Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2024 20:37 Žena Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Tomig
Děkuji. Ptala jsem se a několikrát jsem dotaz zopakovala, jen na technickou stránku této nádrže, jaká vlastnost kachličky z ní dělá nevhodný materiál na toto akvárium a co s tím. Místo toho člověk z diskuze odchází s pocitem, že je vlastnictví akvária výsadou pro horních 10 tisíc.

Možná i někoho irituje představa, že můžu mít akvárko za pár šlupek, zatímco on za něj utratil těžké prachy.

Někde tady v prezentacích akvárko s kachličkou vzadu je, tím jsem se nechala inspirovat. Nevím čí ani jak dlouho vydrželo, ale bylo tu.

Děkuji za nabídku Jasonovi, napíšu sz. Pokud by to nevyšlo, kachličku odřežu a nalepím tabulku od sklenáře. Lepší vyhodit kachličku za 50korun než skříňku plnou rozmáčených knížek a platit novou podlahu, o případných zvířatech pokud by do té doby akvárko vydrželo nemluvě... love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 17   25.08.2024 19:28 Muž Jason [218]
Je to brutalni prasarna, neveril bych ze to bude fungovat dele. Jinak kdyby byl zajem tak doma urcite budu mit nejake akvarko podobnych rozmeru, do HD to mam kousek tak ho muzu dovezt. Nic za to nechci, me neubyde a nekomu to pomuze. Plus muzu pridat kybl kytek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2024 19:07 Muž Tomig [19] Re: Starka
No, udělala to takhle a my s tím těžko něco naděláme. Víc k tomu už nemám co dodat. Radu Danča dostala a rozhodnout se musí sama jak dál. Se zvířátkama soucítí, tak věřím, že udělá vše pro to aby bylo vše v pořádku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 18:55 Žena Starka [279] Re: Tomig
Já to zase vidím z jiné stránky. Danča tu řeší své akvárium od dubna, kdy psala, že může dát max 200 korun na akvaristiku měsíčně, tudíž kdyby tomu tak bylo, tak dnes má 6oo Kč a za to si může nechat slepit nové akvárko na míru od skláře. Nebo koupit slušné akva z bazoše. Proto možná někteří v tom vidí problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 17:52 Muž Tomig [19] Re: Shimi
Samozřejmě, že je to absurdní, ale nebudu kvůli tomu někoho pranýřovat protože nemá peníze. Radši se snažím najít řešení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 17:46 Muž Lada50 [176] - RostlinyRe: Shimi
Amen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.08.2024 17:40 Muž Shimi [689] Re: Tomig
To se sice stát může, ale v tomto případě tomu jde přímo naproti. To je úplně jiná situace. Za mě koupit nové a nevymýšlet bejkárny s kachličkama. Vždyť je to naprosto absurdní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2024 17:37 Žena Starka [279] Re: Tomig
Samozřejmě, že se to může stát komukoliv, ovšem pokud už teď vím, že akvarko má jednu stěnu oslabenou a je mnohem vyšší pravděpodobnost, že praskne, tak tomu budu chtít předejít, obzvlášť, když Danča řeší i to, aby nezabila mini šnečky při odsávání dna. Tudíž věřím, že je pro ní prioritou zajistit rybkám bezpečný život v pořádném akvárku, které jen tak nepraskne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 17:29 Muž Tomig [19] Re: Starka
To se může stát nám všem i s celoskleněným akváriem. Nehody se dějí dnes a denně. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 17:12 Žena Starka [279] Re: Tomig
Jen podlaha? Co když akvarko praskne ráno a až večer to zjistí. To ty ryby, které tam do budoucna budou, moc šancí na přežití nemají...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2024 16:06 Muž Tomig [19]
Paní si sem přišla pro radu a místo toho se dozvěděla, že když nemá pětikilo, tak se má na to vykašlat? To je rada hodná FB diskusí. Ve skutečnosti kdyby zde neprezentovala a neradila se, pustila si do akva co chce, tak nikdo nic neví a má klid. Obkládačka namísto zadního skla je opravdu netradiční řešení, ale to neznamená, že to nebude fungovat. Chce to jen zpevnit. Jestli to nebude držet, je to jen její podlaha...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2024 14:49 Muž Kawasaki [2862] - Amerika
Máte pravdu. Ale i zde na rybičkách jsou prosperující akva provozovaná s nízkými náklady,bez filtrace a drahého vybavení. Někomu to tak prostě vyhovuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 14:39 Žena Starka [279] Re: Yirka
Souhlas. Celkově, kdo nemá peníze, ať nemá zvířata. I ryba může onemocnět a bude třeba koupit léky, které stojí 5oo Kč jak nic... Zvířata něco stojí, včetně jejich vybavení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2024 12:47 Muž Lada50 [176] - RostlinyRe: afc1886
Já budu ten třetí zlý a říkám to samé,pokud nemá 500 Kč na nové akvárium nemá cenu s akvaristikou začínat.Do akvária s nalepenou obkladačkou bych dal maximálně morče nebo křečka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2024 12:25 R Muž afc1886 [15085] Re: Yirka
To je rozumná řeč, nechtěl jsem být ten první zlý, ale co říká Jirka je naprostá pravda. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 12:16 Muž Tomig [19] Re: Danča84
Jde jen o vypuštění a napuštění vody. Nic dramatického. Jak to bude fungovat nevím, rozhodně bych měl klidnější spaní. O pevnost spojů bych se nebál, jestli jsou lepené plochy dobře odmaštěné, tak by to mělo držet. I když lepit dva různé materiály k sobě je vždy problém, ale když už to je takhle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.08.2024 12:11 Muž Yirka [9176] – Nádrž je základ
Já budu asi dost příkrý, ale i tak klidně řeknu že kdo nemá pětistovku na akvárium, neměl by snad s akvaristikou ani začínat......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2024 12:03 R Muž ctibum [7041] Re: skypi, Danča84
Když se ťukne "klasická" obkladačka, tak se často oddělí glazovaná vrstva od podkladu. Z toho bych měl obavu já co se lepeného spoje týče. Slepené to může být sebelíp, stejně bude vždycky záležet na nejslabším místě spoje. Imo to nezachrání ani podlepení / oblepení. Ale je to můj pocit / názor, vědecky to obhájit neumím :)
Navíc dlaždička na tohle není dělaná. Počítá se, že bude celou plochou nalepená na podkladu. Akvárko je sice malé, ale tlak vody tam bude. Já bych si to domu nedal...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 12:00 Muž skypi [263] Re: Danča84
Sklo vyměnit profesionálním sklenářem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 11:43 Žena Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: skypi
Slinutá není, je to ta klasická obkladačka z glazované keramiky. Spoje jsem všechny zevnitř ještě premázla...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 11:38 Muž skypi [263] Re: Tomig
To není tak úplně pravda-resp. záleží,jakou technologií je ta kachle vyrobená. Pokud technologií "slinutého střepu", tak bych z toho, že rupne, obavu tedy neměl a to ani při nárazu - pokud by to vydrželo sklo, tak ta slinutá kachle také. Z čeho bych ovšem větší obavy měl, tak z kvality spoje sklo - kachle - "odmaštění" okenou - raději dále bez komentáře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 11:15 Žena Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Tomig
Jo tak! Takže rám kolem dokola nahoře i dole, a zezadu zvenku ještě takové x a bude to fungovat dobře? (Ale vyprázdnit to na takovou úpravu budu muset stejně co... sad no za blbost se platí, hlavně aby pak nebyla škoda na životech (rybích a následně na mém až se zničí podlaha)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 11:00 Žena Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Kawasaki
Popravdě celé to bourat se mi moc nechce pokud by to šlo udělat jinak, ale jestli má být to polepování a vyztužování jen oddálení nevyhnutelného, tak do toho půjdu dokud tam nejsou ryby sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 10:55 Muž Tomig [19] Re: Danča84
Teď nevím, jestli jsme se pochopili. Ten pásek jsem samozřejmě myslel nalepit z venku. Upustit vodu, aby se snížil tlak. Ono kachlička je z té pálené strany tvrdá dost, ale z té rubové, nalepovací strany je měkká a křehká. Tu je potřeba zpevnit, neboť pálené vrstvy na lícové straně je jen pár desetin milimetru. Do rámečku se to dá dát také, ale ten ochrání jen hrany. Je potřeba hlavně rozkouskovat tlak působící na plochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 10:22 Žena Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Tomig
Ještě jsem (z estetického hlediska tedy) uvažovala původně udělat zvenku z něčeho rám jako byli dřív rámovky. Kachlička je jen jedna vcelku 60x30. Ale nějaké uhelníčky nalepit zvenku bych mohla, a nějak zastajlovat do té původně zamýšlené rámovky...? Jestli to tedy bude fungovat hmm

images.app.goo.gl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.08.2024 09:30 Muž Kawasaki [2862] - AmerikaRe: Danča84
Je to na zváženou.
Osobně bych to jako akva neprovozoval.
Nechal bych říznout u sklenáře nové sklo a vyměnil to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 09:29 Muž Tomig [19] Re: Danča84
Dobré ráno. Když je to už takhle, tak bych osobně odpustil většinu vody, třeba do dětské vaničky a aspoň bych kachličky z druhé strany něčím podlepil (třeba kovový pásek) z horního rohu úhlopříčkou k spodnímu rohu. Tak se tlak rozloží. Kompozit už má větší pevnost. Nynější stav bych označil za časovanou bombu. Stačí ťuknout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 08:47 Žena Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádoRe: Kawasaki
Je to ta Hranatá radost, v prezentaci jsou i fotky původního stavu. Prosím jen o odpovědi bezpečné-nebezpečné. Díky


Bohužel pořizovací cena je pro mě prioritou číslo jedna a pak dlouho nic, inzeráty jsem si řadila podle ceny, a když vezmu maximální rozměry co se nám vejdou a zároveň minimální aby tam mohli být ryby, a že kolem nás "chcíp pes", posílat je ochotný málokdo a přes půl republiky pro to nepojedu, moc na výběr jsem opravdu neměla, opravdu jsem hledáním strávila měsíce a byla jsem ráda že jsem našla toto.

Edit: www.akvapotreby.com/… lepidlo. Odmaštěno lihem (okena), ne jenom jarem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 08:31 Muž Kawasaki [2862] - AmerikaRe: Danča84
Chtělo by to nějakou fotku. A jakým lepidlem je to lepeno.
Osobně bych to použil jako terarko.
Vždyť jiné akva z druhé ruky se dá sehnat za pár stokorun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2024 08:25 Žena Danča84 [34] - Notech, a za minimum peněz co nejvíc muziky, jak se pěkně česky říká. A retro, cokoliv jen ne klasická silikonem lepená akvária. Prostě punk. Ne stádo – Oprava akvária z druhé ruky
Ahoj, koupili jsme akvárium s jednou hranou odštíplou, sklo jsem odřízla a místo něj nalepila kachličku. Akvárko drží (dva týdny), ale nyní mi v jiné diskuzi řekli že raději vypustit a použít klasické celoskleněné akvárko. Tak jsem se chtěla zeptat, má s tím někdo vlastní zkušenosti? Je to opravdu tak nebezpečné? Akvárko má 60x30x30 takže žádná mega nádrž,i když ty 4 kýble vody mezi knížkama a na plovoucí podlaze by mi na zkažení nálady bohatě stačili. Díky

Prosím jen o odpovědi na technické řešení nádrže, nikoliv o estetice případně pro mě nereálných řešeních. Vlastnoručnímu slepení 100% věřím, dělala jsem to pro sebe ne pro cizího ;-) Díky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 20:49 Muž MVano [58] Re: zlatovlaska
Nevím jak v jiných městech, ale tady stačí zajít do sklenářství. Dělají to opravdu spolehlivě a perfektně. A rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2023 12:04 Muž liborass [174] Re: zlatovlaska
Farda z Oder, Pavlice UH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2023 14:20 Muž Lada50 [176] - RostlinyRe: zlatovlaska
Zekia,faraouh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2023 12:48 Muž zlatovlaska [2] – nove_akva
ahoj vsetci, rozhodol som sa "zvacsit" jedno z akvarii, z aktualneho 150x70x45 na 150x70x60/65, vedeli by ste poradit vyrobcu v okoli Přerov/Holešov/Kromeříž? Pozrel som pár a ceny sa dost lišia, aj 50%, preto by som rad aj zistil kto ma rokmi overenu kvalitu. Dakujem za info.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2022 09:34 zubu Re: petulinakk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.09.2022 08:32 Muž Sha [501] Re: petulinakk
Pan Doležal není sice z Prahy, ale jezdil na Pankrác na burzu. Snad by se dalo domluvit s ním.
www.akvadolezal.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2022 07:58 Žena petulinakk [2017]
Snad jsem ve správném vlákně... prosím nemáte tip na sklenářství v Praze a okolí, kde by zhotovili skleněnou nádrž cca 80x50x30 (30 výška)?

Nepročítala jsem úplně celé vlákno protože hodně už toho asi nebude aktuální, a v těch novějších příspěvcích níž vidím jen na tipy dál od Prahy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.08.2022 09:01 Muž Jar-oslaw [716] Re: Jar-oslaw
Objednáno , Vánoce se blíží!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 11:30 Brodys Re: Felix
Určitě v tom naprosto souhlasím, přiznám se, že jsem ani nehledal, jestli se přímo na tohle někdo nespecializuje. Vzhledem k požadavkům bych to stejně viděl tak, že by se fólie nalepila do hotového akvária před napuštěním,aby se třeba co rok dala měnit. Ale je to jenom teorie.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 11:08 Muž Felix [258] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Brodys
Otázkou je jak by se to chovalo při trvalém ponoření, zda by se min. z některých typů např neuvolňovaly pro ryby škodlivé látky. Pro příklad v jednom z kolegy laskavě poskytnutých odkazů u tvrzených skel do sprchových koutů, přestože jsou zcela čirá, výrobce zmiňuje povrchovou aplikaci jakýchsi kovových sloučenin. To už je potenciální riziko.
Také není úplně jistá kvalitní soudržnost fóliovaných skel se silikonem... Čím dál víc zjišťuji, že i přes opravdu pestrou nabídku to není zdaleka tak jednoduché, jak by se na první pohled zdálo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2022 10:13 Brodys Re: Felix
Nemám praktickou osobní zkušenost u akvária, ale stran displejů a aut dost pokročily ochranné fólie. Na autě vydrží několik let, je voděodolná a nemění vzhled, pokud člověk nechce. Jestli by třeba tudy nevedla cesta....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2022 16:08 Muž Felix [258] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: ZDRI
Tak to nejsou příliš dobré zprávy, asi to holt budu muset řešit občasnými výměnami čelních skel (na ostatních mě škrábance nijak netrápí).
Každopádně díky za ochotu a vyčerpávající odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2022 11:54 Muž ZDRI [1415] Re: zervajs - Connex na akvarium
Popravdě, tohle je na pohled efektní, ale trochu zavádějíci (všimni si, že každá nádrž je jinak vysoká...)
Osobně bych použil Connex jen tam, kde to má opravdu smysl (veřejné prostory, malé děti).
Ta folie je skvělá - udrží (většinou) rozbité sklo pohromadě. Ale při stejné síle skla je Connex "slepen" z více slabších vrstev skla, navíc tenké plošky plastové folie v hranách skla mají i vliv na pevnost lepeného spoje (silikon). Jako vždy - něco za něco.. Ale jinak ano - jsou instalace, kde použít Connex (nebo ještě lépe Restex) má smysl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.08.2022 11:22 Muž ZDRI [1415] Re: Felix - odolnost skla proti poškrábání
Odolnost proti poškrábání - v tomto Ti "bezpečností skla" moc nepomohou".
Teoreticky lze použít:

- lepené sklo typu Connex (vrstvy skla a mezi nimi folie) - vlastní sklo má ale stejnou tvrdost jako normální float (bezpečnostním smyslem je, aby při prasknutí vnitřní folie udržela sklo pohromadě), pro představu - Connex se používá třeba jako ochrana proti násilnému vniknutí

- tvrzené sklo typu Restex (původně normální jednovrstvé sklo, zpevněné zakalením) - tato skla mají výrazně (násobně) vyšší odolnost proti tupému nárazu a pokud už prasknou, udělají spoustu malých, neostrých střípků, Restex má i trochu větší tvrdost (odolnost proti poškrábání, ale jen o cca 20-30% oproti normálnímu floatu, pro představu - Restex se používá třeba na prosklení squashových kurtů, ! Restex se po zakalení už nedá řezat/vrtat !

Pozn.: Bavíme se o tzv. plochém/sklenářském skle, tvrzená sklíčka na přístroje/mobily jsou o něčem jiném... Výše uvedené je základ, dělají i různé podvarinaty/kombinace, nenapadá mě ale nic, co by Ti reálně pomohlo. Sám jsem velké cichlidy choval, vím, co dokáží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 21:10 Muž Tojsouvěci [3754] - Kytky s čudlamaRe: Felix
Odhadem,nejodolněší proti poškrábání by mohly být pochozí skla, a skla určená pro pracovní plochy kuchyňských provozů.Možná by Ti nějakou informaci mohli poskytnout zde glassolutions.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 13:26 Muž Felix [258] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdečníRe: Tojsouvěci
Jde mi o vyšší odolnost proti odření. Kanci přesouvají velké množství písku, často jej vrší dost vysoko k čelní stěně, což se na běžném sklu velice rychle podepíše. Je to jejich přirozenost, musí se s tím počítat, proto ale potřebuji sklo co možná nejodolnější, aby jejich stavební činnost ustálo bez větších škrábanců :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.08.2022 11:38 Muž Jarry [1440] Re: Jar-oslaw
Jak už to u nás bývá, firmy specializující se na výrobu akvárií (Sklorex, Brilant, Farda a další) jsou zároveň ve většině případů levnější, než sklenáři. Já i proto většinou lidi od klasických sklenářů spíše odrazuji, většinou nejsou schopni ani zajistit srovnatelnou kvalitu zpracování a to vše za vyšší cenu. Sám mám poměrně negativní zkušenost se sklenářem, naštěstí šlo jen o 120l nádrž:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 11:03 Muž Jar-oslaw [716] Re: Lada50
Dekuji, fakt super cena i jednání!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2022 10:40 Muž Lada50 [176] - RostlinyRe: Jar-oslaw
Ahoj,dobrá volba,s brilantem chybu neuděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2022 07:47 Muž Jar-oslaw [716] Re: Lada50
Ahoj, jdu!

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 27 28

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33623x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=1