Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Výběr ryb / Hodí se tyto rybky k sobě? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Ryby do akvária 151 - 250 l (větší akvárium)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 22:32 Hanumana
Mam zkuseneho akvaristu po ruce jen ma jiny vkus na vyber ryb a taky jsem chtela slyset i jiny nazor. Stejne to dopadne tak, ze budu kupovat osadku postupne podle toho co zrovna bude k mani v nejake rozumne kondici. A uvidime treba me v prubehu vybirani cvrnkne do nosu nejaka jina tetra nebo uplne neco jineho. Jen posledni dotaz jak velke hejno medenych teter byste volili do 200l nadrze?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2018 22:12 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Hanumana
Založ akvárium a až bude v záběhu udělej prezentaci. Pak teprve bude vhodný čas řešit ryby. Po půl roce až roce chodu tvého akvária nabereš zkušenosti, tak pokud bude akvárium OK, můžeš do něj ty čichavce doplnit. Dát je tam v době kdy nemáš moc zkušeností by je pravděpodobně zabilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 22:08 Hanumana
Když mě se právě ty čichavci líbí asi nejvíc sad a říkala jsem si, že malý budou lepší, kvůli velikosti akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 22:00 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Hanumana
Tak malí čichavci, ramirézky a štikovce bych vynechal to nejsou nenáročné ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 21:46 Hanumana
No akvárko ještě úplně není, ale místo je jasný takže rozměr bude 100*40*50(60) tak nějak.
Tak jak byste ho osadili? Mohla bych vybrat jen jeden druh a dala jich tak 15? Chtěla bych nenáročné druhy, jak na teplotu tak na ostatní věci a hlavně nic agresivního. Nějak mě ta myšlenka chytla teď když zařizujeme nové bydlení a jsem taková, že dlouho vybírám a promýšlím různé varianty, něž něco vyberu, tak proto plánuju ikdyž ještě nemám ani kam je dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 20:31 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Hanumana
Tohle do dvoustovky asi nenacpeš. Těch razbor nebo teter se nedá brát několik, těch musí být hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2018 20:20 Hanumana – Počet rybek
Zdravím,
plánuji nově založit akvárium. Jsem takový poloamatér- jako malá jsem se motala tátovi v rybárně, když se tím ještě živil. Vybrala jsem si pár druhů, které bych chtěla a dál o některých uvažuji, kdyby náhodou. A ráda bych slyšela váš názor na druhovou skladbu a na počet jednotlivých druhů. Chci pár menších čichavců, několik měděných teter, několik klínoskvrnných rasbor, pár ancistrusů, cca 3-4 zelené xify. A uvažuji ještě o páru raminéz, několika pancéříčkách a nebo páru štikovců, ale to jen kdybych zbyl nějaký kout volný stydim . Dík za jakoukoliv radu nebo názor ano
EDIT- Zapomněla jsem dodat coze , že akvárium má zhruba 200 l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 17:16 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: TSandra
Jestli tam bude jen těchhle 60 teter a 2 akary, tak je to podle mě v pohodě. Ale uvidíš co řeknou místní bardi. Jestli to bude fungovat, tak můžeš časem ještě nějakou neonku přidat. Kouzlo těch neonek je právě v tom hejnu. Pár kusů nic není, ale když se větší hejno dá do pohybu, to je teprve paráda. Krása těch teter je ve velkém počtu kusů a malém počtu druhů. Trvalo mi to, než jsem na to přišel, ale teď se na to nemůžu vynadívat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 16:02 Žena TSandra [0] Re: Wanderer
Děkuju, ty zlaté se mi dokonce líbí víc :) ještě ji někde sehnat ;) s teplotou jsem si říkala, že bych nastavila na 24-25 a je fakt, že neonka červená bude asi vhodnější
ad počet - nebude to už moc, 40 neonek a 20 t.krvavých?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2018 15:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: TSandra
Myslím dobrá volba. Akary bych dal raději zlaté - jsou menší a s těma 200l by h to s velikostí ryb moc nepřeháněl. Neonky vol červené, snesou vyšší teplotu než obyčejné a tu budeš potřebovat kvůli akarám. Neonek dej klidně 40. Vypadají mnohem lépe, když je jich víc.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2018 15:09 Žena TSandra [0]
Ahoj, budu zařizovat akva 200l a řeším osádku - chtěla bych hejno cca 20ks tetry krvavé a děti by rády neonky (taky 20ks). Přemýšlím, že bych k tetrám přidala jeden pár akar hnědých nebo zlatých - je to blbý nápad, nebo by to mohlo fungovat?
Pro tetry mám v plánu zajet do Neratovic k p. Urbanovi, ale nevím, kde případně sehnat ty akary - nějaký tip?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 09:10 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Májenka
Ano, alespoň 12 žhavých a konga podle velikosti akvária (samci se rvou) v poměru 1 samec na 2-3 samice a ideálně alespoň 3 samce, čili 3+6 až 3+9.

Tihle mrňousci prozkoumávají, ale neryjí a když už, tak odryjí úplné minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 07:45 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Májenka
Já bych řekl, že se ti to stejně ještě malinko srovná samo od sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2018 05:12 Májenka Re: RE5PEK7
Aha, takže je spíš lepší mít celkem 18 žhavých, ale jen 6 císařských? A ještě mě napadá, pandíky mám aktuálně v malém 2 ks (+ plán 5 ks dokoupit a obojí šupnout do velkého), ale ve velkém mám zasázenou travičku.....Rozryjí to moc? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:11 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Driv3r
Nevidím problém v tom mít v akváriu sumečky (Panda) a přísavky (otíci). A pozor na ty tetry císařské, nejsou úplně hejnové, takže 10 je skoro moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 09:03 Muž Kubaa [718] Re: Májenka
Technická poznámka. Tetra císařská není stejný rod jako žhavá. První je rod Nematobrycon, druhá Hemigrammus. Česká jména s rody nemají nic moc společného (nevyjadřují příbuznost ryb). Například tetra žhavá a tetra stříkavá (i když ji pravda nově přejmenovali na štíhlotělku) patří do úplně jiné čeledi. Stejně tak třeba čichavec zakrslý a líbající jsou nejen z jiného rodu, ale dokonce i jiné čeledi. Naopak třeba plata a mečovka jsou stejný rod (Xiphophorus), i když to dle českého jména poznat vůbec nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 07:50 Muž Driv3r [236] Re: Májenka
ty dnovy rybi jen jeden druh treba 10ks a doplnit ty cisařky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 07:20 Májenka
Jsem to i trošku spočítala, takže by bylo celkem 7 Pandíků, 7 Otíků, 16 Teter žhavých a 8 Teter císařských, šlo by tak? Není to už moc? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 07:14 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Májenka
Sekernatka by se určitě nenachladla, ale asi by ti uletěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 05:33 Májenka Re: ctibum
No najednou jsem to právě všechno koupit chtěla s tím, že ty nové bych šupla do té veliké hned, no a jak se pár dní zabydlí a aklimatizují a uvidím, že je všechno OK, tak bych teprve šupla ty staré z malého :-) . A ta tetra císařská věru fakt nevypadá zle. Zatím favorit č 1, pokud ji seženu :-) . Ta chuděra sekernatka se mi moc jednak nelíbí a jednak mám otevřenou hladinu, tak nevím, jestli by se chuděra nenachladila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2018 05:25 Májenka Re: NHKG
No ta tetra císařská věru nevypadá zle, kontrastně půjde pěkně k těm žhavým a je to přitom stejný rod.....Hm, děkuji za doporučení palec .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 21:22 Žena tramtra [3202] Re: Májenka
A co třeba pod hladinu hejno menších sekernatek? Jsou krásné a tvarem i barvou dost kontrastní k těm, co už máš. A těch pancéřníčků klidně víc, než trojnásobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 20:29 R Muž ctibum [6907] Re: Májenka
No myslím to tak, že uděláš to, co stejně udělat chceš. A pak třeba zjistíš, že se ti to líbí tak, jak to je a už tam nic přidávat nechceš. A nebo ne a můžeš dál vymýšlet, co k tomu. Všechno najednou to tam stejně přidávat nebudeš :)
Já dvě hejna mám ve "200", Tetry krvavé a Dánia perlové. Sice jsou občas promíchané, jak píše NHKG, ale Dánia většinou drží spolu a navíc jsou výrazně odlišné velikostí i barvou, že jsou vidět oba druhy. A nejdřív jsem měl jen Tetry.
Tak zkus kouknout do atlasu rybicky.net/atlasryb/tetra_zhava , dole je seznam nádrží, ve kterých plavou. Třeba najdeš inspiraci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:37 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Amatértom
V atlase ji jako cichlidku nenajdeš. Pod tímto názvem tam jsou ryby rodu Mikrogeophagus a Apistogramma, obojí nevhodné pro začátečníky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:27 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: NHKG
Akarka je přeci taky cichlidka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.01.2018 18:11 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Májenka
Dvě hejna se ti promíchají. Většinou to nevypadá nejlíp. Když už hejnovou rybu, tak nějakou co se bude zdržovat v jiném prostoru akvária než ty tetry. Většina lidí volí hejno sumečků (pancéřníčků) Corydoras.
EDIT: Místo cichlidek bych doporučil Akarky zelená a pokud nějaké tetry, tak císařské. Nejsou to hejnové ryby, je zajímavé je pozorovat a aspoň u mě to byly jediné tetry, které se samovolně množily ve společenském akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 18:06 Májenka Re: ctibum
No děkuji potlesk , přesně tak to i plánuji, jen nevím to - a pak se uvidí.......no jaké jsou +- ty možnosti hmm Říkala jsem si, že by možná nebyly špatný i dvě hejna (+ razborky klínoskvrnné) nebo nějaké mečovky...no možností je určitě mnohem víc, ale které (tak 2 - 3 varianty) by byly asi ty nejlepší? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:44 R Muž ctibum [6907] Re: Májenka
Řekl bych, že Skaláry tam nepatří v žádném případě.
Začal bych tím navýšením současné osádky, to je podle mě dobrá strategie :) A pak se uvidí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:37 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Májenka
Určitě by tomu neuškodil párek nějakých menších cichlidek. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2018 17:34 Májenka
Ahojky. Prosím pěkně ještě stále přehodnocuji, jestli místo zvažovaných skalár do 200 l akvárka nepořídit přece jen něco vhodnějšího k současné rybí osádce teter žhavýchu 8 ks, pancéřníček panda 2 ks a otík 2ks kteří jsou aktuálně v malé nádrži. To 200 litrové (je víc jak z cca 80% osázené, + led světlo + externí filtr se 4mi druhy náplní, dno křemičitý písek + lávová drť vespod). Určitě k těm stávajícím pořídím ještě další kamarády = stávající počty dvou kusovek minimálně ztrojnásobím a tetry zdvojnásobím. A teď tedy vyvstává ta zásadní otázka, co všechno se k tomuto osazenstu +-
ještě hodí, kromě těch skalár? Předem mockráte děkuji za Vaše rady ;-) .
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   21.12.2017 06:24 MarloCZ
Musím Vám dát za pravdu, než se snažit zaplnit prázdný prostor a dělat s toho tak prapodivný mix, tak to nechám jen jako jednodruhovku pro šnekáče.
Vytvořím jim tam podmínky pro větší kolonii co nejpodobnější jejich přirozenému biotopu - Tanganika.

Díky všem za názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 23:43 Angus68 Re: MarloCZ
Šel bych jen do jednodruhovky, stejně jako robogym ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   20.12.2017 22:49 Maq Re: MarloCZ
Názory mohou být různé, vyslovím ten svůj:
Šnekové cichlidy jsou zajímavá specialita. Pokud se pro něco takového rozhodnu, musí mi být jasné, že i akvárium bude trochu speciální. Mně by například vadilo, že s nimi nemohu mít pěkně zarostlé akvárko. Protože bych jim hleděl připravit vodu jaká je v Tanganyice, a v takové toho moc růst nedokáže.
Prostě bych "dělal" tyhle ryby a nepřemýšlel o tom, že by se mi tam vešel třeba ještě betlém. Nebo kardinálky, což je podobný nápad. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 22:23 MarloCZ Re: NHKG
Díky za tip, kouknu na to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 21:53 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: MarloCZ
Co takhle: rybicky.net/atlasryb/kardinalka_cinska ?
Jsou to hodně nenáročné ryby, takže snad najdeš parametry tak, aby vyhovovaly i šnekáčům a neskáčou. Přitom aspoň u mě se drží v horní půlce akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 21:38 MarloCZ
No musím si tedy holt přiznat, že tedy nechat to jen jako jednodruhovku pro šnekáče a nebo neřešit biotop a udělat s toho společenské akvarko.
Tak jdu tedy studovat dál něco menšího co by mi plavalo v horní půlce.
Sekernatky jsem kdysi měl, ale postupně se všechny při skákání šprajcli v mezírce pod krycím sklem.
Nemáte někdo zkušenosti s těmito ?
rybicky.net/atlasryb/kylnatka_tamilska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 18:15 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: MarloCZ
Nevím, tohle je už dost velká ryba a do těch tvých cca 70cm délky to nebude žádná sláva. S tím tvým patvarem bych se držel spíš menších ryb. Ale toť jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:48 MarloCZ
Děkuji za tipy, ale ve zdejším Atlasu jsem už dle zadaných parametru také vyhledával.
Spíš jsem doufal, že se zde najde někdo kdo se vyzná v Tanganice a podělí se o nějaké své zkušenosti a tipy z Tanganiky.
Nerad bych s to dělal rybí polívku, ale vypadá to, že na tuto velikost akvária a šnekáče u dna nepujde zachovat biotop a při tom nemít prázdnou vrchní polovinu akvárka.
Nechoval jste někdo ty Cyprichromis leptosoma ( Cichlida žlutoocasá)
rybicky.net/atlasryb/cichlida_zlutoocasa

Nějaké poznatky o jejich chování a přizpůsobení.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:36 Muž Pepan [5043] - Rostliny
Já bych tam možná dal klasické Danio rerio. Pokud si pamatuji, tak většinou se zdržovaly u hladiny. Měl jsem tam čerpadlo a hlavně kluci doslova surfovali v proudu, který byl těsně pod hladinou. A parametry vody by zhruba odpovídaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:30 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.
Já bych taky bral to umístění ryb s rezervou. Mám obdobnou zkušenost s Tetrou ozdobnou. Kupoval jsem je, aby mi oživily horní část a byly pořád dole. Do horní části bych doporučil zde uvedenou Tetru vláknoploutvou. Mám je a moc se mi líbí, jsou nejčastěji pod hladinou, baví je plavat v proudu a neschovávají se. Jsou hodně často nahoře a byť se ke dnu taky podívají, tak pod hladinou i spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:10 Žena lenkalor [580] – Kaira, Pepan
Použila jsem odkaz na vyhledávání a zadala jsem střední a horní část nádrže :) Není nad zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 17:04 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kaira
Kaira napsala: Tetra průsvitná se drží výhradně ve spodní polovině akvária, aspoň tedy u mě. ;-)
Souhlas. Když jsme je měl, chovaly se stejně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2017 17:02 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: lenkalor
Tetra průsvitná se drží výhradně ve spodní polovině akvária, aspoň tedy u mě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 16:25 Žena lenkalor [580] Re: MarloCZ
Typy podle nároků by byly. Jenom by to chtělo připomínky od lidí, kteří je chovají. :-)
rybicky.net/atlasryb/tetra_vlaknoploutva
rybicky.net/atlasryb/cichlida_zlutoocasa
rybicky.net/atlasryb/tetra_prusvitna
Taky nevíme, jestli ještě přidáš rostliny, nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:59 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Kubaa
Kubaa napsal: sekernatku ke šnekáčům do Tanganiky? to je nesmysl, ty ryby mají zcela jiné nároky na vodu!
Máš pravdu. Chtějí měkčí vodu a spíše kyselou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:55 Muž Kubaa [718] Re: drvi
sekernatku ke šnekáčům do Tanganiky? to je nesmysl, ty ryby mají zcela jiné nároky na vodu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:52 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: drvi
drvi napsala: MarloCZ napsal: Neměl by jste někdo nějaký tip na tu rybku co by se držela u hladiny ?
Třeba tahle?
rybicky.net/atlasryb/sekernatka_mramorova
ale potřebuje spíš živé krmení, čistou vodu a ráda vyskakuje z akva ;-)

Ještě bych doplnil - krmit u hladiny. Rozhodně nepoplave pro nítěnky na dno. Ale braly mi i suché, protože na něho byly naučené z obchodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 13:41 Žena drvi [2894] Re: MarloCZ
MarloCZ napsal: Neměl by jste někdo nějaký tip na tu rybku co by se držela u hladiny ?
Třeba tahle?
rybicky.net/atlasryb/sekernatka_mramorova
ale potřebuje spíš živé krmení, čistou vodu a ráda vyskakuje z akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 06:49 R Muž ctibum [6907] Re: MarloCZ
rybicky.net/atlasryb/hledat/
Zadej si velikost nádrže a lokalizaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2017 06:25 MarloCZ
Neměl by jste někdo nějaký tip na tu rybku co by se držela u hladiny ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 61

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 67395x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/11648-ryby-do-akvaria-151-250-l-vetsi-akvarium?od=601