Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 11:22 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Johan
Narazil jsem na vaše téma.Křemičitany a oxidy křemíku mají samozřejmě rozdílné reakce,netušil jsem,že dojde k rozboru :-) .Vápence ať naše silurské či devonské jsou celkem stabilní a běžné (větší než malé množství)v nádrži zásadu zásadně neovlivní.Mramor prakticky vůbec.Můj názor,má zkušenost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 23:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: grunda
Stačí se podívat na mé akvária a tušil bys, že tím někam mířím. ;-)

S tímto přístupem právě stačí napsat, že při výměnách vody, se do akvária může dát "každý" kámen..
+ to není internetový bubák, ale starý knižní bubák..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 22:34 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Johan
Vápenec v akva není problém, pokud se jedná o kámen a ne o vápencové dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 21:57 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: aladar
Křemičitany šumí,jsou to oxidy SiO2 opravdu si s tím jste jistý?
Mramor je přeměněný vápenec,v akvu no problem Takže říkáte, že vápenec v akváriu není problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 21:26 Muž Robo [45] Re: aladar
To zas není tak šílené velké. Vedle je klasický plastový truhlík na balkony. Je fakt že váží 2 Kg, ale není problém po něm praštit kladivem a majzlem a kousek z něho ubrat, že? tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:50 Muž aladar [902] - ObojživelníciRe: Robo
Vypadá to na dokonalou dominantu Tvého akva.Ještě tři litry octa a je plno.Křemičitany šumí,jsou to oxidy SiO2,břidla je obecně vrstevnatá usazenina čehokoliv.Mramor je přeměněný vápenec,v akvu no problem,pískovce se dělí na hromadu typů,ale většina z nich je naprosto v pohodě použitelných ve vodě se zvířaty.To co psal romant o inter. bubu je bohužel pravda a jedna z mnoha daní za něj.Ten šutr tam klidně dej,pokud se Ti vejdou ruce mezi něj a sklo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 22:00 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Robo
No ten kamen vypada,ze ti zabere podstatnou cast akvaria :-),co tam budes mit jeste(teda krome toho kamane? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2013 18:49 Muž Robo [45]
Fotka k příspěvku Zdarec, sehnal jsem takovýto kámen. Chtěl bych ho dát do svého akva 30x30x35. Zkoušel jsem test s octem a kámen po chvíli začal šumět. Pak jsem si pročetl něco tady v tomto thredu a že prý to nevadí a nemám dát na všechny tyhle internetový bubáky jak napsal romat. Tak se ptám můžu ho tam dát? Mám doma asi 10 různých kamenů křemeny a já nevím co všechno a stejně mi všechny šuměly kromě břidlice. Když jsem byl v prodejně kamenů tak mi řekli že tam chodí plno akvaristu a berou jakékoli kameny do akvárek. Mramory prostě cokoli krmomě snad pískovce nebo co. Navíc mi řekla že vlastně všechny kameny jsou s vápencem takže bych tam prý nemyohl dát nic kromě břidlice nebo čediče.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 23:47 Žena vondr001 [674] Re: acik
Ne, nevadí. Běžně se z něj dělá pozadí do akvária. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 23:46 Muž acik [416] Re: vondr001
Takže rybám a kytkám polystyren nevadí ju? To potřebuji vědět. :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2013 23:45 Žena vondr001 [674] Re: acik
Stačí tenká "deska" polystyrenu, která se zasype pískem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 23:40 Muž acik [416] Re: Kamilstrom
Akvarium ještě nemám napuštěné. Měřit můžu až bude voda. :) Jinak jsem si říkal, že bych to něčím vypodložil, ale nevím čim... Teď to leží přímo na jemným písku. Tak snad to stačit bude. Na sklu to na 100% neleží o to strach nemám... Co myslíte, můžu to tak nechat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 20:17 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: acik
Jasne,jak tim neprorazis dno tak to bude ok,kdyz tak si zmer Gh pred vlozenim a pak nekdy potom co ho tam vlozis,ale nic by se nemelo stat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 16:46 Muž acik [416] Re: Kamilstrom
Do 450L, cisty objem bude zhruba 380L. Nebude to primo rostlinne akvárium. Rostlinky tam budou, ale ne zadny prales.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 16:19 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: acik
Presne jak rika romant,to by ten kame musel byt 100% z vapence aby ti ovlivnil podminky v akva.(zalezi jeste do jak velke nadrze to chces narvat :-) ) V rostlinnych nadrzich z nizkym Gh je treba Ca dodavat(spolecne s Mg) :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 14:04 Muž acik [416] Re: romant
OK, díky. Ještě ho jednou vydrhnu kartáčem a šupnu ho tam. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.03.2013 14:02 R Muž romant [27987] Re: acik
Co s ním? Do akvária přeci a nedej na všechny novodobý internetový bubáky co se obsahu vápence v kamenech týká. Kamenů byť i třeba šumících se netřeba bát. Obsah vápence ve dně, to už je jiná píseň, tam už to chce trošku vědět co a jak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2013 13:55 Muž acik [416]
Fotka k příspěvku Přivezl jsem si tmavý a bíle žíhaný kámen. Mám strach, že by mohl obsahovat vápenec. V okolí toho kamene jsem právě našel i vápencovité kameny. Jen malý problém, ten kámen má snad 30-40 kg a nemám ho do čeho dát, maximalne do vany. Ale s pul litrem octa toho asi moc neudělám. Zkusil jsem ho polít octem, ale nic jsem nezaznamenal... Co s ním? Asi zajedu koupit 20 litru octa. :)


 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2013 18:45 R Muž romant [27987] Re: toni
Stačí trošku cmrndnout octa na ten šutřík, ale podle mě šumět nebude a i kdyby, jeden kámen s obsahem vápence nic neznamená(daleko horší je vápenec ve dně) a jestli se Ti líbí, klidně s ním do akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 18:44 Muž acik [416] Re: toni
Pokud by to byl vapenec, tak by zacal v octu sumet...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 18:42 Žena toni [68] – co s tim?
Fotka k příspěvku Ahoj..dcera mi donesla ze skolky "pry do akvaria" kraasny kamen,ale leskne se a nevim zda to do akvarka pujde...jak to poznam?podle toho co tu ctu,se to testuje octem ze?ale to bych ten kamen do toho octa musela dat?....neudela to nic?....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:33 Muž kofejn [963] Re: lap
Tenhle šutr ( rybicky.net/fotogalerie.php… ) roste v Jáchymově u mlýnků.
www.krusnohorsky.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 13:27 lap Re: vóťa87
;-) to je asi pravda. Lépe se nenechat chytit. Využiju toho, že jste se mi ozval zrovna Vy a zeptám se ještě na jednu věc. V nerostech se zrovna moc nevyznám, dokážete mi doporučit nějaký v Česku se vyskytující nerost, který neovlivňuje chemismus vody, není oblý (ne potoční valoun), nýbrž "nepravidelný, vrásčitý" a je světlejších barev než buližník? (hnědá, okrová apod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.03.2013 11:56 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: lap
Buližník je bezproblému použitelný v akváriích, má i pěknou strukturu...Problém je ten, že většina míst, kde se nachází je přírodní památkou a jestli Vás tam někdo chytí jak si tam kameny sbíráte, budou dražší než když je dovezeme s Japonska... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2013 11:49 lap – Divoká Šárka
Fotka k příspěvku Ahoj, máte někdo v nádrži kameny z Divoké Šárky? Googluji a zjištuju, že: "Buližník (lydit, prubířský kámen, silicit) je druh usazené křemité horniny pocházející ze starohor. Tvoří jej převážně krystalický oxid křemičitý ve formě křemene, resp. opálu. Má černou nebo černošedou barvu a vysokou tvrdost, pro kterou jej používali někdy pravěcí lidé místo pazourků. Častou příměsí je grafit." Zajímalo by mě, zda někdo má, zda nebublá, co ta přítomnost grafitu dělá s chemií v akva (sorry, jsem nechemik), apod. PS. Z toho nerostu je pravděpodobně i Velká Skála v Troji..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 19:52 JagerMaister Re: ludvik
Fotka k příspěvku Ďakujem, tak to skúsim. :) Kamene sú oblé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.02.2013 19:01 Muž ludvik [1082] Re: JagerMaister
Měrná hmotnost písku je cca 1.6. Kámen bude mít asi o něco víc. Tipuji tak 2. Takže ti to přidá přibližně 40kg k celkové hmotnosti akvária. Řekl bych, že je to v pohodě.
To podložení je vhodné pro to, aby nebyl zbytečně velký tlak na malou plochu - tam by pak prasknutí hrozilo. Zvlášť u ostrých kamenů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 18:53 JagerMaister
Zdravím, potrebujem radu. ;-) Plánujem výmenu dekorácii v malawi akváriu. Mám asi 80 kg kameňov a bojím sa či mi nerupne dno. hmm Hrúbka skla 8mm. Pod kamene chcem podložiť polystirén 0,5 cm.
Udrží to dno? Nádrž má 300 l.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 21:12 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Hjub
Tuším, že Adam Votava a jeho Aquascape.cz prodává na burze v Brně.. Určitě budou mít i kameny. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 20:27 Hjub – ada
Nevíte někdo, jestli se dají v Brně sehnat ada, popřípade okho stones?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 17:58 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: moskyt8
Já vytáhnul asi 15kg kameny přímo z řeky, nechal jsem je pár dni venku uschnout, pak jsem je jen vydrbal kartáčem a dal do akvária a v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 17:40 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: moskyt8
Cokoliv sem si bral z přírody do akvárka, tak sem jen opláchl pod sprchou a případně očistil kartáčem. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 17:28 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: moskyt8
Stačí savo a pak pořádně opláchnout a nechat chvíli v čisté vodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.01.2013 16:23 R Muž romant [27987] Re: moskyt8
Přírodní věci do akvária, kde se snažíme napodobit přírodu jsem nikdy nijak tepelně neupravoval, toť můj názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 16:22 Muž Tomas Enderson [697] - TetryRe: moskyt8
I ta první možnost by měla stačit. Jakékoli bakterie nepřežijí teplotu vyšší ne 70 °C. Jen ty kameny nech v tý horký vodě dokud je neudržíš v ruce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 16:20 Muž moskyt8 [21] – převaření
Mám od kamaráda kamínky z řeky a chci je dát do akvária. Všude se píše, že jako prevence se vyplatí je převařit. Tak se chci zeptat, co bude lepší. Buď to jen zalejt už vroucí vodou nebo to budu muset do něčeho dát a napustit vodu a společně s tou vodou přivést k varu a pak ňákou dobu nechat takto vařit? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.11.2012 18:03 Muž sux [117] - AmerikaRe: Luky89
Složení amfibolitu je poměrně pestré. Hlavními prvky jsou amfiboly a plagioklasy. Mezi minerály objevující se v hornině jsou to např. druhy amfibolu (nad 50% objemu, hornbled, aktinolit a tremolit), živec, biotit, granát (almandin).[2] Velké množství krystalů amfibolu způsobuje v některých případech až břidličnatost horniny. Tak žádný vápenec ani nic jíného "nestandartního" nevidím problém palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:19 Luky89
Zdravím, můžu si dát do akvárka amfibolit? Vypadá to moc hezky - tmavě modrá se střídá se světlejšími proužky. Z dekoračního hlediska si myslím naprosto v pořádku :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 14:22 R Muž romant [27987] Re: jitkaS
Jenom pro doplnění. Jeden vápencovej kámen v akváriu nebude znamenat nic co by mělo člověka děsit, že to zahejbe s parametrama vody. To vápenec ve dně, to je jiná písnička. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 13:00 jitkaS Re: toni
Neříkám, že to do akva nepatří. Já bych si to tam třeba nedala, protože vápenec nesnášejí moje oblíbené rostlinky Echynodorusy. Napsala jsem to jen pro tvou informaci, aby si se potom , třeba nedivila proč ti určité rostlinky v akva nejdou.Jinak jsem si vzpoměla, že tohle řežou v Plaňanech a pokud máš někde poblíž kamenictví možná by ti taky pomohly.Na koleni bych to rozhodně nedělala, hrozí zničení kamene i úraz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:50 Žena toni [68] Re: jitkaS
Tenhle se ale prodava prave ze v akvaristice. S dirou ci dokonce trema, jako pruplav pro rybky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.09.2012 12:43 jitkaS Re: toni
Pokud je to opravdu směs vápence a pryskyřice, pak to vyvrtat vodní cestou půjde. Tam kde řežou třeba plechy nebo kachličky. Pokud to ale chceš pod vodu musím říci, že časem ztratí barvu a lest. Můj kamarád si tam dal takové jakoby kamenná vajíčka, taky krásně duhová a za čas ve vodě úplně ztratily barvu.Až po té zjistil, že se nejedná o přírodní kámen, jak se domníval, ale o průmyslovoou směs, slepenou pryskyřicí. Krom toho vápenec nesvědší některým kytičkám.Já osobně bych si tak krásný kámen dala vedle akva , nebo na stůj jako těžítko a neriskovala jeho zničení či zničení rovnováhy v akva.:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 12:23 Žena toni [68] Re: lucie.aqua
Mel by to byt smes vapence a umele pryskyrice. Delaji se z toho i privesky atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 11:30 Žena lucie.aqua [511] Re: toni
Tohle bude určitě vápenec, nějaký druh mramoru, tipuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 11:14 Lagron Re: toni
Pokud je to pískovec... dá ale 50/50 že praskne, štípe se bohužel.
Pokud je to "žula-nebo co to je za matroš", tak by to taky mělo jít. Ale že se štípne je riziko vždy. Čím menší kámen, tím větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 10:17 Žena toni [68] – duhovy kamen
Fotka k příspěvku Ahoj. Dostala jsem "duhovy kamen", jak mi bylo receno. A mne by zajimalo, jestli by se tam dala vyvrtat dira. Mate v tom zkusenosti nekdo? Tady foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 05:09 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: JagerMaister
Ja by som pre istotu dal pod tie kamene aj polystyrén.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:46 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: JagerMaister
Udrží to 100% pokud stojí akva na desce, ale ten polystyren taky nic nezkazí =)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:33 JagerMaister Re: boruberry
Myslel som že pod to urežem polystyrén. Ale ked hovoríš že udrží, tak super. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2012 18:11 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: JagerMaister
Pokial s tými kameňmi neklepneš do skla a dáš pod ne trochu štrku alebo piesku, tak to centimetrové sklo by to malo v pohode udržať.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=451