Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 18:09 S Muž invalida [3881] Re: Rollcut
U mě no problem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 17:37 Muž Rollcut [-1]
Zdravím vás tu! :-) Stane se něco když dám do akvária kameny z řeky, které jsou porostlé takovým zvláštním mechem? Kameny jsem důkladně očistil, udělal zkoušku s octem a mech důkladně vyčistil od jehličí atd... :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 17:13 Muž btnk [5] Re: papar
Klidně ho můžeš použít, nevidim v tom problém, z toho se nic uvolnovat nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 14:16 papar – Dekoračný kamen KVARCIT K1
ahojte
chcem sa opýtať či môže byť ako dekoračné kamene dať obkladový kameň KVARCIT K1

www.predajkamena.sk

zloženie, vlastnosti
Regionálnou premenou pieskovcov, zvlásť kremitých pieskovcov vznikajú kvarcity. Obsahujú 95% kremeňa Z ostatných minerálov bývajú prítomné sľudy, najmä sericit, tíež chlority, granáty a iné akcesorické minerály. Farbu majú svetlosivú, žltkastú, červenkastú, sivú i čiemu. Štruktúru majú zrnitú, textúru najčastejšie bridličnatú. V podmienkach neogénneho vulkanizmu vznikli tzv. hydrokvarcity. Vytvorili sa hydrotermálnou premenou. V ich puklinách často nachádzame pekné kryštály kremeňa.

Zvetrávanie je len mechanické a veľmi obtiažne. Pôdy sú na živÍny veľmi chudobné, tiež sú plytké s častými balvanmi (viac ako 50%), miestami prechádzajú až do kamenných sutín.

výskyt
V Západných Karpatoch. kvarcity tvoria vložky v pararulách, alebo vo svoroch napr. v južnom veporiku (zóna Kohúta). Sú typickou horninou spodného triasu obalu veporika. Hydrokvarcity sú známe z okolia Banskej Štiavnice, Javoria aj inde.

použitie
Banskoštiavnický hydrokvarcit sa používa na výrobu tzv.dinasu, stavebný kameň, zvršky, ľahké betóny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:49 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: teleport
Je to umělotina...za tu cenu se dá pořídit pár kilo mnohem hezčích přírodních kamenů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:38 švíco Re: teleport
Ten popis k tomu nějak nesedí... přírodní to určitě nebude ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 10:06 Muž teleport [3] – COLORADO ROCK
Má někdo tímto kámenem v akvu? macenauer.eu/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 20:46 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: Johan
Test prošel bez problémů hop Takže je zkusím zařádit do interiéru mého akvarijního světu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 19:55 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: Svobda777
Sice tam žádnou opuku nevidím, ale ruku za to nedám. "opuka je něco jako vápenec" - čili test v octě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 18:58 Muž Svoboda777 [4] - RostlinyRe: grizly
Prosím Vás je ta opuka inertní? :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:01 Muž grizly [145] Re: Svobda777
Pokud to bílé nejsou žilky křemenu(nevypadá to tak), tak se jedná se o opuku. Právě kvůli její okrovo-červené barvě se jí říká "zlatá" opuka pražská.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:08 Muž filipsi [1295] Re: Johan
Urcite, vetsi a divocejsi ryby na to doplatit muzou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:02 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
Né že bych měl něco proti ostrým šutrům, ale všeho s mírou. Před lety na ně jeden můj kančík doplatil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:00 R Muž romant [27987] Re: Svobda777
Na rozdíl od jiných názorů, já s tím jak ty Tvoje kameny vypadjí naprosto žádný problém nemám a do akvárka bych si je úplně klidně dal. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:58 gringo Re: filipsi
Nemusí být kulaté, ty ostré hrany stačí trochu srazit. To není žádný můj výmysl, je to kvůli poranění ryb. Klidně si je do akva dej, tak jak jsou ;-) Opravuju, to mělo být na dimiho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:57 R Muž romant [27987] Re: filipsi
Holt, nová doba a zřejmě nějaký nejnovější trendy, který mě taky unikají. Já mám v akva šutry z Krkonoš a jejich dobývání bylo zajímavý a rozhodně mají ostrých hran více než dost, ale žádnej problém jsem s tím nikdy neměl, tak nad tím taky koutím hlavou. Argumenty typu, že se o ně ryby můžou zranit, npovažuji za relevantní, to by v akvárku asi nemohlo bejt ani sklo. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:53 Muž filipsi [1295] Re: gringo
Tak ony uz kameny nejen ze nemaji sumet, ale musi byt i kulate? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:48 gringo Re: Svobda777
Nevím, co je to za kámen, ale má docela ostré hrany ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:29 Muž Svoboda777 [4] - Rostliny
Fotka k příspěvku Dobrý den,
byl jsem na Divoké Šarce a tady jsou kameny co jsem nasbíral. Jsou tedy hodné do akvária? Nevíte co je to červené - není to železo? Smí se do akvária? :) Zkoušel jsem octem a nic nebublalo..
Díky, Dimi
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:43 švíco Re: fechtnerak
Doporučuju slepit studnářskou PUR pěnou... ale pozor, když s ní nebudeš šetřit, tak ti bude skalka plavat ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 19:16 Usine Re: fechtnerak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:26 R Muž romant [27987] Re: fechtnerak
Já jsem kdysi dávno lepil kameny na sklo, který jsem potom vkládal do akva jako pozadí lepidlem na obklady do koupelny. V tom akvárku jsem měl kančíky a z rostlin jenom Microsoria, tak nevím jak by to působilo na ostatní kytky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:18 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: fechtnerak
U kamenů je problém, že pokud se nepoužití hodně tvrdé šutry, tak horzí odlepení. Začas se mi z nich silikon sloupl. Doporučuju vyrobit skalku z polystyrenu či PU pěny a tu náležitě nabarvit apod. a pokud trváte i na nějakých kamenech, tak se do tohoto pozadí dají vložit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:15 R Muž Silent [5949] Re: fechtnerak
Co akvaristický silikon? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2011 18:14 fechtnerak
Můžete mi někdo poradit čím nejlépe slepit skalku do akvária z kamenů. Výška bude asi tak 35-40 cm. Dík Peťa :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:52 Usine Re: bijou
Otoč ho tou světlejší částí ke světlu a ten spodek se bez světla zbarví stejně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 20:08 bijou Re: romant
Samozrejme, že hrotiť to nebudem. A ak sa nedá, tak sa nedá a aj tak sa budem snažiť vytvoriť harmóniu. Pýtala som sa preto, lebo neviem, či je to prírodne zafarbené alebo tá soľ je na to len slabá a dá sa z toho vydolovať viac... Ak s tým niekto má skúsenosti, chcela som vedieť jeho názor. Určite ho nevyhodím, ak sa dozviem, že sa s tým urobiť nič nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:53 R Muž romant [27987] Re: bijou
Obávám se , že co už jednou takhle postupně příroda zabarvila, tak nějaká koupel v savu nedokáže odbarvit. Podle mě je to naprosto zbytečný s tím kamenem podnikat nějaký další chemický experimenty. To, že je jinak barevnej, bych považoval za přednost a udělal z něho naopak jinak barevnou solitéru, alespoň to bude poutat pozornost, ale to je jen můj názor, každýmu se bude líbit něco jinýho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:48 bijou Re: romant
Lebo všetky ostatné sú krásne žlté, nerada by som mala pocit, že k nim tento nepatrí. Ako na potvoru, najradšej by som bola, aby práve tá čierna stena bola viditeľná, lebo je na výšku pekne členitá. ale keď je čierna, bude to jak päsť na oko.
A keď sa budú špiniť, s čím, samozrejme, rátam, budú sa špiniť všetky rovnomerne, a to mi nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:34 R Muž romant [27987] Re: bijou
A proč ten kámen čistit, když v akva se stejně zašpiní, tak jak na něj bude působit prostředí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2011 19:22 bijou – sčernetý kremeň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám riečne šutre - mal by to byť kremeň sfarbený dožlta. Všetky som vyvarila v trochu osolenej vode. Tento kúsok má celú jednu časť čiernu a mechanicky to nejde dole. Pomôže savo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:45 Muž filipsi [1295] Re: Johan
Ale no tak, proc v tom porcelanu jeste hlasite slapat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:19 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: filipsi
Stejne tak ruzne musle, atp. Ty nemají s vápencem co moc dočinění. Přeci jen fosfor je trošku rizikovější než vápenec. Respektive jak ste napsal s Ca to v tomto případě není tak důležité. :)
Resp. kdo dává do akvária mušle? Většinou to jsou akvária téměř bez kytky se spoustou ryb a tak proč tam přidávat další fosfor, že.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:15 S Muž invalida [3881]
Já sem nebudu chodit smich po 30letech sem začal hnojit a snad i vodu votestuju..a naházím do akva opuku..je jí tady dost i ze zkamenělejma mušličkama ale běda jestli kytky porostou proti předpisům smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:10 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Usine
Aktuálně testuji, jak se bude dařit kytkám v nádrži se substrátem, který tvoří spodní, cca 3cm vrstva křemičitého štěrkopísku a horní, cca 2cm vrstva drceného mramoru. (Pro Václava - nádrž je sycena CO2.)
Akva funguje poměrně krátce na to, abych mohl dělat nějaké závěry, ale zatím se to vyvíjí docela zajímavě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 21:10 Muž filipsi [1295] – kdyz uz ta diskuze o tomhle opet bezi ...
Neda mi to, a pastnu odpoved, co jsem poslal katterinecce na jeji dotaz "Co je tedy u dekoracnich kamenu dulezite?" poslany vzkazem pote, co jsem ji trochu pozlobil smolincem (viz nize). Snad promine zverejneni, neni tam nic osobniho:

No prece u dekoracnich kamenu to, aby hezky vypadaly :), a zapadly do zamysleneho prostredi.
Vypada to jako legrace, ale fakt neni. Kamenu, ktere jsou nejak vylozene skodlive, zase tolik v prirode neni.
A obsah vapence (pripadne jinych primesi, ktere "sumi")? Mit cele dno z vapevcove drti opravdu neni zadna vyhra, to je spatne. Ale dekoracni kamen ma relativne maly povrch, objem ... To rozpousteni neni nijak tragicke. Obzvlast v akvariich, kde se co2 nepridava, je tvrdsi voda, a pohybuji se s ph kolem neutralu, nebo v zasadite oblasti. Stejne tak ruzne musle, atp.
Napr. ja, s vodou kyselou a skoro nulovou tvrdosti, dekoracni kameny s obsahem vapence primo vitam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 20:46 Usine Re: smik
Co ti brání napsat o svých zkušenostech třeba článek, nebo spíše několik, kde ty stokrát opakované bláboly uvedeš na pravou míru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2011 20:18 smik Re: Usine
Já měl taky takové dno ve své 250 přesně stejného složení jako je na tom tvém odkazu (už je to dávno). K tomu ještě studniční vodu tvrdou tak, že kámen je proti ní měkouš :-). Samo, že tehdy jsem tam měl jen C. affinis, mech a nějaké valisnérky.
Podstata je, že tady nikdo nemluvil o dně, ale o kamenech, kde záleží na množství a podílu Ca.

Mě by uspokojila odpověď typu:
Kameny s příměsí Ca jsou v akváriu použitelné. Většina rostlin dobře roste ve vodě o celkové tvrdosti 5-15° dGH kde není vhodné aby podíl vápených iontů překročil 1000mg/L Ca. Proto použití takových kamenů klade větší důraz na údržbu a to převážně zvýšenou výměnu vody, tak aby došlo ke snížení koncentrace Ca pod uvedenou úroveň. :-)

hodnoty jsem si vymyslel tak né že je někdo bude brát vážně

Jinak souhlasím, že je jednodušší začátečníkovi říct nic s vápencem do akva nepatří. On si pak třeba koupí Seryiu stone a bude se velmi divit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 20:01 Usine Re: smik
Já měl vápenec ve dně nejméně 10 let a také jsem tomu přizpůsobil rostliny a ty rostly velmi dobře, tak vím o čem mluvím. Jako ve všem ale platí, že když už to umíš, tak si něco můžeš dovolit. Pokud to ale neumíš, tak to většinou dopadne špatně. Takže se snažím těmhle nezdarům předejít, Hodně lidí už poslechlo a mají pěkná akvária, dá se říct že už ví jak na to. Pak si můžou začít hrát a zkoušet různé ptákoviny. Ty co to ale ještě neumí ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:40 R Muž romant [27987] Re: smik
Jenom jeden malý příklad z historie(dávno nedávné). Jako malej kluk jsem položil otázku na přítomnost vápence ve dně zkušenýmu chovateli, který měl v nádržích i dost rostlin. Bylo mě odpovězeno něco ve stylu "to já nevím a neřeším to". :) Takže podle mě se to dneska s možností větší informovanosti a přístupu k vědomostem, tak trochu moc řeší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:26 smik Re: Usine
A za to ti dík.
Na druhou stranu v té postnuté nádrži nebude primárním problémem vápník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:23 Usine Re: vóťa87
Já mluvím třeba o tomhle. rybicky.net/nadrze/11108 Co chodím na tyhle stránky se snažím, aby takhle akvária nevypadala tak na mě nechoď Amanem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 19:05 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smik
Pokud si čtete příspěvky mnohých lidí, né jen páry, které papouškují pár starých knih, tak zjistíte, že se nic takového nepíše. Jen se holt někdy něco papouškuje. ;-)
Vápník je pro rostliny důležitý, ale některé se přímo nesnáší. Bohužel údaje o možnosti tolerance nejsou ani u suchozemských rostlin, natož pro vodní. Ale je to jednoduché. Neroste li v přírodě na vápenci, pravděpodobně pro ní nebude příliš důležitý. Roste li rostlina v bažinách apod. místech, pravděpodobně pro ní bude vápenec na obtíž.
Když se dá vápenec do dna, těžko se bude udržovat nízká koncentrace a dost rostlin bude mít problémy, když bude jen jako dekorace, pak časté a velké výměny ho vyšachují. A pak je tu ještě problematika CO2. Ale vy jistě víte co chci ríct. :-)
To s tím říct i B je trošku problém. To už by totiž bylo o kopírování příspěvků. Však to co sem napsal tu už je x krát napsáno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2011 18:58 smik Re: Johan
Ne určitě není vhodné to paušálně doporučovat, ale pokud se řekne A mělo by se říct i B.
Prostě aquascapeři používají z důvodu dekoračních kameny a tyto kameny obsahují vápenec.
Jestli existují kameny které vypadají stejně dobře a vápenec neobsahují? Já to nevím?.
Amano a ostatní si určitě vápencové kameny můžou dovolit v souvislosti se substráty, které používají, které také snižují tvrdost (nevím jak přesně fungují a jestli přeměňují Ca na něco jiného). V neposlední řadě jsou tady pravidelné výměny vody, která může zvýšený obsah Ca řešit.
Nejsem odborník botanik to přenechám tobě :-). Pokud hovoříš o kalcifobních rostlinách tak jaké koncentrace jim vadí a při kterých mají nějaký problém? 10mg/L, 500mg/L, 1000mg/L?

Mě prostě vždycky fascinují ( teď se to netýká tebe ale všeobecně) výkřiky typu. Fosfor způsobuje řasy, dusičnany způsobují řasy, vápník nevhodný. Dobře i kdybych byl tohle všechno ochoten uznat, tak ať někdo dá jednoznačné odpovědi na tyhle všechny otázky a bude klid :-). Ať někdo prokáže, že akva kde je NO3 nad 40mg/l má problém s řasou a je to z důvodu zvýšeného NO3. Nebo jaká koncentrace PO4 způsobí řasy 0,1 nebo 1 nebo 5mg/L?.
To je oč tu běží. Nakonec budeme mít všichni krásná akvária a nebudeme řešit problémy s řasou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 18:47 S Muž invalida [3881] Re: smik
No kromě toho že se vápenec usazuje na skle si myslím že ty amanovi nádrže budou jen na chvíli a asi se nehledí na náklady,,to je že se nehledí na kytku udržitelnou ale i klidně se vymění. Ale naše obyč akva bych nezatěžoval zbytečně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 18:31 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: smik
Ono to není o hlouposti, ale o "architektuře". Proč architekti stavěj různé výklenky na střechách atd., když to akorát zvedá náklady na vytápění apod.? ;-) Kdyby ty kameny nebyly tak dekorativní, tak by je nepoužíval. Spousta rostlin je kalcifóbní a pak je jedno, jestli je vápenec ve dně nebo jen jako dekorace, jen ve dně to má větší vliv. Tím nechci říct, že se to s vápencem v akváriu nedá, samozřejmě že dá, však spousta nádrží je toho důkazem, ale je vhodné to doporučovat? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 18:16 smik Re: Usine
On ten Amano bude asi úplně hloupej když používá kameny s obsahem vápence a navíc k tomu sytí CO2. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 17:44 Usine Re: vóťa87
To je přeci úplně jedno jestli máš vápenec ve dně nebo jako dekoraci. Pokud chceš používat CO2, tak bys ho tam mít neměl. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2011 14:40 R Muž romant [27987] Re: vóťa87
Ba, ne, žádný vosí hnízdo, já naprosto rozumím tomu co jsi napsal. Moje "octový" doporučení bylo tzv. sázka na jistotu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.02.2011 14:31 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: romant
Píchnu do vosího hnízda...A dovolím si tohle tvrzení označit za blud, co cloumá akvaristickou veřejností u nás. Za důležité bych považoval to zda šumí v octě dno, ne dekorační kameny. Už jsem se tu o tom jednou zmiňoval proč tomu tak je a že důkazem toho jsou mnohá akvaria Olivery Knotta, ADA a tisíců dalších...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=601