Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.03.2021 23:30 Muž RAP [1553] Re: xuebao
O jak velké terárium jde a jaká tloušťka skla bude použita? I samotné sklo je do určité meze pružné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2021 19:44 Muž xuebao [96] – akvarium v terariu
Prosim o nazor. Chci si udelat terarko z lamina. Jelikoz pujde o jihoamericke tropy, spodek mam v planu vylozit sklem za vytvoreni jakoby vanicky kvuli vlhkosti resp. vode. To je bezny postup. Mam predstavu, ze se ta vanicka nejen vlozi a slepi dily k sobe, ale zaroven budou steny vanicky prilepeny i k laminu. Potud celkem bez problemu.

Jenze me napadlo, ze bych mohl vepredu vlepenim delici steny udelat jakoby vodni prikop, nizke akvarko tvaru nudle. A zde jsem na vazkach, jestli je vhodne lepit steny vanicky ke stenam vlastniho terarka kvuli moznym (mikro)pohybum lamino desek. Neverim, ze jakakoliv bezna drevena skrin rigidne drzi tvar, jako ho drzi sklenene akvarium.

Hmm, ted to po sobe ctu a uplne jsem podstatu problemu nevystihnul. Tak jinak. Predstavte si smontovanou drevenou bednu tvaru kvadru nahore otevrenou. Kdyz by se mela vylozit akvarkem, ktere by vyplnilo vnitrek te bedny, vadilo by necemu celoplosne prilepeni akvarka ke stenam bedny ohledne mozneho naruseni silikonovych spoju akvaria, nebo prasknuti skla?

Problem se zda byt dost hypoteticky, nicmene mam obavy z vyteceni akva, a i jenom prusak do terarka by byl velmi nevitany.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.02.2021 09:58 Muž dudak [1885] Re: Tojsouvěci
pokud to někdo neumí s pistolí, jako já, tak je olepení určitě dobrá volba. U tenkých skel do cca 5mm se mi osvědčilo používat namísto pistole injekční stříkačku do které si předem lepidlo vymáčknu. Pak to jde s rozumným výsledkem udělat i bez olepení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 23:48 Muž vlka [3444] Re: Tojsouvěci
Jen jsem našel druhý způsobu lepení, jestli je to matlapatla je fuk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   26.02.2021 23:06 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: vlka
Dočišťovat žiletkou,by jsem to po něm nechtěl,hatlámo opatláno.Pokud nemáš pneumatickou pistoli,neumíš to s mechanickou,nebo to nedělá robotický automat,tak ať si každý tvrdí svoje,ale počáteční olepení míst s přetoky lepidla lakýrnickou páskou a použití profilových stěrek je nejsnadnější cestou k dokonalému výsledku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2021 22:49 Muž vlka [3444] ...nebo tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.02.2021 21:48 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaAsi tak nějak:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.02.2021 22:23 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jan
Na každý spoj u 6mm skla bych počítal 1-1,5mm na sílu lepidla.Takže čelní/zadní stěnu musíš mít o 15mm delší než dno. Pokud teda budeš "oblepovat" dno, tak jak je to už dneska standartem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 18:59 Jan Re: Shimi
Jj chci to zkusit.... Všude jsem našel rady typu nařezat sklo a slepit lepidlem na akvária, ale takové detaily ne :-) , ale možná jen blbě hledám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   24.02.2021 18:40 Muž Shimi [683] Re: Jan
Ty máš v plánu to akvárko lepit sám? Jinak doporučuju lepit všechny stěny "ke dnu".
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 18:09 Jan Re: vaclav
několik příspěvků podemnou se nad tím ManuChavez podivoval u koupeného, tak jsem předpokládal, že se lepí z boku. :-) takže o kolik delší přední a zadní u 6mm skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2021 17:48 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Jan
Jednoduše platí, že tam kde bude silikon, nesmí být broušeno. Silikon drží jen na čistém lomu. Někdo lepí i na leštěné sklo, já si ale myslím, že životnost takového spoje je horší než spoj na lom. Občas se mi to potvrzuje když někomu opravujeme tekoucí akvárium. Velikost mezery záleží na síle skla ze kterého se bude lepit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 17:32 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Jan
Boční sklo se řeže stejně široké jako dno a lepí se na dno. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2021 17:25 Jan – Lepení skla
Ahoj, při lepení skla k sobě se nechává jak velká mezera? neboli o kolik delší musím nechat uříznout boční sklo? Nechávají se brousit i hrany, které jsou ve spoji?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2021 10:57 Muž Jarry [1437] Re: mir999
No žádná krása to není, ty hrany mi přijdou broušené ručně, že by top výrobce, co to dělá 25 let, neměl brusku na hrany? Vždyť to tady má snad každý trochu lepší výrobce a určitě jich nebude málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.02.2021 22:46 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Mir999
Pravděpodobně je čelní tabule otočená lícem dovnitř,řez může být na druhé straně naprosto přesný,ale rubová strana je na pohledové ploše,takže je vidět podlom z protilehlé strany řezu.Druhá možnost je v chybě samotnéhp provedení řezu,ale po obroušení hran z výroby není ověření možné.Čím je silnější sklo,tím víc působí vnitřní pnutí na rovnost zlomu,je to sice estetický detail,ale na bezpečnost slepu to nemá žádný negativní vliv.Pokud si chce výrobce udržet renomé,tak by mohl případnou reklamaci uznat,pokud nechodí v saku s rukávem,který je přišitý rubem na líc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 21:32 Muž mir999 [0] Re: Shimi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 21:23 Muž Shimi [683] Re: mir999
Riziko je vždy, ale vzhledem k tomu, jak popisuješ zbytek akva, bych se napuštění nejspíš nebál. Pro klid duše můžeš ještě nafotit další fotky (dno, rohy, výztuhy, atd.) a erudovanější se ti k tomu jistě vyjádří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 21:06 Muž mir999 [0] Re: Shimi
Vyrobcu menovat nebudem, nemyslim ze je to ich standard. Nejde mi ani o nejake natahovanie sa, ale skorej ci je realne riziko. Na dne je po celom obvode vystuha, silikon je aplikovany aj v rohoch spojov (trojuholnikovy spoj).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2021 20:54 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Mir999
Tady to tenhle týden začíná vypadat, že měli výrobci akvárií sraz a soutěžili, kdo zvládne udělat akvárko po víc pivech. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 19:31 Muž Shimi [683] Re: Mir999
Další fušeřina, to je neskutečný. Hoď sem název firmy, ať nenaletí někdo další.

EDIT: Co? 25 let? A tohle pustí do světa? Tak to je mazec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 19:31 Muž mir999 [0] Re: Kawasaki
O estetiku mi teraz nejde, ale ci to mozem s kludnym svedomim napustit. Vyrobca patri medzi top na Slovensku, 25 rokov uz vyrabaju akva. Aj preto sa cudujem aka je to fuserina...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 18:54 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Mir999
Sklo je špatně uřezané. To ten výrobce buď lepil první akvárko. A nebo?? Bol najebaný ako cep. Ako sa hovorí. Já bych to reklamoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2021 18:35 Mir999
Fotka k příspěvku Ahojte všetci. V pondelok mi doviezli 380 l akvarium a hneď mi udrela do očí jedna vec, a to že predné sklo je pri dne od bočného cca 2,5 mm, smerom nahor sa táto medzera zužuje. Tento akoby klin je síce vyplnený silikónom, ale moc sa mi to nezdá. Na druhej strane je to podobné, pri dne medzera asi 2 mm. Výrobca to oddôvodnil tým, že sklo nie je leštené, iba brúsené, že taká nepresnosť môže vzniknúť a je to lepené strojovo, preto je tam taká medzera.

Máte to niekto podobne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2021 18:18 Silviebaris
Tak já si nechala cenit akvárium tady na doporučení Tojsouvěci palec www.faraouh.cz a rozdíl na rozměrech 80*40*45 byl nějakých 400kč,což není až tak závratný..Dokonce ty akvária i posílaj..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 18:08 Muž Shimi [683] Re: Jiří
Jasně, chápu a naprosto ti rozumím, já ale právě nemyslím e-shop, ať už jakýkoliv. Nechal bych si ho slepit u profíků. Je to sice o něco dražší, ale ten rozdíl je v rámci "krabičky cigaret", takže to nemá smysl řešit. Ale máš jistotu, že to bude cajk. I kdybys neměl nikoho v okolí, tak si to prostě zadáš firmě, kterou si vybereš a akva ti dovezou, máme 21. století. Jinak já bych osobně ty fotky poslal na mail e-shopu, aby se chytili za nos. Bez zpětné vazby se situace nezlepší. A zrovna R-A (Invital) je celkem rozumná firma, takže ti třeba i poděkují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 16:51 Jiří Re: Shimi
Ja bych si i připlatil, ale na eshopu to nevykoukáš, jak je to lepený, obchod je hodnocenej dobře, všude tenhle rozměr stojí +-stejně, v recenzích si na kvalitu lepení nikdo nestěžoval a nakonec mě by ani nenapadlo, že se to tahkle lepí/prodává.
Vracet to nebudu, na to nemám nervy, takže jak pravil kolega, budiž naše zkušenost varováním pro ostatní.. :)

Vyteklej silikon ořežu a po pr...li :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.02.2021 15:32 Muž Shimi [683] Re: Jiří
To je hrozná fušeřina. Ale dokud to budou lidi kupovat, tak to budou vyrábět, to je jednoduchá rovnice. A přitom si stačí jen o něco málo připlatit a člověk dostane naprosto excelentní výrobek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 15:16 Jiří Re: ManuChavez
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zahradní centrum asi oficiálně, ale patří do toho i akvaristika, aby rybičky nepochcípaly hlady asi :)

Ještě dám fotky jak tam mam ten silikon.. dva rohy jsou v pohodě, dva jsou vyteklý..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 14:59 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Jiří
Jsem nevěděl, že můžu i dovnitř k akvárkům, na webu a na ceduli maj, že je otevřená jen zahrada.
Škoda, že jsem to nevěděl dřív. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 14:54 Jiří
Taky jsem teď koupil 100x40x45 (na rostlinná-akvaria.cz) a ten neořezanej silikon ve vnitřních rozích mě zarazil, prostě to máznou, splácnou k sobě a hotovo.. u všech (asi 10) předchozích akvarií co my prošly rukama to bylo udělaný poctivě a tohle vidím poprvé.. nu což, zpátky to posílat nebudu hmm Myslíte že je v pohodě ten přebývající silikon odřezat?

btw. Hornbach má oddělení akvaristiky normálně otevřený, byl jsem tam pro písek minulý týden, akvarium ti tam klidně prodaj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 14:45 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: Jarry
Je to 160l při rozměrech 100x40x40.

A bude to, jak říkáš, ale i o náhodě co zrovna chytíš za kus. Mám tři od Diversy, přičemž dvě jsou slepený fakt precizně a jedno taky na čerta.

Já bych jim to na místě vrátil, ale mají to teď v Hornbachu vykutáleně:
"Co má dělat zákazník, který chce reklamovat nebo vrátit zboží v záruční době?
- Reklamace a vrácení zboží bude možné až po opětovném otevření prodejen. Bude přihlédnuto k tomu, že byly prodejny uzavřeny. Veškeré lhůty budou adekvátně prodlouženy."
Což než na to doma koukat, tak jsem to rovnou přelepil (já lepím rád :) )
a když to nepoteče, tak to budu normálně používat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 13:32 Muž Jarry [1437] Re: ManuChavez
Jak je to akvárium velký? Kupoval jsem podobnou sériovku na filtr (potřeboval jsem to hned) a vypadalo podobně, do nějakých 100l bych to asi moc neřešil, všechny tyhle marketový akvária budou asi +-stejný prasárny:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 12:01 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: vaclav
Aspoň něco, dík. :-)
Je fakt, že tohle mě tak nějak znepokojovalo nejmíň, jen mi to prostě přišlo divný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 11:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ManuChavez
Tak obě moje pětistovky jsou tak slepené boky jsou na dně. Tak je to tak určitě jednoduší při řezání. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 11:52 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevetyRe: vaclav
No a já mám boky právě nahoře na dně, ne z boku dna.
Vím, že dřív se to lepilo tak, že se stěny dávaly na dno a teď se to lepí kolem dna.
Mě zde překvapila kombinace obojího. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 11:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ManuChavez
Tak že se lepí stěny z boku dna je už poměrně dlouho běžná věc. Zbytek je špatně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.02.2021 11:39 Muž ManuChavez [1035] - Teď už hlavně krevety – Výrobce Cat-gato
V sobotu jsem si dovezl nové akvárium - v Hornbachu měli za slušný peníz od výrobce Cat-gato.
Zkoušel jsem tu na fóru před koupí o nich něco najít, ale nic moc jsem nenalezl, tak jsem to prubnul a vzhledem k celkem mrzké ceně jsem to zkusil koupit a teď bych tu k tomu napsal pár slov, kdyby to třeba někdo hledal, jako prve já.

Blbý je, že momentálně mě bez iča do Hornbachu nepustí, tak jsem si musel zboží zarezervovat, zaplatit, oni mi to v určenou hodinu vytlačili před krám a nazdar. Takže prohlídka předem nebyla bohužel možná a kupoval jsem "zajíce v pytli".

K věci:
- akvárium je lepené tak, že přední a zadní stěny jsou kolem dna a boční stěny jsou lepené na dno, což mě docela zarazilo, ostatní akvária mám lepené tak, že jsou všechny stěny kolem dna.
Debat o pevnosti silikonu v tahu x střihu se tu už napsala hromada a asi to nemá cenu dál rozvádět.
Silikonu ve spáře je dost.

- nejsou silikonem zamáznuté rohy - myslím takový to, jak se silikon v rohu pěkně uhladí. Je to tam prostě tak, jak jim to při lepení vyteklo ze spáry.

- pod jednou podélnou vzpěrou chyběl místy silikon, ale mezera tam byla, pod druhou podélnou vzpěrou v jednom místě mezera není, je to sklo na sklo.

- jedna boční stěna nepatrně "utíká". Trochu, ale přece.

- celkově to na mě působí jako krám slepenej od prasete a znovu bych si to nekoupil. ahoj

Beru to tak, že někdo musí slepou uličku lidského poznání ohledati a oznámit světu: "Tudy ne, přátelé!" :-)


Dodatek - nejdřív jsem řešil koupi nesériově lepeného akvária v rodinné firmě, už jenom kvůli tomu, abych podpořil lokálního výrobce, ale komunikace a přístup mě celkem štvala, tak jsem zkusil koupit tohle, že se jako uvidí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 21:06 Muž vlka [3444] Re: Petr
Měl by to v pohodě vyrovnat polystyren pod akváriem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2021 19:42 Petr Díky
děkuji za názory, dno je výše o cca 3mm, zvažuji že střed akvária v této síle podložím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 23:53 Muž DanS [77] Re: vaclav
Děkuji, velice zajímavé. A opravdu ty další patra akvárií nejsou umístěna tak, že část dna leží na bočnicích? Z té jedné detailní fotky to vypadá, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.01.2021 11:02 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DanS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 09:48 Muž DanS [77] Re: DavFM
Nepodpírá rám u těchto akva i část dna po obvodu?
Domnívám se, že ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2021 09:41 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: DavFM
Je jasné že to vydrží, celoskleněné několika patrové stojany mají i pěstírny ale tohle bych jim hodil na hlavu asi se něco nepovedlo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2021 22:26 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Shimi
Fotka k příspěvku Trošku jiná konstrukce sloužící několik let.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.01.2021 20:08 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: Petr
To akvárium kdyby se pověsilo za boční skla, tak se nic nestane. Namáhání střihem a smrtící kombinace smich

Mnoho lidí má celoskleněné stojany, vč. mě, a tam je dno úplně ve vzuchu a kupodivu to nikomu nepadá. Pokud to bude navíc na podložce, není absolutně co řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 17:17 Muž vlka [3444] Re: Brodys
Ano je měkká, ale dost vysoká, aby to při stlačení vyrovnala. Samozřejmě pokud to není několik milimetrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 17:10 Brodys Re: vlka
Ta podložka je měkká,taky bych se bál, že mi to dno váhou vidy a dekorace "ujede" dolů a střihne se silikon......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2021 17:10 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: Shimi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2021 17:03 Muž vlka [3444] Re: Shimi,Petr
On je ale má nalepené z boku ,,ke dnu,, jenže dno je prý kapánek výš. Podle mě, pokud to není moc vysoko, tak to podložka pod AQ v pohodě vyrovná a nic se neděje.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=51