Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 21:18 R Muž romant [27981] Re: Strakááč
Udělej tu aklimatizaci, jak jsem ti psal a Ph neřeš, měl jsem je i na vyšším Ph a problém nebyl, torben, mandlovník, šišky, to je hodně důležitý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 21:14 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: romant
Vcera jsem vymenil asi třičtvrtě vody, když jsem chytal parmičky... ale menit vodu teď když, snižuju pH a voda z vodovodu je tvrdší a má pH asi 7-7,2 teď nevím, dneska večer jí konečně změřím a dám k prezentaci výsledky :)
Rostlinek tam mám víc, i nový plazivky, hodím tam jeste okrehek a bude :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2018 17:23 R Muž romant [27981] Re: Strakááč
Den před vpuštěním vyměnit polovinu vody, den po vpuštění taktéž, několik dní po vpuštění nekrmit a měnit nim. 1/3 vody. Při prvním vpuštění do pytlíků postupně přidávat vodu z akva a vpouštět přelitý ryby bez té vody co je v sáčku. To Ph neřešit nějak dramaticky, Torben, listy mandlovníku mořského, olšový šištice to ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2018 12:29 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: NHKG
Ok, od prodejce mi byloto doporučeno jim dát pH 6 takže dneska tobnaperu rašelinou a bude to snad cajk.. postupně pak uberu zhruba na 6,5-6,7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.08.2018 06:54 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Vypustit vše najednou. Ale pokud zatím v nádrži nebyly ryby, tak musíš aspoň 14 dní častěji měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2018 23:06 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Jak vpustit 140rybek do akvaria...
V pátek mi přijde 120neonek modrých a 15 pancernicku skvrnitych... jak je tam mám vpustit? Vsechny najednou?? coze To asi ne, ne? :)
Ale zas to nechci nijak prodlužovat... potřebuju je tam mít všechny stydim , v pytlikach mebo kýblech asi nevydrží... a dělat objednavky po kouskach je taky blbost.. kupovat to v akvaristice, tak je koupím třeba na třikrát, na čtyřikrát.. :)
Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 15:47 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Jája
:-D jsem truhlář, a vím, jak se dřevo chová, a taky vím, jak se laminovaná dřevottříska dokáže nafouknout :) otevřená hladina skříňce tolik nevadí... ale jak mám nahoře - na akváriu kryt, kde to nedejchá, tak tam to může dělat problém.. ale už se chystám vyříznout díru na hliníkovou mřížku :)
skříňka je z masivu, spárovky a je natřená lazurou, určenou na venkovní použití, a to by mělo určitě vydrřet... dřevo dokáže absorbovat vlhkost a držet jí ve stejnej míře.. nejhorší je pro dřevo střídání vlhka, tepla a sucha.. u akvária jsou podmínky pořád stejný a dřevo nepracuje, tzn ničemu to nevadí...
dřevotříska je možná malej problém, ale závisí na plno věcech :) ale tímhle zvýšeným vlhkem se to určitě nerozpadne, měřil jsem jí šuplerou po měsíci, a má 18,5mm (nabyla jen o půl mm) to je v pohodě, ale měl jsem stejný starosti..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 15:14 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Strakááč
A to máš otevřenou hladinu v uzavřené skříňce? Obávám se, že ta vlhkost na skříňce pěkně zapracuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2018 15:06 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Pavel
160 l není nic moc objemného. Jestli máš AQ 100x40x40 (čisté litry cca 120-130), tak to je skutečně na větší hejno malých ryb, 2-3 velké ryby určitě ne.

A co to znamená "založení akvária asi po padesáté"? Jestli jsi měl problémy 49x, tak po padesáté budou zase. Někde děláš chybu, měl bys přijít na to, kde. Jinak se z toho nevybabráš. Akvaristika je především o pořádné trpělivosti a znalostech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.07.2018 10:53 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: Pavel
Popravdě na 2-3 větší ryby je 160l málo. Možná kance přičnopruhé nebo akary hnědé. Ale jaký z toho budeš mít pocit při pohledu na to akvária ...no nevím třeba tě to uspokojí. Za mě raději hejno menších.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2018 19:38 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
Fotka k příspěvku 190l má jen akvarium a 40l je ještě ve filtru :) filtr je silnej - 20l filtrační hmoty (biomolitan hrubosti 20 všechen ve čtyřech přepážkách.. :)
V poslední přepážce chybí, ale už je objednanej.. objednano je i 120neonek a 15 pancernicku tzn bude jich 20.. zbydou jen dva ancíci, snad to půjde.. rostliny ostříhnu (cabombu aquaticu) a bude jich dost :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2018 14:34 Pavel – Jake ryby do 160litru
Dobrý den chtěl bych asi po 50 založit akvárium mám 160l a chtěl bych tam jen písek a kameny a větší ryby treba 2-3kusy nejake co jdou sehnat něco co bude vypadat jinak než když tam dám tlamovce nebo neonky.Dekuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2018 13:37 R Muž Anthrax [4739] Re: Cherchan
O mě tady nejde ;-) Já cichlidky kakadu s pancéřníčkama už mám a žádný problém. Ty neonky modré jsou opravdu prťavé s klasickou neonkou nebo neonkou červenou se to nedá srovnat. takže já bych se té stovky nebál do 190 litrů. Když se to ještě osadí rostlinama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2018 13:31 Muž Cherchan [7] Re: Anthrax
Za mňa určite "ancíky" preč - ohlodávajú echináče, velký producenti odpadu. Neoniek už 100Ks mi príde až až. A k JA cichlidkám ramky sú v pohode ale apistigami kakadu a aggasziho mi napádali corydorasy ( prirodzený nepriatelia, pokial sú moje zdroje správne tak corydorasy im v prírode žerú ikry ). Čiže ak sa rozhodneš pre kakadu tak namiesto corydorasov radšej toto rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.07.2018 11:51 R Muž Anthrax [4739] Re: Strakááč
Já bych to zase nepřeháněl, dokoupit můžeš po čase vždycky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 23:36 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
Ty jsou taky hezký..
A Nebo mám radši vzít jen neonky modré, třeba víc kusů.. 120?
A nechat tam 2 anciky, a ještě ty pancéřníčci 15ks by tam byly šlo by to?
Já vím že se tu ptam jak mamlas tisíckrát, ale zas bych z toho vyšel nějak fajn.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 23:18 R Muž Anthrax [4739] Re: Strakááč
Jsou to velcí producenti detritu, proto bych koukal po čistotnějších rybách na dno, pokud by tam teda byly ty ramirezky. Ale hlavně jsem měl na mysli, že v dospělosti rádi ničí kytky, především echinodory.

Ramky opravdu patří k těm náročnějším. Jsou to jedny z těch ryb kde nestačí mít v cajku těch pár ukazatelů jako pH, NO3 atd. aby ti automaticky prosperovaly. Jsou náchylné na nemoci, špatně snáší změny. Vyžadují živočišnou potravu ale zároveň jsou schopné z ní chytit kde co. No a často jsou k dostání už v bídném stavu.
O něco méně náročné jsou rybicky.net/atlasryb/cichlidka_papousci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 23:05 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax a NGHK
To ti dvá ancíci fakt jsou moc? Glyptopera se snad zbavim..
Tak za zkoušku nic nedám.. koupim pár,nebo dva páry? Razmierek... A bude...
Na co jsou konkrétně haklivý? Dneska testr (tetra) ukázal...
10mg no3
0mg no2
pH 7,1 (ještě budu pak snižovat pH raselinou zhruba na 6,5)
GH 8°d
KH 10°d

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 23:02 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Strakááč
Všechny cichlidky jsou náročné na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 23:00 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
Jsou ty cichlidky náročný? Dost na čistou vodu?
Můžu zkusit jiný, ale jaký :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 22:01 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Anthrax
Já to myslel tak, že citlivější ramirezky by měly rády čistší vodu, ono stokrát nic... Proto jsem myslel, že by se jich mohlo ubrat. Ale samozřejmě ta stovka bude samozřejmě paráda a taky to vidím, jako menší problém, než ty krunýřovce.

A nebo vybrat jinou párovou cichlidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 21:52 R Muž Anthrax [4739] Re: Strakááč
Podle mě sto neonek modrých není problém. Problém bych taky viděl spíš v těch krunýřovcích. Nemysli si že glyptoper poroste nějak pomalu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 21:38 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Wanderer
Než glyptoper vyroste, tak je času dost zatím má 6,5cm a nevím kam ho udat
Anciky chci nechat, oba mám a jsou krásný..
Ty neonky jsou problém? Prej nedělají skoro žádnej bordel
Jen nevím jakej bordel dělají ty cichlidky, klidně bych jich dal míň, dvě, tři..
Kytek bych řekl, že tam mám fakt hodně a minimálně ještě, co ostříham zasazim znova (hlavně cabomba aquatica) a až se rozjedou echináče, tak to bude dost zarostlé :)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.07.2018 21:23 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Strakááč
Glyptoper určitě ne, na toho je to malý a myslím, že by ti to tam zvládl i slušně přeorat. :-) Na ancistrusy bych se taky vykašlal, ubral bych na neonkách a zbytek podle mě dobrý. Ramirezky bych tam dal až naposled. Ale hlavně bych ještě dosázel rostlinky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 21:21 Muž Riccihifi [13] Re: Strakááč
Hmmm, len ten Glyptoper potrebuje okolo 400l...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2018 20:38 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář) – Pane lorenc uvezu to???
Dá tyhle všechny ryby moje akvarium, nebo je jich moc? :)
Filtraci, bych řekl, mám silnou dost a ještě můžu něco přidat :) rychlerostoucich rostlin mraky, vlastně skoro všechny...
Co Myslíte..
100ks neonka modrá
15ks pancernicek skvrnity
5-7ks cichlidka ramizerova
2ks ancistrus sp.
1ks glyptoper brazilský

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2018 18:55 Bouldercity
Ahoj které ryby by jste dali k Ostnovci leopardímu? Chci mít pár v cca 220 litrech čistého objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2018 21:28 Muž FrantisekP [54] Re: FrantisekP
Kdybychom měli dokončit myšlenku.
V případě, že by v akva byly jen neonky červené. Kolik ks? 50? Víc, míň? Neonek modrých kolik ks?
Mám asi tendenci se s množstvím držet moc dole... hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 12:47 Muž FrantisekP [54] Re: RAP
Zhasínají mě dvě trubice a pak jedna (svítím třema). To další (slabý) světlo beru jako možnost, ale vzhledem k tomu, že světlo je zavěšené na polici nad akva a chci tam mít minimum kabelů, je to drobná komplikace do které se mi zatím nechce...
Krmím převážně vločkovým krmivem (několik druhů) + lyliofilizovaná artemie a živým (mraženým) minimálně... Vím, že tím rybám jen prospěju, ale žena nic takovýho v mražáku nechce, takže to není úplně jednoduché. A teď máme rybník plný dafnií, ale mám zase strach že bych si něco dotáhl domů...

To že je modrá neonka náročnější na odchov než červaná vím a je mi jasný, jak se to promítá do ceny. Prostě třeba tu červenou neonku množí "kde kdo" a koupím jich 50 za cenu 10 modrých... Kdybych věděl, že tam vydrží, tak to neřeším, ale v aktuální situaci... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 09:14 RAP Re: FrantisekP
Ty zářivky zhasínají postupně nebo najednou? Třeba by se to dalo vyřešit postupným zhasínáním jednotlivých zářivek nebo malým světlem, které by svítilo nějakou dobu po zhasnutí hlavního osvětlení.
Neonky modré se špatně rozmnužují, proto jsou drašší. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 08:49 R Muž Anthrax [4739] Re: FrantisekP
Mě žádná neonka modrá zatím nevyskočila (mám je cca rok a něco). Ale takovou světelnou palbu jako ty tam nemám, takže těžko říct. Je u nich ale problém že ztratí ten červený pruh, pokud je nebudeš krmit živým (alespoň u mě to pomohlo).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 08:22 R Muž ctibum [6867] Re: FrantisekP
Já měl 5-7 ks Ohnivek ve "26" a byly tam marný. Stály většinou na místě někde v koutě a blbě čuměly. Po přelovení do "200" se začlenily do hejna Krvavek a Galaxek, tváří se vesele a plavou ostošest... Takže velký hejno do větší nádrže bych klidně zkusil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2018 07:55 Muž FrantisekP [54] Re: afc1886
No ty plovoučky, to opravdu neklapne :)
Ta tetra ozdobná je hezká rybka, znám ji z akva známého. Dokáže se někdo ještě vyjádřit k rybkám, který jsem uváděl? Nebo nějaký další tip?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 13:46 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2018 13:22 Muž FrantisekP [54] – 150l.
Mám tady pro Vás zkušené jednu výzvu.
Nečekal bych, že se budu ptát na to jaké ryby do akva, ale prostě se mi to nedaří rozseknout. Zejména asi díky tomu, že nejsem ochoten za neonku modrou dát 30Kč/ks (uvažoval jsem jich tak 40-50ks), abych zjistil že mi za chvíli vyskáčou z akva (navíc relativně citlivá ryba, zejména z importů co nebývá vždy po dovozu OK - mám na mysli vyšší úmrtnost po koupi a nejspíš jsem neašel nikoho, kdo by ji tady množil)

Řekl bych že prezentaci mám poměrně solidně vyplněnou, ale vypíchnu podstatu věci.
Akva 90x45x45 (čistých zhruba 150l vody), bez krycích skel (a dávat je tam nebudu) poměrně silně osvětlené zářivkovým osvětlením - při zhasnutí světel v cca 21:30 se mi stávající ryby lekají a vyskakují. Jedna OT otázka na technicky schopné - je možné se zářivkama něco udělat, aby zhasínaly třeba minutu (mám za to že ne, ale třeba někdo ví něco jinýho :-D )? Částečně to zřejmě vyřeším tím, že na kratší strany dám kousek krycího skla zasahující cca 5cm do akva.
Přidávám CO2, takže vody kyselá, ~5dGH, teplota 24-25, přes léto víc, akva poměrně zarostlé stydim

Za cca 2,5 měsíce se mi hejno espeiek vyskakováním zredukovalo z 21 na 7ks. Možná by se problém vyřešil ještě jedním druhem ryb, ale bylo mi potvrzeno i od jiných, že rasbory jsou prostě lekavky (borarasky jim jako opora nestačí).

Měl jsem představu dvou skupin menších hejnových ryb. R.Espeho a neonky modré (borarasky tam nepočítám :-D ).
Moc nejsem ochoten dát za modrou neonku 30Kč za kus abych je pak každý druhý ráno sbíral po podlaze.
Když jsem procházel atlas, hledal jsem menší hejnové rybky zdržující se spíše v dolní polovině vodního sloupce (právě kvůli tomu vyskakování) a kterým nebude zase tolik vadit relativně silné osvětlení. V podstatě asi jediná ryba u které jsem našel poznámku, že vyžaduje dobře prosvělenou nádrž, je tetra královská.
A teď teda babo raď, jaký rybky tam teda pořídit, aby to hezky vypadalo a nemusel jsem smutnit,když budu sbírat rybky po zemi?
Neonka červená mi příjde na tu nádrž (resp. alespoň vzhledem k její délce už dost velká),tetra královská by teoreticky byla možností. Tetra krvavá bych řekl, že je poměrně akční ryba a mám obavu aby nevyskakovala. Tetra ohnivá je barvou dost podobná espeice (navíc dost bojácná ryba). Neonka modrá mi pořád příjde jako nejvhodnější volba - nevíte o nějakém chovateli? Gebauer aktuálně nemá skladem. Kudrna nereaguje a jinak mi google nic moc nenašel.
Ocením každou radu, tedy kromě té - pořiď si krycí sklo (nebo nenapouštěj akva až po hranu) a máš po problému :-|
Spousta kluků tady má odkrytý nádrže, ale s postupným zhasínáním - archaický zářivky jsem u nikoho s otevřeným akva asi nenašel...

V případě, že nikdo nic, tak to klidně smažte ať tu neplevelím nováčkům :-D Případně se nebráním přesunutí příspěvku pod vhodnější téma - o objemu to v tomto případě moc není...
Předem děkuji ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2018 14:51 Hanumana – 200 l
Ahoj, stále vymýšlím budoucí osádku do akvária. Samozřejmě je tak nedám najednou, ale chci mít jasno aspoň přibližně, abych nekoupila jeden druh a nezjistila, že zrovna ten se k těm ostatním nehodí.
Akarka zelená
Pancéřníček trpasličí
Lorikárie kopynatá nebo něco podobného
Danie perlové
A možná nějaký nenáročný čichavec
Co myslíte? hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.02.2018 11:57 Muž Yirka [9118] Re: NHKG
Moje zkušenosti prostě říkají něco jiného. Modří, nejen u mě ale i u přátel v akvaristickém okolí, byli vždy agresivnější. Čím to je nevím, jen, jak jsem napsal, dávám k dobru svou osobní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.02.2018 07:39 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Yirka
Jaký je rozdíl v chování čichavců zlatých a modrých? Je to jeden druh ještě s formami cosby, šedý a dalšími. U mě se všechny formy chovaly stejně. Mírnější jsou čichavci perleťoví, ale jsou také citlivější na kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 07:21 Muž Yirka [9118] Re: danielczerny
K tomu co již bylo napsáno bych přidal, že hejno pand bych zdvojnásobil a místo agresivních čichavců modrých bych dal klidnější zlaté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 22:47 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: danielczerny
Já bych místo modrých čichavců zvolil něco menšího. Už třeba jenom pro ten nepoměr velikostí s galaxkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.02.2018 21:11 R Muž romant [27981] Re: danielczerny
Těch dánií 4x tolik. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2018 21:08 danielczerny – 250l
Dobrý den , chci se zeptat jaké ryby do 250l akvárka? zatím jsem přišel na tohle, akvárium budu teprve zakládat , bettu už mám tak bych ji rád měl ve velkém akváriu , rád si přečtu vaše rady a názory :)
1x Betta samec
10x Dánio perlové
6x Pnacéřníček panda
2x čichavec modrý samec, samice

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2018 22:15 Waaw Re: Lenka
Ja myslim, ze zere temer jakekoli, dej ji ktere sezenes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.02.2018 21:29 R Muž ctibum [6867] Re: Lenka
Nejsem piraní expert, ale ve zdejším atlasu začíná minimální objem u Piraní na 250 litrech... I vzhledem k formulaci dotazu bych asi doporučil nejprve se zaregistrovat a založit prezentaci nádrže s vyplněním maxima informací a aktuální fotkou... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2018 21:19 Lenka – Piraňa
Které rybičky mohu doplnit do akvária pro piraňu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 10:43 Muž Jifi [675] Re: Nostardomus
Podle tvého dotazu jsem myslel, že máš dávno zaběhnuté akvárko, ale máš ho teprve týden ...
Počkal bych tak měsíc, než bych případně dokupoval další ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 10:34 Muž Zip [277] Re: Nostardomus
Osobně bych rozšířil ty červenohlavé, mám jich 35ks a jsou akční a krásné hejno, ikdyž jsem s nimi měl ze začátku problémy s úhyny, teď už se zbytek drží ;-)
Parmičky mechovky jsem měl, ale dal jsem je pryč, hejno moc nedělaly, postávaly většinou hlavou dolů :)
Otíky klidně rozšířit.
Co nějaké panceřníčky na dno, mám zelené 15ks a jsou to srandovní a akční vysavače.
Mám i čichavce zlaté, asi podobný vkus :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2018 09:44 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Nostardomus
Na čichavce by to určitě chtělo nad hladinu kryt a sem tam nějakou plovoucku. Idea s rozšířením teter a otíků je asi nejlepší varianta. Myslím si, že hejno 40 teter červenohlavých, by v tvém akvárku vypadalo kouzelně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2018 07:23 Muž Nostardomus [0] – Tak cim doplnovat?
Ahoj, cim doporucujete doplnovat aqua viz. prezentace?
Mam tam zatim 20 cervenohlavek a ctyri otiky. Chtel bych nejakou vetsi rybu, cichavec by se mi libil 2-4 ale Nemam to zakryte. Pocet ryb je dan starim akvaria, snazimn se byt opatrny a zatim nic neleklo.

Potazmo exisuje varianta jeste rzsirit to hejno tech refer a otiku a mozna pridat hejno cturpruhejch tygru (parmicka). Nespecham, premyslim. Kytky jeste musi dorust, predevsim to pozadi.

Dekuji za nazor a doporuceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2018 07:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Hanumana
Jestli toužíš po čichavcích, tak k páru dej hejno 50 razborek, které se ti budou líbit a budeš mít prima akvárium. Měl bych tip rybicky.net/atlasryb/razbora_espeho

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=551