Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:24 Maq Re: Honda
Honda napsal: Rád bych, aby to vypadalo pěkně nebolo to přeplácané a hlavně bez zadělání si na problémy.
Tak na problémy pravděpodobně už zaděláno máte, protože z Vašeho popisu se zdá, že jste ryby vpustil do akvária předčasně. Opravdu by to chtělo tu prezentaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 10:41 Honda – skaláry a neonky
Pořídil jsem starší fungující, ale zanedbané přerybněné akvárium, rostliny pouze umělé. Objem 240l, reálně vody přes 200l, výška 60cm. Vyčistil jsem ho, umělá kvítka vyhodil, přerostlé rybí osazenstvo jsem daroval akvaristovi a začal s něčím menším. Doplnil rostliny, zatím vypadá, že se rybám daří dobře, rostlinkám to bude asi ještě chvíli trvat. Mám tam 4 skaláry (dva různé páry), 17 neonek, 7 teter červenohlavých a 4 pancéřníčky. Rád bych počet trochu rozšířil (další skaláry určitě ne) a rád bych to tu zkonzultoval. Vím, že je tu požadována prezentace, to časem třeba taky přijde, zatím tu povětšinou jen čtu. Fotografii můžu případně přidat. Rád bych něco k oživení hladiny a větší hejno, tj. představa je 10 - 15 danio pruhované, cca 15 neonek, 8 teter červenohlavých. Má cenu přidávat ještě nějakého pancéřníčka či případně další druh (třeba mečovky)? Rád bych, aby to vypadalo pěkně nebolo to přeplácané a hlavně bez zadělání si na problémy. Skaláry jsem dal zároveň s neonkami, takže problém není, spíš se ty páry trochu prohání mezi sebou. Možná by měly být jen dvě.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   26.10.2016 14:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Deniii
Tak ani napodruhé ;-) , hapancistrus, nic si z toho nedělejte, příště to třeba vyjde.
Spíše se vrátím ke skalárům.Pokud jsem pochopil, budete mít dvě barevné varianty, ze kterých se teprve budou skládat následně páry. Odvozenou úvahou, teda předpokládám,že chcete odchovávat.Pokud se pár sestaví v dané barevné variantě,což je sice možné, ale spíše nepravděpodobné, nic proti. V druhém případě je to již horší, nebot ve výsledku odchovu nedocílíte typově shodnou barvu, ani jedné vámi chovaných variant.Píši ve zcela zjednodušené formě vysvětlení, ve vztahu ke genetice a kříření jednotlivých forem.
Doporučoval bych volbu pouze jedné barevné varianty. ;-)
Pokud je má úvaha o odchovu mylná,považujte můj podnět za bezpředmětný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 12:08 Deniii Re: Mislow
Tak samozdrejmne vim ze i kytky musim vybirat podle jejich potreb a podminek. A tim videt a ukazat si na ni jsem myslela to ze si nebudu brat nejakou okousanou olamanou ale vezmu si (ukazu si) radsi na tu druhou ktera je v pohode. potlesk

A co se tyce dna tak radsi hapancistrus, a nejakeho ancika ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 12:00 Deniii Re: Barakainus
Špatně jsem to napsala, zabehle uz bude ale jeste neni hotove :-O vytiraci jeskyne pro hyoancutrusy prijdou pristi ryden a kytek je tam zatim malo.
Doma mam 2 skalary a kvuli nim jsme koupily vetsi akva 110Dx45Sx50V a mam objednany dalsi 4. Filtr je 30cm a je na 500l akva mi mame jen 250l..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2016 00:54 Muž Mislow [304] Re: Deniii
Ahoj, ukazovat na kytky ktery vidis a libi se ti nemiri nikam, chce si to rozvazit, ktery se hodi k podminkam akva a je sance k tomu, ze preziji a dal se budou vyvijet. I tak nektery pujdou do nebe. ;-) ... i kdyz nemusi, zalezi na stesti v otazce zacatecnika .... :-D I ty skalary by to zvladly v poctu 6ti v tom tvym akvu, ale pak by to asi muselo byt jednodruhovy (vyjma obyvatel dna) .... ancitrusi, pancernicci, nevim co je hypancitrus, ale pokud je to dalsi obyvatel dna, tak bych ho tam urcite netahal ... ti 2 kropenaci a ancici jsou dost ... pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2016 00:19 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Deniii
V prvnim prispevku pises "Akva je už zaběhlé" a ted zase, ze ne. V nem se taky ptas co bys mela kopupit a ted pises zes musela koupit vic skalar. To uz ty ryby teda mas?
Ja si myslim, ze tam chces das moc velkych ryb, spolu s rybama co v nem budou bud vypadat blbe nebo se jim tam nebude libit. Navic mas na to vsechno dost prtavy filtr.
Fungovat to klidne bude, ale budes s tim mit zbytecne moc prace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 23:23 Deniii Re: Barakainus
Zajete jeste neni, neni vse hotove. Pristi tyden teprve prijdou vytiraci jeskyne a postupne dokupujeme kytky. To jsem tam psala. Kmen umelohmotny neni!
Skalar jsem musela vzit vic aby si udelali par, zbyle pujdou do sveta ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 23:13 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Deniii
6 skalar se ti do 250L nevejde. Ja mel 2 ve 200L a kdyz se trely, nebylo misto na ostatni ryby. Navic tam nemas zadny kytky, zadny deleni prostoru. To same bude problem s prisavniky; se nemaj kam schovat, co zrat (ten klacek vypada umelohmotne). Ty tetry budou na bilem pisku a modrem pozadi vypadat vyblite a obecne se jim to moc libit nebude.
Celkove to akva zajete nevypada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2016 19:43 Deniii – Nove akva
Fotka k příspěvku Zdravim, chci se zeptat na osazenstvo 250l. Akva je už zaběhlé, zatim mám jen vymyšleno co do něj a chtěla bych vedět názor skušenějších ->>

10x fantom černý
5x ancitrus
2x pancéřníček kropenatý
2x skalara koi
4x hypancitrus
4x skalara modrá
10x neonka červená

Půjde to k sobě popřípadně nějakě spoluplavce navíc?
Co se týče kytek stále jich tam je málo :( to vím. Nemohu sehnat žádné pořádné.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 17:24 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Sju4321
Pestřence a Rajovec.
Jeden Afrika druhý Asie.
Oba nejsou náročný .ale nejsem si jista jake by bylo soužití. Vzhledem k tomu že pestřence má radši teplejší vodu 24 až 28°C
Rajovec 15 až 25°C..

Tudíž to same plati i pro male cichlidky k rajovci , to také ne..
Male cichlidky mají taky radsi tepleji. .
Vzhledem k tomu , že pestřenc patří taky mezi cichlidy tak bych ho společně s malejma cichlidkama taky nedavala. Budou se zbytečně navzájem stresovat.. protože by měli stejný vodni sloupec. .

Takže ti navrhuji toto.
Bud se zaměř na rajovce jako hlavni a podle teploty vody k němu najdi vhodné další ryby.
Nebo jako hlavni pestřenc a k němu nějaké hejno.
Co se tyče Betty a Pestřenc. .. Já bych to nedělala. .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 15:47 Sju4321 Re: karmen1976
To si ma veľmi nepotešila :-(

Celkom som ale nepochopila tie rajovce, mohli by byt s tými cichlidkami ak by som vynechala pestrence?
Alebo ak by som chcela pestrence mohli by s nimi byt rajovce?

A aký máš názor na kombináciu pestrenec x betta? (je to iba otázka)

Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.10.2016 15:01 Žena karmen1976 [362] - Amerika
Pokud tam chceš par skalar , tak ostatních cihlidek tam je už moc.
Na dno panciky, nějaký velky hejno do prostoru a dost.
Druha varianta jsou dva druhy malých cihlidek apistogrami a ramirezky plus velké hejno do prostoru nějakých pohodových rybek...
Pokud bys chtěla pestřence tak jiné malé cichlidky k nim ne. ..
To samé když by tam měli byt rajovci.
Celkově ale jak je seznam ryb psány , tak dohromady do jednoho akva rozhodne nedávat.

Trochu si s tim pohrát a rozdělit a promyslet co z toho by bylo top
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 14:17 R Muž ctibum [6872] Re: Sju4321
Můžu z vlastní zkušenosti potvrdit, bojovnice jsou mrchy a nikdy nevíš, co za magora si přineseš. Do společenského bych je rozhodně nedával...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 13:41 Muž Jarry [1433] Re: Sju4321
Ramirezku bych za bojovnici nikdy nevymenil, bojovnice jsou mrchy, ramirezky krasny hodny rybicky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 13:39 Sju4321 Re: Maq
Ak by som vynechala ramirezku a pridala bojovnicu? šlo by to? bojovnica sa dole nezdržiava mohloby to fungovať či?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2016 13:29 Maq Re: Sju4321
Trošku bych ubral na těch cichlidkách. Všechny mají podobné a dost vyhraněné nároky na prostor - ryby žijící u dna a tvořící teritoria. Budou si překážet a nemusí to dělat dobrotu.
Dá se tomu částečně pomoct pokud je akvárium opravdu dobře zarostlé a plné úkrytů. Hodně rostlin je nutných i proto, že cichlidky jsou citlivé na dusík ve vodě - rostliny ho odčerpají.
Naopak bych si tam dokázal představit navíc hejno teter, nějaký druh který se zdržuje dále ode dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2016 10:58 Sju4321 – Akvarko 250L
Čaute všetci,

chcela by som Vás poprosiť o radu. Vybrala som si pár rybičiek, ktoré by som si chcela kúpiť do akvária(250 L). Akvárium ešte nie je zriadené, ale chcela by som ho mať posiate rastlinkami(tie už mám vybraté- je ich asi 35-40). Ako som sa už dočítala najprv nechám akva aby sa rozbehlo bez rybičiek ale chcela by som vašu radu už teraz.


Takže k rybkám:
2x Pelvicachromis pulcher (samec,samica)
4x Apistogramma cacatuoides (1 samec, 3 samice)
2x Pterophyllum scalar(samec + samica)
2x Mikrogeophangus ramirezi (samec + samica)
3x Macropodus opercularis (samec + 2 samice)
8x Corydoras paleatus

je to už dosť alebo by som tam mohla šupnúť ešte neonky červené?(ak áno koľko?)
veľmi sa mi páči aj bojovnica ale táto by ais mala s vyššie uvedeným obyvateľstvom problémy že?
ak by bolo ešte miesto tak by ste mi mohli odporučiť nejakú rybku na riasy

Ďakujem,

Sju ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 09:24 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)
no pandy a bojovnice bych moc nemíchala, pandy raději chladnější vodu, betty mají raděj přitopíno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2016 09:05 Muž NHKG [3900] - Hadohlavci
Neonky modré jsou malé, hrozí že je skaláři sežerou. Betě nevyhovuje větší akva s většími rybami a ancitrus zničí většinu rostin. Já bych tu kombinaci ryb nikomu nedoporučil.
Edit: Drvi byla rychlejší a i to víc rozepsala. palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   19.10.2016 09:04 Žena drvi [2894] Re: majky255
Tak k tvému dotazu:
Bojovnice (ano), určitě 3 + 1 dát můžeš, rozhodně bych ale nedávala 2 samce do společného akvária. To si netroufnu ani já do svého 700litrového no , nejspíš by to neskončilo dobře.
Skaláry (ne): s bojovnocemi by to asi nedělalo dobrotu, navíc by ti požraly ty neonky - radši bych dala nějaké hejno teter nebo razbor
Neonky modré(ne): jak píšu, nebezpečé ze strany skalárů, já ze své zkušenosti musím říct, že menší kousky mi v akvu likvidovala i samice betty. Když neonky, tak nejlépe červené, jsou přece jen větší. A pořádné hejno, 10 je málo, tak aspoň 20 ks.
Pancéřníčci (ano): nedávala bych ty nejmenší, ale třeba pandy nebo oranžovoskvrnné, štěrbáky apod.
Ancistrus (ne): jsou to opravdu velcí bordeláři a navíc ožírají rostliny. Místo nich bych doporučila hejno (aspoň 10 kusů) Krunýřovce jednopruhého (Otocinclus affinis)
To je tedy jen můj názor, záleží na tobě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2016 08:53 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: majky255
Skalárům je vhodné poskytnout výšku vodního sloupce alespoň 50cm, kdyždáš dno, budeš cca na 45cm, zvážil bych to. Neonek modrých můžeš dát klidně 20-30ks a pancéřníčků 15ks bych se taky vůbec nebál. Ancistrus vhodný je, pravdou je, že to je čuník a řasy konzumuje pouze jako mladík, jak odroste, tak si rád pochutná na rostlinách. Pokud by jsi chtěl na řasu, tak nějaký otocinclus, nebo z plžů třeba nertina, ta je na ně kombajn. K bojovnicím se ti určitě vyjádří někdo jiný, osobně bych je tam nedával a udělal spíše samečkovi samostatné akvárko. Ještě by jsi mohl třeba doplnit měděnky, nebo jím podobné tetry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 08:46 majky255 – 200l Akva
Ahojte, prišiel som sem po radu, aké rybky by sa mi hodili najviac do 200 litrového akvária.

Mám nejakú predstavu, ale chcel by som ju konfrontovať s vami.

Akva bude 100(dĺžka)x50(výška)x40(šírka). Akvárium bude bohate posiate rastlinami, tiež úkrytmi a pod.

Ryby:
Bojovnica(Betta) - je to moja najobľúbenejšia ryba, ale chcem sa opýtať, či môže byť v 200 l akva. Niekde som čítal, že vo väčších nádržiach môžu byť aj 2 samce,pravda? Chcel by som tak 1ks samec, 4 ks samička
Skalár - nebudú problémy s bojovnicou?.... 4 ks
Neonka modrá - 10 ks
Pancierniček - ešte neviem presne ktorý.... 8 ks
Ancitrus - je vhodný? čítal som, že je to riadny neporiadnik...

Aké rybky by sa ešte k takejto skladbe hodili? Resp čoby som mal zvážiť a nekupovať?

Ďakujem,

Majky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 21:27 Muž Piskotek75 [0] Re: romant
Diky za rady. Krmeni tam trochu dam. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2016 02:35 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Piskotek75
Pandy klidne s n. cervenou. Mel jsem to tak leta. Na teplotu si nikdy nestezovaly a dokonce se regulerne mnozily. Vetsinou tak 26C. Kdyz jsem mel Altum, byly i v nejakych 30C. Nevim, kde lidi vzali, ze pandy chteji nizsi teplotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 20:34 R Muž romant [27982] Re: Piskotek75
Jestli chceš ty pandy, tak bych volil neonku obecnou, tedy ve vztahu k již zmíněným teplotním požadavků pand. Den předem i den po vpuštění rybí osádky doporučuji vyměnit klidně polovinu vody, aby nedošlo ke skokovému zvýšení N látek a pokud ta nitrifikace nebyla nijak podpořena, tak bych teď doporučil lehký zakrmení akvária troškou sušenýho krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 20:21 Muž Piskotek75 [0] Re: NHKG
Akva je v profilu je to 83x43x53 cca 175l hrubých takž tak 130 čístá voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 20:18 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Piskotek75
Nechceš radši jiné pancéřníčky? Pandy mají rády studenější vodu... První ryby můžeš tak za týden vypustit. Dal bych těch 10ks. A po cca dalších 3 týdnech rovnou celé hejno neonek, netřeba po částech.
Nepíšeš jak velké akvárium, tak počty těžko radit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2016 20:14 Muž Piskotek75 [0] – Jaký počet rybek a kdy vypustit
Ahoj všem, zajiždím akvarium již přes 3 týdny. Pomalu začínám přemýšlet, že příští týden vypustím první rybky. Na dno bych chtěl Panceřníčky Panda cca 8-10ks a pak neonku obecnou nebo červenou, ale nevím kolik. Představa je kolem 30-40 ve výsledku. Nejdřív tam chci dát ty pandy a pak postupně po cca 10 dnech přidávat neonky tak po 10 maximálně 15 kusech. Mohlo by to takhle fungovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.09.2016 08:32 R Muž ctibum [6872] Re: martinCA
Podle mě, pokud se to bude prezentovat jako 1cm /1l (1cm / 1.5l u živorodek), tedy tak, jak jsem to kdysi kdesi našel já, a nebude se to brát jako hotová věc, ale jen jako orientační výpočet, tak to bude začátečníkům víc ku prospěchu než ku škodě.

A ten, kdo dokáže napsat tohle
zoberiem napr 10cm melanochromisa a navazim mu 25g, podla spominaneho pravidla bude 1 dospela cichlasoma salvini lepsia volba ako 2mbuny, ale pri 16cm jej navazim 120g, takze jedna 16cm salvini = 5ks mbun. podobne ked vezmem ~40cm Dovii, nebude to zodpovedat ~2,5ks Salvini, kedze ta Dovii sa bude pohybovat okolo 1kg hmotnosti, takze je ekvivalentna 8+ks Salvini a 40+ks melanochromisov.
už podle mě není začátečník a měl by se na nějaký centimetrový výpočty vyprdnout :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 00:07 Muž martinCA [33] – 1cm=1L
kedysi sme toto riesili so znamym, podobne velke akvaria, podobne centimetre ryb ale dost rozdielna spotreba krmiva, nutnost cistenia vody, filtra atd - ja som to bral ako rozdiel v hmotnosti jednotlivych ryb a tym padom ich biologickej zatazi na akvarko.

zoberiem napr 10cm melanochromisa a navazim mu 25g, podla spominaneho pravidla bude 1 dospela cichlasoma salvini lepsia volba ako 2mbuny, ale pri 16cm jej navazim 120g, takze jedna 16cm salvini = 5ks mbun. podobne ked vezmem ~40cm Dovii, nebude to zodpovedat ~2,5ks Salvini, kedze ta Dovii sa bude pohybovat okolo 1kg hmotnosti, takze je ekvivalentna 8+ks Salvini a 40+ks melanochromisov.

samozrejme taketo porovnanie nezohladnuje povahu ryb a vediet ho aplikovat by vyzadovalo spravit nejaky novy vzorcek + ktory by zahrnal pribliznu predstavu o hmotnosti dospelych ryb ktore kupujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2016 00:03 Muž Horác [3942] Re: vaaclav
vaaclav napsal: Já mám ale radši 1cm = 2 l. :-) já už ne smich ... to bych měl brutálně přerybněno smich ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 22:24 R Muž vaclav [14570] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Horác
Už si to nepamatuji ale u velkých ryb to už nebyla jen délka ryby ale + i výška. :-) Já mám ale radši 1cm = 2 l. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 22:16 R Muž ctibum [6872] Re: Horác
Neprovokuj smich
Jsou fakt nádherný. Kopinatá to myslím byla.
No, příště...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 22:10 Žena karmen1976 [362] - AmerikaRe: Horác
Jâ osobně na toto pravidlo narazila v literatuře o akvaristice taky.
"na 1cm rybího těla 1l vody" s přihlédnutím také na druh ryby a její velikosti v dospělisti
a musim říci, že jako začátečnikovi mi to moc pomohlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 22:02 Muž Horác [3942] Re: Pepan
Pepan napsal: U těch cenťáků žádný doplňující parametr nebyl, právě proto jsem to přešvihl, aby bylo vidět, jaká je to kravina. A musí být? Fakt si myslíš, že někdo potřebuje vysvětlit, že by neměl dávat třiceticentimetrovou rybu do třicetilitrovýho (nebo třiceticentimetrovýho) akvárka? Já myslím, že tak blbí lidi nejsou :o) ... Podle mě to pravidlo není (pro začátečníka) zas tak úplně marný ... a vyvracet ho na takovým extrémním příkladu ... ničemu nepomůže :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:54 Muž Horác [3942] Re: ctibum
Já mám odtamtuď 4 kousky :o) (poslední malý) ... ta velikost XL (nebo XXL?) už je krapet mastnější :o) ...
jsou super a rostliny prej nechávaj na pokoji ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:51 R Muž ctibum [6872] Re: romant
romant napsal: Vomrkněte s inspektorkou třeba lorikárky. X-)

Tak to ses trefil, do tý jsem se zamiloval minulý týden v Bráníku, když kupoval ohnivky do krevetárka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:48 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Horác
Horác napsal: Pepan napsal: Já s nechci hádat, ale to pravidlo jsem kdesi četl jako součet centimetrů ryb a délka akvárka. Já se taky nechci hádat :o) ... nicméně tuhle tvou verzi jsem doposud nikde nepotkal ... (což samozřejmě vůbec nic neznamená :o) ...
Pepan napsal: A co se týče vrubozubce, tak psal jsem o malých jikernatých rybách. Třiceticentimetrový ocelát je malá jikernatá ryba snad leda pro Jakuba Vágnera.No právě :o) ... proto jsi ho neměl použít na vyvrácení toho pravidla (protože i to se týká jen malých ryb) ... logika (?)

U těch cenťáků žádný doplňující parametr nebyl, právě proto jsem to přešvihl, aby bylo vidět, jaká je to kravina. Jinak to pravidlo s centimetry a litry je rozumnější, ale pořád si myslím, že ta poučka těch starých akvaristů je snad nejpřesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:38 R Muž ctibum [6872] Re: Pepan
Na druhou stranu je tahle kravina může alespoň trochu udržet v mezích, ne? Lepší, než když zavřou oči a naházejí to tam vidlema.
Když je začátečník troll, nepomůže mu nic.
Dovolím si myslet, že já úplný troll začátečník nejsem a i když použiju centimetry, tak použiju i ten mozek a tohle fórum, než vezmu do ruky vidle...
EDIT-Já to znám jako 1cm = litr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:36 Muž Horác [3942] Re: Pepan
Pepan napsal: Já s nechci hádat, ale to pravidlo jsem kdesi četl jako součet centimetrů ryb a délka akvárka. Já se taky nechci hádat :o) ... nicméně tuhle tvou verzi jsem doposud nikde nepotkal ... (což samozřejmě vůbec nic neznamená :o) ...
Pepan napsal: A co se týče vrubozubce, tak psal jsem o malých jikernatých rybách. Třiceticentimetrový ocelát je malá jikernatá ryba snad leda pro Jakuba Vágnera.No právě :o) ... proto jsi ho neměl použít na vyvrácení toho pravidla (protože i to se týká jen malých ryb) ... logika (?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:34 R Muž romant [27982] Re: ctibum
Vomrkněte s inspektorkou třeba lorikárky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:32 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Horác
Já s nechci hádat, ale to pravidlo jsem kdesi četl jako součet centimetrů ryb a délka akvárka. A co se týče vrubozubce, tak psal jsem o malých jikernatých rybách. Třiceticentimetrový ocelát je malá jikernatá ryba snad leda pro Jakuba Vágnera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 21:30 R Muž romant [27982] Re: Pepan
Tak stále lepší když berou ty centimetry, s tím se dá obvykle ještě něco dělat, ale oni(začátečníci mám vás rád) velmi často nečtou ani písmenko a podle toho ty prasečiny co vytvoří taky vapadají. Jenom za dnešní den se dá v různých vláknech o nemocech najít slušný počet těch co jim ani ty centimetry nic neříkají. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:29 R Muž ctibum [6872] Re: NHKG
Nj, co nadělám. A přitom já se musim holit, protože škrábu :)
Budu mu vařit saláty a okurky a tak, tak snad dá pokoj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   04.09.2016 21:27 Muž Horác [3942] Re: Pepan
To pravidlo říká 1 litr vody na 1cm ryby ... ne že délka akvária = součet "rybích" centimetrů. Na "normální" rybičky to celkem funguje ... Že je nutno brát v úvahu rozdíl mezi čistotnou tetřičkou a živorodkou je tak nějak samozřejmé ... Vyvracet to na takovém extrému, jako je ocelát samozřejmě můžeš :o) (mimochodem, on se nevejde ani do toho tvého pravidla, protože to prostě není "normální" ryba) ... Cit pro tyhle věci přijde s praxí ... s tím nic nenaděláš ... Neber začátečníkům jejich pravidla a vzorečky (stejně je to marný, je to marný, je to marný) :o))) ... (Jsou horší věci, než zrovna tohle pravidlo :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:25 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: ctibum
Problém je v tom, že spousta začátečníků vezme ty centimetry jako dogma a jako jediný parametr a ohání se tím. Výsledek si všichni dokážeme představit. Proto ty poučky starých akvaristů byly mnohem použitelnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2016 21:25 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum
ctibum napsal: No, bez přícucáka se to neobejde, fousatej samec je vyžadován mojí milou. Už jsem jí ho slíbil.
Škoda že chce fousáče. Dá se najít spousta druhů krunýřovců, co nežere rostliny, ale bohužel rod Ancitrus je jediný, kde mají samci ty "vousy". A asi všichni v tomto rodu můžou požírat rostliny, takže s jiným druhem si nepomůžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.09.2016 21:18 R Muž ctibum [6872] Re: Pepan
100x opakovaná kravina se stane poučkou...

Píšu, že to beru s rezervou. Podle čísel jsem asi 30cm přes. A samozřejmě je mi jasný, že i kdyby to kravina nebyla, tak to nejde univerzálně napasovat na jakoukoli nádrž a jakoukoli rybu. Sovislostí je až moc na to, aby to šlo jen tak hodit do tabulky.
Ale myslím si, že když se k číslům použije i mozek, tak se to dá pro orientaci začátečníka s minimem (zatím)akvacitu (to jako mě) použít...

Akvo bude hodně zarostlé, na dně halda Aquagroundu, filtr halda molitanu a ryby jsem se snažil vybrat nenáročné... Víc mi můj akvacit nedovolí...
EDIT-Mimochodem, třeba ta tetra (4cm) se mi vejde i do té poučky starců o malých jikernatých... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.09.2016 21:06 R Muž romant [27982] Re: Pepan
Někdy je lepší nevědět. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67386x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=951