Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 15:54 Muž Shimi [683] Re: Petr
Tohle snad nemůže nikdo myslet vážně, natož sklenář. Celý spoj bude namáhaný ve střihu, což je pro silikon naprosto smrtící kombinace. Akvárko vrátit, omlátit o hlavu a obrátit se na někoho jiného. Ze stejného důvodu se boční skla nelepí "na dno", ale "ke dnu" z boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2021 14:50 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Petr
Tohle slyším prvně. Já bych to ale takhle nechtěl i když to asi vydrží. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2021 13:32 Petr – Zvýšené dno
Zdravím všechny, Prosím o radu, včera jsem si přivezl od sklenáře slepené akvárium 72x56x45 při transportu jsem si všiml že dno je vlepené o trochu výše než boční skla. Sklenář mě ujistil že je to OK že se to tak dělá a dokonce tvrdil že podložka pod akvárium stačí jen po obvodu. Je to pravda že zvýšené dno je správně? Předem děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 19:03 DR Re: jane91
S tímto lepidlem zkušenosti nemám. Teď jsem dával kamarádovi dokupy 600l a použil akvaristické lepidlo od DenBraven (dělají černé i čiré), kartuše 189,- v Hornbachu (dá se i levněji) a s jednou si bohatě vystačíš. Jinak na odmaštění důležitých spojů používám perchloretylen. Klasický technický líh má spoustu nečistot - s tím odmašťuji tak sprcháče před silikonováním, kde je stejně kvůli plísním po nějaké době potřeba silikon nový.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 21:33 Žena jane91 [27] Re: DavFM
Ďakujem za odpoveď, s nejakou podperou aj s očistením rátam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   01.11.2020 18:31 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: jane91
Ta kartuše lepidla bude stačit naprosto v pohodě.
Je třeba to dobře očistit, žiletkou nebo ocelovým kartáčkem, pak důkladně odmastit lihem. Rovněž je třeba vymyslet nějakou fixaci, na které bude lišta ležet než lepidlo vytvrdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2020 17:11 Žena jane91 [27] – Lepenie vzpery
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte,
stala sa mi nehoda v 520L veľkom akva. Pred asi 5-6 rokmi som vyrobila pozadie z polystyrénu hrubého 10cm. Predpokladám, že tlakom pozadia a pôsobením vlhka, mi pozadie vyrazilo vrchnú priečnu vzperu, ako vidieť na fotkách.

Bude v pohode ak to tam naspäť nalepím klasickým akvaristickým silikónom? Napríklad týmto: www.rostlinna-akvaria.cz/… ? Nemám predstavu ani o tom, koľko ho bude treba na nalepenie, akva je dlhé 150 cm.

Ďakujem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2020 16:58 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: PaJe68
A není už lepší se rovnou chodit koukat na akva k sousedovi a nemusíš už dělat vůbec nic ? smich
Halt to prostě každej nebere jen na ty šchechťáky ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.08.2020 11:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: PaJe68
Pro ty co dlouho nebyli u sklenáře.. Při dnešních cenách to vychází tak, že za cenu skla se da koupit celé akva. A je to bez práce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2020 11:12 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: PaJe68
Pokud není poškrábané, olámané nebo jinak poničené, tak asi ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2020 10:33 Muž PaJe68 [6] Re: luckyluke
Není lepší už koupit i nové sklo? Když si chcete slepit svoje akvarko? Akvárko je na několik let, tak ať vypadá.
Pokud to někdo má jen na rozmnožování ryb, tak to docela chápu.
Jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 12:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: luckyluke
Jen z toho důvodu bych to nedělal. To vytmelení v rozích má svůj účel. Zabraňuje hlavně prorůstání řasy. Na pevnost spoje má malý vliv. Takže můžeš lepit jen mezi skla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 11:58 Muž luckyluke [3]
Zdravim. chystam sa rozobrat a opat zlepit svoje starsie akvarium. Vsimol som si, ze na niektorych akvarijach sa dava silikon iba medzi plochu, kde sa skla dotykaju. Nedava sa tam ten taky tesnaici pasik trojuholnikoveho prierezu. Zda sa mi to krajsie.
Co odporucate vy? Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2020 17:53 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zdendasss
Tak jestli se více bojíš akva rozebrat než toho že Ti to jednou povolí a vyleje se 300L vody do bytu , tak to nemám co dodat :-D
Teď vážně - za mně ty spoje nevypadají moc dobře - ono i na dnešní moderní silikony už je 30 let poměrně dost - rozhodně Tě nechci stresovat - já bych to přelepil komplet - sklenář se Ti na tak staré sklo asi vyprdne - nechtějí nést možné rizika. Pokud nejsi zdatnej kutil,tak bych se do toho asi ani nepouštěl a přemejšlel o novém
asi by bylo i řešením vyřezat vnitřní fabionky , komplet je vysilokonovat a zvenčí přelepit celoplošně všechny spoje třeba AL profilem 25x25mm - prostě tomu udělat rámeček - na eloxu drží silikon velmi dobře - otázkou je ,jak dlouho to vydrží a to že do toho vrazíš odhadem tak 1,5-2tis nepočítaje práci ... cca 5 tis stojí fungl nové -možná i méně ,se zárukou ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2020 17:44 Muž ZDRI [1415] Re: Zdendasss
Jak píše MoMo - řasa sama silikonem neprorůstá, tlačí se tam až ve chvíli, kdy se silikon začne sám oddělovat od skla. Dvě plastové lišty z hlediska pevnosti nemají smysl - ta lišta nemá žádnou definovanou pevnost. Ta přespárování rohu má smysl jen tehdy, když se to udělá pořádně, vč. očištění povrchu tak, aby se silikon opravdu beze spáry spojil se sklem/starým silikonem. Pokud to neumíš a nemáš pořádný rohový řezák, snadno zajedeš do spáry a naděláš více škody, než užitku. Pokud to má i trochu vypadat, je to docela pracné a zvážil bych, zda se to vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 17:43 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Zdendasss
Což o to, rozřezat to je se správným nářadím poměrně jednoduché a to i když je to slepené blbě a skla se dotýkají. Mnohem horší je čištění od starého silikonu a pak to slepíš, někde venku to naplníš vodou a zjistíš, že to teče a že tě to celé čeká znovu, to docela naštve. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 17:07 Muž Zdendasss [15] Re: MonterMonty
No ono je akva staré asi 30 let a bojím se ho rozebrat tak hledám řešení jak to aspoň nějak opravit tak asi nalepím ty lišty jenom z venku a když tak znova vyspáruji vnitřní rohy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.05.2020 16:36 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Zdendasss
když to tak vidím , tak Ti spíš doporučím akva přelepit komplet - minimálně alespoň vyřezat vnitřní vystěrkování (fabiony) rohů - ona žádná řasa silikonem neprorůstá -je to nesmysl - nemá tam žádnou vodu ani živiny - takže nemá nejmenší důvod tam prorůstat - pokud se Ti řasa pod silikonem tvoří , znamená to že se silikon-zřejmě stářím od skla odchlipuje - následně se tam dostane voda a to je to proč se tam řasa objeví

EDIT- nehledě na to že plast a silon -dlouhodobě pohromadě držet nebudou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 16:21 Muž Zdendasss [15] Re: 1234
No já původně myslel že by jsem dal lišty i zevnitř i z venku. Nebylo by to potom pevnější? Přeci jenom má akvárium nějakých 360litru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 16:18 1234 Re: Zdendasss
Nee zevnitř ne. Nalep to zvenku, nebude světlo, nebudou řasy. Zevnitř stejně není, nebo by neměl být ostrý roh, protože by měly být vystěrkované.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2020 15:58 Muž Zdendasss [15]
Fotka k příspěvku Dobrý den, spoje akvária mi začela prorůstat řasou myslíte že by bylo dobré řešení nalepit do vnitřních hran akvária pravoúhlé lišty z PVC materiálu? Děkuji.
www.hornbach.cz/…
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 12:07 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tony
Pokud to uděláš dobře a nezůstanou ti v tom mezery, tak ano. Nejlépe to zjistíš tak, že to někde, kde to nenapáchá moc škody, zkusíš pomalu napustit a pokud možno necháš tak dva dny napuštěné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 11:28 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Tony
měl jsem akva "nevymazané" a na funkčnost to nemělo vliv, pokud je spoj bez viditelných bublinek,či nějakých vad je to ok ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2019 11:00 Tony Re: _ucx_
No akvárium je slepené řez skla na sklo je ok. Pak jsou zevnitř domazány hrany. a u dna ten silikon někde nedoléhá na obě skla (je ho tam málo). Tak jsem ho dodělal včera. Jde mi o to jestli sklo bude držet. Zeptám se jinak když namažu silikonem hranu skla a přiložím na stěnu (zevnitř nebude vzniklý spoj vymazán) bude tento spoj dostatečný.

www.google.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 13:32 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Tony
Nějak mi uniklo, na co že se to vlastně ptáš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2019 12:53 Tony – Silikon v rohu
Chtěl bych se zeptat, dovezl jsem akvárium z druhé ruky. Je to rozměr 120x50x50 a 1cm sklo. Silikon u dna je je špatně vymazaný. Ale plochy skel jsou spojený dobře. Bude to vadit. Silikon do rohu domažu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2019 12:19 Muž HeRa [15] Re: _ucx_
Diky. Az prijde jeho cas, zkusim ho stejne nekde venku ve stinu necht napustene treba 14 dni.Nikdy v nem nebyla ani kapka vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 10:51 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: HeRa
Sklo vydrží dlouho, dlouho. Sice je taky trochu tekuté (řádově stovky let stará skla se postupně nahoře ztenčují a dole tloustnou), ale to můžeš zanedbat. Silikon vydrží taky dlouho a pokud je akvárium nenapuštěné, silikon neprorůstá řasami. Zima a šero nevadí, vadilo by, kdyby v té nádrži třeba zamrzla voda (ne pár kapek, ale kdyby tam vznikla několikacentimetrová vrstva ledu přes celou hladinu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2019 10:35 Muž HeRa [15] – Nová nádž 15 let na suchu
Ahoj.Prosím o radu. Je nějaké omezení na dobu použití vyrobené, nikdy nenaplněné nádrže? Má lepidlo nejakou zivotnost , co sklo ? S tím se snad nic nestane, pokud leží zabaleno v šeru při teplotách od -1C do 15C. Děkuju za rady.
PS: Jedna se o 300l rohové akvárium, které má zakulacené přední sklo, takže vyhodit a slepit nové prosím neradit :-D Tenkrat to byla docela drahá legrace.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 18:55 R Muž ctibum [6910] Re: KuBvA
Jen doplním, akvarijní silikon koupíš i např. v Hornbachu...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2019 18:48 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: KuBvA
Akvarijním silikonem. Nezkoušej sanitární ani stavební silikon, jsou v nich příměsi proti plísním, které nedělají dobře rybám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 18:45 Muž KuBvA [40] Re: Anthrax
Takové malé skleněné destičky k akváriu a na to položit krycí sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 14:08 R Muž Anthrax [4773] Re: KuBvA
Jaká skla? Krycí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2019 13:54 Muž KuBvA [40]
Dobrý den čím mám slepit dvě skla k sobě ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 15:05 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: ZDRI
aha,tak to potom do kulturního zařízení raději "bezpečnostní" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 14:12 Muž ZDRI [1415] Re: zervajs
Ale jo, toto běžně existuje a používá se, viz: stavba.tzb-info.cz/…
V akvaristice se ale používá až na hodně velká akvárka, kde nestačí maximálně prodávaná síla jednovrstvého skla. Popř. tam, kde to má navíc bezpečnostní význam, např. veřejné prostory (fólie sklo po prasknutí většinou udrží pohromadě). Ale za tu cenu, že tenčí, k sobě slepená skla, mají menší odolnost vůči nárazu. Něco za něco, jako ve všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.08.2019 14:03 Muž ZDRI [1415] Re: Lukas748757
Lukáši, při vší úctě, podle Tvých dotazů o problematice vůbec nic nevíš. Aby úplný začátečník napoprvé lepil takhle velkou a vysokou nádrž - to je šílenost! Nech si to slepit od profíku, cena samotného lepení (práce) bude v celkových nákladech zanedbatelná).

Technické:
- neexistuje žádný super silikon na velká akvárka, používá se klasický "akvarijní", černý i čirý, není v tom zásadní rozdíl, jen estetika (s tzv. prorůstáním řas čirým silikonem jsem se za 35 let ještě reálně nesetkal)
- vrstvené bezpečnostní sklo s folií (tzv. Connex) je konkrétně zde spíš na škodu, více viz starší příspěvky
- já osobně bych rozměr 150 cm délka, 70 cm výška určitě udělal za skla 14-15 mm, když už chceš mermomocí šetřit, dej tam podélné výztuhy po celé délce a uprostřed příčný "kant", jen bych si dopředu spočítal náklady za likvidaci 400 l potopy a cenu příslušné pojistky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 13:54 Muž zervajs [334] - RostlinyRe: Lukas748757
já lepil své ( zeleninku) transparentním, levným, ani jsem tehdá nevěděl proč smich
pravdou je, že už bych do toho nešel.( to sem ale nepatří)
Sklo na akvária snad ani nemůže být s nějakou fólií uvnitř... klasické float sklo nebo clear vision,to jó.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   25.08.2019 13:51 Muž Smetany [1226] Re: Lukas748757
Pokud si akvárium nikdy nelepil doporučuji začít s menším. Já si malá akvárka běžně lepím sám ale takhle velké bych nechal na někom kdo má zkušenosti. Ušetříš spoustu času a bude to jistota.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2019 13:42 Lukas748757 – Výroba akvaria
Ahoj. Budu doma lepit poprvé akvarko a chtěl bych se zeptat na nějaký věci. Akvarko bude mit d146xh38xv70. Skla si budu nechávat řezat ve sklářství. Sklo bude o tloušťce 12mm a chci se zeptat jaky skla doporučujete jestli stačí nějaký klasický a nebo bude lepší koupit bezpečnosti s tou foliou uvnitř a jestli ta folie nebude vadit ve spojích.

Za dalsi bych se chtěl zeptat na silikon. Jaky silikon zvolit. Dival jsem se na ně a nejdražší jsem našel na akvarka za 249 a přijde mi to moc levný na takove akvarko a mam strach to tim lepit. U takoveho akvarka by člověk neměl udělat zadnou chybu :-DD bych zvolil tu nejdražší variantu ale zaráží mě barva u toho silikonu, že je transparentní. Nikde jsem neviděl akvarko lepene průhledným silikonem jestli je to tím že časem změní barvu nebo nevim. Radši bych zvolil černej silikon ale jsou levnější než ten pruhlednej tak nevím jakou variantu mam zvolit. Ten silikon je z obi jmenuje se: Soudal Akvaristické lepidlo 280 ml. Děkuji za odpověď a budu i rad za další rady. Lukáš

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2019 17:09 Muž vlka [3444] Re: kacenace
Příčka je určitě vlepena dodatečně, tak by měla jít odříznout. A pak žiletkou nebo něčím ostrým odtranit zbývající silikon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2019 17:01 Muž kacenace [0]
ahoj, v našem městě rušili akvaristiku, tak jsem si koupila stolitrové dvojakvárko za 200,- Chtěla bych se zeptat, jestli se dá nějakým způsobem vyndat prostřední příčka abych měla jednu stolitrovku nebo to raději nechat a zařídit dvě padesátky?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 15:54 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: AG
To asi jo, ale neudělá to nic, vyzkoušeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 15:21 Muž AG [99] Re: DavFM
Pod vodou to asi ztvrdne, ale při tom tvrdnutí se ze silikonu uvolňuje kyselina octová. Pokud to napustí vodou asi se uvolní do té vody hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.05.2019 09:09 Muž DavFM [1371] - Corydoras&ApistogrammaRe: pavel1234
Nemusí to být na suchu, silikon tvrdne i pod vodou. Takže bych to slepil, počkal 3-4 hodinky než to zatvrdne na povrchu a pak napustil vodu. Nebude to ale mechanicky pevné, nějak to zatížit nebo rozepřít např. molitanem raději až za 24h.

A proč si myslím, že tvrdne i pod vodou? No když lepím akvárko a pak vytahuju rohy stěrkou, dělám takové fazetky nebo jak to nazvat, tak ty hroudy silikonu, co zůstanou na té stěrce, sundávám ve vodě s jarem. No a pak z toho kýblu vytáhnu kusy normálně tuhého silikonu. Koneckonců si to můžeš vyzkoušet, vytlač trochu toho silikonu přímo do vody a uvidíš, že ztuhne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 08:59 Muž Martinek1985 [68] Re: pavel1234
Musí to být aspoň 24hodin na suchu a to ještě podle vrstvy jakou máš v plánu. Kdybys to napustil ihned, tak se ti to rozjede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2019 07:36 pavel1234 – Lepení
Dobrý den,
nebudu lepit akvárium, ale jen takovou vnitřní komoru. Mám to už promyšlené a uřezané rozměry budou asi dnes, nejdéle v pondělí. Chci se zeptat, koupil jsem akvarijní silikon a když tedy odpustím vodu tak, abych to tam mohl hezky nalepit, mohu to hned napustit? Ryby nevydrží den místo 250 litrů s jen 60 litrů. Takže bych to rád hned naplnil, ale nevím, jestli to ryby nebudou náhodou okusovat, aby se neotrávily. Poradíte mi prosím?

Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 19:37 halenar1984 Re: Tojsouvěci
Tieto odkazy som si vygooglil ale nepride mi to ako profi vybavenie, je mi jasne že s rezakom za 10 euro sa to asi nereže, prave preto som sa chcel spytat napriklaf na to profi vybavenie kde by sa dalo zohnat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2019 17:23 Muž ZDRI [1415] Re: Tojsouvěci
Ale jo, googlit a postovat obecné rady z webu dnes umí skoro každý. Něco jiného je jejich implementace do praxe :-)

Z vlastní dlouholeté zkušenosti (velkoobchod a velké profi sklenářství) - takto lze sklo do 6 mm, osmička a silnější už opravdu potřebuje fortel, zkušenosti a profi výbavu. Anebo cestu vlastních (drahých) pokusů a omylů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2019 17:06 Muž Tojsouvěci [3590] - Kytky s čudlamaRe: halenar1984
Jen pro orientaci a názornost,řešení je spousta:
www.domacidilna.cz/…
www.dimapa.cz/…
www.dimapa.cz/…
www.heureka.cz/…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=101