Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Lepení akvária

 

NápovědaFórum » Technika » Akvária 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Lepení akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 20:04 RAP Re: radim
No jestli myslíš tyhle rybicky.net/fotogalerie.php… , tak opatrně odřezávat shora žiletkou. Jak se ti povede oddělit první, ostatní už většinou jdou lehce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:58 radim Re: RAP
to je mi líto, ale už mě to taky napadlo pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:22 radim
poškrábané je za svůj život už dost :-O zkusím tu žiletku. Jde hlavně o odřezání výztuh, které jsou spojené všechny dohromady... Boční skla jdou dobře, tam je silikonu celkem dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:15 RAP Re: RAP
Zapomměl jsem dodat, bacha na zrnka písku. Stačí jedno a sklo je v pekle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 19:12 Muž stupi [-84] - Miniakvária
určitě žiletka, sice se s ní hůř zachází, ale jde to nejlépe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 12:09 RAP
Načít žiletkou tak, aby se daly lepené plochy skel od sebe odtahovat a dořezávat slabým nožem. Takto jsem rozdělával akvárium z 10mm skla lepené skoro sklo na sklo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 12:01 Muž Jiri_99 [425] Re: radim
Já to dělal žiletkou a odlamovacím nožíkem. Akvárium lepené ve sklenářství šlo v poho skoro samo. Akvárium, co jsem kdysi lepil já nešlo téměř vůbec. Abych se přiznal, zničil jsem na něm dva plátky nože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2014 10:40 radim
Nevítě někdo s čím jdou nejlíp rozřezat silikonové spoje na akváriu? Chtěl bych rozdělat starší rohové akva kvůli prostoru v garáži a už jsem na tom zničil dva nože. Zatím mám venku jen tu nejmenší stranu tone nějaký ocelový drát? drží to neskutečně a mezery na zasunutí nože jsou téměř nulové.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.04.2014 22:00 kroner Re: JosefVavra
Tak to vrtání jsem natočil, mrkni na to. Žádný učený z nebe nespadl, tak si vrtám opatrně po svém. Chvilku to trvá, ale výsledek je celkem dobrý. Slepení také natočím, pak to sem šoupnu. youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 15:28 Muž ludvik [1082] Re: RadekH1
Na tom něco bude ... fólie má zabezpečit, že se sklo nevysype po prasknutí (případně i zamezit průniku penetračního předmětu). Ale jestli praskne, to jí už nevadí :-)

Otázkou je, jestli to má cenu řešit v akváriu. Zažil někdo (nebo o tom zde na fóru četl), že by někomu to sklo opravdu samo prasklo? Většinou se rozlepí spoj. Nebo do toho někdo praští, ale ani tak bych možná té fólii v tento okamžik moc nevěřil.
Možná na dno, pro jistotu, tam trochu smyslu vidím. Ale na stěny moc ne. Lepší by asi bylo mít tu bezpečnostní fólii z venku. Alespoň by to děcka nepoškrábala.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 13:33 Muž RadekH1 [129] Re: michalt
Popravde nevim jak to vysvetlit. Jsou to 2 skla 5 mm a folie neni pevny spoj. Je pruzna. Pokud budes chtit, prinesu ti na ukazku prouzek 10mm sklo a lepene sklo a muzes to zkusit zlomit pres koleno. Myslim ze 10 nezlomis. Takhle je to tezky. Dojdu ted na dilnu a neco najdu.
Tak uz mam oba kousky u sebe. Pokud budes chtit a az budu mit cestu kolem tebe, muzes se kouknout X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 00:34 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: RadekH1
OT: Jen tak pro zajímavost, nevíš, prosím Tě, proč se ta vrstvená 5.5.1 chová jako nevrstvených 8 mm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 22:54 Muž RadekH1 [129] Re: VoSa
Myslim ze tak velke akva urcite ne. V tom videu maj taky 5.5.1 ( cislo 1 oznacuje pocet folii mezi skly. Maximalne jdou 4 folie. Tloustka jedne folie je 0.36 mm) a maji to akva docela male. Nevim jak tluste sklo by melo byt na vase akva. Ale vrstvene sklo 5.5 a folie se chova jak 8mm sklo a to je na vase akva malo. 6.6. A folie je neco mezi 8a10 mm sklem. Lepena 8.8 uz se pouziva na zabradli. 5.5 bych videl tak na ma. 160 litru ale to je muj odhad. Prodavam sklo ale nelepime akvaria. To se misite zeptat nikoho jineho na jak velke akva je 5.5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:44 Muž MarekP [812] - MalawiRe: VoSa
Pokud to dáš lepit odborníkovi, což by bylo samozřejmě nejlepší, tak on bude vědět, jestli se toto sklo může použít nebo ne a nemusíš mít obavy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 22:41 VoSa Re: RadekH1
Vy jste mě potěšil :-) moc pěkné video. Myslíte si že na akvárium o rozměrech 150x50x60 bych teda mohl použít to vrstvené sklo? Spíše bych to nechal na odborníkovi, zkoušel jsem to řezat doma na jednom kousku ale nedopadlo to nejlíp, bylo to vlkovaté. Nejradši bych byl kdyby to ají sklenáři slepili :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.04.2014 22:16 Muž RadekH1 [129] Re: VoSa
www.youtube.com/…
Tady máš zajímavé video :-)
5.5.1 se chová přibližně jako 8 mm tlusté sklo.
Já bych se toho nebál z lepeného skla ale adekvátní tloušťky. Jinak Connex není druh skla. Je to jen obchodní název od firmy AGC. naše lepené sklo se jmenuje Stadip. A je to stejný výrobek. Nařezat to není zas tak těžký. Musíš to říznout a zlomit z jedné strany ( opatrně), pak otočit a říznout z druhé strany. V místě řezu nalít líh a zapálit. Ale nevím zda 5.5.1 půjde dobře. My to třeba tak v práci dělat nesmíme ( bezpečnost práce) a tak máme na to stůl. Ale myslím že málo který sklenář bude mít na VSG ( vrstvená skla) řezací stůl. Bude to dělat s lihem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 17:05 VoSa Re: Heimdall
Jsou to vlastně dvě skla slepená k sobě dohromady to má tlouštku 11 mm i s folií :-) myslíte že by to neudrželo více než 60x35x35? Myslel jsem akvárium aspon o 400 litrech :-) těch 150x80x80 je asi moc přehnané spíše těch 150x50x60. Jako zadní sklo bych použil sklo zatmavené o síle 13 mm, které bych dal i na spod akvária. Jenom boční skla a čelní sklo by byly z toho connexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2014 16:59 R Muž Silent [5949] Re: VoSa
Já bych akvárium z lepeného skla nedělal. Pokud ovšem máš chuť zariskovat ;-) tak myslím, že ten connex bude asi tak 6mm a tam bych si dovolil maximálně rozměr 80 × 35 × 40cm a pokud je to nějaký nestardard o síle 5mm tak maximálně 60 × 35 × 35cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:53 VoSa Re: Heimdall
jaké by tak bylo vhodné akvárium pro takové sklo? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:41 R Muž Silent [5949] Re: VoSa
To sklo bude Connex a to na lepení celoskleněného akvária moc vhodné není navíc při této tloušťce. Pokud chceš akvárium rozměrů 150x80x80 musíš použít cca 12mm float. Rozhodně to zadej nějakému šikovnému sklenáři nebo lépe firmě která se na lepení specializuje.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2014 16:15 VoSa
Dobrý den, mám sklo cca 5mm jedno je to dvouvrstvé a mezi je folie. Potřebuji to nařezat na potřebné délky a slepit z něho akvárium jsou to tabule o velikosti 2x1,5m. Sklo by mělo být bezpečnostní akvárium tak velké nechci stačilo by vysoké cca 80cm dlouhé 1,5m a hluboké také 80cm. Nevíte prosím Vás na koho bych se měl obrátit? Takovéto sklo sám doma neuříznu vadí tam ta folie a slepení takovéhoto velkého akvária se bojím aby to vydrželo všechen ten tlak té vody. Popřípadě na kolik by to zhruba tak vyšlo peněz? Předem děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 21:38 R Muž romant [27987] Re: deck
6 mm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 21:35 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, chtěl bych se zeptat, z jak tlustého skla by mělo být akva 90x30x30 a bude přepažené na 3 třetiny. Plánuju to na vytíračku a odchov. Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.03.2014 19:12 R Muž Silent [5949] Re: monule
Trochu pomůže sundat špičku, díru v tubě očistit a přelepit neprodyšnou lepenkou. Pak špičku našroubovat zpět. Silikon ve špičce sice zvulkanizuje, ale takhle "zakonzervovanou" tubu jsme používal ještě po roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:06 Muž JaM [1] Re: monule
To by mohlo...ono to vysycha postupne od uzaveru...mozna to po ty dobe bude treba jen "odspuntovat" a zbytek bude ok...tezko odhadnout :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:03 monule Re: JaM
dejme tomu pulrok vydrzi? pak ho budu nejspis potrebovat zas..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 19:01 Muž JaM [1] Re: monule
Ahoj, zalezi jak dlouho to chces skladovat...po case to vetsinou vyschne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2014 18:59 monule
ahoj prave jsem vypotrebovala asi 1/3 akvaristickeho lepidla (silikonu) od fy Soudal na 3D pozadi.. chci se zeptat na ten zbytek - vydrzi to nejakou dobu nebo to zaschne v te davkovaci tube? nebo to mam oddelat a zkusit proplachnout? nerada bych ho pak vyhazovala..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2014 19:03 Muž akvárkomen [1] Re: Lucky005
0:25 červená ryba
0:35 tedy o deset sekund pozděj.. olé ryba se transformovala na zelenošedou smich palec
+ 1:11 tu knížku mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   22.03.2014 18:55 Muž Lucky005 [197]
chcete videt, jak lepi akvarka profici?
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:09 JosefVavra Re: akvárkomen
u nás je z 15mm za 17750kč z 12mm by jsem to nedělal to je rysk a pokud by k něčemu došlo pojišťovna by to nemusela vzít

Josef Vávra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 14:06 JosefVavra Re: Kamila
Ahoj, můžeš mě prosímtě poslat fotku toho dna respektive spoje? podle popisu to vipadá že se jedná o zbrousené sklo což u akvária nelze ( antiadhézní )
pokud by jsi mě to dokázala přivést nebo více se tím chtěla zaobývat, příčinu ti jsem schopný na 90% zjistit
Někteří sklenáři totiž nevědí že broušené hrany nelze lepit a nebo lze ale nebude to držet asi jako když si vezmeš přísavku na sklo a budeš jí chtít dát na zrnitý podklad

Josef Vávra

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 13:50 Muž akvárkomen [1] Re: kus
dik za radu, tohle je trochu schůdnější varianta než www.sklorex-akvarium.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 13:41 Muž kus [200] - RostlinyRe: akvárkomen
můžeš taky využít služeb zde registrovaného sklenáře. Tady je jeho ceník: www.teraria.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 13:32 R Muž romant [27987] Re: akvárkomen
Podle mě je pro tvojí zamýšlenou osádku daleko lepší když je větší plocha dna, než ta vejška 70cm, což je to co tu cenu tak natahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 13:32 Muž jmalyska [167] Re: akvárkomen
250*100 výška *130 hloubka u Fardy s lepenímna místě 48500Kč ;)

včetně práce, dopravy, otvorů pro pvc trubky, výztuhy,..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 13:25 Muž akvárkomen [1] – Re: MarekP
no to teda dik :-D
čekal sem nanejvýš tak 10 000,- :-D
možná se asi budu muset spokojit s tímhle www.sklorex-akvarium.cz/…
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 12:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: akvárkomen
Třeba tady za 21 770 Kč - www.sklorex-akvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2014 12:31 Muž akvárkomen [1] – Malawi
Nevíte někdo na kolik by mně vyšlo AQ na zakázku s rozmněry 250x60x70 [délka, šířka, výška v cm, jestli by se někde nedalo koupit (né hned) s podobnými rozmněry], popřípadě jestli je to ideální pro chov tlamovců [možná i trnuch, nebo jiných "potvor"]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 19:06 Muž jmalyska [167] Re: Kamila
Tak to je smutné, dokážu si představit tu spoušť. Určitě chyba sklenáře, špatně odmaštěno. Já beru sklo u p.Fardy (Odry) a ten dává certifikát o pojištění na milión v případě prasknutí skla či rozlepení díky špatně odvedené práci či nekvalitnímu spoji, silikonu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 18:09 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Kamila
prostě šlendriánsky odvedená práce , špatně odmaštěno , čas udělá svoje , vzal bych lano a šel sklenáře zastřelit do jezera ,
lepěj takovéhle bazény a vsadím boty že nemaj ani pojistku ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2014 14:47 Žena Kamila [6] - Rostliny – Akvárium se samo úplně rozlepilo. Jak to?
Poraďte prosím, kde mohla být chyba, když mám akvárium 450 l 150x60x50 a nejsem si vědoma jediné své chyby ani při převozu, ani při jeho pobytu na stolku, přičemž se po 3 letech samo rozletělo v dolním zadním silikonovém spoji, a to prosím úplně, takže se zadní stěna i prohla a máme tedy vytopený byt. Sklenáři, kteří to dělali, na nás hledí, že nechápou, čím by to mohlo být, ale mě nenapadá nic jiného, než že práci se silikonem někde odbyli. Já jsem ho jen jednou převezla a to více než před rokem, prdlo až rok poté, co celou dobu pevně sedělo na místě. Jediné co, tak vzadu mám tapetu přidělanou olejem, ale pochybuju, že by toto olej dokázal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 14:01 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: MarekP
Taky bych to tak tipoval, ale nevim, o kolik má být menší, aby bylo ve spoji lepidlo. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:58 Muž MarekP [812] - MalawiRe: deck
Tloušťku bych tipoval asi na 8mm, ale určitě se tu ozve nějaký odborník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 13:50 Muž deck [85] - Všeobecně akvaria
Ahoj, chtěl bych se zeptat, o kolik menší si mam nechat uříznout dno do akva, aby se dobře vlepilo a bylo to tak jak má být. Staré dno je prasklé a celé ho vyříznu. A ještě, jak má být sklo tlusté, akva je 110x50x40. Díky X-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2014 07:29 Muž Yirka [9126] Re: RadekH1
Překupníky by sklenáři byli, kdyby sklo bez zpracování velkoobjemově přeprodávali dále. Ale oni jej zušlechtí nějakou přidanou hodnotou, třeba slepením, do akvária a pak to překupnictvím opravdu nazývat nelze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2014 00:15 Muž lubaan [61] Re: JosefVavra
Tak debata o ceně k lepení akvárek trochu přeci jen patří. Na základě toho se může někdo rozhodnout jestli si akvárko slepí nebo koupí, tak proč to sem nenapsat co a jak.

Jinak fakt oceňuju tvuj přístup, např. když jsi tu nedávno kolegovi radil, jak vrtat sklo. To by určitě každej sklenář neudělal a jsme určitě všichni za takový rady rádi. Tohle moc chválim, i když v něčem se neshodnem. Ale to by pak byl život nudnej, kdyby se všichni ve všem shodli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 23:54 JosefVavra
příště se vratíme spíš k tomu lepení vašich "plivátek" a nebudem zde ceny řešit to sem stejně nepatří a kdo chce řešit ceny pak přez sz nebo emailem ..
pokud se ale bude jednat jen o třeba kolik to může stát a pd pak ano proč to nenapsat ( nikoho to neotravuje )

pokud chcete ptejte se mě na to jak si to můžete udělat,předělat a pd , za 1. mě to kšeft neubere ani nepřidá a za 2. alespoň pokecám o něčem co mě baví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2014 22:06 radim
a já si o té možnosti levnějšího akva bez zbytečných úprav rád zauvažuju ano když budu např. dělat stěnu na odchovy, kde nejde o vzhled, ale o to co plave v nádrži, tak takovou možnost uvítám. Rozhodně si koupím spíš nějaký základ za 2500 a nepůjdu k někomu kdo dělá všechny stejné a zbytečně pro mě drahé za 4000. Účel to splní i bez nějekého leštění..broušení ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2014 21:46 Muž acik [416]
já si tedy myslím,že roman povoluje dost,už je to mimo téma,mělo by se tu probírat pouze "lepení akvária" a s tím vše spojeno, příjde mi to tady už o kšeftu jak to je, není a podobně...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 27

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 33216x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/1119?od=601