Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 38 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 06:55 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
Inu Haná ta musela mít vždycky navrch... smich Praxi v Olmiku fakt neznám, ale normální mi to teda nepřijde. Nevím kolik tam máte tak velkých obchodů, aby bylo možné karanténovat ryby "z ulice", ale když tvrdíš, že je to u vás běžné, budiž. Jinde je to praxe určitě velmi výjmečná.
Tedy netvrdím, že by obchodník nevzal velkou rybu, ale že by ji měnil za neonky...no to nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 17:55 Bája Re: hr
Ahojky mám k tomu křemičitý písek kolem 2mm a černobílý štěrk jako vrchní vrstvu. Na zadní stěne akvára je 3d pozadí kamene a je tam vyrobena i 15x15cm odchovna v jednom rohu(tu musím zakrýt nějakýma rostlinkama. Protože není obložena kamenem:-(
V dětství jsem měla vždy společenské paskvily:-) ale dařily se mi i odchovy. Teď s tímto darovaným akvárkem se o 15let později laické akvaristice vracím.
Určitě by to bylo krásné jen s neonkama, dokážu si to předtavit. Ale chtěla bych to zkusit s těma skalárama. Ten jeden kus co tam je je krásný velký a líbilo by s emi třeba mít tam jen skaláry a neonky, pokud by jim to pasovalo. Ostatní rybky mohu dát jinam. Akvárko je 75cm vysoké a 35 široké takže pro skaláry ideál. a na délku má 150cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   11.08.2012 06:58 Muž LiborSprysl [9015] Re: hr
hr - Ryby krom neonek bych daroval, nebo odnesl po domluvě do nějakého zverimexu, kde ti za ně dají třeba daších cca 15 ks neonek a zbytek bych dokoupil.

???Já bych tě za takovou propagandu být majitelem zverimexu asi chtěl "protáhnout pod kýlem"...
Sice chápu, že v prvobytně pospolné společnosti výměnný obchod prosperoval, možná prosperuje dneska i v Řecku, ale chtěl bych vidět toho nadšence, který si dá do krámu ryby bez "původu", bůhví jak staré, a ještě za ně vysolí 15 neonek...
Díky podobně vypečeným radám jsou v očích začínajích akvaristů obchodníci vyvrhelové, kteří nechtějí vyhovět přáním svých zákazníků... rozzureny ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 18:35 Bája – Společenské akvárium 250l
Dobrý den, potřebovala bych poradit. Dostala jsem darem akvárium o objemu 250l s 20ks neonkami, 1ks skalára amazonská, 7ks parmička čtyřpruhá a 7 ks sytě červená rybka s vypouklým bříškem velikosti platy nebo black molly. Bez rostlin jen se štěrkem a kořeny. Ráda bych z něj udělala společenské akvárium a potřebovala bych poradit zda se ty rybky co tam již mám k sobě hodí. A jaké mohu k nim ještě přikoupit. Skalára jsem nikdy neměla, je jim lépe v páru nebo hejnu a záleží na poměru pohlaví?Můžete mi doporučit vhodné rostliny?Děkuji za nápady a rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 17:59 Muž kofejn [963]
Chov neplánuju, byl by to spíš problém. Má to být akvárko do obýváku a rybky by neměly strádat.
To Katka: Synkovi budou koncem září tři roky, cokoliv mu přenechat by nedopadlo dobře :-), kvůli dětem bude i z 10mm skla, osvětlení LED. To akvárko je hlavně pro mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:13 jamajcan Re: kofejn
No vidíš.A tak to není,úspěšně odchovat např. N.červené,to už je úplně jiná třída,než třeba nějaké nenáročné druhy živorodek,které jsou povětšinou hodně tolerantní,k začátečnickým chybám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 16:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kofejn
některé rostliny rostou jako před očima, nebo můžete přidat třeba nějakého šnečka dozačátku. Založte si tady prezentaci a syn může kontrolovat akvárko, čistit sklo, jednou za čas můžete vyměnit část vody. Nemusí to být až taková nuda. Aspoň se syn trochu naučí zodpovědnosti. Nejhorší jsou rodiče co nacpou akvárko rybami, a pak to svádí na děti, že nemohly počkat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:57 Muž kofejn [963]
To Jamajčan:
Zde se zatím dost ztrácím, četl jsem horáce a akvarijni.cz, ale odkaz pročtu. O neonce jsem si fakt myslel, že je nenáročná ryba stydim
To Katterinecka:
Díky za radu, zařídím se podle ní. Nejhorší bude synátorovi vysvětlil, že rybky do akvárka hned nesmí ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: kofejn
když měsíc počkáš tak uděláš jen dobře, nemusíš ani používat žádný startovací roztok. Akvárium osázej rostlinami, zapni techniku a nech zaběhnout. Někdo trochu avárium "přikrmí" vločkovým krmivem, aby měly bakterie co žrát. Komerční přípravky s bakteriemi použít můžeš ale není to nutné. Pak můžeš začít s několika pancéřníčky na dno a postupně přidávat další rybky, třeba vždycky po týdnu. Skaláry přidej až jako poslední, a raději menší kusy (kdyby nebyly zvyklé na neonky odmala, mohly by je považovat za potravu). Také je těžké rozpoznat u skalár pohlaví, u mladých možná i nemožné. Tak by možná bylo lepší koupit jich víc a zbývající třeba později někomu věnovat.
Někdo během záběhu mení vodu, někdo ne. Hlavně akvárko pozoruj. Je dobré vyřešit problémy dřív než tam příjdou rybky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:41 jamajcan Re: kofejn
Tady najdeš vše,co by Tě mohlo zajímat. rybicky.net/forum/12751….
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:37 Muž kofejn [963] Re: jamajcan
Ok. Tak jak začít? Nalít do filtrační kostky startovací roztok a ten měsíc se zarybněním počkat? Nechci dělat zásadní chyby hmm .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.07.2012 15:28 jamajcan Re: kofejn
Pozor!Ty Neonky nejsou tak nenáročné,jak si mnoho lidí myslí.Naopak,jsou na kvalitu vody docela citlivé,takže umístovat je do nezaběnutého akvária,není ten nejlepší nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2012 15:08 Muž kofejn [963]
Dobrý den, budu pořizovat akvárko 110x43x50 (dxšxv)a potřeboval bych poradit s výběrem ryb i rostlin. Rád bych 2 skaláry a hejno nějakých neonek, na dno nenáročné pancéřníčky a snad i pár krunýřovců. Původně jsem chtěl i parmičky čtyřpruhé, ale o kamarád mi je rozmlouval a tady se o nich taky moc pěkného nepíše. Takže vypadly a proto bych rád udělal biotop amazonie. Teplotu bych rád držel na 24°C, kdyby v létě stoupla vyjmečně na 27°C, nemělo by to rybám vadit (byt máme spíš chladný). Uvažoval jsem ještě o páru čichavců zakrslých, ale aby se tam neztratili, když se tam budou prohánět neonky a skaláry.
Takže jaké konkrétní běžně dostupné druhy a jaké počty ryb, co změnit? Raději bych menší ryby a nepřerybnit. Po založení bych dal asi jen nějaké neonky a po měsíci dokoupil zbytek. Je to tak správně?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 20:06 Muž fido16 [631] Re: romant
Jasně dal bych max 30 kusů. Aby tam jakože něco plavalo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:21 R Muž romant [27981] Re: fido16
Do akvária okolo 200 litrů ne. Ten výsledek je opravdu úžasnej, to akvárko je neustále v pohybu, kam první tam poslední. Nutno poznamenat pro ostatní uživatele, že mám na mysli jednodruhové akvárium, aby mě někdo nevzal za slovo a do akvárka s 20 většíma rybama ještě napral 70 hlavý hejno červenoústek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:09 Muž fido16 [631] Re: Sera
Nad tetrami uvažuji. Ještě jsem přemýšlel nad dániem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 19:08 Muž fido16 [631] Re: romant
Ta vypadá hezky není 70 ryb moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2012 18:58 Muž Ad@m [1051] Re: fido16
Sumčeky Corydoras v kombinácií s nejakou kŕdľovou tetrovitou rybou(Paracheirodon axelordi a pod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.06.2012 18:11 R Muž romant [27981] Re: fido16
Třeba jednodruhovku ze 70 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_cervenousta
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 18:08 Muž fido16 [631]
Chci se poradit jaké ryby do 250L akva. Nějaký klidný neagresivní druh. Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 04:50 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaYoch
V kanafasu ne, tak prudcí nejsou, a orbu fakt neprovádí, alespoň ne hlubokou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 00:45 Muž PaYoch [134] Re: Cosmogagy
Pancíky buď přikoupím, nebo možná něco přežije. Pořád se mi třou, ale většina jiker je neoplodněná. Co je ok, to do rána sežerou helenky, už maj na to čuch, potvory hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 00:35 Muž PaYoch [134] Re: LiborSprysl
Jo, a pak si vyladěný párek vzpomene hejbnout p...loutví, a budu mít půl akvárka v kanafasu :-D Raději ne, ještě tomu dám čas, ono se to nějak vybere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: PaYoch
To akvárko vypadá na kančíky dost dobře smich Možná snad jedině vyladěný párek nikaragujců...jsou sice také dost velcí, ale jsou to telátka, která se třou do dutin, neb jsou jediní, kterým jikry nelepí, ba se kutálí, takže nejamkují...A snesou se skoro se vším...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 15:29 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: PaYoch
Já bych pancíky klidně doplnil na aspoň 8 kusů (je to hejnová ryba, stejně jako tetra). A v takové litráži a ploše dna bych se nebál že se 8 pancíků a páreček ramirezek nebo kakaďáků nějak neporovná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:53 Muž PaYoch [134] Re: minifish
Na kančíky mám asi malé akvo, papírově 160l, v reálu odhadem tak 130...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:46 minifish – 200l
My máme v 200l akva 4 páry kančků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:39 Muž PaYoch [134] Re: hr
No ony ty tetry jsou taky na vodu citlivky, takže jsem si říkal, že to by až tak nevadilo. Já spíš měl na mysli to, že jak cichlidky, tak akary se drží ve spodní části akva, a jestli se snesou s pancíky, které nechci dávat pryč. Ryba je to krásná, to každopádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2012 13:22 Muž PaYoch [134]
Dobrý den, chtěl bych doplnit osádku nového akvária. Zatím mi tam plavou rybky z předchozí nádrže. Jistou představu už mám, doplním tetry červenoústé tak na 15ks, pancéřníčci zelení v počtu zatím 4ks, plánuji ještě hejnko otíků (4-5ks), a tím bych zhruba skončil. Pohrávám si s myšlenkou, že by se v akvu dobře vyjímal párek nějakých výraznějších ryb, pokud možno amazonských. Přemýšlel jsem tedy o ramirézkách, nebo cichlidce kakadu, ovšem dočetl jsem se, že ramy a pancíci nejsou moc dobrá kombinace. Jaký na to máte názor, popř. jakou rybku byste mi doporučili? A nebo už mám přestat vymýšlet a nechat to raději bez cichlidek?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2012 22:08 Žena kacka142 [5] Re: glumča
a co by jste řekli na bojovnice? To by asi taky nešlo co :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 22:49 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
jojo,přesně takovej jsem měla z nich pocit ano ..ale když jsem s nimi kdysi měla mečovky a neonky,tak to jim nevadilo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 16:56 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
Nejsou blbí, vědí, že jim to tetry sežerou, tak proč by se snažili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 15:11 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
než jsem měla ty tetry,tak se třeli a jakmile se objevily diamantky,po tu dobu,co jsem je měla(cca 2 roky),tak ani jednou.začali zase,až když byly diamantky odloveny...a chování taky bylo jiné,teď jsou víc vidět ano
akvárko je pořád stejné,tedy hustě zarostlé ano
jen je fakt,že teď mají zase třecí pauzu,ale jak už jsem psala,myslím,že samice je už stará... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 14:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: glumča
No ono dost záleží, jak to akvárko vypadá...čichouni většinou zalezou do kytek (ale to je jejich přirozenost) a dánia lítaj kolem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.05.2012 12:43 Žena glumča [424] - Labyrintky
já mám zase zkušenost takovou,že bych čichavce k akčním rybám nedávala.Byli většinu času schovaní.Konkrétně č.modří a tetry diamantové
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.05.2012 06:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacka142
Oni je leeri dost ignorují smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 22:21 R Muž romant [27981] Re: kacka142
Hmm, to Ti nepovím, měl jsem čichavce jenom s daniama pruhovanejma a naprosto v pohodě. Kluci v triku jsou taky pěkný čilouši a nebyl s nima problém u žádnejch čichavců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.05.2012 22:18 Žena kacka142 [5] Re: romant
docela dobrý nápad :) akorát mi čichavec přijde jako poměrně klidná ryba nebudou mu vadit ty Dánia Malabarské jsou opravdu dost čilé hmm ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:51 R Muž romant [27981] Re: kacka142
Pokud se chceš držet asie, tak co třeba rybicky.net/atlasryb/cichavec_perletovy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2012 21:43 Žena kacka142 [5] Re: LiborSprysl
to mě už taky napadlo :-D ale mimo nich třeba nějakou trošičku větší rybku třeba nějakou párovou :)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 17:00 Muž Ad@m [1051] Re: kacka142
Mrenka siamská ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 11:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacka142
Třeba další dánia smich je jich přehršel druhů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2012 09:53 Žena kacka142 [5] – jaké rybky?
Budu předělávat jednomu známému akvárium. Má 240 litrů (rozměry boužel nevím ale je spíše nižší a víc do šířky) a má tam 5 Dánio Malabarských, 3 ancistruse, 2 Rájovce (myslím si že to jsou erythropterus). Co by jste k tomu doporučili ještě za ryby (hlavně nějaké kterým by nevadili hodně akční Dánia Malabarské)?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2012 16:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jupí
molly dost znečišťují vodu (jako jiné živorodky), nemělo by jich být moc (časem se můžu i přemnožit) a při větším počtu je potřeba nezanedbávat údržbu a výměny vody. Jestli si plánovala jen tyto dva druhy, tak by spíš bylo lepší k nim přidat třeba nějaké menší hejnovky (tetry, rabory...), které to akvárko víc zaplní a neprodukují tolik detritu. A na dno třeba pancéřníčky co zkonzumují zbytky potravy.
Těch moll bych koupila tak max 5, samozřejmě by jich mohlo být víc, ale brzy se začnou množit a bude jich až až ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 15:37 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Jupí
Nevidím důvod proč ne, ale do takhle velkýho akvária bych pořídil spíš větší druh čichavce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 15:15 Žena Jupí [125] - Asie – Jupí
Ahoj chtěla bych se zeptat (už zase ) mohla bych mít do tak 16Ol akvárka čichavce medový s gold molly (popřípadě jiným druhem molly ) ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 23:04 tomasg Re: romant
Jo jo taky už jsem tady četl že přehnaná čistota škodí, zkrátka všeho moc škodí :-) s vodou není problém protože ji nebudu platit :-) tak že tahle záležitost mě netrápí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   10.04.2012 19:59 R Muž romant [27981] Re: tomasg
Ono to stou důkladnou údržbou nemusí bejt zase tak horký, přehnaná čistota akváriu škodí. ;-) Čímž nikoho nenabádám k flákání údržby, to zase ne, ale třeba filtr má bejt dobře špinavej, funkční, ale nikdy ne úplně čistej, dno taktéž, špinavý, ale ne zase zahnojený, prostě odkalovat dle potřeby. Na co by se ovšem nemělo zapomínat nikdy, to je výměna vody, alespoň 1/3 akva týdně, to je dobrá zvyklost. Ať se Tvému akváriu daří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:56 tomasg Re: katterinecka
Sleduju tady hodně nádrží a většinou mě právě zaujme styl Malawi. Světlo vím že nemají mít velké a vše se bude přizpůsobovat hlavně neonkách protože bych chtěl ze 40rybek tak 25-30 neonek, ostatní osádka bude jen pro "zpestření"
Zabíhat budu určitě postupně, protože mi záleží na kvalitě a nikam nepospíchám. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:49 tomasg
RE: katterinecka - no přerybnění, rád bych 30-40 rybek což je na hraně no :-) ale údržba bude pravidelná a co nejdůkladnější :-)

Re: scorpion075 - jo tak s tím jsem se smířil že každá sranda něco stojí :-) Děkuju za tip.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [38] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=1851