Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:14 Muž Roger [1873] Re: ShiSo
Jj, torpéda to jsou o tom žádná smich dobře promysli co k nim, nejdříve si říct co se ti líbí, doporučuji místní atlas kde v pokročilém hledání se dají zadat filtry pro výběr, jako velikost akva, kontinent, popřípadě druh ryb apod.. podle toho vyhledá. Místní pak už rádi poradí zda to k sobě pasuje nebo ne ;-) ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 21:03 Muž ShiSo [0] Re:
Diky za rady, necham tomu tedy jeste cas. Neni spech tak klidne jeste mesic vydrzim :-) Ze parmicky vyrostou a prestanou zrat rasu neni problem, jsou pekne samy o sobe, takova mala torpeda. Spis tedy popremyslim, co knim do budoucna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 20:50 Muž Roger [1873] Re: ShiSo
Jak píše _ucx_ a jarovo, tím bych se řídil, a zvlášť apeloval na pokud možno výběrem ryb stejného kontinentu. Navíc ty parmice vyrostou celkem dost tak to chce opravdu zvážit, každopádně nech je tzv zabydlet a akva přivyknout, není kam spěchat ;-) mezi tím můžeš využít čas k řádnému výběru ryb, popřípadě se zamyslet jestli opravdu tak chceš zrovna tyto parmice a proč, jestli je to jen proto že ti někdo řekl že žerou řasu abie dobrý je tam mít, tak tě mohu uklidnit že řasu žerou jenom chvíli a pak se nechají raději nakrmit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 15:04 Muž jarovo [1695] Re: ShiSo
Ahoj, tých parmičiek tam máš podľa mňa až moc, keď vyrastú tak zmenia stravovanie - viac krmiva ako riasy. S pridávaním väčšieho množstva rýb by som ešte počkal až sa zelenina viac rozrastie. Je to ešte nestabilná rovnováha medzi rastlinami - živinami - svetlom a pridaním hejna rýb sa to môže zhoršiť a riasy nastúpia ako prvé. S výmenou vody by som ubral - polovica za týždeň je zbytočne moc.
Určite Ti viacerí poradia podľa svojich skúseností - tak nech sa darí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.05.2020 14:55 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ShiSo
Méně druhů, více kusů od jednoho druhu a když bude 5 litrů vody i na malou rybu, nic se tím nezkazí. Jenom se mi přijde ne úplně nejvhodnější kombinace kaprovitých a tetrovitých ryb, každá ta čeleď se chová trochu jinak a může stresovat ty druhé. Nejlepší je si vybrat nějaké druhy, které spolu sdílejí když ne přímo biotop, tak alespoň kontinent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2020 14:27 Muž ShiSo [0]
Pekny den,
Poprosim o radu. Mam mesic zalozene akvarium Juwell Rio 240L. Po cca 14 dnech jsem pridal 8 ks parmicek cernopruhych. Zatim zdarne prosperuji, tak premyslim zda uz je cas pridat neco dalsiho ,nebo mam nechat akva jeste nejakou dobu zabihat?
Premyslim co pridat dal, chtel bych jeste jednu hejnovku (zvazoval jsem klasicky neonky, nebo jine tetry) a jeden vetsi druh ( gavunci, pestrenci?). Nechci to prerybnit a precpat k prasnuti.... Nadrz je zatim s docela slusnym proudenim a dost prosvetlena.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2020 16:05 Muž Roger [1873] Re: Libor
To bylo první co mě napadlo, že se chtějí zbavit některých "zbytků". Škoda jen, že je tato forma jakých si balíčků legální, nebál bych se některé balíčky označit za týrání zvířat pokud je prodají do jednoho akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2020 15:07 Muž Libor [527] Re: Patrik.k
Opravdu to vypadá, že se ten obchod chce něčeho zbavit. Už jen ty první dvě hejnové rybky si nevyhovují požadovanou teplotou vody. Kardinálky jsem měl, a když v létě stoupla v akvárku teplota, velmi špatně to snášely. Čichavci perleťoví jsou sice krásní, ale začátečníkům se moc nedoporučují a aktivní hejnové rybky je budou znervózňovat. U pancéřníčků bych taky volil jen jeden druh. 5 Ancistrusů ani náhodou. Ideální by bylo načíst si něco o každém z těchto druhů ve zdejším atlase a pak se rozhodnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.04.2020 09:29 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Patrik.k
Pokud si vybíráš podle barvy rybek je to tvoje věc ale nepletl bych moc světadíly. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 09:04 Patrik.k Re:
Díky za odpověď, trochu jsem to tušil hlavně bych chtěl jen jeden pár cichavcu a do toho nějaký hezký hejno :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 08:32 Muž Roger [1873] Re: Patrik.k
Být Tebou tak rybí obsádku si sestav sám nebo se tu poraď, vyber si dobrý zdroj prodejce či chovatele, rádi ti tu poradí, tohle je opravdu rybí polévka což se rovná brzkým problémům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 08:09 Muž RAP [1549] Re: vaclav
Hlavně těch 5ancáků je "kouzelných". :-O
Buď to sestavoval diletant nebo je špatně napsané. Například z nabízených hejnovek či pancíků možnost si vybrat jen jeden druh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 08:05 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Patrik.k
Václav má pravdu. Moc druhů, které si vzájemně nevyhovují a na tak malou nádrž i moc kusů. Naopak ti pancéřníčci tam vadí nejméně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.04.2020 07:58 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Patrik.k
To je rybí polívka a určitě bych do toho nešel. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2020 07:51 Patrik.k
Zdravím chtěl bych znat vás názor na tohle sestavením těch to ryb, něco podobného bych si rád pořídil jen bez těch dvou druhů pancéřníčku..

www.zooshop-eu.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 15:27 Muž bici10 [24] - TetryRe: afc1886
Tak mám to v plánu to nechat pořádně zabehnout až to rozjezdu. Neudělám už teď ty chyby co jsem zakládal svoji první nádrž
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.02.2020 14:42 R Muž afc1886 [14655] Re: bici10
Napřed méně, potom to nechat nějakou delší dobu být a potom případně dokoupit. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 08:17 Muž bici10 [24] - TetryRe: _ucx_
Já právě zatím ještě zjišťuji co a jak než to rozjezdu jeste to nemám vše právě. A rostlin chci mít hodně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.02.2020 08:10 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: bici10
No to záleží, jak moc práce s tím chceš mít, kolik tam bude rostlin, jak budou prosperovat, jak moc tam budeš svítit atd. Pokud tam bude dost rostlin a jsi ochoten často měnit podstatnou část vody (třeba dvakrát do týdne 40 %), můžeš jít třeba i na 2x 100. Pokud chceš pohodu a klid, je lepší se držet při zemi. V každém případě měř často NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 07:58 Muž bici10 [24] - TetryRe: _ucx_
Myslíš že je to strop s počtem rybek nebo bych mohl dát víc? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 07:53 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: bici10
Jo, to bude v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2020 07:42 Muž bici10 [24] - Tetry – Akvárium 150x50x40
Ahoj pomalu začínám dávat do kupy takhle velký akvarko. Mám v plánu do něj dát tetry měděný a neonky červený a zajímá mě kolik počet rybek tam mám dát abych měl dvě velký hejna :-) říkal jsem si tak od kazdyho cca 60ks? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 14:04 Muž Karel z Tábora [21] Re: ZDRI
Tak moc díky za rady.Zrovna jsem nad tím přemýšlel že bych tam přinejhorším nějakou plovoučku pak pořídil.Vím že jsou SAR čuňata ano Stím počtem Dánií i neonek máš asi pravdu že jsou to malé rybky co se v nádrži ztratí tak asi pořídím větší hejno :)

palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 13:53 Muž ZDRI [1415] Re: Karel z Tábora
Pokud se Ti Galaxy líbí, tak je tam prostě dej, přinejhorším to časem přistíníš nějakou ohraničenou plovoučkou. Jejich plachost je individuální a záleží právě na podmínkách (kytky, světlo, spolubydlící). A pokud časem půjdou parmičky pryč, nebál bych se i většího hejna, uvidíš sám, 20 ks Galaxy se Ti v této nádrži úplně ztratí. Podobně i neonky.

Ještě k těm počtům - z vlastní zkušenosti bych řekl, že čtyři 10 cm SAR vyprodukují víc bordelu, než 40 ks Galaxy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 11:44 Muž Karel z Tábora [21] Re: ZDRI
Neříkám že tam ty rybičky chci nasadit hned zítra.Mám to v plánu až tak za 14 dní a chtěl bych to nasadit postupně třeba 20 neonek a za 14 dní Dánie.Parmičky jsem pořídil teď ze začátku kvůli řase kterou parádně zlikvidovali a vím o tom že se dorůstají až 15cm ... Mám v plánu ještě jedno akvárko které by bylo větší a tam bych je pak přehodil.
Dánie jsou až tak moc plaché?zatím nemám v plánu dávat nějakou plovoučku na hladinu ale tu větev co tam mám tam bych chtěl nandat ricii a nebo ještě nějaký mech aby pěkně zarostla.

Mě se ty Dánie moc líbí proto bych je tam chtěl.Pokud by mi to bylo rozmluveno asi bych dal Neonky a Razbory Klínoskvrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 11:02 Muž ZDRI [1415] Re: Karel z Tábora
Oboje jsou to hodně malé a čistotné rybky, takže bych se nebál ani větších počtů. Ale nejsem si jistý, jestli v tuto chvíli je nádrž vhodná pro Dania perlová (málo kytek, nic na hladině, hodně prosvětlená), podle mých zkušenosti zde budou plaché a schované. Navíc Ti stejně většina lidí doporučí, ať se na ta Dania vykašleš a radši dáš jedno opravdu velké hejno neonek...

Jen technická - je to hodně čerstvá nádrž, ještě bych s nasazením více ryb počkal, dokud kytky nepoporostou a celé se to stabilizuje. A ty SAR parmičky budou rychle růst, budou z nich velká žravá torpéda. Řasy stejně moc žrát nebudou, určitě je tu chce dlouhodobě nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2020 10:44 Muž Karel z Tábora [21] – Osádka do 216l akvária
Ahoj všem,

řeším jakou osádku a kolik rybek dát do své 216l nádrže.Rozměry akvárka jsou 120x40x45 čistý objem vody je něco lehce přes 150l vody.
Momentálně mám v akvárku 5ks Otíků a 4ks Parmiček černopruhých.
Chtěl bych pořídit Dánio perlové a Neonky obecné.
Ale řeším počet rybek.Jsou to celkem malé rybky tak jsem si říkal že bych vzal 20ks Dánií a 20ks Neonky ale nerad bych to přestřelil s počtem ryb a zase bych nerad abych měl jen malé hejno.
Údržba akvária probíhá každý týden odkalením a výměnou 1/3 vody.

Díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 18:16 Muž laguna1505 [61] Re: tramtra
...to je hozená rukavice...jsou taky nádherné.... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2019 18:10 Žena tramtra [3202] Re: laguna1505
Pod hladinu by byly krásné i Tetry vláknoploutvé, mrkni na Wandererovu 'Větev s hodinami'.
rybicky.net/atlasryb/tetra_vlaknoploutva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 14:07 Muž laguna1505 [61] Re: Kawa
souhlasím...na ty jsem se před chvilkou díval...Opravdu krásné......ještě mě napadla Tetra červenoploutvá, Tetra krvavá, a z jiného biotopu ještě nějaký druh Duhovky...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 13:59 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: laguna1505
Rozumný postup palec
Tetry Císařské se drží v horní třetině akva. Skalár se nebojí a jsou to krásné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2019 13:32 Muž laguna1505 [61] Re: Kawa
...dle atlasu se sekernatka skalárů bojí...v nejhorším budu ty ryby řešit, až někdy později...v sobotu si chci přivézt pancérničky, po svátcích zkusím první půlku neonek, po 14 dnech druhou půlku., a pak se uvidí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 13:24 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: laguna1505
Co takhle Sekernatky? Typicky hladinové ryby z Jižní Ameriky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 12:29 Muž laguna1505 [61] Re: _ucx_
...topítko mám nastavené někde kolem 24-25 C...to by snad mohlo vyhovovat...ten skvrnitý se mi líbí víc...asi si vezmu 20ks...Ti čichavci nevím...myslel jsem nějaký menší druh, tak kolem 10-12 ks...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 12:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: laguna1505
Panda a skaláry, to si nebude sedět kvůli teplotě. Skvrnitý je o něco lepší varianta, ale ideální to taky není. Já bych volil spíše pancéřníčka sterbova, adolfova nebo klínoskvrnného, ti nemají problém s celým teplotním spektrem, vhodným pro skaláry. Neonky jsou ok. A do horní části nádrže? Co třeba čichavec perleťový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2019 11:35 Muž laguna1505 [61]
Ahoj, mám standartní akva Juwel Vision 260 l a v současné době ještě řeším tybičky...Akva je zatím v záběhu od 29.11, rostlinky, okružáci, levatky, a piskořky pilně pracujou, přidal jsem 3 samečky pavího oka, lehce přikrmuju, tak snad bude akva zaběhnuté... Chtěl bych tam 15-20 pancérničků (panda, nebo skvrnitý), 40-50 neonek červených, 8ks skalaru(po vyselektování si nechám max. 2 páry, ale chtěl bych ještě nějaký druh do horní části akvária. Poradíte někdo něco?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.11.2019 06:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: RiBet
Raguji na Ribetův dotaz z pošty.

Osobně bych tam nechal ty pancéřníčky, neonky, razbory a tetry a zbytek bych dal pryč. Není to sice ideální, mít hejnovou rybu v jecnom či několika kusech, ale když už je máš. No a až to dostane štábní kulturu a ty si uvědomíš, že máš akvárium a ne diorama, doplníš rostliny, tak si vyber jeden druh z toho, co tam už bude a z těch udělej hejno dokoupením dalších jedinců.

Nic si z toho nedělej, taky jsem takhle kdysi dovezl akvárium obdobné velikosti a ryb v něm bylo na 1,5 kubíků vody a byl jsem z toho nešťastný. Pak už je jen na tobě, jak si to přetvoříš, aby tě pohled do akvária těšil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 22:41 Muž Kawasaki [2839] - AmerikaRe: RiBet
Vlka má pravdu. Tu loď vyper ven. Je pravda,že velké lodě plují daleko proti proudu Amazonky,ale zamysli se. A co ryby. Za prvé co se ti líbí. A za druhé co se k sobě hodí. Za třetí nech si od kluků poradit. Ať ti to plave. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2019 22:02 RiBet Re: vlka
Ja to vsechno dostal s akvarkem. Taky uz jse si rikal ze to porozdavam a necham jen nejake tipy ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2019 21:50 Muž vlka [3444] Re: RiBet
Až ti to všechno povyroste, můžou nastat problémy. A mezi náma, ten Titanic je suprovej kýč. Ale 100 lidí - 100 chutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2019 21:42 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: RiBet
Máš to jak v tom dortu pejska a kočičky. Od každého trochu, takový neforemný mix různých druhů. A docela dost velkých ryb. Tam není problém jen s ancistrusy, tam je těch komplikací víc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 21:33 RiBet – Prilis mnoho Krunyrovcu
Muzete se prosim podivat na mou nadrz, respektive na slozeni a mnozstvi rybek? Mam pocit jestli tam uz neni moc Krunyrovcu, pry hodne spini vodu jejich vykaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.11.2019 19:52 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Tomáš314159265
Jde o to, kolik těch teter máš a jak bude velké akvárium. Ty duhovky jsou poměrně velké ryby, měly by být v hejnu, tak abys neměl plno. Rašelina není nutná.
A ty žáby bych tam necpal určitě. Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2019 19:37 Tomáš314159265 – duhovka a tetry
OAhoj akvaristi ahoj , mám pár otázek na soužití následujících obyvatel akvárií
zakládám nové akvárium (250 l) kam přesunu svoje tetry
konkrétně: tetra císařská-neonová-měděná a neonka červená,
rád bych k nim přidal rybicky.net/atlasryb/duhovka_diamantova nebo
rybicky.net/atlasryb/duhovka_akvamarinova zdá se mi že by to podle nároků na vodu neměl být problém hmm ale rád bych předem znal nějaký zkušenosti.
2.Bude pro tetry lepší voda filtrovaná přes rašelinu?
3.Může s výše zmíněnými a nebo s razborkou trpasličí a krevetkami soužít rybicky.net/atlasostatnich/drapatecka_kratkonoha
Díky za rady ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 12:25 R Muž ctibum [6876] Re: RAP
No já už Galaxky v "61" měl a uplně hyn z toho nebyly. Jen tak postávaly na místě a čuměly. Rozplavaly se pořádně až ve velkým a ve větším hejnu... Ale tak na starý ploutve by jim to jako vejminek stačit mohlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 12:15 Muž RAP [1549] Re: ctibum
Zas tak malá ta 61 není. Když to máš takhle promyšlené, klidně do těch thomasek jdi. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 11:49 R Muž ctibum [6876] Re: RAP
Dánia jsou na dožití a kdyby nastal nějaký teror, můžu je přelovit do "61", i když to je na ně malé...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2019 11:39 Muž RAP [1549] Re: ctibum
Možná bych měl chvíli strach o ty dánia, ale jinak za mne dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2019 10:39 Muž Libor [527] Re: ctibum
Pokud ti to nebude vadit, tak je mohu jen doporučit. Barevně jsou úžasní. V akvaristikách bývají nevybarvení - monotónně šedohnědí a nepřitahují pozornost. Když si ale zvyknou doma v nádrži, pak ty modrofialové odlesky, proměny barev podle nálady, červené lemování ploutví a další barvy jsou úžasné.
Co se týče snášenlivosti, Pandy jim mohou žrát nítěnky přímo pod břichem a nechají je na pokoji. Jen si občas vyhrožují mezi sebou. Ale jsou to spíše náznaky - prudký nájezd a pak jemné ťuknutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.10.2019 10:38 Angus68 Re: ctibum
Krevetky jsou hodně rychlý a dokážou uniknout z hladových tlam ;-) Myslím, že ti tam nějaký i zbydou při pořízení těch pěkných rybiček ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=201