Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 18 Žádná další stránka   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 20:51 Nobody Re: Naďa
Proč by měly prasknout? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 20:46 Žena Naďa [33] Re: Nobody
Tak do trouby bych je nedala z obavy, aby pak nebyla trouba v troubě. Vždyť můžou prasknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 20:11 Nobody Re: Naďa
Možná ne.
Ale já jsem pro jistotu kameny i písek nechal na chvíli v troubě-na plno puštěná.
Nic nepřežije. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 20:06 Kuba Re: Naďa
Nemusíš ani vyvařovat,stačí horká voda a nechat ji pár minut na čištěném materiálu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 18:30 Muž wayn [79] Re: bond009
Já taky kdoví kolik let nedával ryby do karantény, vše OK a když jsem to poprvé udělal, tak pomřely na nějakou bakteriózu (v té akvaristice ji pak měli taky). Od té doby je do karantény dávám vždy a nikdy se už nic nepřihodilo....

Ještě abych zdůvodnil proč vyvařuji. Ze školy mi kdysi utkvělo, že většina bakterií hyne při teplotě nad 60 st. C, některé kolem bodu varu a některé ani to ne (ty ale akvaristy netrápí). V zahradnictví se například půda desinfikuje v tzv. parní koloně. I jídlo v jídelnách se musí od uvaření udržovat při teplotě 70 st. C. Prostě nebezpečí zavlečení infekce tu je a tímto se jednoduše a přirozeně minimalizuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 17:46 Muž bond009 [8] - LabyrintkyRe: Naďa
Já jsem kameny nikdy nevyvářel, vždy jenom vydrhnul kartáčem zkusil v octě a hups s ním do akvárka. Za 12 let nejmenší problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 17:02 Sidonius Re: katunka
Ze Sava netřeba mít strach - ve vodě se rychle rozkládá na sůl a vodu. :-) Když kameny vaříte, tak už je zbytečné je solit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 16:33 Žena katunka [158] Re: filipsi
Já mám třeba ze Sava strach...i když věřím, že při řádném následném opláchnutí neuškodí. Vyvaření by mělo být stejně účinné...kvůli desinfekci je možno vyvařit ve slané vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 16:06 Muž filipsi [1295] Re: Naďa
Jasne, kameny z prirody, koreny (tam je tezsi hledani, projdi diskuze jaky ma byt) klidne taky, pisek kdyz najdes vhodny taky.
Vyvarovat nemusis, kartac staci (u tech ze zahradky, u tech z vody radeji neco vic), pro vetsi klid duse koupel v savu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:51 Muž wayn [79] Re: Naďa
Tak ty rady píšou ti, co ty kameny za draho prodávají. Odkud je asi mají oni?
Stačí je očistit a pro jistotu chvíli povařit.
Nic vápenatého do akvária nedávej. Pokud pod octem šumí tak můžeš tak maximálně vystavit vedle akvária, stejně tak mušle atd.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:47 Žena Naďa [33] Re: Hugo
Takže vařit se nemusí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:44 Muž Hugo [8] - CichlidyRe: Naďa
Libi se mi tvuj pristup ;-)
Nicmene Kameny ze zahradky normalne beru namocim je do teple vody a poradne vydrhnu kartacem!
Rybam to nevadi a takhle to delam uz 3 roky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:24 Žena katunka [158] Re: Naďa
Pokud budou kameny vyvařené a nebudou s octem reagovat neviděla bych v tom problém. S mušlí problém je...obsahuje vápník, ten se uvolňuje do vody a zvyšuje tvrdost. Takže mušli raději ne. Jinak na dno se doporučuje štěrk o zrnitosti 1-5 mm...takže pokud chceš valounky jako podklad tak nedoporučuji...k dekoraci samozřejmě dle libosti.
(Je vidět, že to zakládání bereš opravdu zodpovědně...to se tak často nevidí palec )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2007 15:21 Žena Naďa [33] – Kamínky z přírody.
Ve většině rad se píše, že používat kameny jen koupené v akvaristice. Mamča mi ale tvrdí, že děda dřív pěstoval rybičky a běžně dávali kameny z přírody. Já bych uvažovala o valouncích, mám je pro dekoraci na zahrádce. Když po octu nebudou šumět, jak dlouho vyvařit či co jiného s nimi zudělat nebo nedávat? A co mušle z dovolené?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 17 ...... [18]

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=851