Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2021 20:55 R Muž ctibum [6926] Re: Jirik
V Hornbachu mají kameny i kořeny, i Dragon tam mívali, jestli se nepletu a vybrat se tam dá. Ovšem nikdo neví, co konkrétně za kořeny hledáš, takže to ber je jako velmi obecnou informaci a nezbyde ti, než tam zajít... ;-)
Násobně větší výběr má akvarista.cz. Dá se tam vybírat i osobně, jsi z Prahy, tak to prubni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2021 16:57 Muž Jirik [0] – Dragon stone a kořeny
Ahoj všem, před chvílí jsem dorazil z několika krámů a jsem zklamán ohledně výběrů kamení a kořenů, musím tedy pochválit superzoo, kde mají opravdu velké kořeny. Nicméně spoléhám, že uspěji v Hornbachu, můžete někdo říct co tam mají a jestli se dá vybrat ? Myslím Hornbachy v Praze, děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 22:33 Muž _Rob_ [80] Re: sirius
Pozdě :-D už sem byl na lovu a kameny uvařil. Zítra zkusím ocet a maximálně skončí na zahradě no. :) Ale i tak díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2020 21:10 Muž sirius [54] Re: _Rob_
Môžete to vyskúšať priamo aj tam kde tie kamene nájdete. Ocot je naozaj lacný, vezmite si do terénu sklenený pohárik (1 až 2 dcl) s čírymi stenami, naliať za pol deci ;-) octu. Do toho ponorte kúsok dotyčného kameňa, stačí veľkosť ako necht. (Z veľkého kusu odždibnúť malý kúsoček kladivkom.) Lepšie suchého, ako mokrého (ale môže byť aj taký), alebo ho trošku opucujte a handričkou vysušte. Po ponorení 3 - 5 minút počkať. Potom sa zvrchu (lepšie než zboku) dívať uprene na hladinu octu... Pol minúty aj minútu, sústredene. S dobrými očami uvidíte stúpať jemné bublinky (sú naozaj jemné až mini, ale predsa) - to je kameň nie úplne vhodný do akvárka (ako do akého). Ak je hladina absolútne bez pohybu, žiadne bublinky - kameň je do akvárka TIP TOP. V tom istom octe si môžete odskúšať aj viacero nájdených typov kameňov. Môžete si prípadne pomôcť ešte lupou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.11.2020 14:14 R Muž Anthrax [4786] Re: _Rob_
Ahoj. Já alespoň část kamene do octu ponořím a sleduju až po čase. Bublání se totiž může chvíli rozbíhat. Vliv má taky teplota. Za studena se vůbec nemusí nic dít ale po zahřátí octa je to často o něčem jiném. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2020 12:49 Muž _Rob_ [80] – Kameny z přírody
Ahoj, ta octová zkouška kamenů atd. musí se vyloženě ponořit do octa nebo v případě větších kamenů stačí trochu nalít třeba do nějaké škvíry v kamenu..? Nikdy sem tohle moc neřešil, ale zkusil bych nějaké kamení z přírody.

Ptám se proto, že bych to zkusil zrovna na místě, než to tahat domů a pak zjistit, že to je k ničemu, dík. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 13:27 Muž gab0 [2] Re: sirius
Sú z rieky Kysuca. Ja som si tiež myslel, že prídem k rieke a budú tam nádherné okrúhle kamene. Som na to trochu zvyknutý z rieky Belá, pri ktorej som prakticky vyrastal. Tam iný ako okrúhly kameň asi nie je. :-)
Nie sú moc veľké (ako moja päsť :-), octový test budem robiť pozajtra - zatiaľ som ich namočil do vedra a zalial vodou, aby sa mi dali lepšie očistiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 13:24 Muž gab0 [2] Re: vlka
Mne sa to tiež javilo také ,,žulové". Nebol som včera vhodne obutý, aby som mohol behať po vode.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2020 11:07 Muž sirius [54] Re: gab0
Tipnem si že sú z "pobrežia" Dunaja priamo v alebo pri Bratislave. ahoj Na octový test som týchto som zvedavý aj ja. Pokiaľ ale nemáte akvárko so supernáročnými rybkami, alebo nepotrebujete absolútnu disciplínu v chemizme vody (denne kontrolovanú) - sú v poho. Rastlinkám môžu dokonca pomôcť a systém vyvažovať. Sú to asi riadne kúsky. pravda. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2020 10:36 Muž vlka [3453] Re: gab0
Přijde mi to jako žula, ale v řece by měly být ,,kuláče,, vyzkoušej, kde je prudší proud...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2020 10:07 Muž gab0 [2] – Kamene
Fotka k příspěvku Ahojte, včera som bol u nás pri rieke pozrieť nejaké také nádherné okruhliaky ako odfotil sirius, nakoniec som sa musel uspokojiť s takýmito. Nevadí, dúfam že úspešne prejdú octovým testom a budem ich môcť osadiť.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   26.10.2020 12:15 Muž sirius [54] Re: spajk17
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridávam sa ku kolegom (Yirka, vlka, Roger, _ucx_): v prírode si nájdete naozaj všehochuť aj absolútne vhodných - a prekrásnych skál, kameňov do akvárka. Zadarmo. V Česku, ktorého geológia je mimoriadne pestrá, obzvlášť. Farby, tvary, množstvo, veľkosť, že to presahuje fantáziu. Aj v bezprostrednom okolí... Bridlice nájdete napr. v opustených lomoch (tých je všade na stovky). Obliaky, napr. v blízkej štrkovni, alebo na okraji väčšej riečky. Pridávam 2 obrázky z reality. Valouny (žuliaky) z pláže pri Váhu (12-20 cm). A včera som si vyzbieral za nejakých 10 minút na brehu jazera - bavili ma výhradne Oranžové (pestré všeličo), kremence, kvarcity. Tie na 100pro nezašumia... ;-) Lovu zdar!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.10.2020 22:09 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Tak já je všechny podrobím proceduře očištění drátěným kartáčem, horké koupely v hypermanganu a zkoušce octem, taky se mi stalo že mi některé kameny šuměly, ale naštěstí jeden z mála :-) . Každopádně všechny procházejí touto procedurou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 19:10 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Já to dělám taky tak. Ale je nutné dávat pozor na převládající druh horniny v lokalitě. Takhle jsem onehdá nasbíral moc pěknou hromadu kamenů v říčce Salze pod Hochschwabem a šuměly nakonec v octu všechny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 10:53 Muž Roger [1873] Re: spajk17
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Příroda je nejlepší zdroj ;-) všechny svoje kameny v akváriích mám jedině z přírodního potoka ;-) malinký, větší i velké, nespočet druhů na výběr a jen na tvé fantazii ;-) z potoka jsou oblé bez ostrých hran.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2020 09:51 Muž vlka [3453] Re: spajk17
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čauky, jak píše Yirka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.10.2020 07:16 Muž Yirka [9126] Re: spajk17
Nejlepší a nejlevnější je to v přírodě. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 06:22 Brodys Re: spajk17
Podíval bych se na internet, třeba www.rostlinna-akvaria.cz#
Třeba nakoupíš i jiné věci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2020 01:00 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Zdravím, kde sehnat levne kameny do akvari? V akvaristice to mají předražené. Typ kde prodavaji nějaké pěkné kameny ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2020 10:19 Muž Papik [617] – Zešednul
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Černý Seiryu stone po pěti měsících vyblednul do světle šedé. Stalo se to někomu dalšímu? Voda má pH 7+, CO2 nepřidávám.

 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 08:09 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: TomikVyskov
Pokud je to žula ta ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2020 07:42 Muž TomikVyskov [5] – Základové kameny
Zdravím, mám spoustu kamenů, které byly určeny do základů domu a také spoustu dlažebních kostek. Jsou tyto kameny použitelné? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 16:04 R Muž Anthrax [4786] Re: jan ober
Zkušenost s balkánskou rulou nemám. Ale rula jako taková je do akvária v pohodě.

Každý kámen bude pod vodou působit tmavším dojmem a časem se na něm udělá nějaký ten povlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2020 15:00 jan ober – balkánská rula
Máte zkušenosti s použitím balkánské ruly do akvárka? Nebude to třeba tmavnout ten kámen? Našel jsem zde na webu dumkamenu.cz :-O
Edit: dumkamenu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2020 22:56 Muž Papik [617] Re: jab63
Nebo tam neprat tolik CO2 a udržovat neutrální pH kolem 7.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 19:24 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Anthrax
No to je roztomilé. Nečekal jsem, že to bude tak hodně. Budu muset převrtat celou nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2020 19:01 R Muž Anthrax [4786] Re: jab63
No není se čemu divit. youtube.com/…
Břidlice je v pohodě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 17:46 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: vaclav
Dobře. Chtěl jsem se hlavně zeptat na tu břidlici. Vpravěku jsem jí užíval ale to jsem nic neměřil, nehnojil a rostlo mi všechno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2020 17:36 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: jab63
Uvědomte si jednu věc, tyhle kameny využívá aquascaping a používá na eliminaci vápence (pokud z něho sou) speciální substrát který se přibližně do půl roku částečně vyčerpá ale to je doba kdy už většinou s akváriem končí nafotí zbourají a začínají znovu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 16:23 Muž jab63 [1462] - Borneo
Mohu se zeptat na názor na

www.akvariumruzicka-eshop.cz/…

Mám v akva 10 kg Seiryu stone a každý den se mi zvýší vodivost o 30μS i když nepřidávám hnojivo. Nenapadá mě co by kromě kamenů takový nárust způsobovat. Zvažuji vyměnit Seiryu stone za břidlici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2020 15:04 Muž sirius [54] Re: ZDRI
Podlľa mňa: Calari Rock alebo aj Dragon Stone a všetko podobné, sú umelé kamenivo. Schválne nepíšem kamene, prírodné už vôbec nie. Takéto "kamene" sú v prírode nenájditeľné, v tvaroch ako sa predávajú v prirodzených biotopoch vôbec už nie. Vyrábajú sa podobne ako ktorákoľvek kameninová "umelina". Napokon sa do "žiadaného" tvaru už len nasekajú, olámu, zaguľatia, oleštia... Zloženie: by bolo treba každý typ pozrieť pod geol mikroskopom. Výrobcovia ho poznajú. V prípade, že je na etikete napísané, že: "skala" ovplyvňuje parametre vody mierne, vždy je tam prímes Ca/Mg. Teda vlastne cementová prímes. Aby sa to tvárilo ako pravý vápenec :-) napr. Ozdobné kamene sú samozrejme otázkou osobného vkusu. No aj v prírode sa dajú nájsť (pri troške snahy) parádne (aj veľké) kusy nádherných skál, blokov, okrúhliakov, bridlíc. Špeciálne Čechy majú pestrú geologickú stavbu. Odporúčal by som potom toto: odždibnúť odkškrabnúť z takéhoto kameňa minikúsoček, rozdrviť ho kladivom na prach - a octová skúška. Stačí uchom. ;-) Avšak do cichlidkária pokojne aj krásnym kusom silúrskeho či devónskeho vápenca, vyžratého či vyhladeného vodou alebo účinkami mikrobioty pôdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 14:53 Muž Bartex [159] Re: ZDRI
Maple leaf stone jsme meli v ruce, ale vypadal jeste vice nestabilne nez Calari stone. A pri vyplachovani z nej padal jil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2020 14:14 Muž ZDRI [1415] Re: lacewings
Já nejsem odborník-geolog, ale to, co nafotil Bartex, je podle mě určitě Dragon Stone. A to, co prodává HORNBACH jako Calari Rock je také Dragon Stone, viz: www.hornbach.cz/…

Něco jiného bude ten Maple Leaf Stone, viz: manzanita-driftwood.com/…, ale ten nejspíš Bartex v akvárku vůbec nemá.

Ale pokud se pletu, rád se nechám poučit, stejně by mě zajímalo, jaké složení vlastně má klasický Dragon Stone, podle vzhledu bych typoval nějaký měkký, korodovaný vápenec, ale ten žlutý fakt vůbec nešumí ani se nerozpouští. Takže pokud sem chodí nějaký zkušený mineralog, prosím o vyjasnění. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 13:22 Muž Bartex [159] Re: lacewings
Prave jsem obevil soupis kamenu... Viz priloha
Edit: www.akvariumnamiru.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 12:56 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: ZDRI
Dragon je z jiné lokality, tudíž i jiná hornina, micháte jablka s hruškama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.04.2020 12:17 Muž ZDRI [1415] Dragon Stone
Nedalo mi to a znovu jsem zkusil octový test - mám teď připravenou/vyčištěnou další várku Dragon Stone (hnědožlutý) na nové akvárko. Vůbec to nešumí. Kdysi jsem (na žádost exkolegy Maqa) měl založených několik velkých sklenic s vodou/kameny a měřil parametry. Konkrétně láva ani Dragon Stone nic měřitelně neměnila. Ale oba materiály se prodávají v mnoha variantách a stupních zvětralosti, takže nevylučuji, že některé varianty tak neutrální nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 11:34 Muž Bartex [159] Re: ZDRI
Diky za reakci B-) nerikam, ze je to idealni to srazet substratem. Jen rikam, ze Platinum soil to ma srazet, tak by to nemuselo byt tak razantni. Ale jak rikas, dle popisu by mel byt neutralni... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.04.2020 11:20 Muž ZDRI [1415] Re: lacewings
Podle fotky i popisu je to normální Dragon Stone. A ten by neměl podle prodejců nic uvolňoval. Já ho mám ve velkém množství v nádrži Rohové Sulawesi, kde důsledně měřím vodivost i pH - nic to s vodou nedělá. Ale na začátku je třeba ho opravdu důkladně odmočit a měkké nesoudržné části vystříkat hadicí (z dutin to jde docela blbě).

Bartex
V principu - mít v nádrži současně aktivní (tvrdost a pH snižující) substrát + kameny, které naopak tvrdost a pH zvyšuji, je podle mě kontraproduktivní a nerozumné. Navíc se Ti takto kapacita tohoto substrátu brzy vyčerpá a co pak dál - vyměníš substrát, vyměníš kabely, rezignuješ na nějaké stabilní parametry vody? Ale zde to asi problém nebude, tyto kameny jsou relativně neutrální (viz výše).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2020 09:07 Muž Bartex [159] Re: lacewings
Substrat by mel tvrdost snizovat... Tak se to snad vyrovna. Pokud s tim budou problemy, budeme vedet odkud vitr fouka :-) moc diky

www.akva-tera.cz
Nasel jsem ted jeste link a zde pisou, ze kamen neovlivnuje chemismus vody... Tak ja nevim coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2020 00:38 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Bartex
- vápencová hornina
- vhodnější na Malawi nebo Tanganiku,
- uvolňuje soli, které zvyšují hodnoty tvrdosti vody ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2020 10:02 Muž Bartex [159] – Maple leaf stone (Calari rock)
Fotka k příspěvku Ahoj!
Koupili jsme do budoucího akva v Hornbachu Maple leaf stone aka Calari rock a poté, co jsem jej začal sprchovat, tak z něj odplavalo milion kousků a vyplavala také zemina, která barvila vodu. Po řádném vysprchování šel do hrnce a vařil se za mírného bublání asi 15 minut. Poté pod sprchou pustil zase spoustu kousků a "hlíny". Jakmile to ustalo, přilepili jsme anubias, který jsme potřebovali upíchnout a šel do Harakiri 2.0 než bude naše akva připraveno. Dnes jsem chtěl najít o kameni na internetu zkušenosti ostatních a moc jsem nepochodil. Máte jej někdo? Nerozpadne se časem? To, co z něj zůstalo po přípravných procedurách se zdá být soudržné a pevné, ale kdo ví...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 14:45 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Nemyslel jsem 40kg ale jen jako příklad smich moc díky za odkaz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 13:12 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
40 kg pytel budeš mít na několik životů a je to zřejmě dost jemné takže to nebrat. Já používám www.kvetinace.cz/…
Do jezírka hážu www.hnojivapraha.cz/… nevadí mě že se to rozpadne ve vodě a zůstane na dně dost dlouho bílé bahýnko. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2020 13:01 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Měl jsi namysli například toto?
eshop.invest-star.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 21:52 Muž Roger [1873] Re: Roger
Fotka k příspěvku Vyndal jsem šutry ven, dám vědět jak to dopadlo pokud to někoho zajímá, po vyndání chybělo asi 10l vody možná více, doplnil jsem cca 6L aby bylo čerpadlo pod vodou a budu sledovat co se bude dít. Sám jsem na to zvědav. Každopádně včera odebraná voda z Bazénu do zkumavky kde jsem měřil pH mi k dnešnímu dni (nechal jsem ji ve zkumavce tak jak byla) se zbarvila směrem dolů, nevím co to znamená, nikdo na to nesahal, ani neotvíral. No nic uvidíme co se bude dít NoName teď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 21:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- tak tu sepiovou kost, tu maj všude, zlomky sepiovky se dají koupit za pakatel ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:06 Muž Roger [1873] Re: lacewings
Takže doporucuješ co? Vápenec jako takový? Pokoušel jsem se ho dnes sehnat v největším zahradnictví u nás, měli různé šutry ale vápenec zrovna ne :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 21:00 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Roger
- ty jsou na ty dvě věci
- pomalé uvolňování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 20:30 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Fotka k příspěvku Tak dcera se vytasila s mořskými mušlemi, vloni byla u moře, takže zkusím je dát do něčeho a schovat v akva. Mám je dát do síťky nebo položit na dno jen tak? Jinak jen pro info, do bazénu jsem včera kámen vrátil, dnes udělal test cca ve stejnou dobu a vyšel mírně nižším pH než když tam nebyl. Tak možná má na to vliv. Stále přemýšlím zda z NoName kameny všechny vyndat na pár dní a čekat co se bude dít. Za pokus to asi stojí co vy na to? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.01.2020 12:52 R Muž vaclav [14609] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Kolik čeho dát ti neřeknu to si musíš vyzkoušet. Na chodbě mám 200 litrů s velkým množstvím živorodek, akvárium je bez dna a protože jsem naměřil i pH 5 tak jsem sklo posypal mramorovou drtí. Je na něm vidět jak (v řádu měsíců) ubývá a pH se drží v normálu. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=51