Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 08:09 mrázeček – Seiryu stone atp.
Trochu OT,ale nedá mi. kameny sice pěkný,ale dát 230 kč za kilo kamene mi přijde přeci jen moc. Ještě když porovnám ceny ze zahraničí,kde tyhle šutry vyjdou cca do 3Eur.Takže podle mě vizuálně hezká věc,ale ne za tyhle peníze.
www.ada-akvaria.cz/… 3495 peněz versus www.aquascape-boutique.fr/… - 15E ne
Nevim co si o tom mám potom myslet?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 23:03 Muž exit [116] - RostlinyRe: Nobody
I přesto děkuji.Zkusím to nejdřív na nečisto v kýbli změřit a pokud to bude v pořádku tak to tam šoupnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:57 Nobody Re: exit
Aha.Tak rostlinkám moc nerozumím.
Místo testů vody,které koupíš,nestojí za úvahu,nechat si udělat rozbor vody,aby toho Ca nebylo moc?Myslím,že se potom vysráží na povrchu listů a nevypadá to dobře.
V tomto Ti určitě lépe poradí rostlinkáři. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:36 Muž exit [116] - RostlinyRe: Nobody
No o rybkách jsem ještě moc neuvažoval,spíš jsem chtěl vybudovat rostlinné akva.Jinak tam poputujou současné parmičky černopruhé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:11 Nobody Re: exit
Záleží,v případě těchto kamenů,jaké rybky chceš v akva chovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:05 R Muž romant [27987] Re: exit
Oba, pokud budeš chtít přidávat CO2, tak je dobrý znát alkalitu. Je to o tom studiu a o souvztažnostech.
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
maniakva.sweb.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 22:00 Muž exit [116] - RostlinyRe: Martinero
Dokoupim ještě test, vše přeměřim a pokud vstupni hodnota vody bude ok tak to vyzkouším. Jinak který ten test bych měl koupit? na měřeni ut nebo gh?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:50 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: exit
Být tebou asi bych se toho nebál a kameny tam vložil. Jestli teda na tom nejsi podobně jako já. Mám vodovodní vodu o celkové tvrdosti cca 25, takže to řešmí reverzní osmózou. Ale to je jiná kapitola :-)
Myslím, že bys neměl mít problém. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:39 Muž exit [116] - RostlinyRe: Martinero
Akva má 270 litrů. Ale čistý objem netuším. A pH zhruba mezi 6-7 přesně ted nevim. Ale tvrdost nemám čím změřit.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.11.2011 21:36 Muž Martinero [41] - AmerikaRe: exit
Samotné šumění kamene ničemu nevadí. Je to důsledek toho, že kámen obsahuje větší množství vápence, který s kyselinou octovou reaguje úplně stejně, jako když octem vyvařuješ vodní kámen z rychlovarné konvice. Vápník uvolňující se v akváriu má za následek zvýšení celkové tvrdosti vody. Ale zase, jak píše romant, novodobí bubáci. Záleží na více faktorech, které ovlivňují to, jestli tento jev škodí.
1. Pokud máš v akva měkou vodu a chceš/potřebuješ jí mít tvrdší kameny tomu pomůžou, nebo to dokonce úplň vyřeší.
2. Pakliže máš vodu měkou a potřebuješ jí mít měkou i nadále a narveš do 100l akvária 25kg zmiňovaných kamenů, pravděpodobně se ti znatelně tvrdost vody zvýší.
3. Jestliže dáš ale 25 kg těchto kamenů do 500l nádrže, může to na tvrdost mít minimální téměř zanedbatelný efekt.
Je toho ještě podstatně víc, ale tím bych se asi teď nezabýval. Být tebou změřím si tvrdost vody a od toho bych se odvíjel.
A nenapsal jsi do jak velké nádrže chceš těch 25kg vložit? :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:21 R Muž romant [27987] Re: exit
Něco o tom nastuduj, informací je tady dost. Já se budu držet svýho, že i tak to bude fungovat. Já zastávám názor, že vápník je taky prvek, který rostliny ke svýmu životu potřebují, tak mě nějaký ten šumějící kámen v akváriu nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:18 Muž Lada22 [28] Re: exit
Jo,ceocko to srazi dolu,ja mam vodovodni 7,8 a srazi me to na cca 7,2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:15 Muž exit [116] - RostlinyRe: romant
Kdyby ten křemenec obsahoval vápenec, tak se říká, že vápenec tvrdí vodu a zvyšuje ph. Ale když budu používat co2 tak bych to ph mohl srazit dolů ne? Nebo jsem to popletl? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:11 R Muž romant [27987] Re: exit
Ano, podle mě to bude v pohodě. Uvidíš jak se Ti k tomu vyjádří někdo jiný, já bych do toho šel. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:09 Muž exit [116] - RostlinyRe: romant
Jj právě do toho. Chci ho zrušit a udělat odznova trochu jinak. Jenom mě ty kameny vylekakly. Takže při standardni údržbě výměny 1/3 vody týdně by to mělo být v pohodě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:04 R Muž romant [27987] Re: exit
Do jak velkýho akva? Do toho co je v prezentaci? Tam bych s tím problém neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 21:00 Muž exit [116] - RostlinyRe: romant
Jen menší detail. Nebyl by to jeden kámen ale více, asi tak 20-25kilo. Nebude tohle už mít vliv?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:51 R Muž romant [27987] Re: exit
Jemně šumějící kámen a jeho nedoporučení k použití v akváriu, to bych považoval za takovýho novodobýho bubáka, který je zhusta šířen. Použití takovýho kamene bych se v akváriu nebránil. Šumějíci dno, to je trošku jiná kapitola, ale i s tím se dá pracovat, ale to už musí mít člověk tzv. něco odakvaristikováno. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 20:46 Muž exit [116] - RostlinyRe: radim
Kameny jsem vydrhnul kartáčem a vyzkoušel. Pak ponořil do octa a trochu jemně šumí? Přestane to nebo se vubec nehodí?
Tady se tvrdí, že kameny co šumí se nehodí. A prodavačka mi říkala, že křemenec dost často od nich právě akvaristi berou. Tak ted nevím komu věřit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 15:17 radim Re: exit
ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2011 15:09 Muž exit [116] - Rostliny – je křemenec vhodný do akva?
Je křemenec vhodný do akva?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 21:52 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení.Re: HaDaS
Já se dočetl, že je rozpustný v HCl, ale ve vodě by snad být neměl...
Tak a teď výsledky 1. pokusu, v kouli o objemu asi 1l s jávským mechem a růžkatcem jsem po 14 dnech nalezl oba okružáky uhynulé, zkusím to ještě jednou(možná sem je tam dal moc brzo) a dám vědět jak to dopadlo.
Galenit je z nějaké malé žíly, sbírán na povrchu.
O jedovatosti olova vím, ale zajímalo mě právě jak se projeví jako sloučenina se sírou...Přesné množství olova v tomto galenitu netuším(je tam i dost křemene), šneci byli vybráni záměrně, abych ochránil ryby či krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 10:03 HaDaS Re: iam
Podle mého hodně laického názoru a podle toho co jsem vyčetl na netu, tak by zrovna galenit nebezpečný být neměl, ale hodně záleží co to bude za typ. Jak jsem se dočetl, tak většinou je to ruda obsahující do značné míry stříbro i zlato. Z toho mi vyplývá, že pokud bylo třeba zlato u nás v minulosti hojně těženo chemickou cestou, tak co když zrovna tenhle galenit je prosáklý až do "jádra"? Co pak uvolní do vody?
Ber to jenom jako takovou úvahu. Ale galenit pravděpodobně rybímu prostředí neublíží a třeba najdeš i zrnko drahého kovu ;-) .

Trocha osvěty :-)

Zdroj : maturuj.kvalitne.cz/…

OLOVO Pb: ox. č.: II, (IV)
výskyt: PbS - galenit
výoba: pražením galenitu a následně redukce oxidu C: 2PbS + 3O2 →2PbO + 2SO2;
PbO + C → Pb + CO
vlastnosti: šedomodrý kujný, neušlechtilý(měkký, těžký, jedovatý) kov, velká hustota, špatný vodič tepla elektřiny, kyselinami(HCl, H2SO4) se pasivuje, s HNO3 a octovou vzniká Pb(NO3)2, resp. (CH3COO) 2Pb - rozp. ve vodě. Kationty Pb2+ a páry Pb jsou jedovaté (otrava těžkými kovy může být i z Cu a Cd)
užití: Pb do akumulátorů; Pb(CH2) - tetraethylolovo do benzínu; PbO2 - ox. činidlo do hlaviček sirek; PbO - olovnatá skla, PbS - černý nerozpustný, PbCrO4 - chromová žluť pro malíře, (CH3COO) 2Pb-olověný cukr - výroba fermeží; PbC l – sraženina - analytika; Pb3O (=2PbO + PbO2) - oxid olovnato-olovičitý – suřík - do červené základovky; Pb(CO3) 2·Pb(OH)2 - běloba, ale s H2S vznik PbS – černá -tmavnutí obrazů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 09:00 HaDaS Re: RadioactiWe
Olovo je jedovaté jak hrom, kor pro vodní živočichy. Jen je otázkou, kolik ho v tom či onom galenitu je? Plži a olovo dohromady moc nejdou. Jsou to první tvorové, na kterých se olovo projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2011 07:11 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: iam
Myslím že rybám olovo neškodí, len ho kumulujú v tele a preto by sa aj nemali jesť ryby zo znečistených vôd.. Aspoň tak som to niekde počul hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2011 22:51 Muž iam [18] - Low-tech akvaristika, maximem je osvětlení. – galenit
Zdravím, zkoušel jste někdo galenit (PbS)? Pokud ano, nebyly problémy s olovem?
Je to nádherný kámen, zatím jej testuji jen v kouli u šneků, ale co ryby a krevetky si netroufám odhadnout.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 13:53 R Muž Mrakoplash [1776] Re: fido16
Jen doplním, SAVO originál :-) ne žádné z těch "navoněných" ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 11:58 Muž fido16 [631] Re: filipsi
Savo? coze Ten hypermangan chápu, taky jsem si to myslel že by se to zabarvilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 11:55 Muž filipsi [1295] Re: fido16
Podle fotek se kameny blbe urcuji (teda nam amaterum). Tipnu si opuka? Nejlepe udelas, kdyz se podivas do geologicke mapy mist, kde si to nasel, a projdes moznosti co se u tebe nejvic vyskytuji.
Hypermanganem na kameny ne, zbarveni by si z nich nikdy nedostal. Muzes treba savo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 11:48 Muž fido16 [631]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ćauky dnes jsem byl v lese a nasbíral tam kameny pro mé nové akva. Tak se chci zeptat, zda je třeba namočit do hypermanganu? Nebo jak na to? První krok mám hotový. Kameny jsem vydrbal kartáčem. Jinak jsem zkoušel test octem nešumí! A také by mě zajímalo, co je to vlastně za druh přikládám foto.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 23:29 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Bára
Lávovými kameny, co by kameny pro navázaní mechů rozumím kusy tak 1-5cm max velké, aby se právě daly dosadit do prostoru mezi kameny či kořeny hardscapu. Mechy je brzy zcela překryjí...Z těch druhů co píšeš se k podkladu chytí Fissidens, s trochou štěstí i Willow moss. Než monoselenium, tak je lepší Lomariopsis-také dokáže k povrchu přirůst.

K tomu jak hýbou kameny s parametry vody-pokud nemáš dno, které šumí v octu a nikterak brutálně tvrdou zdrojovou vodu, tak se při běžné pravidelné údržbě akvária není čeho bát(o užití se substráty ADA už ani nemluvím :-) ). Kolikrát právě Ca a Mg rostlinám může chybět...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 15:16 Žena Bára [2] Re: Fugee
phoenix moss je fissidens
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 15:13 Fugee Re: Bára
A co takhle fissidens? :-)
Monosolenium není mech, ale játrovka, a ty se na podklad nepřichytávají, takže pokud by šlo na kameny, tak jen pod síťku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 14:21 Žena Bára [2] Re: vóťa87
Já tam chci mít tyhle mechy: Phoenix moss, Willow moss, Monosolenium tenerum, Erect moss a možná ještě nějaké další. Říkala jsem si, že bych je přivázala na lávu ale ještě mezi ně bych chtěla dát nějaké holé kameny a na to se mi láva moc nehodí :-( . To že ada kameny mění parametry jsem nevěděla. Ještě že jsem to zjistila včas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.09.2011 22:38 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Bára
Škoda na tyhle kameny sázet mech...Celkově se pro nějaké osazování nejvíc hodí láva, kousky těžkého dřeva a ADA pro tyhle účely dělá speciální porézní materiál pod názvem Moss-ball.

Navíc-není mech jako mech, jen málo z nich opravdu samo a pevně přirůstá k povrchu a každému pěstování mechů musí předcházet pečlivé navázání na podklad a poté pravidelné zastřihování... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:20 Fugee Re: Bára
Co se týče ADA kamenů, tak si na ně dejte pozor, pokud nepoužíváte i ADA substráty, protože ovlivňují parametry vody v oblasti tvrdosti (zvyšují tvrdost vody), takže pokud je chcete dát do akvária, tak měňte často vodu, nebo si rovnou kupte i ADA dno, které funguje přesně naopak a tvrdost vody vyrovná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 22:00 R Muž romant [27987] Re: Bára
Určitě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 21:58 Žena Bára [2] Re: Zoidik
Myslíte že by dobře přirostly i třeba na tyhle kameny? www.aquascape.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 16:11 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Bára
Láva jako láva, klidně ji kup i v zahradnictví. Já se chystím v akvaristice koupit lávové kameny do grilu pro změnu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:58 Žena Bára [2] Re: Zoidik
A myslíte že bych mohla dát do akvárka lávu koupenou v zahradnictví? nebo je lepší jí koupit v akvaristice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 15:54 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímBára
Já mám z lávových kamenů udělanou skalku a mezi dvouma kamenama mám docela velkou mezeru, tak jsem ji vyplnil jávským mechcem. Poprvé to buď ryby vytlačily nebo proudem vody vyplavalo, tak tomu dávám druhý pokus. Pokud opět vyplave, tak přivážu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2011 10:36 Usine Re: Bára
Nejlépe to jde s lávovými kameny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:48 Muž gennaro [8] - AfrikaRe: Bára
Přichytí se snad na téměř jakýkoliv kámen, ale musíš k němu mech na nějakou dobu přivázat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2011 21:09 Žena Bára [2]
Ahoj, na jaké kameny se nejlépe přichytí mechy?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 16:07 R Muž romant [27987] Re: Bololo
Podívej se na akvária s biotopem Malawi a Tanganika.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 14:37 Bololo – Jaké ryby jsou vhodné do kamenného akvária
Chtěl bych se zaptat, jaké ryby upřednostňují kamenné prostředí před rostlinama, chci si pořídit akvárium, ve kterém by nebyly rostliny, jen kamenné prostředí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 13:10 Muž vlacek [402] Re: kortezhugo
Asi mas pravdu, mnohe to mozna odradi se po tom kameni pidit, tak jeste odkaz: www.mapy.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 11:17 Muž vlacek [402] – Kameny v Praze
Mozna se bude nekomu hodit - kdo by chtel v Praze sehnat ruznobarevne ricni ovalne kameny do akvarka velikosti slepiciho vejce az cca 15cm, zde jsou souradnice dobre lokality: GPS: 50°5'51.214"N, 14°27'21.428"E
Je to vedle cyklostezky A2. Na plose odhadem 70x20metru je vysypana vrstva valounu. Sam uz jsem si tu nasbiral kila kameni :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 21:05 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Rollcut
Zkuste se zeptat Václava, rybicky.net/profil/147 , co mu "přinesly" kameny z řeky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2011 19:24 R Muž romant [27987] Re: Rollcut
U mě taky dobrý. X-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=551