Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 14:47 jirkamrvik
prosim o radu : můžu dostat akvárium 150x60x30 ale pravá strana akva je rozlepená tak potřebuji radu co s tím. napadlo mě přelepit stranu silikonem a udělat na akva rám aby se to znovu nestalo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 12:16 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – dotaz
zdravím, budu kupovat akvárium starši, bylo 8 let uskladněné vypuštěné a kmně zajíma jestli je nutné to přelepit nebo to stačí např přetesnit zvnitř nádrže. je to 500l akvárium. Díky za případný rady, raději bych to asi přelepil, ale nemám zkušenosti s lepením akvárií a sám to asi nezvládnu, takže i případnou nabídku na pomoc uvítám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2013 12:03 hubkal Re: hlavi
Ahoj,

sice nejsem sklenář, ale čistě teoreticky - např. bezpečnostní dvojsklo VSG 44.1 je složeno 4mm + 0,38mm fólie + 4mm. Fólie je tam proto, aby se při poškození nerozpadlo. Což znamená, že se to v tlaku na plochu chová jinak než prosté 8mm sklo. Dle mého názoru to unese míň a může docházet k posunu vrstev skel vůči sobě až do extrému - oddělení vrstev od sebe.
Mimo to u jednoduchého skla máš dva přechody optického prostředí: vzduch -> sklo -> voda. U lepeného máš čtyři: vzduch -> sklo -> fólie -> sklo -> voda.

Luděk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 09:17 Muž Jiri_99 [425] Re: PaDa
A jo, to mě ale vůbec nenapadlo.. :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.02.2013 23:29 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Jiri_99
Laickým pohledem bych to vyhodnotil, že dotyčný chce udělat akvárko z lepeného dvojskla, mezi těmito dvěma skly je nějaká fólie.
Ale nedivím se tvému zmatení, když někdo píše (s odpuštěním) jak tatar, není divu, že zůstane nepochopen. smich
Chápu nějakou tu větnou zkratku nebo v rychlosti psaní pár chybiček, ale tohle už chce hluboké soustředění. ;-) Asi jsem prostě stará škola... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 23:07 Muž Jiri_99 [425] Re: hlavi
hlavi napsal: dobry den chtel bych se zeptat jestli se do udelat akvarium z dvous skla u prostred z folii dekuji za odpovedi


Nejsem si jistý, jestli jsem si to přeložil správně, ale opravdu chceš dát doprostřed místo skla folii? coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 11:11 hlavi – lepene sklo na akvarium
Fotka k příspěvku dobry den chtel bych se zeptat jestli se do udelat akvarium z dvous skla u prostred z folii dekuji za odpovedi
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 17:56 Muž caarpio [17] Re: smidakkuba
diky moc dam pak vedet jak jsem dopadl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 16:36 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: caarpio
Nejjednodušší budeš mít vříznout zadní stěnu. Sám jsem podobnou opravu dělal když jsem to přehnal a slepil 295l akva z 6mm skla. čelní sklo to nevydrželo a ruplo. Vyříznul jsem ho a nalepil tabuli 8mm skla a akva jede dál.Nic na tom není. Když mi u jedne vytíračky kterou jsem koupil jako starší začlo téct dno tak jsem ho jen vypustil odmastil a dno obetřel naokolo vrstvou silikonu a byl pokoj. Ovšem toto bylo mé první a poslední starší akva co jsem kupoval. I když nebyla potopa tak to bylo nepříjemný. Proto už vždy jen výroba doma.
Zde pro ukázku ostatním co jsme vyráběli s otcem.
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 15:15 Žena LinaDee [167] - AquascapingRe: vaaclav
To co dělají na tom druhém videu mě čeká po stěhování...... Mám starší akvárko, děsím se toho ho přelepovat, nikde neteče, tak alespoň takováhle údržbička.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 15:06 Muž rriki [818] - CichlidyRe: caarpio
To je úplně to samý ne :-D když ho otočíš.Samozřejmě ,že uřízneš čelo,nebo zadek podle tebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 15:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: monty
v čem?pokud nějakou práci děláš min 8 hodin denně a od pondělí do pátku resp.do neděle jako Uk, tak budeš profík v čemkoliv.Způsobů lepení je víc.Tady vidíš jak je lepení rychlé a jednoduché a proč potom ty akvária jsou tak předražována?Zato ten druhý je tragéd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 15:02 Muž caarpio [17] Re: rriki
prave ze ne tece to ve spoji mezi zadni stenou a bokem bude lepsi vyriznout bok nebo zadni stenu .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 14:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: caarpio
Moc Ti nerozumím,kde to teče? oOd čelního skla ze zhora? Tak to je nejjdnodušší oprava.Uříznout čelní sklo důkladně žiletkou očistit a důkladně odmastit.Potom na na hrany naneseš housenku,není tam důvod aby se lepidlo schrnulo a přimáčkneš
a zevnitř prstem uděláš klínek ,hotovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 14:54 Muž monty [86] - Amerika
Ten ukrajinec (první) je borec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 13:39 Muž caarpio [17] Re: vaaclav
moc dekuji pristi tyden se do toho postim a uvidime dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.02.2013 12:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: caarpio
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 12:12 Muž Yirka [9126] Re: caarpio
KLdyž otázka tak s otazníkem.....
Držet to bude, ale musíš tomu, dle tloušťky slepu dát čas na vytvrzení- vyzrání. Pokud si projdeš toto vlákno, určitě tu jsou konkrétní poznatky z techniky lepení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 11:09 Muž caarpio [17] Re: fido16
oki diky moc a mozna blba otazka bude to drzet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.02.2013 00:10 Muž fido16 [631] Re: caarpio
Vyříznout a slepit znovu. Jelikož by se mohlo stát že jakmile akva napustíš tak se silikon nepatrne roztáhne a může začít téct jinde nebo se to rozjede ještě více :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 23:05 Muž caarpio [17] Re: rriki
Já mám jen strach,že když to sklo vyříznu, hrany máznu silikonem, tak že při vsazování mi ten silikon zůstane venku a mezi lepenými plochami nebude nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 22:41 Muž caarpio [17] Re: fido16
takze ho musim vyriznout nebo ho tam muzu nechat a jen to pretahnout diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.02.2013 22:29 Muž rriki [818] - CichlidyRe: caarpio
Proč by to nešlo lehce?Odřízneš sklo žiletkou pořádně očistíš , uděláš pěknou rovnou housenku, přiložíš sklo a domáčkneš ,vytlačený silikon vymázneš prstem.Práce tak 10-15min
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 22:22 Muž fido16 [631] Re: caarpio
tak pokud hrany skla dobře přetáhneš pěknou housenkou silikonu tak se ho tam dostane dost. A zevnitř akvária můžeš rohy přetáhnout silikonem též a pěkné rozmáznout štětcem ať se ti to pěkně dotlačí do spár a bude to v pohodě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 21:50 Muž caarpio [17] Re: fido16
oki pocitam stim ze to nepujde lechce ale neni na to nejaky figl a mam strach aby se tam lepidla dostalo dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.02.2013 21:41 Muž fido16 [631] Re: caarpio
Aha tak to je mladé akva :-). Já myslel že je staré tak 5-8 let tak tj. Pak bych stěnu odřízl očistil od silikonu pořádně odmastil a nalepil zpět celé akva bych nerozlepoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:41 Muž caarpio [17] Re: fido16
akva je stare 2 roky a nechce se mi ho vyhazovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:38 Muž fido16 [631] Re: caarpio
Jak staré je akva? Možná bych to řešil novým akváriem časem se to může rozlepit někde jinde :-). Takže za ty prachy co dáš za nové akva si ušetříš nervy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:17 Muž caarpio [17] Re: kortezhugo
ono to teda povolilo v jednom spoji vyska akva je 55cm a je to povoleny tak 20cm tak co stim dekuji za rady je to 240litru dekuji moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:42 Muž kortezhugo [983] Re: caarpio
Predne,zadne sklo bez poroblemov.Bocne su na tom trochu horsie.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 19:09 Muž caarpio [17] – praskla stena
prosim o radu jde zpatky vlepit jedna strana u akva aby se nemusela rozebirat cele akva dekuji moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 18:43 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
pripadne jestli mate nekdo zkusenost s lepenim takhle velkych nadrzi?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 14:38 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – sklenar z prahy
zdravim, vite o nekom z Prahy kdo zarozumnou cenu lepi akvaria? budu prevazet 680l nadrz, ale je dost siroka a nejspise ji rozrezu a pak ji budu potrebovat slepit doma. mozna budu menit jednu stenu za novou. vite o nekom za rozumny peniz?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:48 hokky – Lepení akvária
Zdravim nevítě někdo kdo v okolí Teplic (Ústí nad Labem) lepí akvária za nějakou přijatelnou cenu? Chci rozměr 80 x 30 dno ale výšku tak 50-55cm. To asi nikde v obchodě neseženu. Díky X-) (hlavně aby bylo slepeno kvalině aby mi to neruplo)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2012 21:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: swat777
Odříznout a přelepit.Jestli už teče jedna strana asi bych to rozlepil a slepil celý znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 20:28 Ingič
nejlepší by bylo, kdybys celou stěnu odřezal, očistil, odmastil a kvalitně znovu slepil, vzhledem k tomu, že budeš akva teprv zakládat, bych to tak udělal..já dřív řešil tenhle problém na zaběhlým akvárku, zkoušel sem ho lepit silikonem po pouhým odpuštění vody, vydrželo to max týden, nakonec sem z akva udělal terárko pro křečka..nebo ještě před odřezáním té stěny můžeš zkusit vlepit silikonem nějaký skleněný hranolek do té poškozené hrany..good luck, 72 litru rozhodne za slepeni stoji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 20:15 swat777 – Oprava tekouciho akvaria
Ahojte akvaristi.
Potreboval bych poradit ohledne tekouciho akvaria.Dostal jsem akvarium 72.L ktere teklo. Akvarko jsem na necisto napustil a zjistil ze pravy zadni spoj tece.Vypustil jsem ho a nechal vyschnout potom jsem misto odmastil a prelepil silikonem cirým na akvaria.Po napusteni zase teklo tak jsem to opakoval a dal dalsi vrstvu silikonu.A nepomohlo.pak jsem zjistil ze spoj od zrhuba třitvrtiny vysky akvarka vubec nedrzi.A ted ta rada... Pomuze odstranit veskery naneseny silikon a znovu zalepit a nebo radsi odrezat celou zadni stenu skla a nalepit znovu.
Budu rad za kazdou radu dekuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2012 00:00 Muž Charlant [0] Re: Charlant
Kecám...vložil jsem blbý odkaz... je to www.youtube.com/…
omluvte zmatky...však už je taky pěkně pokročilá hodina, tak se není co divit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 22:32 Muž Charlant [0] Re: Haimdol
Haimdol napsal: Ale ano! Video je pěkné, jenže reakce které přišli jsi asi neočekával. Nikdo to tu nezkritizoval, ani v tom nic nehledá. Jen z toho prostě nejsme na větvi a tak promiň jestli jsme se nějak dotkli tvého jemnocitu. hmm

Ještě reakce k tomuto - já si myslím, že jde právě o to dělat to, naprosto přesně tak, jako tenhle profík. Já jsem za to video velmi vděčný. Ne nadarmo se lidé dříve učili NAPROSTO PŘESNĚ NAPODOBIT staré mistry. Na východě (Čína, Indie,...) se tak učí mnozí dodnes. A funguje to. Když si mistr od nás z Evropy, který předváděl, jak se vyrábějí boty, v určité fázi ukázky utřel čelo od potu, napodobovali ho tamní včetně toho utření potu. To proto jsou manuálně tak zruční. Mají cit, pro detail a dodrží to přesně.

Co z toho plyne...nekoukal jsem na pohyby v žádných dalších videích. Kouknul jsem ještě na dvě videa - ale to jen kvůlli technickým záležitostem, které se týkají uhlazování lepidla po slepení - to on nepředvádí. Ale na inkriminované video jsem se podíval čtyřikrát. VÝSLEDEK: To co on předvádí jsem udělal naprosto stejným postupem - a uala - ono to fungovalo a bylo to hrozně jednoduché. Samozřejmě příprava před tím a uhlazení tmelu potom.

...ještě nevím, jestli to bude držet, ale řeknu vám, vypadá to opravdu k světu! ;-) hop

ps. je to mé první slepení akvárko (36 litrů celkový objem) - předtím jsem jen jedno opravoval a to zatím nevím, jak dopadlo, ale už je napuštěné do dvou třetin a zatím drží.

Píšu to, protože to sám znám z bojového umění. Nemá cenu koukat na videa průměrných. Má cenu koukat na videa těch nejlepších. Jedině tak se člověk něco smysluplného naučí.
ahoj

Edit: aby to video nezapadlo a bylo jasné, o čem se mluví: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:58 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Charlant
Zbytečná práce,slepit a potom vzít jarovou vodu a akvárium stěrkou očistit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:50 Muž Charlant [0] Re: rriki
ok, klínek bude - k izolepě se ptám, jestli to mám oblepit jako v tomto videu www.youtube.com/… žlutou páskou, nebo klasickou izolepou...jde mi o to, aby to šlo strhnout, nenechalo to stopy, ale aby se to zase neroztrhalo - což u papírové - nevím - hrozí/nehrozí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:44 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Charlant
Nerozumím,izolepu používám pro přidržení skel ,aby se nerozjela a vnitřní klínek je důležitý hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 17:48 Muž Charlant [0] – Lepící páska
Na ohraničení spojů při lepení používáte tu žlutou papírovou pásku a ne izolepu, že?
A pak ještě - mám do 36l akvárka dělat i vnitřní silikon, nebo to mám nechat jen na šířku skla?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2012 18:47 Muž honzaprouza77 [18]
Je špatné, že- když se kouknu na silikon u předního skla ( viditelné i z jiných stran) že řasa na silikonu prorostla asi 1/2 silikonu... U skla je vidět, jak vedou (kořínky, nebo tak něco, prostě hnědá barva) do půlky spoje... je to normální? němůže se časem selé akvárium rozlepit?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 08:37 yenya Re: Yirka
Nechtěl jsem být za "rejpala", ale taky si to myslím ano , pouze odmastit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 08:30 Muž Yirka [9126] Re: j0hny
Mám dojem, že lepené hrany by se neměly zdrsňovat, naopak by měly být zcela hladké.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 07:53 Muž j0hny [86]
Problem nastava pri pouziti tmelu na inej bazi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 07:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Haimdol
Haimdol napsal: S přelepováním starého silikonu novým nemám dobrou zkušenost. Starý a nový silikon se nikdy pořádně nespojí a tudíž pokud starý silikon neprosakuje preventivně bych ho nepřelepoval. Když už přelepit tak komplet nově.
smich Mám takhle "zaplácanou" kubíkovku, už se dvakrát stěhovala, a furt drží...teda dneska ráno jsem se ještě nedíval... smich smich Silikony se chytly spolu dobře. Možná výjimka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 06:53 Muž j0hny [86]
Ale da sa to aj takto:
www.youtube.com/…
hmm
V domacich podmienkach by som postupoval tak ako tu uz bolo spomenute.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 06:42 Muž j0hny [86]
Skuseny sklenar ten lepeny spoj spravi 2x pevnejsi. Bude to asi tym, ze plochy riadne odmastni a zdrsni "diamantovou bruskou"
Na kartusovane tmely pouziva pneumaticku pistol, a s vhodnym aplikatorom (teflonova spicka na kartusu) nanesie len tolko tmelu, aby ho privelmi nevytlacilo. A mozno sa najde aj trosku "jarovej vody" a rohy vnutri akva specialnou skrabkou alebo sikovnym nechtom krasne zaobli do maleho nenapadneho oblucika ;-) :) Ale s tou pneumatikou a aplikatorom neni problem naniest milimetrovu husenicu, ktora sa krasne roztlaci a neni treba odstranovat ziadne prebytky tmelu.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33215x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=1151