Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 17:47 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: buchcikbel
Mam tam přesně takové taky z potoka a nemam problem palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 17:45 Muž buchcikbel [0] – šutříky
Fotka k příspěvku Zdravím všechny, můžu dát do akvária tyhlencty kameny? Nasbíral jsem je v potoku, vyvařil a vydrhnul rejžákem.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2014 21:36 fodera Re: JaV
JaV napsal: Chci se zeptat, jak moc to šumí, když to šumí :-) , když kámen poliju octem?
Chci dát k terčovcům tenhle kámen a když jej poliju tak teprve asi po 5 vteřinách velice slabě šumí, ale to musím opravdu pozorně poslouchat. Tak nevím jestli by mi to vodu ovlivňovalo, nebo ne. Poraďte prosím.


Je to zjevně vápenec (CaCO3). Čím více CO2 do vody, tím více se bude šutr rozpouštět a do vody se budou uvolňovat hydrogenuhličitany a vápník:
H2O + CO2 + CaCO3 -> Ca(HCO3)2
Ale při těch koncentracích, co jsou v akváriu, je to zanedbatelné, pokud se přiměřeně mění voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2014 00:53 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: JaV
Pri pravidelny vymenach vody,nejake sumeni nebo ne,nemusis resit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 20:03 Muž JaV [22] Re: amrtin
Tak díky, nakonec se rozhodnu podle vzhledu, mám ještě jeden větší takový šedý s bílými žilkami, ten nešumí vůbec, tak uvidím jak budou vypadat v akva :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 18:23 amrtin Re: JaV
Já bych se ho taky nebál,kdyby šuměl jak niagáry,tak jo.Ale taky záleží na vodě,jestli je do kysela,tak to může lehce zvednout pH,jestli je do alkalicka,tak by to mohl být problém.Ale dej ho tam a měř pH a případně tvrdosti vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2014 18:13 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: JaV
Pokud se líbí, šup tam s ním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 16:34 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: JaV
Pri takom výbere kameňov a skál, ktoré sú skoro všade by som ho vymenil ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 14:06 R Muž romant [27987] Re: JaV
Ano myslím, ale počkej co Ti na to napíše někdo další.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 14:04 Muž JaV [22] Re: romant
No "vlaštovička", tenhle má necelé 4 kila a mám ještě jeden o něco menší.
Takže myslíte že se toho bát nemusím?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2014 13:23 R Muž romant [27987] Re: JaV
I kdyby to šumělo jak rozpustnej aspirin, tak jedna vlašťovička jaro nedělá. Jó kdyby z toho bylo dno, to je jiná píseň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2014 13:11 Muž JaV [22] – Kámen
Fotka k příspěvku Chci se zeptat, jak moc to šumí, když to šumí :-) , když kámen poliju octem?
Chci dát k terčovcům tenhle kámen a když jej poliju tak teprve asi po 5 vteřinách velice slabě šumí, ale to musím opravdu pozorně poslouchat. Tak nevím jestli by mi to vodu ovlivňovalo, nebo ne. Poraďte prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 22:37 Muž acik [416] Re: Aforte
Tyhle kameny mají ve sklorexu v Brne 1kg za 65.-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 22:30 Žena darka [520] Re: Aforte
Mám, jsou krásné palec
Objednala jsem si přes naši akvaristiku 4 kg co nejmenších ( píší tam od 0,5kg ), takže jsem očekávala tak 7-8 ks, paní v akvaristice se líbily taky, takže přiobjednala na 8 kg s tím, že druhou polovinu si nechá na prodejně, přišlo 5 ks smich , jeden za 145 Kč a 4 menší, nevážila jsem je, takže doporučuji objednat telefonicky a domluvit se přímo s p. Ratajovou nebo si je zajet vybrat osobně na prodejnu, protože odhadnout to na kg je docela problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2013 19:23 Muž Aforte [533] - Rostliny
www.akva-tera.cz/… Máte někdo zkušenosti s těmito kameny? Má je Rataj v nabídce. Jak jsou velké apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2013 21:28 fodera Re: Onix
Ono to taky to samé je...
Vápenec nebo dolomitický vápenec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 19:08 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Aforte
A tento vápencovej šutr snad z přírody není? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 14:51 R Muž romant [27987] Re: Onix
Tak snad jsem to napsal tak, aby bylo jasný, co bych udělal i kdybych zjistil že šumí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 14:34 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Onix
Ono by to ani rybkám/rostlinkám méně náročných druhů vadit nemělo. Já osobně bych to tam ale nedal. Z dvou důvodů - opravdu se může stát, že nějaké ztráty, byť jen malé budou + barva(bude se to lesknout apod. Myslím si, že lepší bude vybrat kameny z přírody než tyto. Je to jen na tvém uvážení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 14:25 Onix Re: romant
No právěžě test s octem sem udělal a malinko šumijou. Ale pripadaj mi podobné jako Samurai stone co se běžně prodávaj(taky červené zabarvení s bílým žilkováním). Dost se mi ale zamlouvaj jen se bojím jestli neovlivní tvrdost vody. Už tak ji mám hrozně tvrdou. Dlouhé máčení asi nepomůže co? sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 12:06 R Muž romant [27987] Re: Onix
Polejt octem a když budou šumět, tak je tam přítomen vápenec, ale ani to by mě od instalace do akvária neodradilo. Jediný oč bych se zajímal, jsou ostrý hrany, aby případně nedošlo ke zranění ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 10:15 Onix
Fotka k příspěvku Ahoj, chtěl bych dát do akvária tyhle kameny? Nebudou mi v akva nějak škodit? Máčím je asi dva měsíce a v nádobě se po krajích udělal trochu bílej povlak.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2013 09:08 Muž Toník [396] Re: Aforte
Moravská droba je O.K. Z Prostějova to nemáte daleko do Olomouce; ve Zvířecí říši na Dolní Novosadské mají hezkou "sbírku" (je z čeho vybírat) zkamenělého dřeva. Taky udělá dost parády! ;-) Ale není "satarmo", jak ta droba, která se dá na Olomoucku nasbírat skoro "všude". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 14:17 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Nebál bych se.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 13:40 Muž Aforte [533] - Rostliny
Fotka k příspěvku Mám ještě jednu otázku. Můžu dát do akvária kameny s rzí? Popravdě nevím jestli je to rez, ale má to takové rezavé fleky na sobě. Někde je toho více a někde méně. Může to uškodit nebo naopak pomoci. viz. foto, kde to jde taky trochu vidět
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:17 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Chemicky to vodu neovlivní....Bez problému do akva ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:16 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Ale jo, já jen že se tady někdy vytváří taková divná atmosféra a brojí se proti kamenům, který šumí apod. a přitom je to jenom neznalost a papouškování napsaných blbin. Ono i ten šumějící šutrák nemusí bejt pro akvárium žádná pohroma, když to není šumějící dno, tak jedna vlašťovička jaro nedělá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Ta ostrost je ten nejmenší problém. :-) Radši jít na jistotu než pak předělávat celé akva, víš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:12 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Fakt mě nenapadá jinej důvod, než ta ostrost, proč bych si takovej šutrák do akva nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 12:06 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: invalida
Co jsem tak hledal, tak je to možná droba. Může být v akváriu?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 11:46 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Řek bych vyvřelina...zkus najít geologickou mapu místa nálezu. Obroušení hran? Našel bych přirozeně oblý šutry... Ale proti gustu stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:31 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: romant
Potěšil jsi mě. Ostré hrany nebudou. Tapíchám je do písku + nějak obrousím. Nabral jsem si cca 10kg do 54l akvária. :-D Musím to přebrat a zbytek vyhodit. Ani nevíš, jak jsi mě potěšil.

P.S. - nedokáže někdo určit co to přesně je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:28 R Muž romant [27987] Re: Aforte
Do akvária s ním. X-)
Edit: Jediný na co si dát pozor jsou ostrý hrany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:24 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: Designer
Fotka k příspěvku Tak už je tu. Poradíte někdo? Řekl bych, že docházelo k chemickému zvětrávání: teplota a vlhkost. Může se to dít i v akváriu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:17 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Aforte
Vseobecne se da rict, ze pokud to odpadava nekde ze skaly, a neni to po navlhceni mazlave, nerozpusti se to ani nahodou, protoze za destu uz by se to davno rozpustilo tam kde to bylo ;-) . Jinak Ti jiste nic nebrani to hodit na tyden do kyble s vodou.

Co to je, to bychom nejprve museli alespon videt (nerikam jeste si sahnout ci ochutnat), vic veci se da rozlomit i rukama. Treba kus piskovce, nebo stlaceny jil jeste ve fazi, kdy z nej neni bridlice atp. Nejsem geolog, ale kdyz napisu do Googla "nerost", "hornina", "mineral" nebo nekdy taky "gem stone" (drahy kamen), muzu si projit nabidnute obrazky, nakliknout je a dobrat se k vysledku i pres ten nedostatek ve vzdelani ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:12 Muž Aforte [533] - RostlinyRe: invalida
Jak to myslíš s těma rybama? Myslíš, že je můžu dát do akvária nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 10:07 S Muž invalida [3881] Re: Aforte
Zvětrávání? Myslíš že ryby budou trošku zabírat? stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2013 09:51 Muž Aforte [533] - Rostliny
Zdravím. V přírodě jsem našel u takové skály kamínky. Nejspíše se skála rozpadá, tak u ní byly popadané kameny. Donesl jsem si je domů. V octě nepění, ale mám jiný problém. Když trošku zaberu, tak ho i rozpůlím holýma rukama. nevíte čím to může být? Můžu to dát do akvária? Nerozpadne se to tam?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   09.06.2013 20:46 Žena sonetka [136] - ŽivorodkyRe: Petr.cze
Jak jednoduché! umělé kytky, umělé ryby a lít do akvária cca 1 litr sava týdně a no stess .... :) :)
Akvarium je kus ŽIVÉ přírody, tak buďme rádi za biologické pochody, řasy, šneky a nesnažte se pořád z akva vytvořit sterilní zkumavku tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2013 20:29 R Muž romant [27987] Re: Petr.cze
Co by za to jiní dali, kdyby měli kameny s přirozenou patinou. ;-) Neřeš to, nevyhraješ. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.06.2013 19:50 Muž Yirka [9126] Re: Petr.cze
Uvědom si, že akvárium není sterilním prostředím. Na kameny na dně působí mnoho vlivů, ostatně tak jako v přírodě. Pokud trváš na bělostně bílých, nikdy nebudeš zcela spokojen. I akvarijní nádrž je kouskem přírody a tu spoutat je obtížné.
A pokud nevím jak ta tvá nádrž vypadá a c v ní je, ani nemůžeme poradit jak se k tvému cíli přiblížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2013 16:06 Petr.cze – Žloutnou mě kameny!
Dobrý den v akvariu mě neustále žloutnou kameny nedávno jsem je všechny čistil a byli čisté a krásné a za 14dní je mám zase žluté! i kameny na dně (malé) mě žloutnou)
Prosím pomoc je to hrozné! Předem Děkuji Petr.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 22:52 Muž Karel z Tábora [21] Re: vaaclav
Fotka k příspěvku Já mám na dně Liapor s JBL Florapol a chtěl bych akva bez CO2 jen tam budu lít Easy Life Carbo tak uvidíme ...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:23 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Karel z Tábora
Pokud používáš CO2 tak to vadit může. Vyzkoušej si to. V akváriích kde se používají kameny obsahující vápenec bývá substrát který to eliminuje. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 19:03 R Muž romant [27987] Re: Edit
Pokud z těch šutrů, třeba rozbitejch nebude dno, tak bych to opravdu viděl, jako že je to šumák i když šumí. Ať mě někdo znalejší opraví, pokud šířím bludy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 18:49 Žena EditHa [91] - TetryRe: romant
Záleží zda má tazatel normální nebo spíše měkkou vodu, já mám vodu třeba hodně tvrdou a tak jsem všechny kameny vyměnila za lávové. Jinak je to pěkný šutr, takových jsem si nasbírala v Chorvatsku haldu- zdobí mi okna :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2013 13:57 R Muž romant [27987] Re: Karel z Tábora
Ne, nebude. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.05.2013 13:46 Muž Karel z Tábora [21] – Měsíční kámen
Fotka k příspěvku Koupil jsem v Baumaxu tento kámen.Chci ho jako dekoraci do akvária ale když ho poleju octem tak šumí.Myslítě že to bude mít nějaký vliv na chod akvária nebo na kytky?Díky za odpovědi ...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 19:08 Martin71 Re: RAP
www.studiumchemie.cz/…
Zkuste porovnat reakci silné kyseliny s akvarijní vodou která má pH neutrální nebo s pH nad 7. Opět platí že pro některé akvárium a ryby to bude vyhovovat pro jiné už méně nebo vůbec ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 18:40 RAP Re: Rob
..Zkoušel jsem test s octem a kámen po chvíli začal šumět. .. A jak dlouho "šuměl"? On je rozdíl mezi reakcí kyseliny octové s vápencem a vytlačováním vzduchu z pórů kapalinou. ;-)
Ptám se, protože jsem nedávno dostal menší lekci. Údajně křemičitý písek písek šuměl o stošest. Přišel jsem na to jen proto, že jsem se věnoval něčemu jinému a nechal ho v octu déle než pár minut. Stačilo to na rozběhnutí reakce a slušně to natlakovalo zavařovačku.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=401