Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 13:04 Žena Cancita [4] – břidlice a pancéřníčci
Ahoj, po obhlídce cen prodávaných kamenů, jsem si řekla, že něco nasbírám v přírodě. Vím o jednom břidlicovém ložisku. Myslíte, že břidlice do akvária nevadí? Budu mít pancéřníčky, samozřejmě si budu vybírat bez ostrých hran, ale i tak se raději ptám, je to vhodné? :-) Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2019 13:48 zdzd Re: vlka
Jak se tady psalo, nejlepší je peroxid vodíku.
Používá se do bazénu cca 30% koncentrace. Kameny do 20 litrového stavebního plastového kyblíku, naplnit vodou, dva litry peroxidu, klackem zamíchat a pár hodin počkat. A je vyřešeno. Jen opatrně, tato koncentrace už pálí na rukou a pozor na oči !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.03.2019 09:08 Maq Re: ludvik
Vařit kameny... Mysleme trochu energeticky.
Pokud jde o dezinfekci, poslouží - po předchozím mechanickém očištění - savo, hypermangan, a zdaleka nejčistěji peroxid vodíku.
Kuchyňská sůl je neefektivní. Něco zabije, mnohé přežije.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 00:31 Muž ludvik [1082] Re: Smetany
V troubě není takový teplo (a hlavně bude pomalý nárůst), aby to něco udělalo. Maximálně prasknou ... Nemyslím si, že by v nich mohlo být tolik vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.03.2019 00:15 Muž Smetany [1226] Re: ludvik
Trouba je ještě horší. Postavil sis někdy ohniště z kamenů z řeky? Něco podobného se může stát při vaření nebo ještě hůř při následném pečení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2019 00:13 Muž ludvik [1082] Re: vaclav
Proč nebezpečná?

Snad ledaže by některé svinstvo přežilo ... ale to lze vyřešit troubou. Že je to zbytečné nerozporuji, ale proč nebezpečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2019 00:03 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: vlka
Vařit kameny je dost nebezpečná záležitost a nikomu to nedoporučuji. Ve slané vodě to už vůbec nechápu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 22:36 Muž vlka [3455] Re: silviebaris
Opláchnutí následuje po vyvaření ve slané vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 19:14 Silviebaris Re: vlka
Nic nevyvařuj,jen to opláchni pod tekoucí vodou a šupem s tím do akvária... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.03.2019 19:13 R Muž Anthrax [4787] Re: vlka
Vyvařovat šutry a jiné dekorace ve slané vodě je mnohokrát omílaná ptákovina kterou děláš ani nevíš proč ;-) Nic proti varu (i když i ten umí kámen zničit) ale rozhodně bych neřekl, že solí není co pokazit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2019 18:58 Muž vlka [3455] Re: Anthrax
Dihydrogen monoxid a halit - proč ne? Tím nemůžu nic pokazit. Omakal jsme lávové kameny a barveny nejsou. I břidlice je přírodní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:59 R Muž Anthrax [4787] Re: ludvik
Tak chápu, že sůl ledacos zahubí ale var je spolehlivější a jako takový na „sterilizaci“ musí stačit tak na co ještě zasolovat? Ale ani sůl ani teplota neřeší problematiku nějakých barev, jak tu bylo naznačováno.
Já teda kameny nikdy nijak nevyvářel. Prostě je pořádně omyju a dám je do akva. Jelikož vím kde a jak jsem je sebral, tak se nemusím žádných barviv obávat. ;-) Ale chápu, že každý nemá po ruce neznečištěný horský potok s vhodnou horninou....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 13:45 Muž ludvik [1082] Re: Anthrax
Tak znáš to ... chlorid draselný se používá ve smrtících injekcích, tak proč by nefungoval chlorid sodný v roztoku s dihydrogen monoxidem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 20:27 R Muž Anthrax [4787] Re: vlka
Proč probůh ve slané vodě? hmm Pokud to obsahuje nějaká nevhodná barviva, tak ti ani var nějak zásadně pomoct nemusí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 20:20 Muž vlka [3455] Re: Zip
Důkladné vyvaření ve slané vodě a musi to bejt cajk. Jsko dekorace ideální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2019 19:36 Muž Zip [277] Re: vlka
Dnes jsem na ně v Kiku koukal také. Některé pytlíky s břidlicí vypadaly celkem zajímavě. Je na obouch červeně napsáno, že jsou jen na dekorativní použití. Nevím jestli je ten lávový kámen úplně přírodní, aby to nebylo třeba něčím barvené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2019 23:02 Muž vlka [3455] – Kik
Fotka k příspěvku Tohle balení Břidlice a lávových kamenů v Kiku mě překvapilo. Nevypadá to vůbec špatně.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2019 19:35 Petr – Geologické mapy...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2018 11:35 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Anthrax
V pěkným zarostlým akvarku budou stejně nejlíp vypadat valounky z řeky... nebo kameny ve stejnej zajímavej barvě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 07:48 Muž markopolo [2] Re: Anthrax
Ja praveze chcem skusit nieco nove. Tie tri nadrze su uz minulost. Pred rokom som vsetko predal a neskor som zistil ze mi to velmi chyba. Chcem skusit nieco nove v inom style.
Skusam sa po roku zorientovat v novych trendoch a vyuzit moje doterajsie skusenosti. Taha ma to do iwagumi stylu. Este nie som pevne rozhodnuty a preto zbieram info... Aj tebe velmi pekne dakujem za ochotu poradit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.12.2018 07:27 R Muž Anthrax [4787] Re: markopolo
Jj, je snadno drolivý. Pod proudem (ne moc silným) vody ze sprchy se to trochu rozpadalo. Řekl bych, že pokud nechceš jít přímo do aquascapingu, tak to stejně bude vypadat trochu jako pěst na oko. Protože ty kameny úplně přirozeně nevypadají. Nebo když koukám na tvá akvárka, tak ty kameny zarostou kytkama a nebudou vidět. To je pak jedno jaké tam dáš ,čili nemá cenu za ně utrácet :-) Ale to ber jen jako můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 05:12 Muž markopolo [2] Re: Anthrax
Velku podobnost som si vsimol. Nevies nahodou ci aj dragon stone je taky cudne drolivy a makky? Vzivote som ho nemal v ruke. Mne calari rock tvrdostou pripomina murarsku tehlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:35 R Muž Anthrax [4787] Re: markopolo
Podle mě je to něco jako dragon stone.
Test kyselinou:
m.youtube.com/…
Ale je fakt že je to drolivé až až. Moc odolné to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:26 Muž markopolo [2] Re: jethro
Nevieš náhodou či mení aj parametre vody? tvrdosť...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 20:22 Muž jethro [7] Re: markopolo
Největší problém tohoto kamene je jeho vyčištění.Ty dírky v kamenech jsou plné bahna a při čištění se taky drolí.dnes ho mám jako ozdobu na skalce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 19:29 Muž markopolo [2] – Calari rock
Čaute všetci. Chcel by som vás poprosiť o radu. Nevie niekto niečo o calari rock. Ako sa to správa, čo spôsobuje... Je to veľmi pekný kameň, ale na prvý omak dosť divný. Dik za každú reakciu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2018 11:02 Muž larix [1420] Re: Strakááč
Či to riasy dokážu, netuším. Viem, že to dokážu (pomocou koreňov) vyššie rastliny. Napriek tomu by som sa takých kameňov nebál. Dlhodobo som používal "železité" kamene (kremenec s kremenným tmelom so žilkami oxidov železa z oblasti, kde sa od staroveku ťažila železná ruda) bez akýchkoľvek pozorovateľných negatívnych dôsledkov (napr. v tomto akváriu: rybicky.net/nadrz/26803/0.jpg… ). Iné by bolo, ak by boli okrem železa prítomné aj meď (pyrit), ortuť (rumelka), a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 23:53 Maq Re: Strakááč
Ani s tímhle moc neobstojíš.
Řeknu Ti to takhle: Půdy a sedimenty v přírodě běžně obsahují železo až v jednotkách procent. Železo je všude. Dokonce i když v akváriu použiješ čistý křemičitý písek, tak valná část těch cca dvou procent příměsí jsou oxidy železa. (A hliníku. A titanu. A další.)
Kdybys vyloučil z použití šutry s obsahem železa, byl by výběr vhodných šutrů hodně zúžený!
(Čímž železo nijak nepropaguji. Je to s ním složité.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: larix
je to jak píšeš ale myslím, že řasy z něj to železo čerpat dokážou, takže minimálně hodně snadno porůstají řasou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 22:18 Muž larix [1420] Re: Strakááč
Ďakujem ti za snahu poradiť. No v skutočnosti je to železo v tých šutroch vo vode akvária prakticky nerozpustné. Preto sa v rámci hnojenia do vody leje napr. chelatované železo a nepridávajú sa "železité" kamene.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 21:59 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: larix
rozpouští se do vody a může ho tam snadno být moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2018 18:28 Maq Re: hunti
Osobně jsem na to nikdy nešel takto mineralogicky. Výjimkou je vápenec. Zajel jsem do ne-vápencové oblasti, našel potok, a z něj vytáhl kameny žádané barvy a tvaru. Pro jistotu udělal octový test.
Nemají ostré hrany a na 99% to bude nějaká netečná hornina. Jejich největší předností je, že na rozdíl od všelijakých extra šutrů vypadají pod vodou zcela přirozeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 17:33 Muž larix [1420] Re: Strakááč
Prečo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 16:21 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: Guppy
ještě se nedoporučujou hodně železitý kameny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 15:11 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: hunti
Hodně se teď používají dekorativní kameny ale jsou to většinou s obsahem vápence, aby se daly použít do akvária prodává se k nim speciální substrát. Pokud máš ale v akváriu alkalickou vodu nemusí tě to moc trápit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2018 14:29 R Muž Guppy [2280] - Rostliny, paví očka, malé cichlidyRe: hunti
Já nevím, jestli to lze takhle shrnout - ale z diskuze vyplývá, že jsou vhodné všechny, které neobsahují vápenec. Asi by se neměly drobit, atd. Těžko někdo sestaví žebříček, že čedič je vhodný, žula vhodnější a křemen nejvhodnější (například)
Řiď se tím, co se Ti líbí a co máš dostupné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2018 14:06 Muž hunti [4] – Nejlepší kameny?
Pročetl jsem skoro celou diskuzi a vlastně jsem se nedozvěděl co mě zajímá nejvíc a to, jaké kameny jsou vlastně nejvíce vhodné do akvária? Pokud chci kameny, které nijak neovlivňují parametry vody a nemají ostré hrany, jaký druh je nejlepší? Křemen, láva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 14:54 R Muž vaclav [14611] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: silviebaris
Opláchnout vodou a můžeš to dát do akvária. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2018 14:52 Silviebaris
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim,lepila jsem z kamenu dekoraci-skalu do akvaria,ale ted si nejsem jista tim silikonovym lepidlem,muzu to dat normalne do akvaria?Kameny byly pred lepenim umyte.Dekuji za info,fota prilozeny jde me hlavne o info ohledne lepidla.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   22.05.2018 20:01 Jarda62 Re: Jarda62
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Aby jste neřekli že jsem sketa, ukážu vám kam na ty kameny chodím :) ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 00:22 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Jakub69
Opuka obecně obsahuje vápencové složky, takže nic moc. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2018 00:08 Jakub69 – Opuka? sám nevím
zdravím vás všechny...chtěl bych se zeptat jestli může opuka do akvaria? jestli to tedy je..našel jsem krásně tmavé kameny v řece ale strašně smrdí rybynou doufám že to ničemu nevadí...ale myslím že to je opuka dá se z ni odstipnout malé plošky kamene...dekuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 18:37 Jarda62 Re: Pepan
No více už neřeknu... ;-) :) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 18:35 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jarda62
Myslel jsem řeku Morávku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 18:24 Jarda62 Re: Pepan
Fotka k příspěvku Pokud myslíš obec Morávka si úplně vedle, ale v Morávce se jich pár najde a ten motivační je zrovna z ní vytažený...jinak dneska jsem se byl projít a našel jsem zas krasavce, myslím že je to jeden z těch co tam nechal David, vypadal jak hrouda bláta a podívej co je z něj teď po dešti...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 14:37 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jarda62
Teď už mě napadá jenom Morávka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 13:55 Jarda62 Re: Pepan
Pokus dobrý.. smich Ale nejsi daleko..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 13:42 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: jarda62
Z Ostravice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2018 12:36 Maq Re: Patrik
geologie.vsb.cz/…
Hledejte "vápence".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2018 12:10 Jarda62 Re: Patrik
Fotka k příspěvku Ahoj, nemohu pomoct, takové místo musím chránit, pochopte. Jestli si to někdo najde sám, tak ať si bere kolik chce, můj majetek to není. Ale jen tak tam pustit člověka kterého neznám nemohu. Je to stejně tak jak píše Davfm, dokud člověk neryje hubou v blátě nic nenajde.. smich ale dám nápovědu, každý vápencový kopec a potůčky stékající dešťové vody za ty roky udělají své. Je zapotřebí určitých podmínek pro vytvoření tohoto krásného kamene. I když je kopec tvořen z jedné horniny, tato kameny jsou jen tam kde teče voda, nebo probíhá jiný druh eroze. Takže si myslím a trochu to mám i potvrzeno, že tyto kameny nejsou na jediném místě u nás...
Trochu motivace...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=151