Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kameny

 

NápovědaFórum » Dekorace a dno » Dekorace 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Kameny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 12:42 Muž kofejn [963] Re: Roger
Já dojdu do křoví a seberu prázdné ulity šneků. Ty vymeju a dám je za kořen do akvárka ať nejsou moc vidět. Výhodou je, že mají velký povrch a vidím jak ubývají. No a když už jsou z větší části rozpuštěné, dojdu zase pro nové. V akvárku je voda o pH 6,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 10:56 Muž Roger [1873] Re: vaclav
Když v NoName mám čerpací hlavu s kostkou. Měl by jsi představu kolik drtě nebo vápence sehnat aby se to pozitivně projevilo? Místo se na něj najde, mohu ho dát přímo ke kostce, obrostlá polysperma ho spolehlivě schová, ani ta kostka s hlavou nejdou vidět. Nebo stačí umístit kamkoliv v akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 09:24 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Roger
Dávám do filtru mramorovou drť nebo dolomitický vápenec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 06:23 Muž Roger [1873] Re
Všem díky za konzultaci, budu NoName hlídat a uvidím. Mám obavu aby to nešlo díky malé alkalitě ještě níž nebo se to skokově nehoupalo. Zároveň se podívám do zahradnictví zda tam nemají kousek vápence, ale netuším jak by měl být velký
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2020 02:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jiri609
Fotka k příspěvku jiri609 napsal: Já jsem kvůli šnekům a krevetám kdysi uvažoval o sepiové kosti, ale to je asi mimo mísu, to se mi tu asi vysmějou
- uvažoval jste správně, sepiová kost se běžně používá v akváriu
- osobně používám vápenec, mám ho v každém z akvárií ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 00:18 Muž jiri609 [91] Re: Roger
pokud to funguje a nic nehrozí, nechal bych tak. Živočichové i rostliny jsou většinou za prostředí ph těsně pod 7 vděčni. Já jsem kvůli šnekům a krevetám kdysi uvažoval o sepiové kosti, ale to je asi mimo mísu, to se mi tu asi vysmějou :-D :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 00:11 Muž Roger [1873] Re: _ucx_ jiri609
Přemýšlel jsem, že bych sehnal kus vápence a schoval v akváriu, tak nějak nenásilně se pokusit to trochu zlepšit, co myslíte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2020 00:03 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
5.5 je ještě v pohodě. Hlavně bacha, ať už to dál moc neklesá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 23:47 Muž jiri609 [91] Re: Roger
máš velmi dobrou vodu, s nízkým obsahem soli. Konduktivita - vodivost je trošku vyjádřením, kolik voda obsahuje rozpuštěných látek.
Kytka potřebuje k růstu i Ca atd, takže si bere z vody (neumí od jinud). Pokud je obsah těchto látek (alkalita)relativně malý, může docházet k výraznějším postřehnutelným změnám ph, tvrdosti, samozřejmě i v souvislosti například s intenzitou výměn vody (čím míň měníš, tím více múže být změna ph atd.
Vliv ph na rybky ti neposoudím, to chce jiné, ale pokud jsou posud spokojené... Zkus kontrolovat ph i v ostatních nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 23:06 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
No každopádně k dispozici mám tyto výsledky. V létě pH a dusičnany odpovídali testům které jsem amatérsky provedl já, teď neodpovídají. Proto mi nejde do hlavy, jakto že v novém akváriu mám takto nízké pH, zase si říkám že kdyby to byl opravdu problém tak by v něm umíraly ryby a kytky nerostly, je to naopak, kytky rostou bez problémů, ryby plavou, razbory mají krásnou barvu, Garry si taky nestěžují, no2 je nula, no3 okolo 20mg/l, ph 5,5 možná i méně. Říkám si zda s tím něco dělat nebo to tak nechat být. A hlavně proč to tak je, když vše funguje a přitom pH je takové (byť orientačně dle testu Sera)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 22:52 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Konduktivita je vodivost vody. Je to takový parametr, který se celkem snadno měří, ale vůbec neříká, co přesně tu vodivost způsobuje. Navíc každá látka rozpuštěná ve vodě tu vodivost ovlivňuje poněkud jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 22:34 Muž Roger [1873] Re: jiri609
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vím jen že vodu mám měkkou s nízkou alkalitou, tvrdost kolem 2dkh dle JBL testu. Všechny má akvária mají nižší pH až na bazén kde je cca 6,5 (ale bývalo tam k 7ph) jinak ostatní mají okolo 6ph
Jinak tuto tabulku jsem dostal dnes od SČVK ale je to statický rozbor výsledků za kalendářní rok 2019. Ale to udávané ph a no3 mi neodpovídá, ale vím že kapkové testy nejsou dogma.

Edit: Jinak tyto výsledky jsem dostal před 3/4 rokem od SČVK. To mi dle mých testů i sedělo. Vůbec nemám potuchy o čem píšeš - konduktivita. Musím si dohledat. Máš namysli že kytky mi tlačí pH směrem dolů? Jak by to dělali? A mám proti tomu nějak zasáhnout třeba přidáním vápence a nebo být v klidu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:56 Muž jiri609 [91] Re: Roger
ještě se vložím... jaké jsou další parametry vody (tvrdost, celkové množství rozpuštěných látek - konduktivita). Může být, že máš opravdu dobrou vstupní vodu, s minimální alkalitou. Takže rostliny atd. si vezmou to málo, co tam je, a snadno ovlivní ph směrem dolů. Jak to máš s měřením ph v ostatních akváriích?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:30 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
No to záleží, jestli někdo do té vody doplní to CO2, které ty řasy zkonzumují (ona se ho tam samozřejmě trocha dostane difuzí ze vzduchu, ale tím bych se asi nezabýval). Pokud ne, tak to zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:16 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Jinak samozřejmě, že správné by bylo kámen nejdřív vydezinfikovat a pak to zkusit ve vodě dezinfokované UV lampou. Ale myslím, že výsledky budou velmi podobné, i když se to neudělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:13 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Řasy bych bral, Garry by měli alespoň hody :) zkusím jít ale cestou že je vylovím všechny, jelikož jestli je to jejich práce tak netuším který z nich to má na starosti, a to bych pak po jednom kamenu zkoušel dlouho. Teoreticky když by to měli na svědomí, tak by pH samo od sebe mělo zvýšit, a nebo zůstane tak jak je až do výměny vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:09 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Teoreticky řasy (takže bych to dal někam do temna) a nitrifikační bakterie, ale obojí jen málo, zvlášť když se to nemá moc na čem uchytit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 21:03 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
No to mě napadlo taky, ale který, nepřijdou mi všechny stejný :) když ho nechám v kýblu se zdrojovou vodou, nic jiného než ten kámen mi pH ovlivnit nemůže? Třeba stáří vody, nebo provzdušnění apod... Jsem laik tak mám možná blbý otázky ;-) já bych pochopil pokles pH ve starším akvárium, neudržovaném apod... Ale tady mi to vrtá hlavou a ta hodnota je vcelku nízká bych řekl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:54 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Roger> Co zkusit dát ten kámen do kýble s vodou se známým pH a třeba 14 dní pozorovat vývoj pH?

Jiri609> Nerozporuji, že to může být až sekundární proces. Ale to i v tom akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:43 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak on ovlivnil nepatrně, a kámen je poměrně velký, a bazén bude mít ve finále tak max 150l, naproti tomu v NoName mám těch velkých šutrů hodně. V příloze je ten samotář z bazénu. V NoName mám jemu podobných asi 8. Vůbec se v tomto odvětví nevyznám, ale v NoName mám stabilně cca 5,5ph a netuším proč, akvárko je v provozu asi 3 měsíce a za poslední dva měsíce co to měřím je to furt stejný. Teď jsem měl rozhovor s pracovníkem našich vodáren SČVK a údajně náš zdroj je z prameniště (prý nejlepší voda z Ústí nad Labem a okolí) a hodnoty vody se mění dle síly pramenů apod.. v případě slabého toku či poruchy nás přepojují na jeden ze dvou vodojemů. Ale, jak jsem psal, z kohoutku mi teče cca 6,5ph možná o něco méně ale v NoName mám takto nízké, moc tomu nerozumím proč. Možná mi nezbývá než udělat pokus a vyndat kameny jestli se samovolně pH zvedne, pokud je to možný a nebo vyndat je a vyměnit vodu a týden pozorovat co se bude dít, běžně do dvou dnů mi teď pH sleze dolů. Bylo by mi to jedno, kytky rostou a ryby se zdají ok, ale mám obavu z toho co se může stát když to poleze ještě níž a já to nepodchytím včas.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:39 Muž jiri609 [91] Re: _ucx_
cituji z tvého odkazu: V místech výskytu sulfidických minerálů dochází v důsledku biochemické a chemické oxidace sulfidů kovů k uvolňování těžkých kovů a okyselování vod... (tedy právě vzniká ten sirovodík), rozhodně není vodní výluh horniny kyselý...
já myslím, že minerály, které by ovlivňovali ph směrem dolů moc nebudou. Snad lignit a podobné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 20:27 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Hmmm, arzenopyrit se těžil i v Krušných horách, čili možné to je. Ale zase že by jeden jediný kámen ovlivnil za den vodu ve dvousetlitrové nádrži o domácím testem měřitelnou hodnotu, to se mi úplně nezdá.

Nicméně ne všechny kameny z Krušných hor budou tenhle prevít. Třeba máš v akváriu i smolinec čili uran... :-)

Jiri609> www.muni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 19:54 Muž jiri609 [91] Re: _ucx_
tohle bych tedy rozporoval, hledám přesvědčovací odkazy, ale nenašel... takže laicky - sirníky jsou sloučeniny slabé kyseliny, tzn. že v kyselém prostředí by uvolňovali sirovodík (například pyrit). Proto nemůže být jeho výluh kyselý a nemůže okyselovat vodu!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 18:17 Muž Roger [1873] Re: _ucx_
Fotka k příspěvku Já z bazénu včera jeden vyndal a stouplo mi pH lehce nahoru, předtím bylo mezi 6,0-6,5 spíše 6,5 a teď je k o kousek více, vím že pH se hýbe celý den, ale snažím se zjistit proč v NoName mám stabilně nízké pH, je to vcelku nové akvárium, zdrojová voda má podle testů cca 6,5 pH vodu měním každý týden, odkaluji a stejně je tam pH cca 5-5,5 (špatně se to odhaduje) což je mi divný, po výměně první den je to celkem v normálu a pak klesne a tam se drží. Rybám to zjevně nevadí, kytky rostou bez problémů jen mě to nedá. Proto jsem jeden z těch kamenů co jsem měl ve vedlejším bazénu vyndal a dal tomu 24h a dnes je o něco zásaditější (což je dobře) ale v NoName mám těch kamenů dost a velkých, netuším co jsou zač, jen to že jsem je vytáhl z potoka který pramení v lese, voda vy měla jít z Krušných hor. Někde mám i geologický popis hornin na našem území Krušných hor

Odtud by nám měla začínat voda, ale v horninách se nevyznám, jestli toto nemělo dlouhodobý vliv na ty šutry. Jinak si neumím vysvětlil z jakého důvodu bych v novém akváriu měl takto nízké pH, na druhou stranu kytkám to evidentně nevadí, prosperují a ryby jsou v pohodě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 17:49 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Roger
Některé ano, třeba arzenopyrit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2020 17:11 Muž Roger [1873] – Kameny
Otázka na Vás znalé, mohou kameny z přírody okyselovat vodu? A když tak jaké? Pro info, vodu mám měkkou s nízkou alkalitou.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.01.2020 20:44 Muž nekdo [355] Re: Yirka
Jinak rozdíl mezi kamenem z akvaristiky a kamenem z přírody je ten, že v akvaristice si za něj o dost víc připlatíte (a na druhou stranu někdy jsou opravdu pěkné a jen tak na ně v přírodě nenarazíte).
Co se týká šumícího kamene, tak já jsem zastáncem teorie, že když to šumí, tak to do akvária nedávat (pokud to tam nechcete z nějakého důvodu typu "chci/potřebuji nějakým způsobem ovlivnit chemismus vody a pokud budete vědět, co to ovlivňuje a proč to potřebujete, tak se určitě už nebudete ptát, jestli to tam můžete dát - prostě normální vývoj zájemce o téma). Ale moje názory jsou moje, vznikly na základě mých zkušeností (tedy nepřenositelné) a hlavně jsou ovlivněny mojí složitou filosofií (čtěte "jsem líný akvarista").
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.01.2020 13:02 Muž Yirka [9126] Re: I.Š.
Na kameny nejlépe do přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.01.2020 09:16 Muž ZDRI [1415] Re: vaclav
V tomto máš bohužel do značné míry pravdu. Potíž je v tom, když se toho (pod vlivem masivní reklamy a tlaku prodejců, kteří lidem vnucují, že tohle všechno nezbytně potřebují) chytí začátečníci. Kteří vůbec neznají souvislosti a následně vytloukají klín klínem. Díky Bohu za toto fórum, kde se daří většinu nesmyslů objasňovat. A pochvalme dámy, jako je I.Š, které se nebojí/nestydí přiznat, že tomu (zatím) nerozumí a přijdou se poradit. Jak říká starý pán Konfucius - je lepší položit otázku a vypadat hloupě pět minut, než se vůbec nezeptat a být hloupý celý život :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2020 09:13 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Kaira
Řekl bych že je to trochu jinak. Záleží na pH při vyšším než 7 to nevadí při nižším už se bude více rozpouštět. Pokud má někdo měkkou vodu a používá CO2 tak to problém bude u tvrdé vody bez CO2 se toho moc nerozpustí. Proto se používají substráty jako je třeba Profi soil. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.01.2020 08:51 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: I.Š.
Nemusíš být profík, stačí když máš měkkou vodu, což není zas tak vzácné a dá se to snadno zjistit. Pak ti pár šumících kamenů nemusí dělat vrásky a můžeš si je klidně dát. ;-) Vadí hlavně to, když máš tvrdší vodu a dno je vápence plné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.01.2020 08:50 R Muž vaclav [14604] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: I.Š.
Tohle kamení je určené pro aquascaping, protože vypadá dobře a používají se k nim speciální substráty které problém s vápencem po určitou dobu eliminují. Tyhle akvária jsou určená pro soutěže takže udělat vyfotit a začít znovu. Jejich životnost je v řádu měsíců. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.01.2020 08:42 Žena I.Š. [55] Re: ZDRI
Jsem začátečník a ve všech informacích a radách, které poctivě načítám stojí, že kameny nesmí šumět. Vaše profi specialitky neznám, to už je jiný level. Ale zase jsem o něco chytřejší.Děkuju a hezký den potlesk ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   21.01.2020 08:32 Muž ZDRI [1415] Re: I.Š.
To, že kameny šumí, ještě neznamená, že nejsou použitelné do žádného akvária. Do určitých biotopů (např. nádrže pro jezerní tlamovce) to naopak může být i plus. Spousta takových kamenů se běžně prodává i ve specializovaných akvaristikách. Je třeba s tím počítat a dopředu si rozmyslet, co kam dávat. A chtít po univerzální, nekvalifikované a mizerně placené obsluze v hobby marketu, aby měla takovéto geologické znalosti, to mi přijde příliš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2020 08:24 Žena I.Š. [55] – Speciální kameny do akvária z Hornbachu
Ahoj, v Hornbachu Řepy jsem koupila 4 kameny určené do akvária za celkovou cenu 500 Kč. Jen tak pro jistotu jsem je otestovala octem a šuměly. Vyměnila jsem za jiný, velký s dírou a bylo to úplně stejné. Vrátili mi peníze docela ochotně, ale nechápu, jak je mohou vydávat za vhodné do akvárií. Sami prodavači se divili. Takže příroda a kamarád geolog to jistí ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2019 01:19 Muž Roger [1873] Re: vlka
Ok, dám tomu čas, vyvařit je nemůžu, nemám nic kam by se vešli :) kameny se mi líbí, protože pasují pěkně barevně k písku a vypadají opravdu realisticky přírodně na rozdíl od těch co prodávají, tak jsem je vzal horkou vodou z rychlovarné konvice a ocelovým kartáčem. Octový test byl negativní. Asi hledám problém který není a zbytečně plaším, jelikož ty dva šutry z lesa fakt cejtit nechceš smich smrděl od toho celý byt, od té doby k tomu čuchám jak blázen, je fakt že abych to cítil musím dát nos pomalu do vody. Kdo ví, třeba ten zápach je to co popisuješ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 23:46 Muž vlka [3453] Re: Roger
Kameny nevypadají zle a jestli dopadl ocet negativně, něměl by s nima být problém. Všechny kameny a kořeny do AQ si vyvařuji ve slané vodě. A AQ vždycky voní tak nějak zemitě s lehkým vzdáleným přívlaskem rybiny. Ale jen nepatrně. Dej tomu čas a uvidíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 20:39 Muž Roger [1873] Re: Roger
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No ještě mě napadlo že zbytečně plaším po těch dvou kamenech které by jste čuchat nechtěli a teď hledám tam kde nic není, akva je napuštěné týden takže to k tomu asi i patří než filtr pojede jak má, nikdy mě nenapadlo v zaběhu k tomu čuchat.m takže vlastně ani nevím jestli to nějaký odér má mít :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 20:36 Muž Roger [1873]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, rozhodl jsem se nasbírat kameny v lese do akvárka, máme tu horský potok, pramení ze země, poslední dobou nemá moc vody. Ale k věci, omyl jsem je, zkusil ocet, vše ok, vložil do akva, ale z vody jde jakýsi zápach, nedá se popsat, není to smrad, ale nestandardní zápach, společně s nimi jsem tam dal i dva kameny z lesa, ale to voda byť jsem je ošetřil najednou začala smrdět jako počůranej koberec od psa :-) asi sloužili jako veřejné wc liškám a kunám smich , vyndal jsem je ven, vyměnil cca 70% vody a teď řeším zda to co teď cítím je následek a nebo to jde i z těch kamenů z potoka, zápach je jiného charakteru, pod vodou jsou kameny červenohnědé, ale absolutně netuším i jaké jde. Chci se zeptat těch co si přinesli kameny z přírody zda jim to změnilo zápach vody a nebo ne, abych věděl zda je to normální, nemám s tím žádnou zkušenost. Akvárko je nové, ale kytky jsou z mých ostatních akvárek takže padající listy a jejich rozklad je nejspíš vyloučen
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 10:44 R Muž Anthrax [4786] Re: Vojta
Otázka je, do jakého typu akvárka je plánuješ dát. Vyzkoušej to v octu, pokud to bude šumět, tak se to do většiny akvárek nehodí.
Možná je to buližník, ale těžko říct. V potoce může být víceméně cokoliv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 10:22 Vojta – Kameny z Divoke Sarky
Fotka k příspěvku Chtěl bych se zeptat, zda tyto kameny jsou vhodne do malého akvaria (30 litru), kde budou bety a planuji mít více rostlinek. Jsem zacatecnik, tak si nejsem jisty, zda to nebude mit negativni vliv na cele prostredi. Co si myslite prosim? Kameny jsou z potoka v Divoke Sarce v Praze.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.09.2019 18:27 Muž Planorbella [643] Re: Petr2711
Vypadá to na nějakou sedimentovanou horninu, jestli je to břidlice si netroufám odhadovat (někdo možná poradí)
Já bych se použití v akváriu nebál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2019 18:22 Muž Petr2711 [0] – kameny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, našel jsem venku tento kámen. Můžu ho použít do akvárka?
Nikde jsem nenašel co to může být.
Děkuji za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 16:36 www.crustaceans.info Re: Papik
Důležité také je nedat tyhle "měkké" kameny pod filtr, jako jsem to kdysi udělal já. Po pár týdnech mi z kamenů moc nezbylo a navíc to znečišťovalo vodu. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:49 Muž Papik [617] Re: Anthrax
Když pro krevetky jsou se svými komůrkami naprosto perfektní a i zajímavě vypadají. Jen ta křehkost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:08 R Muž Anthrax [4786] Re: Papik
V akváriu se pak už nerozpadají. Ale jinak mám s jejich očistou stejnou zkušenost. Kdyby je chtěl člověk umýt důkladně, tak z nich nic nezbude. Už bych to podruhé nekoupil. Zlatý kameny z přírody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2019 15:03 Muž Papik [617] – Dragon stone zkušenosti
Jaké máte zkušenosti s dragon (ohko) stone? Z obchodu jsou pokryté prachem podobným tenisové antuce, plus ve stěrbinách mohou být zbytky jílu.

Oplachoval jsem je sprchou se slabým proudem, ale přesto se větší kameny poměrně dost drolily, respektive z nich malé kousky či šupiny kamene odpadávaly. Taky me přišlo, že i po delším oplachování z nich jde stále bordel. Je to normální?
Nerozpadají se potom i v akváriu vlivem působení vody? Nebo je mám ještě proplachovat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2019 20:32 Žena Cancita [4] Re: NHKG
Skvelé, to zní dobře! Díky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 13:59 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Cancita
Používám břidlici ze Železných hor. Jen jsem ji naštípal, aby byla tenší, trochu srazil hrany a očistil kartáčem. Dělám z ní úkryty pro ryby, hlavně seveliím se to líbí. Žádné problémy nepozoruji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2019 13:17 Anďaska Re: Cancita
Břidlici použít určitě můžeš. Jak píšeš, bez ostrých hran.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Dekorace a dno • Zobrazeno 38971x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10949-kameny?od=101