Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 16:58 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – K parmičkám čtyřpruhým
Zdravím, chci vás požádat o doporučení rybek k naším parmičkám čtyřpruhým. Potřebuji tam přidat nějaké rybky nad 10 cm, nejlépe pokaždé v páru. Koukal jsem na různé cichlidy jako akary a kančíky.. ale u nich se obávám těchto věcí: vyhrabávají rostlinky (máme velmi drobný písek a rostlinky zas tak perfektně nedrží), silně znečišťují vodu (tady se bojím o vliv na citlivé barbusy), často poměrně agresivní. Z toho mi vyhovuje asi tak jedině akarka hnědá (možná zelená). Může mi někdo poradit, říct svou zkušenost s nějakou z cichlid? Navrhnout některou bezproblémovou dle vlastní zkušenosti nebo názoru, a nebo doporučit úplně jiné (větší) ryby. Akvárko může poskytnout místa teritoriálním rybám (avšak agresivní mimo teritorium/období páření bych moc neuvítal).
Předem diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 15:19 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ok děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 10:31 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: leontin
To ani ne,ale jsou to sumci,poměrně dost zatěžují vodu,a na plochu dna dva bohatě stačí,svoji práci si odvedou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2010 09:45 Muž leontin [46] - Cichlidy – Re: Romy
1 par ancíků - myslíte kvůli žravopsti rostlin?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 20:47 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: 720Martin720
U ancistrusů bych nechal jen pár,jinak bez problémů.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2010 19:57 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Zdravím akvaristi,chtěl bych se zeptat jestli ybch toto mohl dát do 200l akva?
10X razbora (eště nevím jaká)
6-8X pancéřníček panda
1-2páry ancíků
3X cihlidka kakadu
A párek skalár amazonských :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2010 09:14 Žena Cachalot [0] – mečovky
Takže mečovky se příliš jako hejnovitá ryba nechovají? (Asi jsem španě četla.)
Přemýšlela jsem i o goldld molly místo mečovek. Uvidíme...

Každopádně díky za reakce. Aspoň už vím, že s krevetkama se múžu rozloučit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 09:37 Muž Yirka [9123] – Re: Cachalot
Krevetky budou pro skaláry dobrou svačinkou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2010 08:35 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Cachalot
Ubrala bych mečovky a přidala pancéřníčky, aspoň na těch 10 i více. Nevím jak u vás, ale já když měla pancéřníčky skvrnité na černém písku tak nebyli vůbec vidět. Místo tolika mečovek bych tam dala ratši nějaké hejnové ryby. Ale to je můj názor, určitě by to mohlo být i podle toho vašeho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2010 17:26 Žena Cachalot [0] – čichavci, skaláry a mečovky
Ahoj zkušení akvaristé. Konečně se mi potařilo sehnat moje vysněné Vision 260 a tak sháním rostlinky, dekorace a hlavně přemýšlím o osádce. Zajímá me váš odborný názor na takovouto kombinaci:

Čichavec líbající - 2x
Skalára amazonská - 2x v černém "provedení"
mečovka zelená WG(toužím po sunsetce, ale na tu u nás asi nenarazím, co?)- hejno(tak 10-15?) pokud se zadaří
Sevelie pruhovaná - jednu teď máme a rádi bychom jí přikoupili ještě kamarády
Pancéřníček svrnitý - od těch máme zamilovaný páreček ale taky bych jim pořídila tak čtyři kamarády.
Pak nějakého toho šněka a zaujaly mě i krevety, ale nejsem si jistá jejich chovem, nebudou je ryby ohrožovat?


A to je zatím všechno, co jsem vymyslela. Předevčírem jsem v Hornbachu byla unešená z čtverzubců trpasličích. Nesežrali by mi je, prťousky?

No a ještě se zeptám na radu ohledně nějakých hezkých plovacích rostlin. I když to do kategorie jaksi nepatří...

Díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:26 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: 720Martin720
Mno, platy proč ne, ale ta parmička je hejnová ryba, takže jeden kousek také není optimální řešení...
A s těma živorodkama to nepřežeň, jsou pro akvárko dost velkou zátěží (z hlediska produkovaného odpadu) a snadno se množí. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 19:13 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
nn tak jsem to nemyslel ale když sem byl malinký začátečník tak mi ji poradili v akvaristice ale rozhod jsem že tam dám jen jednu ;) a možná že i nějaký platy jestli se tam vlezou co ty na to? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 18:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: 720Martin720
Ani bych neřek já mám parmičku černopruho v 50l akva
No pokud myslíš opravdu tuhle rybicky.net/atlasryb/parmicka_cernopruha , tak to, kde jí máš ty, nic nevypovídá o tom, jaké jsou její skutečné nároky na životní prostor ;-)
Myslel jsem, že když se ptáš Ahojte mohl bych si do 112L akva dát tohle , že tím myslíš poradit ohledně ryb, kterým takové akvárko bude vyhovovat. Pokud to bereš tak, jestli se tam ta ryba vejde na délku, můžeš si tam hodit třeba kapra... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 07:30 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: 720Martin720
Na parmičku černopruhou je to malé, jinak by to mohlo jít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2010 07:09 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte mohl bych si do 112L akva dát tohle,?

4x Black molla
2x Paví očko
3 páry mečovek
1 pár ancistrusů
2x parmičku černopruhou?

Díky :-) dno budu mít černé 5 cm vysoko
Kytky budu mít vzadu,uprostřed kořen a před kořenem taky a ještě nějakou rotalu rotundiforii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:58 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: čichavec27
Fotka k příspěvku To nevím,pyskáče jsem nikdy neměla,zakrslíky jsem si koupila do 100l před čtvrt rokem a zbylo mi jen pár mladých.Měla jsem 2 samce a 3 samičky.Sameček tyranizoval celé akva,všechny ryby byly pokousané.Napřed zabil konkurenční pár potom 2 samičky a protože byl taky pokousaný dostal plíseň.Připadalo mi že jsou agresivnější,než čichavci modří.Možná,že ve větším akva,když bude hodně zarostlé to projde,ale jistota jsou ti perleťáci a pár pěkných pancéřníčků.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 19:30 čichavec27 – Re: zelvik58
perletáky mám aj tetka jou máš pravdu jsou pěkní a snášenlivý s ostatnímy,ale přecejen bych k nim rád přidal zakrslíky a piskáče. a kdybych je měl spolu už od mala tak by to nemuselo ani vadit ne?
byli by na sebe zvyklý už od mala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 17:04 Žena zelvik58 [22] - Sumci – Re: čichavec27
Nejlepší by bylo hejnko perleťáků a rostlinky jaké se ti líbí,hlavně pár stonkovek na schovávání.Perleťáci jsou mírní,ale myslím,že s těmi menšími by mohl být problém při tření.Se zakrslíčky mám dost špatnou zkušenost.Perleťáci jsou odolní a snášenliví.Kytky neničí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2010 16:50 čichavec27 – Re: čichavec27
Dobrý večer,chtěl bych si pořídit takovéto akvárium,ale potřeboval bych trošku pomoct s výberem ryb.
Hodí se k sobě čichavec zakrslý,perletový a pyskatý?tyto čichavce bych tam chtěl mít,ale kolik jich tam můžu dát a v jaké pomeru (samiček a samců)
také bych potřeboval poradit jaké další malé rybky k nim a popřípadě i nějaké rostlinky.
předem děkuji všem za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2010 00:43 čichavec27 – akvárium 200-250L
Dobrý večer,chtěl bych si pořídit takovéto akvárium,ale potřeboval bych trošku pomoct s výberem ryb.
Hodí se k sobě čichavec zakrslý,perletový a pyskatý?tyto čichavce bych tam chtěl mít,ale kolik jich tam můžu dát a v jaké pomeru (samiček a samců)
také bych potřeboval poradit jaké další malé rybky k nim a popřípadě i nějaké rostlinky.
předem děkuji všem za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ampik
Ano,pokud je jich dostatek,u někoho 20 kusů,u někoho 10 kusů,je to věc je těch ryb.Moje zkušenost je trochu jiná,ale jak jsem už psal,každá nádrž je jiná a zkušenosti také...To,co jsem zmínil,jsou takové obecné zkušenosti...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:22 Muž ampik [2] - Rostliny
Romy napsal:s oblibou ukusují ploutve ostatním rybám.
me stacilo dokoupit do poctu 10 kusu... oni se divi, kdyz maji jenom ctyri nebo sest. ja projistotu zacal s osmi, po krupici mel sem jich 5 a jely po ostatnic rybach, tak sem pridal na 10 a sou sopbestacne... asi to osazeni takhle necham... ale dobudoucna bych chtel hejno jen ctyrpruhejch v zvlastnim akva s "popadanymi stromy"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:14 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: ampik
Barbus tetrazona,pro nás starší je to název pro parmičku čtyřpruhou...,není to přezdívka.Dnes je to myslím Puntius tetrazona...,ale pokud to funguje,není co řešit.Většinou se parmičky nedoporučují proto,že s oblibou ukusují ploutve ostatním rybám.Ale to máš možnost pozorovat ty,pokud se tak neděje,máš štěstí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:05 Muž ampik [2] - Rostliny
barbusu...
co to je? ja "prezdivkam moc nerozumim... ja nez si zvykl na pojem gupka mi trvalo mesice...
a proc by jim nemelo byt dobre? vubec si sebe nevsimaji parmicky plavou s parmickama a kdyz narazi na skalaru tak si ji nevsimnou a nejsou si vuci sobe agresivni ani pri krmeni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:02 Muž Romy [1822] - Cichlidy
ampik napsal:NEBERU TYP SKALARA SE S PARMICKOU NESNESWE! me v akva spolu ziji 2 roky

Možná žijí,ale je jim dobře??To,co chceš ty je vcelku vedlejší,osobně bych souhlasil se vším,kromě právě barbusů...,ale dělej,jak umíš... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 22:00 Muž ampik [2] - Rostliny – Re: RAP
co? pocet ryb nebo souziti mezi sebou, naroky na vodu... vsechny zde vypsane mam v 110l akva akorad v upravenem poctu... pro skalaru je doporucovano pro dve 170l vody tak nevim, jestli mohu dat ctyri...
hlavne se bojim dat k te stare neAkou novou... myslite, ze ji v vetsim objemu vody prijme? nerad bych se te stare zbavoval, jen z krajni nutnosti. a kdyz uz skalaru tak dve. mecovky bych mohl datr do sedesatky akva
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 21:49 RAP – Re: ampik
Je to hodně na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2010 21:28 Muž ampik [2] - Rostliny
myslite, ze toto je dobra kombinace do meho rohoveho akva, nebo bych mel trochu ubrat nebo pridat?
5x black molla/
7x mecovka*
2x (4x) skalara amazonska zlata+
10x parmicka ctyrpruha*
20x neonka obecna*
3-4x ancistrus*
5x pancernicek-
* znamena, ze je mam velmi v oblibe a rad bych je v akva
+ znamena, ze se mi libej a chtel jsem je vzdy chovat
/ znamena, ze s nimi nemam zkusenost, ale zacali se mi libit
- znamena, ze to jsou spis vic na uzitecnost nez na krasu tj mam je tam jako "vysavac"
nadrz bude odazena hodne, a 20-40cm od celni steny od 20cm od dna bude prostor pro plavani
unesu jakoukoliv kritiku...
NEBERU TYP SKALARA SE S PARMICKOU NESNESWE! me v akva spolu ziji 2 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2010 17:25 RAP – Re: begby
Vypadá to na samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2010 22:24 begby – Kančíkčervenohrdlý a parmička červenoocasá
Fotka k příspěvku Ahoj , potřebuju radu zdědil jsem asi 6 let založený společenský akvárium osazenstvo čítá kančíka červenohrdlýho a parmičku červenou + 40-60 mečovek červenejch (blbě se počítaj), 2x ancistrusy soužití bylo do teď v pohodě ryby se nervaly jen občas lovily mečovky , poslední dobou se kančík a parmička začli rvát a rozryli mi celý akvárium , čím to ? že by jim už nestačily teritoria ? akvárium cca 100L uvnitř úkryty z kořenů a kamenů , mohl by mi někdo určit pohlaví kančíka ?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2010 14:10 Žena Eliška [38] – Změna osazenstva
Ahojda, plánuji velkou změnu osazenstva akvária, nechci nějaký spešl biotop, ale kvůli dítěti chci, aby tam byly zajímavé rybičky. Akva má 192 l 120 x 40 x 40 a bylo původně určeno pro gavúnky, které tam nechám v klidu dožít. Přemýšlela jsem nad nějakými tetrami a pancíky + tam zůstane naše milovaná Godžila (ancík). Co byste poradili? Můj záměr byl zatím cca 15 ks tetra žhavá a cca 6 - 8 ks pancéřníček panda nebo pancéřníček podobný. V akva je velký kořen s anubiasy (ty nedám, jsou fakt pěkný :-D ), jinak jsem ochotná kytky změnit - echinodory, saggitarii atd.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2010 17:40 Žena basa1313 [18] - Parmičky
dobry nechcem zakladat novu temu tak sa chcem len spytat co by ste mi poradili do vyssich vrstiev v 219 litrovom akva ostatne ryby:
3X prisavnik
2x mrenka nadherna
5x mrenka siamska
1x labeo cervenoplutve
1x prisavka thajska
1x sumcek velkoplutvy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 23:00 bdulinek89
když rostlinky donesu domu a namočím je do roztoku ale slabého s hypermanganu nedostanou sse mi do akvárka ti malí hnedí šnečci co se tak množí jak diví? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:44 Muž dvorak [94] - RostlinyRe: bdulinek89
K těm rostlinám,na kobereček se hodí riccia,do zadu bych dal Egeriu densu(roste do délky-takže ti může růst po celých 140 cm :-D) ale jinak asi anubisi(ty bych tam dal hlavně ):-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:42 Cenda Re: bdulinek89
Neonky maj rádi Sagittarii nebo alespon u mě, ale myslim že to platí všeobecně, že maj rádi zarostlejší nádrže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:40 bdulinek89 Re: zelvik58
zatím mám do akva objeddnané 2 velké kořeny přes 40 cm délka. tak uvidím. pokud to pujde nějak tak se je budu snažit nažezat at jich je víc. ale uvidím.. mám ještě objednané skamenělé dřevo.. a budu dělat asi s kokosu nějaké ukryty pro krunýřovce at se mají kde poschovávat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:35 Žena zelvik58 [22] - SumciRe: bdulinek89
Pokud bude v akva hodně kořenů,mohlo by to neonkám vyhovovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:30 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: rosi
No netvrdil by som o tej nesmrteľnosti ..neonka je praveže dosť citlivá ano a jej reakcie na chyby v akváriu sa najprv a okamžite ukážu na jej sfarbení ( zoslabnutie farieb)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:27 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rosi
Já si naopak myslím že neonka je jedna z nejcitlivějších a pokud je problém tak padne jako první ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:25 rosi Re: bdulinek89
Neonka je nesmrtelná ryba, ta přežije snad všechno.... o ty neměj strach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 22:19 bdulinek89 Re: deCORF.OBRAEN
Nechci udělat nějakou chybu aby mi uhynuly rybičky. na to je mám až moc ráda.. a jestli se můžu poptat jaké rostlinky můžu použít aby byly velikostně tak do 20 cm? uvažovala sem na nějakým tím malým zeleným koberečkem s rostlinek... ale co dát dozadu to fakt nějak netuším...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:43 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bdulinek89
Neonky nechovám zatiaľ ale pokiaľ viem tak v pohode sa dajú chovať aj v "normálnej" vode ;-) a nemal by byť problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:38 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: bdulinek89
ani nie ja mam normalnu z kohutika a to tu mam cementaren :p takze toho vapenca je tu dost :p jedine ze ich chces mnozit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:35 bdulinek89 Re: deCORF.OBRAEN
vodu doliju. čekám až mi dojdou kořeny a kameny a pak doliju vodu, nasadím rostlinky a pak tam vypustím krevetky. zatím vodu nechci dolívat at pak neubíram kvuli kořenům a tak.. kořeny dorazí tento týden.. tak je vyvařím a pak je tam usadím. nechci dělat stresy krevetkám a ancitrusům... uvažovala sem o neonkách ale prý se jim musí změkčovat voda...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:31 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: bdulinek89
to veľké akva ma dosť nízky vodný stĺpec a ešte tam máš malo vody..kľudne dolej viac vody nech z tých 35cm nemáš len 20cm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:29 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: budulinek89
pokial bude dostatocne zaratsene tak by som tam dala mrenky siamske/ parmicky cernopruhe...nemali by im ublizit...ostatne neviem mozno endlerky ale to su zivorodky tak neviem...ale vraj aj tetry by mali byt mierumilovne tak skus...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2010 21:26 bdulinek89 – jaké rybky použít do akva?
Fotka k příspěvku zařizuju akvárko 170 litrů ( 140 délka x35 šířka x35 výška) mám v malém akvárku prozatimně krevetky a 3 ancitrusy a chci aby to tam nějak ožilo ale sem začátečník a ráda bych se dozvěděla co a jak abych neudělala nějakou chybu aby se to nějak sneslo a neměla sem sežrané krevetky ... poradíte mi? to malé zelené akvárko je to dosavadní a ta hnedá voda je s kořene...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2010 17:16 Žena Frissky [5] - Asie
Dobrý den kolik rybek do 160 litrového akva těchto druhů Tetra neonová, cihlidka apistogramma panduro, a nějaká menší krunýřovec.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:04 Muž Yirka [9123] – Re: Figo565
Těch rybek je nepřeberná řada, taky záleží na tom jak chceš aby akvárium vypadalo. Nejlépe když si prohlédneš atlas, vybereš si a pak teprve začněme diskutovat o vhdnosti. Přece si nenecháš dopředu vnucovat rybku ktetrá se ti nelíbí.
Edit: ještě link na ten atlas: rybicky.net/atlasryb/cesky/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2009 20:01 Figo565 – 200 l jazierko
Zdravim,chcel by som sa spytat,ake ryby su vhodne do 200 l akvaria?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67392x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=2301