Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:42 S Muž invalida [3881] Re: datura
Dnes už podruhý uděluju pochvalu za otázku před zbrklým jednáním ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:37 Žena datura [104]
nuže dobrá, nebudu přehnaně snaživá, dokud akvárko běží bez problému :-) V této souvislosti mi připadá kompletní znovusestavení jako úlet. Ještě, že jsem se zeptala - už jsem vybírala silikon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:11 R Muž Silent [5949]
S přelepováním starého silikonu novým nemám dobrou zkušenost. Starý a nový silikon se nikdy pořádně nespojí a tudíž pokud starý silikon neprosakuje preventivně bych ho nepřelepoval. Když už přelepit tak komplet nově.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:08 yenya Re: datura
Možná to fungovat bude, ale já bych to udělal pořádně. Rozřezat, očistit a slepit. Jestli chceš dávat přes starý silikon, který neteče, nový silikon, asi můžeš, ale výsledek se podle mě, rovná nule a navíc z hlediska estetiky, no radši si to nech projít hlavou pořádně. Aby se ti ještě ten nový silikon neodlepil od toho starého, "znečištěného", protože si myslím, že to ani nebudeš moct pořádně očistit ano Edit: nebo jak píše invalida, sklenář palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 20:05 S Muž invalida [3881] Re: datura
Moc tomu nepomůžeš...je to o litráži. Samotný přelepení udělá sklenář celkem levně ale očištění trvá a nechá si zaplatit čas. Ale rozhodně to udělá rychleji než ty ;-) Dal bych mu celý akva a nebo očištěný skla ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 19:53 Žena datura [104] – Preventivní přelepení spojů
Ahoj,

budu měnit dno, a při té příležitosti jsem se rozhodla, že by bylo dobré, kdybych rovnou zajistila i spoje. Vzhledem k tomu, že už mi akvárko jednou prosakovalo, tak se bojím odřezávat původní silikon (ano, jsem asi paranoidní). Chci se zeptat, jestli to vůbec bude k něčemu, když na něj jenom plácnu další vrstvu, aniž bych odstranila starou, nebo to nebude mít žádnej funkční efekt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2012 19:55 Muž Shrimpman [36]
youtu.be/…
to je paráda potlesk

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 14:38 Žena Xlienka [276] - Amerika
Zkusila bych miga.cz, taky se zabývají lepením akvárií a jsou v Praze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 09:56 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jirzik
A od kud si? U Fardů by to třeba určitě zvládli, ale sídlí v Odrách ...
Jinak souhlas s Čuprem, taky bych to radši nechal celé slepit znova. Pokud je poškrábané, tak by možná stačilo nové čelní sklo, ale na tom je nejlépe se domluvit s tím, kdo ti to bude lepit a bude ti schopný přesně říct, co kolik stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   31.05.2011 08:12 Muž ČUPR [204] - TetryRe: jirzik
Pokud je akvárium starší více jak 10 let, NEDOPORUČUJI nějaké "přelepování", ale kompletní rozebrání, očištění hran a znovu slepení. Ovšem nutno přihlédnout i k případnému dalšímu opotřebení (např. poškrábání skel apod.) a zda se nevyplatí slepit nádrž ze zcela nového skla. Ušetříš si tak nervy a podobná ranní probuzení do mokrého rána...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 07:05 jirzik
Dobrý den,
prosím Vás zkušenější tímto o pomoc. Zdědil jsem údržbu staršího Aqua cca 370L asi před měsícem jsem řešil únik vody v horní části. Udělal jsem opravu vnitřní hrany silikonem a od té doby klid až do dnes. Dnes jsem si dal super probuzení. Vstanu a v obýváku cca 100L vody na podlaze. :-)

Už na to nemám nervy a sám se do toho pouštět nechci. Rozhodl jsem se celé akvárium vylovit vyndat všechny dekorace a svěřit kompletní přetěsnění odborníkovi.

Nevíte o nějaké firmě která by byla schopná na místě odborně přesilikonovat všechny spoje akvária?

Děkuji za radu.

PS: jedná se akvárium v Praze 9 odpovědi buď sem nebo na mail mailto:jiri.hradecky@ewh.cz

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 16:59 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: hutch
zalepoval jsem stejnou díru od výpustě u svého akvaria, lepil jsem to zevnitř a silikonem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 09:40 Muž Yirka [9126] Re: hutch
Ničemu tím neublížíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 09:20 Muž hutch [3] - SumciRe: Yirka
Souhlasim, ale raději jsem chtěl slyšet i názor zkušenějších :)

A co ta díra, mám ji zapatlat silikonem na akvaria (tím chci i lepit to sklo)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 08:58 Muž Yirka [9126] Re: hutch
Je to sice blízko hrany, ale lepil bych určitě zevnitř. Lepil bych normálně lepidlem na nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 08:31 Muž hutch [3] - SumciRe: hutch
Fotka k příspěvku Zde eště přikládám foto celého akvária, díra je momentálně dole :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2011 08:29 Muž hutch [3] - Sumci – pomoc s zprovoznenim 400l
Fotka k příspěvku Nedávno sem získal nové akvárko, které ale potřebuje eště trochu doladit, než ho budu moci zprovoznit.
Dřívější majitel měl akvarium s výpustí, viz. obrázek, která je umístěna uprostřed jednoho boku. Výpusť měl přidělanou na čtverečku skla, který byl přilepen zespoda k akváriu. Ten jsem včera odřezal a nyní bych chtěl nějakým způsobem zalepit onu díru, která tam je...
Tzn. sehnat opět čtvereček skla, který přes to nalepím, ale nejsem si jist, zda ho lepit zevnitř, zespoda nebo zevnitř i zespoda. Předchozí majitel ho měl zespoda, ale nevím, jak a kde měl akvarium umístěné, bojím se, že po napuštění vody + dna, atd. by tato nerovnost mohla způsobit, rozlomení akvária (nejsem si jist, zda by se tíhou samo vytlačilo do polystyrénu), také bych se ještě rád zeptal, čím by bylo ideální čtvereček nalepit.

Moc všem děkuji za reakce
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 18:06 Muž kortezhugo [983] Re: uchoLV
to sa neda povedat co je lepsie?
lebo drzat to bude tak ci tak -a je jedno pre ktory sposob sa rozhodnes...

je sice pravda to o tom tahu....
lenze lepena plocha akva je dostatocne velka -preto je skoro jedno ci tahas? alebo strihas?

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 12:14 Muž Lucky005 [197] Re: kortezhugo
k tomu videu z youtube, pekna a cista prace, ale ja bych stejne jeste pro svuj klid prejel vnitrni spoje silikonem a uhladil prstem, proste zakulatil ten vnitrni spoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2011 11:53 Muž uchoLV [7]
Ja som nakoniec našiel tiež nejaké www.polit.sk/…
ale mám pár otázok. Pri čítaní fór som narazil na informáciu ,že silikón vydrží viac ak je namáhaný na ťah (lepenie stien ku dnu z boku), ako pri namáhaní na strih (lepenie stien na dno z vrchu). Akvária v príspevkoch sú lepené oboma spôsobmi tak neviem. Mne príde ako praktickejšie lepiť z boku, lebo je ľahké zabrániť vytlačeniu lepidla zo spoju (neviem ako sa to robí pri lepení z vrchu, ale určite sa to dá ,moje akvárium je tiež lepené z hora a má podľa mňa dosť ťažké steny). Aký je Váš názor , čo je lepšie ?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 23:38 Muž kortezhugo [983] Re: uchoLV
tiez pekna praca...

www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 22:52 Muž kortezhugo [983] Re: uchoLV
www.aquarticles.com/…

toto je sice bez vyztuh ale pomerne velke
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2011 20:45 Muž uchoLV [7]
Tak som späť... :-) Blúdim po youtube ,ale nedarí sa mi nájsť nejaký obsiahlejší , popisnejší postup lepenia veľkého akvária (aj výztuhy a tak) . Nemá niekto takýto hutný link? može byť aj v angličtine , a nemusí to byť nutne video. Nechcem lepiť rovno nejaké mega to je jasné, ale chcem si to pozrieť. Začnem s nejakou 100, aby to malo aj výztuhy a uvidím...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:47 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Petan
Pokud na to máš záruku tak bych byl v klidu...Nedovolili by si jen tak dát záruku kdyby si tím nebyli jistí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:45 Petan – Vnitřní rohy
Udělal jsem si radost a svemu 100 litrovemu akva poridil vetsiho 300l kamarada. Na malem akvarku mam vnitrni rohy vyplnene silikonem, ale na novem velkem NE. Prosim o radu, mam rohy dodatecně vyplnit silikonem? Koupil jsem ho raději ve Zverimexu abych měl zaruku profi výrobku, ale ted si tím nejsem jistej a vaham s napuštěním. Díky za radu Peťan

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:46 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Je vidět že se tím živí, a kdo se tím bude živit a není hloupej tak si pořídí odpovídající nářadí, ušetří čas, lepidlo a víc toho stihne X-) Po slepení pár desítek akvárií se do toho každý šikovný dostane také a půjde mu to stejně dobře :) Je velký rozdíl slepit jedno akvárko za týden nebo měsíc a nebo deset a více denně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:39 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Slepit si akvárium je jednoduché já všechny akva co jsem kdy měl byli lepený doma děda se tím kdysi částěčně živil...Není ne tom nic a chlápek na videu dobrej no ale kdyby měl klasickou pistoli tak by si na ten počet akvárek pěkně máknul....Není to jen tak s klasikou je to makačka...Ale samotné slepení je jednoduchý a rychlý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 18:12 Muž Dahak [425] - Cichlidy
Haimdol napsal: Jen z toho prostě nejsme na větvi a tak promiň jestli jsme se nějak dotkli tvého jemnocitu. hmm

Já teda v tom co napsal Králas nevidím ani maličkej náznak toho, že by toužil po tom, aby z toho byl někdo na větvi :).Možná lehkej obdiv k práci sklenáře, ale nic víc proto i mě ty reakce přišly přinejmenším divný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 17:25 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: králas
Ja s tebou súhlasím, je tu veľa odborníkov, ale koľko akvárií zlepili? Môžeš 100x vidieť a keď sa do toho pustíš, zistíš, že ten na tom videu je naozaj frajer. Keď si spomeniem na moje prvé lepené akvárium stydim
Myslím si však, že príprava skla, rezanie, brúsenie, ošetrenie skla a zaistenie bezpečnosti pri práci so sklom je 80% úspechu, lepenie 20%
Nemáte videa s komentárom, (ale aj bez neho)o rezaní skla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 15:36 Muž Lukinulus [10] – Re: králas
Video je to pěkné a pro toho, kdo ještě neviděl jak se akvárium lepí určitě i poučné.
Nic zlého vůči tobě ani tomu videu jsem nemyslel.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:59 R Muž Silent [5949] – Re: králas
Ale ano! Video je pěkné, jenže reakce které přišli jsi asi neočekával. Nikdo to tu nezkritizoval, ani v tom nic nehledá. Jen z toho prostě nejsme na větvi a tak promiň jestli jsme se nějak dotkli tvého jemnocitu. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 14:49 králas – Re: Kajka99
Je to video pro zpestření, tak nevím, co na tom pořád hledáte nebo kritizujete.
Vám se člověk nezavděčí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 13:42 Žena Kajka99 [229] – Re: králas
ale nevyplývá a to že jim to budete podsouvat to nepředělá na fakt :-D jo chlapík ve videu je šikula a umí hodně rychle slepit akvárium, ale taky se tím asi živí, že...já jsem taky po pár hodinách v čokoládovně měla figurku mikuláše zabalenou za 7s :-). jak už to vystihl haimdol
sorry, ale tvoje reakci vypadala jako kdyby to byl nějaký malý zázrak a přitom to byla "jen" velmi dobře odvedená práce

jenom proto že z toho někdo nejde do kolen a vidí to tak jak to je neznamená, že se cítí povýšený či že si myslí že by to zvládl lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:32 R Muž Silent [5949] – Re: králas
Tak se nečerti :-) . Shodneme se v tom, že je dobrej ano . Mimochodem stejně šikovné sklenáře znám proto, že mně akvária a věci kolem toho živí. Tudíž si vybírám fachmany. Pravda je, že takhle šikovných moc není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:30 králas – Re: Haimdol
(Nikdo tu netvrdil, že jsme tu stejní borci jako on.)
Ono to z těch vašich příspěvků totiž tak vyplívá.To video ber jak je a neřeš, pokud by měl tuhle pistoli šlo by mu to tak a pokud jinou tak zas jinak.A takoví to, já znám lidí co uměj ....to už jsem taky někde slišel.Je prostě dobrej nic víc nic míň ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 13:07 R Muž Silent [5949] – Re: králas
Nestačilo ;-) . Znám pár sklenářů co tohle umí taky a, sorry, ale tvoje reakce vypadala jako kdyby to byl nějaký malý zázrak a přitom to byla "jen" velmi dobře odvedená práce. Navíc to se mu to klade silikon takhle bravurně když používá kompresorovou pistoli. Pokud by použil obyčejnou mechanickou tak by mu to takhle neodsejpalo. Nikdo tu netvrdil, že jsme tu stejní borci jako on.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 12:46 králas – borci
(na tom nic není,Taky v tom nevidím žádný zázrak,Až těch akvárek slepíš tolik)
Tak sorry, já nevěděl, že jste taky takoví borci jako on.
Možná by stačilo jenom to šikovný řemeslník a pod...nemyslíte? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.02.2011 10:43 Muž Lukinulus [10] – Re: králas
Až těch akvárek slepíš tolik, co jich tam má jen nachystanejch, tak to budeš taky umět :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 10:37 R Muž Silent [5949]
Taky v tom nevidím žádný zázrak. Je to prostě šikovný řemeslník který lepí už rutinně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2011 10:31 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: králas
na tom nic není,já si akva lepím 20 let.Nejsem ochotný někomu za 20 min práce platit 2-3 tisíce.To jen na tady se z toho dělá pavěda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2011 09:54 králas – Lepení na počkání
Pokud nechcete čekat, našel jsem borce, který lepí akva na počkání :-)
Takhle umět ze silikonem ano
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 22:12 R Muž Mrakoplash [1776] Re: O.Tom
On ten silikon bude držet o dost líp v tahu, než ve smyku. (někde to tu už bylo rozebíraný kdysi)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:52 MatroneK Re: Pitr01
A ještě dotaz mám akvárium slepené tak, že stěny akvária přesahují pres dnou, tudíž AQ stojí na hranách nikoli na dně. Akvárium před pár dny vyteklo, přemáznul sem vnitřní hrany silikonem, zatím drží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:52 Muž O.Tom [439] Re: MatroneK
co jsem si nechaval lepit akvarium minuly rok u sklenare, nalepil steny kolem dna. Byl jsem prekvapeny, protoze jsem se po akvariich nedival dobrych 15 let a me predchozi bylo lepeno na dno. Nejsem si uplne jisty, ale myslim ze jsem tu ptal a prej je to pevnejsi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:47 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: sokar
já mám od nich menší akvária a ty jsou všechny lepený na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:43 sokar Re: MatroneK
Moje obě akvária lepil Sklorex a tam jsou boky lepený ke dnu.Měl sem lepený akva od jednoho sklenáře a ten lepil boky na dno a akva málem prdlo. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 20:19 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetkyRe: MatroneK
Na to se názory různí, já preferuju okolo dna. Většina výrobců akvárií na tento způsob přechází (snad kromě vytíraček). A taky to líp vypadá :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 19:30 Muž Pitr01 [6] Re: MatroneK
Určitě na dno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 19:08 MatroneK
Zdravím, mám dotaz je lepší lepit akvárium na dno nebo, okolo dna? ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2010 12:56 Muž Sewer [99] – Re: Masarowitch
Taky zajímavá zkušenost... Dám si na to pozor. Slepím to co nejdříve to půjde, abych to mohl nechat co nejvíce dní schnout ano

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=1201