Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 17:33 Muž grizly [145] Re: lussy
Je to struska. Měl jsem doma kdysi podobný, krásně zelený. Našel jsem ho na Slovensku, blízko bývalé středověké huťi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 15:13 Muž Kolco [57] Re: lussy
Mně to připadá jako lávový kámen nebo struska.A jak se do řeky dostal? Někdo ho tam hodil.To je ovšem pouze spekulace.Akorát jsem zmaten,jednou se mluví o přehradě a potom o Jizeře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 14:47 MatroneK Re: lussy
Donedávna sem měl podobný v AQ, byla to struska ze skláren, tohle bude ale asi něco jiného, ale porovitostí by to odpovídalo... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2010 12:53 Žena lussy [15] - Raci, krabi, krevetkyRe: lussy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, když jsem byla menší našla jsem u řeky Jizery tento kámen. Nevím co je zač... Už jsem ho měla v akva asi 3-4roky a nic se nestalo, nebarví, v octě nešumí ale jen nevím co je zač. Poznáte to někdo prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:22 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Lenka&Honza
V tom případě Sklorex. Já jsem jich tam nakoupil hromadu. Khanh měl šutry vyložené přímo pod podiem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 11:20 Lenka&Honza Re: Eff
Byli jsme tam ale vubec jsme si toho nevsimli, skoda no.
Ono je strasne fajn ze to maj na e-shopu, ale kdyz bych chtel nejakej peknej tvar... Takhle nevím co mi pošlou. Taky bych si chtel zjistit co to je geologicky za druh sutru a nejlepe najdu naleziste v CR. A nebo si najdu neco podobnyho co v CR je a pujdu si vybrat do prirody sam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 10:46 Muž Eff [417] - RostlinyRe: Lenka&Honza
Pagoda rock. Khanh je prodával v soboru na Akva burze v Brně. Nebyli jste tam taky? Ale mívají je i ve Sklorexu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2010 00:24 Muž Uli [17] Re: Lenka&Honza
Třeba na jejich e-shopu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2010 22:31 Lenka&Honza
www.khanh-aquarium.cz/… Kde sehnat takovyhle sutry? Dekuju

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 23:25 tomele Re: kortezhugo
Jo abyh si vzal snad půjčku smich Vždyť to si musí od nich koupit jen nějaký šílenec (nebo ten, co je na tom finančně velmi dobře a chce utrácet) 1 kg za 225 kč. No nic a nějaký jiný druh a nemyslím zrovna břidlici - nezná tu někdo nějaké originální kameny (samozřejmě takové, které by vypadaly přirozeně v aq)?

Jo a jinak jen pro zajímavost nemá něco Takashi Amano společné s tou firmou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 23:03 Muž kortezhugo [983] Re: tomele
Ak ti nevadi cena tak. www.ada-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2009 22:55 tomele
Ahojte, strašně se mi líbí kameny těchto akvárií - nevíte náhodou jak se jmenují, popř. kde je můžu koupit? Budu velmi vděčný za případné informace.
www.adaeuro.com/…
www.adaeuro.com/…
www.adaeuro.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:25 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: traktorysta
Aha! :-)
Tak ty kameny z toho prvního příspěvku a tohoto odkazu
www.aquascape-boutique.fr/…
jsem v Hornbachu taky viděl, ale jejich obchodní název si nevybavím. Jsem si ale jistý, že nejde o "Pagodu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 15:04 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe: Sid
Kdepak, leoparda tam maj taky, ale pagoda jsou přesně ty "landscape" kameny, které uváděl tazatel v prvním příspěvku. (navštěvuju olomoucký horbach, ale myslím, že to budou mít všude)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 14:54 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: traktorysta
...velmi podobné (a typoval bych, že ty samé) prodává Hornbach pod názvem "pagoda"...
Nemyslíte spíš "Leopard"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 14:19 Muž olwy [24] - TetryRe: Bak
Buližník mám - fakt nádherný kámen, volně k sesbírání v Praze v parku - lese u Ládví, kolem hvězdárny :-) Nádhera. Jen doporučuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2009 11:16 Muž traktorysta [26] - LabyrintkyRe:
Velmi podobné (a typoval bych, že ty samé) prodává Hornbach pod názvem "pagoda". cena je podobná jako u Khanha.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:45 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Khanh
Ja mením momentálne každé dva týždne - zlatý stred. ;p
Tak napríklad tie kamene čo som si dnes priniesol.. Keď už "došumia" v octe, znamená to že vápenaté časti na ich povrchu sa rozpustili a vodu by kamene už nemali ovplyvňovať? Resp. v ovela menšej miere? V mojej 150ke mám riečny štrk, kde sú isto vápenaté prímesy a rastlinky niesu na tom vyložene zle. :_) A vobec väčšina "farebných" štrkov obsahuje vápnik. Asi je to občas naozaj aj o metóde pokus - omyl. Čo sa kameňov týka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:36 Khanh Re: fantuomas
Kdepak, Seiryu stones se nerozpadají. :-) Ale vodu trochu přitvrdí. Jako skoro všechny podobné kameny. Například kameny od ADA tvrdí vodu snad všechny. On tam je totiž trochu jiný přístup k té akvaristice. Tam mění vodu často (podle mého min 1X týdně), takže v konečném důsledku ty kameny tu vodu nestihnou tak ovlivnit. Ale pokud člověk mění vodu 1x měsíc, tak pro něj ty kameny nejsou příliš vhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:28 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Khanh
Ovplyvňujú teda vodu alebo nie? :) Už v tom mám guláš, podla všetkého ano. Nerozpadnú sa po 6 mesiacoch?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:25 Khanh Re: Bak
Abych vše dal na pravou míru, tak ty kameny v mém shopu jsou identické jako Seiryu stones. Jen nejsou přes ADA, takže levnější. A ten kámen, co zmiňuje Bak je zase úplně něco jiného. To je minerální kámen pro krevety. Seiryu stones jsou dekorační kameny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:25 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Bak
Moje kúsky sú aj ostrejšie, veď našiel som ich síce pri Váhu.. Ale najmä pri stavenisku ) Kým mi príde akva bohvie čo ešte vymyslím...p:
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:21 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
No přesně, a když to spadne do potoka, to se teprve hezky zaoblí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:19 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Bak
cs.wikipedia.org/…
To by veru mohlo byť ono :) Taký tmavý je ale iba keď je mokrý. Vyzerá to použiteľne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2009 22:12 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: filipsi
To z toho odkazu se jmenuje pokud se nemýlím buližník, v potoce se takhle zaoblil, je to cosi vyvřelého... neostřily se s tím kamenem nože ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 22:05 Muž filipsi [1295] Re: Bak
To ne, mrkni do tematu rybicky.net/forum/12016…
Neco vyvreleho s zilkami kremene. Ale co, to si netipnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:39 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
Dolomit protkaný žilkami křemene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:35 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Bak
Ja som si naopak dnes priniesol asi "dolomitický vápenec" ako som zistil... Tmavý kameň, s bielimi žilkami, vyzerá zaujímavo vzdialene pripomína seiryu ;-) Miestami ale dosť šumí v octe.. Resp. po 7 hodinách namočený v octe už došumieva.. :-D keď ho ráno vyberiem z kýblika na balkóne som zvedavý ako moc sa zmenil a snáď ho použijem..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:29 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
To bych neřešil, v našich končinách si něco těžko půjdu nakopat do přírody, jsme spotřebitelsky orientovaná společnost hobíčkářů a potřebujem to někde koupit :)
Naopak je přínos když konkrétní věci někdo začne prodávat v Čechách, když donedávny byly k nesehnání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:25 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Bak
Ok, je to komplikované hlavne koli tým ich byznys názvom povedzme si na rovinu.. p:
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:14 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
Zdá se že jsem se upsal, Shirakura prodává montmorilonit, to je ten jejich shirakura rock. V německu běžně říkají že ke krevetkám dávají montmorilonit. Tento se do půl roku rozpadne v akvárku.
Ten šutr který myslíte vy bude asi stejným způsobem působit na kvalitu vody, nicméně je to obchodní název od firmy ada.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 21:11 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Bak
"Jinak sory, seiryu je asi obchodní názet od ady, ale to bude něco jiného než zmiňuji, víceméně by to mělo být stejné, úprava pH a odchyt škodlivin z vody." tak jiné nebo stejné ? :)) tej prvej časti som už porozumel ;) tak 6 mesiacov to nieje dlhá životnosť :ú
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 20:57 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
No to že se rozpustí do půl roku to píše strýko Shirakura :) Jde o jíl v přírodní formě, zhutněný lety... jestli se spíš nerozpadne sám, to mohlo být ztracené v překladu ano
Jinak sory, seiryu je asi obchodní názet od ady, ale to bude něco jiného než zmiňuji, víceméně by to mělo být stejné, úprava pH a odchyt škodlivin z vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 20:32 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: Bak
Rozpustí sa do 6 mesiacov? Nechápem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 20:31 Muž fantuomas [35] - RostlinyRe: ustavprochore
ď, tie kamene sú podobné dosť, ktovie či sa nejedná práve o seiryu stones :) ináč veľmi pekné..neviete či nezvyšujú ph, tvrdosť ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 20:25 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
všechno je to jílovitá hornina montmorilonit. Náhradu bych těžko kopal někde u Mostu v Čechách... ale Khanh ho nemá tak drahý, prodává ho jako shirakura rock. Po pár týdnech užívání ani jeden problém a rozpustí se do 6 měsíců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 20:22 Žena ustavprochore [567] Re: fantuomas
Pokud by vám stačil e-shop v ČR a nemusely by to být přesně Seiryu stones, hodně podobné kameny prodává Khanh: shop.khanh-aquarium.cz/…. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:33 Muž fantuomas [35] - Rostlinyten odkaz...bol by som zabudol (:
Už gúglim ) Ale dal som to sem, bo myslím že s rozmáhajúcim sa aquascapingom je tento kameň a jemu podobné zaujímavá téma a nikde som to tu nenašiel p;

- no skor ako objednávať z Francúzka, by som to rád našiel niekde v okolitej prírode..ok možno aj v okolitom obchode :) podla tohto odkazu (tiež shop) - kameň može zvýšiť ph aj tvrdosť vody, teda asi obsahuje vápenaté časti....prečo by som potom nemohol použiť akýkoľvek iný "pekný" kameň ktorý v urč. miere obsahuje vápenec..;) ? Amano robí rastlinné akvária, nie zrovna africké biotopy a používa aj vápenatý materiál..to ma celkom zaujalo...pretože doposiaľ som čítal skor informácie ohľadom vyhýbania sa podobným kameňom, dnám..atď do rastlinného akva..

www.adgshop.com/…

..podla toho čo som zatial našiel na internete..kameň naozaj zvyšuje ph aj tvrdosť vody, bolo by fajn mať tu niekoho kto má vlastné skúsenosti..:) nikto ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:19 Muž Gabro [11] - Raci, krabi, krevetkyRe: fantuomas
Když se podíváš na ten první odkaz, tak to je přímo obchod ve Francii, pokud umíš trošku anglicky, tak jsi si schopný daný šutřík objednat nebo hledat něco podobného i u nás - třeba google ti určitě pomůže chce to jen hledat a hledat...
a to druhé je taky obchod ale prozměnu polský...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2009 17:02 Muž fantuomas [35] - Rostliny – seiryu stone
Čo to presne je, aký majú pôvod & kde sa dajú zohnať, poprípade zohnať im podobné?
www.aquascape-boutique.fr/…
www.naacademy.pl/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 19:51 Muž O.Tom [439] Re: Johan
Ja osobne to jen odrhnu :) Ale prije mi lepsi to vyvarit nez koupat v savu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 19:36 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: O.Tom
Proč všichni tak plašíte. Je to jen šutr. Zkusit jestli to není vápenec (ocet), odrhnout a ti pešlivější polejou savem a je to...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 19:35 Muž O.Tom [439] Re: klubicko
odrhnout kartacem, a pak treba pul hodinky vyvarovat ve slane vode :) pripadne zkusit octovy test zda nesumi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 18:35 Muž NASREDDIN [1383] Re: mikicatko
Ano savem . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 18:34 mikicatko Re: Usine
Savom? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 18:29 Usine Re: klubicko
Stačí několikrát polít savem a po čase opláchnout. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 17:47 klubicko Re: pancernicek
Tak je mam tedy vavarit ve slane vode? A kolik soli a jak dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 17:03 Muž Pete [10] Re: pancéřníček
Nový kámen...? coze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 14:45 Muž pancéřníček [168] Re: klubicko
Já jsem vždycky kameny vyvářel ve vodě se solí.A byly jako nový :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2009 08:56 Muž Honz [7] - TetryRe: klubicko
Já kameny mám taky z přehrady. Akorát sem je vydrhnul a vypařil a bylo to v pohodě. Ale jsem si všimnul, že na tom je humus. Tak jsem koupil dva šneky a byl jako ze škatulky. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [16] 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38969x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=751