Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 18:10 R Muž romant [27982] Re: Lukot
To co je vidět na titulní fotce prezenatace je jaký stav? Před přestavbou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2015 18:03 Lukot
zdravim, kolko do cca 220L akvarka mozem dat rybiciek? akurat je v zabehu a sadim rastlinky takze mam cas na premyslenie ... chcem dat tak zhruba 10 panciernickov a 50 neoniek ? moze byt.. p.s. rastlin bude hojnost :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 15:31 Muž Mislow [304] Re: Jirkaass
Z jakeho duvodu by to melo byt mene narocne s krevetkama nez s rybama? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 13:32 Muž Jirkaass [35] Re: NHKG
Samozřejmě chápu ale to už není tolik práce a navíc je to taky příjemné odreagování člověk si to poupravý podle svého ... furt uvažuji jen třeba nad krevetama a rosltinama nemuselo by to být zas tak náročné a krevety v akváriu mám rád :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2015 08:04 DanH Re: NHKG
U krevet to roste výrazně pomaleji ( nadýchají méně CO2 ). Více například zde www.horacovoakvarium.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 06:54 radim Re: Jirkaass
Mám akvárium. Nemám čas se o něj starat. Nemám chuť ho rušit. Chci ho udělat jinak, ale i tak se o něj starat nemůžu....bla bla bla
Doporučuji vyhledat firmu co se tím zabývá a jen sypat rybám žrádlo ;) je to trochu o penězích a není to už akvaristika, ale budeš to mít v klidu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2015 02:44 Muž Mislow [304] Re: Jirkaass
Ahoj, vidim, ze te to asi uz moc nebavi. Ono, kazdy nebo skoro kazdy akvarista tak nejak vysetruje cas na udrzbu akvarka ci akvarek, kdyz se chce, tak se ten cas udela, ale hlavne jde o to chtit. Pokud te to opravdu nebavi, tak nejlepsi reseni je zbyle rybky darovat a akvarko take ... nebo prodat, to uz je jedno. Hlavne si musis ujasnit, jestli v tom chces pokracovat nebo ne, ale podle tveho prispevku si myslim, ze je to ted pro tebe spise pritez. Vzdy se k tomuto konicku muzes vratit, kdyz budes citit, ze ti chybi. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 23:36 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Jestli chceš aby to vypadalo pěkně, tak to stejně budeš muset udržovat.
Když tam dáš krevetky (nebo málo ryb) a hodně rostlin, tak sice můžeš omezit výměnu vody, ale údržba rostlin ti taky nějaký čas zabere.
Nebo můžeš zkusit akvárium bez rostlin, pak se ale musí měnit voda každý týden a čistit skla. To zabere do hodiny týdně. Což je aspoň u mě méně času než mi zabrala u zarostlého akvária péče o rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 23:26 Muž Jirkaass [35] Re: Koště
ted už tam jsou jen nějaké mečovky .. jak říkám tedka jsem se o to už fakt skoro nestaral a proto jsem se rozhodl to nějak předělat aby to bylo co nejsamostatnější :) já vím ano ono to není tolik práce ..tedka sice budu mít prázdniny ale pak zas bude škola,práce,víkendy pryč.. ono se to nabaluje a času není moc :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 22:43 Koště Re: Jirkaass
A to co už tam máš teď by tam zůstat nemohlo? :-) I když nemáš čas, přece jen na to krmení snad chvilku denně máš a jednou za dva týdny třeba vyměnit část vody? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 22:23 Muž Jirkaass [35]
Zdravím mám takový mylsím že méně obvyklý dotaz... mám doma akvárium už delší dobu za tu dobu se v něm nějaké ty ryby vystřídali a vhzledem k tomu že teď nemám skoro žádný čás ale akvárium se mi nechce rušit tak řeším co bych tam mohl dát abych do toho mohl co "investovat" co nejméně času přemýšlel jsem nad krevetama nebo něco takového budu rád za každý nápad.. a předem prosím odpuste si rady tipu vykalši se na to aták :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:10 R Muž romant [27982] Re: MaN
Docela zajímavě jim můžeš přilepšit nějakým rašelinovým výluhem a to i při té vyšší tvrdosti, takže bych to nevzdával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2015 20:08 Muž MaN [0] Re: romant
Pozeral som si videá s Paracheirodon simulans a vyzerajú super. Bohužiaľ mám tvrdú vodu a v atlase je uvedená tvrdosť max. 6 dGH, tak asi nejdem riskovať. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 22:10 R Muž romant [27982] Re: DanH
Je to prosté, pohledově se to tluče a i když je v akváriu "hodně" ryb, je stále prázdný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 21:53 DanH
Já osobně bych tam dal třeba 50 Otíků ( jsem nima úplně posedlej :-D ) a nějakou dominantní, ale mírumilovnou rybu. Ale každý má jiný vkus a já rozhodně nechci nikomu nic vnucovat. Jinak, už poněkolikáté jsem narazil na doporučení nekombinovat dvě hejna, ale nikde není napsaný proč? Chaos v akvárku, vzájemné překážení si nebo co? Žádnou zkušenost s tím nemám, tak by mě to docela zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 21:27 R Muž romant [27982] Re: MaN
Nekombinoval bych dvě hejna a dal jenom hejno jedno o náležitým počtu, ale to je jenom můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 21:00 Muž MaN [0]
Diki chlapi, tak asi dám tie dania a tetry. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 08:31 Muž Strojek [141] Re: DanH
plne s tebou souhlasim, muzu potvrdit z vlastni zkusenosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 08:27 DanH Re: romant
Hemigrammus rhodostomus se prý v hejnu drží líp jak neonky. Tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 07:37 R Muž romant [27982] Re: MaN
50 kousků neonek modrých, jako centrální hejno. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2015 07:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DanH
Ja to doplnim. Kardinalky se mi libi, ale sam jsem se je chovat bal, nikdy jsem si je neporidil. Kdekoli jsem bydlel, jsem nedokazal rozumne zajistit, aby v akvariu par dni v roce nebylo kolem 30°C, to tak v nekterych bytech chodi, a kdyz tomu tak je, je lepsi zvolit ryby, ktere to klidne i 14 dni preziji bez uhony. I to je potreba pri vyberu ryb zohlednit a ne kazdy si to musi hned uvedomit, proto to radeji zminuji.

Ona uz zase nastava doba, kdy vybehne do popredi zajmu tema o chlazeni akvaria :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.05.2015 21:26 DanH Re: MaN
Kardinálka má radši chladnější vodu. Nevím, jak velkÿ je to problém, ale rozhodně je nejlepší mít spolu ryby se shodnými nároky. Na krevety pozor, aby se nestaly drahým krmením ( dostatek úkrytů ). Jestli by tam toho bylo už moc, záleží na velikosti ( předpokládám, že je to v tomle vlákně, protože to tu má být :-D ), na rostlinách a na filtraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2015 21:03 Muž MaN [0]
Ahojte, zvažujem, aké rybky do akva. Moja predstava je mať tam 2 hejná a nejakých pracantov :-) . Z tých hejnových sa mi páčia Kardinálka čínská, Dánio pruhované a Tetra neonová alebo červenoústá. Z nich by som chcel vybrať 2 druhy po 20 kusov. Sú niektoré z nich, ktoré sa spolu nehodia? A potom by som tam mal ešte napr. 5 otíkov a nejaké krevetky. Či by tam toho bolo už moc? :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 16:16 R Muž romant [27982] Re: drsnake
Neonky, tetry, tetry, tetry, všechno po několika kouscích, to bych řešil a měl jedno centrální hejno o desítkách kusů, posílíš pandy na 12 kousků a hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 14:11 Muž drsnake [12] – jaké rybky
Ahoj, mohu poprosit o jakési doporučení když se mrknete do profilu co dokoupit (kolik kusů případně i ještě nejaký druh, ale nemyslím že je nutné to přeplácat)abych neudělal zbytečnou botu?Pár kousků mi zemřelo po něhodě s burčákem a nyní když jsem dorovnal snad funkčnost systému a opět se zase poučil z různých chyb, chci doplnit. Určitě pořídím jenoho čichavce aby nebyl sám. Trochu lituju že mam 4 ancistruse. Asi by mi stačili dva.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 20:59 R Muž romant [27982] Re: afc1886
Tak upřímně, jsou-li již odrostlější budou to stejně jenom darmožrouti, kteří si řas ani nevšimnou, já bych je tam prostě nedával a zkusil je darovat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 20:57 R Muž afc1886 [14655]
Děkuji,tvoje rady mám strašně rád,ale ty parmičky byl hloupý dárek do mého prvního akva,kde nemají co dělat,protože je to pro ně moc malé,a nevím co jiného s nimi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2015 20:47 R Muž romant [27982] Re: afc1886
Osobně bych do toho ty parmičky nemíchal a dal tam pořádný hejno těch neonek(100 kousků), dolů 20 pand a bylo by to veselý, že si všichni co příjdou na návštěvu sednou na oprdí, až uvidí to hejno neonek, jak se přesouvá z rohu do rohu akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2015 20:39 R Muž afc1886 [14655]
Ahoj všem akvaristům,chtěl bych poradit s výběrem ryb do akva 120*40*50.Plánuji tam 3 parmičky černopruhé,dále by se mi líbilo nějaké hejno,asi neonek modrých a co dál to je otázka.Uvažoval jsem o panceřníček panda.Chtěl bych,aby to bylo trošku veselé.A co skladba ryb,je podle vás v pořádku.Ďěkuji za rady a názory. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2015 06:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Rafter
Sice nemam s krevetkami zadnou zkusenost, zato ale vim, ze labyrintky dokazi sezrat ledacos. Nektere Ti sezerou i nezmary (ktere ryby vetsinou nemusi), dokazi sezrat i sneka, a tak bych mel z cichavcu u krevetek obavu, ze krevetky postupne zmizi.

Ale treba nemam pravdu, jen jsem si tak predstavil betaka a nebo cichavce modreho, coz by byl pro krevetky konec s celkem slusnou jistotou, a zakrslik ac neni velky, taky nejake uplne nevinatko neni.

Ja jen ze radeji "opatrne" ;-) .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 13:35 R Muž romant [27982] Re: Rafter
Posílil bych pancéřníčky a otíky na dvojnásobek a ano oživit akvárium dániema pruhovanejma bude zajímavým krokem(10 ks), jsou to neustálý plavci a bude v akváriu pěkně živo. Těch počtů se nemusíš bát, jsou to všehno čistotný ryby a technicky máš akvo slušně vybavený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2015 13:10 Muž Rafter [0] – Doplnění rybí obsádky.
Dobrý den.
Chtěl bych rozšířit rybí obsádku ve své nádrži (rybicky.net/nadrze/18718). Současné složení rybí obsádky je:10x Danio perlové,4xPancéřníček drobný,4x Krunýřovec jednopruhý, ?x Krevetka červená.Tito živočichové se zdržují převážně u dna, proto bych chtěl další obyvatele spíše do střední a horní části nádrže. Raději ryby menší (5-6cm), klidné, které nebudou hubit krevetky a terorizovat ostatní obyvatele akvária. Uvažoval jsem buď jít cestou hejna o 5-6 ks(nechci akva přerybnit) např. Dania pruhovaného, nebo 1 páru větších ryb např. Čichavce zakrslého.
Za Vaše případné rady a doporučení předem děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 08:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: duko1995
Souhlasím s Turbínkou, projdi si zdejší nádrže a podívej se, jaká se ti líbí a udělejk si podobnou. Ale jestli chceš Malawi a nemáš s ním zkušenosti, tak na něj se 160 litry rovnou zapomeň. U rostlinného si všimni, že většina více zarostlých akvárií má málo ryb a dost techniky, takže pokud chceš dobrý výsledek, musíš adekvátní techniku nakoupit (CO2, silnější osvětlení, hnojení,...). Více zarybněné nádrže zase potřebují silnější filtr.
Takže doporučuju postup:
1. Vyber si nádrž jaká se ti líbí, například tady v presentacích. A podívej se jaké ryby se ti líbí.
2. Napiš sem jaké ryby by jsi si představoval (na základě té nádrže a toho co znáš).
3. My ti to zkonzultujem.
4. V příslušných tématech si zkonzultuj techniku, kterou musíš koupit.
5. Objednej akvárium + techniku.

Nic neobjednávej ani nekupuj dokud neubudeš mít jasnou představu, jak chceš, aby to akvárium vypadalo. Protože pak můžeš například zjistit, že chceš Skaláry a 40cm vysoké akvárium by jsi pak musel prodat a koupit vyšší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.04.2015 07:57 Žena Turbínka [2558] Re: duko1995
"Ahoj, chci si koupit nemovitost. Nevím jestli byt v centru města nebo chaloupku na samotě u lesa, poradí mi někdo jaký do něj mám dát nábytek?" Asi stejně duchaplně je položen tvůj dotaz.

Akvárko budeš zařizovat, sám musíš vědět co vlastně chceš, rozdíl mezi společenským/rostlinným a malawi je docela veliký. Nech si to uležet v hlavě, hlavně žádnej kvapík :-) Až budeš mít jasnější představu, dá se i lépe radit, zkus prolistovat pro inspiraci prezentace. Nyní na tvůj dotaz mohu odpovědět jen: "Co třeba nějaké rybky" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 02:43 Muž duko1995 [32] – akva
Zdravím chystám sa zaridovat akva k veľkosti 100x40x40 (160l) chcem sa spýtať čo by ste mi doňho poradili dať ? Premýšľal som aj nad nejakým malawi ale asi skôr nejaké spoločenské aj z rastlinkami :) poradíte mi čo by sa doňho dalo nakombinovat ? Dakujem :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 22:38 Saturn
Fotka k příspěvku ahoj. a vdaka za pripadnu odpoved :-)
mam akva z Rio 180 (cisty objem cca 135 l), zalozene pred dvoma mesiacmi.
a v nom 1x Betta, 6x Cor.Sterbei, 6x cich. ramirez, 19x neonka cervena . plus sa tam mota 8ks caridina japonica ...
akvarko bolo urobene kvôli detom (1 a 4r.) - a prave oni (aj s maminou) ma nahanaju s nákupom dalsich "farebnych" rybiciek
otazka znie - ci uz momentalna osadka nie je "tak akurát" :-) alebo ci by sa tam este zabyvali napr. ramirezka Electic blue alebo gold molly alebo Colisa chuna red alebo Mečovka červena .... :-( :-)
nechcel by som bordelarov ani bitkarov :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 22:42 Koště
Jak jsem už psal jinde, plánuji osádku pro hrubou 250 L s rozměry 100x50x50. Zatím jsem se rozhodl pro osádku:

5x Cichlidka thomasova
25x Tetra císařská (5 samců, 20 samic)
10x Panceřníček zelený

Zajímal by mne hlavně Váš názor na počet cichlidek (v atlase je ,,hejno nebo pár". Případně na strategii přidávání ryb. Samozřejmě s patřičnými pauzami, aby se akvo přizpůsobilo navýšení počtu znečišťovatelů. Předpokládám, že by to mělo jít: Panceřníčci - Tetry - Cichlidky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 19:44 R Muž romant [27982] Re: GagaRush
Nešlo, je to bramboračka. Podívej se na nároky jednotlivých ryb, třeba do zdejšího atlasu a zjistíš, že by to bylo přerybněný a nevhodně poskládaný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2015 19:30 GagaRush – Akva 300l
Zdravím všechny Akvaristy chtěl bych se zeptat mám 300l akva a chtěl bych :Cichlidy papouščí, Vrubozubce paví, Čichavce a anténovce nějaké Ancistruse šlo by to? Díky za rady zatím Papa GagaRush
;-) pivo ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 21:53 kika Re: romant
co máte všichni proti těm galaxkam? :) nebo alespon, v cem jsou tetry lepsi? co kardinalky, kdyz uz? diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 18:29 R Muž romant [27982] Re: kika
Fajn, tak třeba místo těch dánií(perlových) partu, řekněme ne méně než 20 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_bleherova a nebo rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta , jsou si hodně podobný a zaměňují se velmi často v akvaristikách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 18:23 kika Re: romant
120 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 18:18 R Muž romant [27982] Re: kika
Jak je to akvo dlouhý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 18:15 kika Re: patamatix
ok, čtverzubce raději vynechám. zbytek osádky je dle Vás v pořádku? není ryb málo nebo moc? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 18:00 Muž patamatix [408] Re: kika
Ty črverzubce bych vynechal,choval jsem je jak samostatně,tak ve společenském a mohu říct,že ve společenském je to problém. Například krmení,vyžadují živé,nebo max.mražené a při krmení jim to ostatní sežrali,jelikož čtverzubec si kořist pomalu okukuje a pak po ni vyjede,na což ve společenském akváriu nemá čas. Druhá věc,rád okusuje ostatní ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 09:27 Muž Legioix [574] Re: kika
Čverzubci by se měli chovat samostatně a je jedno jestli je to zelený a nebo trpasličí. Není to ryba moc vhodná do společenského akvária a kor ne k dlouhoploutvým rybám, protože jim okusuje ploutve.

Další druh pancéřníčků bych tam taky už nedával a ty dania perlové také ne. Možná bych tam dal pár Otíků (klidně i 8 ks).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 00:29 kika Re: kika
myslím čtverzubce trpasličí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 00:28 kika – osadka
dobrý den. chtěl bych se poradit s rybí osádkou svého akva (240l) v současné době mám v karanténě 10 ks pancéřníčků leopardích a 2 ks cichlidky kakadu. v ideálním případě bych si zbytek osádky představoval takto:
další druh pancéřníčků asi 10 ks nebo? (tipy na menší, pokud možno barevnější druh?)
2 ks cichlidka ram.
2 ks cichlidka boreliho
10 ks danio pruhované
20 ks danio perlové
+ rád bych přidal jednoho či dva čtverzubce zelené, myslíte, že je to možné?

budu rád za jakékoli komentáře a rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 21:24 Muž kofejn [963] Re: MrUnknown
Mně jedna kakaďačka otíka zabila, holt byl blízko potěru a neutekl. Jsou trošku temperamentní. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2015 17:44 R Muž romant [27982] Re: MrUnknown
Tak kakadu je cichlidka a když to na ně příjde, budou si dělat pořádek na svým území ať to bude kdokoliv, nedělal bych z toho nějakou kovbojku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=1351