Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 49 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 22:55 Tommy – Re: zelvik58
já je mám aj s pavíma očkama a taky se snáší uplně bez problému občas při potravě jim čichavci nechou nic dát,ale jinak vpohodě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 22:52 Vája – soužití
Asi bych byl opatrný kvůli cichlidkám. Měl jsem je chvíli s čichavci perleťovými a nědělalo to dobrotu. Čichavce jsem musel odlovit. Myslím, že k cichlidkám se hodí menší. A rájovec? To bych asi neriskoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 22:45 Žena zelvik58 [22] - Sumci
No já mněla na mysli thorakáty, oni jsou takové malé tanky a do ostatních ryb strkají,taky když se třou staví si bublinkové hnízdo na hladině,tak tím ty čichavce dost štvou.Proto jsou ti menší pancéřníčci lepší,třeba hejnko pandiček,nebo zlatopásí,těch stačí jeden pár,strašně se množí.Mně by se líbilo třeba 4 perleťáci a po šesti těch ostatních.K tomu někaké ty pancíky,závojováho ancika a nějaká mrňata v hejnku,já mám s perleťáky tetry citronové a už je mám druhý rok.Ti čichavci jsou mimo tření celkem hodní,ale spíš jde o to aby je neotravovali ty menší ryby .Mám dost špatné zkušenosti například se živorodkami. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 22:21 Tommy – akva
no to akva teprv bude založený a bude o velikosti 240L a budou tam čicgavci perletový,medový a zakrslý.
Ti čichvci co mám tetka v 90 se v pohode snesou i se skalárama takže si myslím že nemusí být menší :-) než oni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 22:17 Žena zelvik58 [22] - Sumci
Měla jsem v jednom akva čichavce zlaté a modré mramor.Sice se oba páry praly, ale nakonec se společně vytřeli,aoba samci hlídali každý své hnízdo na každé straně filtru.Parleťové jsem musela odlovit,vzájemně se otravovali.Byl jim rok a byli asi 12cm velcí.S rájovci nemám osobní zkušenost,ale všude píší,že jsou agresivní.S bettami jsem to ve společenské také zkoušela,dokonce se tam i vytřeli,ale pak se nakazili od čichavců malých a umřely, tak už bych je do společenského taky nedala.Raději si ty rybičky nakup postupně,podle toho jak se budou chovat.Mně stačily dva páry do 100l akva. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 21:56 Žena zelvik58 [22] - Sumci – D
Mně se osvědčili pancéřníčci,ale malí.Ti velcí lezou čichavcům na nervy, když si lítají k hladině pro vzduch.Ono taky moc záleží na tom,jak máš velké akva a kolik a jakých je těch čichavců. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 21:31 Muž Skunkiee [3] - Sumci
tetry...neonky...cokoliv menšího než čichavec a mírumilovného..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 21:10 Muž Yirka [9118] – Re: Tommy
Do jak velké nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:57 Tommy – jakýn druh ryb se hodí k čichavcům?
Dobrý den chtěl bych vědet jaká rybka se hodí skoro ke každému druhu čichavců?chtěl bych nějakou hodně pestrou a pěkně zbarvenou rybku která by se snesla s čichavcama a dala by se koupit v Brně a okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2009 20:47 Tommy – čichavci+cihlidky?
Dobrý den zakládám si nové akvárium a potřeboval bych vědět jestli můžu pohromadě chovat různé druhy čichavců+nejspíše cihlidka papouščí(nebo jaká koliv jiná cihlidka)+ještě jeden pár bojovnic pestré a možná jeden pár rájovce?Všechno jsou to moc krásné rybky akorát s právě s cihlidkami a rájovcemi nemám žádné skušenosti tak mě prosím poradte.
předem děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2009 19:04 Muž nebozez [0] – Cichlidka kakadu místo čichavce líbajícího
Myslíte si, že by se do mojí 200l nádrže rybicky.net/nadrze/7491 hodila cichlidka kakadu?
Jde mi o to, jestli by se snesla s ostatními rybkami (pár čichavců medových, 2 parmičky černopruhé, 2 otíci, 19 teter ohnivých+1 razborka, 6 pandíků). Zamýšlím pořídit párek místo plánovaného párku čichavců líbajících a to i kvůli jejich menší velikosti.
Předem děkuji za rady ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2009 11:33 Muž gonza [3] - Cichlidy – jaké rybky k pestřenci červenému
Ahoj. Chtel bych se zeptat jaké ryby se hodí k pestřenci čevenému. mám 200l akvárium a chtel bych neco jako tanganika díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 13:09 JuraS – Re: Yirka
tak jsem to myslel..jedna má ráda čistou a hodně okysličenou, jedna huminidovou, zakalenou a kyselou..jedna rostliny s velkými listy, jiná rostliny plovoucí..však víš co myslím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:09 Muž Yirka [9118] – Re: JuraS
Kdyby potřebovala každá rybka jinou vodu, nevím, nevím. Někdo rád biotopy, někomu pomíchání nevadí. (I zde žijí lidé z jiných biotopů). Je fakt že se to nesmí s počtem druhů přehánět a musí se sledovat nároky jednotlivých druhů. Zrovna však skaláry a čichavci vedle sebe při dostatku prostoru mohou žít docela v pohodě.
To Medek: Cesta je obojí a obojího s mírou odpovídající objemu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 09:02 Medek – Re: Yirka
No právě nevim jestli má smysl ještě víc je mixovat s jinými druhy. Nebo raději rozšířit stávající druhy. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:50 Muž Yirka [9118] – Re: Medek
K těmto rybkám je možností celá řada. Zkus napsat které by se ti tak líbili a pak se někdo určitě vyjádří které z nich budou ke stávajícím OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:48 JuraS – Re: Medek
Mě osobně se nelíbí ta mišmaš..nejsem pro mixování ryb z různých biotopů jen že se mi rybička líbí..každá potřebuje jinou vodu, světlo, množství rostlin a druhy v akvu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2009 08:42 Medek
Prosím o radu. Mám 160L akvarium zatim 2xčichavec zlatý, 2xpanceřníček a 2x skaláry amazonské. Co bych mohl ještě přidat, aby se to nepožralo? hmm
Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 20:43 Muž Michal1987 [21] – Re: Robča08
Tak ja mám tiež takýto rozmer dna nádrže a plánoval som cca 30 kg piesku. Na tej stránke však písali ľudia, že pre Malawi stačí aj 2 až 3 cm vrstva piesku a to z toho dôvodu, že ten piesok zvykne "sadnúť" a neprepúšťa vodu, resp. kyslík. To ma za následok vznik a hromadenie nejakých plynov, ktoré nie sú veľmi OK, a sú pre ryby nebezpečné... ten piesok však "sadne" len keď je pod kameňmi alebo keď nemáš ryby, ktoré pieskové dno rozrývajú (to však neplatí pre Tlamovce...) Zase na druhej strane sú aj takí, ktorí majú aj 5 cm vrstvu piesku a problémy nikdy nemali. " A teť babo raď " . To množstvo piesku je ešte závislé aj od toho, koľko tam bude kameňov, resp. skaliek.
Toto som len čítal a nemám s tým praktickú skúsenosť, takže to prosím všetci berte s rezervou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:51 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Robča08
Pokud nebudeš mít rostliny tak to je něco jiného :) to ti stačí 20kg ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:49 Muž Robča08 [3] – Re: Bob66
Já myslím, že 40kg je vcelku dost. Nevím to určitě, ale rostliny mít nebudu, tkž by stačilo na výšku i 3cm písku. No a myslíte, že hrubší štěrk mít nemůžu??? Těď sem i četl, že tlamovci se dají chovat i v hrubším. No uvidím co vy nato
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:36 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Robča08
Na takové akva 100x40 bych bral jako minimum 40kg písku X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 19:25 Muž Robča08 [3] – Re: Michal1987
Tak díkec za rady s tím pískem,jak Michalovi tak Zekovy. Dneska jsem byl v obi, no ale vše jsem se dozvěděl až teď. Tak příště ho koupím, ještě kuknu i do mountfieldu. A myslíš Michal, že Těch 20-25kg mi tam postačí? Nádrž mám 100x40-jako dno. Kde jsi to zjistil? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 16:16 Muž Michal1987 [21] – Re: Michal1987
No, tak asi som trepol blud, vraj postačuje aj menej piesku, možno aj polovica, čiže nejakých 20 - 25 Kg, vraj aby to "nezahnívalo" . Pardon za mylnú predošlú informáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 15:37 Muž Michal1987 [21] – Re: Robča08
Nie je zač. s tým pieskom, to nemám "odskúšané" či to rybkám škodí, ale asi na tom bude niečo pravdy. O piesok som sa tiež zaujímal, a v Hornbachu som našiel dobrý výber. Hľadal som niečo okolo zrnitosti 1mm, vraj je ideálny (ako písal zeck) a našiel som Piesok 0,8 až 1,6mm zrnitosti. V obale vyzeral tak šedo-bielo, podľa predavača v akváriu vyzerá viac biely. Cena bola okolo 5,50 EUR / 165 SKK za 10Kg. Na Tvoje akva by bolo potrebných asi tak 40Kg , aspoň tak nejako si myslím, ak nie, tak ma opravte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 14:49 zeck – Re: Robča08
Používám písek do bazénových filtrací 1-2mm, 25kg stálo asi 250,- v obi. Za nic bych ho nevyměnil, absolutní spokojenost. :-) Dělají se ale i jemnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 14:41 Muž Robča08 [3] – Re: Michal1987
Tak dík Michal, to jsem vůbec netušil,stím pískem, jako že hrubší by jim mohl ublížit když si třeba "čistí pusu"nebo ryjí do dna. Původně jsem chtěl nechat štěrk co tam mám, no ale asi pude ven.
A neporadí někdo kde bych nějaký ten písek sehnal a na kolik by to i vyšlo???Někde sem i četl, už nevím kde, že se dá i použít písek do filtrů co se dává do bazénů např v manfildu, nevím.
Tak dyštak poradte kdo má zkušenosti stim pískem kde a jak. Díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 09:32 Muž Michal1987 [21] – Re: Robča08
To 3D ani ja neplánujem, ak do toho vôbec pôjdem, skôr nejaké tie kamene ("útes") a tak. Teraz tu je ešte málo ľudí, ale potom sa snáď zapoja aj ostatní, napr. FoRgy a tak podobne.
Pridám ešte jeden link, odkiaľ som čerpal nejaké to info, snáď pomôže :
www.akvamalawi.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 09:25 Muž Robča08 [3] – Re: Michal1987
Hmmm, tak asi je to pravda, že 200 l málo. No ale pozadí bych chtěl tapetu, ne 3D takže prostoru bych měl trošku víc. No a kdyby napsal teda někdo kdo má "dost" zkušeností o tom co ta dvoustovka tak by to bylo fajn ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 09:16 Muž Michal1987 [21] – Re: Robča08
Nie je zač, ja by som chcel tiež nejakú tú "Afriku" , ale mám len 200L (možno z toho bude nakoniec "Amerika") . To, že je to malá nádrž mi povedali tí, čo sa tomu venujú už dlhšie. Zase na druhej strane som počul aj o ľuďoch, ktorí do takejto nádrže dali také počty a kombinácie, že mi až rozum zastával ... Treba si správne vybrať a pôjde to (táto veta tiež nie je odo mňa, ale od tých skúsenejších).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 08:49 Muž Robča08 [3] – Re: Michal1987
Tak díky , už nato kukám. No já vím, kdyby byla větší nádrž bylo by to super ale .... :-( musím se spokojit stím co mám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 08:45 Muž Michal1987 [21] – Re: Robča08
Ak môžem, zapojím sa aj ja. Tiež som uvažoval o takom niečom, a po prejdení si nejakých tých diskusií a poslaných e-mailoch som došiel na toto :
1.) Mal som si kúpiť väčšie akva
2.) Výber rýb je preto dosť obmedzený
3.) To čo sa mi páči je dosť agresívne a tým pádom to nemôžem dať do svojho akva :-O

Ale podľa nejakých tých info som sa dozvedel, že tieto druhy by boli asi najvhodnejšie :
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_socolofi
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_pseudotropheus_saulosi
rybicky.net/atlasryb/tlamovec_labidochromis_caeruleus

Treba to brať tak, že toto som dostal ako odporúčania ja, ale fakt neviem, či je to správne, treba si pozisťovať bližšie, týmto nechcem radiť, len píšem svoje postrehy.

PS.: Tie P.Demasoni mi boli vyslovene zamietnuté, vraj sú strašne agresívne a mali by byť vo veľkom počte, aby sa to nejako dalo... Toto sú moje zistenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 08:33 jirin8 – jirin8
ja bych tam dal Pseudotropheus demasoni 12x,6 labidochromis yellow a ještě Pulpicany tak 3-4x :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2009 08:00 Muž Robča08 [3] – Rybky do 220l akvaria-malawi
Ahojte, poradí mi někdo jaké rybky a kolik mám pořídit do takového akvaria. Aby to nebyli nějací velcí rváči, prostě nějaký střed.
No a ještě by mě zajímalo jestli by měl být na dně jemný písek, nebo je to jen s estetické stránky.A kde bych ho sehnal,popř kolik tak zhruba stojí. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:45 Muž hon [0]
Sid napsal: ...OStriežika purpuroveho (cervenec pestrý)...
Červenec pestrý... hmm Hezké. :)


slovenština je krásná...při prvním čtení mi to ani nepřišlo, že je tam přesmyčka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:44 Muž hon [0] – Re: Sid
při prvním čtení mi to ani nepřišlo...pochopil jsem oč jde :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 19:42 Muž hon [0] – Re: honya84
Díky za reakci...ty gupky tam budou ze dvou - není je kam dát (jsou teď v malém akváriu, rybicky.net/nadrze/802, které však již tady neaktulizuji) a taky kvůli reprodukci živé potravy pro budoucí "top ryby" akvária - nejspíš pestřence. Zmíněné cichlidky ramirézovy jsem zavrhnul z důvodu vyšších nároků na vodu a údržbu (studuji mimo domov).
Akvárium je připojeno na vější Fluval 205, je hustě osázeno hlavně rychle rostoucíma rostlinama (růžkatec, pistia, egeria, cabomba) a prosperuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 18:37 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: Sid, Bart
A ved mylit sa je ludske, ale dumal som, ze co je natom zle, ale ked som nato prisiel tak nastal smiech smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 13:29 bart – Re: FoRgY
To bude pestřenec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 13:22 Bart – dotaz
mám v 280 L akva 2 skaláry mramorové - matadory cca 5 let - větší kusy, chtěl bych přikoupit nějaké další cca 4-6 ale většinou mají dost drobné (ale viděl jsem ted v jedné akva krásně vybarvené kusy s oranžovým nádechem ale o dost menší než ty mé) a bojím se aby je ti stávající neuhonily. Jak to udělat?
Akva je 120x60x40 DxVxH.
Minulý týden jsem to celé po 2 letech předělal, vyčistil,přikoupil kytky. a postupně bych to chtěl víc zarybnit. Mou péči /resp jsem to díky prckovi co se loni narodil dost zanedbával/ přežily ony dvě skaláry, 1 velký Ancistrus a 1 pancéřníček kropenatý. Co k tomu.

Chtěl bych tam mít nějaké skaláry ta do 6ks nějaké větší ryby k tomu /můžou k nim být čichavci?/, pak nějaké jedno hejno tak 15-20 (neonky) + 2 parmičky siamské a ještě tak 3 pancéřníčky kropenaté + 2 ancistrusy. Snese se to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2009 12:41 Muž Sid [6629] - Rostliny – Re: FoRgY
...OStriežika purpuroveho (cervenec pestrý)...
Červenec pestrý... hmm Hezké. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2009 11:34 Muž FoRgY [42] - Cichlidy – Re: honya84
Ja by som to urobil takto : 20 Ks neoniek
6-8 ks panciernicek (skvrnity, zeleny, panda, nejaky od 3 do 5 cm)
ja by som si asi gupky nedal, ale ked sa ti pačia to je v poho tych 10 ks
3-5 ks prísavnik sp. obyčajný
jeden pár cihlidky ramirezovej.
Ale gupky by som vymenil za nejaku hufovu rybu, alebo takych 4-6 OStriežika purpuroveho (cervenec pestrý) ... dufam, ze som ti aspon trsoska pomohol .... ale dufam, ze mas fakt osadene akvarko velkym poctom rastlín, lebo tento počet, by nebol najvhodnejší pre akva bez ale z velmi malo rastlinami. ... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2009 23:44 Muž hon [0] – Ryby do 160l
Zdravím!

Považuji se za začátečníka (mám 2 roky 15l akvárko s gupkami a krevetkami). Před 3 týdny jsem si pořídil své první větší akvárium (160l, 100x40x40cm). Akvárko je hustě osázené (set z AquaDaho pro 50-100l), téměř vše se pěkně rozrůstá, jsou i plovoucí rostliny (pistie, růžkatec).

Plánuji: hejno cca 15 ks neonek (tetra neonová), skupinu cca 5-6 panceřníčků (zelených?), 3-5 krunýřovců, a cca dospělých 10 gupek a jejich budoucí potěr. Jako dominantu zvažuji pár nějakého druhu ryb (cca do 10 cm), nějaké opravdu nenáročné cichlid(k)y - např. pestřenec červený, který by reguloval poitěr gupek. Mám však obavy, aby cichlid(k)y příliš neterorizovaly ostatní obyvatele nádrže.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 20:12 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: nebozez
4 je špatný počet. Malé hejno 6-8 kusů bude ještě lepší jak pár, takže by to šlo. Navíc líbající jsou celkem klidní čichavci. Nevidím v tom problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2009 20:00 Muž nebozez [0] – Jen líbající?
A co kdybych chtěl vynechat perleťové a měl jen líbající? Jaké jsou zkušenosti s 4-6 kusy líbajících pohromadě?

Bylo by to tedy:

4 až 6 čichavců líbajících - nebylo by 6 už moc a mou dvoustovku ???
8 pancéřníčků skvrnitých
20 teter ohnivých
párek lorikárií kopinatých nebo ancíků - zatím nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 17:30 Enjoy
Já bych se nebála ani kombinace perleťáků s modrýma já je tak chovám a nikdy nebyl sebemenší problém.
Pancéřníčky pandy mám také také zatím v pořádky žádný úhyn ani nemoc:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 17:18 Žena VF [1] - Plži
Kombinace je to dobrá,ale jestli tam ryby budeš dávat postupně, první tam dej čichavce líbající a až potom čichavce perleťové, ti jsou víc dominantní (udělala jsem to naopak a nedopadlo to dobře :-( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 12:37 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci – Re: nebozez
Parmičky čichavcům vadit nebudou, ale klidnější ryby jsou vhodnější. Akorát jsou stejně jako čichavci trošku citlivější na dusitany, tak je nedávat moc brzy do nádrže.
Jinak já bych se lorikárií nebál, pokud ji koupíte levně, tak to bude druh přizpůsobený akvarijním podmínkám jako jsou třeba ancitrusi. Určitě jsou méně náročné než třeba Otocinclusi (Otíci). K čichavcům hlavně nedávat Přísavku tchajskou.
Pokud necháte tu 2. sestavu tak kupte nejdřív tetry a pancéřníčky skvrnité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 12:14 Muž nebozez [0] – parmičky
A jak si parmičky černopruhé rozumí s čichavci? Nebodou je svým rychlým šmejděním prudit? A co parmičky s ostatními plánovanými rybkami? Myslíte, že budou v pohodě?

Taky mě napadlo, jestli by parmičky, až vyrostou, nedělaly přeplněný střed vodního sloupce, kde budou i tetry a i čichavci. Jsou to pak přecejen větší ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2009 11:07 Bexi
pokud chcete něco na řasu tak bych doporučil 3 parmičky černopruhé ale stejně jako ancíci v dospělosti mi moc řasu nepapají ale když jsou mladé,akvárko je bez řas ;-) navíc pořád někde plavají,honí se a jsou spolu takže jsou to i atraktivní ryby

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [49] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=2401