L na alty to je docela málo samozřejmě jestli byli mladé tak ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2011 00:14 pavel m – Re: Stenly
Tohle pocitani nema moc smysl. Zaprve to neni o objemu nadrze, ale o vykonu filtru (schopnost bakteriii odbouravat dusik, ne o wattovem vykonu) a zadruhe, ruzne ryby maji ruzny metabolismus - laicky, ruzne toho sezerou.
V principu si muzete odmyslet ryby uplne a jen se soustredit na to, kolik krmeni do akva date a jak rychle se odboura. Jestli projde rybou nebo ne, neni az tak dulezite.

A prakticky, malych teter se da do akva nervat treba jedna na litr. Takova neonka vetsi nez 3cm (urcite ne 5cm) nebude a 100 neonek, 20 pancirnicku (malych) a par dalsich malych ryb bude v pohode. To je nejakych 400cm ryb a vsadim se, ze vyprodukuji min odpadu, nez treba 20 plat (100cm ryb) ci 2 zavojnatky (30cm ryb)
Ja mel 50 P. axelrodi, 30 H. bleheri, 11 Corydoras panda, Otocinclus, maly L sumec, a 5 mladych P. altum ve 180L a vsem se darilo skvele. Ale mel jsem dva Eheim Ecco na bio filtraci, a tolik kytek, ze ta stovka ryb byla stezi videt (vyjma altumu, pochopitelne).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:46 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucifirekzraje
jestli myslíš cichlidky papouščí(kakadu) a ne cichlidy tak klidně. Každá taková rybka ale potřebuje svůj prostor, dokážou se vmněstnat i na relativně malou plochu, jen to potřebují mít rozčleněné kameny, kořeny nebo kytkami.
Myslím že čichavci a ramirezky by se měli snést, řekla bych že čichavec perleťový je trochu mírnější než třeba modrý(zlatý, šedý).
S těma druhama hejnovek to moc nepřeháněj, vím že je jich hezkých hodně, ale nevypadá to dobře a ryby se taky cítí líp když je jich hodně od jednoho druhu. Jestli to chceš více oživit tak by bylo pěkné několik plat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:24 R Muž romant [27987] – Re: lucifirekzraje
Tetra červenohlavá je super hejnová rybka, kam prvni tam poslední a ponybuje se po celým akvárku, takže by jim ten lehce netradiční rozměr neměl vadit. Jenom pozor na kvalitu vody. jsou to trošku citlivky jako ty Ramirézy, ale při pravidelný údržbě a výměně vody by to neměl být problém. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:17 lucifirekzraje – Re: katterinecka
Pro kytičky zítra jedu -další - bohužel v poslední době se mi nedařilo v celý MB sehnat hezký kytky - a čichavci se s ramizerkama snesou?Přemýšlela jsem ještě o papouščích, dvě akarky - já je chci přítel ne :-D Ještě se nám líbí tetra čevenohlavá a přemýšleli jsme ještě o něčem červeným :) či více barevnějším, aby to bylo hezký - hlavně malá neteř miluje rybičky a my ji dost hlídáme - naštěstí vydrží u akvárka hodinu sedět a u ní to je co říct :-D Ale musí to být barevný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:09 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: lucifirekzraje
jiných hejnových ryb je plno, jen vybírat, tetry, razbory, dánia, parmičky ;-) vybrala bych jen jeden druh a dala tam velké hejno
Z těch větších by se tam mohli hodit čichavci, bývají spíš nahoře, tak si nebudou s těma ramirezkama tolik zavazet. Plochu dna nemáš zas tak velkou tak už bych tam toho tolik nepřidávala, možná ještě jeden pár cichlidek, ale chtelo by to více rozčlenit. Pěkné by tam mohly být i akary hnědé, jsou to pravdu krásné ryby i když na první pohled tak nepříjdou.
Ale v první řadě bych přidala hodně rostlin a nechala akvárko pořádně zaběhnout, jinak budou všechny ryby ohrožené na životech ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:08 R Muž romant [27987] – Re: lucifirekzraje
Co takhle nějakou klasiku a zároveň ne až tak obvykle chovanou rybku?
rybicky.net/atlasryb/razbora_klinoskvrnna
EDIT: Pěkný hejno tak 30 kouský by se tam jistě dobře vyjímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:06 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: katterinecka
Pro jeden pár terčů by to bylo naprosto dostačující.Otázka byla co za ryby tak jsem napsal co bych tam dal myslím že páry do takovýho akva by se bát nemusela.Popravdě jsem se na akva nedíval tak jsem si nevšim jaký je tam pozadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 20:01 lucifirekzraje – Re: smidakkuba
Terčovce se - sice jsou pěkný ale taky si myslím,že je to na ně malý, ale přemýšlela jsem o nějaký střední rybě, aby tam trošku vynikla - přiznám se, že nemám ráda neonky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:57 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: smidakkuba
a viděl si to široký pozadí co tam mají? Ty bys tak cpal terče všude, co? Ne každýmu se chce upravovat vodu, vytápět na 30 a utrácet stovky za jednu rybu. Přecejen to není pro každýho.
A takový pěkný majestátný ryby bych do takovýho malýho akvárka necpala, to že je tam někdo má ještě neznamená že tam mají dost prostoru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:53 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: lucifirekzraje
66 je výška?Ta délka není úplně ideální ale dalo by se to hloubka je zase dost velká takže asi ti terči by se dali ale v dospělosti pro jeden pár.Na akvarko.cz jsem viděl podobné rozměry s terčama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:46 lucifirekzraje – Re: smidakkuba
Máme 200l 60*60*66 Takže tam se hodí hodně rybiček :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:41 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: lucifirekzraje
Třeba ještě jeden pár cichlidek, nějaké hejno teter...ale hlavně doplnit ty pancíky, je to hejnová ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:40 R Muž romant [27987] – Re: lucifirekzraje
A nad jakýma rybkama se u Vás vede ta diskuse? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:39 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: lucifirekzraje
Co takhle takových 6ks terčů jaká je výška a ostatní rozměry?Jinak panceřník je hejnová rybka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2011 19:33 lucifirekzraje – Co k ním
Dobrý den,chtěla jsem se zeptat, zda máte někdo typ co dát do 200l akvárka za rybičky - jediné co tam máme tak dvě ramirezky a jednoho panceřníčka a pak se bohužel jen dohadujeme s přítelem co by tam mohlo ještě být :) Za každou radu budu moc ráda:) Vím,že vypadám jak blbeček, ale nechci aby ty rybičky netrpěli a ve zverinex prodavačům moc nevěřím.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2011 07:54 Muž Tomiino [43]
Ahoj lidicky,potrebuji poradit.Mam tady prezentaci tak muzete mrknou a poradit,ryby co tam mam vypsane souhlasi a chci se zeptat jestli mate nekdo zkusenosti s kancikama cervenohrdlymi?Mohl bych pridat dva do takle obydleneho akva?jeste tak za dva tydny ubydou nejaky zivorodky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:27 R Muž romant [27987] – Re: LA Ink
Nech je tam samotný, jsou to raubíři a ta nádrž na ně bude skoro malá, tak proto bych je tam nechal samotný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2011 10:16 JagerMaister
ahojte chcem si založiť 200litorvé akváríum a ako hlavné ryby by v ňom boli pár akary potočnej a ja sa pýtam aké rybky by sa k nim ešte hodili? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.01.2011 08:36 Muž Stenly [44] – Re: Joakim
1- čichavů bych dal víc 1+3 nebo 2+3 (jestli je akva zarostlé)
2, 6 - Vybral bych asi jen jeden druh 10-15ks
3, 8 - spíš tu bojovnici (někomu ale s čichavci dělá problémy, někomu ne)
4 - Nedával bych
5 - Taky bych nedal
7 - Může být ancistrus 2-3ks a pancéřníčci 5-6ks
9,10,11, 12 - nedával bych
Ten výběr je můj pohled a nemusí s ním každý souhlasit. Každopádně bych omezil druhovou pestrost.

Pokud se Vám líbí čichavci, zkusil bych mrknout i po jiném z druhů (zlatý, zakrslý,atd..) a dát je k perleťovým.
Taky je potřeba počítat přerybnění.. platí pravidlo 1cm délky dospělé ryby na 1l vody. Při hodně zarostlých akváriích může být ryb víc. Také nekupovat všechny najednou ale postupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 06:19 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Joakim
omezila bych trochu ten počet druhů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 03:59 Joakim – ...ještě doplnění k dotazu
Ještě doplňuji k předchozímu dotazu, že mám akvárko na těch 180l s kompletní výbavou od Juwel (filtrace, topení, vzduch.), jsou tam kamenné i kořenové skrýše. Bojím se třeba, aby se např. samec betty nepustil do jiných zbarvených samců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2011 02:34 Joakim – Hodí se k sobě rybičky v uvedeném seznamu?
Zdravím akvaristy :-) Mám téměř zajeté nové akvárium na 180 litrů, ale jsem začátečník a raději se chci poradit ohledně výběru rybiček. Prosím Vás mohl by mi někdo poradit, jestli se k sobě do společenského akvária uvedené velikosti hodí tyto druhy:

1. Čichavec perleťový - pár
2. Neonky 12 kusů
3. Rájovec dlouhoploutvý - 1 samec
4. Parmička černopruhá siamská 2 ks.
5. Krevetky Neocaridina denticulata cherry nebo Cardinia japonica - ? kusů
6. Danio pruhované rerio – 6 ks
7. Krunýřovec mnohoostný Ancistrus - 2-3 kusy, nebo Synodontis schoutedeni – 1 kus nebo
Pancéřníček Sterbův Corydoras sterbai – 6 kusů (který z těchto druhů doporučíte na řasy, a přitom aby neožíraly rostiny?)
8. Betta, bojovnice pestrá – 1 samec
9. Gavůnek diamantový – 6 kusů
10. Živorodka Endlerova
11. Živorodka duhová - pár
12. Cichlidy trpasličí – pár některého druhu

Moc děkuji za radu!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 08:14 Tomino – Re: Stenly
no jasny,taky jsem se k tomu ted dopocital,uz tam nic porizovat radeji nebudu.kdyby bylo nejake umrti poridim neonky :-) diky za radu :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [44] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67481x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=2151