Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2010 11:35 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím mám akva 200l založené 3 týdny. V něm mám asi 8 mečovek. Chystám se pořídit k nim nějaké větší ryby (nad 10 cm). Poradili byste mi prosím nějaké vhodné ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 16:07 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Inky
No podle toho co jsem viděl v prezentaci tvé nádrže tak ta máš celkem dost rybek, osobně bych asi nic nepřidával. Jinak pro příště nezadkládej nové téma :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2010 16:05 JagerMaister – hodia sa k sebe?
ahojte mám 200lit akvárko a v nom skaláre,tetry a ramirezky a chcel som do akvárka nejakú peknú rybku a neviem sa rozhodnúť medzi cichl. panduro a akarou hnedou? poradte :) mienim 4 kusy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:59 R Muž romant [27987] – Re: matlala
To jo, není nad to podělit se o radost s ostatními. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:50 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: romant
s takovým kusem pak leda vymést akvaristiku, ancíky berou rádi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:40 R Muž romant [27987] – Re: matlala
Bohužel mám s nima tu zkušenost, že jak jednou začnou, tak je od probroušení listů hlavně těch spomínanejch echináčů nezastaví ani zvýšený přísun zeleniny. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:34 Muž matlala [798] - Rostliny – Re: romant
jasně, musím jim dávat nějakou zeleninu, jinak mi sežerou kytky, hlavně těch echniodorů by byla škoda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:31 R Muž romant [27987] – Re: matlala
Čichavci a cichlidky jdou dohromady. Měl jsem dohromady Apistogramy Boreli, Agasi společně s čichavcema perleťovejma a nikdy řádnej problém. Ty ancíky s cichlidkama bych taky jako problém neviděl. Tu redukci z 5 na 3 povařuji za rozumnou, zvláště ve vztahu k rostlinstvu, bylo to tady probíráno už tolikrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 16:22 Muž matlala [798] - Rostliny
No ještě teda dodám, že z běžných živorodek bych to viděl na mečovky (nejlépe ty zelené).
No a ještě byl doma požadavek mamky na ancitrusi (já zvolil, že v počtu cca 3-5ks mladých s pozdější redukcí na trio). Jak to vidíte s ancíky a cichlidkami, nežrali by jim jikry, rep neznervózňovali by samičky v kokosech? Schválně jsme pořídil hodně členitý kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 10:52 Muž matlala [798] - Rostliny – pro mě šílená kominace ryb
Ahoj, měl bych dotaz ohledně osádky 200l akva (čistý objem cca 160l).
Chtěl jsem tam hlavně Apistogramma macmasteri + ještě jeden druh po jednom páru (můžu sehnat agassizi nebo nijsseni), nějaké Corydorasy v počtu 10-15ks a taky nějaké neonky v počtu kolem 15-30ks (dle ostatní osádky).

Pak tu jsou diskutabilní ryby, nekrč mi jdou proti srsti (jiný kontinent, ale zase maj stejné nároky a jsou v jiné vrstvě vody), ale raději se zeptám.

Čichavci, uvažoval jsem o zakrslých, lze ještě sehnat perleťové. jak by se snášeli s cichlidkami, toď pro mě problém, mozek říká ne, srdce zase ano.

pak nějaké běžné živorodky, to yb ale asik nebyl problém,
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 18:20 Muž roper [10] - Cichlidy
endlerky jsou taky gut palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: ozzy2
já bych přidala víc razbor, aspoň 20 ;-) Taky je pěkná razbora hengelova (dohromady by se asi moc ztrácely, vypadají podobně). Nebo přidat nějaký druh dánií, držela bych se asie takže bych tam tetry nedávala.
U těch čichavců bych dala víc samic, třeba dvě samice a jednoho samce od každého druhu. Taky na sebe dokáží být agresivní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:41 Muž roper [10] - Cichlidy
Tam se ti vejde ryb. Klidně si můžeš ještě nějaké vybrat palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:38 Muž ozzy2 [2]
Zapomněl jsem napsat velikost akvária. Je to 240 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:35 R Muž romant [27987] – Re: ozzy2
Ta kombinace bude v pohodě. Ty čichavce to chce v páru a ještě lépe 1 samec a více samic. Co se týká těch hejnovejch ryb, tak projeď atlas ryb s tetrama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 17:30 Muž ozzy2 [2]
Ahoj,právě jsem založil akvárium a začínám vybírat rybičky.
Chtěl bych tuto kombinaci:
Čichavec zlatý 2x
Čichavec perleťový 2x
Razbora klínoskvrná 10x
Parmička černopruhá 4x
Ancistrus sp. 2x

Jelikož jsem začátečník, tak se ptám vás zkušenějších, jestli jdou tyto ryby alespoň trochu k sobě. Případně mi můžete doporučit další vhodné hejnové ryby k této kombinaci.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 10:13 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Terka
No to byla reakce na likvidaci kančíků, aby bylo kde je zkrmovat až povyrostou.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:54 Terka – Re: Deathbull
Nevím jak tetry černý, ale tetry císařský jsou zubatý dostatečně, pestřenci nejsou žádný ořezávátka, 3cm samička zametla i s třikrát takovou parmičkou červenoocasou, že to chudák už nerozchodila, ale poťer uhlídají před tetrama tak tři týdny měsíc. Ale netroufám si říct jak to je s kancema :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:35 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: NASREDDIN
To chce mít ještě jedno akva a v něm něco zubatého :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:07 Muž NASREDDIN [1383] – Re: Jirkaass
Já bych vám poradil kančíky příčnopruhé a k tomu hejno třeba teter černých :) .
Ale až nebudete vědět co mladými kanci, tak mne budete proklínat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2010 09:02 Terka – Re: Jirkaass
Nejsem žádný odborník a můžu se mílit, ale na tenhle objem bych dala tak dva páry nějakých menších klidnějších cichlid tak do velikosti 10 cm a doplnila je třeba o nějaké vetší tetry nebo nějaké sumečky. Zkusila jsem dát dva páry do 112 l a pro jeden to nedopadlo dobře, takže bych řekla, že na 180 l jsou dva páry tak akorát, ale záleží i na ploše dna. Ale počkej jestli se nevyjádří ještě někdo povolanější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2010 20:33 Muž Jirkaass [35] – Jaké ryby
Dobry den,
Chtel bych se zeptat jaké ryby by stemy doporucily do 180 l akvaria
chtel bych nejake ryby okolo velikosti 7-8cm.ale aby jich bylo tosku vic aby\ to nebyly 4 ryby

premyslel jsem o nejakych cichlidach ale zase kdyz si vemu vice druhu nebudou mezi sebou bojovat

predem dekuju
snad jste pochopily moji otazku

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2010 21:57 Danula – 160 l - osádka
Připravuji akvárko o objemu 160 l a chtěla bych poradit, zda jsou vhodné tyto ryby:
6 ks pancéřníček panda
1-2 ks krunýřovec (jednopruhý) - nechci moc velké, mám trochu blok k velkým ancistrusům
15 ks neonka
6 ks danio pruhované
1+1(2) ks cichlidka ramirezova nebo kakadu

Preferuji méně náročné ryby, tak váhám u cichlidek.
Přivítám i jiný návrh - akvárium zřizuji i kvůli dětem, tak aby bylo pestré :-)
Díky. D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2010 10:32 Cenda – Re: katterinecka
Vim tak jako něco málo z rybek už jsem měl :-D písek mam 2-3 mm. O okrasný kytky mi moc nejde u okrasnýho bych zvolil nějaký razborky asi. Jde mi o to abych tam měl alespon i nějaký kytky aby vypadalo zarostlější dva větší kořeny jednu lianu spoustu zelenýho a větší ryby nějaký /ty geofágy pár/ a malý piraně /tetry černý :-D / a neboj mě neodradíš já už jsem v podstatě rozhodlej jak to akvárko bude vypadat jen pořád s tim rybím osazenstvem váhám a to že mi ancik sežere tu a tam nějakej list mi zase tak moc nevadí listy dorostou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 15:59 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Cenda
ale počítej s tím že geophágové dost rádi přerovnávají terén a občas nějakou tu rostlinku vyhrabou (taky by měli mít hodně jemný písek). A ancíci taky můžou dělat s rostlinami dost problémy, dost je spásají. Tak jestli přemýšlíš nad nějakým pěkným rostliným akvárkem, tak ratši přemýšlej nad jinými druhy ryb, tím tě ale nechci odradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 15:25 Cenda – Re: katterinecka
Jj tak to vim uvidim ještě co se kde sežene teda jako to tak byla nějaká moje představa ale teda plánuju zarostlé akvarko hodně tak se tam se budou mít kam schovat. A děkuji za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 13:32 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Cenda
vypadá to dobře, tetry můžeš třeba přidávat po deseti a uvídíš kolik jich tam bude (stejně není dobrý kupovat všechny ryby naráz). Ale možná bych vybrala nějaký barevnější druh, takhle to bude docela bezbarvé. Ancistrusi bohatě stačí 2 nebo 3. Sekernatky nevím jistě, jsou docela lekavé. Těch pindare budeš ale asi stejně muset koupit víc, protože u mladých se nedá poznat pohlaví, a teprve až vyrostou tak začnou tvořit páry. A pak si můžeš nechat jen pár, ale abys s tím počítal.

Taky nad podobnou kombinací přemýšlím, geophagy pindare už mám domluvené. Budu tam s nimi mít pancéřníčky, tetry císařské, možná akary hnědé a možná časem tetry neonové modré (ale mám větší akvárko) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 13:11 Cenda – Re: katterinecka
Dobrá tedy tak jsem to sestavil tedy trochu jinak jinak kvalita vody by měla být neustále co nejlepší

2x Perleťovka Pindare pár
30x Tetra černá
6x Ancistrus Sp.
6x Sekernatka mramorová

nebo ubrat tetry na dvacet spíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2010 12:29 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Cenda
terče bych tam opravdu nedávala, cítí se lépe ve více kusech, a když jich tam bude moc tak se budou mačkat a budou mít špatnou kvalitu vody, je to víc náročné než ve velkém akvárku. Zajímavý by byl třeba párek (nebo i více) nějakých jihoamerických cichlid (kančíci, perleťovky, cichlidky). Samozřejmě vybrat druh podle velikosti nádrže. Mají zajímavé chování a některé jsou docela mírumilovné a moc neničí okolí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 22:53 čichavec27 – Re: gošice
ahoj má mám skalára také mezi neonkama a živorodkama a on je naně zvyklej a nic jim nedělá.
Akorát mi nehrozí přemnožení žovorodek(což je dobře) žere jen ty malý
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2010 22:18 Cenda
Ahoj chtěl byhc se zeptat mam AQ 125x45x40 a jeslti je možné do něj dát 4 terče a 4 ancistrusy filtr tam bude vnější Sera Fil biactiv 130, Topítko jager 250 W světlo 2x36W je to jen taková předběžná spekulace. Četl jsem o terčích zde na stránkách že potřebují 400L+ a minimálně 50cm na výšku, ale viděl jsem terče i v menších AQ a dařilo se jim. Tak bych chtěl vědět nějaký vaše zkušenosti a postřehy. Popřípadě doporučit nějakou větší zajímavou rybku. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:59 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: roman
To by mělo být v pohodě, ale pro jistotu bych nejdříve koupil neonky a až se zabydlí, pořídil bych ty skaláry. Může se totiž stát, že při opačném postutpu by je skaláry mohly napadnout jako potenciální potravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 19:48 roman
tak v akvaristike som videl také čierne skaláre mali približne 6-7 cm.... neonky mám tak 3-4cm......čo myslíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 14:22 jiřík – Re: Pepan
Ale já jsem nepsal o jakýchkoli problémech se SAE. V původním příspěvku byl i dotaz na případnou jinou dominantní rybu, než skaláru. Doporučil jsem Akaru hnědou a dodal, že větší SAE může být též hezkou dominantní rybou ano .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 13:37 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: jiřík
Mám SAE v akvárku s hodně pestrou obsádkou. Zlatí čichavci, nějaké tetry, parmičky, mečovky a molinézky. I když k nám připutovaly SAE jako dospělé, nikdy nebyl problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 13:32 jiřík – Re: roman
I já mám podobné zkušenosti, jako jsou uvedeny v předešlých příspěvcích. Pokud se dají malé skaláry k větším neonkám nebývá problém ani po tom, co skaláry vyrostou... A co se týká jiné dominantní ryby, myslím, že by mohla být i Akara hnědá, ale i takové 12cm SAE jsou pěkná dominanta ;-) . Hodně štěstí při nákupu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 13:16 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Ještě dodatek
Kdysi byla v Ostravě Vítkovicích v domě, který už dnes nestojí, akvaristická prodejna s výstavou rybek. V jedné nádrži tam měli hejnko skalár s terčovci a neonkami. I když ty skaláry měly tělo velké jako dlaň(tělo bez ploutví), tak si neonek nevšímaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 13:12 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
presne tak ja pise Pepan... skalary mam cca rok a pul a neonky sou s nima "od malicka" takze je to v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 13:09 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky
neonky sem pred tydnem dovezl takze neco okolo2cm a skalary maji 15cm... a sou v pohode
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.07.2010 13:09 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: roman
SAE a zlaté čichavce mám spolu, tam bych problém neviděl. Horší bude soužití skalár s neonkami. Pokud to budou dospělé skaláry, mohly by považovat neonky za potravu. Bude asi lepší zvolit malé skaláry, které i v dospělosti budou považovat neonky za součást "biotopu" a ne za jednohubky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:54 roman – Re: DaNiEl
a tie skalare a neonky mas ake velke?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 12:24 Muž D@n!€L [74] - Labyrintky – Re: roman
podle mne by se snesly ano... alespon mne to tak funguje. Sice nemam cichavce a SAE, ale nemel by byt problem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2010 11:16 roman
nazdar, zniesli by sa skaláre s tymito rybami v mojom akva?



3x SAE

2x Čichavec Zlatý

4x Dánio Pruhované

4x Dánio Leopardie

20x Neonka Diamantová

2x Krunýřovec Obyčajný



akva 250L, kúpil by som jeden pár skalárov. ale počul som, že si pochutia na neonkách, prípadne čo by som mohol dať namiesto skalárov ako dominantu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 15:28 Žena Imii [45] – Re: Míla
Příjde mi nepravděpodobné že by se neonka narodila ... nebyla to spíš ona mečovka ? A pokud ji něco zabilo, mohlo to být cokoliv, čemu se "prcek" vešel do tlamy =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 12:32 Muž Uli [17] – Re: Míla
že by parmička? Copak je to za druh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 12:22 Míla – neonka zelená
Ahojík, nevíte jak je možné,že se nám narodila malá neonka a už zkoušela plavat a druhý den ráno jsme ji našli mrtvou.Je to hrozné,ale máme tam Neonky,Gibieps,Parmičky a Mečovky....není možné že by ji zabil někdo z nich?Děkuji :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 14:44 RAP – Re: venys
V poho. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2010 09:59 Muž venys [0]
Ahoj všichni. Mam nově založené 240l akva a chtěl bych do něj tyhle potvůrky: 6x pancéřníček panda, 20x tetra neonová, 3x cichlidka kakadu, 10x tetra krvavá. Co vy na to?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2010 09:13 Muž Kiwiaki [1] - Raci, krabi, krevetky – Re: Misho258
Jakékoliv tetry (prohledej atlas a vyber si dle libosti:)), s opatrností i některé parmičky. Bez obav třeba i čichavce, jsou větší, klidné a nenáročné. Když tě zaujmou některé živorodky, tak třeba ty (guppy, molly, ..).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2010 22:18 Muž Misho258 [10] – Ake este pridat
Zakladam kavriaum nanovo ma 160 la chcem tam mat asi 15 neoniek a asi 4 pnciernycky skvrnite ake rybi by sa knim este hodiy ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=2251