Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2017 23:20 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tudy
Tak vaření kamenů není dobrý nápad. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 22:27 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Wanderer
Jifi myslel ty zbytky Sava. Proto po použití Sava nechám šutr ještě 1 den máchat v kýblu. V každém případě je vaření kamenů lepší alternativa, to musím uznat.
Akorát nesmíš do kuchyně lézt když se přípravuje víkendový oběd smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:14 Muž Jifi [675] Re: Wanderer
Nepsal jsem nic o odstranění chemického znečistění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:08 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Jifi
Tak školy nemám, ale jak se dá varem odstranit chemické znečištění nechápu. Veškeré biologické ano, ale chemické?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 21:16 Muž Jifi [675] Re: Tudy
Pokud jsi opatrný, stačí to pořádně přelít vařící vodou nebo dát do vody a přivést k varu. A máš jistotu, že tam nebudou žádné zbytky chemického sajrajtu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 21:09 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: invalida
To nebývá, ale kolik různých věcí (např. hnojiva, léčiva) lejeme do akva a to také v řece běžně nebývá. Nikomu Savo nenutím, jde jen o opatrnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 20:59 S Muž invalida [3881] Re: Tudy
Savo běžně v řece nebejvá hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:39 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: rybickar
Jak píše romant, navíc jsem to máchal i v Savu (poměr 1:20 s vodou) 1 hoďku, ale jsem možná moc opatrný. Poté ještě nechat v kýblu s čistou vodou alespoň 1 den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2017 20:32 R Muž romant [27987] Re: rybickar
Normálka to odrbej třeba nějakým silnějším kartáčem, rejžákem, opláchni vodou a dál to neřeš. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 20:25 Muž rybickar [16] - Společenské nádrže – Čištění kamenů
Fotka k příspěvku Zdravím, mám nějaké kameny do akvaria, některé jsou poněkud větší. Porostlé mechem. Jak bych je měl vyčistit? Slyšel jsem o peroxidu vodíku (30%), savu i vroucí vodě... Nevím co a v jaké koncentraci použít. Za rady Předem díky.

PS: Mám jeden vysoký kámen (cca 30 cm), který by byl pěkný, pokud by stál, ale bojím se, aby se v akvariu nepřevrhl třeba na sklo,... Vzhledem k nadlehčování vodou by sklo asi rovnou nerozbil, ale... Jak byste mi jej poradili zafixovat? (Podklad je křemičitý písek do 1,2mm).

Díky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 13:43 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: patizon
Ísť by mohla ;-), neovplyvňuje

rybicky.net/clanky/452-zalozeni-akvaria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2017 13:25 patizon – rula(ortorula)
Zdravím ,chcem sa spýtať,ak má ,alebo tuší nejaké skúsenosti s týmto kameňom.mala by to byť rula(ortorula),Mohla by ísť do rastlinného akva?Ovplyvňuje nejak vodu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 19:27 Muž rudiezi [3] Re: romant
Ďakujem, o tomto som ešte nepočul, ale dáva to logiku, takže to skúsim, kým nie je akvarium plne založené
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.09.2017 19:17 R Muž romant [27987] Re: rudiezi
Dělá se to tak, že na dno se buď rovnou přilepí a nebo jenom položí ideálně kus polystyrenu, zasype dnem a právě do tioho inkriminovanýho místa se posléze usadí onen kámen, který je takto žádoucím způsobem vypodložen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.09.2017 19:09 Muž LeRi [315] Re: rudiezi
Ony právě ty různé měkké podložky pod akváriem z tohoto pohledu moc vhodné nejsou , lepší je právě ta verze podložit něčím měkčím těžkou tvrdou dekoraci přímo uvnitř akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 17:26 Muž rudiezi [3] Re: Jifi
Tie kamene su len dva (neviem odhadnúť váhu možno cca 7kg) a rovnomerne rozložené, foto sa mi nedá ešte pridať lebo mam zakalene akvarium, kus to potrvá kým sa vyčerí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 17:16 Muž Jifi [675] Re: Maq
No, do 30litrového akvárka asi moc velké kameny nedá :-)
Pro klid v duši se může dát na dno podložka do místa, kde bude větší kámen (aby nebylo případně poškozeno dno při pozdější méně šetrné manipulaci s kamenem).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 17:09 Maq Re: rudiezi
Kdesi jsem četl, že žena na jehlových podpatcích vytváří větší tlak na plochu než Eiffelovka.
Jde tedy o rozložení té váhy na plochu. Vyšší vrstva jemnějšího substrátu dovolí větší šutry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 14:55 Muž rudiezi [3]
Akú váhu kameňov by mohlo zniesť 30l akvárium ? (je na polystyrénovej podložke, dno je Benibachi Black Soil), )ďakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.05.2017 16:51 Muž Banung [28] – Kyselina chlorovodíková
Tady na tom videu:
www.youtube.com/…

používá k testování kamenů místo octa kyselinu chlorovodíkovou. A vysvětluje proč...

Jen tak mimo: byl jsem hledat lávové kameny na Vinařické hoře a našel jsem... kulový
Ale pěkná procházka s rodinkou :-)
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2017 08:49 Muž Yirka [9126] Re: KLeo
Ono to s tou hmotností kamenu v nádrži není tak strašné. stačí si vzpomenout na Archimedův zákon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2017 07:45 Žena KLeo [13] - ŽivorodkyRe:
Děkuji za odpovědi.Jen jsem se bála,jestli to těch 6mm skla výdrží,ale už jsem klidnější.

Polystyrenovou podložku mám připravenou.Chtěla jsem tam dát několik "menších"kamenů plus tenhle velký a měla jsem obavy,jestli nebude vadit, že ta největší váha bude v rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 21:28 R Muž ctibum [6926] Re: invalida
To mám za ty ukradený ksichty? :)

Jasněže máš pravdu. Sice by mě snad ani nenapadlo dát nejdřív šutr a pak ho podkládat polystyrenem, ale je fakt, že lidé jsou různí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 21:24 Muž doubler [80] Re: KLeo
Já bych se taky nebál váhy jako takové, ale spíš manipulace s takhle velkým kamenem - ať už chtěné nebo nechtěné. A o těch zhruba deset litrů vody, které takový kámen vytlačí, je taky škoda přijít ;) Myslím, že alternativních možností na zakrytí filtru je víc než dost a když už to "musí" být kámen, tak bych raději volil třeba nějakou břidlici..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 21:19 S Muž invalida [3881] Re: ctibum
Opravil bych to a dal polystyren a až pak šutr...eliminace rizika bych to nazval. O dno stačí cvaknout a je prů..ehm..fatální následky. A 13 kilo v nataženejch rukách mezi stěny akva je situace jak dělaná . stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2017 21:07 R Muž ctibum [6926] Re: KLeo
A když nebude na substrátu ale na skle, tak ho podlož kusem polystyrenu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 20:53 Muž stanki [21] - rastlinne akvarium pomojom ?Re: KLeo
Ak bude aj podnim substrat ktory jeho vahu rozlozi nemal by byt problem. Len abi ti ostri kraj netlacil rovno na sklo. Ak mas 160l tak celkovu vahu akva mas cez 160kg. Tych 13kg nebude problem ak budes opatrny. Moj nazor je ze je to fakt velky balvan, ja by ho rozbil na mensie kusky :-D. A vyskusaj este octom
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2017 17:45 Žena KLeo [13] - Živorodky – Můžu dát do akvária tento kámen?
Fotka k příspěvku Můžu dát do akvária kámen vážící 13kg?Je dlouhý 30cm a bude do akvária 160l s tloušťkou skla 6mm(Diversa).Chtěla jsem ho dát do rohu na zakrytí filtru.Nepraskne mi pod tou váhou akva?(Příp. nevíte jeho název?)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 07:55 Muž Magic [879] - RostlinyRe: Xele
Ak ma pamäť neklame, sú to samé kremičitany, tak prečo nie.
Ale rozhodne by som octový test nevynechal, môže mať mladšie prímesy.
Edit: Ja by som sa predsa len k tomu vrátil - čítam, že okrem hydrogenuhličitanov alkalitu spôsobujú i kremičitany a ďalšie.
Mal som za to, že žula a ďalšie kremičitanové horniny sú voči vode dosť odolné, má s tým niekto skúsenosť? Nedvíha to v akváriu alkalitu? A bol by to vôbec normálny KH test schopný zmerať? Aká je za ním reakcia?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2017 07:09 Muž Xele [0]
Prosím o radu, zdali je Rula vhodná jako kámen do akvária. Děkuji
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2016 07:49 Jarda62 Re: afc1886
Fotka k příspěvku U nás na kopci jich je.. ;-) 25km od Ostravy, rád se tam s tebou projdu..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.06.2016 19:03 R Muž afc1886 [14703]
Nevíte,kde v okolí Ostravy sehnat kameny Seiryu stone ,nebo jím podobné?Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:35 laki3 Re: Zip
no jen mne napadlo se zeptat, taky se mi válí na zahradě, tak sem se zkusil zeptat :) potlesk dobře, nebudu ho tam dávat,
P.S. opuka to je, u nás to je každej druhéj barák z opuky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:29 Muž Zip [277] Re: laki3
Osobně nemám zkušenost, taky mě to napadlo při zakládání, mám kupu opuky za domem. Už se to tu řešilo, ve vyhledávaní mi to našlo několik reakcí. Může obsahovat vápenec a může ovlivňovat chemismus vody, záleží na zaměření a tedy zda je to žádoucí či ne ;-) Někdo i psal, že se pomalu rozpouští a kalí vodu. Osobně jsem raději nepoužil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:23 Žena changaj [2] - ŽivorodkyRe: laki3
Pokud to prošlo testem s octem, tak to asi nebyla opuka :-D V tomhle ti neporadím, nevím, jestli ty rostliny, co jsi jmenoval, jsou nějak tolerantní na vápník...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:17 laki3 Re: changaj
a myslíš že by pomohl test s octem?? právě že by tam byly anubis barteri a pruhovaný... no jen tak mne to při obchůzce zahrady "kamenolomu" napadlo potlesk
Edit: Tak do Malawi jsem nakonec sehnal kameny u nás na Lounsku, zajel sem do místního kamenolomu, otestoval a vše ok, pro jistotu sem je ještě převařil, ale to možná ani nebylo potřeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:12 Žena changaj [2] - ŽivorodkyRe: laki3
opuka myslím obsahuje vápenec, takže snad jen do akvária bez rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2016 14:01 laki3 – jde to
Ukamenujte mne nebo prosím poraďte, ale máme po rekonstrukci na zahradě hromady krásné opuky, malé i velké kusy, myslíte, že by sní šlo pracovat v akva??
Díky palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 14:53 R Muž romant [27987] Re: Davii
Já bych s tím problém neměl. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 14:51 Davii Re: romant
Uštípl jsem kousek a polil ho octem. Nešumělo to všude, spíše mi přišlo, že to pouští bublinky, jak se ten ocet vsakoval do těch malých děr.
Nádrž je o objemu 100 litrů a je tam vnitřní filtr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 14:49 R Muž romant [27987] Re: Davii
Polej ho octem a když bude šumět, tak obsahuje vápenec, což by mohlo být v akváriu ne zcela dobré, tedy za předpokladu, že se bude jednat o nějakou menší nádrž a nebude se tam moc měnit voda, jinak bych to ani neřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2016 14:45 Davii – Kámen
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, chtěl bych se zeptat, je tenhle kámen vhodný do akvária? Nevím jestli je to vůbec normální kámen, je složený z mnoha malých kamínků. Když jsem ho drhnul kartáčem, letěl z něho písek..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 16:48 Muž deCORF.OBRAEN [220] Re: konrad
Vyčistil by som ich poriadne v horúcej vode a pohoda ;-) ovšem ak si si istý druhom kameňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2015 16:46 radim Re: konrad
Iba premyť a vykartáčovať ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 16:39 Muž konrad [45]
Zdravim. Nazberal som kamene v lese. Mal by to byť andezit. Pred daním do akvária ich mám aj nejak prevariť? Alebo stačí premyť a vykartáčovať? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2015 10:52 Trollo Re: Trollo
Tak jsem je sehnal v Hornbachu. Cena byla nekde, kde jsem ani nepredpokladal, ze muzou za skalu chtit. Ale uz jsem mel dost toho hledani a tak jsem nakoupil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2015 18:53 Trollo – Tufy
Ahoj přátelé, prosím mohl by mi někdo poradit, kde sehnat bílé tufové kameny v Praze? Zkoušel jsem nějaké zahrádkářské stránky, akvaristiky, prodejny okrasných kamenů,... nikde nic :(
Předem moc děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 20:31 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: John
Desetilitrovej kýbl kamínků, štěrku, písku... bude mít dle frakce 18 - 25 kg.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 20:23 RBSC Re: John
Fyzikální tabulky. Pro břidlici, křemen, žulu, mramor to bude cca 11 500 cm3. Posouzení dostatečnosti objemu je na Tobě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2015 19:56 Muž John [16] – 30kg kamenů
Ahoj, nemáte někdo prosím jak vypadá 30kg kamenů? chtěl bych to do mého aq a nevím jestli to nebude málo. Chtěl bych tam udělat pěkný svah a skalku. Mockrát díky. Když se nikdo neozve tak budu muset vyrazit do přírody s váhou smich

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=251