Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2016 00:40 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: vaaclav
Tipuji to na Cenusil,nebo Perennator.To by mohlo ještě nějaký pátek vydržet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 23:03 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: PaulZy
Neprofesionálně vlastnoručně lepené akvárium mě vydrželo 30 let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 22:42 Muž PaulZy [51] - RostlinyRe: Terry009
Profesionálně lepená akvária by měla vydržet desítky let (pokud je někdo nerozbije), takže bych to neřešil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 22:38 Muž Mislow [304] Re: Terry009
Ahoj, nikdo ti tady nemuze dat zodpovednou radu. Az na tu si to nechat prohlednout nekym kdo tomu rozumi. Co oci nevidi, to nelze posoudit. Jinak a to je pouze nazor, tak pokud to drzi tak jak to je, tak bych osobne po vypusteni a prevozu okouknul spoje. Samo i celkove akvarko, jestli se neobjevila nejaka prasklina apod. Kdyz si nebudes jista, premaznuti akvarijnim silikonem nidky neni na skodu. Pokud budou vetsi pochybnosti, je lepe se obratit na zkusenejsiho. Akvarko pak na tyden napust vodou a kdyz bude vse v poradku, melo by to byt OK. Ale to je jen tak, jsou i lidi kteri si koupej novy akvarka a za par tydnu to tece. To co jsem napsal, je ma osobni zkusenost, i jsem musel akvo po prevozu prelepit, pac se tam objevila prasklina, ale 100 % zaruku ti neda nikdo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2016 22:20 Žena Terry009 [0] – Doplnění silikonu
Zdravím :-) , mám akvárko něco přes 6 let. Plánuji ho předělat - tzn. vypustit, překopat a zas napustit. Přitom chci zkontrolovat, jak vypadá silikon. V případě, že by se mi nezdál, dala bych akva přelepit ke sklenáři. Ale napadlo mě, jestli by nestálo za to spoje odmastit a nanést na starý silikon novou vrstvu akvaristického silikonu, uhladit to pořádně, aby se dostal i do případných skulinek ve starém pojivu. hmm Má to smysl nebo je to blbost? hmm Jinak akvárko je ze zverimexu vyrobené na zakázku od nějaké firmy - tzn. není doma lepené. ;-) Všem děkuju za odpověď! X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2016 23:03 Muž Vodnar [10] Re: OAK
Nevadí to, pokial to nieje po celej dlzke, na kazdom akva sa najde nejaka ta bublinka... Mozno casom pozoruj prerastanie riasou alebo zvecsovanie bublinky, podla mna to nevadí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2016 20:53 Muž OAK [55] – Co s tím?
Fotka k příspěvku Ahoj,
měl bych malý dotaz. Přivezl jsem si domů nové akva a až doma po větším prozkoumání jsem narazil na tyto dvě bubliny. Jak to mám řešit? Myslíte, že to akva v pohodě dá? Předem díky za reakce.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2015 02:13 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: O.Tom
Fotka k příspěvku V odkazu videika není práce amatérů,zpochybňuješ použití maskovací (papírové samolepící) pásky a unikla Ti taktní připomínka v následujícím komentáři (vaaclav).
Maskovací páskou se vymezí šířka slepu a zabrání se znečištění okolního skla,tím je zajištěna čistá práce,bez časově náročného odstranňování přetoků silikonu seřezáváním žiletkovými přípravky.K použití saponátů,které jsou uvedeny v dalších příspěvcích,mám své výhrady a nechci je zde rozvádět.Na snímku máš některé z svépomocných pomůcek k demontáži a rekonstrukci nádrží,možná něco napoví,jak na to.Nechci se zde v diskusi zdržovat,s případnými dotazy přejdi na e-mail na mém profilu..



 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 23:11 Muž dudak [1885]
taky používám jarovou vodu, ale jestli to má bejt tvoje první slepené akvárko, tak bych si nejdřív zkusil nějaké menší do 50 litrů abys věděl do čeho deš. Já měl ve svým prvním jak bublinky tak bylo upatlaný, ale sloužilo dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 23:00 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: O.Tom
Já použil jarovou vodu. Jak je v reklamě, jedna kapka stačí ano Bubliny tam nemám, abych řekl pravdu, použil jsem prst a lepidla tak aby to kolem toho prstu nelezlo kolem. Jen jsem ho namáčel do té jarové vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 17:30 Muž O.Tom [439] Re: deck
Tak že půjde silikon vidět je při vyplňování rohů jasné s tím počítám, hlavně aby v něm nebyly vzduchové bubliny, zatím jsem se nedobral jednoznačného postupu či instrukcí co dělat/nedělat a proč/s jakými následky :)

A ještě jsem nic nelepil, ale z toho co už jsem různě četl je prý jarová voda nevhodná, že narušuje silikon a raději se má používat mýdlová voda (je to někde ve zdejším článku o lepení).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 16:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: O.Tom
Jsou k tomu za pár korun stěrky, nebo stačí ustřihnout roh od kartičky třeba z penny. Nenes silikon, rozprašovačem s jarovou vodou to postříkej a setři. Třeba znova jarová voda a zase setři. A když máš větší vrstvu silikonu u dna nevadí, ale boky jsou vidět, já to vyřešil hliníkovýma L lištama, které jsem taky podlepil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 08:37 Muž O.Tom [439] Re: Mrakoplash
To vím, ale není to návrh nové nádrže, přelepuju starou a tam to nezměním.
2cm z 10 mm skla mi nikdo neuřízne, abych mohl dno zapustit.

Re: Tojsouvěci

Nevím co je špatné na mém přístupu :)
Jde mi třeba o to:
Když k sobě přiložím natřená skla, část silikonu se vytlačí ven a teď chci vyplnit ty rohy tak jako jsem naznačoval na náčrtku.
Musím ten vytlačený silikon z lepení odstranit/vyhladit a nebo můžu nanášet na něj, nevznikne tam spousta vzduchových bublin ?
A to mi třeba youtube videa neřeknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2015 07:14 R Muž Mrakoplash [1776] Re: O.Tom
Dno je lepší oblepit dokola. Silikon drží lépe v tahu, než ve smyku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2015 03:20 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: O.Tom
V tvém přístupu bude geniální řešení,že pomocnou ruku najdeš na konci svého ramene,nebo druhou v peněžence.Bez práce nejsou koláče a komu není rady,tomu není pomoci.Přeji hodně štěstí,ať se dílo podaří. :-( stydim spim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 19:46 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: O.Tom
Profíci je možná nepoužívají ale protože ty zřejmě nejsi profík tak ti je doporučuji ale i s nimi můžeš mít zapatlané skla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 18:54 Muž O.Tom [439] Re: vaaclav
youtube jsem několikrát prošel, ale není tam kompletní postup u kterého bych si řekl, to je ono co hledám... o těch postupech s papírovou páskou pochybuji, že je lidi ("profíci") co lepí ve velkém používají
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 18:04 Muž Tojsouvěci [3585] - Kytky s čudlamaRe: O.Tom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 17:48 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: O.Tom
Zadej si na You Tube Lepení akvária a vyjede ti spousta návodů jak na to. www.youtube.com/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2015 16:40 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Měl bych dotaz k lepení, už roky se chystám přelepit akvárium.
Chtěl bych, aby silikon byl i v rozích akvária (viz náčrtek z malování :) ), kvůli vyšší pevnosti a nezarůstání řasou.
Přemýšlím nad tím, jak silikon nanést abych tam neměl vzduch a jak ho zatřít, aby to jen hezky vyplnilo roh a silikon nebyl rozpatlaný všude okolo.
Přelepované akva má 330 litrů, sklo 10mm.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 15:21 hombre Re: bubaksniper
Dej si ty podélné výztuhy ještě pro sichr i dolů ke dnu a nahoru tu příčnou.Já osobně bych si udělal na takový rozměr nádrže kryt s větším přesahem a napouštěl vodu třeba 8cm pod horní hranu akva.Stejně bys měl problém tak vysoký vodní sloupec prosvítit dostatečnou intenzitou s běžnými svítidly.Na to už by byly třeba nějaké halogeny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.08.2015 10:46 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: bubaksniper
Ten kdo to lepil nebyl profík ale hazardér. Dle staré tabulky by sklo mělo mít tloušťku 13mm. Většina profíků dělá akvária už od 60cm výšky z 12mm skla.
Já mám taky akvárium z tenčího skla než se běžně při takových rozměrech používá, ale mám nahoře uprostřed a i podél všech 4 stran výstuhu.
Akvária jsem nikdy nelepil, ale to tebou zmíněné akvárium bych se bál v obýváku napustit i s výstuhou. Za běžného provozu to očividně přežije, ale nebude mít moc velkou rezervu pro případ nenadálé situace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2015 09:13 Muž bubaksniper [4] – Příčná výztuha
Ahoj dostanu od kamaráda (souseda) akvárko cca 2 roky staré. Rozměry jsou 120x50x70v, je profesionálně slepeno, ale jen ze skla tloušťky 10mm, nahoře má na obou stranách podélné výztuhy. Přemýšlel jsem že bych nalepil ještě jednu příčnou pro klid na duši. Moje otázka je jestli je to dobrý nápad nebo ne, když to lepil profík a nedal jí tam a 2 roky to drželo. Jestli ano tak je lepší jí nalepit když je v akváriu voda nebo při úplně prázdném? Bojím se třeba jestli mi ta příčná výztuha neutrhne ty podélné když ho napustím. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 13:02 2110Majka Re: hombre
Děkuji moc. Asi to bude lepší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.08.2015 12:43 hombre Re: 2110Majka
Za tři stovky máš nové,když to dáš přelepit,bude tě to stát skoro stejné peníze a budeš mít pořád staré sklo,které časem tvrdne a křehne,tak proč riskovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 11:15 2110Majka – Přelepit avárko
Ahojky všem,
poradíte mi prosím někdo jestli je nutné přelepit akvárko??
První malé akvárko o necelých 30 litrech jsem dostala přesně před 13 lety. Při povodních jsme ho stěhovali s minimem vody uvnitř. takhle jsme ho stěhovali celkem asi 6x. Otázka je, jak moc lepidlo ve spojích vydrží. Akvárko neprotéká, ale bojím se únavy materiálu, nic nevydrží věčně. Myslíte, že by bylo rozumné akvárko nechat znova přelepit? Dělá se to vůbec preventivně? Děkuji ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:47 JosefVavra Re: Březka
přilož ke stěne papír a uvidíš trošku se to zazelená :-) , ale nic to není a optiwhite již doporučuji při 15mm nebo u akvária které bude stát jako příčka , ale jak je to někde u stěny nebo s 3D pozadím tak to nemá smysl a je to fuk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:23 Muž Březka [10] Re: vaaclav
jojo. Je to z obyčejneho floatoveho skla. Neni to extra čiré ( optivithe...? ) Takže po napuštěni to zmizí :) dikas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:23 Muž dudak [1885] Re: Březka
klasické sklo float, ze kterého se akvárka dělají má nádech do zelena, čím tlustší stěna, tím je to víc vidět, jinak se ještě dělají skla optiwhite, která tento nádech nemají, ale zase je akvárko z nich o dost dražší. Já mám 10mm a taky to bylo znát, ale jak ho napustíš a nasvítíš ani si toho nevšimneš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:19 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Březka
Pokud je bez vody tak to je použitým sklem a nebude to žádný problém. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:16 Muž Březka [10] Re: vaaclav
nene to je nove akva. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:13 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Březka
Já ho mám také z 12mm a nic do zelena. Aby jsme si ale rozuměly ty v něm nemáš asi ještě vodu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 22:07 Muž Březka [10] Re: vaaclav
No oči mam snad v pořadku. Teda zatim :) vypada to hodně podobně jako tady. r.wz.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:49 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Březka
Tak to asi ne, máš náběh na zelenej zákal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2015 21:06 Muž Březka [10]
Ahoj měl bych dotaz. Nove akvarium slepene z 12mm skla. Ma lehce nazelenalý nádech. Předpokladam že to bude tou silou skla.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2015 16:31 Pavel
Tak nová nádrž je doma. Firma ve Františkových Lázních je opravdu profík na výrobu akvárií. Přístup, jednání, provedení je naprosto profesionální. Akva slepili z 10mm skla, příčná vzpěra nalepena na podélné vzpěry a je mnohem širší než u předchozího, čistota, žádné upatlané místa od silikonu... Mrzí mě, že jsem tuto firmu neoslovil jako první. Je-li zde někdo z Chebska, mohu vřele doporučit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 17:18 Pavel
Pro O.Tom pokud si to akvárko nechceš udělat v nejzápadnějším městě (Aš) a jeho blízkém okolí, tak je to nepodstatné. Nyní se mi lepí nové ve Františkových Lázních u firmy, která se dlouhá léta specializuje jen na výrobu akva-tera. A věřím, že to dopadne dobře. Ovšem co budu dělat s tím, co mám nyní doma, to zatím nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 13:48 Muž sasula [274] Re: Designer
A teď ta nejdůležitější otázka. Komu věřit a svěřit akva. A od koho se držet dál.
Třeba můžeme začít Prahou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.03.2015 12:46 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: JosefVavra
Mozna bude duvod jeste jednodussi, nez si myslime. Nekdo to nalepil na zaprasenou (spatne ocistenou) hranu.

Dalsi veci (ten utrzeny spoj) je namahani v tahu a ve strihu (zde jasne ve strihu). Driv se treba lepila akvaria tak, ze se na spodni sklo nalepila zhora skla bocni, dnes se bocni skla lepi kolem spodniho. Takze drive byly spodni spoje namahany ve stihu, voda se snazila sklo odtlacit ve strihu lepidla, dnes lepidlo namahame v tahu.

Zkusime na to jit logikou a selskou zkusenosti. Kdyz poliju sklo vodou a prilozim na nej druhe, chtel bych nekoho videt, jak je v tahu od sebe dostane, drzi to neuveritelne pevne. Ale ve strihu (ze je vysune vuci sobe bokem) to zas tak velky problem neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2015 12:10 Muž O.Tom [439] Re: Pavel
Stále by mě zajímalo, kdo a kde to lepil :)
Abych si tam náhodou nenechal taky něco slepit... když bych chtěl "ušetřit".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2015 10:42 JosefVavra Re: Pavel
od pohledu 2 možnosti , buď se nejedná o akvarijní silikon který nevydrží tlak a nebo je to moc namáčknutý a není ve spoji téměř žádný silikon
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 19:13 Muž rybka1 [178] Re: Pavel
Fuuuu,akva vhodne tak pre skrecky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 18:26 Muž Tomson [1] Re: Pavel
Vybouleni bych se nebal,,taky to tak nejak mam a drzi,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.03.2015 17:43 Muž O.Tom [439] Re: Pavel
8 mm mi na tu výšku akvária příjde ještě použitelné, i když je akvárium poměrně dlouhé.
Fatální selhání vidím vté utržené příčné výztuze, na které je sakra málo silikonu a i když to jde z fotky špatně odhadnout, příjde mi i poměrně úzká.

A vůbec jak na to koukám, ta příčná výztuha byla nalepena na horní hraně akvária ?
Jestli jo, tak to lepil nějaký "jouda"... ta výztuha by měla být nalepena na těch horních podélných lištách, tak aby byla přilepena co největší plochou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2015 17:06 Pavel
Pane Vávra, doschlé to určitě bylo, měl jsem ho doma od poloviny prosince a první napuštění proběhlo včera. Výsledek je vidět na fotkách. Nádrž jsem raději vypustil. Také mi přišlo, že silikonu je tam na pohled daleko méně, než jsem měl u svého předešlého akva. Myšlenka, že nechám akva rozřezat a přelepit mě také napadla a tak jsem dnes oslovil nedalekého výrobce akvárií, který lepí akva do celé Evropy. Pan majitel byl ochotný, ale prý si to nelajzne, protože je to jen z 8mm skla. Prý dle tabulek by to při rozměrech, které mám, mělo být 10mm sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 16:58 Pavel
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přikládám pár fotek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 09:02 Muž DrChila [243] Re: Pavel
Pokud nemáte už důvěru k tomu co ti to lepil. Tak nejlepší je to rozlepit očistit a nechat někde jinde slepit a šikovně hlavně proložit nejlíp dekami, aby se ti akvárium nepoškrábalo. Nejlepší způsob pokud to nevyreklamujete u dotyčného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   03.03.2015 22:42 JosefVavra Re: Pavel
třeba to bylo slepené kvalitně ale nebylo to doschlé , pokud jde o výrobu pak může se stát že i silikon může být přemrznutý nebo špatně skladovaný a dotyčný výrobce s tím nemá nic společného ( osobně se mě to stalo u tří značek TKK,SIGA,TYTAN ) u poslední značky mě jejich zástupce jednoduše odsekl větou že Polák zapoměl cosi přimíchat a tím to zkončilo a 70 nakoupených tub jsem rozdával na tmelení a nikdo mě již nevrátil peníze ani nekompenzoval ztrátu času i když jsem byl ujištěn že dealer přijede a dá to do pořádku , dále musím ale zase napsat že třeba "šikulky" z firmy Sklo Bendl , lepí akvária na broušenou hranu s argumentem že je to špičkově umyté a pak to nevadí ( blbost všech blbostí , pískovaná nebo broušená neleštěná hrana silikon odpuzuje a není adhézní) , pak jsou šetřílkové kteří používají místo lepidla na akvária kde co seženou a je v tubách nebo salámech , už jsem zde i četl jak někdo lepí MSpolymerem a jinejma hnusama i jsem četl spoustu pomluv a pravd ale co se na to celé podívat podrobně a zjistit příčinu ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.03.2015 18:42 Muž O.Tom [439] Re: Pavel
Možná nejenom mě, by zajímalo, kde to bylo dělané a nějaká fotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2015 17:21 Pavel
důvěru jsem opravdu ztratil. Navíc jsem nyní ještě objevil bublinky v silikonu ( naprosto stejné jako zde prezentoval na fotografii o něco níže uživatel Burik) Jsem znechucen :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33213x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=351