Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2017 17:48 MarloCZ – Rybky k malým šnekáčům do vrchní části akvaria
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rybky k malým šnekáčům do vrchní části akvaria

Zdravím
Mám menší tvarem atypické akvárko (viz nákres) s výškou 60 cm a objemem 200 l.
3 roky jsem v něm odchovával Cichlidky Kakadu a pak i Akary modré.
Ted si chci pořídit (hlavně pro jejich zajímavé sociální chování) malé šnekáče- Neolamprologus multifasciatus (Pestřenec proužkovaný).
Zdrojovou vodu mám Ph 8 a tvrdost 10 dGH.
Na dně 2 cm 1 mm říčního písku.
Kameny jsou "měsíční kámen" - měl by přitvrzovat vodu. Nějaké Anubiasy z minulého akva. Filtr externí JBL e901. Světlo regulovatelné LED. Topení 150W.

A ted dotazy:
1. Kolik kusů těch šnekáčků vzít na začátek ?
2. Váš názor na vzhled (rozčlenění) akvária (viz fota).
3. Bylo by možné k nim přidat nějaké rybky, které by se drželi ve střední a horní části toho akva (při té výšce 60 cm a šnekáčích na dně bude zbytek akva prázdný :( - Uvažoval jsem chvilku nad Cyprichromis leptosoma, ale na ně je to asi malé - hlavně ta délka akva :(

Předem všem za rady a podměty.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 12:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: ercan
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 06:56 Muž ercan [38] Re: Jifi
Ano,neonek je tam málo,to vím. Spíš tak přemýšlím,jestli je nevyměním za něco jiného. Za něco zajímavějšího (netradičního).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 18:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ercan
Přesně tak. Přikoupit neonky a pancéřníčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 17:46 Muž Jifi [675] Re: ercan
Já se spíš divím, že máš těch neonek tak málo. Pořídil bych hejno tak 35-40 kousků (celkem), bylo by to zajímavější než těch 16 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 15:52 Muž ercan [38]
Ahoj!
Šla by ještě přidat nějaká zajímavá rybka k mé osádce v akva?
Viz moje prezentace. Děkuji! rybicky.net/nadrze/25735-akva-2

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:35 Martimos Re: Anthrax
Čtyři pandy mám momentálně v 54l, proto jsem jí zvolil i do budoucího akva, nicméně ten zelenej vypadá jako vhodnější volba. Určitě i líp vynikne, mám momentálně na dně říční písek s kterým počítám i do budoucí nádrže a ta Panda se na něm dost ztrácí. Takže díky za tip, určitě to zvážím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Martimos
Dobrý výběr palec (Skaláry vynechat), teplotu udržuju také kolem 25 °C kvůli Neonkám a Agassizkám, v létě mám v akva až 28 °C, Pandy přežívají a vypadají zdravě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 13:01 R Muž Anthrax [4765] Re: Martimos
rybicky.net/atlasryb/pancernicek_zeleny nebo rybicky.net/atlasryb/lorikarie_kopinata
Co ty na to? Akvárko lze chladit, ale to je na jiné téma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2017 12:56 Martimos Re: Anthrax
Plánuju 25 st., což je pro ně na hraně no, nicméně v létě bude asi problém takovou teplotu udržet (doma máme přes léto hrozný vedro - panelákovej byt téměř pod střechou :)). Myslíš, že bych měl tedy raději sáhnout po nějaké teplomilnější rybce na dno? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.11.2017 12:35 R Muž Anthrax [4765] Re: Martimos
Přesně tak, skaláry bych tam nedával. Posílil bych ty tetry i ty pancéřníčky. Akorát, na kolik plánuješ topit? Ty pandy mi tam vycházejí tak nějak na hraně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.11.2017 12:25 Martimos – Ryby do Juwel Rio 180
Zdravím, začínám vybírat rybí posádku do nového Juwel Rio 180 (čistý objem by měl být kolem 160 litrů - 101x41x50) a rád bych prozatimní návrh konzultoval. Mám vybráno:

- Pancéřníček Panda 8x
- Tetra měděná asi 12x
- Cichlidka kakadu 3x (1 samec, 2 samice)
- Akara hnědá 2x (ze začátku 4-6, poté pouze jeden pár)

Viděl bych to takhle, přítelkyně by samozřejmě ráda k tomu ještě párek skalár, ale počítám, že tam by mohl být potencionální problém. Předpokladám, že lepší bude skaláry vynechat a místo nich posílit třeba hejno teter. Šlo by to takhle? :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2017 06:09 Muž Jifi [675] Re: prdoch01
prdoch01 napsal: plánuji akvarium 180l. je toto osazení ok?:
neonka 15x
danio pruhované 4x
mecovka 5x
pancernicek x3
parmicka pruhovaná 6x
ancirus 2x
Parmička červenoocasá 5

15 neonek je žalostně málo. Ne že by to nešlo, ale jak psali ostatní - raději třeba 30-40 neonek. Na takové hejno bude hezčí pohled. Mečovky bych k neonkám nedával.
Danio - jak už tu zaznělo: 4 kusy jsou žalostně málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2017 01:17 R Muž Anthrax [4765] Re: prdoch01
Je jich spousta nenáročných druhů. Sám si musíš vybrat. ;-) Ale naprostou většinu bych ti doporučil v hojnějších počtech (i místo ancistrusů). Snad jenom kropenatého bych ti úplně nedoporučil.

rybicky.net/atlasryb/hledat/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 01:14 prdoch01 Re: Anthrax
jaké doporučuješ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 01:09 R Muž Anthrax [4765] Re: prdoch01
No a jaké pancéřníčky máš na mysli?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 01:07 prdoch01 Re: LeRi
super: palec fantom :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.11.2017 00:56 Muž LeRi [315] Re: prdoch01
K neonkám bych parmičky nedával to spojení je mi proti srsti co takhle 20 nenek a 10 rybicky.net/atlasryb/tetra_ozdobna nebo rybicky.net/atlasryb/tetra_fantomova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 00:34 prdoch01 Re: Amatértom
:-) aq budu zařizovat tak za tyden, takže to byly zatím jenom hrubé úvahy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 00:29 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prdoch01
Zdrženlivost se vyplatí. Nejdřív dozařídit akvárium, pak čekat, pak myslet na rybičky. Nejlepší by bylo zřídit si tu prezentaci dané nádrže.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 00:26 prdoch01 Re: Amatértom
nechám si poradit palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.11.2017 00:20 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prdoch01
Byl bych nerad, kdybys pak vinil mě, za jejich případné zlobení :-P . Mně se nelíbí to spojení s neonkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2017 00:14 prdoch01 Re: Amatértom
takže čtyřpruhá 12x :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.11.2017 23:46 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: prdoch01
Já bych si vybral jen jednu hejnovou rybu ale znásobil její počet. Čtyři dania je málo, pět mečovek až moc. Ancistruse rači jednoho. Pruhovaných parmiček je více, takže nevím kterou zrovna myslíš, pokud čtyřpruhou tam je i dvakrát tolik co píšeš málo. Parmičku červenoocasou nebrat, místo ní víc pancíků.
EDIT. Tak pokud fakt myslíš tu pruhoocasou, ta ti neonky sežere a kdoví co ještě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 23:40 prdoch01 Re: NHKG
Parmička pruhoocasá
diky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 23:36 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: prdoch01
neonka 15x - OK
danio pruhované 4x - Aspoň 8kusů nebo nula
mecovka 5x - OK
pancernicek x3 Jaký druh? A aspoň 8ks nebo nula
parmicka pruhovaná 6x - neznám
ancirus 2x - OK, ale může ti žrát kytky
Parmička červenoocasá 5 - jsou vzájemně dost agresivní, 180l na ně nestačí. Co takhle parmičku červenoploutvou a ideálně jen jednu, na 5 je 180l asi málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2017 23:15 prdoch01
plánuji akvarium 180l. je toto osazení ok?:
neonka 15x
danio pruhované 4x
mecovka 5x
pancernicek x3
parmicka pruhovaná 6x
ancirus 2x
Parmička červenoocasá 5

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2017 14:40 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: Nostardomus
Jestli tam beťák zůstane, nedávala bych k němu v žádném případě měďky. Jsou to potvory a budou ho okusovat. Ohnivky v pohodě. Klidná ryba do spodní poloviny akvária je třeba tetra průsvitná. Jinak se k bettě hodí třeba různé razborky, drží pěkně hejno, většinou se pohybujou v horní nebo střední části akvária, vyhovovala by jim i teplota a bettu by nechaly na pokoji. Ale krevetky budou lovit všichni kromě těch ohnivek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 13:57 Muž Nostardomus [0] Re: Anthrax
Je to tak. Kytky prioritne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 13:54 R Muž Anthrax [4765] Re: Nostardomus
Takže tvojí prioritou budou tedy náročnější kytky nebo hodláš jít do aquascapingu? V tom případě bych tam nedával asi nic jinýho, než ty ohnivky a "na dno" třeba otíky.

Edit: A v tom případě by tam pasovaly i ty krevetky. Ony se beztak na pánev moc nehodí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 13:47 Muž Nostardomus [0] Re: Anthrax
Mas pravdu, ze jsou si dost podobne. Zatim mi imponuje ohniva, dokazu si predstavit, ze ve velkym poctu to muze byt opravdu pekne na oko. Na dno nevim, nechci zadny potvory co ryjou ve dne.

Pokud Betta music pryc, rad bych k tomu hejnu neco vetsiho. Skalary asi nechci, vyzobali by mi to.

Bez tech krevet se dokazu obejit. Stejne mi manzelka vyhrozuje, ze je bude chodit lovit na panev rozzureny

Co se kytek tyka, bude to hodne zarostle (prijde I CO2). Na dne koberec hemianthus callitrichoides Cuba,pozadi: Rotala Rotundifolia a Ludwiga Reppens Rubin, stred: Sagittaria Subulata (moc se ji nechce) a Pogostemon Helferi. Mam tam jeste Echindorus Grisebachi Bleherae no a mech:Vesicularia ferrei "weeping".

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2017 13:01 R Muž Anthrax [4765] Re: Nostardomus
Já osobně bych 2 druhý s podobnou barvou nedával. Zůstal bych u jednoho hejna. Když už dvě hejna, tak ať jsou od sebe odlišná. Ale to je jen můj subjektivní názor. Projdi atlas, porovnávej nároky ryb a uvidíš co se ti zalíbí. Každému se líbí něco jiného. V případě větších ryb by malé krevetky moc neobstály, takže se koukni na rybicky.net/atlasostatnich/krevetka_japonska
A co něco na dno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 12:23 Muž Nostardomus [0] Re: Anthrax
Diky obema za Nazor.

Ten betak by se dal pichnout do 21 l plivatka kdyztak. To tu take mam.
Na krevetkach nutne netrvam. Jde mi o to hejno, dve.

50 Tetra ohniva.
20 tetra medena.

Kdyz nebude betak, co byste tam soupli jako vetsi rybku Pak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.11.2017 11:19 R Muž Anthrax [4765] Re: Tudy
No právě. Zřídil bych jí samostatnou nádrž. Zbytečně omezuje výběr osádky. A vytápět jenom kvůli ní 240 l na patřičnou teplotu, to by se mi asi nechtělo. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 11:11 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Anthrax
Beťáka bych také vynechal, ale když už tam plave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 11:05 R Muž Anthrax [4765] Re: Nostardomus
Bettu bych vynechal/dal jí do malého akvárka. Pokud chceš krevetky, tak bych vynechal i tu tetru červenoústou. Těch teter ohnivých bych tam dal mnohonásobně víc. A něco na dno. Třeba pancéřníčky. Ale to je jen můj názor ;-)

Edit: koukám že jsem pomalej. ;-) Ale těch ohnivek určitě přes 100. ;-) Jsou to opravdu malé ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 11:00 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Nostardomus
Tetra červenoústá není vhodná kvůli krevetkám a i Beťák je může otravovat. Za mě tedy:
Beťák
40x Tetra ohnivá
15-20x Tetra měděná (zdržuje se blíže dnu)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2017 10:44 Muž Nostardomus [0] – Ruby do 240ky
Ahoj, chtel bych se poradit ohledne rybek do 240l aqua (d120xv50xs40).
Zalozeno 31 Rijna, kytek bude mnoho, zatim rostou.

Postupne bych se chtel dostat na toto osazenstvo a pocty, resili byste neco jinak?

1x Bojovnice pestra (samec)
20 x Tetra ohniva
15 X Tetra cervenousta
Nekolik krevetek red cherry.

Co vy na to? Jine pocty, jine rybky? Urcite chci hejnovou rybu (co pekne drzi pospolu).
Betta by mela byt vedle toho hejna (az dvou) stredem pozornosti. Vetsi rybu nechci.

Lehce si delam starosti s vytizenim vodniho sloupce, nejaka pekna, mala hejnovka do stred-dno prostoru? Ty Tetry I s bettou jsou vsechny do stred-top:(

Predem dik za poznatky. Betta tam uz plave a ma se skvele!
Edit: to v the prezentaci neni aktualni. Jsme Po sthovani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2017 18:32 Májenka Re: Wanderer
No říkám si že zatím všeho s mírou. Zkusím jeden a uvidíme, jak to půjde ;-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 18:24 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Tam můžeš dát i dva páry. Doplnit pancéřníčky a otíky a přidat tetry. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 18:12 Májenka Re: Wanderer
Je 100*40*50, takže výška je to minimum ;-). Super děkuji :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 18:06 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Májenka
Skaláry byly první co mě napadly. Myslím dobrá volba. Akorát by to nové akvárium mělo mít aspoň půl metru na výšku, aby v něm mohly být skaláry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 18:01 Májenka
Ahojky, plánuji přehodit tetru žhavou 8 ks, pancéřníčka pandu 2 ks a otíky 2ks z malé nádrže do 200 litrové (bude z cca 70% zarostlá, + led světla + externí filtr se 4mi druhy náplní + co, dno křemičitý písek). Chtěla bych k nim pořídit ještě další druh kamarádů + stávající počty dvou kusovek minimálně ztrojnásobit a tetry zdvojnásobit. Jakou větší rybku(y) by jste mi k tomuto chumlíku doporučili? Moc se mi líbí skaláry, ale nejsem si moc jistá, jestli můžou jít s ostatními k sobě. Předem děkuji za rady ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 16:54 Muž MartyK [31] Re: Wanderer
Koukám, že to u nás znáš ;-) V Okrašovicích jsem neonky kupoval, jinde mají dost negativní reklamu a stejně nemají nic na výběr :-O . Raději si zajedu do Brna do Sklorexu, ancíci se už pomalu stěhují do jiného AQ. Uvidíme časem, jak se bude AQ vyvíjet, jinak moc díky za rady. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2017 16:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: MartyK
Ono, jestli je něco v akváriu špatně a rostou řasy, tak to ani SEA nezachrání. A jestli je vše dobře, tak je nepotřebuješ. Uvědom si, že z toho pak budou velké ryby, v podstatě největší z toho všeho, co máš na seznamu. To bych radši zdvojnásobil počet neonek.
Otíci ti stejně časem vychcípou a zas tolik toho nenačistí...

Koukám, že máš heraltickou vodu, tak pěkný ramirezky mají pod septikem v Třebíči, pro neonky zajeď do Okrašovic, vem jich 30, dostaneš nějakou navíc zdarma a otíky časem seženeš. Ale osobně bych vzal raději hejno menších pancéřníčků. Uklízet taky umí a je s nima větší sranda. Ty ancistrusy bych časem vyprovodil, stejně se pustí do kvítek. No a kdyby se ti to zdálo časem prázdný, tak přivezeš ještě pytlík neonek a ve dvoustech litrech budeš mít pěkně a akorát zaplněno. ;-)
Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 15:21 Muž MartyK [31] – Re: Wanderer
SAE jsem pořídil hlavně na ruduchu než to úplně vychytám s rovnováhou v AQ hmm Uvažoval jsem i o razborkách do horní části, ale nechám ty neonky, parmičky a Ramky, na čištění otíky ;-) Jinak nemám tak velkou Větev jako ty :) , takže bych to viděl na max. 50 neonek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2017 08:50 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: MartyK
Pěkné tetry do horní části jsou i rybicky.net/atlasryb/tetra_vlaknoploutva
Mám je a jsou ozdobou akvária. Drží se často u hladiny.
Ty SAE bych tam osobně vůbec nedával.
Jinak bych se taky přimlouval za snížení počtu druhů, opravdu to vypadá líp. Jedno velké hejno, menší k tomu, něco na dno, nějaké párové ryby a bude to vypadat výborně. Přidáš Ramirezky a všechno vlastně už máš. Dokup neonky. S nima to je jak s česnekem, těch taky není nikdy dost. :-)

Taky teď budu redukovat počet druhů teter a neonky jsem dokupoval 2x. Teď jich mám stovku a konečně to začalo vypadat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 21:26 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: MartyK
Tetra ozdobná je moc pěkná rybka, sám jsem ji choval, nevím proč ji romant zavrhnul...
A pokud jde o živost, tahle Tetra je živá až až, SAE ani nepotřebuješ, pokud je nechceš výhradně jen jako řasobijce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 19:58 Muž MartyK [31] Re: romant
Dám teda na tvou radu a později doplním další neonky ;-) Parmičky jsem chtěl, menší hejno. V AQ jsou tou živější částí, všímají si jen sebe a neonky neotravují, snad to tak zůstane. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2017 18:58 R Muž romant [27987] Re: MartyK
Tak pokud by jsi opravdu chtěl rybky, tedy jmenovitě druhově tetry do horní části, potom bych se nestyděl oprášit tuto zajímavou rybku v počtu 12 kousků rybicky.net/atlasryb/tetra_paraguayska , chce to si dát pozor na jemolistý rostliny který se občas stávají objekty jejich zájmu, ale jinak zajímavá oživující rybka. Jinak bych to řešil tím jedním jak já říkám centrálním hejnem, tedy ve tvém případě těma neonkama v počtu "pořádném". Trochu nerozumím těm parmičkám, což jsou další hejnový a svým způsobem velmi zajímavý rybky, ale tvoje akvo pohledově zase tříštící.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [14] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=651