Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:47 Muž MartyK [31]
K 30-ti neonkám a 10-ti parmičkám bych chtěl teda přidat:
- 4 SAE
- 10 Otíků
- 6 Ramek (2+4)
A raději doplnit třeba opět neonky nebo menší hejno teter či razborek??? Nechám si raději poradit, abych to nedokonil tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:39 Muž MartyK [31] Re: romant
Tetry mi doporučil Tudy, aby byly rybky i v horní části AQ ;-) Co bys mi doporučil ty, Romane??? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.11.2017 16:38 R Muž romant [27987] Re: MartyK
Proč 10x tetra a 30x neonka? Jenom jedno hejno náležitě poslílený, bude to pohledově lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 10:25 Muž MartyK [31] Re: Tudy
O těch tetrách jsem taky uvažoval, ale chtěl bych tam ty SAE. Nebylo by to už přerybněný??? :-O

10x Tetra, 10x Otík, 4x Ramka, 30x Neonka a 10x Čtyřpružka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 21:29 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Tetra ozdobná 10 ks, Ramirézky 2 páry, 10 Otíků a 30 Neonek. Jedna z možných kombinací. Nebo místo Otiků Lokarii kopinatou. Prostě se snažit obsadit všechny niky. Sám mám příliš mnoho ryb na dně a vím, že to není optimální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:32 Muž MartyK [31] Re: vaaclav
Tak kalamita ruduchy se zatím nekoná, ale rád bych se jí zbavil nebo aspon omezil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 18:29 Muž MartyK [31] Re: Tudy
Chtěl bych nahradit ancíky koupí otíků a na řasy SAE s Neritinou. Pancéřníčky zase jako dojídače zbytků. Ale jestli by se nesnesli s Ramkama, tak to je radši kupovat nebudu. A co bys mi doporučil za rybky do vrchní části AQ, aby to bylo vyvážený???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.11.2017 16:46 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
Mám SAE stále, je to tak nejméně 15-20 parta, vždy je po čase měním. Jak dorostou už to není ono a občas se naučí i žrát nějakou tu rostlinu. Dávám je do akvária kde mě to nevadí. Mám ale zkušenost že i když vypadají stejně jsou to občas trochu jiné rybky jak vzrůstem tak i chováním. Párkrát jsem zpychl a nekoupil nové a jak rychle jsem se k nim vrátil. Ruduchu hlavně jelení paroh opravdu baští. Dostal jsem s ním pár rostlin a mohl sledovat v přímém přenosu jak mizí. Druhý den byly rostliny čisté. Nesmí to být ale kalamita na to nestačí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2017 16:12 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Určitě jim jako prckům chutnat bude, ale jakmile vyrostou, tak se na ní vykašlou a budou vesele užírat krmení ostatním rybám. Tak to ještě zvaž. Jinak výběr dobrý, jen nevím co Ti Pancéřnícci. Obávám se, že nebudou mít klid kvůli Ramirézkám a po jejich vytření se to ještě zhorší ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 16:04 Muž MartyK [31] Re: Tudy
Přesně tak, SAE na ruduchu ;-) Teda doufám, že jim ta moje bude chutnat :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 15:04 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Všechy ryby co jsi uvedl jsou ryby dna, max. středu. Dole bude přeplněno. Jinak souhlas s Anthraxem. SAE chceš kvůli ruduše ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.11.2017 13:59 R Muž Anthrax [4786] Re: MartyK
Těch otíků víc. Je celkem možné, že ti nějaký popadaj, takže to chce větší skupinku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2017 13:26 Muž MartyK [31] – Hodí se k sobě???
Chtěl bych doplnit do AQ ke stávajícím 30-ti neonkám červeným a 10-ti parmičkám čtyřpruhým (5 ancíků by šlo nejspíš pryč) tyto rybky:

- 6 cichlidek ramirezových (2 samce a 4 samičky)
- 4 parmičky černopruhé (SAE)
- 8 pancéřníčků malých
- 4 otíky nebo 2 neritiny zebry

Je toto složení rybek v pořádku jak druhově tak početně??? Nebo jiné návrhy? Předem díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 18:46 R Muž romant [27987] Re: Dyzlik
Zkusil bych informovat u Papíků v Dřítči.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 18:40 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Dyzlik
Minulý týden jsem ho viděl v ZOO Braník.
Edit: vlastně už je to 14 dní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2017 18:39 Dyzlik
Myslela jsem toho pestrence thomasova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 20:07 R Muž romant [27987] Re: Dyzlik
Kterou máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 19:56 Dyzlik – re: ryby Amazonie
A kde pak se dá tato rybička sehnat? V Jaroměři ji bohužel nemají. Také řeším co přidat do svého 240l akva. A tato rybička mě hodně zaujala, že lze chovat i v hejnu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2017 00:02 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pandice
Ještě Ti zamotám hlavu. Můžeš labyrintky úplně vynechat a pořídit si hejno 5-7 ks této rybky k těm menším hejnovým
rybicky.net/atlasryb/pestrenec_thomasuv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   28.10.2017 19:27 Žena lenkalor [580]
Pokud by sis vybrala ty č. perleťové, tak 2-3 páry by tam být mohly. Jsou mírnější než ostatní velcí čichavci. K tomu ty tetry a nějaké pancéřníčky. Když se tam bude něco hýbat okolo, tak se ti čichavci nebudou tolik soustředit na sebe.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.10.2017 19:09 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Pandice
Tak na čichavce bych se vykašlal jsou to poměrně velké ryby a samci při stavbě pěnového hnízda a následném tření budou hodně agresivní a dokáží samičku i zabít. Pokud jich budeš mít tolik bude to na denním pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 18:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pandice
Čichavec silver, modrý a zlatý to je všechno jeden druh. Doporučuju buď 3 páry (klidně od každé barevné formy jeden pár) a více a nebo je nebrat vůbec. Můžou být trochu ostřejší, ale aspoň u mě to ve větším počtu vždy fungovalo bezvadně.
Bojovnici nebrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2017 18:15 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Pandice
Nevím jak spolu vycházejí zakrslíci s ostatními většími druhy, Ale čichavci a bojovnice se tu vesměs moc nedoporučují(viz. Jaké ryby k Betta splendens).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2017 18:09 Žena Pandice [22]
Ahoj. Takže jsem četla, sestavovala a vyřazovala. Další sestava by mohla vypadat asi takto:
Akvárium 100x40x40 - cca 130 - 140l čistý objem. Zaběhlé, osázené rostlinami, vytvořené úkryty ze skalek, rostlin atd. Sestava ryb :
Čichavec zakrslý - pár
Čichavec modrý - pár
Čichavec zlatý - pár
Čichavec perleťový - pár
Čichavec silver - pár
z těchto pěti druhů bych vybrala cca tři druhy, které by se mi na živo líbily nejvíce. Mohli by být i ve skupince 1 samec + 2 samice?
K tomu:
Tetra královská - 15ks
Pancéřníček zelený - 12ks
A ještě otázka, mohla bych k této sestavě propašovat bojovnici pestrou - 1 samec + 2 samice? Nebude jí vadit teplota cca 25°C? Případně ji vynechám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 19:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Tudy
Tudy napsal: U Akary hnědé to problém bude ( u mladé rybky nelze rozeznat samce od samice)
Já to nepoznám ani na dospělých :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 16:27 Žena Xlienka [276] - AmerikaRe: romant
ano lze k tomu doplnit ještě mnoho a děkuji za doplnění, samozřejmě se k přidání rybek musí nějak dospět, jenom mě zaujalo, že dle nižšího doporučení by v akváriu měsíc po založení plavalo hejno teter a dva páry akar a to mi přišlo jako hodně nebezpečná hra i kdyby to akvárium mělo 250l čistého objemu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2017 16:24 R Muž romant [27987] Re: Xlienka
Tak si v tom pojďme udělat trošku ordnung. ;-) Pozor na doporučení dát pro jistotu rybky až za 6 neděl, ono to může klidně skončit stejným průserem jako dát ryby za týden. Ono se tomu musí trošku udělat cestička v podobě přiživení vznikající nitrifikace a to ideálně přítomností plžů a občasnýho zakrmení prázdný nádrže sušeným krmením aby právě po těch "bezpečných" 6 týdnech nedošlo ke skokovým reakcím v podobě nadlimitně navýšených škodlivých N látek. Prostě se to dá podělat i v dobré víře. X-) Ať už je to tak či tak vždy doporučuji den před a den po vpuštění nové či další osádky u nových nádrží zvláště, vyměnit klidně polovinu vody a pojistit si tak ony případný skokový reakce. :-) Můj příspěvek nevnímej osobně, jenom využívám možnosti to zas a znovu zopakovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 16:14 Žena Xlienka [276] - Amerika
Teda pokud je to nově založené tak po těch třech týdnech bych nedala víc než 10-15 teter (teda já bych dala první rybky nejdřív za 6 neděl), pokud jich bude víc tak další tak za 2-3 týdny, pak bych počkala alespoň měsíc na další osádku. Není kam spěchat. Většinou se akvárium stabilizuje tak za půl roku, někdy za rok záleží na velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 00:21 luster1717 Re: vaaclav
tak nebudú páry a budú po dve :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 00:20 luster1717 Re: Tudy
Plánujem nechať aspoň 3 týždne bez rýb po tom čo som si tu všetko prečítal :-D a dakujem pekne :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 23:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: vaaclav
U Akary hnědé to problém bude ( u mladé rybky nelze rozeznat samce od samice), ale u Akarky v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 23:22 R Muž vaclav [14600] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: luster1717
To jsem zvědavý kde seženeš dva páry. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 23:05 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: luster1717
1. týden Tetry, další týden Akary hnědé, třetí týden Akarky zelené. A tleskám ke střízlivému výběru. potlesk
Edit: po napuštění nech akvárko alespoň 14 dní bez ryb, rostliny sázet zhusta hned při založení, píšu jen pro jistotu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:55 luster1717
Zdravím tak v akvárku budem mať teda dve akary hnede dve akary zelené a jeden húf nejakých menších tetier a moja otázka teraz znie že či ich tam napúšťať postupne a a ked ano tak v akom poradí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 18:12 Žena Pandice [22] Re: Jarry
Dobrá rada díky. Jako první tam půjdou pancéřníčci, protože ty už mám v 60l. A dál se uvidí jak budou postupně přibývat. Určitě nepůjdou všechny najednou, to vím jistě. Jinak ten kančík zelenooký se mi taky moc líbí, no uvidíme. Viděla jsem nádrže s více druhy ryb a bylo to pěkné, ale musí se to umět udělat. Zase na druhou stranu se mi líbí i některé jedno druhové nádrže, zase se to musí umět udělat. Nejsem v akaristice zase tak dlouho, tak nejsem ve výběru nijak vyhrazená, líbí se mi od každého druhu něco a to je právě můj problém. :-) Neumím se udržet a čím víc se probírám seznami ryb, tím víc bych jich chtěla :-D stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 18:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Pandice
Na kančíky zapomeň. Čichavce cosby taky v páru nedoporučuji, ve skupině sice jsou bezproblémoví, ale na to nemáš prostor. Rájovci jsou celkem ostří, nehodí se do společenského akvária. Celkem nic moc výběr. Chce to omezit počet potencionálně problémových ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 18:07 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pandice
Určitě max 3-4 druhy, u mě jich je 6 a to je moc. Akary a Ancíky tady nabízím už víc jak měsíc a nikdo je nechce. Mohl bych je věnovat nějakému shopu, Ti by si je vzali rádi, ale to neudělám... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 18:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Pandice
To je normální. Jestli tě to bude bavit, tak stejně u jednoho akvária nezůstaneš. Já se sem před rokem nevinně zategistroval a už jsem na pěti nádržích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 18:03 Muž Jarry [1437] Re: Pandice
Ještě bych poradil - dávej tam ty ryby postupně podle oblíbenosti, dá ti to možnost včas přestat;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:59 Žena Pandice [22] Re: romant
Jsou to zatím jen takové moje dohady, chtěla bych všechno, ale je mi jasný, že to nepůjde. Bude to jen 130l čistýho objemu vody. Ještě to akvárko nemám, jen tak sonduju, co si s čím budu moct dovolit. Už se na to zařizování a vybírání moc těším. Určitě tam bude tak cca okolo 10 pancéřníčků. Chtěla bych hejnko teter královských, to už vím. Ale co dál, to ještě musím protřídit a vybrat tu nej kombinaci. Jsem v tomto hrozná. Mám na to zvláštní sešit, kde jsem si vypsala všechny ryby, co se mi líbí ze zdejšího seznamu, velikost, povahu, nároky a z těch jsem pak vybrala ty nej. Teď různě skládám skupinky, ale nějak mi to navychází na litry vody :-D Všem moc díky za pomoc a držte mi palce při výběru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2017 17:41 Muž Jarry [1437] Re: Pandice
Držel bych se zásady max. 2 druhy "párových" ryb + případně hejno teter. Nasazení více druhů je sice lákavé, ale pravděpodobně časem zjistíš, že spousta druhů v akváriu spíše ruší. Kančík zelenooký je docela dobrý nápad (ale nevím, jak bude akvárium zařízené), já bych tam dal jenom ty kančíky a nic jiného - maximálně nějaké ty tetry, přízpůsobil zařízení akvária kančíkům a bude rozhodně víc na co koukat, než na rybí polívku, kterou s prominutím pořád vytahuješ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.10.2017 17:39 R Muž romant [27987] Re: Pandice
Tak vidím že za dnešek vcelku slušnej názorovej kotrmelec. :) čichavec, čichavec, rájovec, pestřenec, gavúnek, tetry, kančík, do 250 litrů. Ty máš ale k dispozici ani né polovinu objemu. Viděl bych to na centrální hejno do vodního sloupce v počtu 30-40 kousků menších hejnových rybek, na dno partičku 12 pancéřníčků a z těch solitérů třeba čichavce ale perleťáky. Jinak v Jaroměři jistě rádi poradí, jsou to zkušení jak chovatelé tak hlavně pěstitelé, chce se to na aktuální stavy ryb i rostlin informovat třeba telefonicky, jejich web nestíhají tak často aktualizovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:29 Žena Pandice [22] Re: Tudy
:-( Tak to asi nevyberu nikdy. :-D potřebovala bych ještě další nádrže :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 17:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Amatértom, Pandice
Přesně, ty rybky jsou vesměs "teritoriální" a párové, pokud by se vytřely všechny najednou, stane se z akvária bitevní pole. Doporučuji max 2 páry. Jinak bude ostatním rybám to akvárko malé.
Edit: Čichavec modrý a Pestřenec je zajímavá a podle mě i vhodná kombinace. Každý se zdržuje v jiné zóně akva a mají podobné nároky na teplotu. Navíc jsou poměrně odolní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:25 Žena Pandice [22] Re: Amatértom
jj já vím :-D a to je právě můj problém :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 17:21 Žena Pandice [22]
Tak jsem koukla do jedné pěstírny na jejich web, mají tam seznam ryb co nabízejí. Co se mi tam líbí je většina teritoriální v době tření, jinak prý klidné ryby.

Čichavec modrý (Cosby) - pár
Čichavec zakrslý - pár
Pestřenec červený - pár
Rájovec dlouhoploutvý - 1samec + 1 samice - nevím jestli by nedělali problémy s ostatními
Gavůnek Geayův - 2 samci + 6 samic
Tetra královská - 10ks
Kančík zelenooký - pár - tím si nejsem jistá, že je vhodný

Při dobré péči a častější výměně vody by to snad šlo. Ale co mezi sebou nebudou bojovat? Nebo je to uplná blbost, dávat tyhle k sobě, nejsem si moc jistá rájovec x pestřenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 14:20 Žena Pandice [22] Re: Tudy
No, tak já to ještě promyslím, ale finální podoba bude, až bude nové akvárko zaběhnuté. Mám ho objednané, mělo by mi přijít 31.10.-2.11., vážně už se na to těším. Taky bude záležet, jaké druhy ryb seženu, jelikož tady blízko je jen Madap, mají sice pěkný výběr, ale samo že nemůžou mít vše. A po netu jsem si ještě nikdy neobjednávala, na nějakou burzu se hned tak nedostanu. Počítám s tím, že ryby budou postupně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 14:20 Muž Jarry [1437] Re: Amatértom
No to já netvrdím, že se samci nebo samice budou prát, já jich mám 6, asi 1,5 roku starých a zatím jsem žádný pokus o množení nezaznamenal, takže je docela možné, že mám 6 samců :-). Většinou se drží v hejnu a plachost potvrzuju:-) Těch 14cm je slušná velikost, já jsem je tedy neměřil, ale 14 určitě nemají - ale ještě něco málo počítám povyrostou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 13:59 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Pandice
Sám jsem zvědav, jak to bude fungovat. Akara hnědá určitě útočit nebude (samí samci jak píše Amatértom). Agassizky tam jsou teprve 2. den, zatím jsou v klidu, ale pokud se vytřou - uvidíme. Názory na snášenlivost jsou různé, hodně záleží na prostředí (které je u mě dost stísněné), na charakteru jednotlivých ryb... hmm

Každopádně bych se této kombinace (při dodržení dalších podmínek, hlavně co se kvality vody týká) do 150 l akva nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 13:57 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Jarry
Mám momentálně 4 Akary hnědé. Pětiletý pár, jejich skoro roční dceru a ještě jednoho sourozence, takového záprdka. Pár se pravidelně třel, nicméně před 14 dny se samec poprvé vytřel se svojí dcerou. Takže evidentně nějaká soudržnost páru u akar chybí. Pokud vyloženě nechce mít pár, který by případně odchovával mladé, myslím, že libovolné dva kusy, byť by z toho vyrostli dva samci, budou bez problémů. Jejich největší negativum je až skoro panická plachost(u těch dvou ročních mladých ji zatím nepozoruji). Samec má malinko přes 14 cm. Tudy má tři samce a ty si v akvárku hověj parádně. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=701