Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 18:06 JosefVavra – lepení akvária
Tak dnes mám za sebou menší akva v Gymnáziu v Kutné hoře
Lepil jsem ho s Otcem na místě a rozměr drobečka je 320x120x40cm :-) 1536L
v Pondělí ho budu osvěcovat a od Hořánků vezem hafec rostlin :-)
a hned ve středu vezeme sklo ke slepení dalšího drobka 400x55x55cm do Brna
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2013 07:57 Muž RadekH1 [129]
Mame v praci klasicke sklo planilux, ktere je do zelenkava a diamant (extra cire sklo) a je to rozdil v pohledu skrz nej. Nezkresluje barevne. Vetsina skel jako obklad kuchyni se dela jen na diamantu. Ono kdyz normalni sklo nalakujete na bilo a nalakujete diamant tak pak zjistite ze neni bila jako bila. Od novehu roku budeme vyrabet planilux o hodne mit zelenejsi. Ja kdybych si ted nechaval lepit akvarko tak zadni stranu bych si nechal rovnou nalakovat na cerno misto folie a zbytek jedine z diamantu. Opravdu tam je velkej rozdil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2013 00:48 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
prakticky na živo jsem to neviděl, ale myslím že znalcům jako Adam Votava, Roman Holba a další okolo nich se dá věřit. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 23:30 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: matlala
Přesně to. Díval jsem se na nějaké obrázky a v řezu to je jiné, ale jestli to je jiné i čelně netuším.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 23:29 Muž matlala [798] - RostlinyRe: MichoCZ
myslíš něco jako optiwhite?
Taky jsme o tom na tu 300l uvažoval. Prakticky to prý nemá smysl pokud není vidět vrch hrany skla. Jelikož to mám zadeklované, tak šetřím. V čelním pohledu to vyjde nastejno. Ptal jsem se na FB u aquascaperů, kteří toho doma maj hodně a jak OW, tak klasický float.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 23:19 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: georg
Ten Pavlica nabízí to bílé sklo. Je to lepší než klasické float? Až vyrostu a budu si pořizovat akva aspoň 500 litrů, tak bych i nějakou specialitku bral, ale jestli to má smysl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 20:29 borel Re: georg
Jo obchodní název je Plexiglas Resist a je to tzv. nerozbytné plexisklo. U nás stojí metr čtvereční kolem 2400Kč. Ale zajímá mně někdo kdo s tím dělal a jestli je to totéž co používaj ty američani. Ono když u nás napíšou nerozbytné tak to může znamenat cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:37 Muž georg [112] - AfrikaRe: borel
Materiál na výrobu se snad jmenuje PLEXI GLASS nebo ACRYLIC GLASS. Ale cenově to bude asi jinde než sklo. O výrobě aq. z plastu se zmiňují zde
pavlica-akvaria.trade.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 19:04 borel – Akvária z akrylátu
Je tady někdo, kdo lepil nebo ví něco o výrobě akvárií z akrylátu. V USA hodně používají akrylát, ale údajně se takový v Evropě koupit nedá. Jsou u nás na trhu akryláty které mají údajně 10x vyšší pevnost než sklo. Má s tím někdo zkušenosti?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   10.11.2013 00:12 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Jiri_99
Reálné to je. U nás ve Šternberku zvládá sklenář jiné tvary, máš to vidět. Jen kdyby mu to tak netrvalo... resp. ono mu to netrvá, ale nemůže to udělat hned. To ti řekne, ať si přijdeš zítra. A když mu za deset minut zavoláš, ať to tedy nedělá, že si to necháš udělat u konkurence, tak ti řekne, že to zrovna dokončil.. to by mne vždycky kleplo. Ale už ho znám, tak ani nikam neodjíždím, objednám to u něj, zajdu k ťamanovi na dlabanec a po jídle mu zavolám, ať to nechá být, že půjdu ke konkurenci. On mi řekne, že to má hotové a já jemu, že tedy jedu zpět. A než přejdu parkoviště, tak on to stihne nařezat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 22:23 Muž acik [416] Re: Jiri_99
taky si myslím,že by neměl být problém a sklénář neřeže jen čtverce,takže šikovný sklenář to veme :)

Jiri_99 napsal: Pokud je to reálné, pro dobrého sklenáře to bude výzva.
A zadarmo to jistě dělat nebude.. smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 22:20 Muž Jiri_99 [425] Re: rriki
Pokud je to reálné, pro dobrého sklenáře to bude výzva.
A zadarmo to jistě dělat nebude.. smich smich

Edit: osobně jsem to viděl jen u čtverky skla. Týpek to udělal šalamounsky. V rohu navrtal díru, do té to nařízl a pak jemně poklepával, dokud sklo zlehka neprasklo. Pak to prostě, s citem samozřejmě ulomil.. Takhle jsem viděl dělat "L" a mě, ale to jsem bohužel neviděl, do skla vyřízl "U" stejným způsobem.
Ale jak jsem řekl, nevím, jestli je to u tak silného skla reálné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Jiri_99
Řekl bych ,že každý sklenář bude nadšený,resp.tě pošle ,nebo tě to nechá zaplatit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 21:30 Muž Jiri_99 [425] Re: malyLibor
Tahle možnost mě vůbec nenapadla. Je ještě lepší.. palec
Ovšem nevím jak dotyčný bude řezat ten "roh" u takhle tlustého skla.. hmm Ale snad na to nějaké fígle jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 11:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
pokud to má být jedna komora, tak by díry měly být jenom dole a nahoře čerpadlo. voda musí odněkud někam proudit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.11.2013 11:44 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Těhňajs
Fotka k příspěvku A nemusí být ani úplně "normální. Dno může mít požadovaný půdorys výsledného akvária. Přední stěna bude mít délku "obrazovky" v obýváku, zadní stěna bude mít celkovou délku. Obě boční stěny budou vlepeny jako v klasickém akva. Jen v té pohledově levé budou vyvrtány díry a z vnějšku budou dolepeny pouze dvě stěny filtru. 400 litrů už bych rozhodně nechal lepit u profika.
Hlavně si ještě pořádně promysli, jak chceš, aby ti fungoval ten filtr. Tak, jak máš ty díry teď nakreslené to nevidím zrovna ideální.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.11.2013 09:57 Muž Jiri_99 [425] Re: Těhňajs
Pokud to bude "normální" akvárium, kde na boku budou vyvrtané díry a k tomu boku ještě přilepený ten filtr, nevidím důvod, proč by to nemohlo fungovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2013 08:20 Těhňajs
Jedna se doopravdy jen o přidání tři kusu a slepení. Samozrejmne si to nechám udělat u sklenru. Šlo mi jen o to jestli je to realne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:54 JosefVavra Re: Těhňajs
pro někoho kdo to dělá je to hračka ale pro někoho kdo si neudělal ani vytíračku to bude horor.
My sklenáři máme výhodu že si můžem přiříznout,přibrousit a td :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 21:20 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Těhňajs
Proč máš tři vyvrtané otvory i nahoře :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.11.2013 20:55 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
předpokládám, že ta stěna bude stejná jako ostatní a filtr bude mít jen tři stěny přilepené z druhé strany
a problém by to být neměl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 20:43 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: Těhňajs
No určitě nemůžeš tu stěnu, kde budeš přilepovat ten filtr rozpůlit. To by se mohlo vyvalit. Na tom druhém obrázku to tak vypadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:52 Těhňajs
Fotka k příspěvku a jeste treti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:52 Těhňajs
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2013 19:51 Těhňajs – Je to reálné?
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se Vás zeptat, zda je reálné takhle slepit akvárium. Jedná se o to, žeby se k akvárku cca 400 litrů přilepila silikonem filtrační část. Vím, že by bylo lepší akvárium po celé stěně rozšířit, ale akvárium plánuji do zdi.. cca 18 cm akvária bude ve zdi, a zbytek v technické místnosti. Z obýváku bude vidět jen obraz akvária, a v technické místnosti všechno zázemí co se týče akvária. Děkuji za reakce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2013 20:13 Muž Jiri_99 [425] Re: MichoCZ
Jo jasně, to jsem nenapsal. Než se nanese silikon, očistit lihem. A to i "starý" silikon. Při trošce lihu se s ním nic nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2013 10:02 Muž MichoCZ [891] - AmerikaRe: kahua
Nic na tom není. Moje premiéra byly dva filtry. Lepil jsem to z tabulek a drží to. Pokud to je už jednou slepené a chceš jen posílit spoje, tak se nemusíš ničeho bát. Prostě to "oslintáš" silikonem a necháš řádně zaschnout. Možná něčím odmastit, ale co použít na silikon si teď nevybavuju. Já ty nové tabulky odmašťoval lihem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 07:16 Žena kahua [223] - Miniakvária
Díky moc :-) Přeci jen - jistota je jistota, i při 30ti l. -)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.11.2013 22:53 finnnp – Lepení
Při lepení akvária je základ.Nebát se.Jak slepýš jedno druhé desáté tak získáš důvěru ve svůj výrobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 22:30 Muž Jiri_99 [425] Re: kahua
Nanes do spojů akvaristický silikon a pak jej rozetři prstem namočeným v jarové nebo mýdlové vodě. Jinak se ti silikon na prst bude lepit. Toť vše.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 20:49 Žena kahua [223] - Miniakvária
Ahoj, dostala jsem akvárko 45*26*26cm a pro jistotu bych ho ráda přelepila. Nechci ho rozebrat a znovu slepit, jen nějak pro jistotu přelepit. Nenašla jsem na to nikde vlákno (možná jsem špatně hledala). Poradí mi někdo čím a jak? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 14:39 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: DrChila
To sklo moc krasne uz neni, obcas i nejaky dost nehezky skrabanec, takze jsem si rikal, ze kdyz sklenar, rovnou objednam celou hotovou nadrz, ze s timhle neco delat uz se moc nevyplati... ovsem novou nadrz radeji vetsi, ta neni zase kam dat, a tak roky rikam ze jednou... Drzi to, rybicky a kytky mam mit v cem, tak co bych mohl ted chtit vic.

Ale to asi nejsem sam, takovych nas bude vic :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 13:17 Muž DrChila [243] Re: Designer
Jak řiká inič stačí přejet znova.. Pokud by se ti stim chtělo hrát tak můžeš to rozřezat očistit žiletkou pak nějakým rozpouštědlem a budeš to mít krásný to sklo když to přeneseš ke sklenářovi řekneš že to chceš rozlepit a slepit znova i stim očistěním tak ti to taky udělá. nebo takhle mě to udělal. A pak sem mu ještě řekl ať to radši přejede ještě lepidlem. A akvarium vypadá hned jinak.
Jinak s mojí 91L nádrží taky chystám něco podobnýho ten bílej silikon neni vůbec hezkej:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 11:07 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
zevnitř přejet druhou vrstvou a je to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2013 10:10 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: finnnp
Mel jsem strach ze starsi 200l nadrze, lepene je to desne, necim bilym a jiste hodne davno. Ale jak se zda, strach byl zbytecny. I kdyz ten kdo to delal, to asi nedelal casto (rozmatlane okolo, nerovnomerne), zatim drzi. A taky je to stavene cele na dno, proste po staru. Chtel jsem to cele prelepit, ale asi jsem udelal dobre, ze jsem na to hodil bobek, pac buhvi jestli by se mi to podarilo dost dobre ocistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 14:53 finnnp Re: romant
Akvárium nežli začne silně netěsnit.Začne nejdříve rosit špatný spoj.Takové ty chuťovky kdy jde všechna voda naráz.Je spíše chybou člověka nežli akvária.Já také jednou udělal chybu a 600L šlo ven v jeden okamžik.Teklo to v paneláku i po schodech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 14:40 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Já Ti věřím, taky mám obdobný akvária, ale taky jsem už viděl několik relativně špatně slepenejch s bokama postavenýma na dně a právě u toho dna byl problém s prosakováním a v jednom případě to skončilo na podlaze, ale jinak jak říkám věřím Ti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 14:29 finnnp Re: romant
Ono jestli to uděláš relativně dobře je takřka jedno jak je to slepené.Dnešní silikon na akvária je tak kvalitní,že to udrží ledacos.Já mám doma ještě 400 litrovky lepené Cenusilem na dno z vrchu a drží to asi tak 20 let a to mám už u toho roztřískane a různě uloupané rohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:42 Muž Horác [3942] Re: romant
aha ... tak to pak jo :) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:39 R Muž romant [27987] Re: Horác
Já tomu střihu prostě říkám tlak. stydim
Edit: Deformace ze zkoušek betonu, kde se testuje tlak a nějak mě to zůstává v hlavě, i když to už nějakou dobu nepotřebuju. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:32 Muž Horác [3942] Re: romant
ale co myslíš tím tlakem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:30 R Muž romant [27987] Re: Horác
Spíš jsem zmátl sám sebe a napsal to kostrbatě. :) Má lepší pevnost v tahu než tlaku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 13:26 Muž Horác [3942] Re: romant
romant napsal: a je tudíž výhodnější využít oné lepší pevnosti ve střihu, tahu než v tlaku a dno mezi stěny vlepit.
Tak teď jsi mě trochu zmátl :o) ... Já měl za to (alespoň jsem to tak četl), že silikon má daleko lepší pevnost v tahu (boční stěny nalepené okolo dna), než ve střihu (bočné stěny nalepené na dně) ... jinými slovy, že je to tah vs. střih, nikoliv tah a střih vs. tlak ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 11:09 Muž DrChila [243] Re: Ičin
Teď po romantovu vysvětlení mi to docvaklo že má pravdu. Ale všechny akvaria přelepovat opravdu nebudu:-D Ještě se chci na něco zeptat pošlu vzkaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 10:25 R Muž romant [27987] Re: DrChila
Je naprosto zbytečný vystavovat akvárium potenciálnímu problému jenž může při tom lepení stran na dno časem nastat, neb váha toho skla neustále tlačí na ten silikon a je tudíž výhodnější využít oné lepší pevnosti ve střihu, tahu než v tlaku a dno mezi stěny vlepit. Jak říkám je to o fyzice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 10:10 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.09.2013 09:39 R Muž romant [27987] Re: finnnp
Spíš než o estetice to je o fyzice. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 09:36 Muž DrChila [243]
Fotka k příspěvku Já mám teda takhle slepený akvaria všechny a ze zhora na dno boční strany.. ale nevidim na tom nic nehezkýho neestetickýho
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 09:17 finnnp Re: Kindr
Akvárium 110x40x40 ti musí průměrný sklenář slepit tak za 1300 kč.Na takové akvárium bohatě stačí sklo 6 mm Float.Cena se pohybuje okolo 400 kč za m2.Spíše nežli ceně bych věnoval pozornost kvalitě lepeného akvária.Drtivá většina sklenářů lepí boční skla na dno z vrchu a né z boku.Ono to sice drží,ale esteticky je to hrozné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 22:20 georg Re: Kindr
Ta cena se tak okolo té 10ti kačky za litr pohybuje. Pro srovnání
www.akvariafarda.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=951