Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 22:46 Muž Mislow [304] Re: Zdendoslav
Ahoj, nejsem geolog, osobni sazka je prvni a treti bridlice, druhy nejaka navetrala vyvrelina, ale kazdopadne dej pozor pri pouziti na ostre hrany. :-) Zvlast pokud treba premyslis o mrenkach. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 00:11 Muž Zdendoslav [12] - Amerika – Co vy na to?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím všechny, zakládám druhé akva, délka 110 výška 45, řeším zadní stěnu. Protože mám tu možnost (Orlické hory), chtěl bych tam mj. nějaké "skalisko". Buď tam odštípnu velkou desku nebo to vodorovně vyskládám za dlouhých večerů z malých odštíplých kamenných kostiček třeba do polystyrenu. Chci se zeptat na váš názor, jakou variantu zvolit, nebo jestli byste do něčeho takového vůbec šli? Na jiném vlákně jsem četl, že kamenné desky na svislo se v přírodě nevyskytují, tak přikládám foto, ty barvy jsou fakt reálné, ta modrá asi nic moc, ale třeba objevím jinou skálu. Vůbec nevím, jestli je to rula nebo břidlice, ale to je asi jedno. Nechci vyrobit kýč, tak klidně do mně. Díky, Zdeněk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2015 00:42 RBSC Re: Rexistens
Zdravím,
v Brně jsem šutry příliš nesbíral, jsou tam spíš formy vápence. Byl jsem spíš podívat na několik státem chráněných profilů, takže bych si dal pozor odkud co taháš. ;) A to platí i pro okolí přehrady - máte tam holt hodně i botanických lokalit.
Každopádně, když si dáš do google vyhledat geologickou mapu třeba pro granodiorit, tak něco snad najdeš. Nebo zkus klasiku... potoky, řeky. Ale snadné to dotáhnout nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 11:37 Muž Rexistens [16] – Kameny v Brne
Zdravim,
nevite kam vyrazit na vhodne a overene kameny do akvaria v Brne? auto nemam, takze to bdu tahat vsechno pesky, nebo mhdeckem :) Mam ted byt kousek od prehrady a tam jsem si vsimnul ze jsou nejake skaly ale co to je nevim...
kupovat zase bridlici 20Kc/kg do velkeho akvaria co pripravuju mi prijde jako dost zbytecne velka investice (by to stalo mozna vic jak to slepeni nestandartniho rozmeru akvaria)...
Do me 133 litrovky jsem si pritahnul krasne kameny z Jeseniku, ale tam se hned tak nedostanu (jestli vubec letos)...
dik moc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 21:04 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Labeo
Tak toto by bolo skôr na úžitok ;-) Obavy by som mal iba z miesta, kde si ho objavil. U nás máme podobné na koľajiskách, alebo v miestách kde sa z vagónov vykladá podobný kameň, či kamenivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2015 18:17 Muž Labeo [2] Re: cezarmilan
octem bylo odzkoušeno před vložením do akvária, spíš mám obavy z toho, že kámen se barví do červena. Je to velmi hezké na pohled, ale nemůže to znamenat, že se z kamene uvolňuje železo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2015 20:52 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Labeo
Ak pri octovej skúške nešumí a páči sa, tak problém nieje nikde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2015 18:01 Muž Labeo [2] – co je to za kámen?
Fotka k příspěvku Není zde nějaký mineralog, který by, podle přiložené fotky, poznal co to mám v akváriu? Nalezl jsem to na hromadě kamení připraveného k výstavbě zahraní skalky, takže místo původu neznámé... Děkuji za veškeré rady :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 13:07 Muž Zixi [5] Re: Johan
Velice děkuji za pomoc. Mám ještě jeden kus, který plánuji rozpuknout na menší, tak to zkusím na něm a poreferuji. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 11:52 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zixi
Spíš bych řekl, že to bude křemen ve vápenci... Ale to se dá jednoduše zkusit odlomením malého krystalku a hozením do HCl.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 11:17 Muž Zixi [5] Re: Johan
To myslím, že ne. Řekl bych, že krystalky budou krystalizovaný kalcit. A na hlavní části kamene bude zoxidovaná vrstva.
Vím, možná to zahýbe s tvrdostí vody, ale plánuji Novoheterandrie sličné a ty dle atlasu mají rády spíše tvrdší vodu. Navíc nemyslím, že by to zahýbalo až tolik, že by to bylo za hranicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 10:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Zixi
HCl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 09:47 Muž Zixi [5] – Jak čistit
Dobrý den,
jak byste čistili kameny typu viz. má nádrž "Experiment Stolnička"?
Do drhnutí kartáčem se mi moc nechce - kvůli drobným krystalkům.
Je mi ale také jasné, že se může stát, že to stejně za chvíli zaroste řasou.
Ale proč to dávat špinavé již od začátku, že? :-)
Určitě to musí jít i nedestruktivně - třeba je tu nějaký mineralog, který s tím má zkušenost, protože já když to zadám do googlu, tak mi vyjdou samé čakry apod. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2015 20:45 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: MrDan
ten kámen (buližník) bude v pohodě.
To bílé je křemenná žíla, žádný vápenec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2015 20:32 MrDan – Co je to za sutr?
Fotka k příspěvku Ahoj, venku jsem nasel tento kamen a potreboval bych zjistit co to muze byt a zda ho muzu pouzivat v akvariu.

Uz ho mam cca dva tydny v zelvariu, tam jsem se nejak nebal ze by to udelalo paseku ale ted bych ho dal rad do normalniho akvarka kde budu vyzadovat nizsi tvrdost a ph tak bych tam nerad rozpustil vapenec.

Muj velmi neodborny odhad rika ze je to mramor coz znamena vapenec a to znamena no

nevim jestli test s octem delam spravne, parkrat jsem ocet pres kamen prelil a zadne sumeni se nekonalo... ale kamen byl mokry, vytazeny z akvarka... nicmene jistejsi bych byl vedet presne co to je za druh a tudiz slozeni nez spolehat pouze na ocet.

Predem dik

ps v tom zelvarku mam tvrdost o dost vyssi nez v ostatnich akvariich... akorat nevim jestli je dusledkem kamen, poprve jsem meril az uz tam byl. V normalnim akvarku mam 320ppm kdezto u zelv 380ppm
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.01.2015 11:48 jennis83 Re: Sid
díky, tak nechám jen lávové a osázím je rostlinami. To by šlo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.01.2015 11:08 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: jennis83
Takové šutráky v malé nádržce moc parády neudělají. :-O
Navíc se za pár dní budete ptát, co udělat s tím, že vám ty kameny zelenají nebo hnědnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2015 10:47 jennis83
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Myslíte, že jsou tyto kameny vhodné do akvária? Zkoušela jsem test octem. Z jednoho místa (na zlomové ploše) jde miniaturní proud bublinek, jinak nikde nic nebublá. Myslím,že je to asi bílý vápenec (kupováno ke kytkám v zahradnictví), ale ten test mě mate. Jak moc to má šumět? Poradíte?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:49 Muž ŠtefanT [206] - ŽivorodkyRe: zdenekps
štěstí. To chvilkové bublinkování mohl být jen vzduch, který se uvolňoval z pórů. Pokud nešumí trvale, šup s tím do nádrže :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 16:18 Muž zdenekps [0] – Kameny z lesa
Podělím se s Vámi o dnešní úkaz... Byl jsem v lese a nasbíral jsem si tam zhruba 20 kamenů všech druhů, barev a velikostí a které nebudou v octu šumět, že si je dám do akvárka. Ahle, ponářím každý kámen jednotlivě do octa a s těch cca 20 kusů mě bublinkovali jen tři a to ještě jen asi 5 vteřin a dost. S ostatními kameny to v octu nic nedálo. A to jsem je jen propral v obyčejné kohoutkové vodě. Je to jen náhoda a měl jsem štěstí, nebo jsem udělal někde chybu? Díky za odpověď
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:32 Vip Re: JaM
... asi bych to moc neřešil a jestli se Ti ten šutr líbí, tak ho tam dej ;-) . (ps: matky tam mám taky,byť jen jako zátěž :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:30 Muž JaM [1] Re: romant
To je prave ono. Dost lidi dava hrebiky, matky pri sazeni a pritom bych rek ze ve 20ti matkach bude vic zeleza nez v pulkilovym sutru :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:26 R Muž romant [27987] Re: JaM
Tak s tím železem bych to viděl nemlich stejně, ale jsem sedlák a hřebíky do akvária klidně i přidávám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:22 Muž JaM [1] Re: romant
Taky pravda..hele a kdyz uz jsi sem zavital, jak to je s tim zelezem? :)

Edit OT: neco sem uz vymyslel, budu rad za komentar jestli je to lepsi nez koren. Ikdyz casem to stejne jeste prekopu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 20:19 R Muž romant [27987] Re: JaM
I to co octovým testem neprojde, jedna vlašťovička jaro nedělá. :) Daleko horší je přítomnost vápence ve dně, tedy v těch drobných kamíncích jejichž plocha bude v součtu násobně větší něž nějakýho i velkýho šutráku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:42 Muž JaM [1] Re: Atka
Ahoj, zalezi co to je zac. Jak jsem googlil co do akva jde a nejde, tak vesmes vsechno co projde octovym testem, se da pouzit a melo by to byt ok. Pak jsem nasel ze snad kameny s vysokym obsahem zeleza by nemusely delat dobre rostlinam...ale to nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 19:08 Atka – kamen do AQ
Fotka k příspěvku Ahoj mám tendle kamen našla jsem ho na Korsice měla by to byt nějaká ruda kovu.Myslíte ze ho mužů dat k rybickam čichavci neonky...
Děkuju za odpověď
:-D Jo je to dost blba fotka mam jen přední foťak na tabletu tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 13:33 Muž JaM [1] Re: romant
tak fajn...teď budu chvíli zkoušet na nečisto jak něco poskládat a pak upustim vodu, vyndám kořen a uvidim... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 13:25 R Muž romant [27987] Re: JaM
No jistěěéé, to je kvalitní materiál a tolik snahy o dokonalou čistotu nebylo třeba, vždyť se to za nějakej čas zase přirozeně v akváriu zašpiní. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2015 13:23 Muž JaM [1] Re: JaM
nakonec jsem si udělal výlet pod Kunětickou horu. Pár kamenů jsem posbíral, vykartáčoval savem a několikrát dal sprchu horkou vodou. Bude to stačit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2015 17:46 Muž JaM [1] – Kameny
Ahoj,

je tu někdo z Pardubáků a okolí, kdo by poradil kam kolem pardubic zajet na kameny do akvaria?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:27 Muž Mislow [304] Re: cezarmilan
Tak ono zalezi, jakou tvrdost vody kazdy ma, ne kazdy ma vodu tvrdou. Navic take zalezi na hornine, ne kazda opravdu vapenec uvolni do vody tak aby to nejak vyrazne ovlivnilo chemismus vody. Nejsem zadnej geolog, ale treba takovy vapenec (usazenina) urcite pusti vic nez mramor (coz je myslim metamorfovany vapenec). A take pak na rostlinkach, nektere se s vapencem nemaji rady, nekterym nevadi .... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 21:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Teraz sa pýtam, nieje potom zbytočné vodu preháňať cez RO, keď sa potom obohatí o vápenec, teda vápnikom ako takým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 16:39 radim Re: deck
S těmi ostrými kameny to platí hlavně pro velké ryby. Když se mi občas leknou ryby v nádrži, tak se umí poranit i o "tupé" kořeny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 16:14 Muž deck [85] - Všeobecně akvariaRe: Burik
Já jsem teda taky nezaznamenal, že by se ryba poranila o kameny. Asi je jiné, když má na sobě nějaké parazity a neustále se otírá, tak k nějakému zranění dojít muže. Co se týče vápence, tak muj názor je, že ve velkém akváriu je to jiné než v malém. Taky kolik tam těch šutrů je na oběm vody a jak kdo často dělá částečnou výměnu. Když tam někdo nacpe vápenec a pak se o akva prd stará, tak to dobré určitě neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.09.2014 15:57 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
Vápenec obsahují skoro všechny kameny, co se prodávají do aquascape layoutů.A nikdo s tím nemá problémy.
Tyto internetové bubáky, jak je to hrozně škodlivé jsou mimo.
Voda se pravidelně mění a nikdy se z toho nemůže uvolnit tolik látek, aby to nějak výrazně ovlivnilo akvárium.... Mám vodu z RO, tvrdost mě netrápí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2014 15:18 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Burik napsal: A vápenec mi taky nevadí:-) Tebe nemusí, ale osadenstvu, rastlinám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 17:15 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Mislow
Jak jsem psal ostré hrany mě nezajímají..ještě jsem neviděl rybu,která by se mi zranila o kámen.Opravdu nevím,co by musely dělat,aby se malá Galaxka zranila o kámen :-) A vápenec mi taky nevadí:-)

To Radim: Já to risknu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 15:55 radim Re: Burik
Do lomů je normálně vstup zakázán, proto jsem psal o tom potoku, který teče kolem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 14:40 Muž Mislow [304] Re: Burik
Nemyslim, ze by te nekdo pro par kamenu z lomu hnal pred soud, spis bych si dal pozor na ostre hrany. :-)
P.S. .... a vapenec, pokud si nejsi jisty, co je to za horninu a nechces ho v akvariu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2014 13:09 Muž Burik [727] - AquascapingRe: radim
A myslíš,že si můžu v tom lomu na dobříšsku pár kg beztrestně nasbírat?Nebo je to nějaká chráněná lokalita?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 12:07 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Burik
Kdybych si měl tipnout, tak bych to viděl na nějakou drobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 11:09 radim Re: Pepan
Kdybych po těch kamenech já moc toužil, zkusil bych jet někde sem.
maps.google.com/… a prošel se lesem kolem Kocáby. Když nic nenejdeš, tak aspoň poznáš nové místa, nebo si vem koš na houby :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 08:41 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Burik
Ten přístup se dá pochopit. Pokud je to malá lokalita, tak ji neprozradí, aby mu někdo nevysbíral ty nejlepší kousky.
Hele, jediná rada je, ten obrázek vytisknout a zkusit najít nějakého mineraloga, který by dokázal poradit. Může to být i mineralog z muzea. Ten dokonce bude vědět, zda se to vyskytuje na nechráněné lokalitě, protože sbírání na chráněných lokalitách se pokutuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 08:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: radim
Jo, to by mohlo být ono palec Díky

Ze to dotah z nejakyho lomu?
Z lomu to prý není..kopal to někde u potoka v lese, víc neřekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2014 00:12 Muž Mislow [304] Re: Burik
Ahoj, nemuzu si pomoct, ale ze vseho moznyho i vzhledem k lokalite mi vychazi jako nejpravdepodobnejsi varianta zelezna ruda. cs.wikipedia.org/… :-D Ze to dotah z nejakyho lomu? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 22:33 radim Burik
Dobříšský slepenec
www.geology.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 22:01 Muž Burik [727] - AquascapingRe: cezarmilan
Ty tam nejsou..nejsou kupované..on je někde sbíral v ČR v brdském lese kolem Dobříše :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 21:42 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Burik
Skús si pohľadať tie svoje tu, pod týmto názvom
www.google.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2014 17:34 Muž Burik [727] - Aquascaping
Fotka k příspěvku Zdravím
Nevěděl by někdo,co může být toto za kameny?Případně kde bych je mohl najít?
Je to od jednoho aquascapera z ČR,jeho nové akva.Ostré hrany bych neřešil :-)
Ale název taky neví.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=301